Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61551) UberMutant válasza mpo (#61550) üzenetére


UberMutant
őstag

frontin volt az említett szer

[ Szerkesztve ]

(#61552) Ringman


Ringman
nagyúr

Moderna Announces Clinical Update on Bivalent COVID-19 Booster Platform

Moderna's first bivalent booster vaccine candidate, mRNA-1273.211, demonstrated superior neutralizing titers compared to mRNA-1273 against all variants of concern, including Omicron; superiority was maintained for six months after booster for the Beta and Omicron variants
Tolerability and safety of the bivalent booster were consistent with authorized 50 µg mRNA-1273 booster
Moderna is evaluating an updated bivalent booster incorporating more Omicron-specific mutations (mRNA-1273.214) in a Phase 2/3 clinical study; initial data on this candidate, expected in the second quarter, will inform selection of fall 2022 booster for Northern Hemisphere

(#61553) Ringman válasza Soulfly842 (#61546) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát ez nagyon nem jó :(

(#61554) fatal` válasza Ringman (#61552) üzenetére


fatal`
titán

:C

Kérdés, hogy addigra még hánytíz különböző mutáció lesz (meg hogy orbánia szemétdombján lesz-e oltóanyag).

Pfizer fronton vajon mi a helyzet?

(#61555) t72killer válasza Ringman (#61552) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szupi. 2023 februári utazgatás előtt kérnék abból a ba.xxx koktélból, remélem nálunk azt nyomják majd, nem a ba.1-es mixet.

#61554: ha elég messze vannak egymástól a komponensek, még ha nem is tökéletes, de 1:5-nél jobb árfolyammal ki lehet egyezni. Kérdés, hogy az agyon-vuhanizott 3-4x-imprintált lakosságban ez hogy alakul majd.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61556) Parci válasza UberMutant (#61551) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

anyám is ezt szokta javasolni :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61557) Ringman válasza t72killer (#61555) üzenetére


Ringman
nagyúr

kicsit mintha felgyorsultak volna az események. :U

[link]

(#61558) lacafaca válasza Parci (#61541) üzenetére


lacafaca
őstag

nana...el a kezekkel a szent kápitól (ezek szerint nem voltál hajlandó megnézni az ázsiászsóti videóját) :N

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#61559) Parci válasza lacafaca (#61558) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elképesztően unalmasak a videói, nincs erre energiám, ezen felül beleállt az ivermectinbe, szóval kissé szektoid is. nem foglalkozom már vele, ez így van.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61560) mpo válasza Ringman (#61557) üzenetére


mpo
veterán

Szekvenálni is a háziorvosok fognak? :((
Leginkább senki, mert ez lesz a legutolsó a fontossági sorrendben.
A fals negatív gyorsteszt meg csökkenti a fertőzöttek statisztikai számát.

Ha érted, akkor már elavult.

(#61562) Soulfly842 válasza UberMutant (#61549) üzenetére


Soulfly842
addikt

Más érdemi szinten nem segített. Azon vagyok, hidd el.
Neurológiára sűrűn járnak ilyen tünetekkel, nem hiszem, hogy többet jelentene egy 'fejfájás ambulancia'. Hátha kifogom valami értelmes dokit.

#61550mpo

fejfájásra már próbáltam, de nem találtam semmit, majd nézelődök akkor még.

#61551UberMutant

Ohh, köszi, próbálok utánanézni.

de izé: ez ilyen pszichobogyó, amire rá lehet függni, nem? :) te mint tűzközeli jó szívvel ajánlod? :D

#61548Parci
#61553Ringman

Köszi!

Nem bizony, főleg, hogy a munkámra is hatással van (sales tevékenység, nagy/közép válllalati szinten), szerencsére a német anyacég, a vezetés megértő, s elfogadták, hogy aktív jelenlétben nem jöttek most úgy a számok, ami előtte mindig... nem bánnám, hogy ha most már megoldódna.

[ Szerkesztve ]

(#61563) lacafaca válasza Parci (#61559) üzenetére


lacafaca
őstag

ezt a részt tessék megnézni :(( :DDD az eleje lényegtelen, azt mindenki tudja...odatekertem neked [link]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#61564) szabi__memo válasza Parci (#61556) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Frontint fejfájásra:F

(#61565) Parci válasza szabi__memo (#61564) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hmmm, lehet, hogy rosszul emlékszem és stresszre..? visszavonom, nem ajánlom, majd az orvos ajánl.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61566) szabi__memo válasza Parci (#61565) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Inkább, szerintem. Nem mintha annak nem lehetne köze fejfájáshoz... :U

(#61567) Parci válasza szabi__memo (#61566) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a baj, hogy igazi longnál tényleg lőnek mindennel a mindenre is. viszont nate-tel kellene kommunikálni, mert ő megjárta ezt a kört és végül javult... paxkloviddal. ha jól emlékszem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61568) mpo válasza Soulfly842 (#61562) üzenetére


mpo
veterán

Fejfájás a COVID-19 után?
Neurológiai Központ
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61569) Drizzt válasza UberMutant (#61551) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ha nem keverem az eseteket, akkor SSRI-ről volt szó, s ugyan nem volt nevesítve, de valószínűleg fluoxetin. SSRI-re keresve vissza lehet rá találni.

Ez a hozzászólás sem jelent semmiféle ajánlást.

Nekem a köhögésem nem nagyon szűnik. Nem túl durva, napi 2-3 alkalommal hullámszerűen jön rám. Azért kellemetlen, mert sokat fáj a mellkasom és amikor a kettő egybeesik, az nem jó. Utóbbit mindig a refluxra fogják, de a PPI szinte semmit nem ér ellene. Berodualt adtak a köhögésre, egyelőre azt gondolom arról is, hogy semmit nem használ. Viszont legalább IBS-re/epeútra most sikerült olyan dolgot kapnom, ami tényleg hat. Étrend nem túl sokat hatott önmagában ellene. Viszont hosszú távon lesz szerepe biztosan, mert masszív diszbiózisom van.

I am having fun staying poor.

(#61570) Z.É.T. válasza Parci (#61567) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Stimuloton volt.

(ajánlottam longos csoportban, többeknek nem vált be, de érdemes lehet egy pszichiáterrel, vagy poszt-covid ambulancián átbeszélni, ha semmi nem válik be)

(#61571) t72killer válasza Ringman (#61557) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van itt BA.4-5 is.

Ezek a 4számjegyű mutációk a tüskén vannak? Mert ha nem, akkor immunizáció szempontból nem gáz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61572) Ringman válasza t72killer (#61571) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem tudom én ezt már követni :/

de vannak fasza kombinációk már:
Pathogenicity of SARS-CoV-2 Omicron (R346K) variant in Syrian hamsters and its cross-neutralization with different variants of concern

This preliminary data shows that Omicron (R346K) variant infection can produce moderate to severe lung disease similar to that of the Delta variant and the neutralizing antibodies produced in response to Omicron (R346K) variant infection shows poor neutralizing ability against other co-circulating SARS-CoV-2 variants like Delta which necessitates caution as it may lead to increased cases of reinfection.

(#61573) Parci válasza Ringman (#61572) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem a legjobb irány ez a delta-omikron kombó :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61574) Ringman válasza Parci (#61573) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerencsére hasonló nem fog "begyűrűzni" Mo-ra, mert nem tesztelünk és nem szekvenálunk, csak rendbe rakjuk a nyugdíjkasszát.

--
Persistent post-COVID-19 smell loss is associated with inflammatory infiltration and altered olfactory epithelial gene expression

These data identify a persistent epithelial inflammatory process associated with PASC, and suggests mechanisms through which this T cell-mediated inflammation alters the sense of smell.

+ [link]

---
húgodat megkérdezted T-sejtes témában?

(#61575) Parci válasza lacafaca (#61563) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megnéztem, mégiscsak kápi! :DDD
(amúgy eszünk ilyeneket a sok keksz és nasi mellé, nyugi :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61576) Parci válasza Ringman (#61574) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, elfelejtettem, pedig most pont találkoztunk. szét van havazva nagyon amúgy, de mivel csomó összegzést várnak tőle pont covid témában, ha várunk, majd kipotyog minden :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61577) Mr K válasza Ringman (#61572) üzenetére


Mr K
senior tag

Az sem segít, hogy mindent Omicron-nak hívnak mostanában. (Pedig már a BA.2-re is azt írta az egyik általad linkelt doksi, hogy semmi köze a BA.1-hez, valószínűleg külön is fejlődtek ki(?) valami nagyon távoli közös ősből.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61578) lacafaca válasza Parci (#61575) üzenetére


lacafaca
őstag

amúgy jó ez a kápizás részetekről, amikor max 10%-a a cuccainknak a káposzta. de villantott egy listát, ebből nekünk ezek benne vannak a palettánkban már évek óta, nem annyira különleges zöldek itt az alvégen sem (a salikeverékben pl ettél is rukkolát-mizunát, mert van benne az is) :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#61579) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
South Korea provides the first comparison of side effects across 5 vaccines using the same symptom tracker system. Minor error in that Supp Fig 1 and 2 captions are switched.

moderna, pfizer, j&j, astra, novavax

(#61580) Parci válasza lacafaca (#61578) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyugi, még a "pesti" is eszik karfiolt, retket, tormát, brokkolit is. undorító kelt, na, azt nem. bok choy-t csináltunk múltkor, hát, az sem zenélt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61581) Mr K


Mr K
senior tag

Múltkor már akartam kérdezni: az EU roppant előrelátóan berendelt egy csomó vakcinát, viszont láthatólag már senki nem akar oltatni. Mi lesz vele? (Főleg, hogy új vakcina láthatóan nincs, csak régi?)

Nem fogad több Pfizer-vakcinát Lengyelország, mert az ukrán menekültek ellátása miatt nem is tudnák kifizetni
(És nem is kell senkinek. Viszont felmondani nem lehet a szerződést...)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61582) lacafaca válasza Parci (#61580) üzenetére


lacafaca
őstag

pedig egy jó plutyka mindent visz...holnap csináltatok is, köszi :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#61583) Z.É.T. válasza Parci (#61580) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Az a szerencse, hogy aminek rosszabb az íze, mint az Éva vermutnak kifelé jövet, abból is többnyire lehet csírát enni, ami meg tök fini :K
Kel meg kell a francnak, akár kápi, akár bimbó, akár kínai ;]

(#61584) Parci válasza lacafaca (#61582) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

viszont végre kinőtt az első gyömbérem, akkora már, mint a nád a balatonon :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61585) Ringman válasza Mr K (#61581) üzenetére


Ringman
nagyúr

A 38 milliós Lengyelországban eddig több mint 22,4 millió ember kapta meg a koronavírus elleni védőoltás mindkét dózisát

:U

(#61586) PuMbA


PuMbA
titán

Jobb vakcinával készül az őszre a Moderna

"A Moderna kutatásaiban a meglévő vakcinát a Covid béta változat ellen tervezett vakcinával kombinálták, amit először 2020 végén észleltek."

"Dr. Paul Burton, a Moderna egyik szakmai vezetője egy interjúban azt mondta, hogy még jobb eredményekre tippel, ha a meglévő vakcinát az omikron elleni vakcinával kombinálják."

A kombinálás úgy látszik, hogy mindig nyerő, lásd vakcina kombinálás :) Egy vakcinába minden variánst belekutyulni és kész. Mikor kapon meg a doktori címemet ;]

[ Szerkesztve ]

(#61587) lacafaca válasza Parci (#61584) üzenetére


lacafaca
őstag

na...akkor ha minden jól megy, őszre lesz egy kisebb telep alatta :)
viszont rossz alapanyag nincs, csak a szakácsot kell lecserélni ;]
Z.É.T. akkor hogy fogod megkóstolni a kimchit ha megnőnek hozzá a cuccok ehh :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#61588) Z.É.T. válasza lacafaca (#61587) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Bármit megkóstolok, amiben nincs állat! :DDD
(állatból csak jól beváltakat)
Jöhet bármikor a friss kel, aztán kitalálom, mire lehet használni ;]
Szerk.: ja, ez is fermentált, az meg ezerrel jöhet!

(életem legjobb töltöttkápiját - levél nélkül - sikerült varázsolnom húsvétra, aminek a jóságát minimum 51%-ban az alapanyagok adták, úh. rajtad is múlt, na ;) )

[ Szerkesztve ]

(#61589) lacafaca válasza Z.É.T. (#61588) üzenetére


lacafaca
őstag

kari előtt lesz megint egészben fermentált, majd gondolok rád egy fejjel és csinálhatsz egy levelest is ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#61590) Vesa válasza Z.É.T. (#61536) üzenetére


Vesa
veterán

Mester Tomcsi egy fullba tolt ezós (ahogy a mélysötét balázs is a Prana-Nadijával, ami a világ legnagyobb átb*szása), elnézést ha megbántottam valakit! Komolytalan. :U
A meditáció annak segíthet, aki hisz benne és eleve fogékony rá. Van akit direkt a világból lehet kizavarni vele, mint pl. engem. :D Előbb lazulok le egy jó koncerten, minthogy attól legyk boldog ahogy elképzelem, amint egy virágocskás réten sétálok, ahol a közeli hűs vízű patakba dobálom bele a problémáimat, az "Om mani padme hum" című, mély spirituális mormogás-varnyogás közben. Valójában nekem még azt is nehéz elképzelnem, hogy erre bárki képes ellazulni, de biztos van akinek ez megy. :)

A tudomány a valóság költészete!

(#61591) Z.É.T. válasza Vesa (#61590) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Tomiról nyilván nem sokat tudsz, de a meditációról sem sokat ;]
(az önfeledt koncertezés IS lehet meditatív élmény)

Egyébként meg persze, virágozzék minden virág, ahogy jól esik :)

@lacafaca: na, akkor idén van miért várnom a karácsonyt :D

(#61592) t72killer válasza Ringman (#61572) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A fő kérdés, hogy az ex-omikronos védelem, akár oltással, akár anélkül jó-e erre a "deltacron"-ra. BA.1 és BA.2 átesett lehet a legnagyobb populáció most a bolygón.

#61581: megértem, mit csináljanak a hektónyi vuhani levessel? Az emberek olyat szeretnének, ami megvédi őket, és nem lapítani kell, hogy jaj, nem öl meg (óttás nélkül is mondjuk 0.1%), de rettegni kell a longcovidtól? Tessék virítani a variáns oltóanyagokat, abból fog fogyni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61593) fatal` válasza t72killer (#61592) üzenetére


fatal`
titán

Tessék virítani a variáns oltóanyagokat, abból fog fogyni.

Szerintem abból se. Az emberek 80%-a azt se tudja mi az a variáns (lehet, hogy keveset mondtam), csak a görög betűket tudja, amit a TV-ben hall kb.

(#61594) Vesa válasza fatal` (#61593) üzenetére


Vesa
veterán

Szerintem sem fognak már rohanni a népek, főleg, mert mára gyakorlatilag le van sz*rva az egész, ormányzati szintről is (nem mintha eddig nem lett volna, de most még jobban). Már így is megy a "hülye tudósok, akik nem tudtak semmit kezdeni a Coviddal" című mantra. Olyan lesz mint a flu, vagy olyan se. Egy szűk réteg majd beadatja rendszeresen, a többi nem fogja.

A tudomány a valóság költészete!

(#61595) szabi__memo válasza PuMbA (#61586) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen. Jó dolog a kombináció. Ki gondolta volna?! :DD
Ha most beleteszik az egykori szép emlékű bétát, akkor már csak az a kérdés valójában mennyit nyertek vele a jelenleg futók variánsok ellen..

Egyébként meg még veszteni is lehet olyan kombinációval ha olyannal keverik a régit ami épp nem túl kompatibilis a jelenlegiekkel...

Béta... :Y

[ Szerkesztve ]

(#61596) szabi__memo válasza Vesa (#61594) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azért még jöhet olyan kombináció ami miatt meggondolják a népek. Én úgy látom jelenleg is van ahol ilyenek terjednek már

(#61597) Parci válasza szabi__memo (#61596) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha nincs neki hajcihő csapva, észre sem veszik

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61598) mpo válasza Z.É.T. (#61588) üzenetére


mpo
veterán

A kelkáposzta védelmében a frankfurti levest megemlítem.
[link]
Kell hozzá jobb fajta kármin-mentes (E120) bécsi vagy frankfurti virsli.

Ha érted, akkor már elavult.

(#61599) mpo


mpo
veterán

Kásler Miklós távozik.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma nem marad egyben a következő ciklusban. Az oktatást, az egészségügyet, a kultúrát, a sportot magába ölelő mamut 2010-ben kapott közös minisztert, ám eddig nem sikerült egyetlen vezetőjének sem kellően átlátni, hatékonyan irányítani az összes ide tartozó területét.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61600) szabi__memo válasza Parci (#61597) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azért a brit mellé magas oltási arány is társul. Ha az lenne itt észre lehetne venni.. és akkor lehet még annál komolyabb is. A védettség is fogy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.