Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32101) Tutu7030 válasza vinikorn (#32098) üzenetére


Tutu7030
veterán

pvrdecrypt

De egyszerűbb, ha felteszed a tv-re a samygo-t.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#32102) kovpist


kovpist
csendes tag

Tudna valaki válaszolni a kérdésemre?

(#32103) Dictator^


Dictator^
veterán

Pro-Con mi a vélemény erről?
Samsung UE40ES6100

Keresőzni próbáltam, de szerintem régebbi modeleket is megtaláltam..

Jelenleg LE32A551-em van, a minap láttam otthoni környezetben az ES6100-at, hát elég sok különbség van.. amit viszont nem értek, ebbe elvileg már kéne wifi legyen, visszaolvasva meg mindenki azt irja, hogy csak wifi stickkel lehet aktíválni a wifijét.. wtf? :F

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#32104) nyomorult


nyomorult
csendes tag

Sziasztok!

Van egy EH5300-as tv-m. Meg tudná valaki mondani, hogy ennél a típusnál a 3 HDMI közül valamelyik támogatja az A.R.C.-t?
Köszönöm

(#32105) nightshadow válasza kovpist (#32088) üzenetére


nightshadow
veterán

Ezek a tv-k közül melyiket ajánljátok?
Samsung ue40es6560 ue40es6710 ue40es6800?

Mivel mindhárom tévé az argep.hu szerint kb. azonos árban van, így értelem szerint a 6800-as a legjobb vétel.

(#32106) nightshadow válasza nyomorult (#32104) üzenetére


nightshadow
veterán

Manual 4-ik oldal:

"HDMI-kábeles csatlakozás (legfeljebb 1080p) használata HDMI IN 1(DVI), HDMI IN 2(ARC), HDMI IN 3"

[ Szerkesztve ]

(#32107) nightshadow válasza Dictator^ (#32103) üzenetére


nightshadow
veterán

40ES6100-et vett ismerős, egy hétvégét teszteltük otthoni körülmények között. A HD az gyakorlatilag hibátlan, az SD tévéadás az meg olyan amilyen. Nálam ajánlott kategória. Én egyedül a talpával nem vagyok kibékülve, illetve a másik hátránya, hogy elvileg 3D-ben nem Full HD, az ES65xx-től van.

[ Szerkesztve ]

(#32108) Dictator^ válasza nightshadow (#32107) üzenetére


Dictator^
veterán

Mindenhol azt irják, hogy full HD, csak felmerül pár fórumon, hogy elvileg nem.. ez most hogy derül ki?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#32109) nightshadow válasza Dictator^ (#32108) üzenetére


nightshadow
veterán

Várni kell még ES6100-as tesztre. Ha biztosra akarsz menni, akkor ES65xx.

(#32110) Dictator^ válasza nightshadow (#32109) üzenetére


Dictator^
veterán

ES65xx minden techben jobb mint a 6100 és újabb model gondolom.
(Plazmára is ránézek még, de valahogy mindig az LCD és LED felé húz a szív.)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#32111) Imifej


Imifej
senior tag

Tudja e valaki, hogy mitől van az, hogy a Youtube 1080p videók újabban miért szaggatnak kissé a Samsungomon. Eddig nem találkoztam ilyennel, most pedig egyre sűrűbben. A Brazos htpc-n meg főleg, olyan mintha a hardveres gyorsítás nem volna teljes. Pl: [link] Ha letöltöm, és úgy játszom le, akkor minden okés.

[ Szerkesztve ]

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#32112) nightshadow válasza Dictator^ (#32110) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem újabb, mindkettő 2012-es, csak az ES65xx magasabb kategóriát képvisel.

(#32113) BBéci válasza Dictator^ (#32110) üzenetére


BBéci
titán

Ha a gyengébb, sőt, rosszabb képminőség felé húz a szíved... A Te, pénzed, a Te életed, úgy rontod el, ahogy akarod.

(#32106) nightshadow
Hihetetlen türelemmel rendelkezel, képes vagy mások helyett elolvasni a kezelési könyvet.
Én ismét az RTFM választ adtam volna. Ráadásul a csatlakozó mellé is oda van írva: ARC.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32114) Dictator^ válasza nightshadow (#32112) üzenetére


Dictator^
veterán

Én emlékszem rosszul, hogy volt olyan model, aminek a szám a végén nagyobb volt (egy szérián belül ABCD) és mégis régebbi mint a kisebb végű számos LCD-k? Elég hülye a fogalmazás de remélem érthető

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#32115) nightshadow válasza Dictator^ (#32114) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem rosszul emlékszel, mert a betűk jelentik az évjáratot, és nem a számok: A-2008, B-2009, C-2010, D-2011, E-2012

[ Szerkesztve ]

(#32116) nightshadow válasza BBéci (#32113) üzenetére


nightshadow
veterán

Hihetetlen türelemmel rendelkezel, képes vagy mások helyett elolvasni a kezelési könyvet.
Én ismét az RTFM választ adtam volna. Ráadásul a csatlakozó mellé is oda van írva: ARC.

Nálam a fórumozás egyfajta hobbi, én élvezem.

(#32117) BBéci válasza nightshadow (#32116) üzenetére


BBéci
titán

Ezzel ugyanígy vagyok, de mindennek van határa. Mások helyett nem fogom kibányászni a manualból, amit Ő is megtehetne. Aki nem képes alaposan áttanulmányozni és olyan kérdést tesz fel, ami benne van a könyvében, attól elvenném a készüléket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32118) Dictator^ válasza nightshadow (#32115) üzenetére


Dictator^
veterán

Pont ezt írtam Én is.
Én azt kérdem, hogy a végén a számok, pl 5000-6000-6500, ezeknél nem volt olyan, egy azon évben készült, viszont a magasabb szám, régebbi model volt, mint az alacsonyabb.

Irtam is, hogy (egy szérián belül ABCD) (Ja látom, a széria volt a félrevezető, évjáratra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#32119) nightshadow válasza Dictator^ (#32118) üzenetére


nightshadow
veterán

egy azon évben készült, viszont a magasabb szám, régebbi model volt, mint az alacsonyabb.

Ha egyazon évben készült, akkor hogy volt régebbi? A számok nem utalnak a gyártási évre, csak a készülék felszereltségére.

(#32120) Dictator^ válasza nightshadow (#32119) üzenetére


Dictator^
veterán

Mind1, mára elég, fáradt is vagyok, meg másnapos is. Majd holnap :)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#32121) joe357


joe357
tag

Helló

Tipródásom odáig fajult hogy van-e értelme egyáltalán a smart résznek vagy igazából nincs. Van HTPC-m ami kb 30W-ot kajál és csendes így teljes win 7 rendelkezésre áll full HD kimenettel hdmi-n. Köszi

(#32122) nyomorult válasza nightshadow (#32106) üzenetére


nyomorult
csendes tag

Köszönöm a választ. Azért kérdeztem csak, mert én e-manualt néztem és annál az van irva, hogy a 6100-as modelltől felfelé van csak ARC támogatás.

(#32123) JoeYi válasza joe357 (#32121) üzenetére


JoeYi
őstag

akkor nincs értelme. A smart egy félmegoldás, és az egyetlen előnye hogy kevesebb távirányítóval kell bajlódni. Cserébe fagyogat, körülményes és korlátozott képességű. Ha HTPC-t rákötsz, akkor tökéletesen értelmetlenné válnak a smart funkciók számodra

(#32124) Rebell válasza Dictator^ (#32120) üzenetére


Rebell
senior tag

Másnapos? és majdnem éjfél? azta qrva :))

(#32125) Dictator^ válasza Rebell (#32124) üzenetére


Dictator^
veterán

na, nem éjfélkor fejeztük be az előző napot :B

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#32126) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

raise data recovery ügyben senki nem tudna segíteni? :U

(#32127) samminpro válasza Imifej (#32111) üzenetére


samminpro
csendes tag

Nálam is ez van elkezdem nézni a Youtube 1080p videót és megáll az egész. Eddig nálam sem volt semmi gond.

(#32128) Flashget válasza JoeYi (#32123) üzenetére


Flashget
félisten

Már hogy a fenébe ne kellene a smart..anélkül HTPC-n is lehet nézni az MTVA videótárát? :D

Realme GT Master Edition

(#32129) Imifej válasza samminpro (#32127) üzenetére


Imifej
senior tag

TV-n, vagy PC-n?

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#32130) samminpro válasza Imifej (#32129) üzenetére


samminpro
csendes tag

Tv-n youtube-on néztem 1080p filmet és többször megállt , most próbálok egy másik 1080p filmet eddig ez megy rendesen.

(#32131) vinikorn válasza Tutu7030 (#32101) üzenetére


vinikorn
aktív tag

Szia! Írtál a Samsung LCD tv PVR kódolással kapcsolatban. Írtad, hogy a Decrypt program segített. Ez azt jelenti, hogy ez az egy program látja a HDD tartalmát és át is tudja kódolni valami használhatóba? Milyen formátumba?

Köszi a választ!

(#32132) Tutu7030 válasza vinikorn (#32131) üzenetére


Tutu7030
veterán

Hú, szóval wint használsz..:) Volt arról is szó, hogy win alatt mivel lehet elérni az xfs partíciót, de nem emlékszem rá. Én ubuntuval másoltam át a fájlokat. De már a samygo-s megoldást használom, így nem kell utólag a pc-n szórakozni a fájlokkal. Ha jól amlékszem, a decrypt program ts-be teszi át a fájlokat.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#32133) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! UPC-re szeretnék előfizetni, most van jó akció. Az lenne a kérdésem hogy a D6500-s TV-vel működik-e a HD-s médiakártya? Első 3 hónapban ingyenes elvileg, de a készüléklistában csak az idei modellek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#32134) jhorogh válasza dudi6 (#32133) üzenetére


jhorogh
aktív tag

Igen működik. Én is D6500-al használom.

(#32135) dudi6 válasza jhorogh (#32134) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszi, akkor megrendelem azt is...

(#32136) multimedia


multimedia
csendes tag

Szülőknek kipukkant a tv-je. Ez lett kinézve nekik: LE32E420E2W
Ugye ez viszi a filmeket USB-ről, és a full hd filmeket is lejátssza? csak persze hd-ban?

"Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam."

(#32137) tjnet válasza guriga1234 (#45) üzenetére


tjnet
aktív tag

Hát amit irsz a méreg drága hangkeltőkről nem igaz. Még az se mindegy hány cm a hálózati kábel, hangfalkábel stb. Szerintem meg kell egy ilyen eszközt hallgatni. Javaslom menj el a hifibarlangba, vagy a kácsa audióba.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#32138) BBéci válasza tjnet (#32137) üzenetére


BBéci
titán

Nem érdemes két és fél éves hozzászólásra válaszolni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32139) vinikorn válasza Tutu7030 (#32132) üzenetére


vinikorn
aktív tag

Ha tudtok írni angol fórumokra mindenképp írjátok le, hogy találjanak ki egy néhány kattintásos megoldást a PVR konvertálásokra. Köszi.

(#32140) vinikorn


vinikorn
aktív tag

D6500 tv-hez milyen Samsung BR lejátszót ajánlanátok?

(#32141) BBéci válasza vinikorn (#32140) üzenetére


BBéci
titán

BR-t nem tudok ajánlani, mert azt sem tudom micsoda.
Ha Blu-ray-lejátszóra gondoltál, azt BD-nek rövidítik a Bluray Disc szóból.
Igazából bármilyet vehetsz hozzá, ami szimpatikus, akár Samsungot is.

Nem igazán látom értelmét a PVR-es mizériának, arra és úgy kell használni, amire és ahogy kitalálták. Rögzíted, megnézed, kitörlöd.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32142) Lolek


Lolek
aktív tag

Sziasztok,

feltettem a mezzmot, látja is a tv, de a filmeket nem...
ezt csináltam: a libaryba hozzáadtam a mappákat.
mit kell még csinálnom?

köszi

(#32143) Flashget válasza vinikorn (#32140) üzenetére


Flashget
félisten

én semmilyet..mindegyikre csak rosszakat írnak...volt aki azt írta 2 nap után sikerült kicseréltetnie más gyártóéra..

Realme GT Master Edition

(#32144) BBéci válasza Flashget (#32143) üzenetére


BBéci
titán

Volt nálam négy különböző, nem tűntek rossznak, de pénzt csak Pioneer lejátszóért adnék. Van is kettő a tulajdonomban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32145) digikábeles válasza BBéci (#32141) üzenetére


digikábeles
aktív tag

BBéci, aki a vhs korszakból megszokta a felvételi lehetőséget, az később már nehezen tudja nélkülözni. Nem mindenki rabja a konzerv műsoroknak, van akiket az aktuális műsorok érdekelnek, csak éppen az adott időpontban nincs ideje megnézni.

(#32146) nfsu17 válasza digikábeles (#32145) üzenetére


nfsu17
veterán

"...csak éppen az adott időpontban nincs ideje megnézni."

És?
Hol írta BBéci, hogy ne vedd fel?

"Rögzíted, megnézed, kitörlöd."

Ez eléggé adja magát. PVR-el ez lehetséges is.

Ő arról írt, hogy mindenki (persze aki nem járt utána az nem) tudja, mikor megveszi a tévét, hogy bizonyos kompromisszumokkal jár a felvétel és az utólagos szerkesztés, ha akarsz vele kezdeni valamit.
Ilyen esetben be kell invesztálni valami PVR-es BOX-ba, ami gond nélkül rögzít .TS-be, amit a számítógépen lévő összes buta lejátszó is lejátszik, meg mindenféle konvertáló program. Így tettem én is, pedig pvr-es a tévém, de sosem használtam.

(#32147) Lolek


Lolek
aktív tag

#32142-re tud valaki megoldást? Köszi

(#32148) vinikorn válasza nfsu17 (#32146) üzenetére


vinikorn
aktív tag

De ha meg lehet oldani a PVR konvertálását akor miért nem használjuk ki a lehetőséget. Szerintem programozók izzadjanak ki egy egyszerűbb megoldást.

(#32149) Tutu7030 válasza vinikorn (#32148) üzenetére


Tutu7030
veterán

Egészen pontosan, mi ezen a bonyolult? Kiválasztod a forrást és a célt, és már csak várni kell. :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#32150) BBéci válasza nfsu17 (#32146) üzenetére


BBéci
titán

Erről van szó. A tévé egy képmegjelenítő, minden egyéb funkció csak parasztvakítás, hogy a cégek egymást szívassák és a vásárlókat újabb készülékek megvételére ösztönözzék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.