Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62351) PuMbA


PuMbA
titán

Gyenge az omikron-fertőzéssel szerzett természetes immunitás

"Az eredeti SARS-CoV-2-vel fertőzött állatokból származó minták semlegesítették az alfát, és kisebb mértékben a béta és delta variánst, de az omikront nem. A delta-fertőzött egerekből származó minták semlegesítették a delta, az alfa, és kisebb mértékben az omikron és a béta variánst. Az omikronnal fertőzött egerek vére azonban csak az omikront tudta semlegesíteni."

Na, akkor csak jól éreztem, amikor azt írtam tavaly év végén ide, hogy végülis jobb, hogy a deltát kaptam el 2 oltásra és nem az omikront :) A legszerteágazóbb védelmet kaptam meg így.

[ Szerkesztve ]

(#62352) mpo válasza PuMbA (#62351) üzenetére


mpo
veterán

A legszerteágazóbb védelmed az Omikron ellen nem elég.

Ha érted, akkor már elavult.

(#62353) PuMbA válasza mpo (#62352) üzenetére


PuMbA
titán

:F A szöveg szerint elég, mert oda van írva, hogy semlegesíti a delta fertőzött egyedek vérmintája az omikron variánst. Illetve a tapasztalatom is ezt mutatja, mert én ugye egyszer sem kaptam el ezt a minden eddiginél jobban terjedő omikront a delta után pedig villamoson, hév-en utaztam, plázába kajáltam, szóval erősen ki voltam téve embertömegeknek. Április elején meg megkaptam a 3. oltást, szóval onnantól már tankká váltam.

[ Szerkesztve ]

(#62354) kolopele válasza PuMbA (#62353) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én meg kizárólag csak az omikront kaptam el 3 oltással. A többi variáns mintha nem is létezett volna számomra.

[ Szerkesztve ]

(#62355) PuMbA válasza kolopele (#62354) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, ez pontosan mutatja, amit már tudunk, hogy az oltások az omikron ellen a leggyengébbek :( Ezért voltak omikron újra fertőződések szép számmal, mert a vakcina az ellen már kevésbé véd, plusz még az omikron fertőzés is kevés védelmet ad és bekerült az ördögi körbe pár ember.

[ Szerkesztve ]

(#62356) kolopele válasza PuMbA (#62355) üzenetére


kolopele
nagyúr

Tegnap óta az egyik gyerekem beteg lett, ma az orvos (akinek nem szokása antibiotikumot felírni) azzal kezdte. Tesztet nem nézett, majd én megcsinálom még ma. Amúgy nekem is fáj kicsit a fülem, meg tüsszögök néha, megnézem én is, de aztán el fogom engedni, főleg ha nem az.

(#62357) Mr K válasza PuMbA (#62353) üzenetére


Mr K
senior tag

"A szöveg szerint elég, mert oda van írva, hogy semlegesíti a delta fertőzött egyedek vérmintája az omikron variánst."
Bizonyára, csak az is oda van írva, hogy "kisebb mértékben". Azaz a védelmed nem abszolút, bár nyilván így is hasznos lehetett.

Illetve a tanulmány az eredeti BA.1-es változatra vonatkozott:
Limited cross-variant immunity from SARS-CoV-2 Omicron without vaccination
most pedig már általában nem az terjed, szóval az óvatosság továbbra sem árthat. :)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62358) PuMbA válasza Mr K (#62357) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, kösz a korrekciót :) Amúgy most jut eszembe, hogy szüleim is deltát kaptak el 2 oltás után tavaly év végén és ők se lettek omikronosok.

(#62359) Drizzt válasza PuMbA (#62358) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Anyam meg nem kapta el semmelyik Covid varianst sem, pedig voltam itt vele egy hetig, amikor omikronoztam. Tehat a korabbi meg nem fertozodes adja a legjobb immunitast az omikronra. ;]

I am having fun staying poor.

(#62360) PuMbA válasza Drizzt (#62359) üzenetére


PuMbA
titán

Jóóó :) , de nekem anya tanár, így a szüleim sokszoros vírusterhelésnek vannak kitéve, mint akár én, mert igaz, hogy összevissza járkálok Pesten, de gyerekekkel ritkábban találkozok.

[ Szerkesztve ]

(#62361) Parci válasza mpo (#62352) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindegy, az a lényeg, hogy ő mindent pont jól csinált :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62362) PuMbA válasza Parci (#62361) üzenetére


PuMbA
titán

Így van, a kínai oltás és szerencse nekem dolgozott.... de laca-nál jobban senki nem csinálhat semmit. Úgyhogy sajnos szomorú vagyok és megyek elásni magam ;]

[ Szerkesztve ]

(#62363) Parci válasza PuMbA (#62362) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy a kínai oltás mit csinált, arról fogalmad sincs. pont. (ahogy nekem sem, hogy mit csinált a ruszki, és senki másnak sem, hogy mit csinált az övé)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62364) PuMbA válasza Parci (#62363) üzenetére


PuMbA
titán

"hogy a kínai oltás mit csinált, arról fogalmad sincs."

Kínai miatt kaptam el hamarabb a delta-t és így nem húztam ki az omikron-ig ;] Viccet félretéve szüleim kapták el először, aztán találkoztunk is és utána én is delta-s lettem nem sokkal. Anyának 2db Pfizer volt, Apának 2db Szputnyik, nekem meg ugye 2db Sino, szóval a mi családunkban a vakcinatípusok nem jelentettek különbséget, mindannyiunk ugyanúgy vészelte át, relatíve könnyen.

[ Szerkesztve ]

(#62365) Rage47 válasza kolopele (#62356) üzenetére


Rage47
veterán

Tesóm elkapta most külföldön. Azt hitte allergiás, annyit tüsszögött, még éjszaka is. Aztán a teszt fél óra múlva bejelzett, hogy pozitív. Sokat kellett várni, csak a végén jelent meg a T-nél a csík. Láz, köhögés, nátha. Ő elkapta a legelsőt is és azt mondta, most olyan, mint egy influenza régen. A legelső covid nagyon brutál volt. Hozzáteszem, van benne 4 oltás, 3 hete kapta az utolsó modernát.
Ja és tegnap még pozitívra tesztelt úgy, hogy múlt kedden csinálta az elsőt. Ragadós egy cucc ez.

[ Szerkesztve ]

(#62366) lacafaca válasza PuMbA (#62362) üzenetére


lacafaca
őstag

ez így van ;)
amúgy meg ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#62367) Ringman


Ringman
nagyúr

[link] :F
Monkeypox, metropolitan areas:
- London, GB: 9 confirmed
- Lisbon, Portugal: 14 confirmed, 6 suspected
- Madrid, Spain: 23+ suspected (1 ex-Canary Islands)
- Quebec, Canada: 13 suspected
- Boston, MA, USA: 1 confirmed
- Stockholm, Sweden: 1 confirmed
- Rome, Italy: 1 identified

kíváncsi vagyok a covid miatt mindenhol lefingott immunrendszer mennyit segít a terjedésben

(#62368) mpo válasza Ringman (#62367) üzenetére


mpo
veterán

A majomhimlő jellemzően influenzaszerű megbetegedéssel és a nyirokcsomók duzzanatával kezdődik, ezután kiütések jelennek meg az arcon és a testen. Általában enyhe lefolyású, bár két fő törzs létezik: a kongói törzs, amely súlyosabb, és akár 10 százalékos halálozással jár, illetve a nyugat-afrikai törzs, amelynek halálozási aránya 1 százalék. Afrikában az emberek rágcsálók vagy kis állatok harapása által fertőződnek meg.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#62369) t72killer válasza PuMbA (#62351) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

De az egerek nem voltak beoltva = totál más sztori, mint "boosterként" kapni a virnyákot ;) .

#62356: fülfájásra alighanem neked is fog menni az antibiotikum.

#62365: hacsak nem problémás a user immunrendszere, egyéb ok miatt rizikócsoportos, akkor 4 adag vuhanit tuti nem adatnék be.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62370) Parci válasza Ringman (#62367) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fú, bazz, kicsit sűrűsödünk mostanában. már a covid után is jó lett volna némi pihi, erre jöttek az idióta ruszkik, most meg ez a "nem fertőz, nem veszélyes, de azért 6 országban jelentettek már eseteket" (hű, de ismerős... ;]).

:U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62371) Z.É.T. válasza Parci (#62370) üzenetére


Z.É.T.
őstag

(hétnek tűnik, de ki számolja! :D )

(#62372) Ringman


Ringman
nagyúr

Germany OKs more COVID-19 vaccine spending for this fall

Germany's health minister says the government plans to spend another 830 million euros ($872 million) to buy new coronavirus vaccines that will allow the country to deal with a series of possible variants this fall

“One lesson from the pandemic is that we never again want to have too little vaccine,” he added, alluding to the sluggish start early last year of the EU's and Germany's COVID-19 vaccination campaign. “We want to be able to offer all those who need or want it a fourth shot.”
The minister left open, however, whether a fourth vaccine shot will be recommended for everyone, saying that will depend on what variant comes later this year.

(#62373) Ringman válasza Parci (#62370) üzenetére


Ringman
nagyúr

this is fine :)

(#62374) mpo válasza Z.É.T. (#62371) üzenetére


mpo
veterán

Hamarosan kezdheted elölről a számolást. Sajnos. :(((

Ha érted, akkor már elavult.

(#62375) lacafaca válasza Parci (#62370) üzenetére


lacafaca
őstag

totyikot neki
(meg ne próbáld :DDD )

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#62376) Parci válasza lacafaca (#62375) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elb.szott deja vum van folyamatosan.... :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62377) Ringman válasza Parci (#62376) üzenetére


Ringman
nagyúr

[link]
The smallpox vaccine actually works quite well to protect people against monkeypox. It's about 85% effective

(#62378) lacafaca válasza Parci (#62376) üzenetére


lacafaca
őstag

vírusok(((konfliktusok))) évtizede...nem egy csóka csicsergi évek óta ;]
költözz amíg lehet, hányszor szóljak még...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#62379) OPiiPO válasza Parci (#62370) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nem is kell majd ennek új topic, simán ezt kell csak átnevezni: "Nagy Általános Pandémia" topicra :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#62380) Parci válasza lacafaca (#62378) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem lesz elbújás ezek elől :U, marhára nem azon múlik, hogy cala megye vagy vas vagy pöst

és igen, a virológusok mondták, hogy átléptünk a járványok korába :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62381) Parci válasza Ringman (#62377) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a himlőoltás az új pfizer!!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62382) lacafaca válasza Parci (#62380) üzenetére


lacafaca
őstag

háát...nem is a devlák miatt, azok elől tényleg fölösleges :N

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#62383) Parci válasza lacafaca (#62382) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

háború elől meg nehéz ám kitalálni, hogy mi válik végül harctérré. jellemzően az/ott, ahol megakad a közelben vonuló haderő vmiért. az agglomeráció mondjuk láthatóan nem szerencsés, így egy olyan calai falu, ahova egy órát kell zötykölődni a legkisebb utakon bármi nagyobb helytől, nyilván jobb...

...kivéve, ha devlát kapsz el és gyorsan kórház kéne, akkor hátrány :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62384) lacafaca válasza Parci (#62383) üzenetére


lacafaca
őstag

hideg-hideg...dehogy háború :N

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#62385) t72killer válasza Ringman (#62372) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Költsünk-költsünk, de mire :F? Működő oltások is kellenének, nem ezek a múzeumi darabok időutazóknak...

#62377: nna, pont akartam kérdezni. Akkor az 1980 előtt születettek kb rendben vannak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62386) Ringman válasza t72killer (#62385) üzenetére


Ringman
nagyúr

elvileg omikron-os pfizer lesz és 2komponensű moderna, de gondolom majd később válik biztossá

(#62387) t72killer válasza Ringman (#62386) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

BA.1-es oltással (akár natúr, akár pl deltával mixelt) ősszel kb már semmire se fogunk menni... A BA.4-5 és BA.2.12.1 úgy fertőzik felül az ex-omikronosokat, hogy szép nézni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62388) Drizzt válasza t72killer (#62387) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Teljesen mindegy, hogy felulfertozik-e, vagy nem. Semmilyen jel nem utal ra, hogy lehetne olyan oltast csinalni, ami a fertozodest megfogja. Ezeknel a variansoknal nem sok esely van erre, a jovobelieknel meg szinten nem valoszinu. Evi kb. 2 kulonbozo varianssal megfertozodessel nyugodtan lehet szamolni a kovetkezo evtizedre. Not great, not terrible. Ez van.

I am having fun staying poor.

(#62389) Ringman válasza Drizzt (#62388) üzenetére


Ringman
nagyúr

Evi kb. 2 kulonbozo varianssal megfertozodessel nyugodtan lehet szamolni a kovetkezo evtizedre

ebből nagyon nagy baj lenne az eddigieket látva.

(#62390) Ringman


Ringman
nagyúr

First draft genome sequence of Monkeypox virus associated with the suspected multi-country outbreak, May 2022 (confirmed case in Portugal).
[link]

pox22? :/

(#62391) t72killer válasza Drizzt (#62388) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért tennék minimum 0.03$-t egy friss mutánsból készült orrspray-boosterre terjedés-témában is :K.

#62390: evvan, a tömegnyomor predesztinálja a járványokat. Mindemellett azért ahhoz, hogy világjárvány legyen valami, több dolog is kell együttesen:
- ne legyen túl/gyorsan halálos
- tűrhetően terjedjen tünetmentes fázisban
- a tünetmentes fázisban terjedés r0-ja legyen 1.5-2 felett.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62392) Z.É.T. válasza mpo (#62374) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Jaja. Jelenleg 9 ország, ha jól számolom. (Eddigiek + Ausztrália + Franciaország)

(((És akkor most nem tartom magamban olyan sokáig, mint a covidnál: nem azonnal és teljesen zárnám ki a lehetőségét a szovjet biológiai fegyvernek)))

(#62393) Mr K


Mr K
senior tag

The quest for longer-lasting Covid-19 vaccines
Szép hosszú cikk, nem lehet pár mondatban összefoglalni. Azzal indít, hogy összehasonlítja a különböző védelmeket (mRNS, vektor, natív fertőzés), ismertet elképzeléseket, hogy mi lehet a háttérben, bemutat irányokat, ahogyan a kutatók a tartósabbá próbálják tenni a vakcinákat, stb.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62394) Mr K


Mr K
senior tag

How long does COVID-19 linger in your body? New report offers clues.
Akár nagyon sokáig is. És ha valakiben sokáig üdül, az nem jó jel pl. a betegség súlyosságát illetően [jééé, :) ]. Köze lehet a long covidhoz is => ha sikerülne kiírtani a rejtőzködő (vakbél, tüdő, stb.) víruskolóniákat, az segíthetne a longos tünetek enyhítésében. (Paxlovid, de ilyesféle terápiára nincs engedélye.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62395) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Hosszabb várakozás után megérkezett Európába a következő vírus, ami miatt lehet rettegni.
Igen itt van a majomhimlő.
Aki 1979 előtt született, az maradjon ebben a témában, mert hatékony a régi oltás.
A többieknek kéretik megnyitni a "Komoly Majomhimlő klub" témát. :DDD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#62396) OPiiPO válasza Hieronymus (#62395) üzenetére


OPiiPO
addikt

Most miért kellett erre külön topic? Ezt kellett volna átnevezni általános pandémiára, itt már együtt vannak a rettegők :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#62397) t72killer válasza Hieronymus (#62395) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

az állatkert lakói vajon kaphatnak humán himlőoltást? gondolom rájuk veszélyesebb ez a kórság...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62398) Parci válasza Hieronymus (#62395) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én 1979-es vagyok, beszarjak-e? amúgy mindegy is, egy 40+ éves oltás értéke minimális. írtam, hogy a feketehimlő oltás az új pfizer!!!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62399) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Megduplázódott a betegek száma, megkezdték a vakcinák beszerzését
Újabb európai országokban bukkant fel a betegség.
#majomhimlő

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#62400) mpo válasza Parci (#62398) üzenetére


mpo
veterán

Én 1957-es vagyok és beszartam.

Na jó, nem, de magas labda volt.

Az eddigi páciensek többsége meleg vagy biszexuális férfi volt.
[link]

Tehát aki elkapja és itt közzéteszi, az számítson a reakciókra.

Ha érted, akkor már elavult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.