Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61701) Parci válasza PuMbA (#61700) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaj, ne fárassz már a sinóval :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61702) Ringman válasza Parci (#61699) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez van sajnos, szüleim még jobban megszívták, hála a kormányhivatali logisztikai fuckupnak, azaz hogy valahol még 60-65 év fölött jártak az oltással tavaly áprilisban (pl. nálunk, ahol több mint 2500 fő tartozott a háziorvoshoz, aki azóta nyugdíjba is ment...), máshol meg 30 éveseket oltottak be.

a génlottón meg nem sokat nyertünk, mert kb 10 napos pfizerrel is hazavágta apámat az alfa (?), viszont a 90 év fölötti nagyanyám se betegeskedett, pedig 1 háztartásban élnek.

[ Szerkesztve ]

(#61703) Parci válasza Ringman (#61702) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sajnálom :(

nem tudom, hogy mennyit mozogsz/sportolsz, de a gyakori (heti 3-5x), nem magas pulzusos (kb. 140 bpm), egy-egy órás mozgás nagyon sokat tud segíteni, ha csinálja egy darabig az ember.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61704) Mr K


Mr K
senior tag

Pár hét alatt 12 országban ütötte fel a fejét egy rejtélyes hepatitisz, ami gyerekeket betegít meg
"Az eseteket Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királyságából (Egyesült Királyság) (114), Spanyolországból (13), Izraelből (12), az Amerikai Egyesült Államokból (9), Dániából (6), Írországból (<5), Hollandiából (4), Olaszországból (4), Norvégiából (2), Franciaországból (2), Romániából (1) és Belgiumból (1) jelentették. [...] Tizenhét gyermeknél májátültetésre is szükség volt és legalább egy halálesetről is beszámoltak. [...] Legalább 74 esetben az adenovírus egy fajtáját mutatták ki a betegekben, covid fertőzést pedig 20 gyermeknél azonosítottak. 19 esetben a két fertőzés egyszerre volt jelen a betegek szervezetében."

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61705) Mr K válasza balojazz (#61681) üzenetére


Mr K
senior tag

"Nem néztem pár napig híreket. Covid van még?"

Akad. Pl. napi átlagban 24-en halnak meg nálunk. És persze a covid miatti veszélyhelyzet is fennáll még. Azaz nyilván nem múlt el a veszély.

Briteknél kissé jobban átlátni a helyzetet, mert ott, ha csökkentett módban is, de még mindig mérik a fertőzöttséget. Abból pedig az látszik, hogy szépen csökkennek a számok: a 65 milliós országban ezen a héten elvileg már csak 3-3,2 millió új fertőzés történt és kb. 2 ezren haltak bele a betegségbe. (Az elmúlt egy hónapban, ha jól számolom kb. 20 millió új fertőzés lehetett arrafelé.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61706) Parci válasza Mr K (#61704) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megkérdeztem anyámat, orvosi körökben egyelőre nincs még infó erről

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61707) Ringman válasza Parci (#61703) üzenetére


Ringman
nagyúr

Túl keveset mostanában, mert sokat voltam beteg télen. De most az idő is jobb meg később sötétedik, szóval biciklizni el tudok menni heti többször is, és még is fogom tenni, de vmi más is kellene mellé

(#61708) mpo válasza Ringman (#61707) üzenetére


mpo
veterán

Take it slow when returning to running with long covid
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61710) Parci válasza Ringman (#61707) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a lényeg a 140 körüli pulzus. nem kell több, "long" mellett nem is célszerű, viszont simán lehet, hogy a mozgás, kintlét mellett a gyógyulás is gyorsul.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61711) emvy válasza Parci (#61710) üzenetére


emvy
nagyúr

(az talan egyszerubb/univerzalisabb megfogalmazas, hogy olyan pulzus, ami mellett nem esne nehezedre beszelgetni)

while (!sleep) sheep++;

(#61712) kolopele válasza Parci (#61710) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ma lenyírtam a füvet (próba szerencse), a hátam ugyan fáj némileg a sérv végett, a pulzusom viszont nem ment 80-90 fölé közben, és nem éreztem extrákat sem. Aztán jó egy óra múlva már 60-70 körül volt. Lehet, mozogni kellene már egy kicsit....

(#61713) Parci válasza emvy (#61711) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, az a standard egyenértékes. hamar kiderül kezdőknél/újrakezdőknél, hogy ez gyakorlatilag a gyors séta, nem a futás :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61714) Ringman válasza Parci (#61713) üzenetére


Ringman
nagyúr

:)

most szar kondival 160-as átlagokat szoktam csinálni biciklizésnél, sokszor telefonálok közben, ha "munkaidőben" megyek el egy körre (watch szerint 130-180 közötti a pulzusszám), na akkor ez kellene, csak gyakrabban + vmi más mellé, ami törzsizomzatot erősít.

[ Szerkesztve ]

(#61715) Parci válasza Ringman (#61714) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

soknak hangzik azért az a 160+, még ha megy is közben a beszéd. kényelmesen menjen, azaz semmi levegőért kapkodás, zihálás, ilyesmi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61716) Mr K


Mr K
senior tag

US can manage BA.2 variant ‘without disruption’, top Covid adviser predicts
(Briteknek ez nem teljesen jött össze, de fő az önbizalom...)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61717) mpo


mpo
veterán

Nem lesz jobb az ellátás az egészségügyben.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61718) Rage47 válasza mpo (#61717) üzenetére


Rage47
veterán

A nép döntött. Minden rendben van az eü-vel.

Btw szüleimnek szinte fájdalmat okoz, hogy nem adhatnak hálapénzt az orvosnak. Nem akartam elhinni komolyan.

(#61719) fatal` válasza mpo (#61717) üzenetére


fatal`
titán

Ezt szavazta meg ez az ostoba nép.

(#61720) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

2022.04.25.

Új fertőzöttek számának napi átlaga: kb. 1108 (a múlt pénteken közölt napi adatokhoz képest -909)
Új tesztek számának napi átlaga: 6686 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest -2906)
Új halálos áldozatok számának napi átlaga: kb. 18 (a múlt pénteken közölt napi adatokhoz képest -6)
Kórházi ellátást igénylők száma: 1460 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest napi kb. +11)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 40 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest napi kb. -5)
Az első dózissal oltottak száma: 6 406 103 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest átlagosan napi kb. +210)
A második dózissal is beoltottak száma: 6 192 048 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest átlagosan napi kb. +234)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 3 861  218 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest átlagosan napi +910)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#61722) kolopele válasza Rage47 (#61718) üzenetére


kolopele
nagyúr

Hálapénzt lehet adni, csak okosan kell megoldani.
fatal`: Nyilván Zay Peti jobban csinált volna mindent...

[ Szerkesztve ]

(#61723) Parci válasza kolopele (#61722) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne zay petizzél, vagy kihajítalak :((( (a legjobb lenne, ha egyáltalán nem politizálnátok, de ha már, akkor leszel szíves így a negyedik kétharmad után tűrni a kritikát. a kormánynak is illene)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61724) kolopele válasza Parci (#61723) üzenetére


kolopele
nagyúr

Világos, más a véleményem, fogjam be. 54 elmúltam, megértettem, lakat van a számon innentől.

[ Szerkesztve ]

(#61725) t72killer válasza Ringman (#61721) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha már életmentés, én azt nem értem, hogy az orrspray-s története(ke)t miért nem járták körbe alaposabban, kb rögtön Jakab Ferenc első ilyen irányú kijelentése után. Nem a spéci orrspray-vakcinákra, hanem a carragelose-os és azelasztinos cuccokra gondolok. Szinte semmi nem volt ezekről a sajtóban se pro se kontra.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61726) fatal` válasza kolopele (#61722) üzenetére


fatal`
titán

Nem, ő egyszemélyben biztos nem.
Gondolom nem tűnik fel, hogy kultúrált országokban nem egy ember az atyaúristen.
Ennél szinte bármit lehet jobban csinálni, egyetlen terület nincs az országban, ami jó lenne.

De fél ontopicnál maradva: az egészségügyet ennél csak jobban lehet csinálni.

#61723: Nem nagyon lehet elválasztani a járványkezelést/egészségügyet a politikától. Már csak azért sem, mert központi irányítású az egész (pontosan ettől egy kalap szar, de gondolom ezt te mégjobban látod egészségügyis családtaggal).

(#61727) kolopele válasza fatal` (#61726) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem három egészségügyis családtagom van (ebből kettő immunológus, biológus, rákkutató), bátyám, sógornőm és a lányuk, szerintem nem ezen múlik, én mit látok, tapasztalok. A víruskezelést én is másként csináltam volna, csak éppen úgy, ami az emberek többségének nem tetszett volna, de ezeket már leírtam párszor. Mindig mindent lehetne jobban csinálni, ez a lényeg, csak sosincs ezekben egyetértés kormányok és emberek között. Ha én dönthettem volna, akkor a mai napig lenne még maszkhordás, online oktatás, tesztelés, karantén, stb. Talán május elején oldottam volna fel egy részét.

[ Szerkesztve ]

(#61728) Parci válasza kolopele (#61724) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem a véleményeddel van baj, hanem azzal, hogy még arra is képtelen vagy, semlegesen hívd az illetőt, mittomén, mzp, akármi. gondolom azt sem csipázod, ha én meg o1g-nek hívom piktort vagy szájerpopsinak a szájert.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61729) kolopele válasza Parci (#61728) üzenetére


kolopele
nagyúr

Annak hívod aminek akarod őket, engem nem zavar. Történetesen ismerem Márkit, ahogy Lázárt is, van köztünk vagy 30 km. Engem sokkal jobban bosszant most az, ahogy Orbán a pedagógusoknak mondott "köszönetet", puff egy hanyatt esés. Lehet, lesz még több is, ki tudja. Próbálok mindent tárgyilagosan nézni, és nem neki esni senkinek csak azért, mert Fideszes vagy ellenzéki.

[ Szerkesztve ]

(#61730) Mr K


Mr K
senior tag

Childhood hepatitis: What's the latest theory?
(Sok újat nem mond. Az elképzelés most az, hogy az esetek többségében (briteknél) egy F41 nevű adenovírus a ludas, ami a két évig gyakorlatilag eltűnt, de most visszajött és rátalált olyan gyerkőcökre, akik évekig nem voltak betegségeknek kitéve. Azt még mindig nem tudják, hogy a Covidhoz közvetlenül van-e köze.)

Covid: Job losses expected at Wrexham vaccine factory
(A covid miatt felvett plusz munkaerőt küldik el.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61731) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Here shown in terms of cumulative numbers, as a % of the population. According to these estimates, the true number of infections now exceeds the South African population size. So much for that fantastic mucosal immunity.

:U

(#61732) t72killer válasza Ringman (#61731) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kumulatív is érdekes infó persze, a jelenlegi mutánseloszlásukban igen fontos szerepe van már a ba.4 és 5-ösnek, forrás:

Érdekes, hogy a dec-januárban mocorgó BA.3 halvaszületett ötletnek bizonyult.

Lazába már linkeltem, a BA.4 és 5 tüskemutációi (azonos tüskével nyomják):

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61733) mpo válasza kolopele (#61727) üzenetére


mpo
veterán

- A víruskezelést én is másként csináltam volna, ...
- Ha én dönthettem volna, akkor a mai napig lenne még maszkhordás, online oktatás, tesztelés, karantén, stb.
Pont az ellenkezőjére szavaztál.
Logikus?
Ezentúl légy szíves ne írd le, mit kellene jobban csinálni , mert azokra bíztad, akik már megmutatták, mire képesek.

Ha érted, akkor már elavult.

(#61734) Drizzt válasza mpo (#61733) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az, hogy ki kire szavaz, ennel nyilvan osszetettebb kerdes. Nem nepszavazas volt az adott kerdesekrol, hanem orszaggyulesi valasztas. Szoval ne feltetelezzuk roluk, hogy azert szavaznak valakire, mert mindenben szolgalelkuen kovetik az adott politikai csoportosulast. Nyilvan ilyen is van boven. De inkabb oromteli, hogy vannak kivetelek. Az lenne igazan a baj, ha semmi kritikai szemlelet nem lenne senkiben. Es azt se feledjuk, hogy az ellenzek a vegen a korlatozasok eltorlese mellett kampanyolt hangosan. Szoval tenyleg nem annyira egyertelmu, hogy mi is lett volna maskepp.
Ami biztos, hogy osszessegeben a jarvanykezelesunk az en prioritasaim szerint 0 ala teljesitmenyu volt. De keves orszag van, akinek 3-ast, vagy jobbat tudnek adni.

I am having fun staying poor.

(#61735) mpo válasza Drizzt (#61734) üzenetére


mpo
veterán

Ami biztos, hogy osszessegeben a jarvanykezelesunk az en prioritasaim szerint 0 ala teljesitmenyu volt.
A topiktársak min. 75%-a ennél jobb eredményt ért volna el.
A lényeg, hogy nem nyilvánosak az adatok.
Ha a gyerek mindig azt hazudja a szüleinek, hogy az ellenőrzőjét a suliban fogták, akkor nem derül ki időben, hogy 5 tárgyból bukásra áll.
Többször leírták a különböző szakemberekből álló csoportok, hogy mikor, mit kell lépni.
Ebből soha, semmi nem lett, mert süket fülekre talált.
Ha újra jön egy agresszív variáns és elkezd tarolni, akkor sokan meghalnak, de ezt a szokásos módon meg félre lehet magyarázni, csak az a baj, hogy nem ez a jó megoldás.
Amikor magyarázni kell a bizonyítványt, ott baj van.

Ha érted, akkor már elavult.

(#61736) pjen válasza kolopele (#61727) üzenetére


pjen
félisten

És az ország lehúzta volna a redőnyt. Egyébként Kina azt csinálta és Látod nem jött be.

(#61737) Drizzt válasza pjen (#61736) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem, Kína nem azt csinálja, amit javasolt, Kína mindenkit bezár a lakásába, azt jónapot(, bár igyekeznek egyre kisebb lokációkat egyszerre.). Eddig meg egyébként minden szempontból ráadásul be is jött, omikron variánsok mellett viszont csoda lenne, ha bejönne. Ha szigorúan az elmúlt éveket nézzük, igazából Kína megoldása jött be a legjobban. De volt benne egy hatalmas kockázat: bizonyos fertőzőképességű variánsok ellen már ez sem tud működni. Ha szerencséjük lett volna, akkor nem alakul ki omikron és végig működik a zero covid. Így viszont nem fog. Az meg, hogy ezt hogy ússzák meg a legkevesebb áldozattal és arcvesztéssel, az egy szép megoldhatatlannak kinéző feladat. Bár az arcvesztés részt még a propaganda sajnos úgy néz ki el tudja kerülni. Náluk mindenképpen brutális egészségügyi helyzet lesz, amikor a kényes egyensúlyból kikerekedik győztesen az omikron. Ők se készítették fel az egészségügyet és a lakosságot megfelelően, hiába nyertek rá nagyon sok időt. Náluk végképp lett volna idő csinálni omikron vakcinát és elkezdeni osztani. Tesztelni úgyse teszteltek volna jelentősebben most sem. Már fél éve létezik az a variáns. És akkor jelentősen más helyzetben várhatnák a mostani problémákat.

I am having fun staying poor.

(#61739) pjen válasza Drizzt (#61737) üzenetére


pjen
félisten

Pont ezt irtam, kina drasztikus intézkedéseket hozott és nem jött be. Amit fórumtárs írt ahhoz képest csak egy szépségtapasz. Viszont a gazdaságnak a karantén az online oktatás szépen betette volna a kaput, hiszen, ha otthon a gyerek legtöbbször egy szülőnek is otthon kell maradni.

(#61740) fatal` válasza pjen (#61739) üzenetére


fatal`
titán

"Viszont a gazdaságnak a karantén az online oktatás szépen betette volna a kaput, hiszen, ha otthon a gyerek legtöbbször egy szülőnek is otthon kell maradni."

Engedd már el ezt a hülyeséget, amikor millió tanulmány és Svédországból még gyakorlati tapasztalat is van 2020-ból, hogy ez nincs így. Ugyanaz a szülő és gyerek ugyanúgy otthon fog maradni, csak betegen, amikor elkapja a covidot.

(#61741) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

2022.04.26.

Új fertőzöttek: 1399 (a hétvégi napi átlaghoz képest +291)
Új tesztek száma: 2629 (a hétvégi napi átlaghoz képest -4057)
Új halálos áldozatok száma: 32 (a hétvégi napi átlaghoz képest +14)
Kórházi ellátást igénylők száma: 1499 (az előző napi adathoz képest +39)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 37 (az előző napi adathoz képest -3)
Az első dózissal oltottak száma: 6 406 150 (az előző napi adatokhoz képest +47)
A második dózissal is beoltottak száma: 6 192 142 (az előző napi adatokhoz képest +94)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 3 861 353 (az előző napi adatokhoz képest +135)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#61742) Jablocskov válasza pjen (#61739) üzenetére


Jablocskov
tag

Azért a teljes elengedés, meg a teljes lezárás között bőven vannak még lehetőségek. Ezért kellett volna a védekezés megszervezését szakértőkre bízni. Ez szervezést, munkát és ésszerűen elköltött pénzt igényelt volna. Na erre nálunk egyáltalán nem volt hajlandóság! A gazdaság esetében meg a járvány csak feltette az i-re a pontot (by nyunyóka). Megmutatta, hogy a gazdaságunk közel sem olyan acélos, mint azt a kormánypropaganda hirdette. Hosszú évek elhibázott gazdaságpolitikája a béna védekezéssel kombinálva eredményezte azt, hogy az EU-ban sikerült az egyik legnagyobb gazdasági visszaesést produkálnunk, miközben tényleges védekezés a járvány ellen alig volt.
Azzal meg lehetne vitatkozni, hogy a drasztikus intézkedések sikertelenek voltak-e, mert az így védekező országokban sokkal alacsonyabb volt a halálozás, és közben pl. Új-Zélandon a gazdasági visszaesés sem volt nagyobb mint nálunk. Persze ha az emberélet nem számít ...
A dilettáns, látszat védekezés eredménye óriási halálozás és gazdasági visszaesés egyszerre. Ebből azt a tanulságot levonni, hogy a védekezésnek egyáltalán nincs értelme egyszerűen ostobaság.
Mondjuk ezeket én is, meg mások is elég sokszor leírták már, csak az alternatív valóságban létezőknek nehezére esik elfogadni.

(#61743) Mr K válasza Sir Pocok (#61741) üzenetére


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 1399, változás(1): -3579 (-71.9%) | elmúlt 7 napban összesen: 11219 (átlag: 1602.7), változás(2): +967 (+9.4%) | incidencia: 219.8
Új halálos áldozatok száma: 32, változás(1): -74 (-69.8%) | elmúlt 7 napban összesen: 162 (átlag: 23.1), változás(2): +3 (+1.9%) | incidencia: 3.3
Új mintavételek száma: 2629, változás(1): -28069 (-91.4%) | elmúlt 7 napban összesen: 42536 (átlag: 6076.6), változás(2): -7715 (-15.4%)
---
Kórházban: 1499, változás(1): -61 (-3.9%) | elmúlt 7 nap átlaga: 1502.2, változás(3): -139.5 (-8.5%)
Lélegeztetőgépen: 37, változás(1): -12 (-24.5%) | elmúlt 7 nap átlaga: 43.4, változás(3): -5.3 (-10.8%)
Tesztpozitivitás: 53.21%, változás(1): +37.00% (+228.2%) | elmúlt 7 nap átlaga: 35.16%, változás(3): +11.27% (+47.2%)
---
változás(1) = napi adat az egy héttel korábbi napi adathoz képest
változás(2) = utolsó hét nap összege az előző hét nap összegéhez képest (növekedési faktor)
változás(3) = utolsó hét nap átlaga az előző hét nap átlagához képest
incidencia = százezer lakosra jutó esetszám az utolsó 14 napban

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61744) pjen válasza fatal` (#61740) üzenetére


pjen
félisten

Egyrészt a két országot nem igazán lehet összehasonlítani, másrészt svédben abban az időben szinte nem is volt központi védekezés. Csak keress vissza korabeli videókat. A mi gazdaságunk és Eü nk még ezeket a szigorításokat se viselta el. Egyik legnagyobb visszaesés és világbajnok halálozás. A politikai részét nem itt akarom tárgyalni.

(#61745) Rage47 válasza Jablocskov (#61742) üzenetére


Rage47
veterán

Ez így hetente be lehetne másolni ide :D

(#61746) pjen válasza Jablocskov (#61742) üzenetére


pjen
félisten

ŰÉn most sem hiszem, hogy nálunk a védekezés lett volna a hibás. Az egyéb okok az igen. Például a több miliárd forintért megvásárolt alkalmatlan lélegeztetö gépek, a járvány közepén keresztül vert eü reform és legfőképpen a 60% os TP. Új- Zélandal pedig nem kéne példálózni hiszen az egy elég ritkán lakott sziget és ott vannak ellenpéldának a svédek.

[ Szerkesztve ]

(#61747) Mr K válasza pjen (#61744) üzenetére


Mr K
senior tag

A svédek nem igazán büszkék a saját járványkezelésükre.

Evaluation of science advice during the COVID-19 pandemic in Sweden

"The Swedish response to this pandemic was unique and characterised by a morally, ethically, and scientifically questionable laissez-faire approach, a consequence of structural problems in the society. There was more emphasis on the protection of the “Swedish image” than on saving and protecting lives or on an evidence-based approach. A strategy was never discussed among all relevant parties, and never implemented nor communicated to the public. In addition, there was an unwillingness and incapacity to admit any failures at all governmental levels; or to take any responsibility for the clearly detrimental outcomes for Swedish society."

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61748) kolopele válasza mpo (#61733) üzenetére


kolopele
nagyúr

Drizzt kolléga jól megválaszolta egy választás lényegét: "Az, hogy ki kire szavaz, ennél nyilván összetettebb kérdés. Nem népszavazás volt az adott kérdésekről, hanem országgyűlési választás." Ugye egy ilyen esemény nem csak egyetlen dologról szól, és az ember valamiben úgyis kritikus lesz minden kormány esetében, csak éppen nem mindegy, hány dologban. Pl. csak azért, mert a 6 elemit végzett "Józsi" nem kap akkora bért mint egy orvos professzor, de a másik oldal azt ígéri, ők majd adni fognak, nyilván nem őket fogom támogatni ezért. A víruskezelés terén sem volt különösebb gond még a vuhani után, sajnos azt követően nem volt már következetes a kormány, én itt lettem volna kemény kezűbb, és nem azzal foglalkoztam volna, hogy a nép hogyan áll majd hozzá. Azt azért aláírhatjuk, az emberek zöme se oltást nem akart, se maszkot hordani, és nem csak itthon nálunk, a kötelező oltásról meg már ne is beszéljünk. Egy járvány sok mindent felülírhat, ahogy egy háború is.

[ Szerkesztve ]

(#61749) pjen válasza kolopele (#61748) üzenetére


pjen
félisten

Azt, hogy is gondoltad, hogy nem azzal foglalkozn, hogy az emberek , hogy állnak hozzá. Ez nem észak korea. Látod kínában nem számít az, hogy hogy áll hozzá az egyén mégis otf a járvány. Folyamatosan mérlegelni kell, nem csak itt, mindenhol.

(#61750) pjen válasza Mr K (#61747) üzenetére


pjen
félisten

Lehet, hogy Ők nem, de mi büszkék lennénk az Ő eredményeikre. Tudod mégis mi állunk a dobogó tetején.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.