Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16701) Fire/SOUL/CD válasza kiskornel (#16700) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kár, hogy számos helyen nem egyértelmű ill. korrekcióra szorul.
1. Nem igaz, az csak azt jelenti, hogy az OS küldi-e a "TRIM parancsot", hogy az célba ér-e, arról semmilyen infóval nem szolgál.
2. Kötelező.
3. Kötelező, mert értelmetlen SSD-nél.
4. Nem igaz, hogy minden esetben kikapcsolandó, ugyanis az erre a szolgáltatásra(leánykori nevén Windows Search) épülő alkalmazásokat negatívan befolyásolják, pl Outlook.
5. Nem igaz, hordozható számítógépek esetén közel sem kötelező, akku idő szempontjából mérlegelés tárgyát képezheti.
6. Ez nem csak SSD-re igaz.
7. Lényegtelen, használni kell az SSD-t, nem babusgatni.
8. Szolgáltatás szinten tiltandó, ugyanolyan értelmetlen dolog SSD esetén, mint a töredezettségmentesítés.
9. Az SSD nem pendrive, nincs szüksége a gyorsítótárak késleltetett írására. Aki ezt bekapcsolja, az ugyanolyan hibajelenségekkel szembesülhet, mint amikor pendrive-ra másol, majd a másolás befejeztével azonnal lehúzza azt. Első generációs SandForce vezérlős SSD-knél volt sebességmérés területén (nem teljesítmény) pozitív hatása, manapság nincs jelentősége, vagy ami van, az negatív. (Olyan hibákért felel, mint "este lekapcsoltam a gépet, reggel nem indul, mi lehet a gond?" stb.)
10. Hatalmas urban legend, sokan csak addig jutnak el, hogy akkor használja az OS a VM-t, amikor a fizikai ram-ból nem tud többet kiosztani. Ez eddig rendben is van, de ez csak a jéghegy csúcsa. A Windows memóriakezelése külön tétel az MS vizsgákon, nem véletlenül, ergo a VM használata, annak szerepe és szolgáltatásai nagyságrendekkel túlmutat a "akkor használja az OS a VM-t, amikor a fizikai ram-ból nem tud többet kiosztani" témakörön. Bővebben, 5 részes cikk
11. Mihez képest 20%? Formázott kapacitás, vagy teljes kapacitás? Helyes válasz az utóbbi, de ez sem minden SSD-re igaz, pl nem feloldott Spare Area Lock-os SandForce-os SSD-nél nulla, azaz semennyit nem kell szabadon hagyni.
12. Hát ez meg a no comment kategória...(ilyenből lenne vagy több ezer, akkor tiltsd le mindet)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16702) TRob1 válasza Fire/SOUL/CD (#16701) üzenetére


TRob1
veterán

Ezt a 6ost nem értem. Szerinted érdemes mindig letiltani a rendszer visszaállítást? :F Fura...

A 3as meg többnyire eleve kikapcsolva van ssd esetén, nem?

¤ R'n'R ¤

(#16703) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Nekem pl. a rendszer-viszaállítás marad :)

Nagy problémám:

H55-ös LGA1156-os lapon (most vettem) vajon hogy lehet beállítani, hogy a Win7 64bit kihasználja mind a 8GB RAM-ot, ne csak lássa?
"Rendszer" ablakban telepített memóriának látja a 8GB-ot, de zárójelben: 3,93 GB használható :(

A feladatkezelő is 4GB-ot lát csak, RAM "élményindex": 5,9 pötty

msconfig-ban Rendzserindítás / Spec. beállítások alatt ha bepipálom a max memóriát, 8GB-ot ír, újraindítás után pedig 4-et.

A virtuális memóriát letiltottam már rég, de nem hiszem, hogy az bezavarna.

A BIOS is látja a 8GB RAM-ot. SP1 most települt.

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#16704) Fire/SOUL/CD válasza TRob1 (#16702) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A rendszer-visszaállítási pontok (XP hasonló nevű szolgáltatásával nem keverendő) pusztán azt a célt szolgálja, hogy pl. egy hibás driver telepítését követően bedől a rendszer, akkor tudd visszaállítani az OS-t működő állapotba. Minden egyes visszaállítási pont, akár több száz mega írást eszközöl, ugyanakkor nem ez miatt fog elpusztulni egy SSD, mert ennyi írás meg sem kottyan egy SSD-nek. (Ha valaki letiltja ezt a szolgáltatást, az használjon backup/restore alkalmazásokat)

Az, hogy mikor kapcsolja ki automatikusan a W7, az változó, ha a telepítéskor talál más adattároló eszközt (HDD/SSD), amin van aktív partíció(mert korábban azon volt rendszer), akkor nem kapcsolja ki, csak azért mert SSD. (Ha jól rémlik az SP nélküli W7 amúgy sem kapcsolja ki, ez csak az SP1-es telepítőkbe "került be", de lehet, hogy erre rosszul emléxem.)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16705) Sub-ZeRo válasza HornedReaper (#16703) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bios: memory remap?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16706) HornedReaper válasza Sub-ZeRo (#16705) üzenetére


HornedReaper
senior tag

nincs ilyen opció

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#16707) Sub-ZeRo válasza HornedReaper (#16706) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A lap pontos típusa?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16708) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Meg lehet azt csinálni win7 32bit-essel, hogy kezelje mind a 4gb ramot?
Bár a videokari lefoglal 512mb-ot és így win7 64bit-ben csak 3,5GB-ot használ most.
Át szeretnék menni 32bitesre de azt tudom hogy csak 3gb-ot kezel és ebből akkor még lemegy 0,5gb a videokarinak. Szóval az lenne a jó hogyha 32bitben is meg lehetne csinálni hogy kezelje mind a 4gb ramot.???

(#16709) HornedReaper válasza Sub-ZeRo (#16707) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Intel Desktop Board DH55HC
manual

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#16710) DS39 válasza Ice&Lime (#16708) üzenetére


DS39
nagyúr

32bites rendszer 4 gb-ig tud megcimezni memóriát.

(#16711) Fire/SOUL/CD válasza Ice&Lime (#16708) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Meg lehet azt csinálni win7 32bit-essel, hogy kezelje mind a 4gb ramot?"
Most is kezeli, csak Te nem éred el. A teljes 4G-t Windows alatt nem lehet elérni, csak Assembly segítségével, az ún. GDT (Global Descriptor Table) kezelésével. Ezt csak kivételes esetben használjuk, a Windows memóriakezelő driver-ének felügyeletével. (Nem lenne "egészséges" dolog olyan memóriacímre direktbe írni, ahol valamilyen rendszermodul dolgozik-> System Crash). ;]
x64 alatt az MS PatchGuard nem engedélyezi a GDT manipulálását, kékhalál ablakhoz hasonló, súlyos kivétel/nem engedélyezett szintű hozzáférés hibával "díjazza".

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16712) Sub-ZeRo válasza Ice&Lime (#16708) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem lehet megcsinálni 32 biten.

(16709) Hát az intel bekaphatja azzal a mauállal amit kiadott.
Passz, szerintem a bisoban kell valamit belőni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16713) Ice&Lime válasza DS39 (#16710) üzenetére


Ice&Lime
veterán

nem csak 3gb-ig, mert én úgy tudom.???

pl. volt nemrég egy laptopom core i3 370-es procival 512mb-os videokarival és amikor rátettem a 64-es helyett a 32bitest, akkor csak 2.5GB-ot tudtam használni a 4-ből, tehát, 3GB-nak kellett hogy lássa. Ezért mondom hogy én úgy tudom és tapasztaltam is hogy csak 3GB-ig kezel a 32bit.

(#16714) Sami22


Sami22
aktív tag

Üdv.
Összeraktam a még ropogós gépemet, telepítettem az illesztőprogramokat, de ennek ellenére sem tudok a netre csatlakozni. 651-es hibát dobál. A laptomon egyszer már volt ilyen probléma, de sajnos nem emlékszem mit csináltam. Megoldást tudja valaki?

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#16715) Sub-ZeRo válasza HornedReaper (#16709) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát az intel nem tud alaplap manual csinálni. Passzolom a kérdést, nem láttam ramra vonatkozó dolgot.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16716) kiskornel válasza Fire/SOUL/CD (#16701) üzenetére


kiskornel
addikt

"10. Hatalmas urban legend, sokan "... ez most azt jelenti, hogy ne kapcsoljuk ki? :U Tök mindegy mennyir RAM-od van, ha bekapcsolva hagyod, a nem használt folyamatokat leteszi háttértárra (legalább is az XP).

"11. Mihez képest 20%? Formázott kapacitás, vagy teljes kapacitás?" - sztem tök mindegy. RENDSZERPARTICIÓ SOSE SZABAD MEGTELÍTENI.

Abban viszont igazad van, hogy én ezt írtam:
Itt van minden, hogy kell SSD esetén beállítani a - a kell helyett a lehet szó a helyes. Mindenki maga dönti el, milyen szolgáltatásokra van szüksége. Ha SSD-d van, ha nem, ha valamire szükség van a használathoz, akkor tök mindegy, mit írnak.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16717) HornedReaper válasza Sub-ZeRo (#16715) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Az Intel Virtualization Technology csak emulált oprendszerekre vonatkozik? :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#16718) DS39 válasza Ice&Lime (#16713) üzenetére


DS39
nagyúr

minden memóriát figyelembe véve 4gb-ot tud. de googlezz rá.
pl nekem 3gb ram 2,9et mutat + fél gigás vga van 32bites rendszeren.

[ Szerkesztve ]

(#16719) HornedReaper válasza HornedReaper (#16717) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Lehet az onboard graphics.. Az új BIOS-ban nincs is hozzá beállítás, a régebbiben volt.. Még jó hogy az Intel oldalán van régebbi driver/BIOS is :)

No, nem offolok tovább, ez nem windows "hiba" lesz :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#16720) Fire/SOUL/CD válasza kiskornel (#16716) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Tök mindegy mennyir RAM-od van, ha bekapcsolva hagyod, a nem használt folyamatokat leteszi háttértárra (legalább is az XP)."
Nem a nem használt, hanem azon alkalmazás memóriaterületét helyezi át a VM-be, ami kinek korábban a fizikai ram-ból lett kiosztva terület, de időközben tétlen állapotba került (vagy pl bezárták)

""11. Mihez képest 20%? Formázott kapacitás, vagy teljes kapacitás?" - sztem tök mindegy. "
Hogy lenne tök mindegy. Spare Area az alapban akkora, mint a névleges és a formázott kapacitás különbsége. SF vezérlős SSD-nél több NAND van, mint a névleges kapacitás, azaz egy 480G-s SF-es SSD az a valóságban 512G-s, csak azt már a Spare Area-nak lefoglalták, ergó nem érvényes rájuk a 20% Over Provisioning (avagy szabad hely, ha úgy tetszik). (Ha csupa nagy betűvel írsz, az a netikett szerint az ordítást jelképezi, szóval ne obégass.) ;] Természetesen nem célszerű teleírni a rendszerpartíciót, de az általad linkelt cikk nem ebből az aspektusból vizsgálta a kérdést, hanem egy SSD szabad hely szempontjából, nem keverjük a kettőt.

"Mindenki maga dönti el, milyen szolgáltatásokra van szüksége. Ha SSD-d van, ha nem, ha valamire szükség van a használathoz, akkor tök mindegy, mit írnak."
igen, mindenki maga dönti el, de ne egy több éves cikk alapján, ami felett eljárt az idő és azóta korrekcióra szorul, mert manapság már közel sem igaz (a modern SSD-kre), ami ott tárgyalva van. Az a cikk, akkor egy korrekt cikk volt, manapság viszont az a nagy harci helyzet, hogy egy SSD esetén 1 dolog ami tiltandó, nevezetesen az időzített töredezettségmentesítés, ugyanúgy használható mint egy HDD.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16721) scope2007


scope2007
addikt

akkor már a sajátot is belinkelem :)

SSD optimalizálása, beállítása

Fire/SOUL/CD a felvetéseid szerint tényleg az enyémen is módosítani kellene, megpróbálom

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#16722) HornedReaper válasza HornedReaper (#16719) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Na még 1 kis off..
Nekem low profile RAM-jaim vannak..

köszi Intel:

Compatibility with low-profile DIMMs
If you are using low-profile (half-height) memory modules, you may see any of the following symptoms:

System is unable to boot (stuck at POST code E0, 27, or 2E)
System displays intermittent lock up issues in the operating system if left unattended
System randomly reboots itself

Intel has discovered that there is a marginality issue between Intel desktop boards and certain low-profile DIMMs, causing the observed issues above. During internal testing and working with memory vendors of low-profile DIMMs, all testing indicated that the board and low-profile DIMMs are not outside of specifications.

Due to the observed issues above, Intel does not recommend using any low-profile DIMMs with Intel desktop boards.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#16723) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdv ismét!
A beépített időjárás gadget nem igazán van magánál. Beállítottam, hogy automatikusan keresse a helyet és azt hiszi, hogy Nyíregyházán lakom. Jelzem erősen téved (Tolna megyi vagyok :D) Meg lehet ezt gyógyítani valahogy? Persze megmondhatnám neki pontosan hol lakom, csak elég furcsa a dolog...

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#16724) HornedReaper válasza HornedReaper (#16722) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Műűűűködik a 8GB Win7 alatt is :)

A RAM-ok valszeg nem voltak rendesen a foglalatba nyomva :R

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#16725) N3gro


N3gro
aktív tag

Hogy lehetséges, hogy az élményindex a memóriára (4GB) 32bites rendszer esetén magasabb értéket produkál, mint 64bites W7 alatt?

(#16726) vilmaboy válasza N3gro (#16725) üzenetére


vilmaboy
őstag

valószínüleg más a memóraikezelése...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#16727) kiskornel válasza N3gro (#16725) üzenetére


kiskornel
addikt

Csak találgatok, de ha 32 biten a 4GB a legtöbb amit elviekben használni lehet, akkor valószínű az adja a legnagyobb indexet (már ha gyors a RAM). 64bit alá viszont még lehet pakolni RAM-ot, ergo ott gyorsulhat a rendszer a több RAM által.
Pl.: raksz egy Ramdrive-ot a felesleges ramból...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16728) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy windows7,xp-nél fennál nálam egy olyan probléma, hogy nem tudok rákattintani a dolgokra(se start, se pl file v semmire se) de ez a hiba eléggé véletlenszerűen jön elő(de általában 5perc után kb de van amikor sose jön elő egy nap alatt) Szóval nem tudok rákattintani, de ha pl teamviewer, vagy jumi mouse-al vezérlem, a gépet akkor azzal rátudok.Felraktam a logitech gyári software-ét de semmi javulás nics sajnos.Ami még érdekesebb, hogy ez a hiba otthon is előfordul, a "drága" lézeres logitech egérrel de a régebbi ugyanúgy vezeték nélküli logitech egérrel semmi gond nincs. Mit javasolnátok, van ilyenkor valami "bevett szokás"? Viruskeresés volt egynlőre nem talált eset smart security semmit se.Válaszotokat előre is köszönöm!

(#16729) vilmaboy válasza gabesszg (#16728) üzenetére


vilmaboy
őstag

akkor egyértelműen a drága egér a ludas. ezt már kiszűrted... driver csere bere. nem mindig a legfrissebb a legjobb. vagy simán elhalt a hardver valahol.... :F

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#16730) gabesszg válasza vilmaboy (#16729) üzenetére


gabesszg
aktív tag

Szia!Az otthoniról már lemondtam, mert abba egy cserélt(kinálból érkezett vevőegység van mert sikerült széttörnöm a régit) de sajnos az a baj, hogy ez egy másik gépen lenne (mármint ugyanaz a hiba)és egyszerüen nem értem, hogy hogy lehet ugyanaz a hiba ami (legalábbis szerintem) szoftveres probléma.Most is cisnálta amúgy a jelenséget újra "connecteltettem"és utánna megint most jó lett de pl árgépen néztem, hogy listából kiválasztani valamit arra már csak billenytyűzettel tudok rámenni.Meg utánna most, hogy fájlra firefoxon belül rátudok kattintani de bezárni és a legfelső sávra már nem tudok rákattintani.

[ Szerkesztve ]

(#16731) Something_


Something_
őstag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok, nem boldogulok egy hangkártya driverrel Fater laptopján.
Eddig XP volt, de felraktam neki a Win7-et, ami tökéletesen működik ezen a régi gépen, hála a Dirty Windows-os segédletnek, ezúton is köszönet a fejlesztőknek :R

Szóval hangkártya driver. Kb 2 napot szívtam vele, kipróbáltam már kb 20 félét de egyikkel sincs hang..
SoundMax telepítő kiírja, hogy nem kompatibilis Win7-el, átváltom XP kompatibilitásra, lefut, újraindítom a gépet, de nincs hang.
Rosszul csinálok valamit? Pár gépet már újraraktam az évek során, hangkártyákkal általában szívok, főleg ezekkel az integrált laptop kártyákkal.

Nem szeretném visszarakni az XP-t neki, de így hang nélkül nem a legjobb.

Everest adatok:
Analog Devices AD1981B(L) @ Intel 82801FBM ICH6-M - AC'97 Audio Controller [B-1] PCI

Üdv: Gábor

[ Szerkesztve ]

(#16732) vilmaboy válasza Something_ (#16731) üzenetére


vilmaboy
őstag

nekem is volt szivacs a hangal. driveridentifier megtalálta a hozzá valót. megjegyzem már nekem is vagy 20 fentvolt előtte.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#16733) Something_ válasza vilmaboy (#16732) üzenetére


Something_
őstag

Köszi, letöltöttem a progit, kidobta a hang drivereket, letöltöttem, telepítettem, ugye a végén kiírja, hogy újra kell indítani a gépet.
Újraindult, alul kiírta kb 2 mp-ig, hogy szoftverillesztő telepítése, majd Sikertelen telepítés.

(#16734) vilmaboy válasza Something_ (#16733) üzenetére


vilmaboy
őstag

akkor prósza meg a külföldi fórumokat. én ott szoktam vadászni megoldást... simán gugliba a típus és hogy win7 driver. sajna mást nem tudok javasolni per pill...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#16735) CoolMan válasza Something_ (#16733) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Próbálj ki hozzá VISTA drivert. (már ha van hozzá).

(#16736) Something_ válasza vilmaboy (#16734) üzenetére


Something_
őstag

Ezen már túl vagyok:)

CoolMan: elvileg a letöltőoldalaknál az összes win verziót írják, de mégsem jó:S Vicc, ennyit szívni ezzel. Érdekes, hogy a grafikai kártyát fel lehetett rakni, de egy mezei hangkártyát nem..

(#16737) vilmaboy válasza Something_ (#16736) üzenetére


vilmaboy
őstag

2000ft-ért adnak a boltban 5.1-est... :K tiltsd le a gyikba ha nem birsz vele... már ha integrált. bár tuti kell legyen megoldása... gondolom

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#16738) Something_ válasza vilmaboy (#16737) üzenetére


Something_
őstag

Ilyen régi laptopba is lehet venni olcsó hangkártyát? A legszarabb mezei is jó lenne faternak, amivel lesz youtube-on hang:D Ennél az integráltnál úgyis jobb vagy ugyan olyan.

Nem nagyon értek a laptop hardverekhez, alaplap alapján lehet hangkártyát venni hozzá? Demand-ba szoktam venni a kütyüket, csak így nem tudom mire keressek.

[ Szerkesztve ]

(#16739) Something_


Something_
őstag

(#16740) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

most tettem újra a win 7 et (64 bit Pro) és miután kikapcsoláskor felrakta a kb 130 db frissítést, utána lekapcsol. Ez eddig mind szép és jó de bekapcsoláskor 0% tovább nem akar menni a konfigurálás utána meg egy laza mondattal vm. ilyesmi hogy "a konfiguráció nem sikerült ezért mindent visszaállít alapbeállításra"
Ez ellen mit lehet csinálni mert míg azt a 130 db frissítést újrarakja az elég sok ídő és kezdek emiatt elég bosszús lenni :W

Szépnapot!

(#16741) vilmaboy válasza Something_ (#16738) üzenetére


vilmaboy
őstag

upsz. bocsi. laptop... sorry. milyen bővítési lehetőség van bent? pcimci? amúgy van usb-s cucc is persze. nem tudom monjuk menyiért. nem lehet egy nagy összeg...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#16742) fatal` válasza Something_ (#16731) üzenetére


fatal`
titán

Próbáld meg ezt.

Ha nem jó, akkor a laptop gyártójának az oldalán nézz körül, nekem HD Audio van a laptopomban, de csak az ASUS driverrel megy, a Realtek driverével recseg.

(#16743) Dexter-2000 válasza Dexter-2000 (#16740) üzenetére


Dexter-2000
őstag

közben sikerült a problémát megoldani....

Szépnapot!

(#16744) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok,van egy laptopom és W7 x64 rendszer,meg egy probléma : A képernyőillesztő nem válaszolt utána helyreállt. üzenetet kapok,elég sűrűn. A legfrissebb vga driver fenn van,és biost is frissítettem,tudna valaki segíteni hogy mi lehet a gond? Tegnap este telepítettem friss op.rendszert.

Zero Defect.No Compromise !

(#16745) Spd89


Spd89
csendes tag

Sziasztok!

Nem találtam ezen kívül megfelelő topikot, de az lenne a kérdésem, win7 alatt, hogyan lehetne egy általános jogú felhasználónak beállítani azt, hogy az asztalon ne lehessen az ikonokat elmozgatni, sem újakat létrehozni, törölni/módosítani sem, internetről se lehessen asztalra menteni.
A házirendnél az működik, hogy háttérképet nem lehet megváltoztatni, sem a tálcán módosítgatni, viszont az ikonos megoldás nem.
Kipróbáltam windows server 2008-ban, ott működött több minden, de windows 7-ben már nem igazán.
Van esetleg erre valami egyszerű megoldás?

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#16746) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

alapjáraton 1-4%között járkál a procim.
egyszerűen nem tudom összehozni, hogy 0-án álljon nyugalomban.
csináltam egy képet nyugalmi helyzetben, az avast vírusirtót külön ki is kapcsoltam és úgy néztem, nincs fent semmilyen hp-s szoft, meg más, ime:

Lehet vele valamit csinálni, hogy 0 legyen?

(#16747) #19617792 válasza Ice&Lime (#16746) üzenetére


#19617792
törölt tag

ennyi mindig lesz a használat, meg am a task managernek is kell proci a kirajzoláshoz, szóval maga is használ.

(#16748) Ice&Lime válasza #19617792 (#16747) üzenetére


Ice&Lime
veterán

és ha nem nézem a task managert, csak a win feladatkezelőt és úgy is 1-4% a cpu használat?

(#16749) krealon válasza Spd89 (#16745) üzenetére


krealon
veterán

Write Deny beallitasa az Asztal mappan a felhasznalo fiokjara nem jo megoldas?

(#16750) krealon válasza Ice&Lime (#16748) üzenetére


krealon
veterán

Gyk: Feladatkezelo (hun) == Task Manager (eng)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.