Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41601) Tamoo válasza Tom1939 (#41599) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Na igen, mondjuk rövid úton hidegen is eszik, én viszont így nemigazán járok vele. :)
120 fölött viszont pályán is szépen elkezd zabálni ahogy nő a fordulat, légellenállás. De ez normális egy ilyen autónál. Összességében szerintem igazán kedvező a fogyasztása.

[ Szerkesztve ]

(#41602) dragonfx


dragonfx
veterán

hi!

tervezek autot venni és első számú célpont az ignis, swift.
hallottam van 2 tipushiba.
az abs kocka és a váltócsapágy.
tudtok erről mondani pár mondatot?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#41603) kenguru99 válasza dragonfx (#41602) üzenetére


kenguru99
aktív tag

(#41604) HKorn válasza Tamoo (#41595) üzenetére


HKorn
addikt

Ennél az 1.6 is csak 1-2 decivel eszik kevesebbet, szóval nem rossz az, cserébe persze dinamikusabb az 1.4T.

Run&Ride

(#41605) nortol válasza dragonfx (#41602) üzenetére


nortol
senior tag

Azt nem írtad, hogy újat, vagy régit...
Az ABS kocka és a váltócsapágy a régieknél volt típushiba, 2005 év és a körüli évjáratok.
Nekem 12 évesen jött elő mindkettő probléma, a kettőt együtt 120 ezerbe fájt javíttatni.
Azóta minden rendben van.

Tehát újat vagy régit?

(#41606) batai15


batai15
félisten

Köszi a válaszokat .

(#41607) SirKero


SirKero
őstag

Nekem az S-Cross 1.4 2WD MT fogyasztása csalódás az 1,6 szívó Vitara után. Mindenhol azt olvasta,hogy erősebb motor nem kell annyira pörgetni hat sebesség kevesebbet fogyaszt. Ehhez képest :(
Ugyan azzal a lábbal ugyan azon a távolságon belül ( rendszeres munkába járás elővárosi forgalom reggel 06,30 magassága ) ugyan azzal a vezetési stílussal egy literrel többet eszik.
Most volt alkalmam pályán is kipróbálni 120 -ig 6,5 120-130 között klímával 7,2. A Vitara 120-130 között a pályán klíma nélkül 5,4 liter evett !!

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#41608) BigBlackDog válasza SirKero (#41607) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ugye nem a pillanatnyi fogyasztást nézel, hanem kattanástól kattanásig tankolt mennyiség alapján számolsz? Pályán sík domborzati viszonyok között, szélcsendben próbáltad? Nálunk is van egy 1.4T S-Cross, de a fogyasztással nincs gond, kicsit mintha kisebbek lennének a "számok".

(#41609) SirKero válasza BigBlackDog (#41608) üzenetére


SirKero
őstag

Természetesen kattanástól kattanásig mérem. Ráadásul a fogyasztásmérő csal is 3-4 decilitert. A vitara ezt is pontosan mutatta. :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#41610) pretorius07


pretorius07
csendes tag

Sziasztok! Adott egy 2014-es SX4 s-cross eladó. motor a jó öreg 1.6 szívó benzines,120 lovas. 175 000 km-rel. Segítséget szeretnék kérni,hogy ennél a motornál a 175 milyen futásnak számít? Értem ezalatt,hogy ha megfelelően karban volt tartva (ami ugye használtnál sose tudott teljes biztonsággal),akkor elmegy még ugyanennyit vajon? És a motoron kívül mire kellene figyelni,ami a szokásosnál jobban kophat,stb?

Köszi előre is: Attila

(#41611) dnelb válasza pretorius07 (#41610) üzenetére


dnelb
veterán

épp bejáratták :)

[ Szerkesztve ]

(#41612) HKorn válasza SirKero (#41607) üzenetére


HKorn
addikt

Nálam az 1.6 Vitara computere kb 2 dl-t csal lefelé és azért pályán 130 körül már bőven 6 felett csipeget. Nagy átlagban viszont nálam 6l a fogyasztás.

Run&Ride

(#41613) SirKero válasza HKorn (#41612) üzenetére


SirKero
őstag

Jövő hónapban megyek vele egy relatíve hosszabb utat sok pályával ( 2800-3000 km ) kíváncsi leszek a fogyasztásra. A Vitara itt éjjel 120-as tempomattal 5,4 liter evett. Ha így marad a fogyi akkor az S-Crosssal 100 kilométerrel kevesebbet tudok menni egy tankkal :O

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#41614) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az utólagos fejlesztéseket hogy tolerálják a garancia kapcsán, amit nem a suzuki szervízek végeznek? Persze nem barkács megoldásokra gondolok, hanem megfelelő alkatrészekkel és szakértelemmel elvégzett dolgokra.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#41615) tboldi válasza Tigerclaw (#41614) üzenetére


tboldi
nagyúr

Attól függ, miről van szó. Egy teljes alvázvédelemért már esélyesnek látom, hogy megvonják a garit (Daciával és Mazdával kapcsolatban olvastam már ilyet), de pl. egy tolatóradar miatt szerintem nem szólnának.

(#41616) Tigerclaw válasza tboldi (#41615) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Pl. ködlámpa beépítés, tolatóradar, vagy tempomat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#41617) tboldi válasza Tigerclaw (#41616) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ködlámpáért szerintem nem, a radart már írtam, viszont a tempomathoz jobban bele kell nyúlni az autóba (pontosan milyenről is van szó egyébként?) - de leginkább a márkaszervizt kellene megkérdezni, ők biztosan jobban tudják.

(#41618) BigBlackDog válasza Tigerclaw (#41616) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én hifivel kapcsolatban kérdeztem, több szerviz is óva intett. Elvileg, legfeljebb csak azzal a résszel kapcsolatban vonhatják meg a garit, amit más szerviz módosít (esetemben erősítő, fejegység, hangszórók és környékük), viszont az értékesítők (akikkel beszéltem) szerint egy kérdésesebb forrású probléma (pl. valami elektronikai nyűg) esetén szereti a Suzuki rátolni a tulajra a felelőséget, mondván, hogy nem szakszerviz általi átalakítás is történt az autó és nem érvényesíthető a garanciális igény. Persze hozzátették, hogy ha a helyi szervizbe szereltetném be az alkatrészeket, akkor nem lenne ilyen gond, szóval érzek némi hazabeszélést is a dologban. :D

[ Szerkesztve ]

(#41619) dethroner válasza BigBlackDog (#41618) üzenetére


dethroner
veterán

Egy ismerősöm suzuki márkaszervizben villamosság szerelő. Ő azt mondta, az ilyen dolgok, mint pl audio berendezések, amúgy is csak 1 év garancia van, szóval egy csere, vagy hozzányúlás esetén legfeljebb azt bukom. Fura is lenne ha egy hifi utólagos beépítése miatt megszűnne pl a váltóra, motorra, turbóra adott garancia.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#41620) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!
Kicsit OFF , de autóbuzulás és PH így remélem megfér itt is!

Idén is lesz márkafüggetlen ph autós tali Balatonon - minden érdeklődőt szeretettel várunk!
:R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#41621) Tigerclaw válasza BigBlackDog (#41618) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azért problémás a dolog, mert ahogy kivettem, se nem vállal, szeretne vállalni ilyet a Suzuki szervíz, se nem ajánlják, mivel méregdrága lenne rajtuk keresztül. Talán nem is lenne gond, ha olyan autót rendelhetne az ember amilyet akar, de ugye most nem az a helyzet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#41622) csaba1203 válasza Tigerclaw (#41621) üzenetére


csaba1203
addikt

Sőt ha nem Vitara vagy S-Cross,akkor fél év mire megjön vagyis örülj,hogy autód lehet ha neked esetleg elég egy kis városi rohangászós is...
A felszereltség pedig igen adva van csak színt tudsz választani ennyi.

(#41623) szivacs1987 válasza BigBlackDog (#41618) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Én is megfutottam pont ezt a kört, habár nálam maradt volna a fejegység.
Gondolom neked sem pár forintok lennének a beszerelendő dolgok.
Beszélgettem azzal aki csinálná, de egy dologba biztos lettem, hogy ott nem akarom megcsináltatni.
Nekem kellett elmondanom, hogy hogayn lehet összekötni a fejegységet (nincs preout) az erősítővel. Mikor rákérdeztem, hogy a kiemelőkeretet ők veszik, vagy hozzak, de akkor milyet. Akkor láttam rajta, hogy pörögnek a kerekek az agyában.
Rákérdeztem, hogy az ajtó kongásán csökkenteni kellene, le kelelne kicsit szigetelni. Válasz: "Majd hangosabban hallgatod, és akkor nem hallod a kinti zajt." Ez igaz, de én nem erre gondoltam.
Ennél jobban nem is mentem bele, mert nem láttam értelmét.

Amúgy, eldöntöttem, meg fogom csináltatni elsőnek külön erősítő nélkül a hangszórócserét és a szigetelést egy erre szakosodott céggel.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#41624) Tigerclaw válasza csaba1203 (#41622) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Elvileg már megjött..., de csak később veszem át, mert nem leszek pár hétig az országban. Ugye ezeket már korábban berendelték olyan színekkel, felszereltséggel, amivel valószínűleg el fognak menni hamar, szóval ezért nem kell rá várni, mint amikor egyedileg rendelsz, x színnel, felszereltséggel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#41625) Szajo válasza dethroner (#41619) üzenetére


Szajo
őstag

Ismerős VW-jén párszáz km-el később lett olaj cserélve rajta egy alkalommal... egy évvel később tönkre ment a generátor az "új" kocsin és a márkaszervíz visszadobta, hogy megcsúszott egy olajcsere... Na MI KÖZE a generátornak az olaj cseréhez????
Kivarnak ezek mindent a nyakukból...

(#41626) M_AND_Ms válasza Szajo (#41625) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Fogyasztóvédelem... és majd ki fog derülni, semmi köze hozzá.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#41627) dragonfx válasza nortol (#41605) üzenetére


dragonfx
veterán

köszönöm az információt.

az lenne kérdésem ha kicsit feljebb lépek és 2008-2009es splash.t nézek.nekem az is tetszik.
annál is fennáll ez a probléma vagy ott már mivel új modell, új motor(1.2) javították ezt? nem jellemző?

azokról van tapasztalatotok?
elég kevés van fenn.
az 1.2glx.re gondoltam.
ezekben a x mit takar? klíma? vagy mást?
illetve hogy a rádiója usb.s, bluetoth.os e?
erről nem találtam infót.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#41628) szabi41


szabi41
csendes tag

Üdv

Autóvásárlás előtt állok, a kiszemelt egy 2000-2003 ig gyártott 1.3 glx suzuki swift esetleg sedan.

Mire érdemes ezeknél figyelni mik a típushibák?

Üdv: Szabi41

(#41629) tboldi válasza dragonfx (#41627) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az 1.2-es is nyugodtan megvehető, nincs semmilyen köztudott hibája, a váltónak sem.
Ami viszont elő szokott fordulni, az a rugótörés, a gyáriak kissé gyengék a magyar utakhoz, de van rá esély, hogy cserélték már némelyik autóban, erre érdemes rákérdezni. Ha mégsem, akkor sem horror összeg.
És talán az ABS-kockás dologban is érintett, de ebben nem vagyok biztos.

A felszereltségeket nem ismerem, de szinte kizártnak tartom, hogy legyen benne USB vagy Bluetooth, inkább csak egy AUX-bemenet.

(#41628) szabi41: Az 1.3-as, 16 szelepes, nyolcvanakárhány pacis változat szeret szelepszárszimeringes lenni. Nem feltétlenül kell emiatt elvetni, de célszerű jobban odafigyelni rá. A többivel nincs különösebb gond, néha az az egy szem injektor szokott elromlani, meg a PCV-szelep. Az esetleges tákolásoktól és egyéb külső behatásoktól jobban félnék.
Amúgy a legnagyobb ellensége az összesnek a rozsda, főleg a hátsó futómű csatlakozási pontjánál. Ha ott szét van rohadva, ints búcsút és keress másikat.

[ Szerkesztve ]

(#41630) csaba1203 válasza Tigerclaw (#41624) üzenetére


csaba1203
addikt

Csak színt kértem a szutykos GL-es Ignisemhez és 7 hónapot vártam rá.
Nem tudom talán ha fehéret kérek már meglenne.
Na mindegy holnap 11-re megyek érte csak pár aláírás és már vezethetem is nagyon várom már...

(#41631) dragonfx válasza tboldi (#41629) üzenetére


dragonfx
veterán

köszcsi.
a klíma akkor nem volt alap?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#41632) laca891 válasza szabi41 (#41628) üzenetére


laca891
aktív tag

Szerintem a kaszni állapotát, mennyire van elkorhadva.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#41633) Tigerclaw válasza csaba1203 (#41630) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én fehér és sötétszürke között választhattam, mert a helyi kereskedőnél ezek maradtak, messzebbre meg nem akartam menni. Végül a fehéret választottam. Azt furcsának találtam, hogy csak metál színeket rendeltek, meg persze azt is hogy talán csak 1 nem metál szín van tipusonként.

Nagyon béna, hogy nem itthon gyártják a paletta nagy részét.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#41634) laca891 válasza szabi41 (#41628) üzenetére


laca891
aktív tag

Szerintem a kaszni állapotát, mennyire van elkorhadva.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#41635) Brogyi


Brogyi
senior tag

Mivel kevés Swift-et látok itt egy valós fogyi adat a gondolkodóknak. Motor K12C.

Jól látszik hol használom többet. Nem a pályán. A Gauss göbe alja/teteje eldobandó. :)
Az átlag 5,4. Nekem így is tetszik.

(#41636) szivacs1987


szivacs1987
aktív tag

Sziasztok!
Akkor én is megosztanám veletek a fogyaztási adataimat.
2018 Suzuki Swift GL+ 1.0 Boosterjet K10C
A 6l felettiek azok vagy télen voltak vagy tartós 130km/h klímával (khm, németeknél 150-es tempónál) vagy város(közepes dugó) klímával.
A többi normál körülmények között, átlagnál dinamikusabban vezetve, nyáron klímával.
A fedélzeti szerint 5,5 az átlag.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#41637) sagesz93


sagesz93
addikt

Ha már fogyasztás, akkor nálam is már van szűk 4000km
Baleno K12C
[kép]
Ezek átlaga 4,95-re jön ki, szinte csak városi használat, néha 1-2x 80-100km-es út főúton/pályán vegyesen.
Az autó 4,7-et ír.

[ Szerkesztve ]

(#41638) pjen válasza sagesz93 (#41637) üzenetére


pjen
félisten

Ezek a fogyasztási adatok nagyban függenek a vezetési stílustó.Haverom mindíg mutogatta a diesel puntóján a fogyi mérőt.4,7 átlag.Egyszer elmentünk vidékre,visszafelé én vezettem,pályán.Kitettem a navit és annak a sebességmérője szerint jöttünk 130-140 között.Az autó saját órája 150-160 között ingadozott.Rögtön 7 liter lett a fogyi

(#41639) sagesz93 válasza pjen (#41638) üzenetére


sagesz93
addikt

Ha nem lesz ilyen rohanós az élet, egyszer megpróbálok pár tankolás erejéig tényleg nyugdíjasan közlekedni... lehet a 4 körüli fogyasztást meg lehet fogni vele.. Jelenleg elég haladósan járok vele, meg persze a klíma is megy állandóan. 130 felett biztos nagyot ugrik a fogyi, nem oda termettek ezek a kisautók az tuti, ami viszont meglep, hogy 130-140ig elég rugalmasan elér, aztán ott mintha falnak ütközne.. :))

[ Szerkesztve ]

(#41640) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Hali,

Van egy Samsung A40 telefonom, nem megy a MirrorLink (Vitara 2016 GL+). Eddig azt hittem, hogy a Sony Z1c-m a régi és azért. Közben meg azt hallom, hogy iPhone-okkal nincs probléma.

Ezt a sz*r fejegységet tényleg nem lehet semmilyen Android telefonnal működésre bírni?

Említettétek még az Android Auto-t. Hogy a Z1c-vel (Android 6) nem volt kompatibilis, ok. De ezt írja ki az A40-re is, Android 9-cel.

Mit csinálok rosszul?

Előre is köszi,

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#41641) tboldi válasza Dark Archon (#41640) üzenetére


tboldi
nagyúr

iPhone-oknál sincs Mirrorlink, hanem Apple CarPlay. ;)

(#41642) Dark Archon válasza tboldi (#41641) üzenetére


Dark Archon
addikt

Most az mind1, hogy hívják, a haverom látja a navigációt a fejegységen, én meg nem :O

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#41643) HKorn válasza Dark Archon (#41642) üzenetére


HKorn
addikt

Android Auto-val Waze és Google Maps kell hogy menjen. Feltelpítetted AA apk-t? Kábellel dugtad rá?

Mirrorlink tudtommal nem megy.

Run&Ride

(#41644) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A Baleno fejegysége DIN 1-es vagy 2-es méret beépítés szerint? Nekem csak CD-s rádió lesz benne, ezért érdekel a fejlesztése.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#41645) tboldi válasza Dark Archon (#41642) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor iPhone-t kellett volna venni. ;]

Nem vagyok már Androidos jóideje, nem tudom, hogy ez megoldja-e, de esetleg próbáld meg manuálisan feltelepíteni az apk-t.

(#41646) Dark Archon válasza HKorn (#41643) üzenetére


Dark Archon
addikt

Arra már rájöttem, hogy hivatalosan nem elérhető itthon az AA, ki tudja, miért. APK van jó pár, de amit felraktam, indítás után kilép egyből "úgy tűnik, a Google Play szolgálatás nem elérhető" hibaüzenettel.

Emiatt aztán még a kocsiig se jutottam el.

tboldi: céges teló, ingyé' volt :P

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#41647) blakey válasza Dark Archon (#41640) üzenetére


blakey
titán

Android Auto-t használj, Mirrorlink kb. halott. iPhone meg Apple Carplayt használ.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41648) myckie2 válasza Dark Archon (#41646) üzenetére


myckie2
őstag

AA apk + frissítsd manuálisan a Google Play Services-t és menni fog. A Mirror Link-et nekem sem sikerült életre kelteni, de AA és Carplay megy tökéletesen.

(#41649) Dark Archon válasza myckie2 (#41648) üzenetére


Dark Archon
addikt

Köszi, így már megy :R

S akkor ez kábellel összekötve megjelenik a fejegységen?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#41650) sagesz93 válasza Tigerclaw (#41644) üzenetére


sagesz93
addikt

Azt hiszem a GL fejegység 1 dines, de 2 din hely van mögötte, csak van odatéve egy műanyag darab(ami kivehető), ami elfelezi a helyet, hogy az 1 dines fejegység belemenjen.
Ha vagy facebookon ott érdemes belépni a baleno csoportba, van pl erről is sok tapasztalat, stb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.