Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61401) kolopele válasza balojazz (#61399) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nézesd meg orvossal, hátha a long covid miatt van...

(#61402) Mr K


Mr K
senior tag

UK officials investigating total of 74 child hepatitis cases
(A hepatitis itt májgyulladás értelemben szerepel, nem a klasszikus vírusok (A, B, C, ...) váltották ki, igazából nem tudják mi, de a covid az egyik jelölt (de inkább valami adenovírusra gyanakszanak - mindenesetre pár gyerek covid-pozitív volt).)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61403) mozso


mozso
senior tag

Pont úgy kezeltük a járványt (és fogjuk is), ahogyan minden mást is a vezérlőteremben odafent próbálnak kezelni minden más ügyben. Sajnos ennek lesznek áldozatai (nem csak halálozásra gondolok). Nekünk is voltak, ismerősöknél is, barátoknál is.

Nekem csak az a meglepő, hogy a fentiekkel tisztában lévők, mégis az egymás nyakába ugrásos találkozókat erőltetik (mert elegünk van). Amikor az utolsó ilyen találkozó volt (40-50 ember) a cég szervezésében pár hete, akkor:
- többen kidőltek 2 hétre és 3 oltással sem volt “nagy élmény”
- akik kidőltek azóta sem 100%-osak hiába voltak betegszabin 2 hetet
- volt dupla magzatvesztés is sajnos :((

Akik nem kapták el és tudják a fenti kettőt azok ismét új partit szerveznek - mert ezt már lehet és ideje lazulni, mindeközben pedig arról beszélnek, hogy milyen szörnyű a legutolsó party alatt lebetegedett kolléga esete, akinek a magzatai lettek az áldozat, de ne beszéljünk az érintettel, mert a sokk miatt pihenésre van szüksége (ami abszolút igaz). De miért is csináljuk ezen borzasztó kimenetel után pontosan ugyanazt?!

Ja mert ezt most már engedik a szabályok és most már amúgy is elegünk van………. Hááát

Nekem úgy tűnik a covid szerencsekerék, 3 havonta pörgetsz és kiderül meghalsz, maradandó egészségkárosodásod lesz, pár év múlva egészségkárosodásod lesz vagy semmilyen hatása nem sem lesz. Idehaza ez komoly lutri, mert a maradandó = long covid itthon nem létező dolog, már a coviddal sem foglalkozunk rendesen 2 éve, miért foglalkoznánk az extra kutatást igénylő, bonyolult utóhatásaival? “hehehe”

Értem miért nem akarnak erről központilag beszélni, de ez van.

(#61404) Ringman válasza mozso (#61403) üzenetére


Ringman
nagyúr

immunity wall...

----
Prevalence and Risk Factors of Neurologic Manifestations in Hospitalized Children Diagnosed with Acute SARS-CoV-2 or MIS-C

In this multicenter study, 44% of children hospitalized with SARS-CoV-2-related conditions experienced neurological manifestations, which were associated with ICU admission and pre-existing neurological condition. Posthospital assessment for, and support of, functional impairment and neuroprotective strategies are vitally needed.
:(((

(#61405) seredy


seredy
tag

köszönöm a válaszokat mindenkinek, a linkelt anyagokat átnézem!

(#61406) t72killer válasza Mr K (#61402) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha 5 alatt van körükben a covid-pozitívok aránya, akkor igen valószínű valami más a forrás.
Affranc, egyéb virnyák is okoz májgyuszit :(((?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#61407) koncsik válasza t72killer (#61406) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

In the United States, viral hepatitis is most commonly caused by hepatitis A virus (HAV), hepatitis B virus (HBV), and hepatitis C virus (HCV). These three viruses can all result in acute disease with symptoms of nausea, abdominal pain, fatigue, malaise, and jaundice. [1] Additionally, acute infection with HBV and HCV can lead to chronic infection. Patients who are chronically infected may go on to develop cirrhosis and hepatocellular carcinoma (HCC). [1] Furthermore, chronic hepatitis carriers remain infectious and may transmit the disease for many years. [2]
Other hepatotropic viruses known to cause hepatitis include hepatitis D virus (HDV) and hepatitis E virus (HEV). However, the term hepatotropic is itself a misnomer. Infections with hepatitis viruses, especially HBV and HBC, have been associated with a wide variety of extrahepatic manifestations. Infrequent causes of viral hepatitis include adenovirus, cytomegalovirus (CMV), Epstein-Barr virus (EBV) and, rarely, herpes simplex virus (HSV). Other pathogens (eg, virus SEN-V) may account for additional cases of non-A/non-E hepatitis.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#61408) Mr K


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 2534, változás(1): -34 (-1.3%) | elmúlt 7 napban összesen: 13873 (átlag: 1981.9), változás(2): +137 (+1.0%) | incidencia: 282.6
Új halálos áldozatok száma: 27, változás(1): -10 (-27.0%) | elmúlt 7 napban összesen: 181 (átlag: 25.9), változás(2): -33 (-15.4%) | incidencia: 4.0
Új mintavételek száma: 11211, változás(1): -191 (-1.7%) | elmúlt 7 napban összesen: 64497 (átlag: 9213.9), változás(2): +103 (+0.2%)
---
Kórházban: 1648, változás(1): -76 (-4.4%) | elmúlt 7 nap átlaga: 1721.6, változás(3): -78.4 (-4.4%)
Lélegeztetőgépen: 50, változás(1): -1 (-2.0%) | elmúlt 7 nap átlaga: 49.2, változás(3): -2.0 (-4.0%)
Tesztpozitivitás: 22.60%, változás(1): +0.08% (+0.4%) | elmúlt 7 nap átlaga: 26.08%, változás(3): +3.36% (+14.8%)
---
változás(1) = napi adat az egy héttel korábbi napi adathoz képest
változás(2) = utolsó hét nap összege az előző hét nap összegéhez képest (növekedési faktor)
változás(3) = utolsó hét nap átlaga az előző hét nap átlagához képest
incidencia = százezer lakosra jutó esetszám az utolsó 14 napban

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61409) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Jóváhagyta a Valneva inaktivált víruson alapuló Covid-vakcináját a brit gyógyszerfelügyelet

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#61410) t72killer válasza koncsik (#61409) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

LoL. (vuhani tüske 3évad 5.rész).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#61411) Ringman válasza t72killer (#61410) üzenetére


Ringman
nagyúr

most vizsgázik éppen a kínai csodavakcina is.

(#61412) PuMbA válasza Ringman (#61411) üzenetére


PuMbA
titán

Szerencsére elég jól: Bezártak 26 millió embert, miközben senki nem halt meg koronavírusban

"Kínában 86 százalékos, kiemelkedően magas az átoltottság, vagyis a lakosság túlnyomó többsége védett a betegség súlyos lefolyásával szemben."

"Március elseje óta a hivatalos statisztikák szerint összesen 130 ezer koronavírus-fertőzöttet azonosítottak Sanghajban, ami egy 25 milliós város esetében jelentősnek mondható. Az igazsághoz viszont az is hozzátartozik, hogy az igazolt esetek 97 százalékban tünetmentesek voltak, és csak a tömeges szűrésnek köszönhetően mutatták ki náluk a fertőzést. Ennek tudatában az már nem is annyira meglepő, hogy a vizsgált időtartamban egyetlen egy halálos áldozatot sem követelt a koronavírus."

[ Szerkesztve ]

(#61413) t72killer válasza PuMbA (#61412) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"az igazolt esetek 97 százalékban tünetmentesek voltak" vs "86% átoltottság" -> szvsz a helyi vírusvariáns vizsgázott jól, vagy a propagandagépezet.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#61414) Ringman válasza PuMbA (#61412) üzenetére


Ringman
nagyúr

hivatalos statisztikák szerint

inkább a hongkongi adatokat nézd meg, a sima kínai ennél vsz. még szarabb lesz, mert gyengébb az eü-ellátás.

(#61415) Ringman válasza t72killer (#61413) üzenetére


Ringman
nagyúr

tippre az utóbbi

(#61416) Mr K válasza t72killer (#61406) üzenetére


Mr K
senior tag

Ha a Covid képes egy hónappal a fertőzés után sokszervi gyulladást okozni, akkor én laikusként nem zárnám ki, hogy egyszervit is tud. Azaz hogy a gyerkőcök negatív tesztet produkálnak, még nem zárja ki, hogy a Covid okozta. (Ott van a Covid-lábujj esete, amit a Covid úgy okoz(hat), hogy lényegében nem betegíti meg az áldozatot.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#61417) Ringman


Ringman
nagyúr

MS reversed by transplanted immune cells that fight Epstein-Barr virus
In a small trial, immune cells that fight the Epstein-Barr virus have stopped the progression of multiple sclerosis, an autoimmune condition that can lead to symptoms, such as difficulty walking, that worsen over time

(#61418) Ringman


Ringman
nagyúr

(50-)60 fölött elkél a booster azért szezonban, de ez nem hosszú távú megoldás: [link]

on 4th dose vaccine Compared with 3-doses (controls), >180,000 matched pairs, age 60+: significant increased protection from death, hospitalization, severe disease, symptomatic infection thru 30d

Vaccine effectiveness 4-shots vs 3-shots Vs Omicron: Hospitalization 72% Death 76%

These are compelling data for a 2nd booster vs severe outcomes in people age 60+ who are >4 months from 3rd shot, backed up by other recent reports. Duration likely for another 4 months. But frequent boosters is only temporizing, an unsustainable long-term strategy


----
UKHSA vaccine surveillance report

(#61419) Vesa válasza PuMbA (#61412) üzenetére


Vesa
veterán

"Március elseje óta a hivatalos statisztikák szerint"

kínából? Nincs több kérdésem...

A tudomány a valóság költészete!

(#61420) perempe válasza perempe (#61366) üzenetére


perempe
addikt

Lement 2-3 kiló rálam, egyéb tünet nincs, ha nem számítjuk pl. a most reggel jelentkező minimális orrirritációt. Valami javaslat (a fogyás ellen)?

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#61421) pjen válasza perempe (#61420) üzenetére


pjen
félisten

Nézzél valamilyen roboráló diétát. Egyébként szalonna, zsirós kenyér, rántott hús 5 szelet ,.rizzsel. Napi 3 Sör ráadásnak . Hizni foksz. :)

(#61422) Drizzt válasza pjen (#61421) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Vagy hanyni/fosni. :) En a felsoroltak kozul jo ideje kb. a rizset tudom megenni komolyabb hasi problemak nelkul. Rantott husbol mar egy szelet is napokra tonkrevag. De hogy irjak is valamit en is: Teszta, kenyer, csokolade, cukor. Szenhidrat hizlal leginkabb. Bar ezek szinten egeszsegtelen etelek es szinten nem birom oket.

I am having fun staying poor.

(#61423) mpo válasza perempe (#61420) üzenetére


mpo
veterán

Kedden írtad:
Ma reggel hármat tüsszentettem gyorsan egymás után.

Ma:
Lement 2-3 kiló rálam

Ez így komolytalan.

- Minden egyes tüsszentés, mínusz egy kiló.
- Nagykabátban mérted magad, most meg anélkül.

A 2-3 kiló fogyásnál az időtartam nem mindegy, meg az sem mindegy mit csináltál ebben az időszakban, de arról szót sem ejtettél.
Nyáron 3 nap betonozás, hozhat ennyit, vízveszteséggel együtt, de pár pihenőnap és visszajön.

Ha érted, akkor már elavult.

(#61424) perempe válasza pjen (#61421) üzenetére


perempe
addikt

Nekem vmi szaki kéne egyéb problémák miatt (vérnyomás, koleszterin, cukorbetegség hajlam), amit talán a helyi kórházban is megtalálok, egész jó ilyen szempontból az Egri Kórház, van dietetikus.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#61425) mpo válasza Drizzt (#61422) üzenetére


mpo
veterán

Teszta, kenyer, csokolade, cukor. Szenhidrat hizlal leginkabb. Bar ezek szinten egeszsegtelen etelek es szinten nem birom oket.
Nagyon nem értesz hozzá.

Ha érted, akkor már elavult.

(#61426) pjen válasza Drizzt (#61422) üzenetére


pjen
félisten

Hát szomorú lehet Neked, én ezeket mind szeretem, és eszek is mindíg mindegyikből, ha hozzá jutok. Ha úgy érzem picit többet sikerült, engedélyezek 1 deci unicumot és két sört.

(#61427) Drizzt válasza pjen (#61426) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én is szerettem ezeket, de sajnos nem tolerálja őket az emésztőrendszerem már. Ez van. Lehet valamikor újra fogja.

I am having fun staying poor.

(#61428) pjen válasza Drizzt (#61427) üzenetére


pjen
félisten

Némi epekővel én is rendelkezem, de a füstölt csülök még most is előkelő helyen van.Tény, vannak ételek amit én sem tudok megenni:spenót, tökfőzelék és még 1-2 ilyen gyep.Egyébként évtizedek óta vegetariánus vagyok, csak növényevő állatokat eszem. :)

[ Szerkesztve ]

(#61429) Ringman


Ringman
nagyúr

mild death: [link]

(#61430) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!

Október 20. án kaptam a 3. pfizert.

Tegnap megkaptam a negyedik pfizert kicsit furcsán érzem magam a korábbiakhoz képest. Gyengeség , lázszerű hidegrázás de nem vagyok lázas 35,2, enyhe szédülés, hányinger émelygés. Fejfájás.

Ez volt valakinél aki megkapta a negyedik pfizert?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#61431) pjen válasza Angel2014 (#61430) üzenetére


pjen
félisten

vegyél fel egy pulóvert, a 35.2 az kevés.

(#61432) VinoRosso válasza Angel2014 (#61430) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nekem ez volt mindegyiknél (2 szputyin, 1 spájzer). Forró fürdő sokat segít, napi 5x zuhanyoztam akkor.

[ Szerkesztve ]

(#61433) Parci válasza Angel2014 (#61430) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pihenj, majd elmúlik -- az omikron2 fertőzés amúgy épp ilyen volt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61434) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]

"Omicron BA.2.2 cases without a complete primary vaccination series appeared to face a similar fatality risk to those infected in earlier waves with the ancestral strain"

(#61435) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok ismét!

Eljött ez is, 5 éves lett a lányom, tehát most már oltható.
Én be is oltatnám, de az asszony bizonytalan az ügyben.

Tudnátok néhány tanulmányt vagy bármi doksit linkelni, ami bizonyítja, hogy érdemes oltatni(amennyiben tényleg érdemes)?

köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#61436) Parci válasza Chesterfield (#61435) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

érdemes, viszont én megvárnám vele, amíg megint szezonja lesz a covidnak. volt már covidos?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61437) Chesterfield válasza Parci (#61436) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Elvileg nem volt.

(#61438) t72killer válasza Chesterfield (#61437) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezesetben EGY dózist kérnék neki, de a másodikkal megvárnám az őszt.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#61440) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
A Phase 2 clinical trial of oral camostat mesylate during early phase of COVID-19 in outpatients reduced illness course (including fatigue) and prevented loss of smell and taste!

(ehhez mondjuk tesztelni is kellene)

(#61441) koncsik válasza Ringman (#61440) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

? II. fázis, nem? Vagy mire gondolsz tesztelés alatt?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#61442) Ringman válasza koncsik (#61441) üzenetére


Ringman
nagyúr

during early phase of COVID-19

nehéz a korai fázisban elkezdeni, ha nem tudod hogy covidos vagy, főleg ha az omikron miatt a gyorstesztek 1 része sem mutatja ki elég hamar (v egyáltalán)

de valóban félreérthető volt :)

szerk:
The F.D.A. authorizes the first Covid-19 breath test.

The Food and Drug Administration granted emergency use authorization to the first Covid-19 test that can detect the coronavirus in a breath sample, within a few minutes and with a high degree of accuracy, the agency said Thursday.

[ Szerkesztve ]

(#61443) koncsik válasza Ringman (#61442) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Világos, kösziii :R már értem, mire gondoltál :)
szerk.: a tesztelést elengedtem pont emiatt, mindent annak veszek…

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#61444) Ringman


Ringman
nagyúr

study:
mennyit számít(ott volna) az időben meghozott korlátozó intézkedés:
[link]

Our new study confirms the tragic consequences of delaying the UK's first lockdown.
If it started 1 week earlier, there would have been 20k-35k fewer deaths. The required duration, for the same exit incidence, would also have halved from 69 to 35 days

(#61445) Vesa válasza Ringman (#61444) üzenetére


Vesa
veterán

A politikusok 90%-ka humán végzettségű, nem értenek a tudományokhoz és nem is érdekli őket, nem beszélve arról, hogy saját hatalmuk megtartása mindenek felett áll. Innentől sajnos senkit nem érdekelnek ezek a tanulmányok és nem feltétlen az fog dominálni egy döntésnél, hogy mit mondanak a tények és az adatok.

A tudomány a valóság költészete!

(#61446) t72killer válasza Ringman (#61444) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez ugye elég egyértelmű volt már közvetlenül a hullám idején is, vajon miért is nem került ki így hivatalos formában a tanulmány még a de facto brexit előtt...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#61447) Ringman válasza t72killer (#61446) üzenetére


Ringman
nagyúr

We did *NOT* submit this as a preprint because we thought it should be peer-reviewed before sharing. It then took 18 months to work through the publication system. We had hoped it could inform ongoing decision making. At least it can help set the record. Thanks for sharing!

érdekes, mire kellett 18 hónap :F

mondjuk lehet jobb lett volna valamelyik preprint szerverre feltenni.

(#61448) mpo válasza Ringman (#61447) üzenetére


mpo
veterán

mennyit számít(ott volna) az időben meghozott korlátozó intézkedés:
Ezt más országban is tapasztaltam. :(((

Mit tudsz a BA.2.12 and BA.2.12.1.-ről, mit művelnek Amerikában?

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61449) Ringman válasza mpo (#61448) üzenetére


Ringman
nagyúr

biztos nem itthon, mert a dottore megmondta, hogy a megfelelő intézkedések a megfelelő időpontban lettek meghozva...

szerk:
Mit tudsz a BA.2.12 and BA.2.12.1.-ről, mit művelnek Amerikában?

nem olvasgatok az egyes variánsok egyedi tulajdonságairól, de a BA1-nél kedvezőtlenebb mutációkat kezdenek összeszedni a frissek.

[ Szerkesztve ]

(#61450) mpo válasza Ringman (#61449) üzenetére


mpo
veterán

Ezekre gondoltam.
[link]
[link]

Ráadásnak:
Több mint 5500 új vírusfajt fedeztek fel az óceánokban szerte a világon
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.