Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16651) Thunderzolee válasza Sub-ZeRo (#16648) üzenetére

"vannak olyan programok"

Igen, valóban, úgy 2-3 éve futottam bele utoljára olyanba, ami kért lapozófájlt. :D
Egyébként meg ha valaminek kell, majd kiabál, és visszakapcsolom.
De most ne ezen elmélkedjünk, egyébként igazad van, lehetnek olyan tervező programok, amiknél akkora fájlokkal kell dolgozni, ahol elfogy akár 16giga ram is. :K

Nem látogatom ezt a topicot különösebben, de sokat olvasok. Emlékeim szerint az auto beállítás az nem azt eredményezi, h kb. ~4GB-os lapozófájlt csinál?
Na erre biztosan nincs szükség. :(

Egyébként nem vagyok ilyen önjelölt buherátor vérpistike, aki agyon piszkálja a Windowst, ez az egy dolog amit ki szoktam kapcsolni; mivel SSD-k vannak rendszerwinchesterként használva.

Laptopomban, asztali gépemben 8 giga ram van, ott nincs is semmi gondom; ja meg hát nem használok Chromeot.

Akkor kipróbálom nagyobb lapozófájllal, de továbbra is kérdezem, nem lehet ezt valahol kikapcsolni, h csak akkor ugorjon fel, ha már tényleg el akar fogyni a ram?

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16652) Thunderzolee válasza madgie (#16649) üzenetére

Visszaolvastam itt a topicban, volt akinek laptopban 8giga ramot a Chrome megevett, ugyanez az ablak ugrált fel a srácnak, pedig nála is volt még min. ~1.5giga szabad ram.

Mondjuk ezen felröhögtem, ez brutális. :o

Én a gépemmel (8giga ram) miközben játszok, gyakran csak tálcára van lecsukva a Firefox akár 30-50 füllel, esetleg még mellé az Opera is 20-40 tabbal. Letiltott lapozófájl mellett még nem futottam bele ilyen hibaüzenetbe.

Nem tudtam, h a Chrome zabálja a memóriát, csak olvastam róla, először felröhögtem azon, h 8 gigát megvett, de belegondolva inkább a szánalmas kategóriába esik.. :/

Sub-ZeRo:
Mondjuk virtuális gép futtatása az már más kategória, pár virtuális gép párhuzamosam hamar megeszik 16giga ramot is.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16653) Sub-ZeRo válasza Thunderzolee (#16652) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Chrome, ff mind ram zabálók.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16654) Thunderzolee válasza Sub-ZeRo (#16653) üzenetére

Firefoxxal nincs bajom, de ez a Chrome ez kikészít (mert nekem nyavajognak, h nem jó a gép..), és nem hajlandók másik böngészőt használni.
Chrome másik baja, h flash tartalmak futtatásakor hajlandó összeomlani, ugyanazon weboldalakkal a Firefoxnak semmi baja.
Legalábbis ezen a két gépen itthon a Chrome ugyanazokat a hibajelenségeket produkálja, miközben a többi böngészővel simán mennek az összeomlott weblapok is.

Azt hittem a Chorme valami nagy csoda böngésző, annyira istenítették egy időben, de nekem csak gondot jelent. :/

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16655) krealon válasza madgie (#16649) üzenetére


krealon
veterán

"Ha 16 lenne, akkor is kell, mert vannak olyan programok, amik nélküle nem tudnak élni."

Milyen programok?

A rosszul megirt programok.
Eleg csak annyi, hogy rossz memoria terulet foglalasi rutint alkalmaz (vagy a memoria foglalas parametereit elrontja) es maris bukta van. Persze normal (virtualis memoriaval ellatott) kornyezetben ez nem okoz problemat.

(#16656) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Win 7, router, t-home dsl, dinamikus ip.
Szeretnék fix ip-t egyik gépemre.
Hogyan?

F.K.T.

(#16657) dezs520


dezs520
senior tag

Sziasztok,egy kis segítséget kérnék...
Volt 3 éve egy gépem amit szétszedttem xp rendszerrel (külön patrición)
Most összeraktam egy uj gépet és erre a patrícióra tettem fel a win7-et(azt hittem telepítés előtt formatál) ment egy hétig a gép,indításnál nem jött elő semmi választható op rendszer menü.
Letöltött több száz frissítést a win,ma feltettem a daemon tools-t,és az office-t,majd erre is talált frissítést,mikor telepítette őket (a frissítéseket) ujra indult a gép de már ez a szöveg fogadott.: "Windows rendszertörlés vezérlő
A windows betöltése nem sikerült,ennek oka egy nem rég bekövetkező hardver vagy szoftver verzió lehet"
Próbáltam kiguglizni,de csak vistás megoldás van,és ott futtatásba kell beírni dolgokat.
De itt hiába választom ki a régi rendszert,vagy a win7- et ujra indul a gép,de ugyan ezt írja ki...

(#16658) krealon válasza psg5 (#16656) üzenetére


krealon
veterán

Legegyszerubb a routerben lefoglalni (address reservation) egy IP cimet az adott hardver cimu (MAC address) halozati eszkoznek.

A masik megoldas, hogy kezzel allitasz be az eszkozon egy DHCP pool tartomanyon kivuli cimet.

(#16659) psg5 válasza krealon (#16658) üzenetére


psg5
veterán

xp-ben lehetett valahogy a tcp/ip beállításnál módosítani, beállítani az ip-t és az alhálózati maszkot. Az ebben az esetben nem megoldás a win 7 nél (csak itt ha jól emlékszem nincs alhálózati maszk)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#16660) bpx válasza psg5 (#16659) üzenetére


bpx
őstag

pedig de, teljesen ugyanúgy be lehet állítani

(#16661) DS39 válasza Sub-ZeRo (#16648) üzenetére


DS39
nagyúr

hát nem tudom, ahogy a cikk is írja, mindenki maga mérlegeljen. (meg a cikk alatti fórumban is írnak erről páran)
de ha az általad ajánlott, magyar win telepítése angol licence-szel legális megoldásnak számít akkor ez is, hiszen a két megoldás végeredménye ugyanaz.

(#16662) psg5 válasza bpx (#16660) üzenetére


psg5
veterán

Igen közben megtaláltam :W
Nem a helyi hálózatnál kerestem, hanem a t-home-os nál.
Köszi!

F.K.T.

(#16663) Steelmanus válasza krealon (#16655) üzenetére


Steelmanus
addikt

Valoszinuleg akkor beletartozik a W7 is :D Azert mert grafikusfeluleten nem latni az OS kilapoz akkor is ha azt nem latni. Kikapcsolt lapozofajl a gepemen.

(#16653) Sub-ZeRo Chrome, ff mind ram zabálók. Ugye ezt nem mondod komolyan, FireFox-ot hasznalok, egy lap 10 ful benne ket fulon YT video fut, 280 Mb a memo hasznalat. egy lappal amikor irom a hsz.-t 78 Mb a memoriahasznalat. Inditsd el az IE9-et ez nezd meg annak a memoriafoglalasat ha mar W7 totyik.

[ Szerkesztve ]

(#16664) madgie válasza Sub-ZeRo (#16650) üzenetére


madgie
titán

Nekem azóta ki van kapcsolva, mióta 16 giga ram van a gépben, soha nem sikított ,hogy kéne (előtte 4 giga volt, ott megpróbáltam, semmi perc alatt kellett neki). Néha pár sok megapixeles panorámaképeket szerkesztek, közben megy a Lightroom... de még full HD renderrel is csak 12-14 körül használt eddig max a Win7.

SSD-re nem lapozófájlazok, mert lassú mérleg, HDD-re meg irkálgasson a fene, nem hiányzik a lassulás.

szerk: mondjuk például zenét nem lehet normálisan ezek közben hallgatni, lehet oda kéne a pagefile :D

[ Szerkesztve ]

(#16665) Sub-ZeRo válasza Steelmanus (#16663) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Only windows 8-on vagyok ie10 metróval. :P

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16666) madgie válasza madgie (#16664) üzenetére


madgie
titán

Helyesírás: csillagos nulla, éljen a mobil :))

(#16667) Steelmanus válasza Sub-ZeRo (#16665) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az meg jobb, mennyit hasznal?

(#16668) Sub-ZeRo válasza Steelmanus (#16667) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ie10 metro 2 tabbal. 174 mega.
Ie10 desktop mód 2 tabbal 64 mega.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16669) Steelmanus válasza Sub-ZeRo (#16668) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ezek jok, azert kerdeztem mert en kihagyom a W8-at de kivancsi voltam ra.
Neha szoktam olvasni a topikjat, de mar regen jartam benne.

(#16670) kiskornel válasza Thunderzolee (#16647) üzenetére


kiskornel
addikt

Nem tudsz bele nagyobb ramot tenni?

Amúgy nekem 16GB Ram csücsül a gépembe, és azért kellett kikapcsolnom a lapozófájlt, mert hallottam, hogy állandóan kerreg a vinyó. Nem kicsit, nagyon. Állandóan tekert. Hogy mi a lópikulát csinál rajt ilyenkor.
Mióta ki van kapcsolva, használat közben hallani szoktam (ha jól hallom), hogy a rendszerpartició felpörög.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16671) encory


encory
tag

Hello, pendriverol bootolható win7(x64)-et szeretnék csinálni Xp(x86)-n. Lehetséges ez?
Ha igen tudnátok esetleg egy linket adni?

(#16672) Sub-ZeRo válasza encory (#16671) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Keress rá a universal usb installer nevő programra. Linuxos lesz, de ismeri a windows iso-kat is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16673) xcds


xcds
őstag

Sziasztok!

Most telepítettem x64 win7-et és nem tudok belépni az xp-s gépemen megosztott mappába. Azt írja, hogy nincs engedélyem, meg hogy kérjek a rendszergazdától, de hát én vagyok a rendszergazda. :D Mit csináljak?

(#16674) NEMO1968 válasza encory (#16671) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hello!
Tudtommal nem lehetséges.
x64 alatt csak x64-et tudsz készíteni.
XP alatt csak XP-t,WIN 7 alatt csak WIN 7-et.
Ha netán mégsem jól tudom,majd kiigazítanak :) .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#16675) fatal` válasza NEMO1968 (#16674) üzenetére


fatal`
titán

Ez így nem teljesen igaz. 64 bites os alatt bármilyen bootolható 64-es, vagy 32-es pent készíthetsz.

XP alatt nem tudom mi a helyzet, de Vistával gond nélkül lehet Win7 pent készíteni.

(#16676) NEMO1968 válasza fatal` (#16675) üzenetére


NEMO1968
őstag

Na mit mondtam? :D
Kösz a kiigazítást.
Én is gondoltam már pendriveről bootolható rendszerekre,de nekem így jött le.
Elnézhettem akkor valamit.
Persze VISTA és WIN 7 amúgy szinte édestestvérek,lehet hogy azért.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#16677) scope2007


scope2007
addikt

Hali!

egy kis segítségre lenne szükségem. pls help
van egy laptop amire újra kellene tennem a win7et, de bootolás után kér illesztőprogramot, hogy töltsek be.. honnét szedjek? egyébként nincs benne optikai meghajtó

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#16678) xcds válasza xcds (#16673) üzenetére


xcds
őstag

Ezt írja ki pontosan. Más gépről engedi megnyitni a megosztott mappát, médialejátszó is látja a tartalmát.

(#16679) vilmaboy válasza scope2007 (#16677) üzenetére


vilmaboy
őstag

ugye nem usb 3 portról bootolsz, hanem 2esről?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#16680) scope2007 válasza vilmaboy (#16679) üzenetére


scope2007
addikt

de, mivel csak kettő usb van, és mindkettő usb3.
sikerült továbbmennem..

most ez a hiba fogad :S
" A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez GPT partícionálási stílus szerinti."

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#16681) fatal` válasza scope2007 (#16677) üzenetére


fatal`
titán

Dugd másik USBre, nekem akkor írja ezt, ha nem találja a pendriveot, mert nem ismeri az usb3 portokat (driver hiányában).

(#16680) scope2007: Töröld a partíciót és engedd, hogy a telepítő hozza létre.

[ Szerkesztve ]

(#16682) scope2007 válasza fatal` (#16681) üzenetére


scope2007
addikt

sikerült megoldani az USB kérdést.. már van driver, így látja a pendriveot is, ezért is engedett tovább a telepítőhöz.

de van egy backup partíció amin kb van 4gb cucc a géphez.. ezt nem tudom már lementeni, mert ugye nincs windows. ezért nem tudom törölni a D: meghajtót
a C:t már töröltem meg a 120mbos rendszerpartíciót is..
de ez a rohadt GPT miatt nem enged tovább.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#16683) vilmaboy válasza scope2007 (#16682) üzenetére


vilmaboy
őstag

bootolj be egy hirens boot-ról és indits mini windowst... vagy ilyesmi. máris tudod menteni. vagy kösd másik gépre addig a hdd-t...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#16684) scope2007 válasza vilmaboy (#16683) üzenetére


scope2007
addikt

a laposban csak SSD van, szétszedni se tudom, mert valami spéci csavarhúzó kellene hozzá [nagyon pici], pedig átettem volna addigra az SSDt a gépbe és ott lehúztam volna róla a cuccokat.

igen.. pont erre gondoltam én is.. most teszem fel usbre a Parted.Magic-2012.07.13ot.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#16685) vilmaboy válasza scope2007 (#16684) üzenetére


vilmaboy
őstag

+1 :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#16686) scope2007 válasza vilmaboy (#16685) üzenetére


scope2007
addikt

és biztos hogy jó lesz ha az összes partíciót törlöm majd?
remélem :D mert már itt szívok ezzel 2órája.. :D
már másolom penre a mentendő dolgokat a D:ről
aztán nyomok egy teljes formatot az ssdre

EZAZ sikerült :) már települ a win :C :C :R

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#16687) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Valaki megtudja mondani, hogy mit csinál olyankor a windows 7, amikor nem csinálok rajta semmit, alapjáratban van, ott hagyom egy jó 20-30percre és amikor visszajövök hallom hogy dolgozik a gép rendesen, aztán megmozgatom az egeret, erre szépen abbahagyja és visszaáll alapjáratba. Ezt kilehet valahogy kapcsolni, hogy ne csinálja ezt az automata micsodát?

(#16688) fatal` válasza Ice&Lime (#16687) üzenetére


fatal`
titán

Superfetch, index, defrag stb.

Ki lehet őket kapcsolni, de nem érdemes.

(#16689) Ice&Lime válasza fatal` (#16688) üzenetére


Ice&Lime
veterán

De ha ssd van bent, akkor viszont érdemes.nem?.

(#16690) Lacces


Lacces
őstag

Annak idején kaptam egy listát, hogy hol és mit érdemes törölni a windows-ból, amik mindig feleslegesen foglalják a helyet. (/temp, /panther, /Applocal és így tovább).
De ennek ellenére is feltűnt, hogy több giga van.
Pedig ritkán használom a windowst.

Aztán egyszer csak valahogy odakeveredtem, hogy visszaállításipont törlése... (vagy valami ilyesmi... restore points)
És kapásból felszabadított a merevlemezen 4-5 gigát.

Jól tettem hogy töröltem? Lesznek-e valami mellékhatásai vagy valami? Én ideáig nem tapasztaltam. Visszaállításipontot egyszer alkalmaztam az életben, akkor is megbántam :DDD

(#16691) fatal` válasza Ice&Lime (#16689) üzenetére


fatal`
titán

A Superfetchet én megtartottam, a Defragot kilövi, ha arra volt telepítve, az indexet letiltottam (windows search szolgáltatás).

(#16692) Ice&Lime válasza fatal` (#16691) üzenetére


Ice&Lime
veterán

így akkor most már hogy Superfetchet,perfetchet,indexelest letiltottam(a defragot meg pláne), ugye már nem fog a háttérben nekem munkálkodni?

(#16693) kiskornel válasza Ice&Lime (#16692) üzenetére


kiskornel
addikt

De igen. Ha otthagyod üresjáratba, sajnos a lapozófájlt még mindig elkezdi majd rendezgetni... Ezt csinálta nekem is a Win7 és én egyedül a lapozófájlt tettem 0-ra. Most nem csinálja.

Azt mindenkinek saját magának kell eldönteni, hogy a lapozófájlt cseszteti-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16694) Ice&Lime válasza kiskornel (#16693) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ha kikapcsoltam a lapozófilet, akkor sem fog bezavarni?

(#16695) kiskornel válasza Ice&Lime (#16694) üzenetére


kiskornel
addikt

Nos... nekem 16G RAM van a gépembe, még sose fogyott el... azt írják a szakik, hogy kisebb RAM esetén csak akkor érdemes kikapcsolni, ha SSD van a gépedben.
Én kikapcsoltam, és a magára hagyott gép vinyója abbahagyta a kerregést. Tehát szerintem a lapozófájlt tömörgéli olyankor bazi nagy hévvel.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16696) Ice&Lime válasza kiskornel (#16695) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Tudod én nem játszok a gépemen, ez egy netezős ssd-s laptop, (esetenként word,excel,zene,film)tehát szerinted nem lesz abból probléma ha ki van kapcsolva a lapozófile?
Ez csak a nagy alkalmazások végett van pl. nagy játékok, film-zeneszerkesztés,photshop?

(#16697) scope2007 válasza kiskornel (#16695) üzenetére


scope2007
addikt

nekem is ki van kapcsolva [6gb]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#16698) krealon válasza Ice&Lime (#16694) üzenetére


krealon
veterán

"ha kikapcsoltam a lapozófilet, akkor sem fog bezavarni?"

Nem fog bezavarni.

(#16699) Ice&Lime válasza krealon (#16698) üzenetére


Ice&Lime
veterán

köszönöm!

(#16700) kiskornel válasza Ice&Lime (#16696) üzenetére


kiskornel
addikt

Itt van minden, hogy kell SSD esetén beállítani a gépet:[link]
Itt az összes sallang kikapcsolásával foglalkoznak.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.