Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41101) Pist@bácsi válasza tboldi (#41100) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Való igaz. De az is tény, hogy a lökhárító van amelyiken gyárilag festetlen. Ez egy GLS volt, ezen festett lett volna de, hogy ezt a vizsgáztató tudta az meglepett. Egy elem talán belefér.

(#41102) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Sziasztok!
17-es kerekekkel vettem egy vitarát, de mindehol 16os pótkereket találok csak. Nincs ebből gond ha egyszer fel kell tenni?
Azon is gondolkodtam hogy veszek egy szett 16col téli kereket acélfelnin, és abból egyet berakok pótkeréknek. :U

(#41103) Tamoo válasza -NOKIA- (#41102) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az is egy megoldás. Vagy veszel mankókereket és a csomagtartóban is több hely marad. [link]

(#41104) HKorn válasza -NOKIA- (#41102) üzenetére


HKorn
addikt

Átmérőben az is akkora, mint a te 17"-esed (elvileg), szóval nincs gond. Amúgy például nekem két 17"-os garnitúrám van (téli-nyári), mindkét a gyári ötküllős alufelnin, nincs külön pótkerekem.

Ezekből egyik kerék játsza mindig a pótkerék szerepet.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#41105) blakey válasza -NOKIA- (#41102) üzenetére


blakey
titán

16-os a pótkerék (mnkókerék), jó a 17-es gyári mérethez, nem kell vele foglalkozni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41106) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Köszi a válaszokat. Úgyis kell vennem télit, akkor az lesz a pót is. :K

(#41107) kisza25 válasza -NOKIA- (#41102) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az átmérője ugyanaz, viszont a 17" szélesebb az már nem fér be a 16" helyére (magasabb lesz)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#41108) pjen válasza kisza25 (#41107) üzenetére


pjen
félisten

Stornó.

[ Szerkesztve ]

(#41109) z0l1ka válasza z0l1ka (#41093) üzenetére


z0l1ka
aktív tag

Sikerült!! :R 4 szerelő, ebből 1 suzuki szervíz , 1 új univerzális lambdaszonda, 2db használt de gyári lambdaszonda,első -hátsó csere, kopogásérzékelő aztán egy bontott motorvezérlő egységbe került ,Természetesen mindhiába mert mint az kiderült utólag minden jó volt..majd mire az utolsó szerelő aki 23 éve van az opelnél,.ő vette észre ,természetesen csere közbe , hogy a vezérlő egységen a csatlakozónál az egyik kis fül le van törve,és a csatlakozó jobb széle nem volt teljesen bent amit szemmel láthatóan nem is lehetett kiszúrni! Viszont hibákat dobálta ,természetesen a "szerelők " egyből cseréld ezt ,cseréld azt mivel ezt jelzi hibának! dehogy egy se nézett volna jobban szét :W
Mindegy,suzukinál is vezérlőegység taníttatása 10.000ft , majd egy hét múlva sikerült szereznem tök ugyan ilyen vezérlőt ,hívom a újra őket időpont foglalásra ,ugyan itt már 20.000-be kerül :C értem én , mennek a tarifák ,de ennyire :N Hagytam is,nem is vittem oda, mint később kiderült jobban is jártam :)

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#41110) r.levente75 válasza z0l1ka (#41109) üzenetére


r.levente75
addikt

Suzuki szakszervízzel nekem is nagyon rossz tapasztalataim vannak, munkavégzés korrektség és nem utolsó sorban kommunikáció terén.
Tudom én hogy nem egy volvo, de akkor is, ezeknél a szempontoknál nem volna szabad különbségnek lennie, ha már vett az ember egy autót náluk (sőt nem is az elsőt), becsüljenek meg.
Na mindegy ez már nem fog megváltozni sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#41111) Drughi


Drughi
addikt

Üdv!

2007es Ignisem van és a napellenzők megadták magukat.
Egy kisebb döccenő és leesnek.

Van erre már valami kitalált praktika?

(#41112) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Van egy suzuki swiftem, 1.2 2012 es evjarat. Neha az 1-es sebesseget neha nehezen veszi be, ez tipus hiba?

[ Szerkesztve ]

(#41113) r.levente75 válasza venom8888 (#41112) üzenetére


r.levente75
addikt

2008-asnál is van ilyen. Azt hittem javították már.

(#41114) venom8888 válasza r.levente75 (#41113) üzenetére


venom8888
őstag

Ugy tunik nem:) Nem para,csak ha a lampanal vagyok,es nem tudok elindulni az gaz, vagy erosen bele baszom, vagy tolatasba meg mozditom az autot,akkor beveszi. Kicsit zavaro,de egyutt lehet vele elni. Nem 20 millios auto.

[ Szerkesztve ]

(#41115) r.levente75 válasza venom8888 (#41114) üzenetére


r.levente75
addikt

Arra vigyázz ne erőltesd nagyon nehogy tönkremenjen az első váltókulissza. ;]

(#41116) venom8888 válasza r.levente75 (#41115) üzenetére


venom8888
őstag

Hat probalom nem eroltetni,de most gondold el,ha lampanal alsz, es nem tudsz elindulni a zold jelzesnel, hulyen jonne ki ha a hatadmogott levo latna hogy kigyullad a tolato lampad. Amugy imadom az autot, tokeletes.
40 litert tankoltam bele, menyi km utan alt volna meg az auto?

[ Szerkesztve ]

(#41117) Tom5 válasza venom8888 (#41112) üzenetére


Tom5
addikt

2008-as SX4-nél nálam ugyanez. Váltókulisszát kell cseréltetni. Még nem volt rá ingerenciám. :))

(#41118) Siriusb válasza venom8888 (#41116) üzenetére


Siriusb
veterán

Olajat cseréltél már a váltóban?

(#41119) pjen válasza venom8888 (#41112) üzenetére


pjen
félisten

Nekem volt már egy pár autóm,az egyessel majdnem mindnek voltak néha problémái.Ha nagyon nem akarja,és csak ritkán jön elő,már sárgánál kettes,vissza egyes.Esetleg nnéha kettesből is el lehet indulni.

(#41120) pjen válasza venom8888 (#41116) üzenetére


pjen
félisten

Úgy 600 Km körül,de pontosat csak akkor Tudsz,ha kipróbálod.Nagyon nem mindegy hol használod.Fogyaszthat 5 litert és tizet is délután a Hungárián.

(#41121) Tom5 válasza Siriusb (#41118) üzenetére


Tom5
addikt

Én igen. Semmi változás. Céges SX4-ben is ez volt. Cserélték a váltókulisszát és tökéletes lett.

(#41122) kisza25 válasza venom8888 (#41116) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Berakom 2-be és elindulok abban, még 3ban is el tudok indulni:P
Amúgy biztos, hogy megcsináltatnám

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#41123) venom8888


venom8888
őstag

Kb 2 hetente fordul elo ez hogy nehezen veszi be az 1 est.

De ha ez egy tipus hiba akkor nem foglalkozok vele. Az autoban kb 50k KM van.

[ Szerkesztve ]

(#41124) pjen válasza venom8888 (#41123) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem,nem egy tragédia.Picit előbb kell sebességbe tenni,ha Te vagy az első a lámpánál.

(#41125) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#16130) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Erre a régi kommentra reagálnék, kár hogy ott ez majd nem látszik ha valaki rákeres.
Igazából azóta kiderült, hogy jobb ha többet teker hidegen mert széthordja az olajat...
(2006 swift 1.3)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41126) Tom5 válasza venom8888 (#41123) üzenetére


Tom5
addikt

Nálam is ez van. Én napi szinten megyek vele. (heti 500+km) Már annyira megsztoktam, hogy ritkán váltok el. De megcsináltatom én is. :K

(#41127) venom8888 válasza Tom5 (#41126) üzenetére


venom8888
őstag

Hehe akkor nem vagyok egyedul. Inkabb neha nehezen vegye be a sebesseget,mint a volt Wauxhal corsam, ami neha ugy gondoltam eleg neki 1 henger ha megy,es pont 5 en ultunk benne ,a munkaba. Autopalyan 40 el mentem, meg jo hogy csak 5km-es szakaszon.

(#41128) Pist@bácsi válasza gordonfreemN (#41125) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Egyértelmű.

(#41129) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Udv
Csatlakoztam a klubbhoz egy utolso evjaroatos mk3 darabbal.
Egy citroen C5 kombit valtott, kicsit pattogos a futomu, viszont a hasznalatra amire most auto kell tokeletesen megfelel.Nagyon kellemeset csalodtam, hogy oszinte legyek.

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#41130) blakey válasza DeadMeat (#41129) üzenetére


blakey
titán

Ráadásul jobb-kormányos. :C

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41131) Pickit3


Pickit3
aktív tag

Skacok! A tegnapi és a mai nap folyamán arra lettem figyelmes, hogy olvadt műanyagszag terjeng az utastérben rögtön indítás után. Először azt hittem, hogy a motortérben van valami gebasz, de rövid keresgélés után szerintem a hűtő-fűtő box(?)-al van valami baj. Mögé nyúltam és jól meg is sütötte a kezem olyan meleg volt a radiátor. Ez normális? Mármint, hogy tűzforró a fűtőradiátor amikor csak a hideget nyomatom az utastérbe? Mert hideget (kinti levegő hőmérsékletét) nyomja be csak nem értem miért forró a radiátor. Ignis '05, nincs klíma.

(#41132) DeadMeat válasza blakey (#41130) üzenetére


DeadMeat
veterán

Igen, itt a rossz oldalon hajt mindenki. Fura lenne "normalt" használni.
Amúgy amin meglepődtem, hogy ez is Esztergomban készült.
A gyári navi update hogyan működik tudja valaki (talán garmin?) Suzukinál igen pofátlan árat kérnének érte.

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#41133) SirKero válasza DeadMeat (#41132) üzenetére


SirKero
őstag

Tudomásom szerint nem lehet frissíteni minden évben meg kell venni az újat.
A facebook csoportban többen is árulnak navi kártyát 15 000 HUF árban.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#41134) blakey válasza DeadMeat (#41132) üzenetére


blakey
titán

Ha visszakeresel ebben a topikban akkor sokan vagyunk akik gyári navira "frissítenek" de nem a Suzukitól vesszük, sima frissítés nem érhető el, de ebay-en vagy a topikban is olvasható egyéntől be lehet szerezni töredék áron is, első költségem 20e volt, majd a második frissítéstől 5e/kártya (kártyát cserélünk), jelenleg is a legfrissebbet használom. A másik megoldás az Android Auto vagy az Apple CarPlay.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41135) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Édesapám szeretne egy magas építésű autót tolatóradarral. Más elvárás nincs, egy 20 éves f astra 1.4 benzinből ülne át.

4M a határ és max 3 éves lehet.

Mennyiért lehet most elhozni egy új Vitarát? Elvesztem a kereskedések listaárai között. Scross is érdekelhet, de az drágább, ha jól látom.

Legkisebb motor elég. Légzsák, meg elöl villanyablak, manuál klíma azért jó volna. Extra igény a tolatóradar.

(#41136) blakey válasza albiosz (#41135) üzenetére


blakey
titán

Ignis 1.2 GL+ nem jó? Az sem olyan alacsony. A Vitara 1.0 GL+ már közel 4,5M.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41137) HKorn válasza albiosz (#41135) üzenetére


HKorn
addikt

Esetleg Vitara 1.6 GL+ használtan 3 évesben 50K körüli km-el 4M-ért.

Újból csak az 1.0 GL állna meg 4M körül, de az ugye fapad, GL+ meg már inkább 4.5M, ahogy előttem is írták.

Hozzáteszem, hogy tolatóradar a GL+-ban sincs, csak kamera, ha az nem jó, akkor használtan kell GLX-et nézni.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#41138) albiosz válasza HKorn (#41137) üzenetére


albiosz
őstag

Szerintem kamera is jó. GL-be nem lehet belelegoztatni?

(#41136) blakey: szerintem ronda az Ignis, de megkérdezem majd.

(#41139) Dare2Live válasza albiosz (#41135) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Vitara GL sztem kijön ~4misiből+üzembehelyezés.

Aztán rakatsz bele radart. 30-50K igény szerint.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#41140) albiosz válasza Dare2Live (#41139) üzenetére


albiosz
őstag

Igen, pont ez merült fel az autós topikban. Utólagos radar mennyire esztétikus Vitarában? Van valakinek? Garancia szempontjából lehet vele gond? Márkaszerviz gondolom nem tesz bele...

(#41141) csaba1203 válasza Dare2Live (#41139) üzenetére


csaba1203
addikt

Annak inkább 4,5 lesz a vége ha kérsz hozzá normális metál színt is és az üzembe helyezés ebben az árban már benne van.

(#41142) Dare2Live válasza albiosz (#41140) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nekünk anno márkaszervíz berakta. Garanciát nem is értem mért érintené.
Sztem az is lehet ennyit még bele is tudsz alkudni.

@csaba: Véletlenül se gondoltam metalra. 4.080 az 1.0 listaára.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#41143) csaba1203 válasza Dare2Live (#41142) üzenetére


csaba1203
addikt

Bőven 4 felett lesz úgy is.

(#41144) blakey válasza albiosz (#41140) üzenetére


blakey
titán

Azért írtam GL+-t mert az legalább tartalmaz tolatókamerát. Utólagos beszereléssel meg ott vagy mintha GL+-t vettél volna ami a kamerán kívül még több extrát tartalmaz a GL-hez képest.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41145) Dare2Live válasza blakey (#41144) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

tolatoradart irt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#41146) blakey válasza Dare2Live (#41145) üzenetére


blakey
titán

Ezért írtam, legalább a tolatókamerát tartalmazza. :D Tisztában vagyok, hogy mit írt.

(#41147) HKorn
Az utólagos beszerelés sem 2 fillér, szóval közel lenne az 1.0-ás GL+-hoz. Én biztos, hogy utólag nem szereltetnék, inkább valahogy összehozom a plusz pénzt. GL-t nem vennék annyiért.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#41147) HKorn válasza blakey (#41144) üzenetére


HKorn
addikt

Azért nem 400K egy utólagos radarbeszerelés, na. Gl+ ennyivel kerül többe, de nyolván sokkal többet is ad, de itt most a keret nem teszi lehetővé a GL+-t.

Run&Ride

(#41148) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

első keresésre 4Któl indulnak a 4 szenzoros tolatóradarok. (Beszereléssel 1év garival 20Któl.)
30kért már 6szenzoros van beszereléssel 1év garival.
40-50Kért már ír/olvas/beszél (távolságot kijelez...)

A gyári amúgy sima 4 szenzoros.

Amúgy szerintem egy parkoló radar az a tétel amit bele tud alkudni az ember az árba.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#41149) DeadMeat válasza blakey (#41134) üzenetére


DeadMeat
veterán

Az nem jo nekem sajna, Garmin van , nem Bosh.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#41150) albiosz válasza Dare2Live (#41142) üzenetére


albiosz
őstag

Van esetleg képed a beszerelt állapotról? Mennyiért szerelték be?

Közben találtam egy ilyen hirdetést: [link] Azt írja van benne APS. Vagy a tévedés jogát fenntartjuk és nincs is?

Üzembe helyezés egyébként hogy alakul kb árban?

(#41144) blakey: felesleges a sok extra. Az Astrában kurblis ablakok vannak, klíma nincs, légzsák nincs. Ha lenne elöl elektromos ablak, manuál klíma, légzsák, az neki bőven elég. A 20 éves Astrában kevesebb, mint 100e km van, nem megy sokat. Mondjuk tempomat nem lenne rossz, úgy látom az van GL+ esetén. Mi az, ami még nagy előrelépés szerinted GL-hez képest?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.