Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) h.palee válasza vilmaboy (#17450) üzenetére


h.palee
csendes tag

trojainak irjak az irtok. jo lenne egy rendszervisszaallitas, csak sajnos nem allitottam meg be. startnal f-akarmennyivel lehet anelkül is, talan?

(#17452) sum-blink válasza sum-blink (#17442) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Esetleg tudtok segíteni? Vagy ilyen extrém hiba? :F

(#17453) xcds


xcds
őstag

Sziasztok!

Van egy külső vinyóm, rajta egy .txt fájl. A fájl tartalmát szeretném módosítani, de nem engedi a win7 elmenteni a módosításokat. Hogy tudom elérni, hogy működjön?

(#17454) krealon válasza xcds (#17453) üzenetére


krealon
veterán

1, Lemezellenorzes
2, Hozzaferesi jogok / tulajdonos beallitasa

(#17455) xcds válasza krealon (#17454) üzenetére


xcds
őstag

Szóval akkor mit kell csinálnom? :D

(#17456) Z.m.Z


Z.m.Z
aktív tag

Sziasztok!

Baromi idegesítő problémával fordulnék hozzátok. Ma bekapcsoltam a gépemet és a megjelenítés átállt "egyszerű" módba. :((( Először nem aggódtam gondoltam visszaállítom pikk-pakk. Na ekkor kezdődtek a bajok. Ráklikkelek bármelyik "aero" témára, a háttér, a hangok, átváltanak de az ablakok maradnak az egyszerű megjelenésnél (klasszikus Windows). Elsőnek rendszervisszaállítással próbálkoztam de nem lehet visszaállítani. Bármelyik dátumot is választom, lefuttatja de a végén közli, hogy sikertelen volt. (Mellesleg írjon már valaki akinek ez a lehetőség valaha működött) Ezek után próbálkoztam a videokártya driver frissítéssel, majd újrainstallálással de semmi változás. Kitöröltem az összes letöltött témát de valahányszor rábökök bármelyik aero témára egyből feldobja "nem mentett téma"-ként ezt a rondaságot. Megőrülök. :W Annyira nincs kedvem újrainstallálni az egész rendszert. Segítsetek légyszi..... :R

(#17457) sfdrakex válasza xcds (#17453) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

próbáld meg mentés máskénttal el menteni.

(#17456) Z.m.Z

Nem tettél fel semmilyen rendszer piszkáló/optimalizáló programot?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17458) sfdrakex válasza sum-blink (#17452) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vinyód rendben van? Nem bad sectoros? HD Sentinel mit mond rá?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17459) krealon válasza xcds (#17455) üzenetére


krealon
veterán

1 Lemezellenorzes

2. Hozzaferesi jogok / tulajdonos beallitasa

(#17460) Citroware


Citroware
addikt

Üdv!
Egy nagyon gyakori problémám van. 5.1-es hangfalszettem rá van dugva az Asus Xonar DG hangkártyámra. Ma újratelepítettem a Windows 7-et, és sztereó módban (tehát pl zenehallgatásnál) nem szól a mélynyomó és a center. Eddig szólt, de minden Windows reinstallnál meggyűlik a bajom vele, és mindig más a ludas... volt, hogy a hangkártya driverét nem jól állítottam be, volt, hogy bezavarhatott az integrált kari.. Bármit csinálok, sem a center, sem a mélyláda nem szól most. De ha visszatérek 5.1 módba (6 channel) pl filmeknél, ott szól minden. De úgy meg zenét hallgatni rossz, mert kotyvalékot ad ki - ez mindig is így volt, és ennek így is kell lennie. De sztereóban meg egyáltalán nem jó... :W
100%, hogy szoftveres probléma, mert mostanság eddig jó volt végig, nem változtattam semmit csak újratettem a win7-et.
Mit kell tennem, hogy megoldódjon?

[ Szerkesztve ]

(#17461) Z.m.Z válasza sfdrakex (#17457) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Semmi ilyesmit nem telepítettem és kéretlenül sem jött semmi hasonló. :(

(#17462) xcds válasza sfdrakex (#17457) üzenetére


xcds
őstag

Akkor másik nevet kell neki adni és új fájl lesz. Ha felül akarom írni, azt írja, hogy hozzáférés megtagadva.

(#17459) krealon: Ezt a lemezellenőrzést futtatom vagy 2 órája, de nem akar vége lenni.

[ Szerkesztve ]

(#17463) Sabber


Sabber
aktív tag

hali

win7 professional 32bit van a gépemen és egy olyan érdekes dolgot produkál amire nem tudok rájönni:
sajnos régi gépem van és kicsi benne a hdd 30giga ami 2 partícióra van osztva az egyiken a rendszer a másikon a stuff, lényeg a lényeg, hogy a windows-nak már csak kb 900 mega szabad hely van a partíción és egyre csak fogy pedig semmit nem telepítek vagy pakolok oda.
Egyik hétvégén elmentem itthonról pénteken kinyomtam úgy hogy volt 2,4 giga szabad hely mire hazajöttem vasárnap és elindítottam már csak 1,1 giga hely fogadott és közben a gép nem volt bekapcsolva.
Mi lehet az oka hogy fogy a helyem? Kezd kicsit idegesíteni... :F :F
Lehet hogy a kérdésem hülye és bagatel, ez esetben elnézésetek kérem...
üdv.

(#17464) sfdrakex válasza xcds (#17462) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor az a gond hogy nincs írási jogod a vinyóra, jobb klikk a meghajtón/ beállítások/biztonság, és ott betudod állítani.

#17463) Sabber
Rendszer visszaállítás be van kapcsolva? Hibernálás? lapozó fájl? Ezek mind foglalhatnak helyet.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17465) xcds válasza sfdrakex (#17464) üzenetére


xcds
őstag

Filmeket szoktam rá másolni, törölni, minden ment gond nélkül. Átmásoltam a fájltaz asztalra, onnan vissza és most már jó. Szóval rejtély.

Köszi azért neked és krealon-nak is.

[ Szerkesztve ]

(#17466) Sabber válasza sfdrakex (#17464) üzenetére


Sabber
aktív tag

a visszaállítás be van és a lapozó fájl is a hibernálás nincs, de ezek okozhatják azt hogy állandóan változik a szabad hely mérete?

(#17467) sfdrakex válasza Sabber (#17466) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Okozhatják, igen. Egyébként ha nem tudsz bele dobni egy kicsit nagyobb vinyót, szerintem jobban járnál XP-vel.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17468) LuiT válasza artiny (#17440) üzenetére


LuiT
tag

Megnéztem a videódat, de nem láttam volna sehol sem azt hogy maga a BIOS felismerte volna a merevlemezt. Az optikai meghajtód nevét szépen ki írja de a merevlemezét sehol sem.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#17469) Sabber válasza sfdrakex (#17467) üzenetére


Sabber
aktív tag

kikapcsoltam a lapozót, vagyis áttettem másik partícióra meg kinyomtam a visszaállítást de így se nyertem szinte semmi helyet, azt nem értem hogy lett nekem 2,4 ből 1,1 úgy h nem volt a gép használva :W :W :F

szerk: ha kinyomom a lapozót a rendszer partíción akkor azt írja hogy rendszerhibát okoz ezzel ne foglalkozzak?
Csinálhatom nyugodtan nem lesz probléma?

[ Szerkesztve ]

(#17470) Visormail válasza Sabber (#17469) üzenetére


Visormail
addikt

Egy lemezkarbantartót nem futtattál még le? Ccleaner-el is ránézhetsz.
A hibernálásban biztos vagy hogy ki van kapcsolva és nincs is akár csak ottmaradt hiberfil.sys fájl a C-n? (Rejtett fájl, legyen bekapcsolva a mutatásuk.)

Nagyon kevés programot szokott zavarni ha nincs a C-n lapozófájl (de máshol azért van), kicsi az esély hogy gondja legyen, de ha a C-re is beállítasz egy akár mondjuk 100MB-ost akkor nem fog sírni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#17471) sum-blink válasza sfdrakex (#17458) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Nem hinném, megnézem.

(#17472) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek, mert gyorsan szeretnék választ kapni utazás miatt, és kicsit felb@sz*tt a masina. Adott egy ismerősöm PacardBell laptopja, 3 partícióval. Az C=System partÍción meghalt a Win7 (Ultimate) rendszer, így a másik, D=storage -re is telepített egyet gyorsan. Így működött is, de meg kellett csinálni a rendszermeghajtót, persze viszonylag nagy mennyiségű személyes cuccal (képek, videók, zenék), mindenfelé elszórva, hogy nehezebb legyen egy partíciót formázni.
Megcsináltam a Sys-re az új telepítést (Sys partíció telepítőből formázva lett), és érdekes módon a korábban még működő telepítést nem kínálta fel bootoláskor.

Épp azon voltam/vagyok, hogy a storage partícióról eltávolítsam a korábbi telepítés maradványait, de nem mertem formázni, mert a következő rendszerfileok láthatók rajta gyökérben:
config.sys
autoexec.bat
eula.txt -ek(end user license agreement) Félő, hogy az eddig regisztált szoftverekkel megint szívni kellene?
install.res.1234.dll-ek

Míg az újonnan telepített partíción egyik sem jelenik meg.
Kérdés: hogyan lehetne formázni a storage meghajtót (a fent nevezett fileokkal), hogy utána még életben maradjon a systemen levő telepítés?

Aztán van még más is, de azt majd utána ;)
BIOS-ban nem igen tudok Boot sorrendet állítani a partíciók közt, mert jelszavas, azért egyszer még ránézek.

Előre is köszönöm a válaszokat, és elnézést, hogy ilyen hosszúra nyúlt. Üdv!
Attila

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#17473) Visormail válasza DBAtti (#17472) üzenetére


Visormail
addikt

Ezek a fájlok nem kellenek semmire, főleg nem a c-re telepített rendszernek és főleg semmi köze sincs regisztrált alkalmazásokhoz. config.sys és autoexec.bat eleve szükségtelen a win7nél csak dísznek jön létre nézz bele, eula.txt az amit írtál semmi nem használja csak a felhasználó olvasgathatja, install.res.1234.dll a Visual C++hoz tartozik nem a winhez.
Ha a storage partíció formázása után valami csoda folytán nem indulna a rendszer, akkor beteszed a telepítőlemezt és kérsz egy javítást. Az eddig regisztrált szoftverekkel természetesen megint szívni kell, hiszen friss rendszert húztál minden programot is újra fel kell telepíteni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#17474) krealon válasza DBAtti (#17472) üzenetére


krealon
veterán

A normal Win7 telepites letrehoz egy kb 100MB-os boot particiot, ahonnan indul a rendszer.
Ennek a particionak nincs betujele.

Ha nem indul a win7, akkor inditas javitast kell vegezni.

(#17475) DBAtti válasza DBAtti (#17472) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Gyááá XD, vagy ahogy Homer mondaná, Do!

Teljesen agyfalloszt kaptam a sok tökörészéstől, de mostanra rájöttem, hogy formázni tudom a d meghajtót gond nélkül, ha utána visszamásolom a kérdéses fileokat, és így is lett, így momentán az a 800k-nyi adat van a tármeghajtón.
A lényegi problémám ezzel megoldódott (a nagyon beivódott windows fileoktól is búcsút vehettem), a kérdés az, eltávolíthatók-e a d gyökérből, vagy "c-síthető"-e valahogy?

@#17473 Visormail:
"Az eddig regisztrált szoftverekkel természetesen megint szívni kell, hiszen friss rendszert húztál minden programot is újra fel kell telepíteni."

Én azokra gondoltam, amiket most újratelepítettem és regeltem már, az eula törlésével esetleg megint regelendők lesznek.

@#17474 krealon:
"Ha nem indul a win7, akkor inditas javitast kell vegezni."

Mint írtam, nem az enyém a gép, így a "Tönkremenetelnél" nem voltam jelen, okát nem tudtam. Való igaz megpróbálhattam volna a javítást, de az XP-s korszakban a szívemhez nőtt az évi 2-3 formázás :DDD Így meg hogy nem tudtam mi a baja, pláne az jutott eszembe.. csak a sok personal stuffra nem gondoltam, amit ki kellett kaparászni mindenfelől (docs, downloads, saját mappák, stb).

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#17476) DBAtti válasza Visormail (#17473) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Valóban indul, 1000hála, hamarabb kellett volna itt kérdezősködni :R
Már csak össze kell rántani a personal stuffokat egy normális szerkezetbe.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#17477) jozs6200ax


jozs6200ax
aktív tag

Üdv emberek!
Kis problémába ütköztem a frissen újratelepített gépemmel , remélem valaki tud közületek segíteni nekem.
A helyzet a következő: a számítógépemben 1 db Hdd van. Ez 3 partícióra van osztva (jelen esetben C,D,E).
Mivel vírus miatt raktam újra a rendszert ezért csak a "C" partíciót formáztam le mivel ezen volt a kártevő, a másik 2 partíció tartalma megmaradt. Ám mióta felraktam az új rendszert a windows nem enged vagy inkább nem tud megnyitni tömörített fájlokat a "D" és "E" partícióról.Az ISO kiterjesztésű fájlokat sem tudja megnyitni hiába tallózom be.

Csak akkor tudja ezeket megnyitni ha átmásolom őket a "C" az az a rendszer partícióra.
(Gondolom mi lehet a gond, ott a felhasználói fiókbeállítással kellene esetleg a hozzáférést valahogy engedélyezni, de nem tudom merre keressem .De lehet tévedek és mást kell állítani.)

(#17478) sum-blink válasza sfdrakex (#17458) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Ezt mondta:

[link]

Akkor mit tegyek, ha azt mondja ne tegyek semmit? :U

(#17479) h.palee


h.palee
csendes tag

win7 egeszsegesen elfer egy 32 gb-os msata ssd-n? reinstall elött allok, es akkor mar ujitanek is valamit, ha mar ugyis melo van vele. a laposomban ugyanis van egy ilyen is a teras winchi mellett.

(#17480) sfdrakex válasza h.palee (#17479) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Elfér, ha minden mást máshova telepítesz.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17481) h.palee válasza sfdrakex (#17480) üzenetére


h.palee
csendes tag

es erdemes? azzal, hogy az ssd csak 32-es, nem lesz lassabb a rendszer, mintha a winyon lenne?

(#17482) WiZARD


WiZARD
addikt

van egy NAS-om, amin W7 van, és szimplán meg vannak osztva hálózatban a cuccok.
ezt a W7 gépemről, illetve notebookomról mindig gond nélkül elérem.

viszont barátnőm OSX Macbookjával csomószor nem látni, illetve néha hálózati médialejátszó se látja. (tehát SMB-vel van gond)
ilyenkor reboot után jó egy darabig, de mostanság naponta kell újraindítanom, ami elég bántó.

lanman service-t próbáltam már újraindítani, de nem volt nyerő megoldás :(

bármi 5let?
(közben beszéltem egy haverommal, nála is hasonló problémák vannak)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#17483) sz.j


sz.j
nagyúr

Itt is feltenném a kérdésem, hátha a leírt hiba a win7 beállításával orvosolható.

Vettem egy Kingston SSDNow V+200 120 GB-os SSD, amire késő este, AHCI módban, felraktam a Win7-et az összes frissítésekkel együtt. Ezen kívül semmit sem állítottam be az ssd-nél és a sebességét sem mértem, csak a vírusirtót futtattam, ami lényegesen rövidebb idő alatt futott le mint a HDD-s gépen.
Ugy nézett ki, hogy minden ragyogóan működik, de tévedtem ..., mert amikor kipróbáltam a CD-ről/DVD-ről való bootolást (pl. win7) az nem működött, azaz nem tudok semmilyen CD-ről vagy DVD-ről bebotolni ..... :((( (A CD-/DVD lejátszás működik, csak a boot nem!)
A BIOS beállításokat próbáltam változtatni, de sikertelenül :B
Nem jövök rá, hogy mit rontottam el, vagy mit nem állítottam be, ezért segítséget kérnék tőletek, amit előre is köszönök.
Itt van néhány kép a bios beállításokról és a bootolásról:
[link], [link], [link], [link], [link]

A lapom Gigabyte P35-DS4

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#17484) sz.j válasza sz.j (#17483) üzenetére


sz.j
nagyúr

Lemaradt, hogy az AHCI drivert a Windows7 automatikusan rakta fel.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#17485) zuhi_ válasza zuhi_ (#17397) üzenetére


zuhi_
senior tag

Nem igaz, hogy senki nem tudja... :(((

(#17486) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! szeretnénk vásárolni a haverommal Win 7 es Op rendszert, és azt szeretném kérdezni hogy, egy licensz-kulccsal hány Windows 7-est lehet aktiválni?
A Microsoft honlapján azt nem írta, hogy hányat, de azt viszont igen, hogy nem egyet. :)
Nem tudjátok véletlenül?
valami ilyesmit találtam a neten: Egy kulcs csak egy Windows7-et nyit. Csak van belőle családi verzió, ami három gépre telepíthető.
Hogy van ez? vagy hogy működik? :)
Meg mi a különbség a Home? és az Ultimate közt? ez megérné megvenni? [link]
Nem értem ebből is van 10 féle [link] mi a különbség a 28 és az 53 ezers közt?

[ Szerkesztve ]

(#17487) Fire/SOUL/CD válasza sz.j (#17483) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kingston SSD -> SATAII0 feliratú(narancssárga) portra legyen kötve
Samsung HDD -> SATAII1 feliratú(narancssárga) portra legyen kötve
Pioneer ODD -> SATAII2 feliratú(narancssárga) portra legyen kötve
BIOS így legyen beállítva: Szerepel benne a deszkád
Boot sorrend elejére a Kingston SSD kerüljön, telepítéskor pedig a boot menüt használd azaz Giga lapoknál általában az F12.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17488) DeFranco válasza zuhi_ (#17485) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Felesleges volt így hekkelgetni, bőven elég lett volna, ha a start menü keresőjébe beírod, hogy automatikus. Az első találat legfelső pipájával ki is kapcsolod az automatikus lejátszást, és nincs gondod.

(#17489) Sabber válasza Visormail (#17470) üzenetére


Sabber
aktív tag

oké köszi szétnézek benne kicsit jobban...

(#17490) zuhi_ válasza DeFranco (#17488) üzenetére


zuhi_
senior tag

Azt a rohadt ablakot még mindig bedobja, hiába kapcsolom ki az automatikus lejátszást. :W

(#17491) DeFranco válasza zuhi_ (#17490) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mi lenne, ha hagynád lefutni? Lehet tényleg valami baja van.

(#17492) zuhi_ válasza DeFranco (#17491) üzenetére


zuhi_
senior tag

Ugyan már. Mindegyikre ezt dobja.

(#17493) DeFranco válasza zuhi_ (#17492) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És azt a csodatrükköt visszaállítottad?

#17494: akkor passzolok

[ Szerkesztve ]

(#17494) zuhi_ válasza DeFranco (#17493) üzenetére


zuhi_
senior tag

Igen és úgyse jó.

(#17495) bpx válasza zuhi_ (#17494) üzenetére


bpx
őstag

ezt próbáltad? cmd admin módban:

chkntfs /X G:

(ahol G: a pendrive betűjele)

[ Szerkesztve ]

(#17496) Fire/SOUL/CD válasza zuhi_ (#17490) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez a figyelmeztetés egy szolgáltatás letiltásával lehet csak eltüntetni, viszont nem biztos, hogy ezt meg kellene lépni, mert más egyéb problémák jöhetnek elő. Ettől függetlenül leírom, de csak saját felelősségre alkalmazni!
Start -> beírod services.msc és enter
A listában ráállsz a Shell Hardware Detection szolgáltatásra (magyar OS alatt ezt Rendszerhéj hardverfigyelése néven találod), duplaklikk, először leállítod(Leállítás gomb), majd a lenyílóból(indítás típusa) letiltod, leokézod és gép restart.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17497) zuhi_ válasza Fire/SOUL/CD (#17496) üzenetére


zuhi_
senior tag

Ki fogom próbálni, köszi. :K

(#17498) zuhi_ válasza Fire/SOUL/CD (#17496) üzenetére


zuhi_
senior tag

Hát ez bejött. Köszi. :R

(#17499) benedekco


benedekco
addikt

15Gb elég lehet egy W7 HomeP. x32-nek? Firefox, foxit, word+excel+ppoint, mpc-hc, tc... kb ennyi lenne rajta, hibern-off.
60gigás (ATA) a wincsi és laptopról van szó. 2gb ram van benne, bővíteni nem szeretnénk.
Egy WinXP-nek elég lenne ilyen felállásban a 6giga, még 5-el is ki jönnénk. Csak emiatt nem szeretnék XP-t tenni rá.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#17500) Psychonaut válasza benedekco (#17499) üzenetére


Psychonaut
addikt

Szűkösen talán. De inkább adj neki 20-at szerintem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.