Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62801) t72killer válasza tboj (#62800) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez egy életerős példány, jobbulást :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62802) Parci válasza tboj (#62800) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nahát! mi nem csináltunk tesztet, talán nincs is, de mondjuk ez picit izgalmasabb már így. asszonynak nem igazán volt hőemelkedése, de azt mondja, hogy "nem érzi olyan tipikusnak a tüneteket" (inkább topikosnak :DDD), amit 2020. eleje óta nem szívesen hall az ember :DDD

(meg mi ugye márciusban voltunk alaposabban omikronosak, szóval lehet, hogy még ha az is, most nem üt nagyot)

jobbulást!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62803) Ringman


Ringman
nagyúr

First study of Paxlovid in vaxxed people shows a significant benefit in preventing hospitalization for those over 65yo, but not for younger. The study was independent of Pfizer, used real-world data. Done in Israel of course (US seems incapable of this) [link]

(#62804) tboj válasza Parci (#62802) üzenetére


tboj
tag

Köszi sracok, összességében eddig eléggé mild, remélem így is marad.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#62805) t72killer válasza tboj (#62804) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Napozz sokat, a D-vitamin jót tesz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62806) tboj válasza t72killer (#62805) üzenetére


tboj
tag

Az megvolt tegnap, délelőtt 10-től délután 2-ig ástam a tűző napon. :D Most inkább önkéntes karanténozok.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#62807) Parci válasza t72killer (#62805) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

betegen, pláne hőemelkedéssel nem a legfaszább dolog napozni, nem jó ötlet. inkább pihenjen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62808) t72killer válasza Parci (#62807) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

akkor d-vitamin tabi. Bár én ha tehetem, kehesen is kiülök. Az omikron-körömet is főleg a szabadban töltöttem, persze nem cementeszsákokat emelgetve.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62809) Parci válasza t72killer (#62808) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gyerekek, ez elvileg a tudományos topik. hőemelkedéses usert nem küldünk ki a napra. és egyébként is mi ez a baromság, hogy beteg vagyok 5 napja, gyorsan napozzak össze d-vitamint? :F nem akkor kell kapkodni már, nem gyógyítja a covidot stb. remélem azért ivermectint nem fogtok ajánlani neki.

pihenje ki szépen, elmúlik pár nap alatt. ilyenkor a pihenés a legjobb, ha nem kell a szervezetnek a mozgásra fordítani az energiád, több marad az immunrendszernek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62811) lacafaca válasza Parci (#62807) üzenetére


lacafaca
őstag

akkor ezt tessék tudományosan igazolni ;]
semmi bajod nem lesz a napon, ha van egy kis hőemelkedésed (még lázzal sem, de cáfolj nyugodtan, aztán majd jól megcáfollak), amúgy is olvashatod, kint ásott a napon (így még a pihenéselmélet is bukó), sőt azt is olvashatod, hogy nem lett szarabbul, sőt...amúgy is csak egy kifekvést tanácsolt a tankos szerintem és nem betonozást, az meg nulla kalória :P (viszont ha emlékeim nem csalnak, te betonoztál már szétesve, szóval na...)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#62812) t72killer válasza Parci (#62809) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ha bélférges is, akkor mehet az iver :DDD .

de ok, legyen tabi, etessük a szakállas vitaminmaffiát ;]

A nap nem értem, miért üti a pihenést :F ?

#62811: annyi, hogy a vizesbutykost nem raknám messzire, hőemelkedéssel több a folyadékveszteség.

#62813: napszúrás/egyéb túlhevülés: azért erre oda lehet figyelni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62813) Parci válasza lacafaca (#62811) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha hőemelkedésed van, jobban jársz, ha a szervezeted állítja be a hőd és amúgy "hőstabil" helyen vagy, nem pedig a napon rohadsz és bekavarsz vele. de ezt csak az orvosok mondják, tudom, hogy a vitaminlobbi szerint a napfény az a napszúrásra is jó. :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62814) tboj


tboj
tag

Mindenki nyugodjon le :DDDTájékozott vagyok a témában, nulladik naptól követem a topikot, csak ritkán írok. Pontosan tudom, mit érdemes/nem érdemes. A tegnapi ásást kihagytam volna, ha tudom, hogy covid, de akkor még nem tudtam. Több hozzászólást nem is érdemes rám pazarolni. Peace.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#62815) t72killer válasza tboj (#62814) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:)) :R .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62816) lacafaca válasza Parci (#62813) üzenetére


lacafaca
őstag

tudod mikor mértem utoljára meg a testhőmet? talán 40 éve...ezalatt hányszor lehettem devlás, aztán akkor mi van? ha annyira megüt egy kórság, amúgy sincs kedved fölkelni sem. szóval nem a vitaminlobbi, csakis a józan ész mondatja velem, ha kívánod kimész, ha nem bennmaradsz, de a napfénynél jobb orvosságot még nem találták föl (és soha nem is fogják) ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#62817) t72killer válasza lacafaca (#62816) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A friss levegő se utolsó, amikor nem a saját kiprüszkölt vírus-baci redvádat lélegzed be. Ezért még ha bent haldoklik is az ember, minimum szellőztetni érdemes.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62818) pjen válasza t72killer (#62817) üzenetére


pjen
félisten

A tüdő szanatóriumban is kiültetik az ápoltakat a levegőre, napra, pedig azok sokszor küzdenek hőemelkedéssel.

(#62819) Parci válasza pjen (#62818) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, nyilván egy krónikus tüdőbeteg a tökéletes cáfolat :W

feladom akkor, győztetek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62820) Parci válasza t72killer (#62817) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gyakran kell szellőztetni, amikor betegek vagytok, persze :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62821) t72killer válasza Parci (#62820) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R . Éljen a napfény🏜🌞 ❤ :)) .

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62822) mpo


mpo
veterán

Mask rules are suddenly back in California as coronavirus hits danger zone
[link]
Az amerikai FDA a szívgyulladás kockázatát jelzi a Novavax COVID vakcina után
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#62823) pjen válasza Parci (#62819) üzenetére


pjen
félisten

Hőemelkedésről volt szó, mindegy, hogy milyen okból. :)

(#62824) t72killer válasza mpo (#62822) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálunk nem lesz hullám, ahhoz tesztelni kéne...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62825) lacafaca válasza mpo (#62822) üzenetére


lacafaca
őstag

[link]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#62826) Ringman válasza mpo (#62822) üzenetére


Ringman
nagyúr

hits danger zone = maszkhordás elrendelése el lett késve hetekkel

(#62827) mpo válasza Ringman (#62826) üzenetére


mpo
veterán

Láttunk már ilyet.

Ha érted, akkor már elavult.

(#62828) Jablocskov válasza lacafaca (#62825) üzenetére


Jablocskov
tag

Increased emergency cardiovascular events among under-40 population in Israel during vaccine rollout and third COVID-19 wave

Idézet a cikkből:
"Fontos megjegyezni ennek a tanulmánynak a fő korlátját, amely az, hogy olyan összesített adatokra támaszkodik, amelyek nem tartalmaznak konkrét információkat az érintett betegekre vonatkozóan, beleértve a kórházi kimeneteleket, a mögöttes kísérőbetegségeket, valamint a védőoltást és a COVID-19 pozitív státuszt."

A szerkesztő megjegyzése:
Figyelmeztetjük az olvasókat, hogy a cikk következtetései kritikáknak vannak kitéve, amelyeket a szerkesztők mérlegelnek. Amint minden fél lehetőséget kapott a teljes válaszadásra, további szerkesztői válasz érkezik.

(#62829) Parci válasza pjen (#62823) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy a f....ba lenne mindegy, hogy valaki vírusfertőzéstől van épp hőemelkedett zónában 2 napig, vagy krónikus tüdőbeteg és hónapokon át tartó állapota van? és ha kimarad 2 nap a napozásból, akkor jön a vitaminhalál?

tele van a topik doktorokkal :W

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62830) Parci válasza Jablocskov (#62828) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

micsoda mázli, hogy már az asszony is épp elmúlt 40! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62831) pjen válasza Parci (#62829) üzenetére


pjen
félisten

Nem jön a vitamin halál. Viszont a virusfertőzött is kimehet a napra. Például a flu fertőzöttöt se tiltják el a napfénytől, pedig az is virus. Szerintem engedd el, Te sem vagy doktor.

(#62832) Parci válasza pjen (#62831) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

el is engedem, mert nehéz úgy vitatkozni valakivel, hogy az még ahhoz sem veszi a fáradságot, hogy értelmezze a leírtakat.

nem hittem volna, hogy ez a topik is simán a népi öngyógyító sámánok helyévé lesz. szerintem zárható is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62833) pjen válasza Parci (#62832) üzenetére


pjen
félisten

Életmód tanácsok
Az egészséges életmód jelentősen csökkenti a pszichés tünetek kockázatát is, nemcsak a hétköznapokban, hanem krízishelyzetben is.
Testmozgás: Jó állapotú vagy már gyógyulófélben lévő betegeknél szigorúan személyre szabott, és a kezelőorvossal egyeztetett mozgás, gyógytorna;Rendszeres napi aktivitás, napi ritmus fenntartása, ha lehetséges;Napsütés, napozás a teraszon, ha lehetséges;Egészséges táplálkozás;A társas kapcsolatok amennyire lehet maximumon tartása (lásd fenn);Tudatos információhasználat: koronavírus-hírek olvasásának a nap egy bizonyos meghatározott szakaszára korlátozása, helyette közösségi médiahasználat erősítése, vagy elmélyülés más tevékenységben;Pihentető alvás biztosítása.
Ezek kifejezetten a korona vírusos betegek ápolási tanácsai.
:)

[ Szerkesztve ]

(#62834) mpo válasza Parci (#62832) üzenetére


mpo
veterán

szerintem zárható is.
Van jobb ötletem, sejted mi az. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#62835) pjen válasza mpo (#62834) üzenetére


pjen
félisten

#62811lacafaca.Hidd el, hogy igaza van.Egyébként amit bemásoltam nem én találtam ki.

[ Szerkesztve ]

(#62836) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Last week Pfizer completed submitting data to FDA on their vax for <5-year-olds, >1mo after Moderna.
The more I chew on the whole <5yo vax issue, the worse it tastes. In fact it seems like moving the goalposts to favor one company in the most egregious way.
A short thread.

(#62837) lacafaca válasza Parci (#62832) üzenetére


lacafaca
őstag

gyertek vissza, ez már úgy is fölösleges :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#62838) Drizzt válasza pjen (#62833) üzenetére


Drizzt
nagyúr

" helyette közösségi médiahasználat erősítése"
Na ilyen javaslatot se láttam még semmilyen kontextusban pozitívan említve. :D Bár az lehet, hogy a Covid-hírekhez képest még mindig jobb, de azért amikor készülhetett ez a tanácsfüzér, akkor gondolom ott is mindenhol ez volt a téma.

I am having fun staying poor.

(#62839) t72killer válasza Ringman (#62826) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez már csak így szokott menni. A járvány megelőzése politikailag nem kifizetődő, utána viszont vastagon lehet profitálni az elkésett intézkedések sorozatából. Mmint politika szinten, mert az adófizető mind egészségileg, mind pénztárcájában megszívja.

#62828: ezeket a körülményeket nagyon is bele kellett volna venni, uis pl a covid igencsak releváns, akár oltással akár anélkül esett át rajta az ember.

#62829: abszolúte, szívátültetést, vakbelezést és bioenergia-feltöltést is vállal bármelyik topiktárs így neten keresztül :K

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62840) t72killer válasza Ringman (#62836) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vuhani cucc? Ha igen, az FDA helyében úgy vágnám ki őket mint macskát sz...i.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62841) pjen válasza Drizzt (#62838) üzenetére


pjen
félisten

Pedig ezt a Szemmelveiss egyetem utmutatásából kopiztam.

(#62842) Parci válasza pjen (#62833) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

figyelj, értelmezd már legalább a saját kommentjeid. ennek így nincs értelme. és feküdj ki lázasan a napra kedvedre bármikor.

na, urak, szerintem döntsük el, hogy mi legyen a topikkal? maradjon? zárjuk? esetleg tessékeljük ki adminisztratív eszközökkel azokat, akik két év alatt egyetlen tudományos szemléletű hozzászólást sem ejtettek meg? végülis ez egy dedikált topik lenne azoknak, akik tudományos szemlélettel szeretnének beszélgetni a témáról, tehát nem azzal kezdik, hogy az hülyeség és nem népi alapon gyógyítanának. pjen, laca nem ilyen. nincs velük semmi gond, de ez nem az ő topikjuk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62843) OPiiPO válasza Parci (#62842) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nekem továbbra is az a javaslatom, hogy nevezzük "Komoly Pandémia klub"-ra, és ha lehet vonjuk össze a Majomhimlős topiccal. Ez utóbbi május 20 óta 108 hsz-t termelt, és személyi összetétele kb. megegyezik ezzek a topiccal.
Pjen, laca pedig találjta meg helyét a máshol.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#62844) kolopele válasza Parci (#62842) üzenetére


kolopele
nagyúr

OPiiPO kollégával értek személy szerint egyet. Mondjuk ideiglenesen akár zárni is lehetne, aztán újra visszatérni ősz környékén rá, de 2-3 tagot utána sem kellene ide visszaengedni. Van sok fórum a tagadóknak, oltáselleneseknek, menjenek oda. Legyél kicsit keményebb. Nyilván itt nem azokra az offokra gondolok, amelyek építő jelleggel bírnak, tájékoztatnak, hanem....tudod szerintem mikre.

[ Szerkesztve ]

(#62845) mpo válasza Parci (#62842) üzenetére


mpo
veterán

esetleg tessékeljük ki adminisztratív eszközökkel azokat, akik két év alatt egyetlen tudományos szemléletű hozzászólást sem ejtettek meg?
A #62834-ben csak céloztam rá, de OPiiPO és kolopele le is írta.

Szemmelveiss egyetem? :(

Ha érted, akkor már elavult.

(#62846) pjen válasza mpo (#62845) üzenetére


pjen
félisten

Tudom, vezetés közben írtam telóról. De nem tudom mért ez a lényeg,és nem az ápolási ajánlás? A tudományos szemléletű hozzászólások nem igazán jönnek be, nagyon jó példa erre Sanghaj. Vagy Olaszország ahol a suliban és a tömeg közlekedésen kötelező a maszk, máshol sehol. Ahol vita lehet arról, hogy egy reggel negatív tesztet produkáló este lehet e fertőzött.

[ Szerkesztve ]

(#62847) pjen válasza Parci (#62842) üzenetére


pjen
félisten

"figyelj, értelmezd már legalább a saját kommentjeid"senki nem beszélt láz ról. Hőemelkedésről volt szó. Mondjuk 37,5. 41 fokkal nyilván nem tesznek a napra.

(#62848) Ringman válasza t72killer (#62840) üzenetére


Ringman
nagyúr

az...

amit az fda leművel az u5-ösök oltásával (pl elgáncsolják a covaxint, utólag kérik a modernától a létszám növelését -> több hónaps csúszás) az szégyen.
lassan háromnegyed éve megy ez a folyamat. gyak mindennel bevárják a pfizert, az meg elcseszte a dózist

(#62849) pjen


pjen
félisten

Csak még valamit. A maszk hordásról, hogy mennyit véd, ha csak Rajtad van. A világháborúban a hosszú bajszokat is le kellett vágni mert a gáz álarc nem zárt miatta rendesen, pedig az gumiból volt. Hitlernek is pont ezért lett a jellegzetes bajsza. :DD
"tudományos szemléletű hozzászólás"ez a valóság.

[ Szerkesztve ]

(#62850) t72killer válasza Ringman (#62848) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

és csodálkoznak, hogy dúl a kemtrél. Vuhani löttyöt mégis hogy próbálják majd eladni, lesz pofa ráírni, hogy "90% védelem" aztán 3 oldallal később apróbetűvel: "2021 tavaszán (alfa) mérve"? a valóságban meg már ex-omikron boosternek se lesz jó :((( .

#62849: a mustárgáznak nem kellenek nem elhanyagolható tehetetlenséggel rendelkező páracseppek az utazáshoz ;) .

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.