Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62401) t72killer válasza mpo (#62400) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"többsége" - ez inkább a forrásra utalhat ilyen alacsony fertőzésszámnál, mint a terjedés módjára. Elképzelhető, hogy valami ilyen orientációjú resortból indult ki a majommajré - és mivel nem teleportációval terjed, első körben gyakoribb lett ebben a környezetben.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62402) mpo válasza t72killer (#62401) üzenetére


mpo
veterán

Te vagy az első, aki magyarázkodik. :D :D :D :D :D

Ha érted, akkor már elavult.

(#62403) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

https://telex.hu/tudomany/2022/05/20/majomhimlo-virus-egeszsegugy

hát ez minden, csak nem megnyugtató. na, ki tud vakcenájt? :DDD :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62404) mpo válasza Parci (#62403) üzenetére


mpo
veterán

Te vagy a házigazda, ismered a fórumtársakat, én nem írhatom le, ki tud segíteni, mert büntit kapnék személyeskedésért.

Ha érted, akkor már elavult.

(#62405) Parci válasza mpo (#62404) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vakcinát kérdeztem, nem káposztát

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62406) Mr K


Mr K
senior tag

New clue about why Covid is deadlier for men: Estrogen may play a protective role
Az ösztrogén kezelésen átesett nőknél 78%-kal csökkent a halálozás, ebből arra következtetnek, hogy az ösztrogén lehet a magyarázat, hogy általában miért magasabb a covid-halandóság a férfiaknál. [És alighanem ez az a tudás, ami nem segít a probléma megoldásában. :) ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62407) t72killer válasza mpo (#62402) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD . Most akkor írjam le, hogy miket műveltünk a lagosi partyn :DD . Vastagok arrafele az ereszcsatornák :DDD

#62406: "erective role"-t olvastam, beperelem a totyikot kiskorú szegzuális befolyásolásáért :DDD

#62403: leporoljuk a jóöreg feketehimlő-oltást, azt elvileg a magyar gyógyszer is tud gyártani.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62408) BlackV válasza Parci (#62403) üzenetére


BlackV
senior tag

Lassítsatok már, őszig szabit terveztem ebből a topikból. :DDD

(#62409) t72killer válasza BlackV (#62408) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

lesz az hamarosan: betegszabi :DDD
reméljük, nem őszig :Y

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62410) Parci válasza BlackV (#62408) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindenki így tervezte, de néha olyan érzésem van, hogy az égiek épp a final countdown-t hallgatják és rázzák a hajukat vadul rá

na, és akkor most kapaszkodj meg valamiben:

"A WHO, miután az Egyesült Királyságban tanulmányozta a fertőzésekkel kapcsolatos helyzetet, arra a döntésre jutott, hogy egyelőre nem lát okot komoly aggodalomra, ezért nem javasolja a különleges korlátozások bevezetését az országba irányuló utazásra és kereskedelemre vonatkozóan."

fussatok, bolondok! :Y

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62411) OPiiPO válasza Parci (#62410) üzenetére


OPiiPO
addikt

izé, mintha már láttunk volna ilyet 2020 márciusban :))

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#62412) t72killer válasza Parci (#62410) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD . Frissíteni kell, 2019 a denevéré, 2022 átigazol a majomhoz:

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62413) lacafaca válasza mpo (#62404) üzenetére


lacafaca
őstag

Figyelek am ... # es jovok 😁

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#62414) BlackV válasza Parci (#62410) üzenetére


BlackV
senior tag

"Nemérdekel engem ez most, le kell ugranom sze.."

..másrészt épp egy atomháborúban vok :DDD

(#62415) Mr K válasza t72killer (#62401) üzenetére


Mr K
senior tag

Elképzelhető. Itt is írják, mint lehetséges alternatívát:
Monkeypox: Time to worry or one to ignore?

Az egyértelműnek tűnik, hogy a himlő vírus "viselkedése" megváltozott, csak kérdés, hogy miért. Itt egy DNS vírusról van szó, ami kevésbé változékony, és az előzetes vizsgálatok szerint nem is változott számottevően, azaz valami másban kell keresni a változás okát, pl. a környezet változásában (pl. a himlő oltások kifutása, de ezt nem tartják valószínűnek). És az is egy lehetőség, hogy van összefüggés a látszólag független esetek között, csak még nem találták meg (pl. egy fesztivál vagy egyéb tömegrendezvény). És az is lehet, hogy nincs is semmi látnivaló: nincs is több eset, mint máskor, csak most nagyobb figyelem irányul rájuk.

[Engem amúgy kicsit emlékeztet a gyermek hepatitiszes esetekre: ott is látszólag ismert adenovírusok okoztak a szokásosnál nagyobb problémát, de az igazi ok a háttérben rejtőzhet. Itt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy a majomhimlős esetek elszaporodása csak egy tünet. Amúgy a legutóbbi jelentős változás, hogy az emberiség nagy része nemrég átesett a Covidon, hogy valamennyire a témánál is maradjuk... ;] ]

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62416) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

apropó, covid átesés: a szomszédom mesélte (az alfát nyalta be még épp oltatlanul és igen, neki is telibe elment a szaglása), hogy azóta sokszor nem jutnak eszébe kifejezések, a piát nagyon szarul bírja, és ha picit iszik, pláne leáll az agya.

mondtam neki, hogy van erről sok tanulmány, roppant boldog lett.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62417) mpo válasza lacafaca (#62413) üzenetére


mpo
veterán

Pont nem rád gondoltam, hanem az igazi trollokra.

Ha érted, akkor már elavult.

(#62418) Ringman válasza Parci (#62410) üzenetére


Ringman
nagyúr

a herd immunitys arcok előkerültek már?

(#62419) gergo5991


gergo5991
őstag

ujból átestem a covidon (nem mutatta ki az otthoni teszt, de 100% ugyan azok voltak a tünetek mint amikor pcr pozitiv lettem február 27.-én) Gyengeséggől kezdődött, láz érzetem volt, melegem volt, de még nem mutatott a hőmérő semmit, 1-2 nap kisebb hasmenések, nagyon durva hányinger, 2 nap mulva már lázas lettem, de 38,2 fölé nem ment. 2. nap után már jött a torok kaparás, enyhe száraz köhögés, 2. nap este már durva orrgarat fájdalom, mintha durván ki lenne száradva, nyelésre erős fájdalom, orrdugulás, nagyon durva takonyszerü váladék a torkomon 2-3 napig nem hagyott aludni, aztán 5. nap már minden elmult nagy hirtelenséggel.

februárban 1-másfél hétig volt 38-39,5 közötti lázam, akkor sokkal erősebb volt ez az omikron, most úgy néz ki mondhatni gyorsan és elég enyhén letudtam rövid időn belül (gondolom az immunrendszer már emlékezett rá mivel van dolga, antitest stb)

ez volt a 4. covidom (2x igazolt pozitivitás + szeptemberi+ a mostani), igaz a mostani nem tudom bizonyitani mert nem jött ki a pozitiv otthoni, pcr ért meg nem vagyok hajlandó fizetni mert mostmár fizetős lett

ja, és ezt is melóban beteg kolegától kaptam el, mert minden áron kell neki a pénz és nem volt hajlandó beteget jelenteni, ezért melóban fuldoklott, köhögött, satöbbi, a melóhelyen meg azt mondták jogilag nem kérhetnek tőle semmilyen igazolást hogy egézséges vagy beteg.. szóval maradhatott betegen

[ Szerkesztve ]

(#62421) Parci válasza gergo5991 (#62419) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van még olyan tüneted, ami visszamaradt a fertőzésekből?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62422) Mr K


Mr K
senior tag

Two types of Omicron classified as Covid variants of concern in UK
(Az esetszám még kicsi (BA.4: 115 db, BA.5: 80 db), de növekszik, ezért felvették a monitoring listára.)

Amúgy éppen ideje volt, a május 13-val végződő héten már csak a lakosság két százaléka volt Covid fertőzött, márpedig nekem úgy tűnik, a Covid kezd a brit nemzeti karakter része lenni. (Bár biztató jelnek tekinthető, hogy az esetszámcsökkenés a fiataloknál már lassul.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62423) gergo5991 válasza Parci (#62421) üzenetére


gergo5991
őstag

néha szúró érzés a testem bármelyik táján, de főleg deréktol lefele lábakban meg igy.. azon kivül nehéz megmondani, ugyebár mondtam hogy elfelejtettem a telefonom feloldó kódját amit napi 100x beirtam, de azóta ilyen nem történt meg újból. Esetleg még olyan hogyha felhivnak hogy holnap reggel 8 ra orvoshoz kell mennem, majd lerakom a telót, akkor 1-2 óra mulva már nem emlékszem hogy most 8, vagy 9re kellett mennem, de ilyen már covid előtt is volt. Valszeg gyorsan átmegy a fejemben és visszatérek ahhoz amit csináltam hát nem került elmentésre de idk
itt-ott a szaglásom meg az izlelésem nem tunik el teljesen, de olyan 50% al lecsökken, mikor milyen kedve van, van hogy 2 hétig semmit, aztán másnap csökken, utána való nap meg már jó megint

[ Szerkesztve ]

(#62424) t72killer válasza gergo5991 (#62419) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdekes azért, erősen látható tünetekkel, lázzal azért elég ritka már a negatív antigén... Köhögő-fuldokló "kedves" kollégáról van esetleg teszt, nem dicsekedett?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62425) lacafaca válasza mpo (#62417) üzenetére


lacafaca
őstag

ezt kell megérjem :U ...az első ember vagy itt, aki nem tart annak :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#62426) gergo5991 válasza t72killer (#62424) üzenetére


gergo5991
őstag

februárban 4 nap alatt 4 negativ antigénem volt, még aznap reggel is negativ volt az antigénem mikor a pcr-re levették a mintát és az pozitiv lett.., a kolegáról nem tudok semmit, csak annyit hogy bent van a melóban és dolgozik mig én táppénzen vagyok miatta
acon biotech rapid antigen test - ilyen antigén tesztem ezt osztogatták osztrákoknál.. bár most igy ráguglizva usa-ban not approved

[ Szerkesztve ]

(#62427) laszlohu válasza Parci (#62403) üzenetére


laszlohu
addikt

Foglalkoztak vele a napokban a médiában, ne kérdezd melyikben,
ennél még az omikron covid is veszélyesebb, kb. Néhány kiütés és hőemelkedés a tünetei.

(#62428) Ringman válasza laszlohu (#62427) üzenetére


Ringman
nagyúr

tényleg tök veszélytelen... [link]

Generally, monkeypox cases are mild and people tend to recover within weeks. But the death rate varies, depending on the type. The ECDC has said that the west African clade, the type so far seen in Europe, has a case fatality rate of around 3.6% (estimated from studies conducted in African countries). Mortality is higher in children, young adults, and immunocompromised individuals.

(#62429) Parci válasza laszlohu (#62427) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

eleinte a covid sem volt veszélyes, nem volt ok leállítani a forgalmat stb. lehet, hogy nem veszélyes, de talán előbb kellene bizonyítani és utána széthordani, nem fordítva, mint 2,5 éve...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62430) mpo válasza laszlohu (#62427) üzenetére


mpo
veterán

Nem veszélytelen.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#62431) mpo


mpo
veterán

Még egy enyhe COVID-fertőzés is károsíthatja a szívet.

Azt javasolja, hogy a COVID-19 fertőzés után az emberek forduljanak orvoshoz a szív egészségével kapcsolatban, ha az alábbi tünetek bármelyikét észlelik:
Folyamatos légszomj
Folyamatos mellkasi kellemetlenség vagy fájdalom
Szabálytalan szívverés
Emelkedett pulzusszám
Folyamatos fáradtság
Duzzanat a lábakban
Szédülés vagy szédülés erőkifejtéssel vagy testhelyzetváltáskor
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#62432) t72killer válasza Ringman (#62428) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A gyerekek nem azért halnak nagyobb arányban, mert már tuti nem kaptak feketehimlő-oltást?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62433) laszlohu válasza t72killer (#62432) üzenetére


laszlohu
addikt

Anno, én középkorú vagyok, kaptam himlő oltást, mikor ált. iskolás voltam,
de azt mondják, hogy ugyanúgy, mint egyes vakcináknál emlékeztető oltás is kell, bár nyilván nem olyan gyakran, mint pl. a covid esetében.

(#62434) Mr K válasza t72killer (#62432) üzenetére


Mr K
senior tag

Fiatal gyerekeknél még fejletlenebb az immunrendszer. (Valamikor kamaszkorban a legerősebb, és utána egyre gyengül.) Legalábbis-e szerint a tanulmány szerint:
Systematic analysis of infectious disease outcomes by age shows lowest severity in school-age children
De csak általános trend, egyes betegségek lehetnek kivételek.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62435) lacafaca válasza Parci (#62429) üzenetére


lacafaca
őstag

nem kell aggódnotok miatta, tuti van már a fiókban rá szuri ;] :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#62436) t72killer válasza lacafaca (#62435) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

van, több, mint 200 éve :)) . Vagyis raktáron nem tudom, mennyi lehet készen.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62437) Parci válasza t72killer (#62436) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne lődd le a poént, így nem lesz összeesküvéselmélet!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62438) lacafaca válasza t72killer (#62436) üzenetére


lacafaca
őstag

a koronák is eddig veszélytelen náthavírusok voltak...aztán tessék :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#62439) t72killer válasza lacafaca (#62438) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A mers azért megköhögteti a tevéket. Szerencsére nem túl mobilis - csaxólok, ha a nagy elsivatagosodásban tevét akarnál az eke elé fogni, ne puszilgasd a jól végzett munka után:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62440) BlackV


BlackV
senior tag

Vakcinát ajánlott fel az USA Észak-Koreának, de Kim Dzsongun nem válaszol

Biden egy dél-koreai sajtótájékoztatón jelentette be az ajánlatot: "Vakcinákat ajánlottunk fel, nemcsak Észak-Koreának, hanem Kínának is, és készek vagyunk ezt azonnal teljesíteni" – fogalmazott, hozzátéve: "Nem kaptunk választ".

(#62441) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Unexplained post-acute infection syndromes

Abstract

"SARS-CoV-2 is not unique in its ability to cause post-acute sequelae; certain acute infections have long been associated with an unexplained chronic disability in a minority of patients. These post-acute infection syndromes (PAISs) represent a substantial healthcare burden, but there is a lack of understanding of the underlying mechanisms, representing a significant blind spot in the field of medicine. The relatively similar symptom profiles of individual PAISs, irrespective of the infectious agent, as well as the overlap of clinical features with myalgic encephalomyelitis/chronic fatigue syndrome (ME/CFS), suggest the potential involvement of a common etiopathogenesis. In this Review, we summarize what is known about unexplained PAISs, provide context for post-acute sequelae of SARS-CoV-2 infection (PASC), and delineate the need for basic biomedical research into the underlying mechanisms behind this group of enigmatic chronic illnesses."

[ Szerkesztve ]

(#62442) BlackV


BlackV
senior tag

Lacának képeslap szeretettel: "Csókol anyád Rozál!" :DDD


(#62443) Mr K válasza BlackV (#62440) üzenetére


Mr K
senior tag

Észak-Koreában fűzfalevéllel és rakétákkal kezelik a tragikus járványhelyzetet
"A pénteken közölt adatok szerint már több mint kétmillió beteget regisztráltak „lázas megbetegedéssel” április vége óta a 26 milliós országban, közülük jelenleg 755 ezren vannak kezelés alatt karanténban. A hivatalos adatok szerint 65-en haltak bele eddig a járványba[...]" - azaz tizedannyian sem halnak bele a betegségbe, mint a szomszédos Dél-Koreában. Ami tényleg imponáló. (Lenne.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62444) t72killer válasza Mr K (#62443) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A rakéta sztem működik. Ha azzal lövik szét a lakosságot, akkor azok már tuti nem halnak bele koronavírusba.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62445) lacafaca válasza BlackV (#62442) üzenetére


lacafaca
őstag

lacától szeretettel:
😁

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#62446) t72killer válasza lacafaca (#62445) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Skandallum, hogy a káposztafogyasztókat hátrányosan megkülönböztetik, fel fogom nyomni az egész háttérhatalmat a mítúúnál!

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62447) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Utah Mom Sells Almost 118 Liters Of Breast Milk Amid Baby Formula Shortage

Nem über-off azért, az anyatej antitest-készlete miatt :R. Szép teljesítmény.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62448) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Értem én, hogy kevés megbeszélnivaló van szerencsére, de azért "egy bizonyos szint felett ne menjünk egy bizonyos szint alá" - nem írom senkinek konkrétan, csak úgy hátha :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#62449) BlackV


BlackV
senior tag

Értem én, hogy most kevés komolykodni való van szerencsére, de azért egy ici-pici humor hadd férjen már bele szökőévente egyszer. Nem írom senkinek konkrétan, csak úgy. :R

(#62450) t72killer válasza koncsik (#62448) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R . Uborka - izé, banánszezon van, mi csak up-oljuk a topikot :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.