Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41951) kisza25 válasza laca891 (#41950) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

megkapta az 1.0 és 1.33-as turbo motorokat
nem tudom az 1,6 pontos fogyasztását, de a suzukinál többet fogyaszt, a suzukik nagyon jól fogyasztanak, az 1.2 szívó is, meg az 1.0t és 1.4t is :K
a baleno azért is került nálam célkeresztbe, mert nagyon szimpi volt a fogyasztása, kipróbáltam, nekem tetszett is, de páromon láttam, hogy neki nagyon nem, mivel családi autónak vettem, nem akartam családi vitát, így nem az lett, meg nem volt sokkal nagyobb, mint az i20
ez lett volna, csak szólnom kellett volna, hogy megyek és már papírozták volna.
kép
kép

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#41952) blakey válasza kisza25 (#41948) üzenetére


blakey
titán

Ültem benne, nem a motorról írtam, hanem a többi dologról, nekem a motorral nincs különösebb bajom, a többi dolog az ami miatt nagyon nem kéne, ha lenne egy tanyám akkor biztosan Dustert vennék, mert azt annyira nem sajnálnám és az inkább oda való.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41953) laca891 válasza kisza25 (#41951) üzenetére


laca891
aktív tag

Én a Balenot vettem volna, ha terepen nem használod.
A Balenot, nézegettem én is, csak abban nem volt GL+ felszereltségű.

Nekem 1,2-es Switem GL+ van, májusi átvétel volt, ez is 3,8 milla volt, vonóhoroggal.

[ Szerkesztve ]

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#41954) kisza25 válasza laca891 (#41953) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na ez volt a másik bajom vele, hogy alacsony és heti szinten megyek földúton (120 mm )
Meg van gyerek, meg egy évben 2x költözünk nyaraltatás miatt.
Az i20- ba a babakocsi megtöltötte, a csomagtartót, a balenoé is csak egy picit nagyobb. A tipoba az 160*80-as gyerekágyat beraktam. I20- ba 140 cm volt a max és gondolom balenoban se sokkal több a hely hosszában.
Szóval nálam sok szempontnak meg kellett felelnie az új autónak. A tipo igazi mindenes, kicsit tartottam tőle, de most elégedetten használom.
Van kötődésem suzukihoz, mert faternek volt 3db swift egymás után szalonból. Sose volt velük semmi baj (kivéve egyet totalkárra törtünk). Vezettem is mindegyiket.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#41955) csaba1203 válasza kisza25 (#41954) üzenetére


csaba1203
addikt

Nem akarlak megbántani de az előző autóm egy Fiat Panda volt és kellemetlen emlékek fűznek hozzá.
Volt sok használt autóm de ez egy pénznyelő automata volt.Átlagban negyed évente mindig tönkre ment valami rajta.Soha többet Fiat!
Új Tipo vezettem és nem ájultam el tőle alacsony,hosszú orr nehézkes kilátás lomha motor stb.
Hely az van benne az tuti. :D
Suzuki nekem sokkal jobban bejön minden téren.

(#41956) pető bá' válasza csaba1203 (#41955) üzenetére


pető bá'
őstag

Azért hiba lenne általánosítani egy típusból (vagy egy konkrét darabról) a márkára:
Totalcar - Fiat Bravo - 570 ezer kilométer -> [link]

"... and I hope you have a great day!"

(#41957) csaba1203 válasza pető bá' (#41956) üzenetére


csaba1203
addikt

Nálam a Panda létező összes típushibája előjött.
A kaput az üzemanyagszivattyú lehalása tette be nálam.
Két ünnep közt egy hetet dekkolt az Aldi parkolójában mire az autószerelőm kivontatta a műhelyébe.
Soha nem éreztem magam úgy biztonságban,hogy üzembiztos autó van alattam.....
Pezsgőt bontottam,mikor megszabadultam tőle.
Azt kell mondjam 4.5 év alatt többet költöttem rá majdnem,mint amennyiért vettem.
Ingyen adnák sem kéne többet olasz autó.

(#41958) kisza25 válasza csaba1203 (#41955) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ezért nem veszek használt autót, van rá 5 év gari és 5 év ingyen szerviz, kiforrott 2003 óta létező fire motor
Alacsony? Melyik része :F nem suv, de 16-18 cm a hasa, 1495 mm magas.
Nehézkes kilátás? Hány cm magas vagy?
Ezért vettél suzukit, én nem versenyezni akarok veled sry :R
Amúgy sokáig vitara-t akartam, de az 1.0 motor se és a 4,1M ára sem pozitív irányba változott.
Sajnos lecsúsztam a 3,8M 1,6 szívó vitara-ról

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#41959) csaba1203 válasza kisza25 (#41958) üzenetére


csaba1203
addikt

2003-as volt a panda.
Azóta lehet kiforrta magát hát volt mit...
5 év gari nem rossz de utána ki tudja mi lesz.Persze ha vigyázol rá biztos nem esik ki alólad.🙂

(#41960) kisza25 válasza csaba1203 (#41959) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én is bírtam volna egy vitara-t, már az i30 sw-t eladtam, beballagtam egy suzukihoz és akartam venni egy vitara 1,6 szívót 2017-be, aztán kiderült, hogy nincs meg egy teljes évem egyéni vállalkozóként, így nem kapok hitelt, hiába volt megfelelő jövedelmem abban az évben, de nem volt teljes évem vállalkozóként, így gyorsban vettem egy i20-at és egy év múlva eladtam, de addigra már pont nem volt 1,6 szívó, itt indult a keresgélés és végül tipo lett, ha nem jön be eladom 4 évesen még 1 év garival és veszek valami mást, eddig 9 ekm és egyre jobban tetszik, nem lesznek nyügjei, akkor egy jó ideig megtartom, mert nincs olyan amit anyagilag felérnék és jobb lenne arra amire nekem kell
Amúgy nekem egy opel vectrám volt amivel így jártam, mint te, csak én havonta vittem szerelőhöz, de sose volt teljesen jó, míg megelégeltem és beszámíttattam egy új skoda fabia kombiba 5,5 év hibamentesség, csak az meg kényelmetlen volt, majd vettem egy kia ceed-et 5,5 év használat, klíma lyukadt ki 5 éves korában, gariban cserélték, de 3 ajtós volt, jött a gyerek.....

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#41961) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

2006-os swift-hez szeretnénk felnit venni. A gyári acélfelni szett van rajta de kellene még egy szett hogy ne kelljen gumishoz szaladgálni minden szezonális gumicserénél.

Érdemes könnyűfém felnit venni vagy nincs jelentősége? Használtan 40k körül már lehet gyári könnyűfém felni szettet venni. A lemezfelni olcsóbb de úgy is évekre vásároljuk és ennek fényében a ~20k árkülönbség nem oszt nem szoroz. A kérdés hogy van-e értelme a drágábbnak?

Üdv:Viktor

(#41962) Tigerclaw válasza kisza25 (#41951) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ilyen lesz az enyém. Már csak a papírmunka és a fizetés van hátra.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#41963) Napfénysüti válasza Tigerclaw (#41962) üzenetére

No, még az utolsók közt te is Baleno tulaj leszel? :)

Més que un club!

(#41964) kisza25 válasza csaba1203 (#41957) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

amúgy mindig teletankoltad a pandát, vagy mindig csak 2000-ért toltál bele, csak mert az üzemanyagszivattyú a tankban van és az üzemanyag hűti, ha folyton üres tankkal mész, akkor nem kap megfelelő hűtést és sokkal hamarabb elhalálozik, ez kb minden autóra igaz. én inkább úgy szoktam, hogy fél tanknál tele rakom, és ilyen gond nem lesz, persze így meg mindig többletsúlyt cipelek.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#41965) Rukongai


Rukongai
csendes tag

Suzuki Swift vásárlásán gondolozok olyan 700-900 ezer körül.
1.3-as vagy 1.5-öst ajánjátok jobban? Ahogy láttam 6-7 litert eszi.
Vásárláskor mire figyeljek oda?
tipúshibák?
200e-230e km-t ment autót érdemes megvenni?
:R

(#41966) DamianB válasza kisza25 (#41964) üzenetére


DamianB
őstag

Olvastam erről a tiporol ennyiért ilyen feltételekkel tényleg jó vásár volt .

1.5 mindenképpen szerintem mi most vettük 220 k kmrel de ugye állapotot veszel azzal pedig baj nem volt . Nekem eddig is szimpatikus volt a Suzuki mint márka de ez után az autó után még jobban meg kedveltem . Mi most 6 alatt vagyunk fogyasztásban.

Amit fentebb írtam a csapatnak vissza jött a check engine Ahogy tudjuk kiolvastatjuk és kiderül.

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#41967) r.levente75 válasza Viktoár (#41961) üzenetére


r.levente75
addikt

Esztétikusabb talán, de arra készülj ha azt veszel, nem biztos hogy az acélfelnin lévő gumik jók lesznek ide méretben.

(#41968) r.levente75 válasza Rukongai (#41965) üzenetére


r.levente75
addikt

[link]
Ha erre az évjáratra gondoltál!

[ Szerkesztve ]

(#41969) pjen válasza r.levente75 (#41967) üzenetére


pjen
félisten

Mért ne lenne jó?

(#41970) jksx válasza pjen (#41969) üzenetére


jksx
senior tag

Mert lehet, hogy a felni átmérő más.

(#41971) dragonfx


dragonfx
veterán

suzuki splash 1.2 2008-2009ről vélemények?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#41972) Tigerclaw válasza Napfénysüti (#41963) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ja, még lecsaptam az utolsó egyik GL-re. 1-2 nap és átveszem. Ma láttam is pár pillanatra, de nem volt több időm jobban megnézni. Még a fólia sem volt leszedve mindenhonnan. Volt mellette egy ugyanolyan csak az sima fehér. Kérdeztem is, hogy mi van, mert nálam már nem volt opció hogy metál vagy sima, mert az összes már metál volt, amiből választhattam, az is napról napra fogyott.

Abban kicsit csalódtam, hogy elég mostohán kezeli a Suzuki az utólagosan hozzáadott extrákat. Kvázi olyan áron dolgoznak, mintha azt akarnák üzenni, hogy ne kérjél semmit utólag...illetve sok dologra nemet mondanak. Muszáj lesz keresni Indiából valami beszerzési forrást, ha akarok még valamit a GL felszereltségen felül. Pl. utólag első ködlámpa valami százezres tétel miközben pár ezer a két lámpa meg a kapcsoló.

Sajnos amíg tart a garancia, addig nem is nagyon lehet belefogni ilyenbe mert valószínűleg azonnal arra mutogatnak majd ha valami elromlik, akármilyen szakszervízzel is szereltetném be.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#41973) pjen válasza jksx (#41970) üzenetére


pjen
félisten

Mért lenne más ?Az nem rávaló akkor.például 14 es felni egyforma mindegy,hogy lemez v.agy alu.

[ Szerkesztve ]

(#41974) Napfénysüti válasza Tigerclaw (#41972) üzenetére

Igen sajnos a kiegészítők elég húzósak. Nekem gyári könyöklő meg tetősín lett még, illetve fóliáztattam a B oszloptól hátra.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#41975) laca891 válasza Tigerclaw (#41972) üzenetére


laca891
aktív tag

Miért nem Swift GL+ verziót veszel. 300 ezerrel drágább és sok minden van benne.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#41976) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Új swiftre érdemes most megvenni a téli gumit hozzá? Ahogy nézegettem szalonból 42500 Ft-ért darabját sehol nem fogok kapni jobbat (gumi, felni, dísztárcsa, TPMS). Télen megnőnek az árak? Yokohama jó guminak számít? A gyári az 185/55 R16, a téli 175/65 R15 lenne. Nem lesz túl keskeny?

(#41977) tboldi válasza gyenesmartin (#41976) üzenetére


tboldi
nagyúr

1. Most még olcsóbb, mint szezon kezdetén vagy közben, úgyhogy szerintem érdemes.
2. Szerintem olcsóbb külön-külön összeszedni a dolgokat, a Suzuki-only webshopokban jó árak szoktak lenni.
3. A gumiké meg szokott nőni. Sőt, ha valami elég jól szerepel a tesztekben és felkapott lesz, akkor azért is rá szoktak tenni.
4. Emlékeim szerint erős közepes az a Yokohama, én előbb vennék Hankook W452-t vagy Kleber Krisalp HP3-at.
5. Ezt olvasd el, bár a két méret között olyan kicsi a különbség, hogy kb. észre sem vennéd.

[ Szerkesztve ]

(#41978) gyenesmartin válasza tboldi (#41977) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Tehát akkor egy felni, külön ezt a krisalp hp3 185/60 r15-ös gumit, valamelyik gumisnál felrakatni és kész? Van ennek bármi negatív hatása a biztosító vagy a garancia terén? Nyilván a felnire, gumira nincs garancia, de ebbe nem-e kötnének bele?

(#41979) Herczi válasza tboldi (#41977) üzenetére


Herczi
senior tag

Pont ma guglizgattam én is téli szett után nézelődve. Ehhez az oldalhoz mit szóltok?

(#41980) csaba1203 válasza kisza25 (#41964) üzenetére


csaba1203
addikt

Sajnos ez is típushibája volt neki sok mással egyetemben olvass utána picit. :D :DD

dragonfx:Igen érdemes bár azt vettem volna anno a hulladék Pandám helyett...
Jah árban a duplájába került és hát,akkor annyi volt a keretem.....

[ Szerkesztve ]

(#41981) dik válasza tboldi (#41977) üzenetére


dik
őstag

Yokohama az ez nagy nulla. Én a Kleber szavaznék akkor. :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#41982) laca891 válasza gyenesmartin (#41976) üzenetére


laca891
aktív tag

Szerintem vedd meg a szalonban, jó az ár. Nekem 200-at mondtak a téli garnitúrára.

Az hülyeség, hogy csak 4db felni van és mindig át kell szereltetni a téli-nyári gumikat.

[ Szerkesztve ]

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#41983) kisza25 válasza csaba1203 (#41980) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem igazán érdekel, hogy régen mi volt.
Régen a kia is sz@r volt, aztán megvette a hyundai a fele részvényt, amikor 2011-ben megvettem az ismerősök 90%-a hülyének nézett, aztán 3-4 év múlva meg mindenki kérdezgette, hogy tényleg jó?
2006-ban ugyanez volt a skoda-val, akkor még nem sokan tudták, hogy vw technika, akkor is hülyének néztek, aztán annak sem volt semmi hibája nálam, meg a kia ceednek sem.
Nem hinném, hogy az első 10 évben bármi komolyabbat rá kellene költenem, az első 5 év adott (5év gari, 5 év ingyen szerviz) Aztán meglátom, amúgy olcsó hozzá az alkatrész, az autó is olcsó volt, 3,59M és arra kértem 16" alut, meg ezt-azt 3,8M megállt.
Egy használtan vett 2003-as autót hasonlítasz egy újonnan vett 2019-es autóhoz, hát nem is tudom....

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#41984) gyenesmartin válasza laca891 (#41982) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Herczi linkelt egy webshopot. 138 lenne egy hankook w452 acélfelnis garnitúra. Olcsóbb, meg jobb is.

(#41985) laca891 válasza gyenesmartin (#41984) üzenetére


laca891
aktív tag

Akkor vedd a jobbat és olcsóbbat...

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#41986) Tigerclaw válasza laca891 (#41975) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Hetekig gondolkodtam az egészen és nekem a Baleno jött ki az igényeimhez és pénztárcámhoz legközelebb. Ráadásul egyben fizetem ki, szóval az a 300e különbség is sokat számít.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#41987) Tigerclaw válasza gyenesmartin (#41976) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A mysuzuki oldalán Yokohama V903 téli gumit hoznak arra a szettre. Prémiumként hivatkoznak rá, de egy 2010-es ADAC tesztben épp hogy átment kegyelem kettessel:

[link]
[link]

Olyan gyenge mint a gyári gumi amivel adják a kocsit. Azt is talán érdemes minél előbb eladni és venni helyette egy rendeset. Ráadásul ha egy majd 10 évvel ezelőtti tesztben is szerepelt, gondolhatod, hogy milyen technológiai szintet képvisel.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#41988) Napfénysüti válasza Tigerclaw (#41986) üzenetére

Sok balesetmentes kilométert vele! :R
Nálunk kettő is van a családban (mindegyik 1.2 GL) és szeretjük. A mienk most volt két éves apósóké meg három lesz lassan.
Egy 10 hónapos gyerekkel vígan elvagyunk pedig még a bringámat is szoktam szállítani, igaz a tetőn.

Més que un club!

(#41989) csaba1203 válasza kisza25 (#41983) üzenetére


csaba1203
addikt

Nem hasonlítom hozzá az autódat félreérted,amit írtam.Sajnos én kifogtam és más is biztosan velem együtt és valóban az alkatrész árak nem drágák de tudod sok kicsi sokra megy.Elég sűrűn kellett hozzá vásárolnom ami nem volt baj hisz volt munkája az autószerelőmnek és volt forgalma az alkatrész kereskedőnek.Ahányszor az autóba ültem mindig azon imádkoztam csak ne romoljon el megint valami.
Nem érdekes én gondom volt de te is átélted a Vectrá-val ha jól értem azért vettél új autót.
2003 óta biztosan fejlődött a technika van akinél előre van akinél visszafelé egy biztos,hogy ott van apám 20 éves Suzuki Swit-je és csak a kopó alkatrészeket kellett rajta cserélni ez elég beszédes ugye.

(#41990) csaba1203 válasza Tigerclaw (#41986) üzenetére


csaba1203
addikt

Gratula az autódhoz!
Jó választás volt!

(#41991) jksx válasza pjen (#41973) üzenetére


jksx
senior tag

Gyárit mondott a kolléga. Pl. a Vitara gyári acélfelni 16", az alufelni (gyári!) 17"-os. A Duster esetében is hasonló a felnik mérete. Az más kérdés, ha hasonló méretet vesz, akkor nem probléma, csak itt konkrétan gyári felni-szettről volt szó.

(#41992) kisza25 válasza csaba1203 (#41989) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ha az elejétől van gazdája az autónak, akkor a legtöbbel nincsenek komoly gondok, fater honda civic 1,4 szívója is most volt 20 éves (1999-es), 360 ekm van benne és most kapott friss műszakit, csak kopókat kellett benne cserélni. Annyi a titok, hogy minden 10 ekm-en kapott friss olajat, meg szűrőket.
Tigerclaw: szerintem nem fogod megbánni, jó kis autó, nekem tetszett a próbakör vele, nagyon pici hiányzott, hogy én is azt vegyem :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#41993) tboldi válasza gyenesmartin (#41978) üzenetére


tboldi
nagyúr

Meg a TPMS, de igen.
Nincs semmilyen hátránya, nem köztelező a gyári gumit használni, csak legyen gyári méretű.

(#41987) Tigerclaw: +1 :R

[ Szerkesztve ]

(#41994) csaba1203 válasza kisza25 (#41992) üzenetére


csaba1203
addikt

Ott a pont.Ha elejétől fogva te vagy a gazdája soha nem hagy cserbe ha megadod az előírt szervizeléseket neki :K
Használt autó lutri és csak nevetni tudok azokon,akik azt írogatják,hogy egy fillért sem költöttek rá és milyen jól vették persze..... :D :DD

(#41995) laca891


laca891
aktív tag

Suzuki Swift 2017- fórum. Az alábbi linken.
[link]

[ Szerkesztve ]

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#41996) Dare2Live válasza Tigerclaw (#41943) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Közben az Euro 6d temp és majd az Euro 7 miatt újabb extra költségeik lesznek, amik szintén bekerülnek az autók árába."

Szögegyszerűen:
-Nincs EURO 7. Meg van az esélye, hogy nem is lesz. Legalábbis nem úgy ahogy eddig volt.
-EURO 6D temp költségei már beépültek az árba. Az a jelenlegi szabályozás. Ezt majd váltja a 6D. 6D normái megegyeznek 6D tempel semmi változás. A lényege, hogy nem lehet nagy deviancia ~= nem lehet vele csalni.
-Ami 2020tól felviheti az autók árát az CO2 adó. 95gramm/km CO2 kibocsátás felett grammonként 95euro.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#41997) tboldi válasza Dare2Live (#41996) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én valami olyasmit is olvastam itt, a PH valamelyik autós topikjában, hogy ez a CO₂ adó nem adott típusra vonatkozik, hanem a gyártóra átlagosan nézve. De lehet, hogy keverek valamit, nem mélyedtem el a témában. :D

[ Szerkesztve ]

(#41998) PeterPH válasza tboldi (#41997) üzenetére


PeterPH
senior tag

Valóban gyártói átlagra vonatkozik, de mivel jelenleg a Tesla-n (0 g/km, de ugye ők összeálltak a fiattal) kívül egyetlen gyártó sem tudja ezt (még a Toyota sem a sok hibridjével: 2018 - 99.9 g/km), ezért ez a költség mindenképpen meg fog jelenni a gyártóknál. Ők meg valószínűleg nem saját zsebből fogják finanszírozni.
Ha tudnak faragni a CO2-n fejlesztésekkel (ilyenolyan hibrid technológiák bevezetésével), akkor azt fogjuk megfizetni, ha nem faragnak, akkor meg az adót.

(#41999) kisza25 válasza tboldi (#41997) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen az összes eladott autó átlagát nézik, tehát, ha ad el sok elektromost, az leviszi az átlagot és hiába ad el olyat, aminek 100 lesz, nem kell 5g után fizetnie, mert az átlag 95 alatt lesz, legalábis egy kereskedő nekem egyszer ezt mondta

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#42000) gyenesmartin válasza Tigerclaw (#41987) üzenetére


gyenesmartin
őstag

A gyári Bridgestone gumi nagyon hangos, de elég jól tapad az útra.
Akkor télinek a hankook w452 jobb lenne?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.