Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) g.gergo válasza hackeeeee (#17199) üzenetére


g.gergo
senior tag

Vannak office 2010-hez is language pack-ek, de egyszerűbb, ha németet raksz fel. Ha kell ilyen keres meg priviben.

(#17202) Sub-ZeRo válasza hackeeeee (#17199) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha office pro-d van, akkor tudsz nyelvet tölteni hozzá.

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#17203) hackeeeee válasza krealon (#17200) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Épp ez az, hogy itt office 2007 nem szerepel... Elméletileg olyat találtam, hogy a "fő, tehát a megjelent" nyelveken külön nem érhető el nyelvi csomag, csak ez nem tudom, hogy ez tényleg így van-e, vagy meg lehet-e oldani valahogy.

(#17202) Sub-ZeRo: Most nézem, kihagytam a mondandóból, hogy office 2007-ről van szó, bocsesz. :B

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#17204) Psychonaut válasza luke. (#17198) üzenetére


Psychonaut
addikt

Szerintem csak 1-2 registry kulcsot ír át, semmi több. De ha jól emlékszem, van batch fájlos installer is, így magad is könnyen meg tudod nézni, mit is csinál pontosan.

(#17205) luke. válasza Psychonaut (#17204) üzenetére


luke.
aktív tag

Csak azért kérdem, mert láttam hyperdesk-et is ami teljesen belenyúl a rendszerbe. Ha valaki használ DreamScene-t érdekel a tapasztalata.

+SoulRiever- köszi a haverod hugának telefonszámát a szomszédom kutyája nagyon élvezte a társaságát, jól elvoltak! Azzal van probléma aki szerint egy játék meghatározza ki mennyit ér!

(#17206) Psychonaut válasza luke. (#17205) üzenetére


Psychonaut
addikt

Próbáltam, semmi "rosszat" nem csinált (nem evett sokat, nem lassította a rendszert). Egy idő után meguntam, de nem próbáltam meg eltávolítani - ugyanaz a Windows 7 azóta is gond nélkül megy a gépen.

(#17207) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Egy 29,2Gb partíció elég a win7 32 bitnek? Kikapcsolom a hibernálást, visszább veszem a lomtárat, és ha kell átteszem máshová a lapozó file-t. Érdemesebb butább 7est feltenni? Kisebb helyet foglal?
Köszi!

(#17208) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Win7 64 bit Home Premiumom van, jogtiszta. Eddíg sosem kért az Office-nak frissítést, most meg özönlenek. A kisfiam játszott a gépen és valamit leokézhatott. Hogyan lehet beállítani, hogy frissítsen nyugodtan, de office-t sosem? Még csak ne is keressen hozzá...

(#17209) Sub-ZeRo válasza dodopek (#17207) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kb elég lesz. Mindegy milyen 7-et raksz fel, ugyan annyi helyet foglal.

(#17208) v.attis
Windows updatenél vedd ki a pipát, hogy ms termékekhez ne legyen frissítés keresés.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#17210) dodopek válasza Sub-ZeRo (#17209) üzenetére


dodopek
addikt

Köszi!

(#17211) v.attis válasza Sub-ZeRo (#17209) üzenetére


v.attis
őstag

Köszönöm!
Ha már itt tartunk: Szeretnék a gyereknek csinálni egy külön felhasználói fiókot amiben semmihez nem fér hozzá csak a gyári játékokhoz, ami feltelepül a windows-al.
Ez így egyszerünek hangzik, mert ugye van a 'szülői felügyelet' opció. Csakhogy! Bead neki is egy nagy rakás ikont az asztalra. Ez nem is lenne baj, de ha korlátozom, hogy ne tudjon semmilyen programot használni, akkor meg egy nagy rakás hibaüzenetet dob fel indításkor. Szóval valami egyszerű, de nagyszerű megoldás kellene

(#17212) v.attis válasza v.attis (#17211) üzenetére


v.attis
őstag

Bár, látom, hogy hiába korlátozom le teljesen, a meghajtókhoz, így a vinyó tartalmához így is hozzáfér.
Valami olyan is jó lenne, mint egy második asztal, amire csak egy játékok mappát teszek ki és kész.

(#17213) Just486


Just486
senior tag

Üdv!
Kéne egy kis segítség a témában.
A napokban tönkrement az alaplapom (s775), így most platformot tervezek váltani, ám az eddigi merevlemezeimet megtartanám. (lap, proci, ram, vga lesz cserélve.)

Az a kérdés, hogy ilyen mértékű hardverváltozás után számíthatok arra, ha megveszem az új gépet, összekötve, a régi rendszer csak úgy bebootol rajta? Az OS egy apró SSD -n van, néhány program egy HDD -n, meg némi médiatartalom egy második HDD -n.
:R

That unconquered country we call the future.

(#17214) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok. HA úgy veszem ide is tartozhat a kérdés mert az op rendszer telepítöje nem látja a hdd-t. :F

Adott ez a lap van rádugva egy IDE DVD és egy SATA HDD. A Bios mindent lát sőt a régi win7 is megpróbált elindulni (mondjuk lehetetlen hogy menjen mivel alaplapcsere volt) de nem is ezt akarom kihozni ezt csak azért írtam hogy a HDD jó.(A régi lapban tökéletes volt) Telepítéskor nem látja se a win7 se a XP a HDD-t mindkét rendszer megakad ott hogy nincs vinyó. Van valami trükkös beállítás a biosban? Szerintem valami RAID dolog lehet mondjuk próbáltam a BIosban a RAID ot állítani de akkor is ez a helyzet.

A nem induló gépek topikjában nem tudtak segíteni igaz hardveresen minden rendben van az alkatrészek külön ki lettek próbálva.

De azért megy a kérdés a Bios topikba is hátha ott a gond.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#17215) akoska23 válasza Just486 (#17213) üzenetére


akoska23
aktív tag

Szia. Én most cseréltem lapot (minden más maradt proci/VGA/ODD/HDD) de a win7 kékhalállal megáll a betöltésnél. Szerintem neked sem fog indulni sok neki a "változás"

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#17216) Sub-ZeRo válasza akoska23 (#17214) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem állítsd windows 7 telepítés alatt a módot AHCI-re. RAID akkor fog menni, ha 2 ugyan olyan vinyó van bent. Ha ahci-ben sem megy, akkor ide módban próbáld telepíteni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#17217) akoska23 válasza Sub-ZeRo (#17216) üzenetére


akoska23
aktív tag

AHCI ra állítva is próbáltam de semmi. Más lehetőség pedig nincs. :F

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#17218) TRob1 válasza Just486 (#17213) üzenetére


TRob1
veterán

Én meg sem próbálnám ekkora változás után, hisz gyakorlatilag mindent cserélsz...

¤ R'n'R ¤

(#17219) Sonja


Sonja
veterán

Tegnap semmi gondom nem volt a rendszerrel, ma pedig már nem akar betöltődni. :( Megáll a Windows logó után a betöltés, és csak az egérkurzor marad meg (a kör mutatóval, mint amikor tölt a Win). Tegnap nem telepítettem semmit, csak a szokásos oldalaimat néztem meg Chrome-ban, meg a levelezésem. Ennyi, mást nem! Mi a fene lehet? Mi akadályozza meg a betöltődést? Ki lehet valahogy deríteni? :F Nem szeretném megint újratenni. :o A Csökkentett mód hálózattal módon betöltődik, most is úgy tudok ide írni! :K

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#17220) vlevi válasza Just486 (#17213) üzenetére


vlevi
nagyúr

szerencse kerdese, hogy beindul-e az uj vas. pontosabban nem szerencse, hanem az alaplapi chipset kerdese.
nekem a win7 beta nem viselte el, hogy a regi gepemet kicsereltem alatta.
de neheny hete a ceges gepet csereltuk ki. egy asus p5qlpro lap volt benne, intel e7500 procival. most viszont kapott egy p68 lapot, es egy i5 procit. furcsamod ez a valtas nem viselte meg, be tudott bootolni, mindossze a halokartya hangkartya drivert es ilyen aprosagokat kellett rendberakni.

[ Szerkesztve ]

(#17221) Just486


Just486
senior tag

Köszönöm a segítséget!
A leírtak alapján úgy döntöttem, hogy megpróbálom így beizzítani majd a konfigot, de ha nem megy elsőre vagy másodikra, nem szentelek rá különösebb időt, hanem újratelepítem.

That unconquered country we call the future.

(#17222) hackeeeee válasza Sonja (#17219) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Legutolsó helyes működéssel sem indul el?

Véleményem szubjektív...

(#17223) Sonja válasza hackeeeee (#17222) üzenetére


Sonja
veterán

Nálam olyan nincs, mert kapásból kapcsolom ki a picsbe. Egyébként rájöttem, hogy a Daemon Tools-al telepített SPTD driver a ludas. Leszedtem, azóta normálisan indul. Cserébe nincs DT-om. :o

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#17224) hackeeeee válasza Sonja (#17223) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Érdekes...

Amúgy ha nincs, akkor indításkor F8-at nyomogatva, bejön az indítási menü, ott lennie kéne elvileg.

Véleményem szubjektív...

(#17225) Sonja válasza hackeeeee (#17224) üzenetére


Sonja
veterán

Ja, hogy arra gondoltál. Összekevertem a rendszervisszaállítással. Igen, próbáltam azzal is, de ugyan úgy megállt. SPTD driver nélkül semmi gondja. Akár hogy leszedtem, majd vissza fel a legújabb verziót, akkor is ezt csinálta. :( Most az a szopás, hogy nincs ISO file feltelepítési segédletem, mivel csak arra használtam. Ha minden igaz van az UltraISO-nak ilyesmi funkciója is. De, ha valaki tud egy ehhez való progit (ingyeneset, ha lehet), akkor írja meg!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#17226) CoolMan válasza Sonja (#17225) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Én a Virtual CloneDrive-t használom már rég óta.

(#17227) Def26


Def26
félisten

Sziasztok.

2db hdd van a gépben. Egyik van a windows a másik meg amolyan tár. Hogyan tudom kikapcsolni a tár meghajtót?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#17228) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Egy kérdés. Win7-et szeretnék telepíteni SSD-re, és ki szeretném kapcsolni a hibernálás funkciót. Ez a sleep funkciót befolyásolja valahogy? Ha jól emlékszem, ez a kettő a 7-ben már egymás mellett hibrid módon van jelen. Mire számíthatok, mi fog változni, ha kikapcsolom a hibernálást?

Bónusz kérdés: a prefetch és a superfetch nem csak olvasási műveletet produkál? Ha igen, akkor miért javasolják a kikapcsolását? Ha ír is, akkor mit ír és hova? (a memóriába íráson kívül)

[ Szerkesztve ]

(#17229) fatal` válasza DeFranco (#17228) üzenetére


fatal`
titán

Sleep esetén, ha elmegy az áram, akkor elveszik minden.

Nem írási műveletet is csinálnak, kikapcsolni meg hülyeség. Mindenki óvja az SSDjét, mint a hímestojást, de akkor minek vette? Ha mindent kikapcsolsz meg vinyóra teszed, akkor elveszted az összes előnyét.

(#17230) DeFranco válasza fatal` (#17229) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó-jó, persze, ezt értem, de azért szeretném tudni, hogy mit csinál, milyen kockázatnak teszem ki. Ettől még dönthetek úgy, hogy bekapcsolva hagyok valamit, nem parázom túl, de butább biztos nem leszek tőle, hogy ha tudom, hogy miért javasolják, illetve milyen logikus okból hülyeség ez. Leginkább csak annyi van írva, hogy hülyeség mert hülyeség, vagy hülyeség, mert használni vetted, nem nézegetni. Ez lehet hogy igaz, de ha el lenne magyarázva szakmai alapon is, azzal csak tanulunk.

(Igen, rákerestem az SSD topicban már :) )

Amúgy a hibernálást nem lehetne átzavarni a HDD-re valahogy? Ha elküldöm aludni nem érdekel mennyit teker a HDD-n, mert úgy sem kell a gép, és ha nincs áramszünet, akkor úgy sem kell visszaolvasnia. nyer-nyer. Rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#17231) hackeeeee válasza DeFranco (#17230) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudtommal a hyberfile-t nem lehet mozgatni.

"You cannot. Because the Hibernate File must be readable by the bootloader, it must be stored on a specific sector of the hard drive, on the primary system partition. It cannot be moved."

Van egy nagyon jó SSD-s írás itt a PH-n, az lényegében bibliának mondható. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#17232) DeFranco válasza hackeeeee (#17231) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Cáfolgatják azt is sokan, pedig ott le van írva: [link]

No offense, elhiszem, hogy felesleges, csak kiváncsi vagyok a miértre.

(kb. a 4. hosszú cikknél és a 350. hsz-nél tartok csak ma, amit erről olvastam, hátra van még 250 scope cikke alatt, erre rá még az ottani 650-re már nincs agykapacitásom. Szó szerint zsibbadok.)

[ Szerkesztve ]

(#17233) hackeeeee válasza DeFranco (#17232) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, tudom..

Mondjuk szerintem ez a 2 dolog (a A Prefetch és a Superfetch) épp, hogy hasznos, és előnyös... Szal a fene sem tudja.

Sokan vannak szerintem, akik nem is foglalkoznak ezekkel, csak használják, és megy.

Véleményem szubjektív...

(#17234) hemaka válasza Visormail (#17158) üzenetére


hemaka
nagyúr

Erre gondolsz? mert ez elvileg fut

(#17235) fatal` válasza hackeeeee (#17231) üzenetére


fatal`
titán

Mozgatni nem, de ki lehet kapcsolni (powercfg -h off)

(#17236) hackeeeee válasza fatal` (#17235) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jaja. Én így kapcsoltam ki. :)

Véleményem szubjektív...

(#17237) fatal` válasza hackeeeee (#17236) üzenetére


fatal`
titán

Így is lehet, de egy sort írni egy adminként futtatott cmdbe könnyebb szerintem (valószínű ez a tool is ezt csinálja) :)

(#17238) kiskornel válasza DeFranco (#17232) üzenetére


kiskornel
addikt

A múltkor én is linkeltem egy cikket az SSD topic 1. hsz-éből. Jól le is szúrtak itt, hogy több éves cikkek olvasása felesleges, mert azóta változtak a hardverek és többet bírnak, így egy pár funkció kikapcsolása mai keretek közt nem javasolt.

Szerintem nézd meg a cikkek írásának időpontját, dátumát. 2011 év vége előtti cikkek nem bizti, hogy a mai hardverekről szólnak...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#17239) DeFranco válasza kiskornel (#17238) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ennek ellenére amazok az érvek le vannak vezetve, emezek meg nem igazán. Mindenki csak gondolkodik, elméleti síkon tud mozogni gyakorlati tapasztalat hiányában. Ezért érzem úgy, hogy hiányzik egy láncszem, ezért kérdezek, hogy miért gondolják úgy ahogy, mivel lehet ezt alátámasztani.

Nem vitatom, kérdezem.

(#17240) DS39 válasza DeFranco (#17239) üzenetére


DS39
nagyúr

1, az SSD-nek az az előnye a HDD-vel szemben hogy gyakorlatilag azonnal eléri a fájlt egy program vagy az os, mert nem kell megvárni míg az olvasó fej pozícióba áll. ha sok mindent cache-t, swap-et, virtuális memóriát, áthelyez az ember HDD-re akkor majdnem ugyanott vagy mintha nem is lenne SSD-d.
2, egy SSD élettartama 5-6 év normál használattal (ezt a gyártók állítják), na most ugye az SSD nem olcsó, de 5-6 évig van egy kib...ott gyors rendszerem, aztán kuka, és újat veszek.
ennyit szerintem bőven megér a dolog. letöltős/adat vinyónak meg lehet továbbra is HDD-t használni. ettől függetlenül egy két dolgot, tényleg ki lehet kapcsolni amit az ember nem használ, hibernálás, rendszer-visszaállítás, automatikus töredezettségmentesítés.
az ilyenek meg hogy prefetch nem olyan mennyiségű adat írás, hogy az bármit is befolyásolna az élettartam szempontjából.

(#17241) Sonja válasza CoolMan (#17226) üzenetére


Sonja
veterán

Köszi, ez jó lesz! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#17242) hackeeeee válasza fatal` (#17237) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szinte biztos. :)

Gyors alternatívát kerestem, akkor futottam bele ebbe. :)

Véleményem szubjektív...

(#17243) Jadro


Jadro
veterán

Van egy érdekes hibám. Egyáltalán nem biztos hogy win7 probléma, de mivel win7 alatt jön elő, gondoltam itt próbálok utánajárni. A lényeg az, hogy egy idő után megszűnik működni a backspace billentyűm. Bekapcsolás után jó egy darabog, aztán egyszer csak nem reagál. Csak ez a billentyű és nem csak egy billentyűzettel. Ki is dobtam emiatt egy billentyűzetet. :) Sajnos már a kukában volt mire rájöttem hogy nem is az a rossz. Volt már valakinél hasonló probléma? Most próbálok programokkal kísérletezni, hátha valami konkrét progi elindítása miatt csinálja, de egyelőre passz.

Szerk: Na az kellett, hogy ezt beírjam és lehet hogy meg is találtam a hibát. Az Aimp zenelejátszó lehet a ludas, amit ha elindítok, megszűnik a backspace billentyűm. Érdekes, mert eddig sosem volt ez probléma. :)

offba is tettem, de nem törlöm, hátha valakinek egyszer segít ez a hsz. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#17244) fatal` válasza Jadro (#17243) üzenetére


fatal`
titán

Érdekes, én is AIMPot használok, de nálam nincs ilyen probléma. Frissítsd a legújabb verzióra, hátha megoldja.

(#17245) Jadro válasza fatal` (#17244) üzenetére


Jadro
veterán

Megtettem és azzal is csinálta. Ez adta az ötletet, hogy múltkor valamit mókoltam a gyorsbillentyűkkel. Igen, a backspace volt beállítva az always on top funkcióhoz. :) Mondjuk nem tudom miért pont ez, nem rémlik hogy ezt állítottam volna be. Ráadásul a frissítés előtt nem is hozta felülre az aimpot, ezért nem is gyanakodtam rá. Frissítés után viszont azonnal elkezdett működni és onnan már beugrott a dolog. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#17246) fatal` válasza Jadro (#17245) üzenetére


fatal`
titán

Ja úgy már érthető :)

(#17247) samgar


samgar
őstag

Bocsi, a következő lenne a kérdésem:
Próbából feltettem egy ubuntut windows 7 mellé. A telepítő csinált egy partíciót neki. Sajnos telepítés után valami gond akadt vele, nem igazán működött rendesen, így gondoltam eltüntetem. Pendrive-ról elindítottam a windows telepítőt, majd a partícionálásnál a két partícióból csináltam egyet. Igen ám, de indulásnál még mindig indulna az ubuntu rendszerválasztó menüje és error hoz. Sehogy nem tudom a windows elindítani?

Oppo Find X5 PRO

(#17248) malibu


malibu
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Az asztali gépen kábeles internet van és elállítódott az IP szerintem. Egyszer volt már ilyen és cmd-be kellett pár parancsot beírni, hogy visszaállítsa alapállapotba. Akkor egy UPC-s ügyfélszolgálatos segített, de most nincs ilyen hétvégén. Nem ugranak be a parancsok. ipconfig-ban kellett valamit művelni.

(#17250) malibu


malibu
tag

Illetve más lehet a baj..Bármit próbálok állítani az alaplapi hálókártyán, nem történik semmi csak homokóra és annyi. Eltávolítani sem lehet. Lehet, hogy hardver gond?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.