Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61201) Mr K válasza Drizzt (#61197) üzenetére


Mr K
senior tag

Azon töprengek, hogy ha a Covid nem elég indok, hogy változtassunk az életmódunkon, akkor a globális felmelegedés sem az. Azaz ideje volna végre eltörölni az ezzel kapcsolatos minden korlátozást (széndioxid kvóták, autógyárak böntetése, stb.) Elvégre ki akarna egy olyan világban élni, ahol nem lehet mindenkinek olcsó autója, vagy nem repülhet minden évben egy kies trópusi szigetre nyaralni.

Így, belegondolva, embertelennek tűnik a dohányzás üldözése is...

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61202) Ringman válasza Mr K (#61201) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem kell rajta töprengeni, magunktól nem fogunk változtatni rajta (mint társadalom)

a szent piac meg már akkor fogja megoldani magától, amikor már túl késő, aztán sok helyen majd a brazil/d-afrikai köztársaság-szintű társadalmi/jövedelmi szakadékok lesznek európán/usán belül is.

(#61203) t72killer válasza Mr K (#61201) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az externáliákat ki kell fizetni. Dobozonkénti 50$-os árral nagyjából ki van.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61204) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Sziasztok!
Hegyeshalomnál szeretnék kimenni Ausztriába jövő héten, két Sputnik és egy Pfizer oltást kaptam korábban. Ezzel szabad utam van, vagy kérik a PCR tesztet? :R

(#61205) BlackV


BlackV
senior tag

#vannakbajok

Betelt a pohár: pánik és fosztogatás a 23 napja lezárt Sanghajban

Egyik tweet alatt valaki ezt írta:

"They beat and abused many people who went out and resisted. In Shanghai, they also forcibly separated Covid-positive babies from their mothers."

(#61206) BlackV válasza bulikavagyok (#61204) üzenetére


BlackV
senior tag

Síelősök azt írják át lehet csusszanni így, de ha nagyon szőrözni akarnak akkor nem okés, ha jól tudom.

(#61207) Ringman válasza BlackV (#61205) üzenetére


Ringman
nagyúr

durva mi megy ott, nem igazán sikerült felkészülni erre.

(#61208) bulikavagyok válasza BlackV (#61206) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi a gyors választ! Nem tudom, h hol érdeklődjek utána... Pár hónapja olvastam a hírt, h az egyik EU parlamenti képviselő állásfoglalást kért, és aszerint be kell, h engedjenek az összes EU országba ilyen oltás-kombóval is. Csak persze kérdés, h a határőrök tisztában vannak-e ezzel?

Meg is van a hír: Vége a tiltásnak: megoldódott a Szputnyikkal és a Sinopharmmal oltott magyarok utazása

[ Szerkesztve ]

(#61209) Ringman


Ringman
nagyúr

fridum day: [link]

---
Thousands of people could be dying waiting for ambulances or because of long waits on trolleys in A&E.
Hospitals could start mixing Covid and non-Covid patients as @NHSEngland tells them to review infection rules. Leaked letter below makes clear the risk in emergency care now outweighs risk of spread of #COVID19 on wards:

(#61210) Parci válasza bulikavagyok (#61208) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

grüner pass nevű app legyen a telefonon, olvasd be vele a 3. oltásod qr kódját, azt mutasd a határon. a gyakorlat azt mutatja, hogy így át lehet menni mindentől függetlenül. 99%.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61211) BlackV válasza Ringman (#61207) üzenetére


BlackV
senior tag

Hiaba a magas atoltottsag ket sinovac/pharm halottnak a cvitamin a mutansok ellen. Nagyon kell a 3. oltas az evolucio miatt, ami lehetoleg nem inaktivalt. Raadasul nincs termeszetes immunitasuk sem. Lesznek meg bajok.

(#61212) bulikavagyok válasza Parci (#61210) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

OK, köszi a tippet! :R

(#61213) Parci válasza bulikavagyok (#61212) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

felrakhatod az egész család 3. oltási igazolását a saját telódra is, de mindenki felrakhatja a sajátjára a sajátját is. és fontos, hogy csak a 3-at.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61214) Mr K válasza Ringman (#61202) üzenetére


Mr K
senior tag

A probléma, amivel az emberiség szemben áll, nem pusztán a Covid, hanem az, hogy ilyen járványok márpedig lesznek. (10-20 évente?) Erre a tudomány már régóta figyelmeztetett, csak eddig senki nem vette komolyan. Azaz, ha Covidot ennyivel meg is ússzuk, nincs garancia arra, hogy a következő pandémiát is. (Kissé vicces, hogy két év járvány után a gazdag német állam csak az ukrajnai háború kapcsán kezd el azon gondolkozni, hogy igen, a stratégiai tartalékokat (pl. orvosi felszerelésekből), nem ártana feltölteni.)

#61203 t72killer A Covid externáliáit ki fogja fizetni?

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61215) bulikavagyok válasza Parci (#61213) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi, de én magányos farkas vagyok. Se feleség, se gyerek egyelőre. :B
Közben sikerült regisztrálnom az appba. :R

(#61216) Parci válasza bulikavagyok (#61215) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

micsoda szabaccság! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61217) t72killer válasza Mr K (#61214) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó kérdés, de ha velünk marad és ezek az externáliák jelentősek lesznek, foglalkozni kell azzal, hogy pl egy antibaxter megfejtőnek, v mégrosszabb, hittérítőnek miért is jár 30millás kezelés közpénzből.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61218) bulikavagyok válasza Parci (#61216) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Jaja. :DDD

(#61219) Mr K válasza t72killer (#61217) üzenetére


Mr K
senior tag

A helyzet ennél sokkal bonyolultabb. Pl. van egy olyan aspektus, hogy a fő terjesztési vektor a fiatalok ("haverok, buli, ...), a fő elszenvedő viszont az idősebbek (vagy egyéb veszélyeztetett réteg, pl. várandósok). Lesz pl. "buliadó"?

#61205 BlackV Bocs a linkelt cikket nem olvastam, de angolszász sajtó szerint a problémák forrása, hogy először két részletben 5-5 nap lezárásról volt szó (április 5-ig), és az emberek erre készültek fel. Viszont már április 9. van, és még mindig nem lehet kimenni az utcára, azaz egy csomó ember egyszerűen kifutott a tartalékaiból. Nagyobb baj, hogy erre a szervezők sem készültek fel, aminek ékes jele, hogy az odavezényelt egészségügyi személyzet ellátása is akadozik...

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61220) t72killer válasza Mr K (#61219) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A nyugger meg fizet az oltást mindíg fél évvel később kapó fiatalnak a long miatt? Az elzárások miatt kitermelődött sok introvertált, mentális problémával szenvedőnek?

SzVSz maradjunk az egyértelmű dolgoknál, és ha nem akarjuk alapjaiban szétzúzni a maradék szabad társadalmat, és a (nemritkán destruktív forrásból pénzelt) extrém deviancia büntetésénél.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61221) mpo


mpo
veterán

Amit a #61196-ben linkeltem, mindkét oldalnak (#nincsisvírus, #lesznekbajok) ajánlatos elolvasni.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61222) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Anyós 10 hét után duplázik. (+PCR)
Csütörtökön volt nálunk, talán még nem fertőzött.
Meglátjuk.

(#61223) Mr K válasza t72killer (#61220) üzenetére


Mr K
senior tag

Oké, nem lázítok, minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vagyok elégedve. :R

Azért ezt még iderakom:
As Britain learns to live with Covid, it faces a new pandemic of disruption
;]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61224) Parci válasza Z.É.T. (#61222) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jobbulást neki! (omi1 - omi2, gondolom)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61225) Drizzt válasza Mr K (#61201) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Azért ne tegyünk úgy, mintha a covid miatt ne változtatta volna meg majdnem mindenki az életmódját. Viszont azt is észre kell venni, hogy a járvány mai helyzetében, ezen a részén a földgolyónak jóval alacsonyabbak a rizikók, mint a járvány kezdetén. Így most újra változik az életmód. Ugyanolyan így sem lesz biztosan, mint pre-covid. Lehet lesz majd megint olyan időszak, amikor zárkózhatunk be, hátha nem.
Illetve más az, hogyha a a globális utazás korlátozott, mintha ki se tehetnéd a lábad évekig az ajtódon. A klímaváltozás elleni harc jegyében teljesen más jellegű eszközöket kell alkalmazni, mint a covid ellen. Személyes véleményem az, hogy a covid visszafogás eszközei sokkal fájóbbak, mint a klímaváltozáséi.

[T72-nek sokkoló történet: Zsirinovszkij meghalt Covid-19 fertőzésben, állítása szerint eddig 7 oltást kapott.]

I am having fun staying poor.

(#61226) tboj


tboj
tag

Szembejött velem egy ilyen poszt, és nagyon megtetszett. Az angolul nem értők érdekében próbáltam hasonlóan tömören fogalmazva és viszonylag pontosan lefordítani, de szerintem így sem sikerült teljes egészében ugyanazt a jelentéstartalmat átadni: "Ha nem vagy tudós, és nem értesz egyet a tudósokkal tudományos kérdésekben, akkor az valójában nem egyet nem értés, hanem tévedsz. A tudomány nem igazság. A tudomány az igazság keresése. Amikor a tudománynak megváltozik a véleménye valamiről, nem hazudott, hanem többet tudott meg róla."

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#61227) updog


updog
senior tag

Sziasztok! Egy ideje kerülök híreket, infókat mindenről is, beleértve a covidot, kis tanács kéne.

3. oltásomról lemaradtam decemberben, mert pont előtte héten sz*ptam be ezt a szutykot. Azóta volt még influenza, és még 4-5 kisebb-nagyobb ovis nátha (gondolom legalábbis hogy nem covid volt, bár az egyik kör az nem esett olyan jól mint a többi, de nem teszteltünk), most is az van, kapar kicsit a torka az egész családnak. Szóval mai napig nem jutottam el a 3.-ra (2 Pfizer volt és azt is akarok).

Egyrészt vajon van-e bármi értelme előtte ellenanyagot nézetni? (Abott szerinti 9000 körül volt a 2. után szeptemberben, de decemberben mégis legyalult majdnem egy hónapra a virnyák, csak még a 3. előtt anno szerettem volna nézetni, dehát már 10 hós a második oltásom...).

Másrészt szerintem amíg ovi van, úgyis lesz valami kis légúti szutyok a levegőben, gondolom ha most amúgy jól vagyok, nem akkora gáz erre ráadatni a harmadik shotot?

Mert kb. akkor mennék hétfőn. De akkor meg már azon gondolkozok hogy egyáltalán beadassam-e most...? Ugye jóidő, nyár, dizsi, talán őszre lesznek upgradelt oltások is, majd akkor?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#61228) Mr K válasza Drizzt (#61225) üzenetére


Mr K
senior tag

Az életmód váltás nem a jelen problémákra való kényszerű reagálást takarná, hanem a jövőre vonatkozót. (Az, hogy mától nem iszom alkoholt, életmódváltás. Az, hogy múlt héten, amikor kórházban voltam (alkoholmérgezés miatt), nem ittam egy kortyot sem, nem az.)

A covid miatti életmódváltás arra irányulna, hogy úgy alakítjuk át az életünket, hogy a jövőben kisebb legyen az esélye annak, hogy újabb járványok alakuljanak ki, vagy ha ki is alakulnak, könnyebb legyen azokat megfékezni. (2020. tavaszán (majdnem) mindenkinek megváltozott az élete, hogy aztán 2020. nyarán ugyanannyian menjenek az akkor éppen járványgócként szolgáló Adriára, mint előző évben.)

"járvány mai helyzetében, ezen a részén a földgolyónak jóval alacsonyabbak a rizikók, mint a járvány kezdetén"
A globális felmelegedés mai helyzetében a földgolyónak ezen részén a globális felmelegedésnek nincs igazán nyoma. A szén-, olaj- és földgázkészletek bőségesek, a tenger legfeljebb pár centit emelkedett (és hát hol van itt tenger), a hőhullámokba legfeljebb néhány tucat nagyon idős vagy beteg ember hal bele. Azaz semmi nem indokolja, hogy egy autó kétszer annyiba kerüljön, mint 10 éve (és hogy emiatt szegény gyereknek busszal kelljen iskolába járnia).

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61229) balojazz


balojazz
tag

Legjobb vírusos-pandémiás-kiirtósos film: 12 majom.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#61230) t72killer válasza Mr K (#61223) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vérzik a szivem a vérbrexiter parasztok izé, farmerekért :DDD . Az NHS-t állítólag feltőkésítik - nopersze nem a nem létező "brexit haszonból", hanem TB/adó emelésből.

#61228: a járványveszély csökkentéséhez kb fel kéne számolni az egész urbanizált, egymás nyakában élős modellt. Brüsszel, Moszkva, Párizs, Sanghaj stb lakosságát <100fős falvakba széttelepíteni, az ingázós iparágakat nagyban visszanyesni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61231) balojazz válasza Mr K (#61228) üzenetére


balojazz
tag

Ez nem elég izmos vírus ahhoz, hogy életmódváltást indokolna. Az influenza is hozza ezeket a számokat 5-10 év alatt, mint amit a covid egy év alatt, csak előbbi már mondjuk egy-két évszázada velünk él. Volt azért a fluból is nagyobb probléma több is, az sem indokolta. Kurkászó majmok vagyunk, nem való a magány nekünk.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#61232) BlackV válasza updog (#61227) üzenetére


BlackV
senior tag

Volt 2 "jól sikerült" Pfizered + rá egy veretes kovid, decemberben, szerintem őszig megvagy. Én erőszakkal nem tartanám folyamatosan maxon az antitest szintet, mert az anti idiotípusú antitestek is okozhatnak nem kívánt dolgokat, illetve még csak kutatják a témát.

Anti-idiotype Antibodies in SARS-CoV-2 Infection and Vaccination

"Since the release of our commentary, we have received correspondence from both patients and clinicians describing evidence of potential autoantibodies to ACE2 in association with protracted adverse events after vaccination. Much more attention to these adverse effects of infection and vaccination, as well as an understanding of the immunologic mechanisms underlying them, is needed."

[ Szerkesztve ]

(#61233) pjen válasza tboj (#61226) üzenetére


pjen
félisten

Ezek olyan szép nagy szavak amik elfedik az igazságot.

(#61234) pjen válasza Mr K (#61228) üzenetére


pjen
félisten

Ha hagynánk a kovidot , elintézné az életmódváltást. Tízből hét ember meghalna a maradék könnyen tudna megfelelő távolságot tartani, nem terjednének a vírusok.

(#61235) Ezekiell válasza pjen (#61233) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ami mi is...? Világosíts fel minket kérlek.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#61236) pjen válasza Ezekiell (#61235) üzenetére


pjen
félisten

Ha Ők tévednek akkor megdumálják, ha Te nem hiszed el józan paraszti ésszel most amire majd késöbb rájönnek akkor Te vagy a buta. Az a baj, hogy még a kétkedés lehetőségét is igyekewznek elvenni.

(#61237) Parci válasza BlackV (#61232) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

+1, én is ősszel adatnám be a harmadikat

illetve mi magunk is ezt fogjuk tenni: a fiam 2. pfizerje ősszel lesz, ha nagyon nincs sehol frissített oltás, akkor mi meg mondjuk november környékén nyomunk egy negyediket

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61238) Parci válasza pjen (#61236) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

joga van bárkinek kételkedni, de remélem azt azért átlátod, hogy akkor releváns egy kételkedés, ha hasonló színvonalon történik, mint az állítás. amiből persze következik, hogy egy átlagember egyszerűen nem tud annyit, hogy kételkedjen. se te, se én.

nem tudok egy statikusnak se odaszólni, hogy "szerintem leszakad a híd", mert alá kéne támasztanom, hogy miért gondolom ezt. azt meg nem tudnám.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61239) Hieronymus válasza pjen (#61234) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Tízből hét ember meghalna a maradék könnyen tudna megfelelő távolságot tartani,..."

A covidtól biztosan nem.
Ránéztem a telefonomra. A tegnapi statisztika szerint, az összes fertőzött 9.2%-a igényel kórházi ellátást Németországban. Arra sajnos nincs statisztika, hogy ezen emberek hány százaléka távozik tepsiben az intenzívről. De mindenképpen csekély, még a fertőzöttek számához viszonyítva is. Nemhogy lakosság arányosan.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#61240) pjen válasza Parci (#61238) üzenetére


pjen
félisten

Tudom, hogy nem jó példa, de mikor a nyugati térnél épült a felüljáró a nővéremmel jöttünk arra kocsival. Nem sok hiányzott már, tesóm ránézett, mondta, hogy nem fognak találkozni az ívek és igaza lett.persze aztán letagadták. Egyébként a konkrét fizikai, kémiai, biológiai részében lehet, hogy nem, de például az eljárás rendben nyugodtan tudhat. Csak egy példa. Az első lezárásoknál a piac 10 bejáratából 9 et lezártak, az egy bejáraton ami elég keskeny volt csak egymást lökdösve lehetett közlekedni. Jelszó ellenőrzik a maszkokat.jól összezsúfolták az embereket, had kapják el egymástól. Következő karantén ugyanez, az új piac jó hosszú, a két végén van ki és bejárat az egyiket lezárták. A tudománynak a hétköznapokban is működni kellene.

[ Szerkesztve ]

(#61241) Parci válasza pjen (#61240) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a nyugati téri felüljáró mondjuk tényleg egy végtelenül látványos elb.szás volt, arra én is emléxem :DDD

a piacos példa annyiban nem jó, hogy annak tényleg semmi, de semmi köze a tudományhoz. az egyszerűen béna szervezés. de látod, a tudomány nyakába varrják ezt is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61242) pjen válasza Parci (#61241) üzenetére


pjen
félisten

Tudok még írni.Fiatal koromban a honvéd kettes belgyógyászatán is melóztam a vese köves betegek minden ebédhez kaptak egy üveg sört. Úgy hozta a sors, hogy elmentem egy hasi ultrahangra. Kiderült van valami nyugvó vesekövem. A Doktornő aki az UH t csinálta, mondta igyak napi egy üveg sört. Házi dokihoz elvittem a leletet, azt mondta sört ne igyak.Elmentem urológushoz, rákérdeztem a sörre, csak hümmögött. Tudok még szebbet is. Feleség gyereknek asztmás volt időnként elmentünk tüdő dokihoz ellenőrzésre. Engem is meghalgatott és gratulált milyen jól húz a tüdőm, akkor már 30 éve cigiztem. Ezt el is mondtam,azt mondta a ciginek előnyei is vannak. Persze lassan 20 éve abbahagytam. Kb ennyit a tudományról.

(#61243) Parci válasza pjen (#61242) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez már közelebbi, de ez sem. ezek orvosok, képzettek, de kérdés, hogy mikor tanultak, mire emlékeznek még belőle, mennyire figyeltek oda, mit értettek meg stb. ugye dokiból mindenféle extrém hülye is van, lásd szadai házidokit, aki nem oltotta be az embereket, mert ő nem hisz benne és médiahiszti a covid.

sőt, a kutatók között is vannak egészen selejt userek is. ez ilyen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61244) updog válasza Parci (#61237) üzenetére


updog
senior tag

+BlackV köszi a gondolatokat :R

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#61245) Vesa válasza Mr K (#61190) üzenetére


Vesa
veterán

Teljesen jól látod sajnos. Szerintem is el a legvalószínűbb forgatókönyv.

A tudomány a valóság költészete!

(#61246) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Laca, csinált a kedvedért videót a Zsóti ;)

(#61247) Ringman


Ringman
nagyúr

(#61248) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok. Ket orosz utan tavaly osszel kaptam egy moderna vakcinat. Nagyjabol egy honap mulva felesegemmel kulfoldre megyunk varhatoan hosszabb idore es felmerult, hogy esetlegesen a kesobbiekben ujra elojohet a szabaly, miszerint ket EU-ban elismert vakcina kell a kinttartozkodashoz. Hogy emiatt akkor ne kelljen hazajonni, arra gondoltam, hogy mihamarabb felvennek egy negyedik oltast, mar technikailag meg is engedi az idopont foglalast a rendszer. Valami moderna vagy pfizer lenne. Igazabol csak azert, hogy egy esetleges ujabb hullam eseten kint tudjak maradni.
Mi a velemenyetek, bevallalhato egeszsegugyi szempontbol egy negyedik? Vagy jobb varni es hazautazni majd akkor felvenni? Mennyire lenne megterhelo a szervezetnek ha most tulesnek rajta?

[ Szerkesztve ]

(#61249) Parci válasza #68216320 (#61248) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon nem félnék tőle, ugyanakkor én nem venném fel. tényleg ráér akkor, ha változnak a szabályok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61250) #68216320 válasza Parci (#61249) üzenetére


#68216320
törölt tag

Egyedul az lehet problemas a kesobbi felvetelben, hogy amikor szukseg lesz majd ra, esetleg problemas lesz felvenni.
Esetlegesen nehez idopont foglalas es mivel uj melohelyen kezdek nem tudom a hazautazas mennyire lesz egyszeruen megvalosithato.
Szoval egeszsegugyi szempontbol akkor nem lenne gond egy mostani felvetel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.