Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) Visormail válasza Teodor52 (#16182) üzenetére


Visormail
addikt

Értettem elsőre is. Mivel nincs IDE eszközöd az Onchip ide channel-t letilthatod mert nincs rá szükség, a sata vinyóval továbbra sincs összefüggésben.
Az onchip sata port4/5 type szintén nincs összefüggésben a vinyóddal, mert gondolom az 1es sata csatlakozóra van kötve, a 4es és 5ösön meg nincs semmi.

Az AHCI mód már be van állítva a Onchip SATA Type-nál, ill ha a GSATA portra van kötve az is AHCI-n van, tehát ha ez így volt eddig is akkor azért 0 már a registry értéked mert már eleve AHCI módban lett feltéve a win.
Nézd meg az eszközkezelőben a merevlemezvezérlőt hogy mi a neve, a tárolóvezérlők kategórában van elméletileg.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#16202) Teodor52 válasza Visormail (#16201) üzenetére


Teodor52
senior tag

Az onchip sata port 4/5 type-ba van a hdd és az odd is kötve és ide-re van állítva mert, ha ahci-re állítom nem bootol.

Próbáltam 0-3 sata portokba is csatlakoztatni a meghajtókat és szintén nem bootol csak, ha az onchip sata type ide-re van állítva.

Aztán próbáltam a gsata II-be is ahci üzemmódban ott bebootol, de windows intéző hibák jelentkeznek így tehát maradt az első mondatomban leírtak!

Hiába van a regeditben a start elem 0-án, ha fabatkát sem ér mert ide-be tud bootolni csak!

[Eszközkezelő]

(#16203) Teodor52 válasza Steelmanus (#16183) üzenetére


Teodor52
senior tag

Innen is!

[ Szerkesztve ]

(#16204) dinamite5


dinamite5
csendes tag

Sziasztok!
Egy bakapott vírus után az XP rendszerét Windows 7 - re cseréltettem és azóta azt vettem észre hogy az órát állandóan utána kell állítsam mindig késik. Megnéztem a Bios-ban is pontatlan. Mi lehet a gond? Ez egy Acer Extensa 5620Z Laptop. Egy illetö azt mondta az alaplapon haldoklik az elem, szerintetek mi lehet a baja és ha tényleg az elem akkor azt hol találom meg? Nagyon köszönöm a segítséget.

(#16205) Visormail válasza Teodor52 (#16202) üzenetére


Visormail
addikt

Aha érdekes felállás, akkor a többi vezérlő eleve ahci-ba volt így a win a hozzávaló drivert telepítette és ezért 0 a registry érték. Csak az van ide-be amin a vinyó volt, de akkor szerintem mennie kellene ha átdugod az első portokba. Ahogy gsatán megy is, de intéző hibák? Ilyenkor nem tudom mit lehet csinálni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#16206) Visormail válasza Visormail (#16205) üzenetére


Visormail
addikt

öö ill valószínű hogy a
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\iaStorV
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\pciide
útvonalakon lévő start-ok értékét is át kell írni 0-ra, de ebben nem vagyok biztos.

Egyébként ugye nem csak úgy natúrba próbálkozol? Szerintem csinálj egy teljes partíciómentést valamelyik programmal és írd ki cd-re a bootolható változatát, vagy legalább egy rendszervisszaállítási pontot és legyen kéznél win7 lemez. Mert megszívhatod hogy egyszercsak nem bootol be sehogy ha valamit elrontasz.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#16207) Fire/SOUL/CD válasza Teodor52 (#16202) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Az onchip sata port 4/5 type-ba van a hdd és az odd is kötve..."
Külön állítható a 4/5 port üzemmódja. IDE vezérlőt ezen felül azért telepített a W7, mert nem lett letiltva(deszkán van IDE port)

Egyrészt tiltsd le az IDE vezérlőt(meg a floppy-t is ha már itt tartunk), másrészt meg ez alapján állítsd be a BIOS-t. (Nem pont a Te alaplapod beállítása van benne, de a Gigabyte GA-890GPA-UD3H (rev. 2.0) leírása szinte azonos vele.)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16208) Visormail válasza Visormail (#16206) üzenetére


Visormail
addikt

Asszem jól írtam [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#16209) Teodor52 válasza Visormail (#16208) üzenetére


Teodor52
senior tag

Na [itt] valóban nem 0 az állás a start elemnél!

Ezt átírom 0-ra, de a 16206 hsz-ben írt pciide beállításokat változatlanul hagyom a regeditben,és akkor megnézzük mit csinál.

Ha viszont ez sem válik be, akkor wint telepítem újra ide channel letiltás mellett amit meg lehet ahci-re állítok és remélhetőleg működőképes lesz!

(#16210) Teodor52 válasza Visormail (#16208) üzenetére


Teodor52
senior tag

Uhh most nézem a tulajdonságoknál, hogy többek között a windows 7 ultimate, és ultimate N-es verzióra vonatkozik a leírás,nekem meg ultimate msdn van. :(

(#16211) Visormail válasza Teodor52 (#16210) üzenetére


Visormail
addikt

Hát persze az msdn-t nem jelölik külön, ebből a szempontból érdektelen.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#16212) vlevi válasza Teodor52 (#16210) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az N-es tudtommal csak az EU-s, média player nélküli változatot jelente. Az MSDN-ről beszerezhető változat ugyanaz, mint a nem N-es. Gondolom.

(#16213) daninet


daninet
veterán

Régóta szenvedek egy gonddal, miszerint a leválasztott monitoron maradnak eszköztárak CAD programokból, Blenderből, Gimpből stb. Megosztom itt, hátha valaki rátalál és segít a dologban.
Találtam egy programot, ami lehetővé teszi, hogy megtekintsd a többi géphez kötött monitort, így mindössze annyi a dolog, hogy windows+P gombokkal újra kiterjeszted a képet független attól, hogy van-e monitor vagy nincs, majd ezzel a programmal pozícionálva az egeret visszahúzod az egyes monitorra a palettákat. [link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#16214) Sub-ZeRo válasza commanDOS (#16199) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gyaluld le a vga drivert csökkentett módban. Majd próba.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16215) szimi57


szimi57
őstag

Sziasztok!

Win7-re kell virusirtó? Most F-secure klientet használok.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#16216) vamzi válasza szimi57 (#16215) üzenetére


vamzi
őstag

Én mse-t használok csak.

(#16217) pzstm válasza szimi57 (#16215) üzenetére


pzstm
titán

pucold le és dobj fel egy MSE-t. Tisztább, szárazabb, biztonságosab érzés ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#16218) Teodor52


Teodor52
senior tag

Köszönöm a segítséget!!!

(#16219) vilmaboy válasza szimi57 (#16215) üzenetére


vilmaboy
őstag

mint fent is írják Microsoft Security Essential-t dobj fel rá :) ingyenes és jó hatásfoku. nem zabálja a gépet, csendben van...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#16220) krealon válasza vilmaboy (#16219) üzenetére


krealon
veterán

Egy erdekes elemzes antivirus temaban:Tevesz András: Rootkitek és AV gyártók

(#16221) commanDOS válasza CPT.Pirk (#16200) üzenetére


commanDOS
senior tag

Sajnos egyik tipp sem jött be. Vagyis a kaspersky talált 8 darab trójait és egyéb kártevőket. Ezeket töröltem is, de a hiba még mindig megvan.Esetleg nem lehet valami hibás update az oka? Már csak azért, mert utolsó leállításnál még működött és lehet, hogy telepített ilyenkor valamit, (nem tudom, nem én kapcsoltam ki.), aztán már nem indult az új fájlokkal.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#16222) CPT.Pirk válasza commanDOS (#16221) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csinálj rendszer visszaállítást. Ez olyan tipikus helyzet, hogy utólag már nem fog kiderülni, mi okozta.

Viszont a jövőben jobban oda kellene figyelned a böngészésre, meg letöltésekre, hogy ilyen vackokat ne szedj be. Megesett, hogy 3 hónapig aktívan netezem csak a win túzfal által védve, mert elfelejtettem virkert feltenni, mégsem szedett be semmit a gép.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16223) commanDOS válasza CPT.Pirk (#16222) üzenetére


commanDOS
senior tag

Nem szoktam pedig idióta oldalakat megnyitni meg gyanús helyekről töltögetni. Lehet jobb lenne a jó öreg nod, csak khm.. mindegy :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#16224) CPT.Pirk válasza commanDOS (#16223) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na a noddal pont nem vagyok megelégedve, mindenki lecsérlte már itt a környezetemben. Nagyjából mindenki avastnál kötött ki, nálam is az van már évek óta, teljesen jó. Az más kérdés, hogy dolga még nem nagyon akadt. [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16225) szimi57


szimi57
őstag

Köszi a válaszokat!

Felrakom az MSE-t.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#16226) #41133696


#41133696
törölt tag

E Havi:

Csak Windows

Benne ennek a végleges javítása:

Egy még javítatlan hibát is hozott a Microsoft-frissítőkedd :K

(#16227) Sub-ZeRo válasza #41133696 (#16226) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Windows 8-hoz 9 frissítés jött nekem. Office, rendszer, 2 defender és egy rosszindulatú.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16228) BeLucZ


BeLucZ
addikt

sziasztok!

olyan furcsa kérdéssel fordulok hozzátok, hogy most raktam fel pendriverol a win7 ultimate sp1et 32bites magyart egy samsung n130as netbookra! minden oké be van állitva, 1 dolog viszonyt nem hagy nyugodni!
hogy lehet beállitani hogy a rendes win7es bootképernyő legyen? ( tudjátok a zászlós animácios féle) mert alapértelmezetten a vistában már megszokott sima töltöcsik megy a fehér keretbe zöld töltőcsik ami nem kicsit snassz és a rendes win7es sokkal jobban néz ki!
nem tudom miért ez van alapértelmezetten mikor asztalimon meg edddig akárhány gépre felraktam mindig normális volt! megnéztem az msconfigban is a beállitásokat de semmi butitás nincs, gondolok itt arra hogy nincs bepipálva a nincs folyamatjelző meg ilyenek!
kérdésem az lenne hogy hogy lehetne visszahozni a normális rendes win7 boot képernyőt?

gondoltam még arra hogy kisteljesitményü gépeken alapbol a win7 nem rakja be de hát most raktam bele ssd meg nem olyan gyenge ez, atom rulz :)

:R

(#16229) atillaahun


atillaahun
veterán

Üdv, haver meglepett a picit tönkrevágott Win7-es laptopjával, mint hobbi informatikust, hogy helyre kéne pofozni. Azt már nem várta meg míg elmondom, hogy én is most látom először ezt a rendszert. Szóval segítséget kérnék.
Elméletileg RegCleaner-el kipucolt pár feleslegesnek látszó dolgot, majd reboot-olt, és felszívódott az összes betűkészlet. Nagyjából a következőhöz hasonlatos feliratokat, írásokat találni minden korábbi gomb vagy szöveg helyén:
˛˙°^ˇ¸¨˝×¤*ł+đĐ plusz még sok kis négyzet, pontocska vesszőcske, nyilacska stb...
Tehát nagyjából semmiről nem lehet tudni, hogy micsoda, navigálni, bármit elindítani így szinte képtlenség. Egy másik géppel összehasonlítva, kiszámolgatva a dolgokat lehet csinálni bármit is.

A lényeg, hogy nincs CD olvasó a gépbe, nem tudok Windóz javítást, vagy helyreállítást futtatni.
Bármi ötlet hogyan tudnám ezt a dolgot helyrerakni? :U

Jah és mivel jelszavas volt a profil, ezért bejelentkezni sem engem. Annyi hogy csökkentett módban elindul a cumó, de nem nagyon tudtam vele mit kezdeni ott sem.
Még annyi, hogy parancssoros üzemmódban jó a karakterek kijelzése, onnan elindítottam a Regcleaner-t, de mivel a felbontás is megtoszódott, így a Regcleaner 7 füléből csak 6 fér ki a képernyőre, és elméletileg pont a 7. a backup. :O

[ Szerkesztve ]

(#16230) szabonagyur válasza BeLucZ (#16228) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia!

Nem 100%, hogy ez a jó válasz de tudtommal ha a képernyő felbontása kicsi akkor a win7 betöltő logója átmegy a vista alatt megszokott zöld csíkra. Gondolom nálad is így van mivel netbookod van. Remélem segítettem :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#16231) BeLucZ válasza szabonagyur (#16230) üzenetére


BeLucZ
addikt

és akkor sehogy se lehet a rendesre állitani? :( sztem biztos jól tudod, 1024x600 lehetséges hogy ilyenkor ez a reakcio, na sebaj, kibirom azért csak jo lett volna :)

(#16232) BeLucZ


BeLucZ
addikt

még egy rejtélyes anomália történt :) úgy látszik win7 nem kedveli a netbookokat :)))

élményindexet akartam mérni, erre a végén kiirja hogy processzor teljesitmény nem mérhető meg, ez mi? minden netbooknál ezt csinálja? vagy ennyire gyenge szar lenne az atom proci, hogy arra se méltatja a win7 hogy foglalkozzon vele ? :D elvileg szoftveres tökéletes a rendszer, minden driver fenn van és minden be van állitva, nem vágom

(#16233) vamzi válasza BeLucZ (#16232) üzenetére


vamzi
őstag

Konnektorba be vagyon-é dugva?

(#16234) BeLucZ válasza vamzi (#16233) üzenetére


BeLucZ
addikt

be be, minden stimmelt, 3ik nekifutásra lefutott a teszt és kapott rá 2,2 pontot az atom n270re :D

sosem értettem ezeket a véletlen anomáliákat, miért nem futott le elsőre, sose találkoztam még ilyen hibaüzivel, amúgy ssdvel egész használható ez a kis netbook, meghálálja a win7

köszönöm mindenkinek a helpet, az előzőre is :R

(#16235) vlevi válasza BeLucZ (#16234) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mondanám, hogy nyócat neki, de szerintem az atomot nem bírja a win8 :)

Azért egy próbát megér...

Innen [link] le lehet tölteni egy pár megás setupot, ami végigcsekkolja a gépet, és megállapítja, van-e valami, ami nem kompatibilis. Ráadásul csodálatos módon, magyarul...

[ Szerkesztve ]

(#16236) snowdog válasza vlevi (#16235) üzenetére


snowdog
veterán

És ha mégsem válik be? Úgy tűnik ez nem egy egyszerű ellenőrzés. Csak egy próba kedvéért azért ezt nem szívesen vállalnám:

"Fontos:
Ha úgy dönt, hogy visszatér az előző operációs rendszerre, akkor azt a számítógéphez mellékelt helyreállítási vagy telepítési adathordozóról kell újratelepítenie, amely általában DVD. Ha nincs helyreállítási adathordozója, előfordulhat, hogy készíthet ilyet a számítógép helyreállítási partíciójáról, a számítógép gyártója által mellékelt szoftverrel.
További tájékoztatásért keresse fel számítógépe gyártójának webhelyét, azon belül a támogatási rovatot. A Windows 8 telepítése után nem tud a számítógép helyreállítási partíciója segítségével visszatérni a Windows korábbi verziójára."

[ Szerkesztve ]

(#16237) Psychonaut válasza vlevi (#16235) üzenetére


Psychonaut
addikt

Működik szépen: katt
Kicsit trükközni kell, hogy a metros alkalmazások is elinduljanak, de némi registry tweakkel ez is megoldható.

(#16238) BeLucZ válasza vlevi (#16235) üzenetére


BeLucZ
addikt

az a baj hogy ez az atom proci szarra se jo, elnetezgetni jó, de amúgy egy rossz vicc, win7et elviszi nagy nehezen de egy 720ps flash video két vállra fekteti, gondolok itt youtubera :)
szó szerint netbook, netezésre jo de csodákat nem kell várni tőle, win8at szerintem felesleges ráerőltetni

(#16239) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném.
Hogyan lehet win7 enterprise-ban bekapcsolni a felhasználóváltást?
Home Premium volt fent eddig, de újraraktam a gépet és enterprise-t tettem rá és ott nincs felhasználóváltás, pedig nekem nagy szükségem lenne rá...

Köszönöm!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#16240) localhost válasza Julot (#16239) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"enterprise-t tettem rá és ott nincs felhasználóváltás" :Y
Ha legális forrásból származó verziót tettél volna fel - abban volna. A virágbolti Kókány Edition-ban levő hiányosságokért a kókányolót pingeld, bizonyára segít!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16241) Julot válasza localhost (#16240) üzenetére


Julot
aktív tag

Köszönöm a válaszod.
A 90 napos próbaverzióról van szó, ezért végül is nem olyan fontos mintsem érdekes volt számomra a probléma.
Végül megoldottam a más módon, a google segített...

Üdv.:
Julot

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#16242) Kosztinho válasza CPT.Pirk (#16188) üzenetére


Kosztinho
tag

Szia,

Kiprobaltam a dolgokat, nem sok sikerrel. Legacy USB nelkul nem bootol USBrol, a tobbi nelkul ugyanugy elhasal a restart utan.

Viszont futtatam egy memtestet, es ~92000 esetben minden 6. byte hibas volt. Ezt nem tudom okozhatja-e az hogy a memtest alacsonyabb frekin es mas steppingel hajtja a RAM-ot, mindenestre gyanus. Viszont ha ennyire rossz lenne a RAM, akkor nem ertem, hogy hogy bir futni a Suse gond nelkul....

(#16243) CPT.Pirk válasza Kosztinho (#16242) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A memtestnek nincs kihatása az órajelekre meg időzítésekre, max rosszul olvasta ki. Viszont valószínűleg a rossz ram okozhat gondokat.

A SUSE meg úgy általában össze van rakva, én is tapasztaltam ilyet, hogy a Linuxok jól működnek problémás, pl. túlhúzott gépen is egy pontig.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16244) vlevi válasza BeLucZ (#16238) üzenetére


vlevi
nagyúr

Win8-nak állítólag kisebb az erőforrásigénye, mint a hetesnek, pont a netbookos környezetre próbálták kihegyezni.

De ha ilyen szirszar az atom, vegyél Concorde tabletet, azon az 1080p-s, 16Gigás avatar mkv reccenés nélkül megy :) Van otthon egy, kipróbáltam.

(#16245) haslam


haslam
csendes tag

hello, egy kis segítséget szeretnék kérni: Xp-re telepítettem win7 x64-et, de rendszertöltés vezérlővel indul, a win7 meg egy korábbi verzió közül lehet választani és ha a korábbira megyek ezt a hibaüzenetet kapom: windows root system 32 ntoskrnl. Exe hiányzik. Hogyan tudnám végleg kitörölni a megmaradt bejegyzést? köszi előre is

(#16246) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok! Ha most a win7 ulti x64 saját biztonsági mentés alkalmazásával csinálok egy mentést a teljes c meghajtóról, az tartalmazni fogja pl a sütiket, kedvenceket, live mail beállításokat, leveleket,címlistát? Szóval mindent?
Előre is köszi!
Dodo

(#16247) sz.j válasza dodopek (#16246) üzenetére


sz.j
nagyúr

Igen.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#16248) BeLucZ válasza vlevi (#16244) üzenetére


BeLucZ
addikt

az a helyzet hogy én nem vok netbook,notebook, se tablet fan, csak nővérem rámhagyott egyet mert vett egy jobb gépet és akkor ugy voltam vele hogy elhasználgatom :D

én a nagy atomerőmű asztali gépeket csipem, de sokszor a kényelem fontos és amikor csak ágybol akarok netezgetni, na arra jo ez a gép :D

mondjuk most hogy mondod, ha kijön a végleges win8, megpróbálkozok vele ha azt ilyen szir szar gépek környezetébe szánják, lehet jól járok vele, meg hát ugye most egy cuki ssd van a netbookba, szerintem értékelné a win8 azt is :D

más: eszembe jutott nemrég, hogy ugye az intel kiadott már olyan frisebb drivert intel gpukhoz amivel mondjuk youtubeon támogatott a hardveres gyorsitás és akkor ilyen csicska procival is mint az atom vagy gyengébb mobil procikal is akár 1080pt is le tudja játszani anélkül hogy kiakadna a cpu usage és szaggatna a cucc, vagy akár gondolok itt a dxvara media player classicnál csak gondolom a netbook gyártók alapbol egy fapados drivert biztositanak a gépben lévő gma-khoz

anyám laptopján probáltam ezt még régebben és ott működött, igaz abban egy gma x3100es volt, ebbe a netbookban meg gma 950 van 945ös chipsettel

erre valaki valamit ? :) mert akkor lehet 720p eldöcöghetne a gépen és azzal elégedett is lennék

(#16249) vlevi válasza BeLucZ (#16248) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezért írtam neked, hogy azt a telepítőt le le lehet tölteni, és lefuttatni.
Igazából az nem is telepítő, csak egy néhány mb-os exe, ami egy kompatibilitsá ellenőrzővel indul. Gyorsan megállapítja, ha a géped nem alkalmas a win8 futtatására.

(#16250) daneel92


daneel92
tag

sziasztok!
tudom, hogy nem teljesen idevág, de nem igazán tudtam máshova írni ezt. szóval:
van egy 1 terás merevlemezem, amiből 50 giga partíció van win7nek, többi egy másik partíción van, amin van jelenleg 200 giga szabad hely. fel szeretném mellé tenni a windows 8at, hogy kipróbáljam. hogyan tudom ezt megtenni anélkül, hogy letörölném a win7et? (tehát hogy párhuzamosan futtathassam majd bármelyik oprendszert)

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.