Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16851) Fire/SOUL/CD válasza HXY (#16850) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Valami olyan megoldást szerettem volna hallani, hogy a regedit-ben egy logikai változó értékét írjam át 0-ról 1-re... :)"
Ha lenne ilyen egyszerű megoldás, már írtam/írtuk volna. Az általam ajánlott registry takarító azon ritka alkalmazások egyike, amellyel eddig semelyik OS alatt nem volt gond, XP-től W7 x64-ig bezárólag. Ha ez a takarító bedönti a rendszered, akkor annak a rendszernek már amúgy is véres a torka, de nagyon. ;) Szóval nyugodtan futtasd le, odafigyel arra, hogy mit lehet biztonságosan törölni és mit nem. (megválogatom, milyen takarítót használók az ügyfeleknél, pl CCleaner-t registry takarításhoz biztosan nem ajánlok, mert az képes rombolni, CCleaner-t a tisztító funkciója miatt szeretjük, mert abban viszont az egyik legjobb)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16852) sinya85


sinya85
senior tag

valaki tudna nekem segíteni, hogy tudom feltelepiteni a windowsos kártyajátékokat?

ஜ۩۞۩ஜ

(#16853) Fire/SOUL/CD válasza sinya85 (#16852) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Start elkezded begépelni Windows-szolgáltatások be- és kikapcsolása és enter, megjelenő ablakban Játékok csoport és a kíván játék elé pipa és leokézod.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16854) vilmaboy válasza sinya85 (#16852) üzenetére


vilmaboy
őstag

szerk: megelőztek

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#16855) bpx válasza sinya85 (#16852) üzenetére


bpx
őstag

vezérlőpult, windows szolgáltatások ki- és bekapcsolása
vagy angolul: turn windows features on or off

(#16856) HXY válasza Fire/SOUL/CD (#16851) üzenetére


HXY
addikt

Egy kicsit félve, de futtattam a progit.

Ártani nem ártott, de használni sem használt... :D

Továbbra se mountol a Windows 7 semmilyen külső USB-s meghajtót.

(#16857) sinya85 válasza Fire/SOUL/CD (#16853) üzenetére


sinya85
senior tag

Igen, nekem ott nincs benne, lehet a buherált windows miatt.

ஜ۩۞۩ஜ

(#16858) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok.
Van egy laptopom.Ha jól tudom ez a wifi kártya benne.(remélem jól tudom)

Ahogy ráteszem a cpu hőpipa fedőre a kezem, érzem hogy még a cpu rész is langyosabb, mint ez. Ahogy ráteszem a kezemet a wifi karira forró. Ez miért van, normális ez?

(azért írtam ide, mert ez a topic élnénk, de a wlan, wifi topic nem annyira, előre is elnézést kérek, ha ez valamit zavar).

(#16859) D@ni88


D@ni88
addikt

Sziasztok.

A munkahelyemen sajnos Delphi 6-ban fejlesztünk. Arra lettünk figyelmesek, hogy maga a fejlesztett program sokkal gyorsabb XP-n mint Win7-en.
Esetleg nem tudjátok mitől lehet?
Köszi.

Dani

(#16860) Fire/SOUL/CD válasza HXY (#16856) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ööö, ugye a parancssoros módszert is megcsináltad... :B
(Mert addig értelmetlen mással foglalkozni, mert ha a W7 sem tud vele mit kezdeni, akkor van gond.) Szóval inkább leírom a menetét ismét, célirányosan.

1. Állítsd le a gépet és így csatlakoztasd az SSD-t.
2. Kapcsold be a gépet és boot-olj be a W7 telepítőlemezről és amikor megjelenik a területi beállítások ablak(nyelv, idő- és pénzformátum, billentyűzet), akkor üss egy SHIFT+F10-t. Add ki az alábbi parancsokat.

DISKPART
LIST DISK
SELECT DISK
X (ahol X az SSD-d sorszáma, amit a LIST DISK parancsnál látsz)
LIST DISK (ezt most csak azért használtam ismét, hogy lásd, hogy valóban a megfelelő eszköz lett-e kijelölve, egy csillag lesz a kijelölt eszköz előtt a listában)
CLEAN
CREATE PARTITION PRIMARY ALIGN=1024
FORMAT FS=FAT32 LABEL="RENDSZER" QUICK
ACTIVE
EXIT

3. Állítsd le a gépet és húzd le az SSD-t
4. Indítsd el a gépet és az OS-t, majd csatlakoztasd az SSD-t

Megjegyzés:
# A parancssori parancsnál nehogy eltéveszd az SSD-t és rossz sorszámot adj meg.
# Ha a parancssori parancsok nem futnak le hibátlanul, esetleg a LIST DISK parancs nem is listázza az SSD-t, akkor nem az OS-ben keresendő a gond.

sinya85
Hát ha herélt az OS, azzal nem sokat lehet kezdeni.

D@ni88 - "...sokkal gyorsabb XP-n mint Win7-en"
Ha Win7 alatt x64-t értesz, akkor ez "természetes". Az okát most nem részletezném, annyit próbáljatok meg, hogy XP SP3 módban futtassátok a project-et.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16861) HXY válasza Fire/SOUL/CD (#16860) üzenetére


HXY
addikt

Nem a 64GB-os SSD-vel van a baj.
Az minden más gépen tökéletes.
Az én gépemen lévő Win7-tel van a baj.
Attól, hogy megformázom újra a külső USB-s SSD-t hogy fog megjavulni a Win 7 rendszerem?

"Ha a parancssori parancsok nem futnak le hibátlanul, akkor nem az OS-ben keresendő a gond"
Manuálisan fel tudok csatolni bármilyen meghajtót.

(#16862) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Sziasztok!
Olyanra van lehetőség, windows 7 alatt, hogy két kijelzőt két különböző felbontásban kezeljek úgy, hogy mind a kettőn ott van az asztal?
Az egyik egy 19" 4:3-as monitor a másik pedig egy lcd tv 82cm, ennek megfelelően 16:10-es aránnyal.
Sajnos csak kiterjeszteni tudom az asztalt, meg ugye klónozni, de sajnos így nem megfelelő a képernyőarány.
Igazából a legnagyobb probléma az eltérő kijelzőarányokból adódik...

(#16863) D@ni88 válasza Fire/SOUL/CD (#16860) üzenetére


D@ni88
addikt

Szia.

Köszi a választ, de nem x64 :)
De ez az XP módban való futtatást kipróbálom :)

Üdv Dani

(#16864) fatal` válasza n0rbert0 (#16862) üzenetére


fatal`
titán

Ha kiterjeszted, akkor lehet, klón módban nem.

(#16865) Bohir válasza Ice&Lime (#16858) üzenetére


Bohir
tag

itt érdeklődj
vagy itt

[ Szerkesztve ]

(#16866) n0rbert0 válasza fatal` (#16864) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Igen, ezt tudom, de nekem 2 külön asztal kellene. No, nem baj marad a kiterjesztés.

(#16867) Dunbar válasza Fire/SOUL/CD (#16846) üzenetére


Dunbar
senior tag

Az ntoskrnl.exe nem tudom mi, de hibát ír ki elindítva:

[ Szerkesztve ]

(#16868) Fire/SOUL/CD válasza Dunbar (#16867) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez akár fertőzés is lehet, elsőre ezt kellene kizárni, futtass boot-os Kaspersky-t és Avira-t. Így sem garantált a siker, de ez lenne az első lépés, hogy ezt kizárd.
(Ha az partíciók gyökerében találsz autorun fájlt, akkor 100%, hogy fertőzés)

Itt a képen 2 igen ismert és fontos rendszerfájllal van gond. Ezek nem szoktak, csak úgy maguktól "megzsibbadni" és az ntoskrnl.exe-nek sincs esze ágában sem Win32 módban futni, x64-es OS alatt.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16869) Dunbar válasza Fire/SOUL/CD (#16868) üzenetére


Dunbar
senior tag

Töltöm őket, Kaspersky próbaverzió elég?

Két dolog, egyik hogy lista másik elemébe belépve lehet látni hogy nwifinek is volt valami baja

Másik pedig hogy lejjebb görgetve ott van wdcsam64.sys, a legutolsó elem, ami a Program Files Western Digital mappájában van ott valahol

Nem lehet hogy az a baj, hogy rossz driver-t vagy programot telepítettem fel? Innen x86-osat, és sima Program Files-ba került, ez okozhat crash-t?

[ Szerkesztve ]

(#16870) krealon válasza Dunbar (#16869) üzenetére


krealon
veterán

"Nem lehet hogy az a baj, hogy rossz driver-t vagy programot telepítettem fel? "

Az IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL pontosan ilyen esetekben (hibas driver) szokott elofordulni elsodlegesen.
(Es mar az NT4.0-nal is elofordult...)

[ Szerkesztve ]

(#16871) fatal` válasza krealon (#16870) üzenetére


fatal`
titán

Rengetegszer láttam már ugyanezt a hibát rossz alaplap esetében is. Nálunk is ugyanezt dobálta az egyik szerver, és ahogy szétszedtük kiderült, hogy tele volt rossz kondikkal.

(#16872) Fire/SOUL/CD válasza Dunbar (#16869) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Nem lehet hogy az a baj, hogy rossz driver-t vagy programot telepítettem fel? Innen x86-osat, és sima Program Files-ba került, ez okozhat crash-t?"
Ú bakker, ezt azért hamarabb is írhattad volna :DDD
Így már van értelme, hogy mi és miért szeretné a ntoskrnl.exe-t win32 módban futtatni.
Mindenképp távolítsd el azt a driver-t, ha másképp nem megy csökkentett módban és átmenetileg semmit ne telepíts a külső HDD-hez, egy darabig csak használd a rendszert, hogy valóban eltűnik-e a hiba.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16873) Dunbar válasza Fire/SOUL/CD (#16872) üzenetére


Dunbar
senior tag

Köszönöm a gyors válaszokat! Akkor esett le, hogy rosszul csinálhattam, amikor említetted az x64-es OS-t :D
Akkor ez lehet a bűnös fájl, simán törlés és rendben lesz?

[ Szerkesztve ]

(#16874) Fire/SOUL/CD válasza Dunbar (#16873) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ne simán töröld, hisz a korábbi képed alapján azt egy telepítő pakolta fel, azaz uninstalláld, ne töröld. (Start-> program eltávolítása és a megjelenő listában kellene lenni a telepítőnek, amit uninstallálhatsz)(remélhetőleg)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16875) Dunbar válasza Fire/SOUL/CD (#16874) üzenetére


Dunbar
senior tag

Az az érdekes, hogy 29-én vettem a HDD-t, és az első crash 27-én van a program szerint, én pedig nem emlékszem rá, hogy lett volna. Amikor gyanús lett, hogy x86-tal van baja telepítettem az x64-es verziót, a Program eltávolítása listában ezért nem látom, pontosan mikor raktam fel a rossz verziót.

Akkor gondolom az a biztos, ha minden WD programot eltávolítok

[ Szerkesztve ]

(#16876) Dunbar válasza Fire/SOUL/CD (#16874) üzenetére


Dunbar
senior tag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#16877) zuzu000


zuzu000
őstag

Sziasztok!

Elég régóta azt tapasztalom a rendszerrel, hogy a StarCraft 2 illetve a Stalker CoP nevű játéknál betöltésnél, illetve kilépésnél az egér mutatója elkezd körré változni, és forog (ez ugye akkor szokott lenni, ha a rendszer dolgozik valamin) .
Ha ilyenkor kattintok, akkor előjön, hogy az adott program nem válaszol. Illetve meglehetősen sokáig tölt, pl. amikor leállítom a játékot, akkor rögtön kiszokott lépni, most meg fél-egy percet is várakozik.
Mivel nem mindig volt ez, ezért gondoltam, hogy a winnel van valami.
A rendszer meghajtón 4GB szabad hely van, okozhatja ez? Ha nem, mi lehet a baja?

(#16878) AppleUser


AppleUser
csendes tag

Sziasztok!

Elöbb a házimozis topikban kértem egy kis helpet, viszont olyat kaptam, hogy nyulat fogtam.
"keress a gépeden optikai kimeneten, ha van tedd aktivvá és azzal kösd össze a JVC-t. Ha nincs, egyik Jacket konfiduráld digitális kimeneté, állitsd pastrough/Raw/Bitstreamra és kJack-1RCA-val kösd össze."

Valami rémlik, hogy a vezérlőpultban a realteknél belehet állítani valami ilyesmit, de mivel 1 éve nem láttam windows-os gépet ezért már elfelejtettem , hogyan kell ezeket csinálni.

Meg tudjátok mondani, hogyan kell egy jack kimenetet optikai kimenetté konfigurálni?

(#16879) flying1


flying1
csendes tag

sziasztok,

mennyi egy win 7 helyigénye frissen telepítve? most tettem fel egy win 7 64bites home pro-t eredeti oem, és a 60 gigás ssd-n maradt 23,8 giga hely. kicsit sokallom ezt a 36 gigát.. főleg h windows mappa csak 11 giga, hogy ven most ez? :F

a microsoft oldala 20 gigát ir, de ez majdnem kétszer annyi. Az hozzátartozik, hogy előtte volt már ez a win 7 rajta csak alaplapot procit ramot cseréltem, igy újra telepitettem, töröltem az előző particiót, és a friss 60 gigás üres particióra telepitettem, rosszul csináltam valamit?? mintha elsőre tényleg csak 20 giga körül foglalt volna..

[ Szerkesztve ]

(#16880) bpx válasza flying1 (#16879) üzenetére


bpx
őstag

persze, mert a pagefile-nak lefoglal annyit, amennyi RAM a gépben van + még a hibernációhoz is egy igen szép mennyiséget

(#16881) hülyegyerek válasza flying1 (#16879) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Hibernációt kapcsold ki (ha nem használod) , a lapozófájlt csökkentsd le, az automatikus rendszerfrissítéseket meg kapcsold ki, ugyanúgy, mint az indexelést. Az SSD-t úgyis csak feleslegesen dolgoztatják a háttérben ezek a dolgok.
Máris lesz helyed.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#16882) bpx válasza hülyegyerek (#16881) üzenetére


bpx
őstag

"az automatikus rendszerfrissítéseket meg kapcsold ki"

hogy mi?

(#16883) vilmaboy válasza bpx (#16882) üzenetére


vilmaboy
őstag

gondolom az update akart lenni :F :F :F

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#16884) Psychonaut válasza vilmaboy (#16883) üzenetére


Psychonaut
addikt

Szerintem nem a jelentést nem tudta, hanem azzal volt gondja, hogy valaki ilyen butaságot tanácsol.

(#16885) vilmaboy válasza Psychonaut (#16884) üzenetére


vilmaboy
őstag

én is azért szúrtam be a fanyalgó képü smiléket... gondoltam, h tudja mi a rendszerfrissítés :) igazad van. félreérthető volt...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#16886) hülyegyerek válasza Psychonaut (#16884) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Butaság ?
A win update 90%-ban felesleges frissítéseket pakol fel a gépre, amik aztán csak foglalják a helyet.
Sokkal jobb megoldás kiválasztani a szükséges frissítéseket, a többit meg hagyni a fenébe.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#16887) TigerCat


TigerCat
nagyúr

SSD-m van. Nem kímélem, zúzom mind állat. Kb. 50x lett formázva,minden szoftver és a Windows erre van telepítve. Pont annyira gyors, mint amikor megvettem 1 éve. Miért kell finomkodni vele? Nem értem... Tavaly még egy keresőrobotot is beizzítottunk az egyiken. 0-24 órában írta az adatot kb 2 hónapig és semmi baja nem lett.

flying1
A szabad hely jelenleg 21GB a 40-ből. Csak a lapozófájl van kisebbre véve 8GB RAM mellett és a hibernálás kikapcsolva, mivel sosem használom.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16888) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Sziasztok!

Lehet nem a legmegfelelőbb topic, de megkérdezném a következőt.
Ha a laptopommal csatlakozok egy wifi hálózathoz, hogyan tudnám megosztani azt az internetet ugyan úgy wifin, hogy úgymond a laptopomon keresztül tudjanak csatlakoztatni internethez, mert az nem lehetséges, hogy ahova csatlakoztam, oda csatlakozzanak többen is. Pl.: vannak külföldön olyan internetes helyek, ahol csak 1 csatlakozhat, de már több nem, és így szeretném ezt megoldani, ha lehetséges...

Köszönöm előre is a válaszokat.

Üdv

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#16889) Ice&Lime válasza TigerCat (#16887) üzenetére


Ice&Lime
veterán

köszi az infót, végre, ha 4év múlva is ugyan olyan jó marad, akkor tényleg kit érdekel a finomkodás vele.

(#16890) vilmaboy válasza h1ght3chzor (#16888) üzenetére


vilmaboy
őstag

létezik rá egy progi. mindjárt előkaparom neked a nevét. hotspotot csinál a laptopból.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#16891) h1ght3chzor válasza vilmaboy (#16890) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Jól hangzik, köszi. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#16892) vilmaboy válasza h1ght3chzor (#16891) üzenetére


vilmaboy
őstag

talán valami ilyesmi... nézd meg pls...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#16893) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Van egy Vodás mobil stickem. Sajnos nem megy a gépemen rendesen. Mivel a laptop Brazos alapokon nyugszik egy pár dolgot kikapcsoltam a win7 32-be, de sajnos olyan régen volt hogy nem emlékszem mik voltak azok. :O :O . Másik Wint 7 32bites rendszeren szépen működik. Így tuti nálam van a gond.Nincs kedvem újra telepíteni.
Jelenség: a szoftver települ, de az eszköz driverét a win nem telepíti.
Ha valami csoda folytán sikerül életre keltenem a sticket, és van internet, akkor a böngésző megnyitása után a gép és a stick között megszakad a kapcsolat, és vége a netezésnek. De a stick az rendesen üzemel és kapcsolatban marad.
Van erre orvosság valami? :) Jó lenne ha lenne.

(#16894) localhost válasza vilmaboy (#16890) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Connectify vagy máshogyan

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16895) h1ght3chzor válasza localhost (#16894) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Nagyon köszönöm szuper cucc. :) :R

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#16896) localhost válasza h1ght3chzor (#16895) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Vilmabácsinak köszönd... én azért linkeltem, mert nem vettem észre, hogy korábban már Ő is mutatta neked.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16897) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Sziasztok!

Egy pendrive-t ha csatlakoztatok ad neki a rendszer egy meghajtónevet. Ezután ezt meg tudom osztani hálózaton. De ha lecsatlakoztatom a pendrive-t, legközelebb a megosztást újra meg kell csinálnom, mert miután a gép újraindult elfelejti a Win7. Hogyan lehet rögzíteni a megosztást, úgy hogy ha látja az adott meghajtót a Win7, akkor ossza is meg a hálón minden esetben? :F

[ Szerkesztve ]

(#16898) TigerCat válasza Ice&Lime (#16889) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Van egy első generációs Samsung SSD-m 2008-ból. Tényleg zúzva volt napi 24 órában. Kb. 1 éve XP-s office gépbe lett rakva és megy mint a szél. Hiba semmi. Ja, 32 gigás...
Szóval, nekem már a 4. SSD-m van és tapasztalatból mondom, hogy egyáltalán nem kell vigyázni rá, kímélni és trükközni. Használni kell és kész.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16900) Poplacsek válasza Poplacsek (#16897) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Na közben találtam egy ilyet: SharePlugger ;) Probléma megoldva :K

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.