Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62501) t72killer válasza pjen (#62496) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

így bizony. minimum 0.03£-ot tennék rá, hogy a közeljövőben csökken a covid-vakcinaprojektek száma és szumma ktg-vetése is. Pedig még a koncepció (szuri-kiszerelés) is bukta, a tüskefehérje amivel dolgozik, meg pláne.

#62499: 100% megértem ezt a "konteót". De ha nem is a gonosz bigpharma intézte így, az biztos, hogy elég nagyfokú belesz.rást jelez, hogy a vuhani->béta eltérés többszörösére se képesek egy új betűt szánni. Kvázi úgy tűnik, hogy a ba.1-es vakcina már kb annyit ér a mostani variánsok ellen, mint a vuhani. Nem beszélve róla, h még mindíg nem oltathatunk ba.1-el sem.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62502) mozso


mozso
senior tag

Azt jól olvasom, hogy idehaza a 4. szuri be lett szüntetve, nem beadatható már?

Tudom nem hiperszuper a 4. oltás, de a semminél többet ér az izraeliek szerint.

Mit csinálunk a sok lejáro Pfizerrel? Odaadjuk észek kóreának majd?

Azt mondta az NNK-s ember állítólag, hogy ősszel ki tudja mi lesz a Coviddal, de összel nem kell készülni ennek ellenére járványra.

Azt is mondta állítólag, hogy nincs járány már itthon, de az idősek, meg krónikusak azért tartsák be a járványügyi intézkedéseket (melyiket is???) és ha kell hordjanak maszkot.

Nekem ez nagyon katyvasz, mond valamit majd a következő mondatban az ellenkezőjét mondja.

Tud valaki több infót mi a valóság amit mondott és mi a valóság az NNK-s megváltozott eljárásrenddel?

(#62503) pjen válasza mozso (#62502) üzenetére


pjen
félisten

Tudnak írni sokan sokfélét, de az igazságot szerintem senki nem tudja. Majd lesz valahogy, most itt tartunk. És már tartottunk is párszor.

(#62504) Parci válasza mozso (#62502) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért ősz elején szeretném beadatni a második pfizert a fiamnak...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62505) fatal` válasza mozso (#62502) üzenetére


fatal`
titán

Nem tudok ilyenről, hogy beszűntették volna. Nem ajánlják most a nyáron, ennyi infot láttam.

És alapvetően ezzel egyetértek, szerintem most oltatni nincs sok értelme.

(#62506) Mr K


Mr K
senior tag

Are COVID surges becoming more predictable? New Omicron variants offer a hint

[Ez megint Dél-Afrikán lovagol, hogy ott milyen szép szabályos hullámok vannak hathavonta. De nem látom, hogy hogyan lehetne ezt adaptálni máshol, mert máshol meg nem ez a helyzet...]

Will the Coronavirus Pandemic Ever End?
If Americans decide too soon that it is over, it could paradoxically drag on even longer.

[Ez egy jó hosszú fejtegetés arról, hogy mi van most (közömbösség), és mi várható (vagy mázlink lesz, vagy nem). Nekem tetszett, akinek van üres félórája, megpróbálkozhat vele.]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62507) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
preprint finds that a #SARSCoV2 variant mimics human liver protein that may trigger T-cell autoimmunity—thus might damage the liver. Authors suggest it could explain a surge in children hepatitis. Note: ORF-1 protein is *not* found in vaccines.

(#62508) Vesa válasza t72killer (#62501) üzenetére


Vesa
veterán

Gyanítom, ennek gazdasági okai vannak. A kormányok egy jelentős része már lesz*rja az egészet, nem fognak berendelni vakcinát. Az embereket a ruszki antivaxer propaganda mosta hülyére, ők meg nem fognak XY összeget áldozni rá. Tehát a gyártónak talán nem éri meg most vaktában gyártani. Szerintem a fejlesztések mennek, ha kell, és a kormányok/emberek berendelik, lesz rá igény, akkor relatíve gyorsan fognak tudni gyártani. Raktárra, hogy ott romoljon meg, tényleg nem érdemes.

A tudomány a valóság költészete!

(#62509) t72killer válasza Vesa (#62508) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az externáliák nagy visszafizetésének korát éljük. Ezek közül az egyik a túlnépesedés+globalizáció: bizony egy életrevaló virnyák a korábban megszokott évek helyett napok alatt lefutja a Toronto-Moszkva-Tajpej-Auckland távot. Ha ezzel lépést akarunk tartani, akkor két dolgot tehetünk: vagy hipermodern+precíz modellek alapján minden új kórokozó génállományából megfejtjük, hogy lesz-e ebből világjárvány, vagy rajtra készen tartunk milliárd dózis/hét szintű rugalmas vakcinagyártó kapacitásokat felgyorsított tesztelési-dokumentációs procedúra mellett. Ha most tényleg egy ~feketehimlő járvány előtt állunk, az kemény lecke lesz - 3-4hét és kiderül.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62510) kw3v865 válasza Vesa (#62508) üzenetére


kw3v865
senior tag

Azért fizetősként, magánúton jó lenne, ha elérhető lenne. Szerintem fizetőképes kereslet is lenne rá, akár Covid, akár himlőoltásról van szó. Kisebb mennyiségben azért megérhetné gyártani. Van számos vakcina, aminek forgalmazása így is megéri a gyártónak.

(#62511) catroot válasza pjen (#62486) üzenetére


catroot
veterán

A legszebb - ilyet már nem egyszer láttam -, hogy az autónak be voltak hajtva a tükrei és úgy ment a forgalomban. Gondolhatod, hogy mennyire van tisztában az a sofőr a környezetéről, ha fel sem tűnik neki, hogy behajtott tükrökkel megy. Félelmetes szerintem.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#62512) pjen válasza catroot (#62511) üzenetére


pjen
félisten

És hányan mennek lámpa nélkül éjjel, vagy menet fénnyel, hogy még a rendőr autóra is rá kellett villognom. Mikor megállt és látta, hogy hátul tök sötét az autó nem győzött káromkodni.De ennyi erővel betilthatnánk az él és esztrém sportokat is.

(#62513) Drizzt válasza pjen (#62512) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem egyszer az autópályán a hangosbemondón keresztül szólt át a rendőr, hogy kapcsoljam már fel a lámpát. Megköszöntem. Egyébként akkor még annyira új volt a kocsi, hogy azt hittem magától felkapcsol tompított fényszórót, amikor auto-n van. Ekkor lettem benne biztos, hogy nem így van.

I am having fun staying poor.

(#62515) Mr K


Mr K
senior tag

Összefoglaló:
Érdemes figyelni rá, de egyelőre nincs ok a pánikra – röviden, tömören a majomhimlőről

Másik:
A majomhimlőből valószínűleg nem lesz Covid 2.0

#62516 Z.É.T. Bocsánat.

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62516) Z.É.T. válasza Mr K (#62515) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Szerintem (is) érdemesebb lenne külön kezelni a témát a saját topikjában :R

(#62517) kw3v865


kw3v865
senior tag

Továbbra is csökken a szennyvizek koronavírus koncentrációja
Forrás: [link]

(#62518) Mr K


Mr K
senior tag

Covid can cause ongoing damage to heart, lungs and kidneys, study finds
(Kórházba került betegek utókövetése, a pandémia első évéből.)

Valószínűleg erről a tanulmányról szól:
A multisystem, cardio-renal investigation of post-COVID-19 illness
Ez pedig egy kivonata:
Multisystem involvement is common in post-COVID-19 syndrome

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62519) t72killer válasza kw3v865 (#62510) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, azt néztem, hogy feketehimlő oltást már privát se lehet szerezni (vagy rossz helyen kerestem). Hiába 200éves technológia.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62521) Z.É.T. válasza t72killer (#62519) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Sz.D.

"Orvosoknak, nagyközönségnek: ha valaki tájékozódni szeretne a (jelenleg nem alkalmazott), majomhimlő ellen is védő feketehimlő elleni védőoltásról (Imvanex szuszpenziós injekció), mellékelem a magyar nyelvű orvosi alkalmazási előírást és a betegtájékoztatót (a szöveg végén)."

https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-information/imvanex-epar-product-information_hu.pdf

(#62522) t72killer válasza Z.É.T. (#62521) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R. Ok, és hol kapni ampullát/mennyibe kerül? Hol a kisgyerek-verzió?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62523) Mr K


Mr K
senior tag

Így néz ki jelenleg az USA variáns megoszlás:

Egyrészt további teret nyert a BA.2.12.1, de ennél is érdekesebbnek néz ki a vastagodó lila rész, a B.1.1.529 (2.8%), amit először nem is értettem, de a lábjegyzet kissé érthetőbbé teszi: beleszámítják a BA.1.1 kivételével a BA.1.*-ot, valamint a BA.3, BA.4, BA.5 variánsokat is. (forrás)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62524) t72killer válasza Mr K (#62523) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"valamint a BA.3, BA.4, BA.5 variánsokat is."

ebben lesz a macska elásva :K .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62525) Ringman válasza t72killer (#62524) üzenetére


Ringman
nagyúr

[link]
A new variant with 271% growth advantage over BA.2: BA.4.1

:U

persze még elég korai és így nagy lehet a pontatlanság

[ Szerkesztve ]

(#62526) Ringman


Ringman
nagyúr

Az eddiginél részletesebb halálozási adatokat kaptunk, amelyek viszont megkérdőjelezik a hivatalos adatközlést

Eddig soha nem látott részletességű adatokat kaptunk a Nemzeti Népegészségügyi Központtól a koronavírus-fertőzésben elhunytakról. A táblázatból kiderül, hogy 2022 január végéig mennyien vesztették életüket koronavírusban egy adott településen egy-egy napon. Azonban a hivatalos koronavírus-tájékoztató oldal, a koronavirus.gov.hu napi halálozási számaival összevetve azt tapasztaltuk, hogy valami nem stimmel az adatokkal: több mint 1600 elhunyt hiányzik ugyanis a most kapott adatbázisból. A kapott dokumentumban emellett találtunk egy adatbázis-kimutatáshoz használt kódrészletet, amiből további adatkörök meglétére lehet következtetni.

szerk:
a településünkön a lakosság ~3,6 ezreléke hunyt el egy év alatt covidban. (vsz így is alulmért adat a helyi morált ismerve.

[ Szerkesztve ]

(#62527) mozso válasza Ringman (#62526) üzenetére


mozso
senior tag

Többen mondtuk több, mint egy éve, hogy a halálozás is kozmetikát kapott, hogy “szebbek” legyenek a számok.

Most sem sikerült a vezérlőközpontnak jól hazudnia, még utólag sem, hiába volt idejük fésülgetni. Túl komplex a téma és a sok pici ferdítésük 1-2 Covidos év alatt már olyan matek feladat lett, amit nem tudnak kijavítani. Főleg, hogy naponta publikálták a kozmetikázott adatokat, amikkel összhangba kellene hozni a most kiadott településre lebontott napi adatsort.

Nagymamám 3 pozitív covid teszt és a teljes idősotthon szkafanderes heteken tartó beöltözése ellenére hivatalosan végelgyengülésben halt meg. Covid meg sincs említve a halotti bizonyítványon. Persze.

hiszen nem csak az összesített adatokban voltak eltérések, a napi adatok sem egyeznek meg. Az egy éves időszakban mindössze 18 olyan napot találtunk, amikor az NNK által küldött adat megegyezett a járványügyi tájékoztató oldal napi számaival.”

Azaz az egy év alatt csak 18 napon volt pontosan közölt adat? Húha, az nem kis eltérés, de inkább legyen kozmetika ez is.

A kimutatás nagy része viszont nem az általunk kért adatsor előállítására szolgál: a kód közel háromnegyede azt határozza meg, hogy az elhunyt volt-e oltva, hányszor és milyen oltóanyaggal. Erre utalnak a hazánkban használt vakcinák elnevezései (Sputnik, Janssen stb.), és kategórianevek (egyszer_oltott_elh, ketszer_oltott_elh stb.).

Más szóval: az NNK rendelkezik egy olyan részletes, az elhunytak adatait tartalmazó adatbázissal, amiben nemcsak az elhunyt kora, neme, betegsége, lakcíme stb. szerepel, hanem a koronavírus elleni oltásra vonatkozó kórtörténete is.”

Sajnos a fenti halálozási kozmetika nekem azt is jelenti, hogy az hamis biztonság érzetet adott (a covid vészhelyzeti kormányzás alatt / ellenére), hogy kollégáim közül vannak akik már nem élnek, vannak akik már nem tudnak velünk (és máshol sem) dolgozni, vannak családtagok és közeli barátok akik meghaltak Covid miatt, és vannak akik “leszázalékoltak” lettek. Egyiknek sem volt olyan betegsége ami miatt “elfogadható”, hogy már nincs velünk, sőt !

Remek ötlet volt a Coviddal is mutyizni, csak ez nem jött be ! Egészen hihetetlen, hogy ezzel a valamivel mindenki is elégedett.

Mondjuk még nincs minden lap leosztva, az új variánsok simán rendet tudnak vágni hamarosan azok között is, akik eddig “szerencsések” voltak.

Szomorú az egész, igazi Hungaricum.

(#62528) Mr K


Mr K
senior tag

Tegnap linkeltem egy The New Yorker cikket a pandémia jövőjéről: abban is felvetették, hogy a jelenlegi hozzáállás, avagy a "már nem annyira veszélyes, mi lenne, ha egyszerűen nem vennénk róla tudomást", elég nehéz helyzetbe hozza azokat a rétegeket, akikre még még mindig eléggé veszélyes: ezek az immunhiányosak, vagy krónikus betegségekkel élők. Ez a réteg a cikk szerint USÁ-ban kb. a lakosság két százaléka, azaz 7 millió ember. Ők azok, akiket a kormány ("mindenki takarodjon vissza termelni"), és a társadalom ("hagyjanak végre nyugodtan sörözni") beáldoz.

Velük foglalkozik ez a cikk:
4 Things High Risk People Need Now To Fight Covid

Hogy legyen mégis valamilyen esélyük, magukat kellene megvédeniük, ehhez azonban szükségük lenne pár dologra, főleg információra:

1. Ismerni kellene a vírus terjedésére vonatkozó naprakész, és területileg lebontott adatokat. (Jelenleg a napi adatszolgáltatás szinte mindenhol megszűnt, és ami maradt az is nagyon pontatlan a tömeges tesztelés megszűnése miatt.)
2. Ismerni kellene, hogy konkrétan milyen krónikus betegségnél milyenek a kilátások.
3. Elérhető árú és hozzáférhető eszközök kellenének az egyéni védekezéshez. (Tesztek, maszkok, levegő cserélő berendezések és légszűrők. Ezek egyrészt nem megfelelő minőségűek (pl. a jelenlegi tesztek), illetve nincs egy egységes minősítő rendszer rájuk vonatkozóan.)
4. Ismerni kellene a konkrét közösségi terek konkrét kockázatát. (Pl. adott helyen mik a maszkviselési szabályok, tesztelve van-e a személyzet, milyen a szellőzés, mikor mekkora a tömeg, stb.)

[Ezekből a dolgokból nem csak a legelesettebbek profitálhatnának, hanem azok is, akik nehezebben viselik a járványt (pszichés okok, vagy korábbi rossz tapasztalatok miatt.)]

#62524 t72killer Kanadában éppenséggel a BA.3 is szépen terjed, de a 4-es 5-ösben lehet, hogy tényleg több a svung...

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62529) fatal` válasza mozso (#62527) üzenetére


fatal`
titán

Remek ötlet volt a Coviddal is mutyizni, csak ez nem jött be

Dehogynem, ez a degenerált társadalom újra megszavazta őket kétharmaddal.

(#62530) Ringman válasza mozso (#62527) üzenetére


Ringman
nagyúr

hazudtak reggel délben és este, de 0 következménye volt.

(#62531) mozso válasza fatal` (#62529) üzenetére


mozso
senior tag

Nekem nem jött be: túl nagy volt a veszteség emberéletben és életminőségben.

Azt tudjuk kinek hogyan jött be anyagi oldalon, de ez egyrészt nem meglepő, másrészt már elmúlt, le lett papírozva..

[ Szerkesztve ]

(#62532) Mr K


Mr K
senior tag

Olvasói levél (rövid):
Helen Salisbury: Living under the long shadow of covid
(A hölgy háziorvos, a téma a járvány hatásai vs. a teljes ignorancia.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62533) mpo válasza Mr K (#62490) üzenetére


mpo
veterán

"Sokat nyom a latban a magyar lakosok rossz egészségügyi állapota."

Csak úgy mellékesen, mert többször szóba jött itt Covid kapcsán is "a magyar lakosok rossz egészségügyi állapota".

Káros növényvédő szerekkel szennyezettek az európai, különösen a magyar gyümölcsök.
Az EU tagállamai 2011 óta kötelesek fokozatosan kivonni az 55 legkárosabb növényvédő szert, de Magyarországon 50 ilyen használatát továbbra is engedik. Meg is van az eredménye.
[link]

Vagyis, ha az olasz szőlőt, a spanyol paradicsomot, paprikát vissza lehet küldeni, mert átlépte a határértéket, akkor a "Magyar termék" címkésnél ezt a szert nem is kell vizsgálni, mert megengedett.
Biztos az EU trolljai, ezt is megvétózták.

Ha érted, akkor már elavult.

(#62534) mpo válasza mozso (#62527) üzenetére


mpo
veterán

Visszakereshetném, amit régebben írtam, hogy minden adat rendelkezésükre áll, de nem teszik publikussá, mert ártalmas lenne rájuk nézve.
Igazam volt. :(((

Ha érted, akkor már elavult.

(#62535) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Végre megjelent, de sajnos a teljes cikk nem elérhető (503 Service Unavailable. No server is available to handle this request)
Magyarországi konszenzusajánlás a D-vitamin szerepéről a betegségek megelőzésében és kezelésében
Takács István Dr. és munkatársai
Orvosi Hetilap
Volume 163 (2022) Issue: 15.
A cikk összefoglalója: Magyarországon a D-vitamin-hiány – főleg a tél végére – rendkívül gyakori. A javasolt normál tartomány alsó határa 75 nmol/l, annak ellenére, hogy a hiány klinikai jelentősége főleg 50 nmol/l alatti értékeknél nyilvánvaló, ám mivel a D-vitamin pótlása a javasolt dózisban biztonságos, mindenkinél érdemes csökkenteni a D-vitamin-hiánnyal kapcsolatos egészségügyi kockázatot. A D-vitamin-pótlás célja a hiány megszüntetése. A javasolt normál tartomány 75–125 nmol/l, az ezt meghaladó tartományban a D-vitamin adásának nincs további egyértelmű előnye. A normál tartomány fenntartásához felnőttekben napi 2000 NE bevitele javasolt az UV-B sugárzástól mentes időszakban. Gyermekeknek is javasolt a D-vitamin pótlása azokban az időszakokban és állapotokban, mint a felnőtteknek, de az adag korfüggő módon változik. D-vitamin-pótlásra D3-vitamin adása javasolt. Felnőttekben a D3-vitamin-pótlás napi, heti és havi gyakoriságú adagolással is egyformán hatásos és biztonságos. Súlyos hiányban javasolt telítő adagot alkalmazni, majd ezt követően fenntartó adagolással kell folytatni a pótlást. A D-vitamin-hiány jól ismert csontrendszeri, immunológiai és onkológiai hatásai mellett egy-re több adat támasztja alá előnytelen nőgyógyászati és szülészeti hatásait is. A legerősebb érv a D-vitamin-hiány megszüntetése és a szükséges pótlás alkalmazása mellett a halálozási kockázat D-vitamin-hiányban észlelt növekedése. A konszenzus elkészítésének folyamata megfelelt a Delfi-irányelveknek.
Orv Hetil. 2022; 163(15): 575–584.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#62536) lacafaca válasza mpo (#62533) üzenetére


lacafaca
őstag

a növényvédők mindegyike káros, lehet mismásolni, hogy ez nem annyira mint amaz. abban a pillanatban megszabadulhatsz tőle, ha nem multiban/zöldségesnél vásárolsz és nem csak a csilivili termést vagy hajlandó megvenni. tudom nehéz a mai világban becsületes termelőket találni, de elhiheted nekem, vagyunk azért páran, nem lehetetlen küldetés...minden hibátlan kinézetű termés/zöldség permetszerben úszik egész életében, mivel tömegtermelés egyszerűen kivitelezhetetlen vegyszeres védekezés nélkül. én pl soha nem eszek paprikát/paradicsomot/ubit addig, amíg a sajátomat nem szedem. eleve ott kezdődik a probléma, amikor szezonon kívül akarsz zöldséget-gyümölcsöt enni. erre van a dunszt-befőtt-lekvár-fagyasztó. ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#62537) koncsik válasza koncsik (#62535) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Magyarországi konszenzusajánlás a D-vitamin szerepéről a betegségek megelőzésében és kezelésében (a teljes cikk nagy köszönet@mpo)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#62538) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

2022 május 25.-ei közlés
Májustól már csak hetente, összesítve közli a koronavírusról tájékoztató adatokat a koronavirus.gov.hu, a ritkuló adatközlés oka „a kedvező járványhelyzetben” keresendő, írták korábban. A múlt heti adatok alapján mostanra 6 409 451-en vannak beoltva, közülük 6 195 684-en a második, 3 875 291-en a harmadik, 298 288-an már a negyedik oltását is megkapták.
Az elmúlt héten összesen 3080 új fertőzöttet találtak, a járvány kezdete óta összesen 1 917 777-re nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Az elmúlt héten elhunyt 61 beteg halt meg, így az elhunytak száma 46 507-re emelkedett. A gyógyultak száma jelenleg 1 841 731, az aktív fertőzötteké pedig 29 539 főre csökkent. Jelenleg 483 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 18-an kapnak invazív lélegeztetést.
Az oldal adatai szerint már második hete nem végeztek egyetlen tesztet sem. :W (de 3080 fertőzöttet találtak...)
A járványhelyzet enyhülését mutatják az Nemzeti Népegészségügyi Központ adatai is, amely szerint tovább mérséklődött a szennyvízben kimutatható koronavírus-örökítőanyag. Jelentősebb csökkenés figyelhető meg Budapest Központi Szennyvíztisztító Telepén, valamint Egerben, Kecskeméten, Székesfehérváron, Szekszárdon és Tatabányán. A többi település mintája stagnál, emelkedő tendencia sehol sem volt. A koronavírus örökítőanyagának koncentrációja 21 mintavételi helyen a mérsékelt, Békéscsabán pedig az emelkedett kategóriába sorolható.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#62539) mpo válasza lacafaca (#62536) üzenetére


mpo
veterán

ha nem multiban/zöldségesnél vásárolsz
Azon kevesek közé tartozom, aki piacra is jár.
A piacon az őstermelő áruiról sem lehet megállapítani, hogy mivel és mikor permetezte.
Amit be kellett volna tiltani, az itt megengedett, tehát szabályt sem sért. :W

Ha érted, akkor már elavult.

(#62540) lacafaca válasza mpo (#62539) üzenetére


lacafaca
őstag

Azon kevesek közé tartozom, aki piacra is jár.
nagyon helyesen teszed ;)
viszont azt megsúgom, hogy a piaci "őstermelők" zöme is nepper...ezért mondom, meg kell keresni a megbízhatót közülük. (tipp: nézz rá a tenyerére, az mindent el fog árulni...meg egy kis kommunikáció. nike cipő meg hollister felső nem egy termelő ruhatárába tartozik. jé, elgondolkozok és mennyi tippet tudnék adni így majd 30 év távlatából :DDD )

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#62541) Parci válasza lacafaca (#62540) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Reggel 8ra a komoly pár őstermelő már ki szokott fogyni, 9 után már csak a budai agglomerációs luxusanyukak járnak piacozni itt :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62542) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
"Contrary to the perception that recent variants have become successively milder, Omicron BA.2 was associated with reporting more symptoms, with greater disruption to daily activities [than BA.1]"

(#62543) t72killer válasza Ringman (#62542) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, a brit halálozási arány is romlott a ba.2-vel. Kevesebb esetből (pozitivitási arány alapján!) közel uannyi halott, mint a ba.1 hullám alatt (kb 15 vs 14ezer).

Durva azért ez a halottszám, még így orrba-szájba oltva is "rosszabb mint egy influenza"...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62544) Gothmog válasza koncsik (#62538) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Nyugi, az elhunytak listával (a hivatalos - koronavirus.gov.hu - oldalon) még csak 46266-nál járnak, vagyis azt például már hetek óta csesznek frissíteni.
Nem mintha minden nap ezt lesném: kb. egy hónapja nézhettem rá utoljára, most csak eszembe jutott, hogy rálesek kíváncsiságból de a jelek szerint ezt is teljesen "elengedték" már.

Endure. In enduring, grow strong.

(#62545) kolopele válasza lacafaca (#62540) üzenetére


kolopele
nagyúr

Tényleg az lenne az alap, hogy egy őstermelő milyen cipőt visel meg ruhát? Nekem ez új, persze én nem is vagyok őstermelő, de "termelek", mindezt többek között azért, hogy mindent megvehessek amit csak akarok az egész családnak. Az ember ezért (is) alkot, dolgozik.

(#62546) lacafaca válasza Parci (#62541) üzenetére


lacafaca
őstag

így van...a tudatos vásárlók kora reggel jönnek és visznek mindent...9-re már az ember összecsomagolt és tűz haza :D

kolopele látom megint nem sikerült értelmezned :N

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#62547) Vesa válasza lacafaca (#62536) üzenetére


Vesa
veterán

Az a baj, hogy attól még önmagában nem lesz védett senki, hogy őstermelőtől vásárol. Az őstermelőt még annyira sem ellenőrziik a hatóságok, mint egy gigia céget. Nem lehet tudni, hogy a piacon az XY illető milyen módon termeszt és mivel vegyszerez. Azt meg végképp nem, hogy betartja-e az előírásokat az adott szer használatakor. Az, hogy mit hazudik magáról, irreleváns, mert meggyőződni nem tudunk az állításának valódiságáról. Számos cikk volt már arról is, hogy a kistermelők sokszor a #jóvanazúgy elven termelnek, ha éppen rossz napja van Pista bácsonak, akkor nem pont az előírt adagban keveri be a vegyszert, vagy nem az előírt időablakban használja, hanem random, ahogy eszébe jut.

Vegyszermentességben csak akkor bízhatunk, ha saját magunk termelünk, arra meg nincs idő a mai világban. Nekem is van kiskert, feleségem szórakozik vele, de nincs akkora termés, hogy a teljes éves igényünket kiváltsa. Tehát marad a kereskedő, aki meg f*sz se tudja, mit árul. Akár multi, akár a néni a sarkon, akár a bácsi a piacon.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#62548) kolopele válasza lacafaca (#62546) üzenetére


kolopele
nagyúr

Téged nem is lehet értelmezni. Láttam én már bio árusok termékeit, ott is hagytam.

(#62549) kolopele válasza Vesa (#62547) üzenetére


kolopele
nagyúr

Senki nem fog abba belehalni, ha nem lesz bio őrült. Nem attól hal meg senki, hogy üzletben vesz zöldséget, gyümölcsöt. Túl van misztifikálva ez a a bio dolog, a fő lényege hogy dupla áron lehessen adni.

(#62550) Mr K


Mr K
senior tag

Ez eléggé ellentmond mindennek, de azért belinkelem:
Nem találtak bizonyítékot a hosszú covid szindróma létezésére, de a tünetek a szorongó nőket érinthetik leginkább

Random magyar járványadatok (utólag):
A kezelt betegek közel 70 százaléka oltatlan volt, félházzal működött a COVID osztály

Jobb későn, mint soha:
Most már olcsón adja a Pfizer a covid-vakcinát a szegény országoknak

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.