Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61951) fatal` válasza mozso (#61945) üzenetére


fatal`
titán

Viszont az egyik jobaratom, aki 40 eves volt, ket tunetmentes utan a harmadik Covid miatt meghalt sajnos nemreg.

Részvétem. :(

(#61952) mozso válasza t72killer (#61948) üzenetére


mozso
senior tag

Nem olvasod amit írok? 2x tünetmentes, harmadik meg.... :-(

Nem egyetlen eset, egyik munkakapcsolatunk 2 tünetmentes után ment lélegeztetőre és halt meg a harmadik Covidjával, de ott nem tudom mi volt az oltási sor. Az is sokkoló volt (március elején volt)

(#61953) t72killer válasza mozso (#61952) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bocsánat, félreolvastam, részvétem :( .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61954) Parci válasza mozso (#61952) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor szerencse, hogy nekünk legutóbb tünetes volt :U
(tényleg nem tudom már, hogy mit higgyen az ember erről az egészről, de mivel kb. minden hullámban elkapom majd, szeretném hinni, hogy nem lesz belőlem zombi)

részvétem! :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61955) Ringman válasza Parci (#61954) üzenetére


Ringman
nagyúr

mondom én, leonardyt kell olvasni, aztán lejössz az életről is: [link]

(#61956) Parci válasza Ringman (#61955) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem keresem a bajt, mert megbolondulok. majd megtalál, ha akar, tudja a címem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61957) mozso válasza Parci (#61954) üzenetére


mozso
senior tag

En total elbizonytalanodtam, kinek mi, mikor lesz.

Volt tunetes kollega aki azota mar az irodai adminisztrativ munkara sem alkalmas, fel ev utan elkuldte a rendszer nalunk. De nem volt semmi mas oka ennek a visszaesesnek, mint a szerencsetlen kimenetelu Long Covid.

Hordhatom a maszkot a boltban, de nem tudom izolalni a csaladot es a gyereket es nem is akarom tobbet ezt az izolaciot.

Honapok ota lazulunk (azota meg is volt a Covid 2x + 2 masik virus valami).

Gondolkozom a 4. oltason, 5 honappal a harmadik utan, mert semmi mast nem tudok tenni, ezert kerdeztem mi az itteni konszenzus errol.

Most meg talan van oltas, juliusban mar tuti kidobjuk az osszes regi Pfizert es mivel a virnyak sehol sem tema, osszel letolt gatyaval fogunk menni elore. Ha lenne is uj koktel arra mar most kellene szerzodni, de ez itthon kizart.

(#61958) t72killer válasza Parci (#61954) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Remélhetőleg a következő oltásgeneráció fog érni valamit az aktuális törzsek ellen. Mármint érdemben, nem úgy, hogy teleholdkor, dupla ffp3 maszkban bunker mélyén megvéd a lélegeztetőtől, de azé' longod lehet...

Én is úgy értékelem, hogy az enyhetünetes BA.1-es körrel valami értékelhetőt szedett össze a család ami hasznos "oltáskomponens" lehet - akkor is, ha ez a törzs benne lesz az új lötyiben. Így meg, hogy nincs is új lötyi, pláne.

A tünetmentes kör alighanem suli mellé kocsmázni járó immunrendszert jelent, orrnyálkahártyán rövid ideig piknikelő kisebb víruskülönítménnyel, akiket valami random redva/erősebb tüsszentés kinyírt, de azután, hogy virítottak egy +PCR-t.

#61959: én meg itt sasolok, hogy lesz-e nálunk gyerek-moderna oltás, ha már vuhanival kell az őszi sulinak nekifutni. Abban mégiscsak több anyag van (+gyerkőc se 5éves már).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61959) Parci válasza mozso (#61957) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

remélem lesz még, pláne gyerek, mert a fiam második oltását ősszel felvennénk

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61960) Ringman válasza mozso (#61957) üzenetére


Ringman
nagyúr

Most meg talan van oltas, juliusban mar tuti kidobjuk az osszes regi Pfizert es mivel a virnyak sehol sem tema, osszel letolt gatyaval fogunk menni elore. Ha lenne is uj koktel arra mar most kellene szerzodni, de ez itthon kizart.

majd veszünk valami kínai csodavakcinát megint...

(#61961) mozso válasza Ringman (#61960) üzenetére


mozso
senior tag

Aztan jon a csipogo hang majd ez: [link]

Kar erte, kivalo ugynok volt - elhetett volna meg, de nem volt “szerencseje”. Nekem mostansag picit tul sok a balszerencses ismeros :(

(#61962) Ringman válasza Parci (#61959) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem venném biztosra, kell a pénz másra

(#61963) Z.É.T. válasza mozso (#61945) üzenetére


Z.É.T.
őstag

:(
Részvétem!

Anyum valakije is két enyhe után a harmadik betegségben hunyt el néhány hete. Oltatlan volt, nem oltásellenes, de mindhárom alkalommal a tervezett oltakozás előtt lett beteg. 60 év körüli, részleteket nem tudok, legalább 10 éve nem találkoztam vele.

Exkolléganő - akiről itt is írtam már korábban - oltatlanul négyszer nyelte be eddig, pár napja hallottam, hogy kiköltöznek valami hegyvidéki, szanatórium-jellegű helyre, mert nem tud már dolgozni, a párja meg IT-s, nincs helyhez kötve.

A 4. oltásra nincs jó tippem. Mi nem tervezzük ősz, vagy egy jelentősebb felfutás előtt.
Ha nem lenne itthon egy daganatos és egy 92 éves, nem tudom, hogy mennyire venném komolyan a maszkozást, így legalább ezen nem kell agyalnom, mindenhol ffp2 megy. Persze n-fater a kezelések, vizsgálatok alkalmával benyelheti, de ennyi most az összes rés a pajzsunkon. (mondjuk pont így nyeltük be mi is januárban, mindhárman nyögjük is még rendesen)
Az elmúlt hetekben tucatnyi panaszkodó longossal beszéltem, elég gyászos a helyzet, az oltások ellenére.
Fo shalom. :((

[ Szerkesztve ]

(#61964) Parci válasza Ringman (#61962) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, mindegy is lesz, most szólt anyafej, hogy a fiam náthás :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61965) Ringman


Ringman
nagyúr

mild akut fertőzési időszak:

New Covid XE variant 'makes people test positive for longer'
Data is showing people testing positive for 10 or more days with the latest mutation

(#61966) Ringman válasza Z.É.T. (#61963) üzenetére


Ringman
nagyúr

családtagok és úgy kb. minden ismerősöm/barátom akivel rendszeresen találkozom leszarja az egészet, szóval amíg nincs megint társadalmi igény a változásra, addig marad a rulett.

a longok száma csak nőni fog, ugye ez már társ/krónikus betegség, szóval mitől lenne jobb idővel?

(#61968) Z.É.T. válasza Ringman (#61966) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Jaja, egyértelmű.
Ez van. Megteszem, amit tudok és amit ésszerűnek tartok, aztán lesz, ami lesz. Teszem a dolgom és benézek ide naponta az általatok megosztott hasznos infókért.

Ami még mostanában jön szembe: sokkal több a longos, mint ahányan "bevallják" (maguknak is akár).
Egyre több ilyen "á, semmiség volt, csak egy nátha" arctól hallom, hogy "semmi köze a covidhoz, de hónapok óta cseng a fülem, fájnak az ízületeim, gyakran fáj a fejem, elfelejtek dolgokat, nehezen bírom már a melót" és hasonlókat. Tudom, semmi köze hozzá, tök véletlen, hogy mindegyiküknek covid óta vannak ezek.

Tényleg ötletem sincs, mit lehetne és/vagy kellene tenni, így elengedtem. És egyáltalán nem vigasztal, hogy 2020 ősztől majdnem minden pont úgy történik, ahogy megtippeltem.

(#61969) Ringman


Ringman
nagyúr

living with covid, enjoying a normal experience:

U.S. coronavirus death toll surpasses 1,000,000

(#61970) t72killer válasza Ringman (#61969) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ilyen vakcinadeficites időszakban tényleg kéne csukni valamennyire.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61971) Ringman válasza t72killer (#61970) üzenetére


Ringman
nagyúr

nincs rá esély, már szinte mindenhol győzelmet hirdettek

(#61972) t72killer válasza Ringman (#61971) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

mindenkinek jó akkor, leginkább a covidnak - az is győzelmet hirdet :DDD :(((

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61973) fatal` válasza t72killer (#61970) üzenetére


fatal`
titán

Senki le se szarja az egészet.
Európában a menekülthullám miatt mindegy is.

De azért az egészen bicskanyitogató, hogy már tesztelés sincs. Gyakorlatilag úgy kezelik, mint a szezonális influenzát, leszámítva, hogy a háziorvoshoz azért nem mehetsz, mert elzavar a picsába felső légúti tünetekkel.

(#61974) t72killer válasza fatal` (#61973) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amin elgondolkoztam egy kicsit: a rahedli egyéb vírus, amiből most az f41 bejelentkezett mumusnak. Ha vakcinák hiányában nagyon nyomatnánk a 0covid stratégiát, akkor egy sor egyéb kórokozóra gyengülne a védelmünk expozíció híján. Covidnál ugye nem gond, ott pont akkor lenne lazítás, amikor jön az új oltás. Szóval róka fogta csuka, 3-4év maszkeráj-puceráj után lehet kiderül, hogy random helyről kapunk egy simán covid-szintű övönalulit, mint ez a mostani hepatitises eset.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61975) fatal` válasza t72killer (#61974) üzenetére


fatal`
titán

Egyelőre a mostani hepatitisről nem sokat tudunk (vagy csak én nem, nem nagyon követem most, csak a topicot olvasom kb.). Érint maximum párszáz embert (egyelőre), sajnos gyerekeket.

A covid meg 100 milliókat.

[ Szerkesztve ]

(#61976) t72killer válasza fatal` (#61975) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Konkrétum még nincs - ez a hepatitis-es sztori inkább csak bevezető, és lehet 4-5 maszkos évnek kell eltelnie, míg sötétben lappangó gyilkossá válhat pl egy influenza.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61977) Vesa válasza fatal` (#61973) üzenetére


Vesa
veterán

Én mai napig maszkot húzok, ha bemegyek zárt helyre, üzletbe, akárhova. Voltam színházban a hétvégén, rajtam kívül 3 emberen volt maszk a kb. 400-ból. Elnéztem a sok öreget, amint halál nyugodtan lófrálnak, mert a vezír megmondta nekik hogy vége, győztünk, kész, passz, nincsvírusnemisvót. Aztán hallgattam, ahogy előadás közben legalább ketten k*rva gázosan köhögtek, olyan igazi hurutos, ugatós módon. Persze nem feltétlen Covid, de ki mondja meg, hogy nem az? És ha az, akkor sajnos pár stratégiai nyugalomban ücsörgő öreg a környező sorokban halott lesz pár héten belül. Ennyit erről. Ja, és természetesen hülyének vagyok nézve a maszkban, sok a lesajnáló tekintet. Én meg fölényesen vissza lesajnálom őket. :D

A tudomány a valóság költészete!

(#61978) kw3v865 válasza Vesa (#61977) üzenetére


kw3v865
senior tag

Mi a terved? Életed végéig hordani fogod ilyen helyeken a maszkot? A vírus valószínűleg soha nem fog eltűnni, velünk marad télen-nyáron, akárhová mész a Földön, minden országban hasonlóan jelen lesz és néhány ritka kivételtől eltekintve jelenleg szinte mindenhol ugyanolyan a járványkezelés, mint itthon: semmilyen. A tesztelés is egyre inkább visszaszorul világszerte. Olyan vakcina pedig, amely eléggé hatákony az újabb és újabb variánsok ellen, egyelőre még nagyon-nagyon távolinak tűnik. Már ha lesz egyáltalán...

(#61979) kw3v865


kw3v865
senior tag

MTA-s Long Covid konfrencia most, élőben: https://www.youtube.com/watch?v=vh4Pln2N6uE

(#61980) pjen válasza Vesa (#61977) üzenetére


pjen
félisten

Mért mész ilyen helyekre, ha úgy érzed kovidosok vannak ott. Én helyedben elkerülném.

(#61981) Vesa válasza kw3v865 (#61978) üzenetére


Vesa
veterán

Mi ezzel a gond? Nekem nem okoz lelki törést felvenni a maszkot, ha bemegyek hatezer idegen ember közé egy zárt helyre. Nem zavarok vele senkit, viszont bájos, ahogy a tudatlanok lesajnálva néznek, mert azt hiszik, már nincs Covid, a pocakos is megmondta, már tesztelni se kell. Akkor marad az önvédelem.

A tudomány a valóság költészete!

(#61982) pjen válasza Vesa (#61981) üzenetére


pjen
félisten

Gázálarc? :)

(#61984) Mr K válasza kw3v865 (#61978) üzenetére


Mr K
senior tag

Ebben tulajdonképpen van ráció: mivel a Covid velünk marad a továbbiakban is, ezért felesleges ellene maszkkal védekezni. Hasonlóképpen: mivel nincs jele annak, hogy a vérhas vagy a hepatitisz a közeljövőben eltűnne, ezért felesleges ellenük kézmosással védekezni. (Már ha jól értettem, amit mondani szerettél volna.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61985) pjen válasza Mr K (#61984) üzenetére


pjen
félisten

Azért a kettő nagyon nem ugyanaz.

(#61986) Mr K válasza pjen (#61985) üzenetére


Mr K
senior tag

Mi a különbség? Miért kellene az egyik ellen védekezni, a másik ellen nem?

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61987) Mr K válasza #86564352 (#61983) üzenetére


Mr K
senior tag

Magyarul:
WHO: A hivatalos adatokhoz képest majdnem háromszor annyian haltak meg a covid következményeként

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61988) pjen válasza Mr K (#61986) üzenetére


pjen
félisten

Védekezni mindkettő ellen kell, viszont a betegség lefolyásában azért nem kis különbség van.

(#61990) Ringman


Ringman
nagyúr

Nose Spray Vaccines Could Quash COVID Virus Variants
Three nasal spritzes, now in advanced trials, could trigger stronger immunity than shots in the arm

(#61991) Mr K válasza Ringman (#61990) üzenetére


Mr K
senior tag

Are nasal sprays the answer to stopping Covid transmission?
(Szokás szerint nem igazán válaszolja meg a kérdést. :) De inkább csak kiegészítés lehet az oltások mellé. Az adagolás problémás lehet. A jelenlegi mRNS technológia egyelőre nem igen alkalmazható orrban (a nanocseppek külsőlegesen nem igazán működnek.) AZ-nek van már influenza elleni (kereskedelmi) orrspréje, a Covid elleni (a saját adenovírus alapú oltásukon alapuló) orrspréjük egyelőre korai klinikai fázisban van csak.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61992) t72killer válasza Mr K (#61991) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kombóban tudom elképzelni, vernyákolok már érte jó ideje...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61993) fatal` válasza Mr K (#61991) üzenetére


fatal`
titán

Inkább a bürokrácián kéne matekolni és gyorsabban utánahúzni az mrns oltásokat az aktuális variánsoknak, mert így még 2200-ban sem lesz epidémia a covidból.

Persze az orrspray sem lenne rossz.

[ Szerkesztve ]

(#61994) Ringman válasza Mr K (#61987) üzenetére


Ringman
nagyúr

india ~4,7 millió...

(#61995) Mr K


Mr K
senior tag

Mostanában megint sok szó esett arról, hogy hogyan lehetne a fejlődő világot is vakcinával ellátni: a gyártók azt mondták, hogy nem osztják meg a szabadalmakat és a technológiát, a WHO meg éppen próbál összeszedni egy nemzetközi egyezményt, hogy mégis. Ehhez képest:

S.Africa's Aspen to slash COVID vaccine capacity within 6 weeks if no orders - CEO
Avagy nemrég még nagy reményeket fűztek ahhoz, hogy a dél-afrikai Aspen Pharmacare J&J vakcinát fog csomagolni és árulni, ami majd segít a jelenleg siralmas afrikai oltás helyzet felszámolásában (minden hatodik ember oltott csak.) Ehhez képest egyetlen megrendelést sem kaptak, így ha a helyzet nem változik, akkor hat hét múlva bezárják a gyárat (felszámolják a kapacitást)...

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61996) pjen válasza Mr K (#61995) üzenetére


pjen
félisten

Csomagolni és árulni. Nem tudom, nem ismerem a viszonyokat, de lehet az árulással, pontosabban az árral van a gond. Viszont kaphat oltást mindenki más és Ők lesznek a kontrol csoport.

(#61997) Mr K válasza pjen (#61996) üzenetére


Mr K
senior tag

Vagy az igénnyel. A cikkben lévő egyik link arról beszél, hogy jelenleg az Afrikában felhasznált vakcinák (mindenféle) egy százaléka készül helyben, és ezt szeretnék 60%-ra feltornászni, ennek része a dél-afrikai gyártókapacitás is, aminek a felét dedikálták (volna) Covid elleni vakcina gyártásra. Ez olyan szempontból nyilván üdvös lenne, hogy egy következő járványhullámnál (bármilyen), ne Afrika szoruljon megint az utolsó helyre, viszont hullámvölgyben meg láthatólag nincs szükség rá. (A jelek szerint pl. Covid tekintetében a "fejlett" világ által dotált vakcinaszállítások fedezik a kontinens igényeit. Jelenleg.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61999) Mr K


Mr K
senior tag

What could 'COVID season' actually look like?
Elmélkedés a Covid szezonalitásán. Bár egyesek felfedezni vélnek szezonális hatásokat a jelenlegi hullámokban is, valójában a soron következő hullám akkor indul, amikor az egyéb körülmények összejönnek (egy adott térségben az immunizáltsági szint, illetve az aktuálisan terjedő variánsok egymásra találnak.) A szezonalitáshoz legközelebb Dél-Afrika jutott, ahol kb. fél évente voltak eddig hullámok [de ez lehet sima véletlen, teszem hozzá]. A cikkben van még számos elcsepegtetett infó a kanadai helyzetről, én pl. nem tudtam, hogy ott a BA.3 is terjed.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62000) t72killer válasza Mr K (#61997) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ráadásul Afrikában valami spéci, ütősebb kivitel kéne a rengeteg HIV miatt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.