Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61101) szabi__memo válasza S e t h (#61100) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Sajnos nincs sok esélye, ez az igazság

(#61102) Parci válasza S e t h (#61100) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, minden esélyben bízni kell, amíg lehet, a nagyon kicsiben is :(
jobbulást neki így ismeretlenül is!

próbálom én is elmagyarázni a mindenkinek is, hogy az omikron maximum akkor "enyhe", ha valaki már oltott, átesett, de a'la natúr ugyanazt csinálja, mint a korábbi variánsok, szétveri az érfalakat.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61103) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

2022.04.07.

2568/37
1724/51

Részletek később.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#61104) Ringman válasza Parci (#61102) üzenetére


Ringman
nagyúr

próbálom én is elmagyarázni a mindenkinek is, hogy az omikron maximum akkor "enyhe", ha valaki már oltott, átesett, de a'la natúr ugyanazt csinálja, mint a korábbi variánsok, szétveri az érfalakat.

az a sulykolás jön a médiából hogy nincs baj, nyomás vissza fogyasztani, kb esélytelen.

---
Why the WHO took two years to say COVID is airborne

---
Air quality in Germany as a contributing factor to morbidity from COVID-19

Conclusions:
Our results indicate that long-term NO2 exposure may have increased susceptibility for COVID-19 morbidity in Germany. The results demonstrate the need to reduce ambient air pollution to improve public health.

(#61105) Ringman


Ringman
nagyúr

így tényleg this is mild: [link]

Some U.S. states are changing the definition of a COVID patient, which is causing a large drop in the number of patients. One of those states is New Hampshire, where the health department is counting only 4% of COVID patients
Under this new definition, a COVID patient is only counted if they're being treated with remdesivir or dexamethasone, which is often used to treat moderate to severe illness
As a result, New Hampshire is reporting only 4 COVID patients. But the Hospital Association puts the number much higher: 36, or 87 if you include patients who are no longer positive but are still being treated for COVID-related illness

---
itt tartunk most - lehetőségek tárháza:
BA.4 és BA.5 valamint BA.2.11, BA.2.12, BA.2.12.1

(#61106) Ringman


Ringman
nagyúr

:U

(#61107) szabi__memo válasza Ringman (#61106) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:Y Ott most melyik fut?

(#61108) Parci válasza Ringman (#61106) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

isten verje meg, ezt így nem lehet csinálni b+, ha kicsit még pörgetjük, lehet majd havonta hullámozni. bátor vagyok és leszarom az egészet, meg minden, de őszintén nem óhajtom ezt évi egynél többször elkapni, és az évi egy is a tudomásul vétele annak, hogy új világ van és nem élünk majd addig és úgy, mint eleink.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61109) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Durván 2 hét betegség után akkor ezek most negatívak már? :DDD
....csak megkaptam 2,5 év után. :DDD
[kép] [kép] [kép] [kép]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#61110) Parci válasza Micsurin (#61109) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon halványan még látszik az egyiken, de ha legalább 3 napja nincs semmi tüneted, akkor igen, nega.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61111) Sir Pocok válasza Sir Pocok (#61103) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Új fertőzöttek: 2568 (az előző napi adatokhoz képest -312)
Új tesztek száma: 11 402 (az előző napi adatokhoz képest +1658)
Új halálos áldozatok száma: 37 (az előző napi adatokhoz képest +1)
Kórházi ellátást igénylők száma: 1724 (az előző napi adatokhoz képest -61)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 51 (az előző napi adatokhoz képest +2)
Az első dózissal oltottak száma: 6 403 667 (az előző napi adatokhoz képest +135)
A második dózissal is beoltottak száma: 6 188 807 (az előző napi adatokhoz képest +187)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 3 849 393 (az előző napi adatokhoz képest +636)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#61112) Ringman válasza Parci (#61108) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem tudom meddig lehet még valóságtagadásban lenni a társadalmaknak (és a kormányoknak - ez összefügg azért, mert szándékosan le lett keverve a vírushelyzet komolysága)

közben egy maszk miatt megy a hisztike állandóan, meg 2 év alatt max pár ország tudott egyáltalán szellőztetési guideline-t összehozni, ott tartunk, hogy diy módon iskolások szülei csinálnak légszűrést, mert semmi nem történik

---
FcγR-mediated SARS-CoV-2 infection of monocytes activates inflammation
These findings taken together suggest that antibody-mediated SARS-CoV-2 uptake by monocytes/macrophages triggers inflammatory cell death that aborts production of infectious virus but causes systemic inflammation that contributes to COVID-19 pathogenesis.

mit nem csap szét a vírus?

(#61113) Ringman válasza szabi__memo (#61107) üzenetére


Ringman
nagyúr

valamelyik BA*.*.*

(#61114) Micsurin válasza Parci (#61110) üzenetére


Micsurin
nagyúr

4 napja még az orrom sem fújom itthon edzek is. :K
Akkor nega köszi :R

Csak párom miatt, már marha szar a 2 hét szeparáció jó lenne találkozni. De nem akarom letaknyoltatni...:B

A halovány a tegnap esti a full negatív a ma reggeli.(25p-e csináltam)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#61115) Parci válasza Ringman (#61112) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért a dologhoz az is hozzátartozik, hogy minden vírus millió dolgot csinál a szervezetben, viszont ilyen részletességgel sosem ömlött az infó a köznépre. és ami a lényeg, hogy az, hogy képes valamit csinálni, nem jelenti azt, hogy mindig meg is csinálja, mert legtöbbször szerencsére nem.

ezzel együtt ez egy kockázatos szar és nem kérem gyakran, köszönöm :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61116) Parci válasza Micsurin (#61114) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elvileg már oké

ha skype-on találkoztok ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61117) Micsurin válasza Parci (#61116) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:DDD :DDD :DDD

De most komolyan :R saccra szerintem már nem téma de nem tudom, ellenben asszony pajtás meg már hisztisedik ha továbbra sem...:DDD

---

3 oltás után nem volt több mint köhögés és orr folydogálás, még cukros apum is 6 nap alatt túl lett rajta. Még mindig maszkozunk aztán mégis benyeltem valahol és lepasszoltam nekik. :( Szerencsésen alakult, hogy elhúztuk jócskán az oltásokig a találkozást a cuccal.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#61118) Ringman válasza Parci (#61115) üzenetére


Ringman
nagyúr

nyilván nem üt be mindig minden.

ezzel együtt ez egy kockázatos szar és nem kérem gyakran, köszönöm

egyedül nem igazán tudsz semmit tenni egy airborne vírus ellen. :(

(#61119) Parci válasza Micsurin (#61117) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

alapvetően már nincs nagy kockázat, de ugye ti egymás száját nyalogatjátok, ami picit más kategória, mint hogy egy random családtaggal találkoztok és beszélgettek. passz, nektek kell eldönteni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61120) PuMbA válasza Micsurin (#61117) üzenetére


PuMbA
titán

"Még mindig maszkozunk aztán mégis benyeltem valahol"

Aki nem elzárásban él, azaz sok emberrel találkozik, annak kikerülhetetlen. Egyszer elkapod, ez a biztos és erre a pillanatra kell felkészülni azzal, amink van.

[ Szerkesztve ]

(#61121) Micsurin válasza Parci (#61119) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:R
Ez a megfogalmazás, megölsz :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#61122) mpo válasza Parci (#61115) üzenetére


mpo
veterán

viszont ilyen részletességgel sosem ömlött az infó a köznépre
A köznép semmiről sem tud.

Ma a boltban nagyon kilógtam a sorból, mint egyedüli maszkos, eddig láttam másokat is maszkban, ma nem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#61123) Parci válasza mpo (#61122) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tud, ha akar, lásd ezt a topikot. de ha kiválasztanánk egy random adenovírust, pláne egy influenzavírust, elég sok horrort lehetne találni azokról is. hogy mit tudnak csinálni a szervezetben. nem akarok egyenlőségjelet tenni, de némileg árnyalja azt a sok horror cikket a koronavírus működéséről.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61124) Drizzt válasza mpo (#61122) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Egy ideje en se latok magamon kivul masokon. Viszont az a helyzet, hogy megdobbent/lenezo arckifejezeseket se latok, amikor meglatjak a maszkot. Korabban azert neztek emiatt megvetoen tobben.
Valasztason volt egy vicces jelenet. Mentem maszkban, kertem le kell-e vennem. Erre az egyik felugyelobizottsagi csaj: NEHOGY! Ennyire azert nem vagyok ronda. :D

I am having fun staying poor.

(#61125) Mr K válasza Sir Pocok (#61111) üzenetére


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 2568, változás(1): -86 (-3.2%) | elmúlt 7 napban összesen: 13736 (átlag: 1962.3), változás(2): -1216 (-8.1%) | incidencia: 293.6
Új halálos áldozatok száma: 37, változás(1): -3 (-7.5%) | elmúlt 7 napban összesen: 214 (átlag: 30.6), változás(2): -36 (-14.4%) | incidencia: 4.7
Új mintavételek száma: 11402, változás(1): -1220 (-9.7%) | elmúlt 7 napban összesen: 64394 (átlag: 9199.1), változás(2): -11015 (-14.6%)
---
Kórházban: 1724, változás(1): -141 (-7.6%) | elmúlt 7 nap átlaga: 1800.0, változás(3): -94.8 (-5.0%)
Lélegeztetőgépen: 51, változás(1): -1 (-1.9%) | elmúlt 7 nap átlaga: 51.3, változás(3): -7.1 (-12.2%)
Tesztpozitivitás: 22.52%, változás(1): +1.50% (+7.1%) | elmúlt 7 nap átlaga: 22.72%, változás(3): +0.50% (+2.3%)
---
változás(1) = napi adat az egy héttel korábbi napi adathoz képest
változás(2) = utolsó hét nap összege az előző hét nap összegéhez képest (növekedési faktor)
változás(3) = utolsó hét nap átlaga az előző hét nap átlagához képest
incidencia = százezer lakosra jutó esetszám az utolsó 14 napban

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61126) Ringman


Ringman
nagyúr

Protection by a Fourth Dose of BNT162b2 against Omicron in Israel

Rates of confirmed SARS-CoV-2 infection and severe Covid-19 were lower after a fourth dose of BNT162b2 vaccine than after only three doses. Protection against confirmed infection appeared short-lived, whereas protection against severe illness did not wane during the study period.

(#61127) PuMbA válasza Ringman (#61126) üzenetére


PuMbA
titán

Kár, hogy csak 60 év fölöttiek vannak benne. Mondjuk 60 év alatt az EMA szerint semmit nem ér a 4., szóval valami van arról is.

[ Szerkesztve ]

(#61128) viharhozo válasza Micsurin (#61117) üzenetére


viharhozo
addikt

No, egy sorstars, nekunk is most jott ossze. Azert durvan szor a kimenetel:

- oltatlan kisgyerek: fel napos hoemelkedes, kis kedvetlenseg
- oltott kisgyerek: semmi
- felesegem: kicsit faj itt is-ott is, kicsit kohog, de praktikusan semmi
- en: brutal, legyurhetetlen migrenes fejfajas fel napig, aztan neha enyhebb fejfajas
- anyosom: klasszikus felsoleguti lazzal
- aposom: orrfolyas, gyengeseg

Minden felnott 3x oltassal, de 5+ honapja oltva.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#61129) koncsik válasza koncsik (#61023) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ez lehetett az.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#61130) tisn


tisn
addikt

Atlatszo, Hont András: A jövő itt van, és sose lesz vége I.

Mindent megelőzően két fájdalmas dolgot kell az ellenzéki érzelmű olvasónak felismernie, ha szeretné megérteni, hogy mi is történt vele.
1.
Elképzelhető, hogy a kormány a koronavírus-járványt hatalmi szempontból tűrhetően, a kormányzás (azaz az ország) szempontjából pedig megfelelően kezelte.
....
. Egy életképes ellenzéknek még akkor is lett volna mit mondania, ha elfogadja azt, amit én írok, és nem kezd el negyvenötezer halottazni, mert ha látnák, akkor tudnák, hogy ezzel nem lógunk ki a régiós átlagból,
...
A járvány és a háború azonban nem kizárólag a saját jelentősége miatt figyelemreméltó – a koronavírus közvetlen hatása a választásra már nem is volt döntő –, hanem érzékelésük és feldolgozásuk az ellenzéki közvéleményben tünet is.
...
Vegyük azt a példát, amikor az ellenzéki lapszerkesztők nem vették észre, hogy az első pánik múltával a koronavírusos cikkek alatt túlnyomó többségbe kerültek a röhögő fejek. Az urbánus értelmiség, köztük az újságírók fölháborodtak a zsúfolt parkok, a félrecsúszott maszkok, az önfeledten teraszozók látványán, és feladatukat abban vélték fölfedezni, hogy figyelmeztessék a fegyelmezetlen állampolgárok tömegeit (kioktatás), ha pedig ellenvéleménnyel találkoztak megbotránkozva emlegették a felelősséget, kvázi legyilkosozták az ellentmondókat (moralizálás). Sekélyes kabarétréfák sokaságát gyártották a kormány egyes intézkedéseiből (hatás nélküli gúnyolódás), dilettantizmussal, barbársággal vádolták a hatalmon lévőket (hatás nélküli szidalmazás), csak egyetértőleg idézték az ellenzék követeléseit (támogatás), és megértően viselkedtek a sokszor ellentmondó nyilatkozatokkal (fölmentés). Mindezt azért, hogy félelemből vagy konformizmusból táplálkozó magatartásuk az egyetlen erkölcsösként tűnjön föl (önigazolás), és előre keseregjenek meg nem értettségükön (önsiratás). Föl sem vetődött, hogy sokan nem tehetik meg, hogy egyedül a „minden élet számít” igazságának vessék alá magukat, és nem gondolják elvetemült dolognak, hogy zömmel idős emberek életének meghosszabbítása helyett gyerekeik jövőjére, önmaguk vagy alkalmazottaik egzisztenciájának megóvására koncentráljanak. A kormány pedig ezeknek a rétegeknek, embereknek az elvárásait is igyekezett figyelembe venni, vagy legalábbis gesztusok szintjén mutatni, hogy igazából velük érez együtt.

[link]

ugyan politika, de remelem Parci bennhagyja.

[ Szerkesztve ]

(#61131) Parci válasza tisn (#61130) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

...amúgy hont jó nagy f.sz volt koronavírus témakörben. meg egyébként is, ő mindig ilyen észosztósan ír, akkor is, amikor van alapja és akkor is, amikor nincs. végül: szerintem teljesen valid észrevétel, hogy az értelmiség nem értette meg a tömegek lelkivilágát, Kicsivel ellentétben, aki ezt meg nagyon érzi (persze ebben segítségére van végtelen fókuszcsoportos és egyéb statisztika, amit nem értek, hogy az ellenzék miért nem alkalmaz ezerrel).

de, kérdés, hogy vajon az a célszerű, ha a tömegek döntenek járványkezelésről, az országról, szövetségi rendszereinkről? én vállalom, hogy elitista vagyok: persze, hogy nem célszerű.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61132) fatal` válasza Parci (#61131) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem:

tl;dr A kormány populista.

De ebben nem látok semmi újdonságot. Hont elég nagy faszságokat hordott össze a járvány kapcsán.

(#61133) Ezekiell válasza fatal` (#61132) üzenetére


Ezekiell
veterán

A kormány populista, a nép tobbsege meg "leszarom, ki döglik meg, nekem legyen jó" ember. Semmi újdonság, valoban.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#61134) pjen válasza tisn (#61130) üzenetére


pjen
félisten

Azért picit kilógunk, sőt sokáig világbajnokok voltunk.Lehet még most is.

[ Szerkesztve ]

(#61135) t72killer válasza S e t h (#61100) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

jaj. Jobbulást kívánok :(. Nincs kizárva, hogy a második dózisnál oltóponti vagy nagyon korai fertőzés érte.
Milyen oltóanyagot kért?

#61130: van egy saját sírját ásó valóságtagadó/azt felfogni képtelen paraszt társadalom és egy hozzá passzoló kormány, aki szolgáltatja nekik a meséket. Ezért nézem én ezt a kabarét már lassan 2 évtizede távolról. A covidnál konkrétan látszott is ez a sírásási tevékenység. Hont-ról rémlik némi antivaxxer tevékenység is egyébként, úgyhogy sürgősen ássa el magát.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61136) Mr K válasza Parci (#61131) üzenetére


Mr K
senior tag

"nem gondolják elvetemült dolognak, hogy zömmel idős emberek életének meghosszabbítása helyett gyerekeik jövőjére, önmaguk vagy alkalmazottaik egzisztenciájának megóvására koncentráljanak".

Igen, a rokkant parkolót is azért használja boldog-boldogtalan, mert nem érzik elvetemültnek, hogy rokkantak kényelme helyett önmaguk, vagy gyermekeik kényelmére koncentrálnak (elvégre mi fontosabb dolga lenne egy tetszőleges rokkantnak, mint a gyerek aikido edzése?).

És ezt a gödrös nyomozást sem értettem már, végül is ha állandóan gödörbe esett embereket huzigálnánk kifelé, soha semminek nem jutnánk a végére és éhen halna a család.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61137) mpo válasza Mr K (#61136) üzenetére


mpo
veterán

Elég lett volna a 112-t fölhívni és megvárni, amíg odaérnek.

Ha érted, akkor már elavult.

(#61138) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

A WHO tervet készít a világjárvány vészhelyzeti szakaszából való kilábalásra

Az Egészségügyi Világszervezet szerdán közzétette a COVID-19-re vonatkozó aktualizált tervét, amely kulcsfontosságú stratégiákat határoz meg. Ezek 2022-ben történő végrehajtása lehetővé tenné a világ számára, hogy véget vessen a világjárvány vészhelyzeti szakaszának. A terv három lehetséges forgatókönyvet tartalmaz arra vonatkozóan, hogyan alakulhat a járványhelyzet a következő évben.

„Jelenlegi ismereteink alapján a legvalószínűbb forgatókönyv az, hogy a COVID-19-et okozó vírus tovább fejlődik, de az általa okozott betegség súlyossága idővel csökken, mivel a védőoltások és a fertőzések következtében nő az immunitás" – mondta Tedros Adhanom Ghebreyesus főigazgató egy tájékoztató során.

Ebben az alapforgatókönyvben, amely a WHO munkamodelljeként szolgál, a vírus kevésbé súlyos járványokat okoz, az immunitás csökkenése miatt a terjedés időszakos kiugrásával. A legveszélyeztetettebbek számára szükség lehet emlékeztető oltásokra. A vírus valószínűleg az influenzához hasonlóan szezonális mintázatot követne, a hidegebb hónapokban kicsúcsosodva.

A WHO rózsásabb, legjobb forgatókönyve szerint a jövőbeli változatok „jóval kevésbé veszélyesek” lennének, a súlyos betegségekkel szembeni védelem hosszú ideig tartana, anélkül, hogy a jövőben emlékeztető oltásokra vagy a jelenlegi vakcinák jelentős módosítására lenne szükség.
A legrosszabb forgatókönyv szerint a vírus egy új, magas fertőzőképességű és halálos fenyegetéssé alakul át. Ebben a forgatókönyvben a vakcinák kevésbé hatékonyak, a súlyos megbetegedések és halálesetek elleni védettség gyorsan csökken, ami a jelenlegi vakcinák jelentős módosítását és egy széles körű emlékeztető oltási kampányt igényelne a veszélyeztetett csoportokban.

A WHO a vészhelyzet megszüntetése érdekében felszólította az országokat, hogy folytassák, illetve növeljék a vírusra vonatkozó surveillance-tevékenységüket annak érdekében, hogy a vírus jelentős változásainak korai figyelmeztető jeleit észrevegyék. Felszólított továbbá a long COVID állapotok felismerésének javítására, hogy a pandémia megszűnése után nyomon követhető és csökkenthető legyen a hosszú távú munkaképesség-csökkenés.

Az országoknak továbbra is folytatniuk kell a SARS-CoV-2 diagnosztikai tesztelését, amely segít az egyes esetek azonosításában és a közösségi szintű döntéshozatalban. A WHO szerint az országoknak a vírus evolúcióját az állatpopuláción belül is nyomon kell követniük. A WHO továbbra is támogatja azt a célt, hogy a világ lakosságának 70%-a be legyen oltva a COVID-19 ellen, azokra összpontosítva, akik a súlyos kimenetelű fertőzésre leginkább veszélyeztetettek.

A jelentés elismeri, hogy a jelenlegi vakcinák a reméltnél kevésbé bizonyultak hatékonynak az omikron változat terjedésének csökkentésében, de a cél továbbra is releváns marad. 2022 márciusának végéig világszerte több mint 11 milliárd adag COVID-19-vakcinát adtak be. A világ lakosságának mintegy 36%-a azonban még az első adagot sem kapta meg. „Úgy gondolom, hogy amit lefektettek, az egy elfogadható, magas szintű, átfogó megközelítés” – mondta David Dowdy, a Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health fertőző betegségekkel foglalkozó epidemiológusa.

„Az, hogy kijutunk-e az akut fázisból vagy sem, inkább a vírustól és e megközelítés végrehajtásától függ, mint magától a dokumentumtól, de úgy gondolom, hogy a dokumentum egy jó első lépés" – mondta. A Stratégiai felkészültségi, készenléti és reagálási terv című jelentés a WHO harmadik és valószínűleg az utolsó jelentése – mondta Tedros. A WHO az első jelentését a világjárvány kezdetén, 2020 februárjában adta ki.

Forrás: Reuters.com

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#61139) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Long COVID data just out from the ONS TL;DR -1.7 million people now living with long COVID (28 day definition) - that's 1 in 37 people in the commiunity -780,000 have had this for *more than a yr* -at least 334000 got this during the omicron wave (impact since Feb not felt yet)

There have been increases in *all age groups* during the omicron wave. Increases have been greatest in younger children (1.5 fold increase in 2-11 yrs in a *single month*). We now have almost 150,000 children with long COVID for 4 wks of whom 31,000 have had this for > 1 yr.

2.7% (1 in 37 people) of the general population has long COVID, but prevalence is higher among teaching staff, health and social care workers, those from more deprived areas, and those with baseline poor health and disabilities.

Data here: [link]

ez így tragédia.

(#61140) Parci válasza Ringman (#61139) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61141) fatal` válasza Ringman (#61139) üzenetére


fatal`
titán

This is mild. :(

(#61142) Hieronymus válasza Parci (#61108) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...bátor vagyok és leszarom az egészet, meg minden, de őszintén nem óhajtom ezt évi egynél többször elkapni, ..."

Ha csak az emberi populáción képes mutálódni a vírus, akkor meg lehet szabadulni covidtól.
Ha gyorsabban immunizálódunk, mint ahogyan a mutálódik a vírus, akkor csak idő kérdése, az eltűnése.

Az influenza vírusok az embereken kívül a szárnyasokban és sertésekben is szaporodnak és mutálódnak. Ezért nehéz megszabadulni ezektől a vírusoktól. A védőoltások csak rövid ideig védenek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#61143) Ringman válasza Hieronymus (#61142) üzenetére


Ringman
nagyúr

Ha gyorsabban immunizálódunk, mint ahogyan a mutálódik a vírus, akkor csak idő kérdése, az eltűnése.

nem úgy tűnik, sőt pont fordítva, egyre nagyobb az újrafertőzések aránya, csak bejönnek a trükkök százai a könyvelésben.

(#61144) Parci válasza Hieronymus (#61142) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van az elmélet, és van a gyakorlat, ami egyelőre ott tart, hogy:
- novemberben még keményen delta
- januárban keményen omicron
- márciusban keményen omicron 2
ez 5 hónap alatt 3 fő variáns.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61145) Mr K


Mr K
senior tag

‘Learning to live with it’? From Covid to climate breakdown, it’s the new way of failing
(Avagy, ha a Covid-dal együtt lehet élni, akkor globális felmelegedéssel, meg a villámárvizekkel is. Csak homokba kell dugni a fejet.)

Ez aranyos: "In 2020, the US conservative commentator Ben Shapiro claimed that 10 feet of sea level rise wouldn’t be a problem, because people could just “sell their homes and move”."

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61146) Mr K


Mr K
senior tag

People believe their friends will protect them from Covid -- but the opposite is true
(Egy kis pszichologizálás: barátok közt a Covid kevésbé tűnik vészesnek, és társai.)

#61136 Bocs, Parci, ezt tisn-nek szántam válasznak.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61147) Hieronymus válasza Parci (#61144) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azért van még egy lehetőség.
A mostani oltóanyagoknál hatékonyabb immunizálást is sikerülhet kifejleszteni.
Az első generáció fejlesztésénél a gyorsaság volt az alapvető cél. Ezt a futamot, már lejátszották a gyártók.
Ma, a fejlesztés sebessége csak másodlagos. A hatékonyság fontosabbnak tűnik. Van remény a szélesebb spektrumban védő oltóanyagok fejlesztésére.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#61148) Ringman válasza Parci (#61144) üzenetére


Ringman
nagyúr

a korábbi átesés sem véd meg a halálozástól sem (!) oltás nélkül, nem igazán értem ezt az eltűnős dolgot így 2 év után.

(#61149) Parci válasza Hieronymus (#61147) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van remény, lesz is jobb, de mikor? csak mert 5 hónap alatt 3 hullám...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61150) Parci válasza Ringman (#61148) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem képződnek t-sejtek a fertőzés után? vagy csak akkor, ha középsúlyos?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.