Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) No-kia


No-kia
őstag

sziasztok! Garanciabol jott vissza a tplink routerem, ahol nem talaltak hibat. Wifis internet megosztassal neha eltunik a net, halozat van, de net nincs. Aztan neha 10 percen belul megjavul, neha 2 ora alatt se szorja a netet. Tesztelv: ket laptop, eredeti /hamis windows 7. Beallitasok atnezve, semmi furag nem talltam.Telorol jo minden. Otlet mit allitsak?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#16052) snowdog válasza No-kia (#16051) üzenetére


snowdog
veterán

Ugyan ilyen problémám volt egy Belkin WiFi routerrel. Egy ideig a szolgáltatót piszkáltam miatta, kiderült nem a szolgáltató miatt volt. Vettem egy új routert (TL-WR1043ND), azóta semmi probléma.

Az hogy a szervízben nem találtak hibát nem jelenti azt, hogy a géppel nem lehet baj. Csak nem jöttek rá, hogy mi az. Ha tudod cseréltesd ki velük. Bár ha nem tudsz hibát produkálni, akkor nehéz lesz.

[ Szerkesztve ]

(#16053) vilmaboy válasza No-kia (#16051) üzenetére


vilmaboy
őstag

firmware update volt?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#16054) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Sziasztok.

Most raktam újra a gépet, win7 home premiumot raktam fel,de angol!
Eredeti termékkulcsom van,de a windows update nem talál az enyémhez magyar frissítést,illetve a control panelben ,nincs az az opció ,hogy új nyelvet installáljak.
Ötlet?

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#16055) bpx válasza ::Trunks:: (#16054) üzenetére


bpx
őstag

home premiumban nincs ilyen lehetőség, csak az ultimate-ben

(#16056) DS39 válasza ::Trunks:: (#16054) üzenetére


DS39
nagyúr

esetleg ez: [link]

a batch fájl valószínűleg jó lesz HP-hez is, a nyelvi csomagot meg tudsz keresni megfelelőt.

(#16057) ::Trunks:: válasza DS39 (#16056) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Köszönöm! :R

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#16058) No-kia válasza vilmaboy (#16053) üzenetére


No-kia
őstag

minden volt amit csak eltudsz kepzelni, ma pl mar egyaltalan nincs internet, csatlakozas utan :/

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#16059) Thome válasza No-kia (#16058) üzenetére


Thome
addikt

Esetleg (ha minden kötél szakad), próbálj meg egy DD-WRT-t rádobni a routerre, hátha csak a gyári OS halt meg rajta, jártam már így, igaz ekkor asztali pc-nél volt hasonló gond, WinXP-n nem volt hajlandó működni a hangkártya normálisan, egyik pillanatról a másikra elkezdte random elnémítgatni a hangot, se reinstall, semmi nem segített, másik OS kellett rá.

(#16060) kiskornel


kiskornel
addikt

Felraktam a Free Sound Recorder nevű cuccot, de nem lehetett elindítani. Mikor már a második ingyenesen letölthető prg szállt el (de előtte megmondta mi a baj)...
engedélyeznem kell a stereo keverőt. Ez is stimm... Megtörtént. Csak éppen nem akarja leszedni a hangot. Olyan kuka, mint...
Erre visszakerestem, és azt írják, hogy a zene lopások miatt letiltották a win7-ben. De XP módban müxik. Hogy kell "XP módban" működtetni egy ilyen progit (mert a kompatibilitás bekapcsolásával még mindig semmi se történik).
Válaszokat előre is köszi....

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16061) gyulank


gyulank
addikt

Ha beindul a képernyővédő, akkor felfüggeszti a dolgokat? Pl, ha konvertálok valamit? Ha igen, lehet ellene tenni valamit úgy, hogy ha tényleg nem csinál semmit, attól még elinduljon a képernyővédő?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#16062) kiskornel


kiskornel
addikt

Boot recordot, MBR-t hogy lehet javítani Win7 alatt? Itt is van javítás opció, shellel, mint XP alatt? Hogy lehet elérni?
Help! Gyorsan kellene az info...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16063) Fire/SOUL/CD válasza kiskornel (#16062) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Boot-olj be a W7 telepítőlemezről és amikor megjelenik a területi beállítások ablak(nyelv, idő- és pénzformátum, billentyűzet), akkor üss egy SHIFT+F10-t.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16064) kiskornel válasza Fire/SOUL/CD (#16063) üzenetére


kiskornel
addikt

Ha elmegy idáig a telepítő, akkor még nem okoz változást a telepítésben?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16065) Воланд válasza kiskornel (#16064) üzenetére


Воланд
titán

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16066) kiskornel válasza Воланд (#16065) üzenetére


kiskornel
addikt

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Lekopogom, úgy néz ki sikerül rendbehoznia a bibit...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16067) DS39


DS39
nagyúr

ezt a frissítést ha nem akarom telepíteni, és szeretném hogy többet ne ajánlja fel, hogy tudom beállítani? (XP-ben egyszerűen ha nem választom ki és leokozém, akkor felajánlja a lehetőséget hogy a ki nem választottakat többet ne ajánlja fel letöltésre/telepítésre)

(#16068) localhost válasza DS39 (#16067) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Jobbklick / tilltás-elrejtés

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16069) Fire/SOUL/CD válasza DS39 (#16067) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Jobb egér a frissítésen/Frissítés elrejtése
(Mondjuk azt nem tudom, hogy erre a frissítésre ez alkalmazható-e avagy ezt "el kell szenvedni", hisz ezt a frissítést nem önszántából alkalmazza az MS, de lehet, hogy simán működik és többet nem jön le...)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16070) DS39


DS39
nagyúr

köszönöm, mindkettőtöknek. :)
sikerült, aztán majd kiderül hogy egy-két nap múlva újra felajánlja-e, de most eltűnt.
(eddig mindig feltelepítettem a frissítéseket, de ennek azért nem látom értelmét, mert így is 3 böngésző van telepítve IE9, Chrome, Firefox)

(#16071) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

-Windows 7 Home Premium / Professional és Ultimate között van különbség sebesség terén feltételezve, hogy ezt a gépet leginkább játékra fokom használni?

-A nagyobb verziók felinstallálnak egy csomó automatikusan elinduló processzt, amelyet érdemes leállítani?

-Azért gondolkodom nagyobb verzióban mert a WinXP mód-nak lenne értelme egy csomó régebbi játék esetén, melyek nem futnak Win7-en.

-Nem tudom, hogy a Win7 mód az használható-e browser sandbox-nak, mert tervem, hogy virtuális gép alól netezzek.

üdv
J.

(#16072) Psychonaut válasza joysefke (#16071) üzenetére


Psychonaut
addikt

-Nincs.

-Nem, ne piszkald a rendszerfolyamatokat. Sokat ugysem lehet nyerni veluk, hiaba hiszik ezt es irjak kulonbozo guide-ok.

-Nem igazan, legtobb jatek Windows XP kompatibilitasi modban elindul, az XP mod pedig kifejezetten nem jatek/grafikai celu felhasznalasra keszult, valami nagyon alapszintu videogyorsitas van benne csak.

-Sandboxie, vagy egyeb sandbox program szandekosan nincs tervben?

(#16073) joysefke válasza Psychonaut (#16072) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

-Nem igazan, legtobb jatek Windows XP kompatibilitasi modban elindul, az XP mod pedig kifejezetten nem jatek/grafikai celu felhasznalasra keszult, valami nagyon alapszintu videogyorsitas van benne csak.

-nekem a Panzer General-2 vel problémáim akadtak Win7 alatt. XP módban csak 2D-s játékokat futtatnék...

-Sandboxie, vagy egyeb sandbox program szandekosan nincs tervben?

Még nem hallottam ezekről, köszi, hogy felhívtad rá a figyelmemet!

J.

(#16074) Psychonaut válasza joysefke (#16073) üzenetére


Psychonaut
addikt

nekem a Panzer General-2 vel problémáim akadtak Win7 alatt. XP módban csak 2D-s játékokat futtatnék...
2D-re lehet, hogy alkalmas, de en inkabb utanaolvasnek, hogy nem megy-e valahogy Windows 7-en. XP moddal szemelyes tapasztalatom egyaltalan nincs, igy a tovabbiakban nem tudok sajnos segiteni.

(#16075) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Az mitől lehet, hogy a windows energiagazdálkodás újraindítás után visszaáll az alap beállításokra?
(Megadom, hogy 5 perc után kapcsolja a képernyőt, 10 után meg altassa a gépet, és vissza áll a 20perc és soha beállításokra.) :F

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#16076) localhost válasza Mr.Peter (#16075) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Te vagy- e a rendszergazda a gépben? Group policy-ban nincs-e másként megadva?
Legális-e az a Windows ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16077) Mr.Peter válasza localhost (#16076) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Én vagyok a rendszergazda, group policy-t megnéztem, de semmi sincs beállítva ott, nem eredeti a win, de másik 3 gépen ilyen probléma nem volt. :F

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#16078) vilmaboy válasza Mr.Peter (#16077) üzenetére


vilmaboy
őstag

őőőőőőőőő. Windows 7 /Olvasd el az első hsz-t!/ Warez tilos :U

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#16079) Mr.Peter válasza vilmaboy (#16078) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

"Windows 7 SP1-es isok letölthetőek innen. Figyelem! Maga a letöltés legális, hivatalos Microsoft partnertől történik, viszont az aktivációs eljárás megkerülése különböző loaderekkel, activátorokkal továbbra sem legális!"

Vagyis (helyesbítek) ilyen módon eredeti, csak az aktiválás van kikerülve... de ez a téma tényleg tabu.

[ Szerkesztve ]

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#16080) vilmaboy válasza Mr.Peter (#16079) üzenetére


vilmaboy
őstag

:K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#16081) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

64bites windows 7-hez létezik olyan adminpack, ami elérhetővé teszi számomra a 2003-as szerveren futtatott AD-t? Az XP-s gépemre létezik ilyen adminpack, de 7-eshez valót nem találok, lehet nincs?

Ilyenem van most az XP-s gépen, ez gyönyörűen működik:
The AdminPak.msi file will ONLY install on
1. Windows XP Professional build 2600 with QFE Q329357 or
2. Windows XP Professional SP1 or
3. Windows Server 2003

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#16082) Faterkam válasza Fire/SOUL/CD (#16069) üzenetére


Faterkam
addikt

Szia!

Írtam PÜ-t ha tudsz és van időd válaszolsz?

Üdv!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#16083) atirag


atirag
őstag

Tudna mondani valaki olyan programot ami megmondja mi lehet a baj ha lassú a windowsom?
Mert Most azt csinálja a gép,hogy hálozatban van kötve egy tv amin DLNA módban filmet nézek és teljesen minimalizálódik a sávszélességem. Ha netezek akkor a film is akadozik néha. Ha a pc-vel játszom le a filmet hdmi kábellel akkor meg akad a film a tv-n. A full hd.
Létezik valami jó diagnosztikai program ami kiírná,hogy mit nézzek meg vagy mi lehet a baj?

(#16084) maflame


maflame
aktív tag

Sziasztok, következő problémára tud e valaki megoldást? Váltottam upc-ről t-home-ra (költözés) és valamiért minden gépinduláskor nincs net (sárga felkiáltójel), de ha átdugom egy másik hálócsatlakozóra (2 db alaplapi van + egy hálókártya) akkor azonnal megjavul. ..azt még nem néztem, hogy ha csak kihúzom és ugyanoda visszadugom, akkor működik e.
Routeren keresztül csatlakozom és a modem és a router is jó, mivel a laptoppal tökéletes a wi-fi akkor is, ha a PC-n "nincs net". A T-szakember mindenfélét megpróbált de úgy néz ki, hogy ez valami windows-os hiba lehet..
Van valakinek ötlete?

(#16085) snowdog válasza maflame (#16084) üzenetére


snowdog
veterán

A leírásod alapján a PC nem csatlakozik a router-hez. Én ott keresném a probléma okát.

[ Szerkesztve ]

(#16086) kiskornel válasza kiskornel (#16060) üzenetére


kiskornel
addikt

Nem tud valaki segíteni, hogy lehetne felvenni hangot mindenféle kábelek nélkül. Olyan égő, hogy a 21. századba ilyesmik történjenek.
A windóz 7-ben hogy lehet felvenni mixerről. Nincs valami lehetőség tényleg?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16087) snowdog válasza kiskornel (#16086) üzenetére


snowdog
veterán

Úgy hívják hogy diktafon. Így keresd. :D

(#16088) maflame válasza snowdog (#16085) üzenetére


maflame
aktív tag

Pontosan hol is? ..légyszi. évek óta nem nyúltam a routerhez, már minden ezzel kapcsolatosat elfelejtettem.

(#16089) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok!
Miért van az, hogy feldugok egy pendrive-ot vagy beteszek egy lemezt és nem jön elő az az ablak ami olyankor szokott, hogy mappa megnyitása, zene lejátszása, stb...?
Pedig az automatikus lejátszásnál beállítottam, hogy melyik fájltípusnál mit szeretnék csinálni. Windows 7 ultimate 64bit
Köszönöm előre is a válaszokat!

S23

(#16090) #93794560 válasza kiskornel (#16086) üzenetére


#93794560
törölt tag

A mixert engedélyezni kell a hangtulajdonságoknál, a felvételi eszközöknél a letiltott eszközök mutatását ki kell pipálni.

(#16091) No-kia válasza Thome (#16059) üzenetére


No-kia
őstag

na erre enis gondoltam, egy leirast tudsz adni, hogy ennek mi a menete?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#16092) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Friss telepítés után, megjelent az a 100mbos partíció a fájlkezelőkben. Miként tudom eltüntetni?

Köszönöm!

havri

havri

(#16093) bpx válasza havri1 (#16092) üzenetére


bpx
őstag

lemezkezelőben a betűjelet vedd le róla

(#16094) havri1 válasza bpx (#16093) üzenetére


havri1
félisten

:R

havri

(#16095) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Egy kérdéssel zaklatnám a fórumozó közönséget :)

Cég vásárolt laptopokat, amikhez win7prof angol verziót adtak. A kérdésem, hogyha lemagyarítom az mennyire legális?

Üdv:
Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#16096) localhost válasza Immy (#16095) üzenetére


localhost
Közösségépítő

100% :K

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16097) havri1 válasza Immy (#16095) üzenetére


havri1
félisten

Persze ha a nyelvi csomaggal csinálod, nem warez iso-t tolsz rá :))

havri

(#16098) vilmaboy válasza Immy (#16095) üzenetére


vilmaboy
őstag

tutira az :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#16099) Steelmanus válasza Immy (#16095) üzenetére


Steelmanus
addikt

En ugy tudom hogy csak akkor legalis ha csak egy nyelvicsomag van telepitve, vagyis ha feltelepited a magyart, az angolt le kell installlani. Ha rosszul tudom kijavitanak.

(#16100) vilmaboy válasza Steelmanus (#16099) üzenetére


vilmaboy
őstag

így van. egyszerre csak egy nyelvi csomag lehet tudomásom szerint is... Telepítésnél választható bármelyik nyelv, de utólag most hogy így beszéljük, már nem is vagyok bent annyira biztos, hogy legális a csere... :U

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.