Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62201) koncsik válasza Ringman (#62199) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Bukta, köszi a korrekciót :R A Big Data nagy vezényszó amúgyis mostanában, de ugye sok benne a zaj is, nem tiszta adatok sajnos. Jó a video, de erre majd megkapjuk, hogy ez micsoda gátlástalan emberkísérlet. Amúgy oltásokat most nem ideértve és nem feltétlenül (persze az előbbieket említők szerint dehogynem) szándékosan, de komoly következtetéseket lehet levonni a tömegek irányíthatóságáról az elmúlt 2 év (világ)történései alapján.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#62202) Mr K válasza pjen (#62196) üzenetére


Mr K
senior tag

Már bocs, de te nem érted. Nem azt vitattam, hogy a contergan rossz példa lenne a mellékhatásra, hanem azt, hogy rossz példa a később jelentkező mellékhatásra. A contergan hatását lehetett (volna) látni ultrahangon (nem tudom akkoriban volt-e már napi használatban), de legkésőbb a terhesség végén nyilvánvaló volt (vagy annak kellett volna lennie).

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62203) lacafaca válasza pjen (#62188) üzenetére


lacafaca
őstag

szomszédasszony is tegnap panaszolta, hogy azóta fáj neki is az a keze, de tőből akar leszakadni és semmi/senki nem segít, pedig a létező összes lehetőséget végigjárta az elmúlt majd egy évben. (most jön a véletlenek csodálatos találkozása) főnökasszony is ilyenkor tavaszi szezonban (évek óta) kiakasztja a térdét, a szezon végére már csak a térdharisnya tartja össze...aztán múlt szombati piacon szomszédjával beszélgettek erről és ő ajánlott neki egy "csodasprét", ezzel befújod és pár másodperc múlva huss fájdalom...ja persze...és de. visszatérve szomszédra (közben persze egyből beszereztünk egyet), este ahogy elmesélte nekem a történetet, egyből mondtam neki, add már át, próbálja ki...nem kapjuk azt már vissza és rendeltek is egyből cserébe a bontatlan próbáért :D ismét imába foglatatott a nevünk ;]

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#62204) PuMbA válasza Mr K (#62202) üzenetére


PuMbA
titán

Pontosan. Ez nem egy bizonyíték arra, hogy létezik hosszútávú oltás mellékhatás :K

lacafaca: Amit tapasztalsz az az idősebb magyar emberek általános rossz egészségi állapota. Amikor járkálok itt Budapesten az utcán, állandóan hallok köhécselő embereket, mikor én egy évbe maximum, ha 3-szor köhögök, tényleg nagyon ritkán és értetlenül nézem, hogy hogy köhöghet ennyi ember csak úgy. Az, hogy erre még a covid miatti szorongás nagyon sokfél dolgot kihoz az nem azt jelenti, hogy az oltástól van.

[ Szerkesztve ]

(#62205) koncsik válasza Mr K (#62202) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nem, sajnos a 70-es évektől terjedt el a nőgyógyászati ultrahang. Csak a megszuletett babaáknál tudták detektálni a végtaghiányt, 1961-ben vonták ki a piacról (Európában), később megfelelő kockázatkezelési tervvel visszakerülhetett.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#62206) koncsik válasza lacafaca (#62203) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

mi a csodaspré? jöhet privátban, kíváncsi vagyok, köszönöm.
Nekem is vannak nagyon hasonló panaszaim, amiket köthetek az oltáshoz (máshoz is).

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#62207) PuMbA válasza PuMbA (#62204) üzenetére


PuMbA
titán

"Amit tapasztalsz az az idősebb magyar emberek általános rossz egészségi állapota"

Javítás: Amit tapasztalsz az 98%-ban az idősebb magyar emberek általános rossz egészségi állapota :)

(#62208) lacafaca válasza koncsik (#62206) üzenetére


lacafaca
őstag

nem titok, ez ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#62209) Z.É.T. válasza lacafaca (#62208) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Te magad vagy a placebo ;]

(#62210) Mr K válasza lacafaca (#62203) üzenetére


Mr K
senior tag

Karfájás nálam is előfordult. Alapból is folyamatosan fájt, de terhelésre nagyon. Egy pár kilós bevásárlószatyrot sem bírtam hazavinni. Voltam vele többféle orvosnál, még meg is röntgenezték, de nem találtak semmi nyilvánvaló okot. Szóval máig sem tudom, hogy mi okozta. Foghatnám én is a covid oltásra, de az oltásokat pont a másik karomba kaptam és úgy öt évvel később. :) (Amúgy a fájdalom kb. két év alatt magától elmúlt. És talán a légkondi miatt lehetett.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62211) Parci válasza lacafaca (#62197) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hú, ma nagyon meleg van, bakki :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62212) Parci válasza Mr K (#62210) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:DDD

az a baj, hogy:
- csomóan eleve erősen nyitottak arra, hogy az oltástól majd bajuk lesz. aztán fáj ez-az, hopp, meg is van
- csomóan eleve erősen nyitottak arra, hogy az oltástól mindenkinek baja lesz, ezért amikor hallja, hogy az előző pontban taglalt user meséli, hogy baja lett az oltástól, már könyveli is el, hogy hopp, még egy, már meg is van

néni a piacon az előbbi, lacesz az utóbbi.

és nem azt mondom, hogy nincs mellékhatása az oltásnak, mert van:
- ízületi parák elég gyakoriak
- vérrögös parák is voltak, bizonyíthatóan (nem sok, de volt)
- szívizomgyula

de, utoljára: ezek az emberek úgy gondolják, hogy 2-3 kör covidtól semmi bajuk sem lett volna? tévednek. sőt, rossz hírem van: érzékenyek a tüskefehérjére, még lehet bajuk egy-egy következő körnél.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62213) lacafaca válasza Parci (#62211) üzenetére


lacafaca
őstag

hol?...hattól délig kint voltam, de kellemes napsütés, semmi egyéb, most kicsi szieszta, aztán négytől saliszedés :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#62214) Parci válasza Parci (#62212) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, és amilyen ismerősömnek ízületi parái lettek az oltástól, már rég mind meggyógyult. hát igen, nem 70-90 évesek. (de 40+)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62215) lacafaca válasza Parci (#62212) üzenetére


lacafaca
őstag

de, utoljára: ezek az emberek úgy gondolják, hogy 2-3 kör covidtól semmi bajuk sem lett volna? tévednek. sőt, rossz hírem van: érzékenyek a tüskefehérjére, még lehet bajuk egy-egy következő körnél.

várjávárjá...a lőre nem éppen azt termeltet? :U :DDD

amúgy valóban, nagyrészt az 50 fölöttiek panaszaival találkozom (nehéz is lenne fiatalabb korosztályból meríteni, amikor a piacra járók max 10%-a), de én eddig is és ezután is csak a saját megtapasztalásomnak fogok hinni és nem érdekel semmiféle tanulmány meg hadova ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#62216) Mr K


Mr K
senior tag

A new covid wave? Be less alarmed, more prepared.
(Az USÁ-ban napokban lépi át az igazolt (új) esetszám a napi százezret, ami kb. négyszerese a két hónappal ezelőttinek. A valós szám ennek a többszöröse lehet, mert a tesztelési hajlandóság az USÁ-ban is csökken. A kórházi felvételek száma is növekszik, bár kisebb mértékben. A növekedés motorja a BA.2.12.1 variáns [arányaiban már 43%-nál jár, a maradék BA.2].)

Az USÁ-ban amúgy nemrég "ünnepelték" az egymilliomodik Covid halálesetet. Ez a legmagasabb (abszolút értékben) a világon, de persze az előkelő helyezést annak köszönhetik, hogy ők bevallják, mások meg nem...)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62217) Mr K válasza lacafaca (#62215) üzenetére


Mr K
senior tag

"várjávárjá...a lőre nem éppen azt [tüskefehérjét] termeltet?"
Csak az mRNS és a vektor vakcinák, az egyéb technológiájúak nem (de azok is tartalmazhatnak tüskefehérjét, pl. az elölt vírusosak, és vannak olyan vakcinák is, amik egyáltalán nem).

Viszont van különbség a fertőzéshez képest. A vakcinák minimális mennyiségű tüskefehérjét termelnek (vagy tartalmaznak), és normálisan (ha helyesen adják be) ez is a beadás helyére (a karban az izomszövetre) korlátozódik. A vírusfertőzés ezzel szemben óriási mennyiséget termel, és az egész szervezetet beteríti vele (plusz egy csomó egyéb szervezetidegen fehérjével ami a vírust felépíti, meg egyéb cuccokkal (cukrokkal, RNS-sel, stb.), természetesen).

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62218) Z.É.T. válasza lacafaca (#62215) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Laca, én sem a tanulmányokból, meg hadovákból, csak nálam valahogy az arányok egész jól korrelálnak azokkal ;)

Legyen akkor egy újabb összegzés tőlem is. Saját statisztikát már lassan egy éve nem vezetek, így a számok nem feltétlenül pontosak, a nagyságrendekben viszont tutira nem tévedek.

A napokban tudtam meg, egy régi haver lett a hatodik közeli ismerősöm, aki elhunyt covidban (48-49 éves, nagy sörivó és még januárban hunyt el, a második covidja volt, oltatlan), ezzel pedig pont 30-ra nőtt azok száma, akiket ismertem és nem élték túl.

Oltáskárosult is van/volt néhány, két ismerősöm ismerőse hunyt el oltás után (szerintem sajnálatosan én hoztam a topikokba az első ilyen esetet), mindkettő Sinopharmos. Három súlyosabb bizonyított mellékhatás volt AstraZeneca oltástól (vérrögpara), négy Sinopharmtól (hirtelen fellépő demens állapot, egyiküknél agyi ödéma diag. ha jól emlékszem ) egy nem bizonyított Sputnik vérrög, szintén egy J&J. Valahol a tucat és kéttucat között mRNS oltás utáni tartós(abb) nyavalyák, ezek közül nehéz még tippelni is, hogy mennyi a közvetlenül az oltástól és mennyi, ahol közrejátszott maga a fertőzés is, egy részüknél tünetek és PCR is bizonyította.

Úgy bő két tucatnyi ideiglenes menstruációs-ciklus zavar oltás után, kb háromszor ennyi betegség után, utóbbiaknál néhány azóta sem jött helyre (vagy szükséges volt hozzá hormonális gyógyszer)

Jelenleg jó az összevetési lehetőség, mert az 1200-1400 ismerős közül ugyanúgy 70% (65-75% között) körüli az oltottak aránya, ahogy az átesetteké is ilyesmi.

Bevalott longos 100 felett, plusz nagyjából ugyanennyien, akiknek lett valami nyűgje, de tuti nem a covidtól, csak a covidot követően. (aha, nagymamám meg csilingel és ő a villamos)
Ha a két csoportot külön nézem, akkor az első csoportban szűk kétharmaduk, bő felük oltatlanul esett át, míg a második - "long-tagadó" - csoport nem meglepő módon 90%-ban oltatlan.

Már megtippelni sem tudom, hány embertől hallottam, hogy az oltás után pár hónappal ez+az a baja lett tőle, akik aztán a kérdésre bevallották, hogy közben át is estek a betegségen. (de tuti az ótás és nem a covid okozta a bajokat)
Minimum 35-40 ember, akinek 1 évet meghaladóan, nekik az életminőségük és a kilátásaik drasztikusan romlottak.

Volt kétszer oltott, aki oltással együtt sem élte túl, ha jól emlékszem ketten a harmincból.
Teljes oltási sor (3 vagy 4 oltás) után covidban elhunyt azt hiszem három fő. (ők mindhárman egyéb komoly betegségben is szenvedtek, egyikük sem ismerősöm, hanem azok családtagjai)

Kicsit ki is fordítanám itt a lacától és néhányaktól sokszor hallottat, miszerint a covid csak azokra veszélyes, akiknek gyenge az immunrendszere, hiányos a mikrobiomja, nem mennek eleget napra, vitaminhiányuk van és hasonlók - amelyek kis részben természetesen valósak is lehetnek.

Szerintem meg egyértelmű, hogy csak azoknak okozott problémát valamelyik vakcina, akiknek hiányos a mikrobiomja, gyenge az immunrendszere, stb...
(nyilván ugyanakkora bullshit, némi valós alappal)

Szóval, ja. Az ótás rossz, a covid jó! Nem is kérdés.

Nekem tökmindegy, ki mit csinál, miben hisz, én maradok annál, hogy az értelmesnek gondolt egyéni védekezést megtartom (elsősorban nem magam miatt), félszemmel figyelem a változásokat és drukkolok, hogy minél kevesebb szerettemnek legyen valami tartós/maradandó egészségkárosodása. Már így is túl sokan vannak. Nekem szerencsére kevesebb nyomot hagyott, mint anno a Varicella (vagy az EBV, a bárányhimlővel megspékelve)
Covid után maradt egy kis tinnitus mindkét fülben, a jobb fülemben jelentős halláscsökkenés, ízületi fájdalmak, visszatérően torokfájás, enyhült, de még van némi húsundor, megváltozott íz-, szagérzékelés, hagymaundor és egyértelműen a szerencsésebbek közé tartozom családilag, barátikörileg a longosok között.

Ja és ezt is írtam már többször, de ismétlem: rengeteg tünetmentesen, vagy nagyon minimális tünetekkel áteső ismerősöm van, aki egyébként többszörösen krónikus beteg, kifejezetten kövér, nagyon rosszul táplálkozik, nem sportol - külön külön ezek valamelyike, vagy akár az összes együtt. Az elferdített feltételezés alapján nekik mind kampó lett volna. (de legalább a nagyobb részüknek)
Nekik még szag-, ízérzékelési anomália sem volt/van, tehát egészségesebbek lacánál is.

És akkor erről még eszembe jutott, hogy a BlackV által hozott "mi számoltunk jól" statisztikát elfogadom egyfajta szilárd hipotézisnek, azonban a "többségében idős, krónikus beteg" hunyt el és az a tény, hogy az ismerőseim (és azok ismerősei) körében valahogy a fiatal és egészségesebbek maradtak ki a napi statból - ahogy arra korábban finoman utalt a mentős fórumtárs is - ez így, ebben a formában alkalmas volt vsz. a konteók és a realitás tagadásának növelésére és így közvetett módon a halálozások számát is növel(het)te.

Hirtelen ennyi.

(#62219) kolopele válasza lacafaca (#62215) üzenetére


kolopele
nagyúr

Tudjuk, hogy számodra a tudomány, a tanulmányok azok kínaiul hangzanak, csak ne hirdesd....

(#62220) PuMbA válasza lacafaca (#62215) üzenetére


PuMbA
titán

"én eddig is és ezután is csak a saját megtapasztalásomnak fogok hinni és nem érdekel semmiféle tanulmány meg hadova"

Ezzel semmi baj, csak azt azért beláthatnád, hogy nagyon keveset tudsz az emberi test működéséről, a biológiáról, az immunológiáról, az oltásokról mert nincs semmiféle képzettséged ezen a területen, ezért a saját megtapasztalásoddal képtelen vagy összekötni a helyes ok-okozati dolgokat és csak találgatsz, hogy minek van mihez lehet köze :) Nagyon sok idősebb emberen veszem észre Magyarországon, mint védekezési mechanizmust, hogy ők mindent tudnak, ők egyedül teljesen megfejtették az élet titkát, mindenki más rossz úton jár...sajnos pont innen ered az a szomorú mondás, hogy Magyarországon mindenki mindenhez ért és ez ezért nagyon nehéz a haladás ebben az országban.

[ Szerkesztve ]

(#62221) PuMbA válasza PuMbA (#62220) üzenetére


PuMbA
titán

Szerencsére a fiatalabbak nagy része ma már sokkal szélesebb látókörrel rendelkezik, azaz tudják, hogy a legtöbb dologhoz nem értenek, és nyitottabbak Magyarországon is, így optimistán tekintek arra, hogy mi lesz 30 év múlva, amikor megtörténik a teljes generációváltás és nem cipeljük teljesen magunkkal azokat a rossz mintákat, amit a szörnyű 1990 előtti évek raktak belénk.

[ Szerkesztve ]

(#62222) PuMbA válasza PuMbA (#62220) üzenetére


PuMbA
titán

Mielőtt megkapnám, hogy honnan értek ehhez :): több évig jártam pszichológushoz, azaz pár dolgot ki kellett kupálni belőlem, ami egy már letűnt korban (1990 előtt) hasznos dolog volt, de manapság már természetesen teljesen más szelek fújnak és ezek a régi mechanizmusok erősen fojtóak és gátlóan hatottak rám.

[ Szerkesztve ]

(#62223) pjen válasza PuMbA (#62222) üzenetére


pjen
félisten

És azt honnan Tudod, hogy 30 év múlva milyen szelek fognak fújni? Bármi lehet a világbékétől az atom sivatagig. Nem tudom hány éves Vagy, de a 30 év múlva korodbeli pont ugyanezt fogja mondani.

(#62224) PuMbA válasza pjen (#62223) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom, de azt tudom, hogy a mai embereknek ajánlott emiatt jobban lépést tartaniuk a legújabb dolgokkal, még ha nem is építik be az életükbe teljesen, tehát nem használják ki azokat, mert a világ még 2000-hez képest nagyon felgyorsult. Tehát minél szélesebb látókörünk legyen, ha pedig ez nem tartható valamilyen oknál fogva, egyszerűen be kell vallani, hogy nem értünk hozzá. 60 évesen már én se fogok sokat szagolni a legtöbb dologhoz, a fiatalabbak jobban fogják tudni, ezzel már most tisztába vagyok, szóval nem fogok hegyi beszédeket mondani senkinek, hogy mi a jó meg mi a helyes. Ilyen korban szerintem főként betekintést, látásmód megosztást, irány bemutatást tud tenni az ember a bölcsességével, ami egyébként szintén nagyon fontos a fiataloknak.

[ Szerkesztve ]

(#62225) Mr K válasza Ringman (#62062) üzenetére


Mr K
senior tag

Re: mild májkárosodás:
Why COVID is a key suspect in severe hepatitis cases in kids worldwide
(A WHO már 348 esetet tart nyilván világszerte. És míg UK-ban tartja magát a vélekedés, hogy adenovírusok a fő felelősök, világszerte egyre több kutató veti fel, hogy a beteg gyermekek kórtörténetében korábbi Covid fertőzés lehet a közös pont. Egyes kutatók a MIS-C mintájára nevet is adtak neki: CAH-C (COVID-19 Associated Hepatitis in Children) Ugyanakkor a coviddal való kapcsolat még nem tekinthető bizonyítottnak.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62226) Ringman válasza Mr K (#62225) üzenetére


Ringman
nagyúr

vagy az adeno vagy a kutyák (!!!) :U

(#62227) t72killer válasza lacafaca (#62197) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Körülnéztem: se időjárásra, de egyéb nyavajára fogott "mellékhatás-gyanús" jelenség nem történt a kb 200 ember (=500 dózis) sugarú körömben. Nem mondom, hogy nincs mellékhatás, de a valóságban elég ritka. Igaz, az ismeretségi kör többsége nem "turbóoltott", azaz az 1+2 dózis között minimum 8 hét van nekik.

#62203: omikron után nekem 2 hétig voltak ízületi fájdalmaim (najó, ez nyafogósan hangzott, a bal kezem ujjtövei fájtak) - nem estem neki segítséget keresni, de sztem longcovid vonalon induljon el a szomszédasszony, valószínű ugyanaz lehet mögötte.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62228) t72killer válasza Mr K (#62225) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Várj, nem arról volt szó, hogy covid PLUSZ adeno? Nekem ilyesmi UK állásfoglalás rémlik, megkeresni már lusta vagyok ma :B .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62229) Mr K válasza t72killer (#62228) üzenetére


Mr K
senior tag

Britek szerint volt adeno + korábbi lezárások miatt immungyengeség. Esetleg korábbi covid. Aztán Ringman hozott linket, hogy korábbi covid + adeno. Viszont egy csomó egyéb (indiai, kanadai, stb.) vizsgálat nem találta nyomát adenovírusnak, pl. idézték ezt az esetet (ha jól emlékszem). Ebből egyelőre valami olyasmi rajzolódik ki, hogy van a háttérben valami, ami hajlamosítja a gyerekeket a hepatitisre (ez lehet a covid), és egy másik valami ami a konkrét betegséget triggereli, mondjuk azáltal, hogy felpiszkálja az immunrendszert. És ez utóbbi lehet egy amúgy ártalmatlan adenovírus, vagy valami más. (Itt most csak találgatok, ugye.)

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62230) t72killer válasza Mr K (#62229) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Világos:R.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62231) Vesa válasza lacafaca (#62215) üzenetére


Vesa
veterán

"de én eddig is és ezután is csak a saját megtapasztalásomnak fogok hinni és nem érdekel semmiféle tanulmány meg hadova"

Akkor meg minek jársz ide állandóan? Valójában, Te nagyon is kíváncsi vagy a tudományos hírekre, csak játszod itt az eszed. Akit nem érdekel valami, az nem foglalkozik vele. Te mégis itt vagy folyamatosan és olvasol, néha beszólsz valami lazásat...mert valamiért szükségét érzed. Engem nem érdekel a lazában folyó agyatlanság, nem is járok oda. Nem vagyok vallásos, így templomba se járok. Téged állítólag nem érdekelnek a tudományos "hadovák", mégis itt pörögsz.

Ez kb. pont az az értelmetlenség, mint amikor azt állítod, hogy csak természetes dolgokkal termelsz, aztán meg tele vagy tudományos vívmányokkal a gazdaságodban. :U

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#62232) Parci válasza lacafaca (#62215) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"várjávárjá...a lőre nem éppen azt termeltet?"

ezt illett volna megérteni bő 2 év után. persze, hogy azt termeltet. az oltás egy kontrollált vírus (vagy vírusrész) bejuttatása. ez a lényege. és igen, aki már az oltásba is kipurcan, az szerinted bírja a kérdéses vírust vagy sem? :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62233) Vesa válasza Vesa (#62231) üzenetére


Vesa
veterán

Ehhez még annyit, hogy a saját megtapasztalásod szerint a Nap kering a Föld körül, mert innen az égre nézve ezt látjuk, aztán meg mégsem, és ennél nagyobbat nem is tévedhetnél. Sorolhatnék még pár ilyen példát. Akkor miből gondolod, hogy a saját megtapasztalás a helyes út?

A tudomány a valóság költészete!

(#62234) pjen válasza Vesa (#62233) üzenetére


pjen
félisten

Valószínű, hogy az sem, de a többi se látszik egyértelműen helyesnek. Talán az oltás, amíg nem jön egy friss mutáns ami megvonja a vállát ha meglátja a vakcinát. Amilyen szemétláda ez a vírus, lehet még el kell telni pár évnek mire 1értelműen kiderül melyik a helyes út.

(#62235) lacafaca válasza Parci (#62232) üzenetére


lacafaca
őstag

aki már az oltásba is kipurcan, az szerinted bírja a kérdéses vírust vagy sem? :U

ezt nem megmondtam még az első beadott előtt? keressed csak vissza a privik között...akkor győzködtelek, hogy ne légy fostos :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#62236) PuMbA válasza pjen (#62234) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, a "helyes út" sosem a végletek, tehát a saját tapasztalás és a szakértők álláspontjának valamiféle egyvelege, amivel megint ott lyukadunk ki, hogy nem lehet megmondani, hogy mi az az egyveleg, ami "optimális". A lényeg, hogy mi emberek egyszerre vagyunk nagyon okosak (pl. űrkutatás) és nagyon hülyék (erre azt hiszem nem kell példát hoznom) egyének szintjén is és ez ellen nem tudunk mit tenni, csak elfogadni ezeket az emberi mivoltunkból fakadó határokat, hogy a legtöbb dolgot sose fogjuk megérteni.

[ Szerkesztve ]

(#62237) Sped válasza pjen (#62188) üzenetére


Sped
aktív tag

Kolléganőnek is minden baja volt második oltás után, rá is fogta ahogy kell, aztán kiderült, lyme kór. Szóval az ilyen rejtelmes, oltásra fogott fájások mögött akár vmi nem kezelt egyéb betegség, gyulladás is lehet.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#62238) pjen válasza Sped (#62237) üzenetére


pjen
félisten

Lehet, hogy oltás nélkül örökre rejtve marad, hm?

(#62239) PuMbA válasza pjen (#62238) üzenetére


PuMbA
titán

Az oltás egyben egy egészségügyi felmérés és kórkép felállító is. Akinek oltás után semmi baja annak rendben van minden porcikája ;]

[ Szerkesztve ]

(#62240) Parci válasza lacafaca (#62235) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

izé, te fordítva térítettél: hogy a vírust simán bírná, bezzeg az oltástól majd megnyekken. pedig az oltás kockázata a kisebb (hiszen csak része a vírusnak és nem a sejtjeidben szaporodó, nagysággrendileg nagyobb mennyiségben), úgy 3-4 nagyságrenddel (és amikor erről milliárdos minta van, akkor tényleg mindegy, hogy a környezetedben mit érzékelsz).

rövidebben: semmi értelme bárkit is az oltástól félteni. ha baja lesz (és az nem vmi extrém allergia az adjuvánsra, de az meg helyben kiderül), akkor nagyon valószínű, hogy a vírustól még nagyobb baja lett volna. azt meg úgy is elkapja.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62241) lacafaca válasza Parci (#62240) üzenetére


lacafaca
őstag

azt mondtam, aki megnyekkenik a vírustól, a zótástól is meg fog...és vicaversa

naa...azé ne csináljunk már úgy, hogy azokban az ampullákban csak sima szentelt víz van...mai napig fingotok nincs, mit nyomtak belétek😂

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#62242) PuMbA válasza lacafaca (#62241) üzenetére


PuMbA
titán

De tudható mindenki számára, mert bármilyen hihetetlen, de van a vakcináknak leírása. Pfizerben például ez van:

"Active Ingredient:
nucleoside-modified messenger RNA (modRNA) encoding the viral spike glycoprotein (S) of SARS-CoV-2

Lipids:
(4-hydroxybutyl)azanediyl)bis(hexane-6,1-diyl)bis (ALC-3015)
(2- hexyldecanoate),2-[(polyethylene glycol)-2000]-N,N-
ditetradecylacetamide (ALC-0159)
1,2-distearoyl-snglycero-3-phosphocholine (DPSC)
cholesterol

Salts:
potassium chloride
monobasic potassium phosphate
sodium chloride
basic sodium phosphate dihydrate

Other:
sucrose"

Alusisakos találgatásokat meg hagyjuk, mert én is mondatom, hogy elefánt van a vakcinába, de ettől nem lesz igaz és neked sincs laborod otthon, hogy megmondd pontosan az összetételét :)

[ Szerkesztve ]

(#62243) PuMbA válasza PuMbA (#62242) üzenetére


PuMbA
titán

Bár a választ előre sejtem, hiszen ha 2 év alatt nem ragadt rá semmi, akkor nem most fog. De hát nem is kell, hiszen lacafaca önmaga a tökéletesség, az első ember, aki elérte ezt a tévedhetetlen állapotot, az egyetemes igazság manifesztációja, a mindent tudó bölcs :P

[ Szerkesztve ]

(#62244) lacafaca válasza PuMbA (#62243) üzenetére


lacafaca
őstag

no és azt tudod, mire találták ki eredetileg a lipidet, ami közvetített? persze, hogy nem...
& ugye mindent föltüntettek kivétel nélkül...én elhiszem készségesen, bár nekem aztán tök mindegy, ha bármi más is lenne benne, bajom nekem tuti nem lesz ;)

de te véletlen nem a kínait kaptad? jöhet a fölsorolás, kíváncsian várom :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#62245) PuMbA válasza lacafaca (#62244) üzenetére


PuMbA
titán

"no és azt tudod, mire találták ki eredetileg a lipidet, ami közvetített?"

Nem, de minek tudnom? Azért, mert otthon felkapcsolom a villanyt, el kell mennem villamosmérnöki képzésre, hogy megértsem az egészet? Vagy azért, mert otthon számítógépen bepötyögöd ezeket a sorokat, elmentél programozást tanulni? Ugye, hogy nem :) Honnan tudod, hogy a számítógéped nem öl meg 10 év múlva? Hiszen nem tudhatod, hogy hogy működik pontosan....

Az emberekben nem véletlenül alakult ki a bizalom, barátság, ami lehetővé teszi, hogy elfogadjunk rajtunk kívül álló dolgokat, amire nincs rálátásunk és hatásunk. Ha nem alakult volna ez ki, még mindig a barlangban lennénk

[ Szerkesztve ]

(#62246) Mr K válasza lacafaca (#62241) üzenetére


Mr K
senior tag

"azt mondtam, aki megnyekkenik a vírustól, a zótástól is meg fog...és vicaversa"
De, ugye, ez nyilvánvalóan marhaság nem igaz, hiszen rengeteg olyan esetet ismerünk, hogy embereknek az oltástól semmi bajuk nem lett, a későbbi fertőzésbe meg belehaltak. Fordított esetről én még nem hallottam (azaz, hogy valaki túlélte a vírust, utána pedig az oltásba halt bele), de nem kizárt.

Amúgy ha igaz lenne, amit állítasz,akkor
(1) olyan helyeken, ahol a teljes népességet átoltották, mielőtt a vírus elterjedt volna (Ausztrália, Kína, Új-Zéland, stb.) az oltások miatt jelentős halálozási többletet kellett volna látni,
(2) utána viszont nem szabadna Covid halálozást látni, hiszen ha az oltást túlélték, akkor nem szabadna belehalniuk a covidba sem.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#62247) PuMbA válasza PuMbA (#62245) üzenetére


PuMbA
titán

Amúgy nem akarom tovább húzni ezt. A legnagyobb különbség közöttünk, hogy én általánosan megbízok a dolgokban (a kínai vakcinában is vakon megbíztam azon egyszerű oknál fogva, hogy ott sem hülyék a kutatók és kinyírni se akarják saját lakosságukat), míg te nem és szkeptikus vagy a legtöbb dologgal kapcsolatban :) Én ezt az utat választottam, mert nincs időm mindennek utánanézni, meg ugye csomó minden van a világban, mint mindenkinek, ami egyáltalán nem érdekel. Amíg nem vagyok akadályozva abban vagy nem ér hátrány, amit szeretnék csinálni, addig nincs okom változtatni ezen.

[ Szerkesztve ]

(#62248) lacafaca válasza Mr K (#62246) üzenetére


lacafaca
őstag

vagy az oltásba, aztán ráfogták egy fertőzésre ;)

PuMbA bájos a naivitásotok, de majd az idő mindenkit meg fog edzeni (persze sokakat nem), a világ nagyon nem ilyen derékszögű :N

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#62249) t72killer válasza lacafaca (#62248) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, tehát a kb 40e oltatlan magyar halott kipurcanását ráfogták a fertőzésre, logikus :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62250) kolopele válasza lacafaca (#62248) üzenetére


kolopele
nagyúr

Persze, sőt olyan chipeket is ültettek belénk az oltásokkal, amelyek szabad szemmel nem is voltak láthatóak..........Komolyan, meddig akarod ezt még csinálni itt? Neked van egyáltalán arról bármiféle "tudományos" fogalmad, miért kellett a lipid nanorészecskébe csomagolni az RNS molekulát? Mi történik ezáltal a szervezetben? Dehogy van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.