Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) finest válasza jeni (#16397) üzenetére


finest
őstag

Sis chipset, DDR1 Ram, max 1GB.

Biztos felmegy rá a 32 bites Win7, de minek?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#16402) jeni válasza finest (#16401) üzenetére


jeni
félisten

ezt ne tőlem kérdezd,szerintem egy Ubuntu bőven elég lenne oda,és nem egy win7
ha nem akkor az XP maradjon rajta

[ Szerkesztve ]

(#16403) Predator2 válasza finest (#16401) üzenetére


Predator2
addikt

stabilabb a 7 és nem lassul be olyan gyorsan

akkor az 1gb rammal a home menne rajta?

Ubuntu-t nem próbáltam soha nem tudom h milyen

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#16404) finest válasza Predator2 (#16403) üzenetére


finest
őstag

A driverek okozhatnak még meglepetéseket, ami a stabilitást illeti.
Mindenesetre menni fog rajta a Home.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#16405) Predator2 válasza finest (#16404) üzenetére


Predator2
addikt

ubuntuval nem lennének? azzal a driverek is jók lennének?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#16406) finest válasza Predator2 (#16405) üzenetére


finest
őstag

Az Ubuntut nem tudom, de Vistával sem árulták az A9T-t. Ennél a notinál már az időért is kár, amíg felmászik rá egy op. De azért kíváncsian várjuk a tapasztalataidat.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#16407) jeni válasza Predator2 (#16405) üzenetére


jeni
félisten

Ubuntuval kevésbé lassul be ha felismeri a drivereket. Tény,hogy sem a Vista sem a Win7 drivere nincs a gyártónak ehhez a notihoz.
Nem szabad elfelejteni,hogy a Vista rendszer nagy erőforrást igénylő rendszer én azzal nem is próbálkoznék és többször nincs is hozzá driver,anno ezért nem váltak be.
helyedben nem a Win7 Home hanem a Win7 start progit tenném fel.
Általában a Win7 start op.rendszer van a netbookokban

szerintem maradjon az XP vagy az ingyenesen leszedhető az UBUNTU innen

[ Szerkesztve ]

(#16408) jeni válasza jeni (#16407) üzenetére


jeni
félisten

Magyar nyelvű változat
Desktop 32-bit: Weblappark erre a szövegre kattintva ott a neten letudod szedni.
kevesebb mint 2 perc alatt lejött. :K

boccsi,hogy ide írtam,utsó volt a részemről :R

[ Szerkesztve ]

(#16409) Steelmanus válasza Tussky (#16388) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ilyen lapod van? Asus P5WD2 Premium Review Itt Ezen a kepen ket piros IDE csati van, ITE IDE controller:
* 2 x UltraDMA 133/100/66 nezd meg a lapon a csati mellett oda van irva hogy IDE1 ill- IDE2.
Probald meg ugy hogy a piros IDE 1 be teszed a vincsit, felismeri-e a BIOS.
Ha igen, akkor tedd a DVD-olvasot a piros IDE 2-re, es ellenorizd a BIOS-ban hogy latja-e a vincsit. Ha igen akkor a floppyt tiltsd le es probald meg a W7 telepitest, persze a bootsorrendrol ne feledkezz meg, telepites idejere a CD legyen a booteszkoz a BIOS-ban.

[ Szerkesztve ]

(#16410) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Az ITE IDE controller vezerlo leirasat innen vettem: ITE Tech.Inc

(#16411) rigo88


rigo88
aktív tag

üdv
a msconfig startup füle az az épp bejelentkezett userre vonatkozik csak?
r

Dirr

(#16412) Tussky válasza Fire/SOUL/CD (#16393) üzenetére


Tussky
tag

Köszönöm a tanácsokat! Amint tudom megpróbálom ez alapján újra rakni a gépet.

(#16413) Lenry válasza rigo88 (#16411) üzenetére


Lenry
félisten

nem
a hely oszlopban látod, hogy kire vonatkozik: a HKLM, HKey Local Machine a globális, a HKCU, HKey Current User az aktuális felhasználó kulcsai

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16414) trialboj


trialboj
őstag

bekrepált a win, viszont elég sok fontos program van pontra téve, és jelenleg nem lenne időm minden újra feltelepíteni, szóval gondoltam particionálnám a c-t hogy amíg lesz időm egy sebtiben felrakott win 8 at kipróbálva kihúzzam valahogy.

Milyen módon lehet partíciót létrehozni, és szabad e a c-t particonálni?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#16415) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Olyan gondom volna, hogy a Win7 a Microsoft .NET keretrendszert akarja folyton frissiteni. már lassan 1 hete. Hiába tölti le és telepíti a következő indítás után újra telepíteni akarja.
Ötletek?

(#16416) Sub-ZeRo válasza RaPiDsHaRe (#16415) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Rejtsd el a frissítést és nem fog szenvedni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16417) Lenry válasza RaPiDsHaRe (#16415) üzenetére


Lenry
félisten

ezzel én is így jártam, de még azután is csinálta, hogy külön letöltöttem az adott frissítést és kézzel felraktam. a megoldást a kolléga írja: jobb klikk - elrejtés

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16418) RaPiDsHaRe válasza Sub-ZeRo (#16416) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Köszönöm, megtörtént.

Ezt mitől csinálhatja?

(#16419) Sub-ZeRo válasza RaPiDsHaRe (#16418) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudom, lehet hogy kicsit bugos a net keretrendszer + wu kombó.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16420) Nobuo válasza Воланд (#16392) üzenetére


Nobuo
tag

Köszi, már megoldottam.

(#16421) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Egyedi billentyűkombókat hogy tudok csinálni?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#16422) polonic


polonic
félisten

Mi a fenéért nem működik vajon a linkelés az ie-ben? Rányomok itt a ph-n a link gombra, beillesztem a felugró ki ablakba a linket, leokézom és nem történik semmi. Nem illeszti be ide a szövegdobozba a rendes linket.

(#16423) Sub-ZeRo válasza polonic (#16422) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mert nem végleges az ie?! Nekem még az ablak sem jön fel. :P

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16424) polonic válasza Sub-ZeRo (#16423) üzenetére


polonic
félisten

Hogyhogy nem végleges az ie? Miért ne lenne az?

[ Szerkesztve ]

(#16425) pzstm válasza polonic (#16424) üzenetére


pzstm
titán

linkelek IE9 alól :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#16426) fatal` válasza Sub-ZeRo (#16423) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem összekeverted a toipcot a win8 topicjával. :)

(#16427) Sub-ZeRo válasza fatal` (#16426) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:W Tényleg. Bocs skacok. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16428) polonic válasza pzstm (#16425) üzenetére


polonic
félisten

Nem működik, hiába.

(#16429) pzstm válasza polonic (#16428) üzenetére


pzstm
titán

nem valami plugin baja lesz annak? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#16430) polonic válasza pzstm (#16429) üzenetére


polonic
félisten

Én semmi szutyok plugint nem szoktam feltelepíteni.
Na jó, adobe flash és silverlight van. De az már nagyon régóta. Mondanom sem kell, hogy semmi nem változott szotveresen a gépen, mióta fel van telepítve a windows, csak a frissítések mindenhez.

És a bing sem a barátom. :(

(#16431) samgar válasza pzstm (#16429) üzenetére


samgar
őstag

Szia pzstm!
Skydrive problemam akadt. Van egy gepen meloban, w7 tiszta, semmi sincs rajta az mse-n kivul. Tuzfalnal a skydrive engedelyezve. Megsem tud bejelentkezni. Orakon keresztul csak azt latom bejelentkezes. Mi lehet a gond?

Oppo Find X5 PRO

(#16432) pzstm válasza samgar (#16431) üzenetére


pzstm
titán

tűzfal az a windows-os? router vagy proxy beállítás esetleg?(amúgy mintha W8 topikban is beszéltük volna ezt és nem jutottunk előre;( )

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#16433) samgar válasza pzstm (#16432) üzenetére


samgar
őstag

Igen, valóban volt róla szó. Router beállítás? A tűzfal windows, le van gyalulva a gép, nincs rajta semmi szr :)

Oppo Find X5 PRO

(#16434) pzstm válasza samgar (#16433) üzenetére


pzstm
titán

nagyon nem vágom, mert mostanában már 4 gép között használom a Skydrive appot és minen teljesen okés ;(

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#16435) samgar válasza pzstm (#16434) üzenetére


samgar
őstag

Őrület! Utálom mikor nem jövök rá egy hibára :(

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#16436) FET-MEN


FET-MEN
veterán

sziaszttok. egyik haveromnak kellenes segítség. vettek egy routert illetve összekötő kábeleket. azt szeretnék hogy 2 gépet összekötnek és ,,ő szerintük" lehet így multizni játékokban. lehetséges ilyen? mert összedugták őket és nem történt semmi :DDD

Iphone 7

(#16437) artiny


artiny
őstag

[ WINDOWS 7 ] telepítésnél valami hibát ír ki a meghajtónál telepítés közben, nincs lista ami közül lehet választani, hogy hova települjön a windows (többi lent)?

Ennél a lépésnél amikor kikéne hogy választjam hogy hova telepuljon a windows meg akadok.
Nem listaza ki a patriciokat hogy megadnam hova telepuljon.
Van ott olyan hogy Browse.. ikon aminél meg kéne adni valmi meghajtót,... vagy valmi hasonlót de hiába mutatok rá a dvd lejatszora,HDD re...hiaba. Nem tortenik semmi,nem lep tovabb.

Ez egy eredeti windows amit ISO ban huztam le a microsoft oldalarol (kulcsal eggyutt) ... regebben usb rol telepitettem (de elveszett az usb szoval mar nem tudom...bar ekkor is volt valmi hasonlo de usb megadtam a helyet vagy kibe huztam a gepbol mar nem emlekszem hogy lepett tovabb) Kiirtam dvd.re es most így probalom a telepitest.

[Regi torrent oldalrol letoltott windows dvd m ilyet nem csinalt :) - csak mar nincs meg :S]

(#16438) Fire/SOUL/CD válasza FET-MEN (#16436) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

W7-re ebben a kérdésben 2 dolog tartozik
1. Azonos munkacsoportba legyenek a gépek, W7 esetén ez WORKGROUP. Mindkét gépen ez legyen a munkacsoport neve. (Start->számítógép átnevezése és enter/Módosítás gombon katt, többi a képen.
(Ha módosítani kell a munkacsoport nevét, akkor újraindítást fog kérni a rendszer, amit meg kell tenni)

2. Ebben a hozzászólásban, a 2./3./4. pontok szerint járj el. (Ha az 5.-et is megcsinálod és látják egymás megosztott mappáit, akkor lehet multizni is)

Ha ez a 2 pont nem hoz eredményt, akkor az már router beállítás kérdése lesz.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16439) FET-MEN válasza Fire/SOUL/CD (#16438) üzenetére


FET-MEN
veterán

köszi a kielégítő választ :C :R

Iphone 7

(#16440) artiny válasza artiny (#16437) üzenetére


artiny
őstag

(#16441) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ritka agresszív állatfaj ez a winhét.

Itt van ez

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Perfdisk\Performance kulcsot kell megkeresni
A Disable Performance Counters bejegyzés melletti 1-es értéket kell 0-ra állítani

Átállítom, újraindítom a gépet (a többi dolgot is elvégeztem ami a Miért nem jelenik meg valós idejű teljesítmény információ? részben van) megy rendesen a HD Sentinel Teljesítmény része. 1-1,5 órával később már nem megy, le van tiltva. Megnézem a registry-t, a 0 már megint 1. Miért írja mindig vissza, hogy lehet letiltani hogy ne írja vissza a számot?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16442) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Következő lenne a problémám, Win7-nél beállítottam a freemail-om Outlook 2007 alá, de nem tetszett így ki is iktattam. Kitöröltem mindenhonnan, Vezérlőpult/Postafiókból, a rejtett AppData könyvtárból is. Viszont ha Win7 keresőbe beírom hogy "outlook" feldobja a régi üzeneteimet (mind az 500 valamennyit), így:

Törölni ott tudom, vagyis opcionálisan mondható neki a törlés, de mégse törli ki. Természetesen nincs sok jelentősége, de idegesít, és ki akarom szedni valahogy. Advanced SystemCare 5/CCleaner-t is rányomtam de nem szedte ki. Valami ötlet hogy hogy tudnám?

[ Szerkesztve ]

(#16443) Fire/SOUL/CD válasza B-L-A-C-K (#16442) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Olybá tűnik, hogy az Indexelő szolgáltatásban keresendő a megoldás, ehhez start->indexelési beállítások/megjelenő ablakban a listában ott kellene lennie az Outlook-nak, arra ráállsz és Módosítások gombon katt és kiszeded a pipát előle, OK.

Remélem segít.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16444) LuiT


LuiT
tag

A lemezkezelőm alig akar betöltödni, mi lehet a gondja?

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#16445) Sub-ZeRo válasza LuiT (#16444) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kicsit beteg és lassan reagál.
Amúgy meg lehet a nem megfelelő chipset drivertől is akár.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16446) B-L-A-C-K válasza Fire/SOUL/CD (#16443) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sajnos nem hoz ki rá semmilyen kipipálandó lehetőséget, pedig ott van....(nem értem)

(#16447) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#16446) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na közbe a speciális beállítási résznél kiszedtem így:

Keresőbe így nem látja, de ettől függetlenül nincs kitörölve, és én ha már így belebonyolódtam ki akarom törölni örökre...:D

(#16448) Fire/SOUL/CD válasza B-L-A-C-K (#16447) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, írhattam volna korábban is, de magadtól is rájöttél. Törölj ki (pipákat szedd ki) minden Outlookhoz kapcsolódó bejegyzés elől, okézd végig, majd újra menj be a Speciális beállításokba és az Indexelési Beállítások fülön lesz lehetőség az index törlésére és újraépítésére. Ha ez sem segít, akkor passz.(ja van még egy, ha szolgáltatás szinten letiltod az indexelést, de akkor semmi sem lesz indexelve.) :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16450) B-L-A-C-K válasza Fire/SOUL/CD (#16448) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na köszi így jó lett, vissza raktam a pipákat, és már így sincs ott. Bár azt még mindig nem értem hogy simán az indexelésbe ha belépek, és módosításra megyek ott az outlookot látja de pipálni ki be nem lehet. Bár probléma megoldva, így ez nem is lényeg, csak érdekes. :)

Köszi a segítséget...;)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.