Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61151) fatal` válasza Hieronymus (#61147) üzenetére


fatal`
titán

Most is a sebesség a fő probléma. Mire egy variánsra elkészül az oltóanyag és forgalomba helyezik, addigra van 3 másik.

Másrészt azt már most tudjuk, hogy nem csak embereken mutálódik, mert az omikron nagy valószínűséggel valami állatról ugrott vissza emberre (a feltételezések szerint egérről).

(#61152) Ringman válasza Parci (#61150) üzenetére


Ringman
nagyúr

vagy az, vagy nem jó T-sejtek. [link] - akkor is innen linkeltem: [link]

szerk:
a twitteres arcnak érdekes stílusa van, de elég más megközelítéssel áll a covidhoz

[ Szerkesztve ]

(#61153) Parci válasza Ringman (#61152) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megkérdezem a húgomat, mert ő valami olyasmit mondott, hogy oltás (vagy oltás+fertőződés?) után a t-sejtek feltehetően évtizedekig fennmaradnak

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61154) Ringman válasza Parci (#61153) üzenetére


Ringman
nagyúr

után a t-sejtek feltehetően évtizedekig fennmaradnak

ahogy olvastam, már amelyek nem pusztulnak el, ha jól értem, de ez nekem elég magas.
ez [link] + ez [link]

ezt is megnéztem anno, de még így sem tiszta teljesen: [link] - The T-cells are not alright - an interview with Dr. Anthony Leonardi, T-cell researcher - kb 45 perctől indul a beszélgetés.

--
de kíváncsi vagyok, hogy ő mit mond erre

(#61155) t72killer válasza fatal` (#61141) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Legyek továbbra is az ördög ügyvédje, ezek túlnyomó többsége az alfás-deltás időkből származik, amikre egyikre se mondták, hogy "mild". Viszont a hosszú brit delta hullám (2021 májustól decemberig!) alatt b.sztak bármilyen érdemi iskolai védekezést bevezetni, rengeteg gyerek és tanár kapta el, gyerekek oltatlanul, tanárok közül a fiatalok vegyesen...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61156) fatal` válasza t72killer (#61155) üzenetére


fatal`
titán

Leginkább erre reagáltam:
There have been increases in *all age groups* during the omicron wave. Increases have been greatest in younger children (1.5 fold increase in 2-11 yrs in a *single month*).

Ez alapján nem igazán látom, hogy mild lenne, függetlenül attól, hogy a delta hullám alatt mennyi volt.

(#61157) Ringman


Ringman
nagyúr

Catching Covid is associated with a fivefold increase in the risk of deep vein thrombosis (DVT) and a 33-fold increase in risk of a potentially fatal blood clot on the lung in the 30 days after becoming infected, data suggests.

[link]

(#61158) Ringman


Ringman
nagyúr

(#61160) t72killer válasza fatal` (#61156) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61161) Vesa válasza Ringman (#61112) üzenetére


Vesa
veterán

Szerintem alapvetően a háború miatt tekerték le, ahogy a média is.

A tudomány a valóság költészete!

(#61162) balojazz válasza Ringman (#61092) üzenetére


balojazz
tag

Most láttam a grafikonjaidat, és bocs, de hangosan felröhögtem, amikor hirtelen ránéztem, mert egy pillanatra azt hittem, hogy egy vakcinaellenes mémet látok, és tényleg az, ha nem ebben a topikban látom... :)

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#61163) balojazz válasza Parci (#61149) üzenetére


balojazz
tag

Én tudom: áprilistól októberig, rosszabb esetben májustól.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#61164) Parci válasza balojazz (#61163) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez oké, de ha így is lesz, a jövő őszi-téli szezonban sem kéne 3 kör. lassuljunk..! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61165) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#61166) t72killer válasza szabi__memo (#61165) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szektás b.rmokra szakosodott pszichiáter, beszólásonkét 1000€ bünti, főheccelőknek, erre hangoló politikusoknak(!) 2-5év letöltendő.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61167) Ringman válasza t72killer (#61166) üzenetére


Ringman
nagyúr

igazából csak be kellene tartani a jogszabályokat, mert a zaklatás most is büntetendő.

(#61168) t72killer válasza Ringman (#61167) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az online térben ennek mondjuk 0.1%-ával foglalkoznak, a valódi világban legyen 1%. :( .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61169) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

2022.04.08.

Új fertőzöttek: 2400 (az előző napi adatokhoz képest -168)
Új tesztek száma: 11 817 (az előző napi adatokhoz képest +415)
Új halálos áldozatok száma: 37 (az előző napi adatokhoz képest nincs változás)
Kórházi ellátást igénylők száma: 1688 (az előző napi adatokhoz képest -36)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 50 (az előző napi adatokhoz képest -1)
Az első dózissal oltottak száma: 6 403 956 (az előző napi adatokhoz képest +289)
A második dózissal is beoltottak száma: 6 189 220 (az előző napi adatokhoz képest +413)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 3 851 024 (az előző napi adatokhoz képest +1631)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#61170) Mr K válasza Sir Pocok (#61169) üzenetére


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 2400, változás(1): +73 (+3.1%) | elmúlt 7 napban összesen: 13809 (átlag: 1972.7), változás(2): -1031 (-6.9%) | incidencia: 293.2
Új halálos áldozatok száma: 37, változás(1): -3 (-7.5%) | elmúlt 7 napban összesen: 211 (átlag: 30.1), változás(2): -41 (-16.3%) | incidencia: 4.7
Új mintavételek száma: 11817, változás(1): +117 (+1.0%) | elmúlt 7 napban összesen: 64511 (átlag: 9215.9), változás(2): -9759 (-13.1%)
---
Kórházban: 1688, változás(1): -170 (-9.1%) | elmúlt 7 nap átlaga: 1757.5, változás(3): -118.3 (-6.3%)
Lélegeztetőgépen: 50, változás(1): -6 (-10.7%) | elmúlt 7 nap átlaga: 49.8, változás(3): -5.9 (-10.5%)
Tesztpozitivitás: 20.31%, változás(1): +0.42% (+2.1%) | elmúlt 7 nap átlaga: 22.82%, változás(3): +0.43% (+1.9%)
---
változás(1) = napi adat az egy héttel korábbi napi adathoz képest
változás(2) = utolsó hét nap összege az előző hét nap összegéhez képest (növekedési faktor)
változás(3) = utolsó hét nap átlaga az előző hét nap átlagához képest
incidencia = százezer lakosra jutó esetszám az utolsó 14 napban

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61172) S e t h válasza t72killer (#61135) üzenetére


S e t h
nagyúr

Két pfizert kapott.

Köszi!

Egyébként ma meglepő dolog történt, mert a barátom hívást kapott a kórházból, meglátogathatják az édesapját.
3 héttel ezelőtt is kaptak egy hívást, akkor búcsúzni mentek be a kórházba és most nappal már önállóan lélegzik, éjszaka rakják csak vissza a gépre.
Kommunikálni még nem tud, nagyon le van gyengülve, de az orvos azt mondta, hogy ez természetes, viszont bíztató az állapota, húzódnak vissza a gyulladások a szervezetében, dialízisre sincs már szüksége, azt kell mondanom kisebbfajta csodaként éltük meg ezt a mai napot, egy Csollány Szilveszter tragédia után meg pláne.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#61173) Ringman válasza S e t h (#61172) üzenetére


Ringman
nagyúr

Remélem felépül!

(#61174) Parci válasza S e t h (#61172) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61175) fatal` válasza S e t h (#61172) üzenetére


fatal`
titán

Nagybátyám közel két hétig volt gépen január-februárban, ő is nagyon le volt gyengülve és kommunikálni sem tudott az első napokban miután levették (éjjel ő is rajta volt még pár napig).

Jobbulást, ez már jó jel. :)

(#61176) t72killer válasza S e t h (#61172) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért messze nem egy Csollány-sztori, abban a fickóban vagy semmi nem volt, vagy az egy szem oltása túlontúlkésőn (oltóponti vagy <10nappal oltás utáni fertőzés egy alapból "lassú" oltóanyagra). :R Örülök, hogy jobban van, ez szoros meccs volt. Oltás nélkül garantált, hogy nem úszta volna meg, lehet neki mondani, hogy jókor húzott golyóállót :R.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61177) Vesa válasza S e t h (#61172) üzenetére


Vesa
veterán

Nagyon jó hír! Továbbra is szurkolok neki, remélem mihamarabb felépül! Nagyon kemény lehet egy ilyen helyzet...(#mernincsvírusugyebár :U)

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#61179) szabi__memo válasza S e t h (#61172) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:C
Jó tudni hogy ilyen példa is van. És itt tudjuk ?, hogy oltással :K

[ Szerkesztve ]

(#61180) koncsik válasza S e t h (#61172) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Kitartás! Sok erőt neki és a családnak!

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#61181) Parci válasza t72killer (#61176) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, de te is tudod, hogy amikor akár 95%-a meghal a gépre tett embereknek, akkor az ember reménykedni is alig mer. jobbulást neki! :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61182) pjen válasza Parci (#61181) üzenetére


pjen
félisten

Csak nálunk hal meg 95%, de lehet közben azért javultak az arányok. :) ,Reménykedjünk.

(#61183) mozso


mozso
senior tag

Mit tudni a BA2.1 es BA2.3-rol ami a danoknal elkezdett teret nyerni a BA.2 elleneben (kepen az also resz)?

(#61184) Parci válasza pjen (#61182) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

értelemszerűen .hu-ról beszéltem, miután a rokon is itt van gépen :U. igen, az arányok biztos javultak, így, hogy nincsenek tele a kórházak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61185) pjen válasza Parci (#61184) üzenetére


pjen
félisten

Tudom, csak reménykedem. Talán szep lassan jobb lesz. :)

(#61186) Parci válasza pjen (#61185) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem igen, mert a vírus elvégzi a természetes szelekciót. hacsak nem jön létre valami extrém mutáció, akkor egyre kevesebben halnak majd bele, ahogy telnek az évek.

ami most már nagyobb feladat lesz szép lassan, az a long. eddig az ennek megelőzősére tett lépések száma: 0 :DDD :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61187) Ringman válasza Parci (#61186) üzenetére


Ringman
nagyúr

na az még jobb, ha a mostani halálozásnál a survivorship bias is bejátszik :U

---
az első számú megelőzés meg az lenne, hogy nem/kisebb eséllyel kapod el...

[ Szerkesztve ]

(#61188) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Szaglás vesztés ellen lehet valamit tenni? Anyumnak mint amit lekapcsoltak. :D :W

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#61189) Ringman válasza Micsurin (#61188) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem, remélhetőleg pár nap után visszanyeri a szaglását (vagy egy részét)

(#61190) Mr K válasza Parci (#61186) üzenetére


Mr K
senior tag

Szerintem ez csak az érem egyik fele. (Mármint az, hogy az első fertőzés megrostálja a lakosságot: aki nagyon érzékeny rá, az már az első körben belehal.) A másik fele az, hogy a fertőzés rontja az általános egészségi állapotot, azaz a következő köröknek az is egyre rosszabb eséllyel fut neki, aki az elsőt még gond nélkül letudta. Azaz könnyen előfordulhat, hogy néhány kör múlva a halálozás ismét megemelkedik, majd hosszabb távon beáll egyfajta egyensúlyi állapot (az átlag polgár 10-15 fertőzést tud túlélni, kis szerencsével közben fel tudja nevelni a gyermekeit). Amin viszont már csak egy evolúciós léptékű változás fog tudni javítani (azaz az, hogy a népesség nagyobb része nem szerzett, hanem öröklött immunitással rendelkezik a vírussal szemben). Persze az is lehet, hogy a következő variáns kiírtja az emberiség háromnegyedét, és ezzel véget vet a civilizációnak...

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61191) Ringman válasza Mr K (#61190) üzenetére


Ringman
nagyúr

már megunta az átlagember a vírust!

amúgy simán valós forgatókönyv lehet ez.

(#61192) laszlohu válasza Micsurin (#61188) üzenetére


laszlohu
addikt

Aspirin protect szedése javasolt, de ezen kívül csak reménykedni lehet.

(#61193) PuMbA


PuMbA
titán

Egész Európa csökken, az ausztriai adatok is mutatják, hogy most már tényleg jön a nyári szünet és nem lesz újabb hullám őszig:

[ Szerkesztve ]

(#61194) Parci válasza PuMbA (#61193) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

marha érdekes egyébként, hogy az omi1-ből szinte átmenet nélkül omi2, az meg most spontán harakirizik valamiért. nincs még nyár.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61195) t72killer válasza Parci (#61194) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

belefut a kombi védettségbe. Esélyesen van olyan oltás + omi1 kombó, ami megvéd a ba2-től, csak ti pechesek voltatok a rátok települő influenza/egyebek miatt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61196) mpo válasza PuMbA (#61193) üzenetére


mpo
veterán

Amikor arról van szó, hogy sokan boldogan elfelejtik a világjárvány fennmaradását, a „motivált érvelés” a hibás – mondja Paul Thagard pszichológus, filozófus és kognitív tudós, a „The kognitív tudomány a COVID-19: Elfogadás, tagadás, és a hit megváltozik.”

A motivált érvelés másik kifejezése: „a vágyálom bonyolult változata”.

Fractal Therapeutics CEO Arijit Chakravarty :
Évente több százezer haláleset következhet – mondják. A COVID az Egyesült Államok első számú halálozási okává válhat, megelőzve a leggyakoribb betegségeket, például a szívbetegségeket és a rákot. „Ez nem egy konkrét előrejelzés a jövőről” – védte Chakravarty. „Nem azt mondjuk, hogy 2024. április 7-én, kedden véget ér a világ. De a cél az, hogy az emberek azt mondják: „Hú, néhány forgatókönyv valóban elég csúnya.”

Az Egészségügyi Világszervezet egyik tisztviselője a közelmúltban segített abban, hogy „tűzszünet időszakába” lépjünk be a vírussal kapcsolatban, de Chakravarty szerint „két fél kell ahhoz, hogy megállapodjunk a tűzszünetben. Egy másik szó az egyirányú tűzszünetre? Megadás”.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61197) Drizzt válasza Ringman (#61187) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Persze, az lenne a legjobb, ha nem kapnak el az emberek, de az gyakorlatilag csak olyan eletmoddal oldhato meg, amihez kepest a borton egy szabados helynek tekintheto, ezert a mai kockazatat a virusnak sokan vallaljak inkabb. Ez is teljesen ertheto. A jarvany kezdeten tok mas volt a helyzet. Nem idealis a mostani sem, de azert a mai kockazatok sokkal jobbak. Mondom ezt ugy, hogy en is hordok maszkot. De azt sem szabad elfelejteni, hogy kozben az ido megy, fiatalabbak nem leszunk. Azt sem lehet megtenni, hogy mindent alarendelunk a vedelemnek.

I am having fun staying poor.

(#61198) Ringman válasza Drizzt (#61197) üzenetére


Ringman
nagyúr

a fertőzés továbbadásának esélye elég sokkal csökkenthető most is, de akarat erre 0 (pl. maszk zárt térben aktív járvány esetén - nyilván kocsmában nem, mert az szabadon választott kockázat, egy gyógyszertár v egy bolt már más - bár lassan nem lesz monitoring, rendes szellőzés/légtisztítás minden állami/önkormányzati intézményben, ezek előírása a munkáltatók részére, működő karantén).

ezek bőven vállalhatónak tűnnek nekem.

[ Szerkesztve ]

(#61199) pjen válasza Ringman (#61198) üzenetére


pjen
félisten

Örökké nem hordhatunk maszkot, kínában se jött de. Szerintem inkább az oltás mellett az EÜ t kéne fejleszteni, hogy ne legyen 95% a lélegeztetős halál, ne legyünk világbajnokok a halál listán. Ne mondjak rokonnak a dél tepsiben, hogy ha tud menjen haza, mert itt meghal.

(#61200) balojazz válasza Ringman (#61198) üzenetére


balojazz
tag

Azért azt nen szabad elfelejteni, hogy rengeteg olyan ember van, aki sosem félt ettől a vírustól, sosem akart korlátozást, és többször is átesett a fertőzésen akár úgy is, hogy nem vette észre. Akik már két éve nagyából leszarják az egészet, azok szabályosan gyűlölik a maszkot meg a minden fasságot, a karantén szó betűit is egyenként. Az, hogy unják, nem elég kifejező, inkább rühellik az egész hercét és hurcát. Elég sokan vannak, ők adják a közhangulatot. Amíg nem többszörözi meg a vírus ezt a mortalitást, amit eddig tudott, addig egyre többen lesznek. A többiek meg mehetnek önkéntes karanténba, maszkozhatnak meg minden. Ez van.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.