Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41051) myckie2 válasza Motion_Blur (#41050) üzenetére


myckie2
őstag

Az anyagköltség ára valószínűleg az apró betűs részletekben veszett el. :DDD De még mindig jobb ár, mint valakinek itt az +55 ezres szervize.

(#41052) kisza25 válasza Motion_Blur (#41050) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem tudom suzukinál hogyan van, de a tipora az 5 év ingyen szerviz az úgy néz ki, hogy minden 15 ekm-nél kell vinni, ami akkor kötelezően cserés az ingyenes, ami csak ajánlott és te szeretnéd, hogy cseréljék az fizetős. (Benne van a manuálban)
Pl olaj+szűrő csak minden 30 ekm kötelező, 15 ekm-nél ajánlott, szóval a 15 ezres szervizben az 21-22 eFt lesz, mert én kérem a cserét, a 30 ekm teljesen ingyen lesz, mert ott kötelező cserélniük, de 45 ekm megint 21-22 eFt lesz...és így tovább 75ekm-ig (meg persze légszűrő pollenszűrő...)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#41053) blakey válasza kisza25 (#41052) üzenetére


blakey
titán

Ez nem Suzuki "deal" hanem a kereskedésé, hozzájuk kell vinnem és minden évben, csak ebben az esetben érvényes a garancia és a kedvezmény.

(#41054) kisza25
Volt meg van is, azóta is így lehet venni ott az autókat, Suzuki, Opel, Chevrolet.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41054) kisza25 válasza blakey (#41053) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ja értem, akkor ez egy egyedi kedvezmény volt

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#41055) vzsryl válasza kisza25 (#41052) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Aztán nehogy 30k-nál is fizetős legyen, mert az előző csere óta csak 15k ment bele. Simán kinézem belőlük...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#41056) kisza25 válasza vzsryl (#41055) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

30 ekm-nél kötelező cserélniük a könyv szerint
Mondjuk alapból vicces, mert ajánlott volt egy csere 3000-4000- nél, de nem kötelező 15 ekm nél:P
Mindenképpen jobban járok, mintha az egészet kellene fizetni 5 évig a garancia idő alatt. És a 3500km-es csere is be lett pecsételve a szervizkönyvbe.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#41057) mvkly


mvkly
senior tag

Sziasztok!

Régi Swiftről kell(ene) nemsokára váltanom, most van vizsgán és javításon. A szerelőm szerint lassan átfordul kisebb pénznyelőbe, megérné lecserélnem 1-2 éven belül. Úgyhogy ez nem azonnali, inkább középtávú terv, egyelőre csak kíváncsiskodom és igyekszem ezt-azt tanulni.

1.3-as gombóc a váltó hiba miatt kerülendő, akármilyen állapotban is van? Sok helyről hallom ezt.
1.5-ös jó alternatíva, vagy inkább 1.6-os? Ezeknek mik a típushibái, amik gondot okozhatnak?
Az utolsó kettőből relatíve kevés van eladó, ez akár jó jel is lehet. Szerintetek kellő odafigyeléssel ez a típus is megérheti a 20 évet?

(#41058) kenguru99 válasza mvkly (#41057) üzenetére


kenguru99
aktív tag

A váltóhiba miatt nem érdemes elkerülni, tudják javítani. De bele kell kalkulálni a költségvetésbe, hogy bekövetkezhet.

(#41059) pjen válasza mvkly (#41057) üzenetére


pjen
félisten

100K körül megvan kuplung cserével,komplett a váltó javítás.még az ABS kűcka ami 40-50 K.

[ Szerkesztve ]

(#41060) mvkly válasza pjen (#41059) üzenetére


mvkly
senior tag

Tehát 150-200k amivel kalkulálni kell. Ez nagyjából a különbség az 1.3 és 1.5 közötti árban. Ha 1-1,1m körül találok 1.3-ast, akkor anyagilag jobban járok. Laikusként elsőként az árból indulok ki, a piac alsó harmadát ki is hagyom élből.
- 1 milliótól már el lehet kezdeni utánajárni a szimpatikusabb daraboknak?
- a váltó és ABS javítás hosszú távra szólna, vagy ezek a hibák újra és újra előjöhetnek majd?

(#41061) vzsryl válasza mvkly (#41060) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Faterom 2 éve vett egy nagyon korrekt állapotú darabot 900k-ért (klímás). Nála eddig azt hiszem csak az ABS kockás hiba jött ki, és azóta is vígan használja.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#41062) r.levente75 válasza mvkly (#41060) üzenetére


r.levente75
addikt

Újra előjöhet. Ne felejtsük el még a sárga tengeralattjárót sem, mint hiba.

(#41063) Motion_Blur válasza mvkly (#41060) üzenetére


Motion_Blur
félisten

ABS kocka javítás után örök élet, ha 2-3 évente cseréld majd a fékfolyadékot ;)

A váltó már nem ilyen egyértelmű, van akinél több százezer km alatt se jön elő, van akinél már 100e alatt, de évekig nem lesz vele problémád javítás után

Ugyanez a kuplung, azt tudod tesztelni. Kinyomott kuplungnál változik az alapjárat hangja. A csere kb. 90k.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#41064) Tom1939 válasza tboldi (#41043) üzenetére


Tom1939
őstag

Ja, 194 cm szerintem scrossba is gond lenne. Szerencsére csak 182 cm vagyok. Mondjuk a fiam most ér utol éppen 13,5 évesen...

(#41065) tboldi válasza Tom1939 (#41064) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem, S-Cross-ban tök jöl elférek. :K

(#41066) mvkly


mvkly
senior tag

Köszi a válaszokat, ebből már el tudunk indulni.

A sárga tengeralattjáró mit is takar?

(#41067) Tom1939 válasza tboldi (#41065) üzenetére


Tom1939
őstag

És a volvo xc40-ben ültél már ( a másik véglet a Rav4 racionalitásával szemben, szóval fő ellenfél :) )?

(#41068) pető bá' válasza mvkly (#41066) üzenetére


pető bá'
őstag

Keresőszavak: CheckEngine, P0420

"... and I hope you have a great day!"

(#41069) tboldi válasza Tom1939 (#41067) üzenetére


tboldi
nagyúr

Abban még nem, sajnos a Volvo nem volt kint a pozsonyi autószalonon.

[ Szerkesztve ]

(#41070) Motion_Blur válasza pető bá' (#41068) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Basszus, nekem se esett le :DD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#41071) napey


napey
csendes tag


nekem se :)

[ Szerkesztve ]

(#41072) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Ha majd lengéscsillapítót cserélek, akkor a toronynál egy imbusz nyílású csavaron kell az anyát meglazítani. Az imbusszal rögzítem csillagkulccsal meg lazítom. Ha nyomatékkulccsal szeretném ezt megoldani, ahhoz milyen kulcs kellene? Hagyományos nyomatékkulcsom van de azzal uge nem lehet, mert elforogna a szár.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41073) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#41072) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Bocs, értelmetlenül írtam, ha visszateszem a lengőt és meg akarom húzni az előírt nyomatékkal, ahhoz milyen kulcs kell?
Egy hagyományos LIDL powerfix nyomatékkulcsom van, de azzal csak krovafejeket tudok használni, amibe nem fogom tudni az imbusznál rögzíteni a csavart, azaz a teló szárát.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41074) SirKero


SirKero
őstag

Ha jól emlékszem a közel múltban volt téma,hogy érdemes-e 1000 km-nél olajat cserélni az új autóknál.
A facebook S-Cross csoportban találtam ezt a hozzászólást és mivel publikus az oldal így megosztom veletek.

A Totalcar – Égéstér 2018. 06.23.-i podcastjának egyik vendége volt Kis-Deák Lajos aki korábban a Budapesti Műszaki Egyetemen tanított az Autógépészeknek Hőáramlástant illetve ő vezette a MOL Kenéstechnikai Szolgáltatási részlegét, ahol kutatásfejlesztéssel is foglalkoztak.
Az ő véleménye szerint kifejezetten nem ajánlott a bejárató olajat lecserélni a 15.000 km-ig. Ugyan is ennek az összetétele más mint a sima szerviz olaj.
De inkább hallgassátok meg ti is amit mond, 21:50-től hallható a lényeg, 3-4 perc az egész (igaz az egészet érdemes végighallgatni) ami tanulságos és megfontolandó….szerintem.

https://totalcar.hu/egester/2018/06/23/egester_297/ [link]

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#41075) eami válasza SirKero (#41074) üzenetére


eami
addikt

nem publikus, zárt csoport ;)

(#41076) Napfénysüti válasza SirKero (#41074) üzenetére

Nekem a szalonban is azt mondta az értékesítő hogy ő se ajánlja mert elvileg spécibb olaj mint a sima, így jobb ha az első rendes cseréig az marad a motorban. Ezek szerint nem mondott hülyeséget.

Més que un club!

(#41077) HKorn válasza SirKero (#41074) üzenetére


HKorn
addikt

Ennek örülök, akkor jól döntöttem, hogy nem cseréltettem le.

Run&Ride

(#41078) Zoleee83


Zoleee83
addikt

2005-ös Swift II-ben mennyire macerás jobb első helyzetjelzőt cserélni?
Ma reggel kiégett, belenéztem a motortérbe, de már nem volt időm kicserélni.
Azt láttam hogy van egy gumiharang két füllel, gondolom azt kellene lehúzni a csati lehúzása után és cserélhető? :)

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#41079) SirKero válasza eami (#41075) üzenetére


SirKero
őstag

OK. :B
De a link a lényeg és az publikus :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#41080) tboldi válasza Zoleee83 (#41078) üzenetére


tboldi
nagyúr

A gumiharang alatt a fényszóróizzó lakik, neked egy kisebb, bajonettzáras foglalatot kell keresned.

(#41081) Zoleee83 válasza tboldi (#41080) üzenetére


Zoleee83
addikt

Köszi!
Kicsit korán volt még szóval elírtam.
Nekem a gumiharang alatti fényszóróizzó égett ki, azt kellene cserélnem.
Közben utánanéztem, elvileg csatlakozó le, gumiharang le, rögzítőfül kiakaszt, izzó kicserél, fordított sorrendben vissza. Rápróbálok délután. :K

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#41082) tboldi válasza Zoleee83 (#41081) üzenetére


tboldi
nagyúr

:K

(#41083) z0l1ka


z0l1ka
aktív tag

sziasztok!
suzuki swift 2005-ös gömbölyű..merre találom az elektronikus motorvezérlő egységet(ecu) ??

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#41084) tboldi válasza z0l1ka (#41083) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak tippelek: szerintem a jobb első ajtó előtt, a műszerfal alatt. Japán autóknál oda teszik a leggyakrabban.

(#41085) Zoleee83 válasza tboldi (#41082) üzenetére


Zoleee83
addikt

Kb 3,5 perces művelet volt, semmi extra, de egyből 2db H4-es izzót kellett vegyek mert úgy vettem az autót hogy már hiányzott az izzókészletből. Kemény 1500 Huf volt a kettő. :D

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#41086) tboldi válasza Zoleee83 (#41085) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én eleve párban szoktam cserélni, mert ha kimegy az egyik oldalon, akkor rövidesen a másikon is ki fog. :D

Mondjuk én flancolok, mert nem 1500 Ft-osat szoktam venni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#41087) Zoleee83 válasza tboldi (#41086) üzenetére


Zoleee83
addikt

Ű na ez azért nem gyenge minőség lehet!
Érezhetően jobban látsz vele, vagy csak placebó?

Nekem nem sok esélyem volt a legegyszerűbbtől jobb minőséget venni, Debrecen egy nagy falu, egyféle volt az autósboltban, mondom jóleszaz'!

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#41088) blakey válasza Zoleee83 (#41087) üzenetére


blakey
titán

Auchan és tsai-nál is vannak különböző izzók viszont és is "hagyományos" izzót szoktam venni de Tungsram vagy Osram-ot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41089) tboldi válasza Zoleee83 (#41087) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is rendelni szoktam, hiába van Unix, meg Bárdi is Mosonmagyaróváron, ilyet nem tart egyik sem. :D

Érezhetően jobb a hagyományos izzóknál, de azért nem annyival, mint amit a marketingszöveg ír, hiszen ugyanúgy 55/60 W-os ez is. Én a fehérebb fénye miatt szeretem, kevésbé "nyelődik el" a környezetben.

[ Szerkesztve ]

(#41090) HKorn válasza tboldi (#41086) üzenetére


HKorn
addikt

Ilyet vettem én is bele, csak Tescos árhibának köszönhetően 1700Ft volt a kettő :)

Run&Ride

(#41091) z0l1ka válasza tboldi (#41084) üzenetére


z0l1ka
aktív tag

Köszi :R Hát közel 1 órás keresgélés után megtaláltam,.de aki keresné..motortérbe keresse az aksi háta mögött :D

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#41092) tboldi válasza z0l1ka (#41091) üzenetére


tboldi
nagyúr

Legalább már ezt is tudjuk. :D :R

(#41093) z0l1ka


z0l1ka
aktív tag

Sziasztok! Hát mint kiderült szervizbe, motorvezérlő egységet kell cseréljek :U 2005-ös swift 1.3 -as benzines-ről van szó.. megtaláltam ugyan a vezérlő egységet és annak a számát..

K0 és a fekete alapon van egy szám az egyezik amit találtam bontott alkatrészbe , az EU szám alatt nekem 0 van,viszont bontott alkatrészen meg egy 1-es ..ez mi lenne ? és persze a sorozats szám is így az utolsó szám nem egyezik ..be lenne taníttatva suzuki szervizbe 10.000 -ért megcsinálják..csak kérdés e hogy merjem e megvenni ezt így ? vagy van dupla annyi pénzért egy tökre azonos ezzel..
Srác azt írta vissza, h ha taníttatva lesz 99% hogy nem lesz vele gond..
Van aki jártas ebbe és tudna egy két tanácsot adni ?? :R

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#41094) gordonfreemN válasza z0l1ka (#41093) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ja:
1 Nem szarakodnék, megvenném bele azt ami belevaló...
Vettem egy ideig olcsó szalámit, csak miután a 3. csomagot dobtam ki, rájöttem, hogy nem is az olcsóbb az olcsóbb.
2 Autószerelőnek általában nem hiszek addig amíg meg nem győződök az ellenkezőjéről.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41095) z0l1ka válasza gordonfreemN (#41094) üzenetére


z0l1ka
aktív tag

Igen ismerős ez nekem is.Utána jártunk,elvileg az a szám számít ami fekete alapon van,az egyezzen..évjárat/köbcenti/üzemanyag..
Egy gyakorlott villamossági szerelő aki csinálja,.klónozni fogja,tehát az immot átmásolja a bontott alkatrészbe..
Vagy ez, vagy marad a taníttatás,suzuki szervizbe..ezt még majd meglátom melyik lenne a jobb megoldás..lényegében nincs árkülönbség a taníttatás es a klónozás között..

[ Szerkesztve ]

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#41096) jézusom válasza z0l1ka (#41095) üzenetére


jézusom
addikt

Sziasztok!

2002-es swiftnél a motorháztető ugyan az a 3 és 5 ajtós modellen? Ja és érdekel, esetleg a sedáné jó hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#41097) a_tesz válasza jézusom (#41096) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Ugyanaz mindháromé.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#41098) jézusom válasza a_tesz (#41097) üzenetére


jézusom
addikt

Köszi!

Még annyi, hogy ha színben nem passzol, akkor az vizsgán baj? Ezüst színű a kocsi, de az első lökös már piros, és motortetőben is pirosat találtam. Így elvileg 2 színű, ezt elnézik? Vagy mondjuk egy akármilyen színű motortetőt, ami nem gyári fekete, hanem színes, azt mondjuk lefújom, az drága? Mennyibe kerülhet?

(#41099) Pist@bácsi válasza jézusom (#41098) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Elvileg baj. Van ahol "rugalmasan" kezelik, de ezt kérdezd meg előre.
Nekem a sötétkék autón már nem fogadták el a fekete motorháztetőt és a festetlen fekete első lökhárítót.

(#41100) tboldi válasza jézusom (#41098) üzenetére


tboldi
nagyúr

X százalékban el lehet térni a gyári színtől, de nem tudom pontosan, mennyi.

1 elem szerintem bele kell férjen.

Gab.68: Azzal a 2 elemmel szerintem már túlléphetted ezt a határt. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.