Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16351) Fire/SOUL/CD válasza morzsa (#16343) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Eredeti/érintetlen telepítőmédia kell és ez alapján járj el.
Bár le van írva, de 4 dologra külön felhívnám a figyelmed
1. Tuning ne legyen
2. Csak az a HDD legyen csatlakoztatva az alaplaphoz, amire telepíteni szeretnél
3. A leírásban szereplő parancssoros partícionálási módszer mindent letakarít az érintett HDD-ről
4. Chipset és INF drivereket el kell felejteni.

atirag
Akkor hozza létre a W7, ha olyan alkalmazást telepítettél, ami nem kompatibilis az UAC-al (nem kér külön engedélyt, nem olyan módon van megírva a kód, stb), viszont olyan fájlműveleteket végezne, olyan mappákba írna, amihez amúgy nincs joga. Ilyenkor a W7 létrehozza ezeket a virtuális mappákat/fájlokat, hogy a progi tudjon működni és ne úgy induljon(majd lépjen ki), hogy kiírja, hogy pl "xyz mappát nem tudom írni"...

"...és hiába töröltem le simán a program files-ból..."
Ha ezen azt érted, hogy simán letörölted, nem pedig uninstalláltad az adott alkalmazást, akkor az oka lehet, hogy a virtual store-ban megmaradtak a fájlok/mappák.

dodopek
Feltételezve, hogy nem net szolgáltató hiba, nem hálózati eszköz vagy driver okozza, akkor tipikusan a védelmi programok hálózatkezelése szokta okozni, mert a távsegítség és egyéb is hálózatként van jelen és gyakran korlátozott/nem megbízható stb kategóriákba sorolják. Szóval a próba erejéig tiltsd le a tűzfalat avagy a komplett védelmet, ha úgy minden oké, akkor természetesen kapcsolj mindent vissza és az adott védelmi progi beállításiban kell zsonglőrködni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16352) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Nem lehet valahogy megoldani hogy ha beteszek egy üres vagy írott lemezt a gépbe, akkor a qrva Media Player ne szakítsa meg a zenelejátszást? :W

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16353) RootRulez válasza Bjørgersson (#16352) üzenetére


RootRulez
félisten

Dehogynem, használj Winampot. :K

═════════════════════════════════════════

(#16354) Bjørgersson válasza RootRulez (#16353) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha Winampot akarnék használni, akkor azt használnám. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16355) morzsa válasza bpx (#16350) üzenetére


morzsa
aktív tag

Szia! Elkezdi a telepítést, a partició választásnál kéri a drivereket. Látom a particiókat, de nem hajlandó felmenni. Egyszer volt látható (kompatibilis?) driver valamelyik könyvtárban (giga cd), de azok sem mentek fel.

Fire/SOUL/CD:

Eredeti a lemez. Kipróbálom a leírás szerint. Majd referálok.

[ Szerkesztve ]

https://linktr.ee/wbteam21

(#16356) Sub-ZeRo válasza Bjørgersson (#16352) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az MS-nél panaszkodj.
Amúgy meg tiltsd le az autómatikus lejátszást.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16357) Bjørgersson válasza Sub-ZeRo (#16356) üzenetére


Bjørgersson
félisten

"Kérdés megjelenítése minden alkalommal'-ra van állítva minden.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16358) Sub-ZeRo válasza Bjørgersson (#16357) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tiltsd le. Ha úgy sem jó, akkor meg az mp-t ne abban a kék hátteres módban használd, hanem a másikban, ahol a playlisteket látod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16359) Fire/SOUL/CD válasza Bjørgersson (#16357) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mint írták, tiltsd le az Automatikus lejátszást
"Hagyományos" módszer | Csoportházirendes kivitelezés (ez utóbbi lehetőség csak Pro/Ultimate/Enterprise változatokban érhető el)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16360) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Köszönöm srácok, mindjárt kipróbálom! :R

szerk: A másik nézettel működik rendesen, a letiltás sem segít. Franc se gondolná, hogy ilyen kis apróságok mennyi sz@rságot tudnak csinálni.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16361) hemaka


hemaka
nagyúr

sziasztok

A problémám a következő lenne: [link]
Így képen megmutatni egyszerűbb, mint leírni. Iszonyatosan idegesíti a szemem, hogy ilyenek a betűk, mit lehetne ezzel kezdeni? :U

[ Szerkesztve ]

(#16362) Fire/SOUL/CD válasza hemaka (#16361) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Lefuttattad már az élményindex-et? Ha nem, akkor tedd meg, hátha az rendbe hozza a dolgot. (Minden alkalmazás legyen bezárva, élményindex után gép restart)

Amúgy ez telepítést követően már így van alapból, vagy eddig nem volt ilyen gond, "csak úgy hirtelen" megjelent? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16363) dodopek válasza Fire/SOUL/CD (#16351) üzenetére


dodopek
addikt

Kikapcsoltam a tűzfalat, de így is csinálja. Csak most nem azt írja ki, hogy a dns-t nem sikerült feloldani, csak hogy nem sikerült a kapcsolódás, próbálja ujra. Esetleg a routerben kellene valami kivételezést csinálnom? Ha igen,vajon mit kell engednem? D-link Dir 400 router.

OFF!
Nem tudja valaki az Ózd kábelnet nevű szolgáltató smtp szerverének a címét? /OFF

(#16364) Fire/SOUL/CD válasza dodopek (#16363) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az már a "jobbik" eset, ha nem a DNS-el van gondja. Ha lehet, akkor routert mellőzd és úgy próba, ha úgy oké, akkor router beállítás kérdése, tipikusan port forwarding helytelen beállítás szokott a hiba oka lenni. Sajnos látatlanban többet nem tudok segíteni ebben, neked kell megszülni a megoldást.

Ha nincs fent az Ózdnet honlapján, akkor nézd meg a szerződésben, ott is szerepelnie kell(ene). Ha ott sincs, akkor telefon a cégnek(gondolom most hétvégén ez esélytelen). Esetleg megpróbálkozhatsz manuálisan próbálkozni, ha tippelnem kellene, akkor
mail.ozdkabel-net.hu lesz. (esetleg smtp.ozdkabel-net.hu)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16365) dodopek válasza Fire/SOUL/CD (#16364) üzenetére


dodopek
addikt

Sajnos nem tudom routr nélkül, mert én rakom össze a gépet Faternak, itt van nálam mind2 netre dugva, és ugye ha nincs router, akkor nincs net az egyiken... Ráadásul ugye ezen a két gépen lenne fontos, ezért mindenképp itt kell elintéznem, nem kérhetek meg ismerőst, hogy az Ő msn-ét kérjem fel...

Ugyanazon a routeren adott most ugye 3 gép.
1 Saját asztali Win7 ultimate 64 bit
2 saját laptop xp prof 32 bit
3 Fater gépe XP prof 32 bit.

A 3. gépről próbáltam a távsegítséget kérni a laptopra, a hibajelzésekkel. Most bekapcsoltam a saját asztalit, ugyanazzal a nickkel jelentkeztem be MSNre, mint a laptopról korábban, így meg megy a távsegítség. Ez így jó, mert úgyis ezen a gépen lesz majd a segítés. Most már csak az lenne a kérdésem, hogy ha ezt a gépet a mostani helyről( UPC, D-link router) elviszik egy másik kábeles szolgáltatóra, attól vajon működni fog?

[ Szerkesztve ]

(#16366) Fire/SOUL/CD válasza dodopek (#16365) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

privátba írok, mert ez nem W7 téma már, ne offoljuk szét a topikot.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16367) dodopek válasza Fire/SOUL/CD (#16366) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm, és bocsi mindenkitől.

(#16368) localhost válasza hemaka (#16361) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Startgombra elkezded gépelni CLEARTYPE ... A Program mait be kell állítanod, a Cleartype szöveg beállítása névre hallgat magyarul, kövesd az ott látható utasításokat, válassz, ahogy a Te szemednek a legkellemesebb!
Ugyanez elérhető a VEZÉRLŐPULT // KÉPERNYŐ // ott bal oldalt Cleartype szöveg beállítása

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16369) hemaka válasza Fire/SOUL/CD (#16362) üzenetére


hemaka
nagyúr

Lefuttattam már, de most mondjuk írta, hogy van egy új hardver. Szóval lefuttattam mégegyszer, meg restart, de még mindig olyanok a betűim.

Az elejétől kezdve ilyen, csak most untam már meg nézegetni... :U

localhost
okés, megnézem. Amiket ott állítok egyből életbe lépnek, vagy kell nekik restart?

[ Szerkesztve ]

(#16370) artiny


artiny
őstag

Hogyan tudnám felfrissíteni a Windowst mintha frissen telepítettem volna?

win 7 64 bites (Nekem a windows iso formaban van meg a microsoft oldalarol)

(#16371) Psychonaut válasza artiny (#16370) üzenetére


Psychonaut
addikt

Újratelepíted.

(#16372) morzsa válasza Fire/SOUL/CD (#16351) üzenetére


morzsa
aktív tag

Sikerült! Köszönöm! :)

https://linktr.ee/wbteam21

(#16373) Steelmanus válasza Fire/SOUL/CD (#16366) üzenetére


Steelmanus
addikt

Elnezest Keret off kovetkezik, de direkt Tőled szeretnem megkerdezni.
Ebben a blogban Windows 7 telepítés más szemszögből avagy BI OS or not to BI OS ajanlottad hogy kapcsoljuk be a S.M.A.R.T-ot a BIOS-ban, es nalam van olyan opcio hogy HDD Delay.. ez alapesetben 10 mp-re van allitva, en levettem 3 mp-re, mi ennek a jelentosege azonkivul hogy kicsit var a gep mig elindul a vincsi. Nem akartalak maganba zavarni, azert tettem fel itt a kerdest.

[ Szerkesztve ]

(#16374) localhost válasza hemaka (#16369) üzenetére


localhost
Közösségépítő

>hemaka Nem tudom, vagy kell, vagy nem :) De ez biztos!
(Motto: Mindig van két lehetőség! - vagy nincs)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16375) chungee


chungee
addikt

Hellósztok!

Minialkalmazásoknál az óra be lehet állítani digitálisra:F Vagy csak analóg van:F

(#16376) Fire/SOUL/CD válasza Steelmanus (#16373) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A HDD Delay nincs kapcsolatban a SMART-al. (Ez utóbbi különböző, a meghajtót érintő statisztikai/diagnosztikai/hibajavítási stb adatokat szolgáltat: Hard Disk Sentinel S.M.A.R.T list)
A SMART legyen mindig bekapcsolva a BIOS-ban..

A HDD Delay-nek a szakmában csak "álmos" hdd-knek nevezett meghajtóknál van/lehet szerepe, ezek azok a hdd-k, amelyek lassan "ébrednek". Ez az "ébredés" nem más, mint a hdd-k inicializálási procedúrája, ami akkor lép életbe, amikor bekapcsolod a gépet(újraindításnál nem, sajnos sokan ezért rontják el a SSD-k/HDD-k firmware frissítését, mert csak újraindítják a gépet, nem leállítják).
Ez az, amikor hallod, hogy felpörög hdd, parkolózónából kimozdítja a fejeket (ez az ami különböző "csattogással" jár), a firmware lefuttat gyors-diagnosztikát, majd csak ezt az időt követően tudja elérni a BIOS és beolvasni róla a szükséges infókat.
Az "álmos" hdd-knél ez az idő lehet több, mint 5 sec, azaz, ha a BIOS-ban ez 5 sec-re van állítva, akkor a BIOS nem ismerné fel az "álmos" HDD-t.
A HDD Delay-t túl kis értékre nem célszerű állítani, jó az, ahogy alapban a BIOS beállítja, nem arról van szó, hogy 15 sec-re állítva ki is lesz várva a 15 sec, csak arról, hogy max 15 sec-ig próbálja felismerni a HDD-t.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16377) RootRulez


RootRulez
félisten

Tényleg, amúgy a windows-on nem lehet "Factory Resetet" csinálni? Jó lenne, ha olyan állapotba lehetne hozni, amikor frissen fel van telepítve, sok-sok újratelepítgetéstől kíméltem volna már meg magam. :)

═════════════════════════════════════════

(#16378) localhost válasza RootRulez (#16377) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nincs ilyen lehetőség.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16379) hemaka válasza localhost (#16374) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem kellett, csak a böngészőt.
10 perces játék után meglett végül a jó beállítás, köszi.

(#16380) vlevi válasza RootRulez (#16377) üzenetére


vlevi
nagyúr

De van, csak nem a hetesben, hanem a nyolcasban.

(#16381) RootRulez válasza vlevi (#16380) üzenetére


RootRulez
félisten

Várom szeretettel. :)

═════════════════════════════════════════

(#16382) vlevi válasza RootRulez (#16381) üzenetére


vlevi
nagyúr

Letölthető, használható, működik. Egy virtuálgépes próbát mindenképp megér. Nekem nem jött be, a metróban PC-n nem látok fantáziát, vannak helyettes sokkal használhatóbb desktop alkalmazások, a többi területen viszont nem látok olyan újdonságot, ami miatt megérné váltani rá.

(#16383) Barohawk


Barohawk
aktív tag

Szisztok

Az lenne a problémam win7-el hogy ujonnan vásárolt laptopomon Asus X54C típusu nem akar kikapcslni.
Hiába állítom le ujraindul és nem tudom miért, ileltve mai nap bekapcsoltam és opera böngészőben szétesnek az oldalak.
Ha tudtok segítsetek

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#16384) Steelmanus válasza Fire/SOUL/CD (#16376) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom a valaszt, igazabol nem is kellett volna osszekotnom a kerdest a SMART-al, de a lenyeget osszefoglaltad, es ez volt a fontos.

(#16385) Nobuo


Nobuo
tag

Ma délután telepítettem fel a win7-et (Ultimate), de nem partícionáltam több darabra a HDD-t, utólag hogyan tudnék létrehozni partíciót a biztonsági mentésnek? Eddig csak telepítésnél partícionáltam...

(#16386) snowdog válasza Nobuo (#16385) üzenetére


snowdog
veterán

Használj valamilyen particionáló programot, pl. Paragon Partition Manager-t.

(#16387) Nobuo válasza snowdog (#16386) üzenetére


Nobuo
tag

Rendben, akkor utánanézek. Akkor windowson belül ezt nem lehet megoldani?

(#16388) Tussky


Tussky
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném,mert van egy problémám amit már két napja próbálok megoldani,de sehogy se sikerül és legszívesebben már kidobnám az egész gépet az ablakon.

A konfig:
Asus P5WD2 Premium
Intel Pentium 4 524 3,06GHz
4GB ram
80GB Samsung PATA HDD

Anno Win7-el vettem itt a fórumon,majd amikor másodszor bekapcsoltam nem volt kép. Ezt úgy sikerült megoldani,hogy az egyik molexes csatit,ami az alaplapra megy kicseréltem. Kép rendbe jött,de eddigre a többszöri újraindítások miatt a Win7 elhalálozott. Mondom semmi baj,felrakok egy új Win7-et,azonban ez sehogy sem sikerül.

Amennyiben a kék IDE slotba dugom a kábelt,úgy a gép nem jut át a POST képernyőn ( Anno ide volt dugva a vinyó), felimseri a vinyót és ennyi,itt megáll. Fél órát vártam,de semmi.
Ha a másik két slot egyikébe dugom,akkor eljutok a win7 telepítőbe,ahol közli,hogy nincs vinyó a gépben ( a BIOS-ban látszódik a vinyó ).

Amit megcsináltam már:
-BIOS default,elem ki majd visszarakása áramtalanítás után
-IDE vezérlő volt AHCI/Compatibility/Enhanced üzemmodok minden lehetséges változatában
-IDE kábelt cseréltem
-Molexes csatikat felcseréltem
-CD-s ill USB-s telepítés.

Másik gépben a vinyót szintén látja a gép,a kábel szintén jó. Ami fura,hogy a win7 vezérlő drivert kér a HDD-hez a telepítésnél,legalábbis az opció adott :F

Az ASUS oldalán semmi értelmeset nem találtam,illetve a neten sem találtam semmilyen HDD drivert,amit a külföldi fórumokon emlegetnek.

Ha esetleg valakinek van valami ötlete,hogy hogy lehetne megoldani,azt ossza meg velem!

Köszönöm! :R

Tussky

(#16389) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

A korábban említett problémám még mindig megvan.
A probléma a következő:
A Notebook-omon állandóan megszakad a net, nem a net-el van a gond mert az asztali gépen megy rendesen.
Elindítom a letöltést és egyszer csak spontán elkezd lassulni a letöltés és végül nem megy se a letöltés se a böngészés.
Ezek után ha elindítom a hibakeresést akkor az rendbe rakja és megint megy addig amíg el nem indítom újra a letöltést.

A hibakeresés után ezt írja ki.

Windows 7 64bit Home Premium
Újratelepítés sem oldotta meg a problémát.
Szerintetek mi lehet a baja?
Hardveres vagy szoftveres.

Előre is köszi. :R
üdv.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#16390) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Segítség!

Én is az előbb telepítettem újra a rendszert (Enterprise SP1 x64) és ahogy feltepelítem a videókártya drivert is, restart után csak a háttérképet látom, az explorer nem akar elindulni. Ctrl+Alt+Del kombóra pedig fekete képernyőt kapok és csak a reset segíti. Most csökkentett módban írok nektek, kérlek segítsetek. Egy évben egyszer szoktam újratelepíteni a rendszert, erre akkor is van valami gebasz. :(

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16391) localhost válasza Tigi (#16389) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kábelen vagy Wifin?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16392) Воланд válasza Nobuo (#16387) üzenetére


Воланд
titán

miert ne lehetne? futtatasba diskmgmt.msc bepotyog, enter, jobb klikk a merevlemezen es onnan mar egyertelmu lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16393) Fire/SOUL/CD válasza Tussky (#16388) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

BIOS beállítási probléma is lehet a háttérben, a következők szerint járj el:

1. A kék IDE csatolóba legyen kötve a HDD és az Optikai meghajtó is.
2. A HDD Master-ra legyen jumper-elve és az IDE kábel középső csatijára (nem a végére) csatlakoztatva
3. Az Optikai meghajtó Slave-re legyen jumper-elve és az IDE kábel fennmaradó csatijára legyen csatlakoztatva
4.BIOS-ban ezeket állítsd be
Main
Legacy Diskette A -> Disabled (Ha nem használsz floppy meghajtót)

Main/IDE Configuration
Configure SATA as -> Standard IDE
Onboard IDE Operate Mode -> Enhanced Mode
Enhanced Mode Support on -> P-ATA

5. Ez alapján telepíts: [link]

6. Ha sikerrel jársz, chipset driver-t nem telepíteni semmilyen körülmények között, mert Vista chipset-et tilos W7-re.

[ Módosította: philoxenia ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16394) Tigi válasza localhost (#16391) üzenetére


Tigi
őstag

Ja, bocsi Wifi-n. :B

Kipróbáltam külső Wifi USB-vel is és ugyanaz a helyzet.
Még ki fogom próbálni kábellel is.

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#16395) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#16393) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Becsúszott egy baki :B , szóval az optikai meghajtó kerüljön az IDE kábel végére, a HDD meg "középre".
Modkerben már kértem a javítást, csak ha előbb olvasod, mint ahogy egy moderátor kijavítja, akkor ne legyen gond belőle.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16396) Predator2


Predator2
addikt

Hello

A véleményetekre vagyok kíváncsi

Apumnak jelenleg van egy Asus A9T notebookja

Az lenne a kérdésem (most akarok bele ramot venni) h 1Gb rammal szerintetek lehetne rá Win7-et lelepíteni h azt bírja is? Netezős gép semmi komoly cucc nem fut rajta.

Illetve ha szerintetek elbírná akkor melyik verziót?

Üdv: Gábor

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#16397) jeni válasza Predator2 (#16396) üzenetére


jeni
félisten

szia

meg kell nézni mi az a max ami betehető a DDR1-s?DDR2-s ramok közül?

(#16398) Predator2 válasza jeni (#16397) üzenetére


Predator2
addikt

csak DDR1 és abból is csak 1GB

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#16399) TigerCat válasza Predator2 (#16396) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Most tettem fel egy kb. 5 éves noteszgépre Windows 7-et. (2x512 DDR2 RAM) Megy szépen. Persze nem kapkodó idegbeteg, de Chrome, Office, Skype, Adobe Reader gond nélkül futott rajta. Nincs 15 perce, hogy elvitte a gazdája... Windows Home Premium 32 bites.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16400) jeni válasza Predator2 (#16398) üzenetére


jeni
félisten

2x512 DDR1?
2x1GB DDR1 az már nem?

ugyanis a min. követelmény a Win7-re az 1 GB
javasolt a 2GB

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.