Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) demcsák


demcsák
csendes tag

hát akkor megpróbálom net nélkül meg egyesével a ramokkal... hátha, köszönöm szépen a tanácsokat !!

(#17952) milszab


milszab
senior tag

Hy! Az optikai meghajtókat nem lehet átnevezni? Mármint nem a betűjelére gondolok... Mer tálcára kivannak nekem rakva és ugye "dvd-rw-meghajtó", elég hosszú a szöveg és a többi meghajtónak is ekkora helyet hagy el, pedig azoknak a neve sokkal kisebb!

(#17953) Sub-ZeRo válasza milszab (#17952) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem. Esetleg ha nem az fw-ben írod át a nevét. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#17954) Teodor52 válasza lck (#17888) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszi szépen a segítséget!!!

(#17955) btudos válasza btudos (#17899) üzenetére


btudos
veterán

Esetleg véletlenül valakinél egy kósza gondolat hogy mi okozhatja ezt?

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#17956) DS39


DS39
nagyúr

csináltam egy ilyet, mert egy két ikon képe nem jelent meg.

a manuális megoldást hajtottam végre, és meg is oldotta, helyrejött.
viszont most ez az IconCache.db fájl nincs sehol a C-n, pedig elvileg újra kéne épüljön vagyis újra létre kéne hozza a win, nem? ez nem gond?

(#17957) kiskornel válasza Imilenni (#17935) üzenetére


kiskornel
addikt

Asztalon jobb klikk egy üres helyen. A menüben új , parancsikon ... a feljövő ablakba beírod "cmd" enter, enter. Most van egy parancsikonod. Jobb klikk a cmd parancsikonon és futtatás rendszergazdaként. Oda kell beírni az "sfc /scannow" parancsot.

Ez a rendszerfájlokat fogja ellenőrizni, kijavítani.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#17958) mezis válasza btudos (#17955) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem a YouTube downloader telepített egy szutyok indexelő "szolgáltatást", az csinált hasonlót. (Nem jut most eszembe a neve, de a task managerrel, ProcessHacker2-vel látszott, hogy melyik program fogja a processzort.)

mezis

(#17959) DS39 válasza DS39 (#17956) üzenetére


DS39
nagyúr

csináltam még egy újraindítást, és voalá lett ilyen fájl újra. megnyugodtam :)

(#17960) Imilenni válasza krealon (#17936) üzenetére


Imilenni
addikt

Köszönöm :R ;) -.-
Parancssorban hogy kell rendszergazda-ként futtatni a parancsokat? Sosem volt kérdés számomra hogy "hogyan kell rendszergazdaként programot futtatni windows 7-en" de m1

(#17957) kiskornel :R :R

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#17961) btudos válasza mezis (#17958) üzenetére


btudos
veterán

Nekem sajnos task manager-ben semmi nem látszik, sőt, a resource monitor se ad vissza semmit, akkor nem lenne problémám, ha tudnám mi fogja a memóriát :(

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#17962) mezis válasza btudos (#17961) üzenetére


mezis
nagyúr

Bocs, elnéztem, nem a memóriát tömte tele, hanem a processzort fogta le az indexelő.
A feladatkezelő nem mutatja, mire megy el a rengeteg memória ?

mezis

(#17963) sanyek2 válasza Gabás (#17924) üzenetére


sanyek2
senior tag

Úgy gondoltam segít a gépen, de ezek szerint csak ront? Miért? Az O&O nagy sebességjavulást szokott produkálni.

(#17964) btudos válasza mezis (#17962) üzenetére


btudos
veterán

Ezt mondom, hogy nem. Semmi rendellenes process nem tömi a memóriát.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#17965) sanyek2 válasza sfdrakex (#17926) üzenetére


sanyek2
senior tag

Miért nem tesz jót a gépnek a 3 progi?
1db terás vinyó van, a c 100GB-os, 15Mbps-es net
A win nem buherált, és SP1-es.

(#17966) DS39 válasza sanyek2 (#17963) üzenetére


DS39
nagyúr

túlzásba sem szabad vinni az ilyeneket, mert fontos dolgokat is törölhetnek.

én csak a CCleanert szoktam használni, persze azt is ésszel kell, de az alapbeállításokkal nem csinál galibát és elég jól takarít :)

(#17967) sfdrakex válasza btudos (#17964) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Be van pipálva hogy mutasson minden processt?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17968) sanyek2 válasza kiskornel (#17930) üzenetére


sanyek2
senior tag

4 magos a proci, és nem használtam a dvd írót :) Ez kilőve.
Az sfc /scannow az micsoda? (Lehet hogy ostoba kérdést tettem fel.. :D )

(#17969) sanyek2 válasza DS39 (#17966) üzenetére


sanyek2
senior tag

Értem. Köszönöm! :)

(#17970) btudos válasza sfdrakex (#17967) üzenetére


btudos
veterán

Persze, a resource monitor se mutat semmit... Ha valamit lehetne látni ezeken, már nem lennék itt, de semmi támpontom nincs, tényleg teljesen random a jelenség, főleg azért izgalmas, mert hozzányúlás nélkül egyszercsak elindul lefele a memory usage, beáll a normális 20-30 %-ra, és kb. egy perc után 1 százalékos lépcsőkben visszamászik 95-99 körülre.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#17971) sanyek2


sanyek2
senior tag

Érdemes időnkénr a RAM-ot kipucolni, töredezettségmentesíteni, vagy valamit?

(#17972) mezis válasza sanyek2 (#17971) üzenetére


mezis
nagyúr

Persze. Pl. a legegyszerűbb az újraindítás :D , vagy reset. ;]

mezis

(#17973) sanyek2 válasza mezis (#17972) üzenetére


sanyek2
senior tag

:D

(#17974) sanyek2


sanyek2
senior tag

Mégegy kérdés...(egyenlőre)
A korábban listázott problémáimból kifelejtettem, hogy jóval lassabban kapcsol ki a gép a legutolsó újratelepítés óta. Konkrétan nem tudom mióta de ennyire lassú még nem volt.
Ez is írható a tisztítóprogik számlájára?
Hopp, még gy kérdés...
Jelenlegi helyzeten hogyan tudok segíteni? Ok, hogy leszedem a tisztító progikat, de hogy kapom vissza a sebességet?

(#17975) Findzs


Findzs
addikt

sziasztok

nekem olyan fordult már elő többször is, hogy a win 7 indulásakor azt írta ellenőrizni kell a konzisztenciát a c meghajtón

engedem neki erre már többé nem indul újra a rendszer csak folyton ujraindúl a kis kockák megjelenésekor, ha nem engedélyezem neki akkor tökéletes minden, semmi hiba játékok is szépen mennek

1 évben 2x 3x előfordul de sajnos pont a legrosszabbkor, hogy lehet ezt kikapcsolni, hogy ne indítsa a konzisztencia vizsgálót? illetve mi okozhatja ezt a hibát, hogy utána nem indul el a rendszer, semmivel se lehet életre kelteni már próbáltam 100 féle képen

ötlet ?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#17976) mezis válasza sanyek2 (#17974) üzenetére


mezis
nagyúr

Az újratelepítés a Win particiók törlésével kezdted ?

mezis

(#17977) sanyek2 válasza mezis (#17976) üzenetére


sanyek2
senior tag

Mivel csak egy vinyóm van, a C meghajtót szoktam formázni telepítővel, de azt hiszem legutóbb töröltem, és újra létrehoztam, hogy a 100Mb-os terület létre jöjjön, mert ha jól emlékszem nem volt és legutóbb csináltam ezt. De nem biztos. Mi jelentősége van? Mi a helyes eljárás?

(#17978) mezis válasza sanyek2 (#17977) üzenetére


mezis
nagyúr

Én úgy szoktam, hogy törlöm a particiókat, létrehozok a Win-nek egyet úgy, hogy hagyok 10-30 GByte-ot egy SuSE Linuxnak, a többit rábízom a telepítőre. Linux mindig a Win után...

mezis

(#17979) sanyek2 válasza mezis (#17978) üzenetére


sanyek2
senior tag

Linux felejtős... :) Életemben egyszer láttam, az is kb 6-8 éve volt.

(#17980) Sub-ZeRo válasza sanyek2 (#17974) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ez egyenlőre, az legyen csak egyelőre. ;)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#17981) kiskornel válasza Findzs (#17975) üzenetére


kiskornel
addikt

Ott nagy baj van. Akkor szokott ilyet csinálni, ha írási művelet közben elmegy az áram. De ha a vinyó szektorhibás olyan helyen, ahol rendszeradatokat tárol, az is gebasz lehet.
Én (ha vinyó és nem SSD), akkor egy felületellenőrzést végigülnék. Ez a cmd-ben chkdsk paranccsal ellenőrizhető végig.

Józan paraszti ész alapján a konzisztencia azt jelenti, hogy a leírók és a biztonsági leírók tartalma nem egyezik meg.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#17982) kiskornel válasza sanyek2 (#17968) üzenetére


kiskornel
addikt

Asszem a System File Check rövidítése. SFC. A /scannow paranccsal nemcsak ellenőrzi a rendszerfájlokat, hanem sérülésük esetén ki is javítja.

Most csak mondok egy pl. rendszerfájl - vírusfertőzés - leírtva - sérült írtás után - kijavítja.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#17983) sanyek2 válasza kiskornel (#17982) üzenetére


sanyek2
senior tag

Értem, köszönöm!
Lefuttattam, nem talált semmit, (legalábbis nem írta ki) de ez egy jó ötlet volt! :)

(#17984) mezis válasza sanyek2 (#17979) üzenetére


mezis
nagyúr

Jól jöhet az olyankor, amikor a Win elfelejtette azt, hogyan kell bebútolni. Le tudod menteni vele a véletlenül még nem archivált file-jaidat. (És bele tudsz nézni azokba az alkönyvtárakba, file-okba, amik a Win alatt tiltott gyümölcsnek számítanak... :K )

mezis

(#17985) sanyek2 válasza mezis (#17984) üzenetére


sanyek2
senior tag

Úgy vagyok vele, inkább újra rakom. a fájlok amik kellenek, mind a D-meghajtón vannak, így kétes hogy egy rendszer összeomlás miatt elveszítsek bármi fontosat is.
Erre valami ötleted van?

(#17986) reflxx


reflxx
aktív tag

Üdv! Ide lettem irányítva, hátha itt tudtok nekem segíteni :)
Szóval van egy ilyen problémám és hozzá egy ilyen képem hozzá. Mi a teendő? :F
Előre is köszi!

(#17987) sfdrakex válasza reflxx (#17986) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Driver frissítés?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17988) vilmaboy válasza sfdrakex (#17987) üzenetére


vilmaboy
őstag

+1 volt? Ha a legfrissebb nem jó, próbálj egy régebbit. Persze rendesen szedd le az előzőt. Lehet egy update vagy akármi megkavarta.

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#17989) gyiku válasza TigerCat (#17946) üzenetére


gyiku
nagyúr

koszi!

hüllő

(#17990) mezis válasza sanyek2 (#17985) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak a particiók törlése,....

mezis

(#17991) westcoastog


westcoastog
veterán

Ugyanúgy elállítódik az idő, most kapcsoltam be vissza a gépet, és most 13:49-et mutat, pedig csak 44 van....

(#17992) Findzs válasza kiskornel (#17981) üzenetére


Findzs
addikt

köszi a segítséget :R

ssd -ről van szó egyébként

és az az érdekes hogy akár 1 évig is működik hiba nélkül, de aztán gondol egyet hogy ellenőrizni kell és ha engedem neki akkor tuti elcseszi a rendszert

egyszerűbb lenne valahogy kiiktatni, hogy ne végezhessen ellenőrzést, erre nem tudtok valami megoldást ?
régen a win98 idejében valahogy be lehetett állítani, hogy ujraindulás után ne végezzen scandisket ha jól emlékszem (nem ma volt :) )

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#17993) kiskornel válasza Findzs (#17992) üzenetére


kiskornel
addikt

Régi számítógéped van? Mert az előző gépemmel nekem is előfordult időnként. Sőt, még volt olyan, hogy úgy kellett a Windows boot cd-ről bemennem, repair üzemmód, és ott végrehajtani a javítást. Rendszeresen (félévente) ledarálta az MBR-t.
Nekem a tápom kezdett elöregedni. Ezt onnan tudom, hogy néha a videokari + tápcsatija is visszajelezte, hogy kikapcsolata a videokari egyes funkcióit.
Itt a prohardveren olvasni, hogy ilyenkor nézzük át az alaplapon a kondenzátorokat, nem púposak.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#17994) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok

Az a gondom, hogy van egy kb 1 hónapos teljesen új gépem.
Azóta spontán lefagyásaim vannak.
A legutóbb ami most volt pár perce kék halállal történt.
A bluescreenviewer azt irja hogy valami ntoskrnl.exe a gond.
Itt egy printscreen.

Remélem van rá megoldás.
Előre is köszönöm.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#17995) osii


osii
tag

Sziasztok, gép indulásánál

http://users3.ml.mindenkilapja.hu/users/btke/uploads/app.jpg

ez a kép fogad, ezt mivel tudnám orvosolni ? :)

(#17996) Findzs válasza kiskornel (#17993) üzenetére


Findzs
addikt

gépem az adatlapomnál, nem régi 1 éves sincs, van olyan alkatrész ami pár hetes

bármilyen teszt lemegy hiba nélkül ez a furcsa :U

köszi, hogy segíteni próbálsz :R

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#17997) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Vásároltam egy HP notebookot előretelepített Windows 7 Home Premium 64-bit-tel és az érdekelne, hogy igényelhetek-e ehhez telepítőlemezt. Szeretnék perverzkedni, linux disstribuciókkal és addig nem szeretnék belevágni míg nincs egy telepítőlemezem (arra az esetre, hogy ha elszúrnám az MBR-t vagy egyéb komolyabb hibát vétenék). Azzal tisztában vagyok, hogy a rendszert amit a notebookhoz "kaptam" azt csak és kizárólag azon használhatom, de jobban alszok, hogy ha van egy telepítő lemezem hozzá. Ha igényelhetek lemezt, akkor azt a csak HP-tól kérhetem vagy a Microsofton keresztül is hozzájuthatok vagy csak rendszer helyre állító lemezt kérhetek?

(#17998) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

HP 6465b laptopon win7 pro 64bit alatt van az eszközkezelőben két ismeretlen eszköz, hogy tudnám kideríteni hogy mik lehetnek?

Let the Zone take me if I am.

(#17999) Neil Watts válasza KISDUCK (#17997) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

A Windows beépített funkciója is jó erre amennyire emlékszem.
Ismerősömnek sem adtak a Pavilion DV5-höz lemezt, neki is így lett ha jól emlékszem.

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#18000) JSaN


JSaN
addikt

Sziasztok van egy kis problemam.
Van 4 vinyom:
1. win fut rola mas nem, a tobbi particion csak filmek. 1TB
2. jatekok futnak rajta 500gb
3. filmek 1TB
4. filmek 2 TB

A problema az hogy a masodik vinyot az 500gb-ot ki akarom venni, es nem kell. Viszont ha kiveszem nem indul el a win, nem bootol. Ezt a vinyot is rendszerkent erzekeli mint az elsot, es igy nem tudok semmit csinalni. Meglehetne oldani win ujra telepitesnelkul? Ha kiveszem akkor is botoljon a elsodlegesrol a Win? probaltam cdrol a javitasnal de semmi.
Termeszetessen eredeti winem van.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.