Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41451) HKorn válasza Arolotifar (#41450) üzenetére


HKorn
addikt

Igen, ilyenkor szokott csend lenni :D

Run&Ride

(#41452) dReFiX válasza Dare2Live (#41445) üzenetére


dReFiX
senior tag

Júliusi gyártású autókba kerül utoljára részecske szűrő nélküli motor.

(#41453) HKorn válasza dReFiX (#41452) üzenetére


HKorn
addikt

Mondjuk benzines esetében annyira nem para dolog ez a részecskeszűrő, max ha fojtottabbá válik motor akkor hátrány.

Run&Ride

(#41454) csaba1203 válasza HKorn (#41453) üzenetére


csaba1203
addikt

Valószínűleg visszafogja,ahogy megtelik majd.
Egyébként le fognak állni az ezres motorok gyártásával is és csak az 1.4 marad hibrid hajtással egyenlőre.
De biztos lesznek jó megoldások hisz jövőre már a Toyota fúzió is egyre nagyobb teret nyer.

(#41455) dReFiX válasza csaba1203 (#41454) üzenetére


dReFiX
senior tag

Hibrid az majd jövő évtől kerül gyártásba, egyenlőre a részecskeszűrővel tolják le küszöb alá a káros anyag kibocsájtást.

(#41456) csaba1203 válasza dReFiX (#41455) üzenetére


csaba1203
addikt

Már megy az átállás Esztergomban a hibrid sorozatgyártásra.
Igen az euro 7 az már kemény lesz és sok autógyárnak fájni fog.

(#41457) dethroner


dethroner
veterán

Én azt az infót kaptam hogy jövőre már a toyota hybrid rendszerét építik be az összes modellhez, ami hybrid lesz. Az 1.2 szívó egy jó ideg még megmarad.

(#41456) csaba1203 Nem a gyártóknak fog fájni, hanem a vevőknek, mert a forgalmazó/gyártó áthárítja a megemelt gyártási költséget és az esetlege büntetést is a vevőre. Jön a drasztikus drágulás, egy fiatal használt autó frankó motorral többet fog érni, keresettebb lesz, mint sok új.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#41458) csaba1203 válasza dethroner (#41457) üzenetére


csaba1203
addikt

Viszont a hibrid autókra lesz állami kedvezmény talán és ha drágábbak is lesznek az nem lesz olyan vészes.

(#41459) Tigerclaw válasza HKorn (#41448) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem cáfolom amit állítassz, de több oldala van ennek a témának. Nálam pl. nem elvárás a SUV, vagy Sub SUV koncepció, ahogy a 140 lóerő sem. A 3 hengeres ezres turbós “boosterjet” motor műszaki ember lévén viszont megkongat egy vészharangot, így azt inkább kerülöm. A GL+ felszereltség alap elvárás, így a legolcsóbb opció vitara esetén 4770000 Ft alapszínnel. Ezen az áron már sok más autó szóba jöhet, persze talán nem SUV és nem 140 lóerős. Egyébként még alapmotorral is négy és félmillió a Vitara GL+ amihez képest egy hasonló felszereltségű baleno egy és negyed millióval olcsóbb, kicsivel gyengébb, de jobb motorral. A lényeg az, hogy a baleno a swift és az ignis vagy pl. a celerio nélkül sok vásárlót elveszít a Suzuki. Gondolom a Toyota koperációban nem jönnek olcsó modellek ezek helyére.

Ha már változtatni kellene, tervezhetnének már végre egy kombit.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#41460) alphaville


alphaville
aktív tag

Jártam ma a dunaújvárosi Suzuki szalonban. Aki új Swiftet keres, náluk van. Fehér színben kínálják 3.3millióért. Hátha segítettem...

(#41461) csaba1203 válasza Tigerclaw (#41459) üzenetére


csaba1203
addikt

Egyetértek veled de a turbós motoroktól nem kell annyira parázni.Suzuki ebben mindig is élen járt.
Az,hogy a német autógyártók kudarcot vallottak sokakat elrettentett ezek vásárlásától.
Biztosan lenne igény a hazai gyártású kisautókra is hiszen így is ár érték arányban a legjobb vételek közé tartoznak.

(#41462) SirKero válasza Tigerclaw (#41459) üzenetére


SirKero
őstag

Ezen az áron már sok más autó szóba jöhet,

Mivel a három hengereseket alapból kizártad mondanál pár példát másik gyártótól ebben az árkategóriában (4,7 M ) ami nem három hengeres és legalább a GL+ felszereltségét adja :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#41463) dethroner válasza csaba1203 (#41458) üzenetére


dethroner
veterán

Zöldrendszámos autókra most is van állami támogatás és még azon kívül is mindenféle kedvezmények, csak hogy segítsük szegény gazdagokat :((( Viszont az átlagvevő által megvásárolható olcsóbb hybrid nem hiszem hogy kap majd bármiféle kedvezményt, tekintve hogy a prius se kap semmit.
Itt egy kis elmélkedés.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#41464) Hego válasza SirKero (#41462) üzenetére


Hego
tag

Nyilván ha így teszi fel valaki a kérdést, hogy milyen 140 lóerős autót tudsz ami a GL+ felszereltségi szintet hozza és legalább akkora mint egy Vitara, akkor nem fogsz találni jobb vételt.

De ha mondjuk valakinek más igényei vannak és szeretne egy olyan autót amibe kétzónás klíma van és elektromosan behajtható tükör, akkor könnyen ki tud esni a Vitara a vevő látóköréből...

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#41465) SirKero válasza Hego (#41464) üzenetére


SirKero
őstag

milyen 140 lóerős autót tudsz ami a GL+ felszereltségi szintet hozza és legalább akkora mint egy Vitara
szeretne egy olyan autót amibe kétzónás klíma van és elektromosan behajtható tükör

SX4 S-Cross ezt tudja és 4.8M forint.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#41466) kisza25 válasza HKorn (#41448) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Hát igen, egy kona/stonic hasonló méret, de 4,8M az 1.0T 120 lóval
És az még csak lx ex

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#41467) alphaville


alphaville
aktív tag

Az Öreg Hölgyem... 29éves lesz.

(#41468) r.levente75 válasza alphaville (#41467) üzenetére


r.levente75
addikt

OT rendszám és vizsga tervben van?

(#41469) dethroner


dethroner
veterán

Ezekben az új kocsikban mi a fejegység pontos típusa, vagy valaki tudna képet mutatni a hátsó oldaláról, a csatlakozókról?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#41470) -NOKIA- válasza csaba1203 (#41456) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Lesz hibrid vitára is? :U
Arra biztosan becserélem. :K

dethroner: azt tudom csak hogy Panasonic hangszórók vannak a 2019 vitarában, de a fejegység valami gagyi lehet, mert nem szól szépen. Legalábbis a régi Seat-omban a JVC meg a sony fej ezerszer szebben szólt.

[ Szerkesztve ]

(#41471) dethroner válasza -NOKIA- (#41470) üzenetére


dethroner
veterán

Valami Bosch van ezekben, de a csatlakozói érdekelnének leginkább. Lehet a pana hangszórók is szarok és az autó doboz jellege se biztos hogy jót tesz a hangzásnak. Volt Subaru Forester SH-hoz szerencsém, ott is a nagy doboz elég szarul szólt, csak a basszus huppogott.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#41472) Evo50 válasza dethroner (#41469) üzenetére


Evo50
tag


(#41473) dethroner válasza Evo50 (#41472) üzenetére


dethroner
veterán

Nagyon köszönöm :R Esetleg a pontos típusa is megvan?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#41474) dethroner válasza Evo50 (#41472) üzenetére


dethroner
veterán

Ugye ez lesz az ami ezen az oldalon látható?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#41475) Evo50 válasza dethroner (#41474) üzenetére


Evo50
tag

Igen. :K

(#41476) HKorn válasza -NOKIA- (#41470) üzenetére


HKorn
addikt

Attól függ mennyi lesz a hibrid Vitara - ha lesz egyáltalán -, mert mondjuk 2 milliós felárat nekem nem érne meg a hibrid rendszer, mivel városban kb 20%-ot megyek csak.

Run&Ride

(#41477) alphaville válasza r.levente75 (#41468) üzenetére


alphaville
aktív tag

Nincs tervben. Rendkívül kockázatos, amolyan dupla vagy semmi játék.

(#41478) r.levente75 válasza alphaville (#41477) üzenetére


r.levente75
addikt

Szép autó.
Nekem egy e30-om volt idén adtam el 87-es évjárat volt.
Én sem vizsgáztattam le...

(#41479) myckie2 válasza dethroner (#41440) üzenetére


myckie2
őstag

Én megkérdeztem a helyi Szuzuki kereskedőt amikor vettem át az autót, hogy tényleg nem lehet már Swiftet rendelni. Erre mondta, hogy miért ne lehetne? Szóval nekem ebből az jön le, hogy a Suzuki kereskedők hazudnak a Swiftről, mert valószínűleg azon kisebb a hasznuk és nekik az az érdekük, hogy a készleten lévő autóik fogyjanak, ami a Vitara és az SX4 S-Cross.

[ Szerkesztve ]

(#41480) SirKero


SirKero
őstag

Nem tudom vóte má :P
Nagy baj lehet, ha becsapod a Suzuki ajtaját

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#41481) r.levente75 válasza SirKero (#41480) üzenetére


r.levente75
addikt

Bárcsak visszahívták volna annó őket az ABS kocka, az alulméretezett váltócsapágy és nem utolsó sorban a sárga tengeralattjáró miatt, a tejesség igény nélkül, nem egy típusnál előforduló hibákért.
De hát így egyszerűbb, hogy a tulajok fizetik meg a 100 ezres hibákat...

(#41482) myckie2 válasza r.levente75 (#41481) üzenetére


myckie2
őstag

Szerintem ez minden autó márkánál így van. Sajnos. :(

(#41483) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Nem is tudtam, hogy van ilyen topic :)
Rögtön lenne is egy kérdésem, 2 hete újdonsült Vitara tulajdonosok vagyunk. Említették, hogy az éves szervíznél elég szigorúan veszik garancia miatt a km-eket, de az ajánlott 1000km-es szervíz ilyen szempontból nem befolyásoló, ugye? Túl jó az autó és valahogy csak fogynak km-ek :D Keddre van időpont, de már most is bőven 1000 felett van és addig esélyesen még párszáz bele fog menni...

(#41484) SirKero válasza Cathfaern (#41483) üzenetére


SirKero
őstag

Én 1200-nál vittem nem volt probléma de azt is hallottam már,hogy mivel az ezres szerviz nem kötelező csak ajánlott így ha nem viszed az sem gond.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#41485) myckie2 válasza SirKero (#41484) üzenetére


myckie2
őstag

Értelem szerűen az ezres nem kötelező. Ott van benne a szervizkönyben, hogy csak ajánlott. De az is csak ellenőrzés szinten, tehát, ha a márkaszervíz olajat akar cserélni, azzal csak téged akar lehúzni.

(#41486) blakey válasza myckie2 (#41485) üzenetére


blakey
titán

Értelem szerűen az ezres nem kötelező. - olajat cserélni nem kötelező viszont az ezres szerviz átvizsgálás garancia szempontjából kötelező, a gyár csak így vállalja a garanciát ha az "ezres szemle" bekerül a szervizkönyvbe. Mikor nekem is mennem kellett felhívták a figyelmememet, hogy mindenképp 1000 km vagy 1 hónap, amelyik elöbb bekövetkezik, mert kötelező a füzetbe beírni, hogy megtörtént.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41487) eami válasza blakey (#41486) üzenetére


eami
addikt

garanciális feltételeknél nem írja. attól függetlenül érdemes elvinni, mert nem sok idő és jelezheted ha addigra esetleg lenne mit.

(#41488) pjen válasza eami (#41487) üzenetére


pjen
félisten

Ha van mit jelezni,bármikor viheted,nem muszáj pont ezernél. :)

(#41489) blakey válasza eami (#41487) üzenetére


blakey
titán

Pedig feltétele/kötelező az 1000-nél/vagy 1 hónapnál a pecsét, főleg, hogy nekem 6 év garanciám van. :)
De értelmezzétek ahogy akarjátok, én elvittem, bepecsételtek és kész. Olajat nem is akartak cserélni, mert minek, de én sem akartam

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41490) myckie2 válasza blakey (#41486) üzenetére


myckie2
őstag

Ez egy hazugság. Ajánlott szerviz miatt miért veszne el a garancia? :D Marhaság, ha a garancia feltétele lenne, akkor kötelező 1000-es átvizsgálás lenne oda írva.

[ Szerkesztve ]

(#41491) blakey válasza myckie2 (#41490) üzenetére


blakey
titán

Szerintem mellőzzük a személyeskedést, nem hazugság. A gyár szerint kötelező a kereskedő részéről az első 1000 km vagy 1 hónap utáni szemle/átvizsgálás, pl. hibás, meghibásodott dolgokat díjmentesen javítja. Tehát a vevő részére közvetetten kötelező, a garancia így értendő, mert ugye 1 év múlva azzal mész, hogy szorul a kézifék vagy akad az elektromos ablak akkor az nem kötelezően díjmentes javítás. 2 évvel ezelőtt így volt, ennyi és kötelező bepecsételni a szervizfüzetbe 1000 km vagy 1 hónap után.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41492) myckie2 válasza blakey (#41491) üzenetére


myckie2
őstag

Nem személyeskedtem, a szerviz hazudott neked. Miért lenne költséges 1 év után az elektromos ablak hibája? Ugyan úgy garanciális hiba, ajánlott szervizzel, ajánlott szerviz nélkül.

(#41493) blakey válasza myckie2 (#41492) üzenetére


blakey
titán

Nem hazudott, kötelező részükről így a vevők részére is, főleg, hogy díjmentes, nem szórakozásból hívnak be, van más dolguk is, minthogy a díjmentes úgyfelekkel veszódjenek.
Részemről téma lezárva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41494) myckie2 válasza blakey (#41493) üzenetére


myckie2
őstag

Nem kötelező, ha az lenne, akkor a jótállási füzetben le lenne írva. Ajánlom elolvasásra. Ha nem vinné el az ember az AJÁNLOTT szervizre és emiatt elutasítanák később a garanciát, az olyan könnyű per lenne a márkakereskedés ellen, hogy az ügyvéd még egy izzadság cseppet sem ejtene. Amikor bent voltam a Suzukinál nekem is hazudtak, mint a vízfolyás és ez is a hazugságok közé tartozik. Ezzel én is lezárom a témát.

[ Szerkesztve ]

(#41495) Kicsirics77 válasza blakey (#41493) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Pontosan úgy van ahogy leírtad,nekem is felhívták a figyelmem 2016-ban hogy vagy 1000km vagy egy hónap,bementem,bepecsételtek,átnézték,kb max félóra volt és ingyenes.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#41496) blakey válasza myckie2 (#41494) üzenetére


blakey
titán

Nem kötelező, ha az lenne, akkor a jótállási füzetben le lenne írva - elolvastad amit írtam, kereskedő számára kötelező a gyár felé, így közvetetten a vevő számára is, olvasd és értelmezd. ennek nem kell szerepelnie semmilyen vevő számára kibocsájtott füzetben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41497) myckie2 válasza blakey (#41496) üzenetére


myckie2
őstag

Ha nincs sehol ilyen leírva, akkor a garanciális javítás nem elutasítható. Ez szerintem egyértelmű. Mondtam már, hogy nyisd ki a jótállási könyvet. Üzembe helyezés előtt nekik kötelező átviszgálni a járművet, ez oda is van írva, az ajánlotthoz nincs ilyen kötelezettség írva! Ha a szerviz azt mondaná, hogy garancia feltétele, hogy a gumikat cserélni kell évente és sehol nem lenne leírva ti tényleg cserélnétek? :D

[ Szerkesztve ]

(#41498) blakey válasza myckie2 (#41497) üzenetére


blakey
titán

Nem akarod megérteni, az üzembehelyezési folyamat része az 1000-es átvizsgálás amit nem kötnek a vevő orrára így nem kerül a füzetetbe, a kereskedőt terheli, közvetetten a vevő számára is kötelező, egyébként meg nincs kötelező szerviz, kötelező biztosítás, kötelező vizsga van de a szerviz nem kötelező, nem kapsz csekket ha nem szervizelteted. Max. szétb@szod a verdádat, mert nem időben cserélsz olajat, levegőszűrőt, stb, tehát a garancia feltétele a szerviz és nem kötelező érvényű. Az 1000-es átvizsgálás megléte nem véletlenül kerül a szervizkönyvbe.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41499) myckie2 válasza blakey (#41498) üzenetére


myckie2
őstag

De hát az ezres átvizsgálás ott van a könyvben! Valószínűleg nekem már másik fajta van.

[ Szerkesztve ]

(#41500) laca891 válasza myckie2 (#41499) üzenetére


laca891
aktív tag

Megkérdeztem a szervizt, azt mondták a garancia miatt kell az 1000-re szerviz.
Persze nekem csak pecsételték, be sem álltam vele.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.