Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62751) Parci válasza mozso (#62749) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nálunk is csak a kisebbik + anyafej, mi ketten nem (kop-kop). jobbulást mindenkinek!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62752) emvy válasza Parci (#62740) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen, fiamnal hőemelkedés, torokfájás, aztan 1 hétig köhögött, lányomnak 1 napig elment a hangja, felnőttek kb megúszták.

while (!sleep) sheep++;

(#62753) mozso válasza Parci (#62751) üzenetére


mozso
senior tag

Jobbulast nektek is!

(#62754) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Jobbulást mindenkinek! Áldás, békesség :)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#62756) Vesa válasza tisn (#62732) üzenetére


Vesa
veterán

Mármint melyik propaganda miatt? Itthon csak egyféle van/volt és azt a NER tolja kb. a vízcsapból is.

A tudomány a valóság költészete!

(#62757) Vesa válasza Parci (#62740) üzenetére


Vesa
veterán

Ilyet pont nem, de a legnagyobbik fiam lázzal és hányás/hasmenéssel operált 3 napon át. Barátnője szintén elkapta, tehát vírus volt.

A tudomány a valóság költészete!

(#62758) t72killer válasza Vesa (#62757) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ilyesmink nekünk is volt nemrég, az összes ellőtt teszt covidra negatív lett - másra nincs tesztünk :R. Tuti valami vírusos nyavaja, csak nem tudjuk milyen.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62759) Parci válasza t72killer (#62758) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

engem a szédülés szeppentett meg, nem szeretem a neurológiai tüneteket... egy hányós-fosós-lázas az business as usual :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62760) Vesa válasza Parci (#62759) üzenetére


Vesa
veterán

Attól engem is kiver a víz...baromi félelmetes tud lenni, hogy nincs kontroll...

A tudomány a valóság költészete!

(#62761) mozso válasza Parci (#62759) üzenetére


mozso
senior tag

Szerintem majd a BA 3-4-5 fog mindenkit gyatyaba razni, kar hogy csak akkor fogjuk megtudni, hogy elkaptuk, amikor olyan tunetek / szovodmenyek lesznek amik nem fernek bele az elozo 10-20 ev tapasztalataba.

Szep jovo a kiserleti eger szerep, de itthon is - kulfoldon is - ez van es megint csak keson fognak rajonni, hogy: huuuuuuu

[ Szerkesztve ]

(#62762) Parci válasza Vesa (#62760) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

inkább úgy értettem, hogy egyrészt sosenem szokott szédülni, másrészt, elég sok durva betegséghez társul szédülés, azokat meg köszönjük, de nem kérjük :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62763) koncsik válasza Parci (#62762) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Írtad, hogy nagyon fájt a torka. Nem száradt ki? Ivott elég folyadékot? Amiatt is lehet szédülni. Vérnyomása?

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#62764) emvy válasza koncsik (#62763) üzenetére


emvy
nagyúr

Virusos fertozesek eleg gyakori mellekhatasa a szedules (a labirintusszerv zavarodik meg a fulben).

while (!sleep) sheep++;

(#62765) t72killer válasza mozso (#62761) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

már 2020 nyár elején rebesgették Amerikában, hogy az ex-covidosok között pl nagyban megugrott a dialízist igénylők száma - de persze a politika nagyban k.ssult, nehogy csinálni is kelljen valamit.

#62763: +1, illetve vércukor/mindenfélecucc-veszteség. A kiürült embernél természetes, hogy simán ájulásig is mehet a dolog, meg kell kajáltatni a szervezetet.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62766) Vesa válasza Parci (#62762) üzenetére


Vesa
veterán

Vírusnál gyakori a szédülés, főleg az első 1-2 napban. A kevésbé durváknál is előfordul. A feleségem is amikor rosszul van, még fekve is képes szédülni, van, hogy aludni se tud tőle. Aztán rendre elmúlik.. (kop-kop-kop)

A tudomány a valóság költészete!

(#62767) Mr K válasza Ringman (#62755) üzenetére


Mr K
senior tag

Avagy nem is a bezártság miatt terjed mindenféle ragály, hanem a limfopénia miatt? Ez nem valami biztató a jövőre nézve... (Nem csak azért mert sokat leszünk betegek, hanem ilyenkor táptalajként szolgálunk mindenféle mutánsok kifejlődéséhez.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62768) t72killer válasza Mr K (#62767) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Legyek az ördög ügyvédje: a folyamatos maszkerkodás+kézfertőtlenítés miatt 2évig minimális volt a kapcsolatunk ezekkel a sz.rokkal. Ovisulikban is komoly +szünetek fogták vissza a terjedésüket. Így mindenféle védelem, amit 3-4-5 évvel ezelőtt kiépítettünk ellenük, halványult, úgyhogy most rohanunk a budira, kehesek vagyunk, stb, kicsit erősebben, mint régen.
SzVSz emiatt is kéne amikor lehet, maszkszünetet tartani - nem a "megfullad a bajnok úszó a céókettőtől" konteók mentén.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62769) Parci válasza koncsik (#62763) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elkapta a kisfiamtól, aki meg az ovistársaktól. ma volt az évzáró, a fél csoport harákolt. vérnyomást mértünk, normál volt. na mindegy, sosem szokott szédülni. én sem (az utóbbi 20+ évben). csak ezért kérdeztem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62770) Vesa válasza Mr K (#62767) üzenetére


Vesa
veterán

A cikk szerint úgy tánik, hogy az LFA-1 receptorok játszanak szerepet a T-sejtek fertőzésében. Ez egy elég fontos felfedezés, már eleve amiatt, hogy a jelek szerint ACE-2 receptorok hiányában is képes a vírus fertőzni, csak éppen akkor (illetve amellett is) a T-sejteket fertőzi. Ami ugye elég gáz, mivel annak kéne védenie ellene.

A tudomány a valóság költészete!

(#62771) kolopele válasza Parci (#62759) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem volt már vertigo szédülésem, ne tudd meg.

(#62772) Parci válasza kolopele (#62771) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy gyerekkori agyhártyagyulladás maradványaként és 15-20 éves koromig egy csomó vírusfertőzésnél izomból végigszédültem egy napot... te ne tudd meg :DDD :U (volt otthon infúzió, anyám intézte)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62773) tisn válasza t72killer (#62768) üzenetére


tisn
addikt

+1

(#62775) t72killer válasza Ringman (#62774) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A minden második emlékeim szerint még egy enyhe szint, a csúcsok környékén 90%...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62776) Ringman válasza t72killer (#62775) üzenetére


Ringman
nagyúr

az csak a kovidosokra vonatkozott, ez meg az egész intenzív osztályra.

(#62777) koncsik válasza emvy (#62764) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:K :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#62778) Drizzt válasza t72killer (#62775) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az a lelegeztetogepen levo emberek aranya volt. Az nagyjabol egy reszhalmaza az intenziven levoknek.

I am having fun staying poor.

(#62779) t72killer válasza Ringman (#62776) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igaz :R .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62780) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Keresztbe+hosszába szívnak a kínaiak a "zéró" coviddal [link] . Ha így tartogatják, lehet ősszel fogja őket totál kifingatni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62781) Mr K


Mr K
senior tag

Nem mindenhol segít a nyár...
Omicron subvariant drives spike in cases and deaths in Portugal
(Portugáliában egy ideje emelkedik az esetszám, most éppen napi 27 ezer esetnél és 47 halottnál tart (kb. 10 milliós a népesség). Számítások szerint a kórházi és intenzíves ágyak iránti igény június végéig magas marad. A BA.5-ös esetek aránya növekszik intenzíven, hasonlóan Németországhoz, ahol az esetszám hetente duplázódik, bár de a növekedés ott nagyon alacsony bázisról indul (az esetek zömét a BA.2-es variáns adja, és az esetszám összességében csökken).)

[Amúgy korábban már néztem a számaikat, de nem annyira kiugróak, mint korábban, bár feltehetően ott is jellemző, hogy magasabb a latencia, azaz manapság arányaiban sokkal több a felderítetlen eset.]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62782) t72killer válasza Mr K (#62781) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

izgalmas nyár lesz a k.rvaéletbe :((( .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62783) Mr K


Mr K
senior tag

Why did Covid disappear from our collective consciousness so quickly?
A szerző (egy ausztrál írónő?) megállapítja, hogy az emberek úgy viselkednek, mintha vége lenne a járványnak, sőt azt is megpróbálják elfelejteni, hogy valaha is létezett. A választási kampányban nem volt téma, és a művészet sem nagyon reflektál(t) rá. Felidézi, hogy ez a spanyolnátha járványnál is így volt. Idézi, hogy a járványnak két vége van, egy orvosi és egy szociológiai, és megállapítja, hogy utóbbi már elérkezett. Ami a záró szavakat illeti ("An era has ended, and maybe one day we’ll wonder if it even happened."), majd meglátjuk...

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62784) Mr K


Mr K
senior tag

Féloff, de ha már régen tudományos topic voltunk...
Így válnak az egyetemek dicső tudományos műhelyekből cégszerűen működő, pénzközpontú diplomagyárakká

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62785) t72killer válasza Mr K (#62783) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ember bármit meg tud szokni, "analóg" rendszer lévén gyakorlatilag kódolva van az agyába a relativizálás. Tömény sz.rban dolgozva első percben kidobod a rókát, az első munkahét végén meg már észre sem veszed. Úgy látszik, egyéb funkcióink is így működnek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62786) tboj válasza Parci (#62740) üzenetére


tboj
tag

Nálam is valami hasonló indult el tegnap, torokfájás és néha szédülés, de leginkább hanyattfekvésben. Az orrom is dugul és folyik kicsit, de ez nálam légúti allergia miatt egyébként is naponta megvan. Mostanra lett egy kis 37,2-es enyhe hőemelkedésem is. Tesztet még nem toltam, de ha nem lesz jobb akkor holnap egy bosonra rápróbálok. Ilyen lefolyással még nem nagyon volt korábban betegségem, szóval gyanús. Főleg, hogy eddig egész jól megúsztam, a 2020 tavasza óta csak egyetlen egyszer, tavaly októberben voltam beteg, de akkor is negatív gyorsteszttel és inkább valami nátha lehetett lefolyása alapján.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#62787) einstein válasza Mr K (#62781) üzenetére


einstein
senior tag

Annyit érdemes pontosítani, hogy ez egy heti esetszám volt, nem napi. Úgy sem kevés persze

[ Szerkesztve ]

(#62788) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A "homeopatikus" novavax rosszabban mellékhatásozik, mint akár az elefánt adag Moderna.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62789) gergo5991


gergo5991
őstag

Az lehetseges hogy az 1-2 hete lefolyt enyhe covid miatt ugy erzem nincs ero bennem? Oke meloban pakolok 50 kilokat is, de egyszeruen ha leulok mintha nem lenne ero a labamban, mintha 200 kilo lenne olyan nehezen allok fel
aztan miota covidos voltam 3-4 ora es mar dob ki az ágy, erzem hogy faradt vagyok de olyan mintha megittam volna 10 redbullt, es egesz nap ideges vagyok emiatt hogy nem tudtam kialudni magam, es ez akkor is igaz, ha 2 napig nem alszok, utana is 3-4 ora “alvas” es mintha naprol napra jobban fokozodna bennem az ideg emiatt mar honapok ota, total agyfasz
covid elott siman aludtam napi 12-13 orat megszakitas nelkul, most meg mintha vegig a “ konnektoron lennek” nem birok lemerulni

[ Szerkesztve ]

(#62790) Parci válasza gergo5991 (#62789) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

abszolút lehetséges, no meg a nem alvás és túlpörgés sem segít

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62791) Mr K válasza einstein (#62787) üzenetére


Mr K
senior tag

Én kitartanék amellett, hogy ezek napi adatok. Egyrészt ezt írta a linkelt cikk. Másrészt most utánanéztem, és máshol is ennyit írnak. A heti adatok pedig lényegesen magasabbak, az esetszám pl. múlt héten 176 ezer volt, a halálozások száma 240. (Ez a hét nincs lezárva, de 121 ezernél és 185-nél tart.) [forrás]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62792) fatal` válasza einstein (#62787) üzenetére


fatal`
titán

Worldometers szerint napi.

(#62793) lacafaca válasza gergo5991 (#62789) üzenetére


lacafaca
őstag

miaz hogy...oka pszichoszomatikus...tedd rendbe az elméd és meg fog "gyógyulni" a tested ;)

de legyen egy study is, mert nekem évek óta nem hisztek :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#62794) Z.É.T. válasza lacafaca (#62793) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nagyon vicces, ahogy nem ismered fel a "háttérhatalmat", amikor tényleg működésbe lép :C

(#62795) kolopele válasza lacafaca (#62793) üzenetére


kolopele
nagyúr

Már dilidoki is vagy? Ők szokták ráfogni a legtöbbször a beteg emberekre, hogy pszichésen van, aztán csak kiderül, hogy pl. rákos, esetleg néma infarktuson esett át, stb. Cseszheted aztán ilyenkor az "elméd".

[ Szerkesztve ]

(#62796) Mr K


Mr K
senior tag

PHOTO GALLERY: How COVID-19 Appears on Medical Imaging
(Coviddal kapcsolatos példák orvosi képalkotó eljárások során készült felvételekből. A betegség kimutatásával, szövődményeivel, illetve ahogy néztem vakcinációval kapcsolatos képeket is tartalmaz.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62797) t72killer válasza lacafaca (#62793) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, nyugi^3. Különben meg a nemalvás nagyon nem covid fizikai tünet, sokkalinkább pszicho cucc.

#62795: az álmatalnság nagyonis lehet ilyen. Főleg, hogy a covid sokkalinkább aluszékonyságot szokott eredményezni. Persze egy vérnyomást+pulzust mérnék még, de az aggódósdi azoknak se segít.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62798) Z.É.T. válasza t72killer (#62797) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Az álmatlanság is tipikus poszt/longcovid tünet (ahogy ME/CFS, meg az összes korábbi ritka vírusfertőzés utáni betegségé), ha ideges pörgés is társul hozzá, akkor egy pajzsmirigy/endokrin viszgálat is indokolt lehet.

Hozzáteszem Gergő megnyugtatásodra: az egésszel csak akkor foglalkozz, ha úgy 2-3 hónapnál hosszabbra nyúlna, addig simán "belefér" és többnyire elmúlik.

(személyes: az elmúlt 13 évben összesen 16 olyan éjszaka volt, amit végig tudtam aludni, emlékszem mindegyikre...)

[ Szerkesztve ]

(#62799) t72killer válasza Z.É.T. (#62798) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annyit azért sztem foglalkozzon vele, hogy egy kicsit eresszen a tempóból, lazítson, stb. Természet+friss levegő+nyugi egészséges embernek is jó - ha meg van vmi testi-lelki nyomor, akkor pláne.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62800) tboj válasza tboj (#62786) üzenetére


tboj
tag

A hőemelkedés egész éjszaka és még most nappal is kitart, szóval csináltam egy gyorstesztet. Kb. fél perc alatt telibe megjelent a pozitív csík rajta.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.