Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61451) Ringman


Ringman
nagyúr

India Is Stalling the W.H.O.’s Efforts to Make Global Covid Death Toll Public

An ambitious effort by the World Health Organization to calculate the global death toll from the coronavirus pandemic has found that vastly more people died than previously believed — a total of about 15 million by the end of 2021, more than double the official total of six million reported by countries individually.

India objects to WHO's methodology after report claims 4 million Covid deaths

---
#61450 mpo
tényleg nem követem, de innen talán el tudsz indulni:
[link]
[link]

(#61452) t72killer válasza Ringman (#61451) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ivermectin country, be vannak f.schva az arcvesztéstől, milyen meglepő...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61454) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
“Currently, for every 100 COVID-19 cases in the United States, only seven are being officially recorded, according to projections from the Institute for Health Metrics and Evaluation.”

:U

(#61455) t72killer válasza Ringman (#61454) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lassan ezt is megtanuljuk becsülni - kiegészítve azzal, hogy a mutató időben is változik egy adott területen.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61456) Ringman válasza t72killer (#61455) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#61457) szabi__memo válasza Ringman (#61456) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Te jó ég. Ez most minek köszönhető?

(#61458) Ringman válasza szabi__memo (#61457) üzenetére


Ringman
nagyúr

ba.2 és nincs semmilyen korlátozás, lassan már érdemi tesztelés sem lesz (gondolom utána a publikációk/riportok is erre a sorsra jutnak), mert nullánál többe kerül, aztán a brit kormány kb. úgy áll a szociális kérdésekhez mint a magyar vagy az usa-kormány.

az hogy nemzetgazdasági szempontból bukó (longcovid -> munkaképtelenség, plusz az aktív fertőzések miatt folyamatosan esnek ki a munkából az emberek) az szőnyeg alá van söpörve.

ez az ún. együtt kell élni a vírussal

(#61459) fatal` válasza szabi__memo (#61457) üzenetére


fatal`
titán

Nem tudom, de egészségügyis ismerős azt mondja, hogy a most bekerült betegeknek teljesen olyanok a tünetei, mint a korábbi (nem omikron) hullámokban.

1-2 hónapja szinte csak súlyos társbetegségekkel kerültek be (Omikron hullám), most viszont megint a covid "tépázza" a bekerült betegeket, sok a tüdőembólia is.

Visszatért volna a delta (esetleg deltacron vagy ba.2?) ?

[ Szerkesztve ]

(#61460) Ringman válasza fatal` (#61459) üzenetére


Ringman
nagyúr

vehetett fel akár deltás mutációkat valamelyik ba.2.* variáns.
---
[link]

Variants accelerating, as expected, score card:
From Omicron subvariants: BA.1, BA.1.1, and BA.2
Now:
XD and XF hybrids of Delta and BA.1
XE hybrid of Omicron BA.1 and BA.2
BA.4, BA.5 = BA.2 + important mutations
BA.2.12.1 and BA2.12.2

(#61461) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Over 180,000 US residents have died of covid since Biden’s December 16th threat of “a winter of severe illness and death — if you’re unvaccinated…” According to CDC data, 41% of January covid deaths were among fully vaccinated people

(#61462) pjen válasza Ringman (#61458) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos igen, az életnek valahogy tovább kell menni.

(#61463) t72killer válasza Ringman (#61456) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

wow, beindult nálunk a deltacron:F? A látható adatok szerint kb 90% ba.2+ba.2.1+ba.2.3 (15. oldal/7.ábra)

Ezekszt vagy a ba.2 család halálosabb a ba.1-nél, vagy van egy ritka de nagyon durva variáns.

Így utólag örülök (kip-kopp...) hogy kaptunk egy igen valószínű ba.1 természetes boostert.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61464) fatal` válasza Ringman (#61461) üzenetére


fatal`
titán

"According to CDC data, 41% of January covid deaths were among fully vaccinated people"

Gondolom a fully az ezesetben kettőt jelent...

(#61465) Ringman válasza fatal` (#61464) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, pontosabban minimum kettőt, szóval vsz. vegyes.

de a korábbi adatok alapján a nagy részük csak kettőt kaphatott.

[ Szerkesztve ]

(#61466) Ezekiell válasza pjen (#61462) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az a "valahogy" a nem mindegy... :U

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#61467) pjen válasza Ezekiell (#61466) üzenetére


pjen
félisten

Ezt mindenki tudja, csak nem olyan egyszerű. Mintha kivülről bekiabálnánk. Egy Sanghaj jobb lenne, nem hisze+ nem is működik.

[ Szerkesztve ]

(#61468) Ringman válasza t72killer (#61452) üzenetére


Ringman
nagyúr

van egy kis különbség a lejelentett halálozási számok és a többlethalálozás között
via: [link]

[link]
This chart contrasts two views about the global mortality distribution: one on the basis of officially reported data on COVID-19 mortality and another one that uses estimates of excess deaths.

(#61469) t72killer válasza Ringman (#61468) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

D-Afrika, ahol azért még létezik államigazgatás: 305e többlethalálozás az elmúlt évek átlagához képest vs regisztrált covid-halálozás: 100e.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61470) balojazz válasza Chesterfield (#61435) üzenetére


balojazz
tag

Gondolom, ő az egyetlen vagy a legnagyobb gyerek. Egyéni mérlegelés kérdése. Mi azért nem lőttük őket, mert csak most lett 5 a legkisebb, és nem lövetünk kettőt, ha a harmadikat nem oltatjuk, meg amúgy is, az alfa meg az egyik omi már megvolt nekik natúrban (más talán nem). Szóval mi nem oltatjuk őket (9 a legidősebb).

Szerk: mindegyik tünetmentes volt, de a legkisebb volt a "legtünetmentesebb", az ötéves.

[ Szerkesztve ]

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#61471) t72killer válasza balojazz (#61470) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Viszont ti át is estetek rajta. Mi átestünk pozitív antigén teszttel, tünetekkel nemrég = a gyerkőc nemrég érkezett (:((() oltási meghívója megy gyújtósnak. Ősszel (lehet október végéig húzom, mifelénk később ér ide bármi) kap 1 dózist, vuhaniból 100%, hogy nem kap kettőt.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61472) mpo


mpo
veterán

15 millióan is meghalhattak koronavírusban, ez két és félszer több, mint amiről eddig tudtunk
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61473) Ringman


Ringman
nagyúr

Gastrointestinal symptoms and fecal shedding of SARS-CoV-2 RNA suggest prolonged gastrointestinal infection

Highlights
1. Approximately half of COVID-19 patients shed fecal RNA in the week after infection
2. 4% patients with COVID-19 shed fecal viral RNA 10 months after diagnosis.
3. Presence of fecal SARS-CoV-2 RNA is associated with gastrointestinal symptoms.
4. SARS-CoV-2 likely infects gastrointestinal tissue.

(#61474) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Nincs itt semmi látnivaló, tessenek továbbmenni... :W

Így változnak keddtől a Covid-tesztelés szabályai itthon

Akinek PCR-tesztre van szüksége, annak keddtől a saját költségén kell majd elvégeztetnie a vizsgálatot, a háziorvos csak gyorstesztet végezhet.
Az operatív törzs döntése értelmében az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) április 18-án éjféltől már nem vesz részt a Covid-gyanús esetek PCR-tesztelésében, így a háziorvosok és a házi gyermekorvosok már nem kérhetnek sem a pácienseik otthonába, sem az OMSZ mintavételi állomásain PCR-tesztet – derül ki a Népszava birtokába került dokumentumból.
A változásról a húsvéti ünnepek előtti napokban tájékoztatta az érintetteket Müller Cecília országos tiszti főorvos. Annak, aki most PCR-teszttel kontrolláltatná a negatív gyorstesztjét, a saját költségén kell elvégeztetnie ezt a vizsgálatot.
MIUTÁN EZ A GYORSTESZT GYAKRAN AD TÉVES NEGATÍV EREDMÉNYT, NAGYON SOK OLYAN BETEG LEHET MAJD, AKINEK NINCS RÓLA TUDOMÁSA, MÉGIS FERTŐZŐ.
A háziorvosok tapasztalatai szerint a gyorstesztek nem pontosak, a negatív eredményűekről PCR-vizsgálat után gyakran igazolódik a fertőzöttség. Az Országos Mentőszolgálat kiválásával a tesztelés felelőssége most a felnőtt- és a gyermekháziorvosokra, valamit az ügyeleti központok gyógyítóira hárul.
Cserni István verőcei háziorvos szerint amíg naponta 20-40 ember hal meg Covidban, addig szükség volna PCR-vizsgálatot végző tesztpontokra. A háziorvosok régóta hangoztatják azt is, hogy a tesztelést a normál betegellátástól el kellene különíteni.
ABSZURD HELYZET, HOGY COVIDOS BETEGEK MOST EGYÜTT VÁRAKOZNAK A KISMAMÁKKAL, A KEMOTERÁPIÁRA JÁRÓ BETEGEKKEL ÉS EGYÉB, KRÓNIKUS GONDOZÁSRA SZORULÓ PÁCIENSEKKEL.
A jövőben tesztelés nélkül küldhetők vissza a kórházakból a szociális otthonokba az idős emberek a fertőzés utáni hetedik napon.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#61475) Ringman válasza koncsik (#61474) üzenetére


Ringman
nagyúr

sajnos ebben semmi meglepő nincs, erre kaptak felhatalmazást

A jövőben például mindennemű tesztelés nélkül küldhetők a kórházakból majd vissza a szociális otthonokba a fertőzés utáni hetedik napon az idős emberek.

már többször végleg legyőztük a vírust, úgyhogy nincs ilyenre szükség, majd picit megnőnek a halálozási számok, aztán "csökkentettük a várólistákat" és "kedvező demográfiai folyamatok" miatt kevesebb lesz a nyugdíjkiadás.

mondjuk ahol az Országos Onkológiai Intézet pedig az Árpád-dinasztia genetikai állományának kutatását indította el (vö. rákban való elhalálozás) ott nem kell másra számítani.

(#61476) laszlohu válasza Ringman (#61473) üzenetére


laszlohu
addikt

Pont pár hete volt apám covid-os, neki pozitív volt a gyorstesztje,
nekem meg soha nem volt pozitív a gyorstesztem,
gastrointesztinális problémáim voltak ( olyan érzésem volt, mintha a hasmenést és a kelleténél gyakoribb vizelést a covid okozza [ éjjel kb. 2 óránként ] )

Egyébként majdnem rosszullétem volt a folyadékvesztés miatt.
De "rájöttem", hogyha a kelleténél többet iszom vizet, attól jobban lettem.

(#61477) Ringman válasza laszlohu (#61476) üzenetére


Ringman
nagyúr

az a helyzet, hogy gyak bármit szétverhet a vírus (kisebb-nagyobb eséllyel), akár hetekre-hónapokra is.

gyorstesztem nekem sem volt még pozitív (csak pcr), az még semmit sem jelent.

(#61478) laszlohu válasza Ringman (#61477) üzenetére


laszlohu
addikt

Én meg úgy vagyok vele, hogy nincs felesleges 20000 ft - om PCR tesztre, úgyhogy felejtős a dolog. Majd ha 2000 ft - ért lehet PCR tesztet csináltatni, akkor majd meggondolom.

[ Szerkesztve ]

(#61479) viharhozo válasza fatal` (#61459) üzenetére


viharhozo
addikt

A heten eltoltottem fel napot az egyik korhaz Covid-ambulanciajan, es a fel nap alatt velem egyutt ket beteg jott be, szoval nagy tomegeket azert mar nem erint a dolog.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#61480) fatal` válasza viharhozo (#61479) üzenetére


fatal`
titán

Tömegről nincs szó. De ha ez átlagos lenne minden kórházban, akkor azért az elég sok lenne.

Van vagy 150 kórház Magyarországon (de lehet, hogy csak 100), az napi 200 beteg lenne, heti 1400. COVID szinten az elég sok, persze nem minden kórház COVID kórház, de a járvány csúcsán elég sok helyen volt COVID ellátás.

(#61481) Parci válasza fatal` (#61480) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

anyám azt mondta, hogy náluk nő a covidos betegszám, viszont egyelőre nem amúgy egészséges emberek kerülnek be.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61482) Ringman


Ringman
nagyúr

Even mild COVID-19 can cause your brain to shrink

Recent brain imaging shows the disease can cause physical changes equivalent to a decade of aging and trigger problems with attention and memory. Exactly why is still a mystery.

még 1 cikk a mild agykárosodásról

(#61483) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Előre..
Keddtől nem megy ki tesztelni a Mentőszolgálat
Most látom, más cikkben már volt

[ Szerkesztve ]

(#61484) balojazz válasza laszlohu (#61478) üzenetére


balojazz
tag

Nekem eddig 1 db PCR tesztem volt, az is ingyen, az antitestesek is munkahelyiek voltak. Egy rohadt tízfillérest se voltam hajlandó költeni erre a szar covidra. Egyszer volt egy maszk otthonfelejtés, ott az ikeában fizettem érte vagy kétszázat, de az a házastársi béke miatt volt. Kovidra nem vagyok hajlandó költeni lófaszt se.

[ Szerkesztve ]

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#61485) kolopele válasza balojazz (#61484) üzenetére


kolopele
nagyúr

Miért nem mész át a laza topicba? Csak szítod itt a feszültséget.
laszlohu: Ugye akkor cigire, italra, egészségtelen ételekre, stb. sem költesz 20 ezret havonta?
Tudod azért nem árt tudni, hogy a tüneteket covid okozza e, vagy csak egy banális megfázás, mert nagyon nem mindegy. Amikor elindult a covid, jó egy éven keresztül szinte havonta csináltattam PCR tesztet saját kontóra, és ha családban bárkinek gyanús tünete volt, nekik is. Nejem háromszor volt pozitív, és mindháromszor eléggé kiütötte hetekre.

[ Szerkesztve ]

(#61486) pjen válasza kolopele (#61485) üzenetére


pjen
félisten

És, hogy tudtad hamarabb meggyógyult? Ha hetekre ki van ütve, így is úgy is TP.van.

(#61487) Hieronymus válasza szabi__memo (#61483) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Például Németország eddig sem ment tesztelni a mentőszolgálat.
Ha ment a mentő, akkor kórházba került a beteg, mert komolyabb tünetei voltak. Enyhébb tünetekkel a háziorvoshoz lehetett/lehet menni.
A PCR teszt gyakorlatilag megszűnt. Fizetni kell érte. Napi egy gyorsteszt ingyenes. Az osztrák testvéreink havonta 5 PCR és 5 gyorstesztet biztosítanak az országban lakóknak. Nem tudom melyik a jobb stratégia.

A németeknél jelenleg az intenzív ágyak 8,3%-a foglalt. A lakosság több mint 76%-a legalább két oltást kapott. Legalább egyszer mindenkinek át kell esnie a fertőzésen. Most van itt az ideje a vírust terjeszkedni hagyni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#61488) kolopele válasza pjen (#61486) üzenetére


kolopele
nagyúr

Te is a lazába való vagy inkább, de ugye nincs harag ;)
Amennyiben covidos a beteg, szigorúan otthon kell maradnia, míg egy banális megfázás esetén nem feltétlenül, ezért is kell tudni, hogy mi okozza a bajt.

[ Szerkesztve ]

(#61489) pjen válasza kolopele (#61488) üzenetére


pjen
félisten

Dehogy van harag. Szinte havonta csináltál tesztet és közben? Nyugodtan lehettél kovidos két teszt között, tünet mentesen és szerte széjjel fertőzhetted a környéket. Másrészt nem mindenki engedhet meg magának havi 20K s tesztet 1x2x, hogy a TP. összegéről amiből csak éhenhalni lehet ne is beszéljünk. Vissza kéne térni a való világba.

(#61490) kolopele válasza pjen (#61489) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem tudom, vissza lehet e valaha is térni már a való világba, ugyanis a járványok és a háború lesz innentől a való világ. PCR, oltások, maszk, karantén, stb. Nyáron lesz némi lazítás, majd újra kezdődik minden, bár azt még nem tudja senki, milyen irányba megy el az egész.

(#61491) pjen válasza kolopele (#61490) üzenetére


pjen
félisten

Ez a VALÓ világ, ebből kell kihozni a legjobbat.

(#61492) balojazz válasza kolopele (#61485) üzenetére


balojazz
tag

Miért? Azt hiszed, a komoly klubba sajátzsebes píszíár a belépő? Hát nem. Csak azt szerettem volna kétszer utólag tudni, hogy átestem-e, azt is csak először igazán, ennyi bőven elég volt. Az, hogy éppen kovidos vagyok-e, az pont nem érdekel.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#61493) t72killer válasza kolopele (#61490) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Eddig is voltak háborúk - a nagy változás az lenne, ha nekünk is menni kéne a frontra. Reméljük ilyen nem lesz...

A járványt meg lassan kitanuljuk, sajna az így vagy úgy velünk marad de vagy eléggé immunisak leszünk rá, vagy valami szimpla reggelenkénti orrspray-rituáléval letudjuk majd a dolgot. Én nem vagyok pesszimista.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61494) kolopele válasza balojazz (#61492) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amennyiben pont covidos vagy, akkor éppen keményen fertőzöl, tehát pont hogy kellene érdekeljen. Ezért vetetném fel a maszkot mindenkivel legalább zárt térben, mert az legalább védi a másik embert, csak sajnos a legtöbb ember úgy áll hozzá mint te is.

(#61495) kolopele válasza t72killer (#61493) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én világ életemben optimista voltam, nem is lett volna okom pesszimistának lenni, de ez most más. Háborúval, járványokkal, éhínséggel, ivóvízhiánnyal (Afrika) nem lehet együtt élni. Lesz itt megint majd egy élővilág kihalás, ez borítékolható, a Föld sem bír már el ennyi embert.

[ Szerkesztve ]

(#61496) pjen válasza kolopele (#61494) üzenetére


pjen
félisten

Mindenkivel úgysem Tudod felvetetni. Egyébként kínában hordta szinte mindenki és jött sanghaj. Iskolában,,oviban a gyerekek, gondozók, tanárok simán széthordják. Tovább kell lépni.

(#61497) kolopele válasza pjen (#61496) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amikor először bezárták az iskolákat, oviban is csak ügyelet volt, kötelező volt a maszk, távolságtartás, online lett az oktatás, lelassult erősen a járvány. Ezt kellene tenni majd megint akkor, ha komolyodna ismét a helyzet. Nagyon fontos lenne az online oktatást tökélyre fejleszteni, ez az igazság.

[ Szerkesztve ]

(#61498) t72killer válasza kolopele (#61495) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A népességnövekedésnek, ami minden globális probléma alapja, mindenképp meg kell állnia. De ez talán menni fog még a szaporisztánokban is. Ebben akár a covid is segíthet, ha az oktatástól-intellektumtól várt felemelkedés esélytelen, hogy odajusson.

Mindenképpen rá kell erősítenünk a természettudományokra, és az eredmények sokszor költséges, de jövőálló implementálására. Hatékonyabb megújuló energiaforrásokra van szükség, pl Magyarországon ki kell aknázni a geotermikus lehetőségeket a szélkerekes hülyéskedés helyett. Az előző hidegháború óriási technikai fejlődést hozott a világban, jó lenne, ha a mostani is egy ilyennel járna - csak a bolygó élhetőbbé tétele irányába.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61499) t72killer válasza pjen (#61496) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A maszk sztem zsákutca, mert ahogy a kínai példa mutatja is, nem elég hatékony. Orrspray/vakcina már működőképes iránynak látszik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61500) laszlohu válasza pjen (#61489) üzenetére


laszlohu
addikt

+1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.