Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61251) Parci válasza #68216320 (#61250) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

alapvetően nem láttam még cikket arról, hogy ártana. de nincs még sok infó az egészről. engem a második szuri jobban megviselt az elsőnél, a harmadik meg a másodiknál, és a harmadik már felért egy fél betegséggel kb. ha a negyedik még nagyobbat üt, az már hozná az omikron2 betegség szintjét :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61252) Ringman válasza Parci (#61251) üzenetére


Ringman
nagyúr

alapvetően nem láttam még cikket arról, hogy ártana

nem olvasol elég syberiát ;]

(#61253) #68216320 válasza Parci (#61251) üzenetére


#68216320
törölt tag

Aha. Hat engem is megviseltek, de kvazi 24-48 ora mulva rendben voltam.
Meg kicsit gondolkodom akkor, de ha felveszem a negyediket akkor megprobalom a jovo heten gyorsan megejteni.
Koszonom az infokat.

(#61254) Parci válasza Ringman (#61252) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ő is csak fél a tűtől ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61255) lacafaca válasza Z.É.T. (#61246) üzenetére


lacafaca
őstag

😎😁

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#61256) BlackV válasza #68216320 (#61250) üzenetére


BlackV
senior tag

"Egyedul az lehet problemas a kesobbi felvetelben, hogy amikor szukseg lesz majd ra, esetleg problemas lesz felvenni."

Amikor majd szükség lesz rá, és esetleg visszatérnek a keményebb szabályok, az lehet csak a téli szezonban lesz. Eddigi minták alapján azt gondolom, az utolsó oltás után 270napban fogják meghatározni az érvényességet. Tehát hiába adatod be most, Januárra nullázódik.

(Ausztráliában és Indiában is előfordult már, hogy nyáron ütött be hatalmas járvány, de Európában erre szerintem nincs sok esély.)

Egészségügyileg se most lenne a legjobb beadatni, de ahogy gondolod, kifejezett ellenjavallat se tudnék felhozni.

(#61257) ariel96 válasza Parci (#61251) üzenetére


ariel96
tag

Szia!
Én 4 Pfizert kaptam, és egyik oltás után sem éreztem semmit, csak az oltás helye fájt. Nem tudom, mivel függhet össze, hogy egyeseknél oltás után komoly tünetek alakulnak ki. :U
Oltás után 4 hónapig érzem biztonságban magam. Ha lehetne ősszel újra betoltatnám magam. :F
Több ismerősöm 3 Pfizer után betegedett meg, és nagyon rosszul voltak, de nem kerültek kórházba. :))

(#61258) kolopele válasza balojazz (#61231) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nyilván nem kívánom, de egyszer üssön be nálatok is keményen ez a vírus, onnantól már másként fogsz látni egyből mindent. A suliban az egyik 14 éves gyerek kórházba került, covid, tüdőgyulladás, alig kap levegőt. A szülei most azon sírnak, hogy miért nem oltatták be. Nem ilyenkor kellene. A maszkot meg viselje mindenki zárt térben, de legalább ha bemegy egy üzletbe, nem olyan marha nagy probléma ez :(((

[ Szerkesztve ]

(#61259) pjen válasza kolopele (#61258) üzenetére


pjen
félisten

Ha nincs mindenkin, szerintem olyan sok értelme nincs a maszknak+iskolából úgyis haza viszi a gyerek. Melóhelyen se lehetsz egésznap maszkban. Oltás, átfutó fertőzés és passz.

(#61260) Parci válasza kolopele (#61258) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sajnos gyerekekkel tényleg esélytelen kibekkelni, én úgy készülök, hogy innentől ahány kör lesz, azt behúzzuk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61261) Ringman


Ringman
nagyúr

az utóbbi pár hétben amikor tömegközlekedtem, azt hiszem minden alkalommal csak rajtam volt maszk

(#61262) tboj válasza Ringman (#61261) üzenetére


tboj
tag

Szintén, dehát nem kötelező...

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#61263) pjen válasza Ringman (#61261) üzenetére


pjen
félisten

Rajtad akkor minek? Persze, ha Téged megnyugtat nem szóltam. :)

(#61264) emvy válasza Parci (#61260) üzenetére


emvy
nagyúr

Második pfejzert gyerekeknek vajon érdemes? Legalább egy átesés már volt. Mondjuk kicsit olyan, mintha most lenne a második :)

while (!sleep) sheep++;

(#61265) Parci válasza emvy (#61264) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én egyelőre úgy gondolom, hogy egy október környéki második pfizer, úgy, hogy közben tudhatóan behúzta az omikront, szépen megerősíti a védelmet, a már nem naiv b-sejtek még tovább érnek (és emiatt szerencsére amúgy sem vuhani antitestet termelnek már, hiába vuhani az oltás). ja, és ami még fontos, hogy az időzítés segíti, hogy a következő vírusszezonban védett legyen a kölyök, míg ha nem kapja meg, egy kivénhedt, egy éves omikron átesés védi legközelebb.

valamiért úgy "érzem" (oké, ez tudományosan értelmezhetetlen, de egy kis ezotériát moderátorként megengedhetek magamnak ;]), hogy ha nem adok egy garantáltan erős immunválaszt kiváltó frissítőt a most bekönyvelt omikronos átesésre, akkor az "feledésbe merül".

de nyilván ráérek hülyeségeket gondolni őszig... :)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61266) fatal` válasza Ringman (#61261) üzenetére


fatal`
titán

Érdekes, én egyszer tömegközlekedtem (3 hete kb.) és meglepve tapasztaltam, hogy az embereknek kb. a felén volt maszk.

(#61267) tboj válasza pjen (#61263) üzenetére


tboj
tag

Rajtam azért van, hogy továbbra se kapjam el, ha már 2 év alatt nem sikerült egyik variánst sem. Rendszeresen vannak olyanok a buszon, akik a másfél órás utat végigköhögik meg szipogják, volt olyan is aki közvetlenül a mögöttem lévő ülésen tette mindezt, de az FFP2 maszkok eddig jól végzik dolgukat.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#61268) Ringman válasza fatal` (#61266) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez békés megye helyközi járat volt.

#61263 pjen

ffp2-es ebben az esetben is elég jól csökkenti a kockázatot, a maszkhordás erről szól.
ugyanúgy elmegyek étterembe/szórakozni, de ahol nincs semmilyen hátrány, hogy rajtam a maszk és sokáig vagyok zárt térben, ott felveszem.

szerk:
az ffp2-es és ettől jobb maszkoknál úgy is kimutatható jelentős kockázatcsökkenés, hogy mások nem hordanak maszkot.

[ Szerkesztve ]

(#61269) pjen válasza Ringman (#61268) üzenetére


pjen
félisten

A maszk hordás inkább arról szól, hogy ha Te fertőzött vagy ne köhögd tüsszögd szerte széjjel a vírust, hiszen ha köhögsz bele préseled a kilégzést a maszkba.A mire Te gondolyz arra szerintem a gázállarc szolgál.

(#61270) Drizzt válasza pjen (#61269) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Tevedsz. Legalabb ffp2 jelenos vedelmet ad a viselojenek is. Nem 100%-ot, de ad.

I am having fun staying poor.

(#61271) tboj válasza pjen (#61269) üzenetére


tboj
tag

Mindkét funkciót ellátja a maszk, a kettő nem zárja ki egymást. Persze a maszk típusától és a helyes viseléstől függően más-más hatásfokkal, de egyik esetben sem elhanyagolható mértékben.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#61272) pjen válasza Drizzt (#61270) üzenetére


pjen
félisten

Ahogy gondolod.Nekem akkor is érthetetlen lenne, hogy mért préselné át magát a levegő egy sűrű maszkon, mikor könnyedén bejuthat az arcod és a maszk közti réseken.

(#61273) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

2022.04.11.

Új fertőzöttek számának napi átlaga: kb. 1552 (a múlt pénteken közölt napi adatokhoz képest -848)
Új tesztek számának napi átlaga: 9712 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest -2105)
Új halálos áldozatok számának napi átlaga: kb. 20 (a múlt pénteken közölt napi adatokhoz képest -17)
Kórházi ellátást igénylők száma: 1755 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest napi kb. +22)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 48 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest napi kb. -1)
Az első dózissal oltottak száma: 6 404 348 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest átlagosan napi kb. +131)
A második dózissal is beoltottak száma: 6 189 787 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest átlagosan napi kb. +189)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 3 852 933 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest átlagosan napi +636)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#61274) fatal` válasza Ringman (#61268) üzenetére


fatal`
titán

Az én tapasztalatom Budapest, azon belül is Buda.

(#61275) Ringman válasza fatal` (#61274) üzenetére


Ringman
nagyúr

más világ :/

(#61276) Vesa válasza pjen (#61272) üzenetére


Vesa
veterán

"Nekem akkor is érthetetlen lenne, hogy mért préselné át magát a levegő egy sűrű maszkon, mikor könnyedén bejuthat az arcod és a maszk közti réseken."

Vagytok páran, akik annak ellenére elkezdik újra és újra egy téma felvetését, hogy azt korábban már részletesen megvitattunk és a tévedésekre bizonyítékokkal együtt felhívtuk a figyelmet. Konkrétan ebben a témában is számos cikk lett linkelve.

Abban igazad van, hogy a maszk akkor a leghatékonyabb, ha a fertőzött ember hordja, de ez nem azt jelenti, hogy a védekezésben egyébként más szerepe nincs. Csökkenti a vírusterhelést, a titer számot még akkor is, ha a fertőzöttön nincs. Nyilván ettől még az lenne a legjobb, ha a fertőzöttön is lenne.

A tudomány a valóság költészete!

(#61277) pjen válasza Vesa (#61276) üzenetére


pjen
félisten

Valóban vagyunk páran és jó indulatból, ha hiszed, ha nem. :) Szerintem az egy hamis biztonság érzetet ad, ha 100 ember között rajtam van egyedül maszk. Erre igyekszem felhívni a figyelmet

(#61278) Mr K válasza Sir Pocok (#61273) üzenetére


Mr K
senior tag

Heti trendek ma elmaradnak, mert múlt hétfőn nem volt adatszolgáltatás. A tesztpozitivitás 15.98%, incidencia (kétheti esetszám százezer lakosra) fertőzésre 287.5, halálra 4.5.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61279) pjen válasza Vesa (#61276) üzenetére


pjen
félisten

Egyébként nem én kezdtem, azt is kitárgyaltuk már számtalanszor, hogy a Te maszkod véd engem az enyém Téged. Mégis mindíg előjön, hogy 100 ból csak rajtam volt maszk. :)

(#61280) perempe válasza tboj (#61267) üzenetére


perempe
addikt

Engem borzasztóan aggaszt ez. Miért nem mondja a Cecil néni, hogy aki valószínűleg beteg, az próbáljon nem tömegközlekedni, esetleg felvenni egy maszkot, ha nincs más lehetősége?

A jobbak legalább megpróbálnak ruhába tüsszenteni.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#61281) Mr K válasza pjen (#61277) üzenetére


Mr K
senior tag

A hozzászólásodból nem ez jön le: "Rajtad akkor minek? Persze, ha Téged megnyugtat nem szóltam." (Ebből az jön le, hogy szerinted semmit nem ér (ami nem igaz), és nem teljesen komplett, aki hordja.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61282) Drizzt válasza pjen (#61277) üzenetére


Drizzt
nagyúr

No, de a maszkkal szemben a nem maszk meg mit ad? Semmit. Szóval hiába nem ad teljes biztonságot a maszk, de kockázatot csökkent. Nem több, nem kevesebb.

I am having fun staying poor.

(#61283) Coyot válasza Vesa (#61276) üzenetére


Coyot
őstag

Egészen elképesztő amúgy...

Javaslom Pjen kollega gyere velem permetelni, én veszek maszkot neked nem kell. Hadd röhögjek mikor még aznap rosszul leszel :)

Má' nem

(#61284) updog válasza pjen (#61277) üzenetére


updog
senior tag

100 ember közt van rajtam a maszk > 100 ember közt nincs rajtam maszk.

Szvsz. a "hamis biztonságérzet" csak kifogás azoktól akiken egyébként sincs, felőlem magyarázzák így maguknak, én (is) fel fogom venni legalább a necces időszakokban.

#61280perempe
"Miért nem mondja a Cecil néni, hogy aki valószínűleg beteg, az próbáljon nem tömegközlekedni, esetleg felvenni egy maszkot, ha nincs más lehetősége?
A jobbak legalább megpróbálnak ruhába tüsszenteni."

2019 végén írtam erről egy logoutot, hogy amúgy göthösségi szezonban miért néznek engem hülyének ha maszkot hordok (persze OK, hülyeséget írtam mert akkor még én is csak orvosi maszkban jártam télen), meg hogy aki beteg az miért nem otthon gyógyul ahelyett hogy az egyes villamost köhögi/prüszköli tele, legalábbis kezét odatehetné... végül töröltem a bejegyzést annyi beszólás jött hogy mi közöm van hozzá, meg hogy dolgozni kell járni... szóval tkp. én nem lepődtem meg ami pár hónappal utána kezdődött....

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#61285) t72killer válasza pjen (#61277) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha jól passzol a maszk, belégzéskor ráül az arcodra és tényleg a szűrőanyagon keresztül megy át a fő légáram.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61286) Vesa válasza pjen (#61277) üzenetére


Vesa
veterán

Jelen kontextusban értelmetlen a "hamis biztonságérzet". A maszk bizonyítottan csökkenti a fertőződés veszélyét, illetőleg csökkenti a víruterhelést. Innantől egy kimenetel van: mégpedig az, hogy felvenni érdemesebb, mint nem felvenni. Attól, hogy nem ad 100%-kos védelmet -azt semmi nem ad-, még nem lesz mindegy, hogy kvázi 100% eséllyel fertőződsz egy zárt térben maszk nélkül, vagy csak 20%-al maszkot hordva!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#61287) pjen válasza Mr K (#61281) üzenetére


pjen
félisten

és nem teljesen komplett, aki hordja.Ilyen eszembe se jutott. Egyébként valóban , szerintem nem sokat ér. :)
"ugyanúgy elmegyek étterembe/szórakozni, de ahol nincs semmilyen hátrány, hogy rajtam a maszk és sokáig vagyok zárt térben, ott felveszem."
Ahogy gondoljátok.

(#61288) t72killer válasza pjen (#61287) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én csak azért nem vesződök vele, mert a gyerek garantáltan hazahozza a suliból.

Persze maszk-fetisiszta sem vagyok és nem állítom egy szóval sem, hogy kellemetlen meleg levegő van a maszk alatt, amivel semmi kedvem együtt élni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61289) mpo


mpo
veterán

A Komoly Covid klubban két év után a maszk hasznosságát kell magyarázni?

Ha érted, akkor már elavult.

(#61290) pjen válasza t72killer (#61285) üzenetére


pjen
félisten

Ezt kipróbálhatnád, ha beszélsz, köhögsz, tüsszentesz, vagy csak két napja nem borotválkoztál. Otthon tükör előtt felveszed, eligazgatod. Kimész az utcára, megvakarod az orrod, beszélsz, köhögsz, aztán minden alkalommal gondosan megigazgatod a maszkot.

(#61291) pjen válasza mpo (#61289) üzenetére


pjen
félisten

Nem szerintem a használati módjának a hasznosságát.

(#61292) mpo válasza pjen (#61291) üzenetére


mpo
veterán

Javaslom, hogy ne vegyél maszkot, ne hordd, de kurvára unalmas amit itt előadsz már sokadszor.
Mindenki hülye és szembejön a sztrádán.

Ha érted, akkor már elavult.

(#61293) mozso válasza pjen (#61287) üzenetére


mozso
senior tag

Pici olvasnivalo szamodra: [link] + [link] + [link]

Mivel a minosegi FFP1/2/3 N95/N99 maszkokat nem a Covid miatt fejlesztettek ki eredetileg, hanem sokkal korabban, igy a vedelmi kepessegeirol boven van valos vizsgalat, elemzes. Ezeket a vizsgalatokat aztan kiterjesztettek virusokra (meg Covid elott), majd Covidra is.

(#61294) Mr K válasza t72killer (#61288) üzenetére


Mr K
senior tag

Vagy te viszed haza a boltból, és passzolod át a gyereknek, ha véletlenül mégis fertőzésmentes lenne az osztály. (Fetisizmus: a maszk szükséges rossz, azaz szerintem nagyon kevesen hordják a maszkot élvezeti okból...)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61295) pjen válasza mozso (#28859) üzenetére


pjen
félisten

"- orron is fent van
- orrnyeregre rá van hajtva a merevítő rendesen
- bevetés előtt)sehol sem szív fals levegőt (ezt illik minden alkalommal kipróbálni
- van borotv megálkozva az illető (szakállnál falsot szívhat)"
Erről beszélek.

(#61296) perempe válasza updog (#61284) üzenetére


perempe
addikt

Nem állandóan kéne maszkot hordaniuk, csak arra a pár napra...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#61297) Vesa válasza pjen (#61295) üzenetére


Vesa
veterán

A fals levegő valós jelenség, de ezzel együtt sem úgy kell ezt elképzelni, hogy akkor a szűrőn semmi nem megy át, mert csak a résen közlekedik a levegő. Vagyis még így is titert csökkent. Próbáld ki egyszer, hogy rajtad van az FFP2 vagy FFP3 maszk, és vegyél egy nagy levegőt. Hiába érzed, hogy mellette is megy be valamennyi, a maszk rá fog vákumozódni az arcodra, mert a levegő kb. 90-95%-ka így is a szűrőn áramlik át!

A tudomány a valóság költészete!

(#61298) tboj válasza pjen (#61295) üzenetére


tboj
tag

Értjük, hogy arról beszélsz, hogy nem mindig illeszkedik helyesen a maszk, de ez akkor sem nullázza le a védelmet. Egészen konkrét modellek vannak arra vonatkozóan, hogy milyen mértékben csökkenti a megfertőződés esélyeit még a rosszul illeszkedő maszk is (főleg ha legalább FFP2-ről van szó).

Itt egy relatíve friss, decemberi (referált, elfogadott) PNAS cikk ábrája ezzel kapcsolatban. Függőleges tengelyen a megfertőződés átlagos esélye, vízszintes tengelyen pedig a fertőző (i) és a fogékony (s) által viselt maszkok különböző kombinációi 20 perc együtt töltött időre vonatkoztatva. Balról nézve a 6. eset az, amikor mindkét fél szarul illeszkedő FFP2-t visel, a nem fertőzött egyén megfertőződésére ilyenkor átlagosan mindössze 4% esély van.

[ Szerkesztve ]

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#61299) mozso válasza Vesa (#61297) üzenetére


mozso
senior tag

Igy-igy.

(#61300) pjen válasza Vesa (#61297) üzenetére


pjen
félisten

például akkor is ha beszélsz? és utána mikor már mindenfelé elmozdult a maszk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.