Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) Moonwolf válasza cigam (#17850) üzenetére


Moonwolf
senior tag

cigam: sata-s dvd íróról van szó.
A win7 "beépített írója" nem csak adatlemezt tud írni?.

Sub-ZeRo: Rendben, meglesem őket, köszi.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#17852) cigam válasza Moonwolf (#17851) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Viszont (Adat lemez készítésénél.) Azt írja nem lát kompatibilis meghajtót.

Ezt nem úgy érted, hogy adatlemezt szeretnél írni?

Amúgy a beépített író képes akár Video DVD-t is írni csilivili menüvel.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17853) Moonwolf válasza cigam (#17852) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Igen azt. Viszont megnéztem hogy tudja-e a dvd-t törölni és nem tudta.

Adatlemez készítésénél kiírja hogy nincs meghajtó. A többinél látja de így sem tudja törölni vagy épp audio lemezt készíteni. Mert megakad.

Kezdem azt érezni hogy túl hamar váltottam SSDre.

Amúgy azért nem használtam eddig az alap írót, mert nincsennek hozzá frissítések legalábbis nem tudok róla.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#17854) cigam válasza Moonwolf (#17853) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Milyen frissítések?

Amúgy eszközkezelőben látszik az író?

Egy próbát megár a portable InfraRecorder

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17855) Sub-ZeRo válasza cigam (#17850) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ezen elsiklottam. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#17856) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogyan lehet beállítani a windowst, hogy 2 monitor használtakor, bizonyos programok rögtön a második képernyőn jelenjenek meg, és ne kelljen őket kézzel mindig áthúzni?

Köszi: Kronk!

http://totesz.myminicity.com/

(#17857) Gabriel Dawn


Gabriel Dawn
tag

Sziasztok!

Ide irok gondoltam hátha van aki nálam okosabb ls tud segíteni mi okozhatja win7ben nekem a kékhalált notebookon. tehát ezt irta ki a gép:

BCCode: 1000008e
BCP1: C0000005
BCP2: 8DCCBE39
BCP3: 94ADF934
BCP4: 00000000
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

ritkán jelentkezik és általában memória terheltség közben jön elő a probléma és igen zavaró. köszönöm előre is a válaszokat

(#17858) sanyek2 válasza #41133696 (#17835) üzenetére


sanyek2
senior tag

Igen! De le is szedtem. A PC Suite felismerte, biztonsági mentést is sikerült csinálnom, viszont a szoftvert nem tudom frissíteni, mert a gyártó megszüntette a frissítést hozzá. :(
Letöltött FW hozzá progi létezik?

(#17859) mr.robi


mr.robi
tag

sziasztok!
nemrég újratelepítetem a windows-t, és azzal a problémával szembesűltem, hogy mikor a laptopot Sleep-re teszem (lecsukom) nem áll fel a rendszer, hanem egy fekete képernyőt ad.
p.s. win7 x64 SP1 minden frissítéssel. köszi a segítséget előre is :)

(#17860) jano_77 válasza mr.robi (#17859) üzenetére


jano_77
nagyúr

Milyen VGA-d van? Mert olvastam, hogy ATI drivernél - 12.6 Cat. - volt ilyen bug. 12.8-ban már javítva lett.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#17861) Воланд válasza Gabriel Dawn (#17857) üzenetére


Воланд
titán

elso hsz. amugy ha memoriaterhelesnel jon elo, akkor memtest-et neki.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17862) Gabriel Dawn válasza Воланд (#17861) üzenetére


Gabriel Dawn
tag

jolvan :R

(#17863) k78chriss


k78chriss
tag

Sziasztok

Tudnátok mondani valami progit amivel kicsit ki lehet pucolni, rendberakni a win 7et

Köszi

(#17864) oilver1


oilver1
tag

Sziasztok!

Egy érdekes kérdéssel fordulok a kedves szaktársakhoz! Google sajnos most nem a jó barátom, illetve nincs türelmem a sok száz találat között böngészni - tehát a kérdés:

PATA csatlakozás nélküli alaplapomra RAID kártyával csatlakoztatom IDE Barracuda HDD-met (tudom, tudom, miért nem SATA stb... jó kis rendszervinyó, és mivel nem játékra kell, tökéletesen megteszi ez is).

Az előző lapon volt PATA lehetőség, így közvetlen oda csatlakoztattam a HDD-t, majd tudtam rögtön - értelemszerűen - telepíteni rá elsődleges HDD-ként a Win7-et. Az adattárolós 1 terrás HDD a Raid kártyán volt, ezt elsőre nem látta Win7 telepítő, csak mikor feltelepült a rendszer, akkor ismerte fel majd töltötte le hozzá update-el a megfelelő meghajtóprogramot.

Namármost ez a lehetőség kilőve az új lappal (ugye, mert kiment a divatból...) és rákényszerültem egy IDE Raid kártyára.

Lehet így valamilyen beállítással telepíteni, Raid kártyán keresztüli HDD-re a rendszert? Merthogy ugye eddig a telepítő nem látta az ott lévő HDD-t... Ötlet?

Köszzzzzz! :R

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#17865) bpx válasza oilver1 (#17864) üzenetére


bpx
őstag

persze hogy lehet, csak telepítéskor a HDD kiválasztása előtt meg kell etetni vele a RAID drivert

(#17866) oilver1 válasza bpx (#17865) üzenetére


oilver1
tag

Hmm... eddig ilyen opciót nem láttam felkínálva...

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#17867) bpx válasza oilver1 (#17866) üzenetére


bpx
őstag

bal oldalon alul Load Driver

(#17868) oilver1 válasza bpx (#17867) üzenetére


oilver1
tag

ÓÓÓÓÓóóó :Y
Namármost: mivel az optikai meghajtó is a kártyán keresztül megy, USB-ről be lehet tölteni?

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#17869) bpx válasza oilver1 (#17868) üzenetére


bpx
őstag

persze

(#17870) oilver1 válasza bpx (#17869) üzenetére


oilver1
tag

Okés, akkor kipróbálom,
hatalmas köszönet az útbaigazításért!!! :R

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#17871) fatal` válasza oilver1 (#17868) üzenetére


fatal`
titán

A HDDről is be lehet, szóval lényegében igen.

(#17872) Rayyy


Rayyy
senior tag

Sziasztok!
Olyanot lehet, hogy valahol alapértelmezetté tesszük a mappák "Lista" nézetben történő megjelenítését? Mert mindig át kell kapcsolnom, ha kinyitok egy mappát. Az otthoni gépem megjegyezte már, de ez a benti mindig visszaáll "Ikonok"-ra.

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#17873) NEMO1968 válasza Rayyy (#17872) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Szerintem Vezérlőpult - Mappa beállításai-nál érdemes lenne körülnézned kicsit.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#17874) jano_77


jano_77
nagyúr

Szokta bárki nézni az Eseménynaplót win7-en belül?
Esetleg vki találkozott már ilyen hiba üzenettel:
1. Application hang hiba

2. Display figyelmeztetés

:F :F :F

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#17875) sdavic01


sdavic01
tag

sziasztok!!
Ma kb 5-ödjére rakom újra a wint de mindig megáll 1 ponton a tepepítés befejezése nevű ponton a 64 bites home premium-ot szeretném feltenni de sehogyse sikerül ez a dvd kb 1 éves és eddig tökéletes volt karctalan stb...
Próbáltam a szomszéd winjét de az is ugyanugy járt.
Kivettem a ramokat és csak 1et hagytam benne és ujrainditottam a biost de megse hatotta :(
valami HELP???

[ Szerkesztve ]

(#17876) sfdrakex válasza sdavic01 (#17875) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tuningolva van-e a géped? Pendriveról nem próbáltad még feltenni? Memóriákat cserélgetted, vagy egyet benne hagytál és mindig azzal próbáltad? Másik foglalatban esetleg?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17877) stifi


stifi
senior tag

na megoldódott az alvó állapotból ébredés problémája.. azért írom ezt a hozzászólást, ha valaki hasonlóval találkozna akkor megtalálja a választ a kérdésre.

a windows eszközkezelőben kell kivenni az eszközök tulajdonságában az energiagazdálkodásnál "az eszköz felébresztheti a számítógépet" pipát. nálam a hálózati kártya ébresztette fel a gépet állandóan, mert a modem folyamatosan jelet / adatot küldött rá.

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#17878) sdavic01 válasza sfdrakex (#17876) üzenetére


sdavic01
tag

A proci 400 mhzel volt húzva de mondom ujra inditottam a biost, pendrivéröl még nem tettem, igen cserélgettem a ramot de ugyis probáltam hogy 1 ment.:(

(#17879) localhost


localhost
Közösségépítő

C:\$INPLACE.~TR és C:\$WINDOWS.~Q mappáim vannak a gépemen.
Kellenek ezek nekem ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#17880) Воланд válasza localhost (#17879) üzenetére


Воланд
titán

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17881) localhost válasza Воланд (#17880) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Neeeeeeeeeeeeeeeeeeem ? :Y

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#17882) Rayyy válasza NEMO1968 (#17873) üzenetére


Rayyy
senior tag

Nézelődtem, mint állat, de nem találtam erre vonatkozó dolgot.

Minden a legnagyobb render!

(#17883) Воланд válasza localhost (#17881) üzenetére


Воланд
titán

vistarol frissitettel win7-re?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17884) Rayyy válasza sdavic01 (#17875) üzenetére


Rayyy
senior tag

Én is nemrég raktam újra, pont ugyanúgy próbálkoztam, mint te és két napomba telt, mire felment. Igazából nem jöttem rá, hogy mi volt a baja, egyszerűen mindig elakadt... nekem asszem' azután sikerült, hogy megnyomogattam az összes sata csatlakozást mindkét végén, mert azok könnyen lazulnak, és hálókábel ne legyen bedugva, mert nekem az is zavarni szokta.

Minden a legnagyobb render!

(#17885) sdavic01 válasza Rayyy (#17884) üzenetére


sdavic01
tag

Ma vettem egy új egeret attól lehet???

(#17886) localhost válasza Воланд (#17883) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem, W7Pro-ről felújító frissítés (3 óra) W7Pro-re. De már letöröltem, a Te lelkeden szárad :))

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#17887) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Szembesültem egy problémával amit nem tudok hova rakni!
Fogalmam sincs [mi ez],mi a kiváltó ok,és hogy lehetne javítani!

A segítségeteket szeretném kérni ez ügyben,amit előre is megköszönnék!

(#17888) lck válasza Teodor52 (#17887) üzenetére


lck
senior tag

Okot nem tudom. Talán SP1 óta van.

Így lehet javítani:

Rendszergazdai parancssorba:

net stop winmgmt

aztán:

DEL C:\Windows\System32\wbem\Repository\*.*

Újraindítás.

(#17889) Teodor52 válasza lck (#17888) üzenetére


Teodor52
senior tag

Az [itt] látható összes fájlt töröljem?

Ui: biztos nem a processzorhoz van köze az említett problémának?

(#17890) krealon válasza Teodor52 (#17887) üzenetére


krealon
veterán

(#17892) Teodor52 válasza krealon (#17891) üzenetére


Teodor52
senior tag

Ez a bizonyos wmi szűrőnek mi a feladata,milyen adatok kiszűréséért felel?

(#17893) kiskornel válasza sdavic01 (#17875) üzenetére


kiskornel
addikt

Mielőtt megvettem volna a Win7-et, virágbolti verzióval próbálkoztam, amibe bele volt építve a loader. Az nem ment fel (hál Istennek), így megvettem szőrében. Nem erről van szó?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#17894) Rayyy válasza sdavic01 (#17885) üzenetére


Rayyy
senior tag

Azt kétlem.
Azt esetleg meg lehet próbálni, hogy direkt megszakítod a telepítést mondjuk egy reset-tel, aztán hagyod, hogy ő bebútoljon és a saját telepítési hibajavítóját indítsa... egy próbát megér.

Minden a legnagyobb render!

(#17895) Воланд válasza localhost (#17886) üzenetére


Воланд
titán

jol van. azert kerdeztem mert vistarol win7-re valo frissiteskor szokott ottmaradni az a ket mappa.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17896) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Hogy lehet beállítani, hogy sajátgépben "extra nagy ikonok"-at használva megjelenjenek a video fájlok elölnézeti képei? KMPlayer-t használok, és eddig látszottak a képek, de most minden video fáljnak csak a kmplayer logo az ikonja.

remélem értitek a kérdést :)
köszi előre is ! üdv

(#17897) jano_77


jano_77
nagyúr

Erre akkor senki nem tud semmi okosat mondani? :F :O

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#17898) sdavic01 válasza Rayyy (#17894) üzenetére


sdavic01
tag

Már nagy nehezen sikerült :)
1 rammal és egér és hálókari nélkül felment a rendszer :))

(#17899) btudos


btudos
veterán

Sziasztok!

Rejtélyes probléma lépett fel egy héttel ezelőtt egy desktopnál. 2x2 GB RAM van benne, ezt teljesen jól használja általában, de egy héttel ezelőtt hazaérve és altatásból felkeltve azt figyeltem meg, hogy 95-98 % folyamatosan a memóriahasználat, még úgy is ha lelövök minden futó programot. Ez időnként visszakúszik az alapvető 23 % környékére, de aztán hirtelen megint felkúszik, majd megint vissza 1-2 óra elteltével. Task managerben semmi rendelleneset nem látok, új programot nem telepítettem, teljesen rejtélyesen jött elő a hiba.

Se nekem, se informatikus kollégáimnak, a témában jártasabb ismerőseimnek nincs ötletük a hiba okára, de meglehetősen zavaró, mert gyakorlatilag használhatatlanná válik időről időre a gép. Legrosszabb esetben újrahúzom a Windowst, de mivel itthon ez az elsődleges gépem, ha van jobb ötlet, örömmel fogadom.

Köszi

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#17900) chatran


chatran
őstag

Pár napja telepítettem új rendszert. Ma alvó állapotba raktam a gépet, de kb 2-3 perc után automatán felébredt, semmilyen gombot nem nyomtam meg. A korábbi rendszernél nem volt ilyen Valamit talán elfelejtettem beállítani?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.