Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) sandró60 válasza Thomeee (#31949) üzenetére


sandró60
addikt

Elnézést,hogy idézlek:"amivel hozzáteszem tökéletesen működik és nincs semmi bajom de mégis 2011-es FWről beszélünk"
Ha jól működik a tv-én nem frissitgetnék.Lehet,hogy az új firmware nem változtatna semmit
Alapvető funkciókban biztos nem lenne változás

[ Szerkesztve ]

(#31952) Thomeee válasza Thomeee (#31949) üzenetére


Thomeee
tag

A problémám megoldódott.... kicsit elmélyedtem a SamyGo honlapján a Firmware frissítéssel kapcs, egyelőre ugy néz ki müködőképes a dolog!

"Thomeee felhasználónak 90 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" a régi rendszer szerint.

(#31953) dudi6 válasza Flashget (#31950) üzenetére


dudi6
senior tag

Nálam még nincs semmilyen szolgáltató. Sima beltéri antennával fogom. Most akarok előfizetni. Upc vagy T-home lesz, melyik a jobb? Más nincs sajna.

(#31954) Flashget válasza dudi6 (#31953) üzenetére


Flashget
félisten

jelerősség? bithiba?

Realme GT Master Edition

(#31955) sandró60 válasza Thomeee (#31952) üzenetére


sandró60
addikt

Megszabad kérdezni valami új funkciót sikerűlt elővarázsolni a SamiGo útmutatásai alapján?Vagy csak a hozzávaló firmware-t sikerűlt rátenni?Talán jobban működik a tv?

[ Szerkesztve ]

(#31956) kovpist


kovpist
csendes tag

http://www.jotv.hu/index.php/televizio/led-tv/samsung-ue46es5500w-46-full-hd-smart-slim-led-tv.html

Szerintetek ez jó tv?
Megéri az árát?

(#31957) samminpro


samminpro
csendes tag

Sziasztok!
Régebbi lcd tv-m lecseréltem egy új samu UE-40ES6800 smart tv-re. A kezdeti beállítások után a csatornarendezés a SamToolBox-al sikerült ,mivel a SamsChannelEditor nekem nem akarta felismerni a kiexportált csatornalista ".scm" kiterjesztést. A Smart része majd később ,első a képminőség amivel eddig nagyon meg vagyok elégedve. :)

(#31958) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Ami ezt az egész HD-dolgot illeti, a szolgáltatók egy része még több bevételt lát benne.

Például az egyre jobban nyomuló Invitel 3 HD-csomagot kínál (11, 10 és 17 csatorna, 1500 és 2500 Ft között). De ahhoz, hogy legyen nagyobb választék is, meg kellene venni valamilyen SD csomagot is (kb. 3000 és 6000 Ft között). Persze az lenne a "normális", ha a HD-k is a többi közé kerülnének.

Alternatívák? Sok helyen egy város - egy kábelszolgáltató a jellemző. A műholdasról már többen mondtak véleményt korábban is. A MindigTV szintén kérdéses - lefedettség nem elég, viszonylag gyér a választék.

Megint tipikusan magyar történet. Fejlett technikáról szól a fórum, de azt egy sivatagban kellene használni, hiányos vagy gyenge infrastruktúra mellett (HD TV kontra "analóg gondolkodású" szolgáltatók)...

Üdv, Vino

(#31959) Flashget válasza samminpro (#31957) üzenetére


Flashget
félisten

SamsChannelEditor nekem nem akarta felismerni a kiexportált csatornalista ".scm" kiterjesztést.

az érdekes...

Realme GT Master Edition

(#31960) kovpist


kovpist
csendes tag

Samsung UE46ES5500W Jó tv?

(#31961) RudY válasza AttyVin (#31958) üzenetére


RudY
addikt

T-Home-nál jelenleg ez a HD csomag (digitális kábelen):
Spektrum HD
Viasat Nature HD
Viasat History HD
Filmbox HD
National Geographic HD
Eurosport HD
m1 HD
m2 HD

Határozatlan idejű szerződéssel 1300 Ft/hó-tól
Második dekóder 1550.- (két STB esetén mindkettőnek HD-nek kell lennie)

Megy BOX nélkül, ha kártyaképes a TV! ;)

(#31962) tibi77


tibi77
csendes tag

Akármilyen beállítással próbálkozom, mind TV adásnál, mind HDMI jel esetén laggol a kép UE40D6100 TV-nél. Hónapok óta elvagyok így vele, de most már kezd idegesíteni. Mitől lehet? A laggolás egyébként nem véletlenszerű, pl. ugyanazon reklámok ugyanazon részénél, adott film ugyanazon részénél, mintha nem tudna megbírkózni az adott stream-el a proci. Legújabb firmware, de korbbiaknál is ezt csinálta. Nincs több ötletem. Valaki?

(#31963) Flashget válasza kovpist (#31960) üzenetére


Flashget
félisten

pc álomnál...

50Hz
Samsung UE-46ES5500 - 215880 Ft

100Hz
Samsung UE-46EH6030 4db 3D szemüveggel - 229780 Ft

ez gondolom már húzós ár
Samsung UE-46ES6100 4db 3D szemüveggel! - 248780 Ft

én inkább kipótolnám 14K-val...

Realme GT Master Edition

(#31964) sityupityu válasza tibi77 (#31962) üzenetére


sityupityu
veterán

Sok mindent nem tudsz csinálni. Ez van.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#31965) Flashget válasza tibi77 (#31962) üzenetére


Flashget
félisten

Hónapok óta elvagyok így vele

ez a baj, mert ha már mindent végig zongoráztál a beállításokban és feltételezem a kábel nem tört vagy sérült, akkor szervíz amig garis.

Realme GT Master Edition

(#31966) sityupityu válasza Flashget (#31965) üzenetére


sityupityu
veterán

A tavalyi 6-os szériánál nem kevesen beszámoltak ilyen hibákról. Kiderült,hogy egyszerűen gyenge a hardver a tévékben. Ha jól emlékszem Ed parker fórumtárs pont ezért a hibáért cserélte le a D6500-at D8000-re. De ha nálad nincs semmi ilyen hiba,akkor azt is elfogadom.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#31967) Flashget válasza sityupityu (#31966) üzenetére


Flashget
félisten

nincs

Realme GT Master Edition

(#31968) tibike8 válasza BBéci (#31939) üzenetére


tibike8
őstag

Ja, hát akkor leírtad. Nem követem annyira a topikot.

(#31969) tibike8 válasza Flashget (#31941) üzenetére


tibike8
őstag

Na akkor mégiscsak van. Az hogy mit adnak azon keresztül, más kérdés. Bár a koaxosnál úgysem kell általában.

(#31970) Mesito


Mesito
csendes tag

Sziasztok!

Tv vásárlással kapcsolatban kérnék némi segítséget. :)

Kinéztem egy "áldozati bárányt"= Samsung ue40es5500.Vele kapcsolatban lenne néhány kérdésem.
-Nagyjából 2,5 m távollságból nézném.Ez megfelelő,vagy sok/kevés?
-A PVR funkció mennyire használható? Jól értelmezem,hogy csak az éppen nézett műsort tudom felvenni?

Előre is köszönök minden segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#31971) galaxy_ace válasza Giri9 (#31927) üzenetére


galaxy_ace
csendes tag

nekem is ilyen van, engem spec nem zavar sem a vatagsága, sem a kevés hdmi usb stb. jobban zavar viszont, hogy "nem-okos". ha erre lenne valami lehetőség, hogy "okosítsam", akkor számomra tökéletes lenne

(#31972) BBéci válasza sityupityu (#31966) üzenetére


BBéci
titán

Majd 3 nap után azt is lecserélte Panasonic VT30-ra és azóta a seggét veri a földhöz örömében és virtuálisan csókolgatja a kezeimet, amiért rábeszéltem. :K

(#31968) tibike8
Abban a hozzászólásban írtam, amire válaszoltál, két sor az egész, csodálom, hogy elkerülte a figyelmedet.

(#31970) Mesito
Egyrészt 7 hozzászólást kellett volna visszaolvasnod, másrészt 2,5 méterre én inkább 46 colost vennék, de az 55-ös sem lenne nagy. [link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31973) nightshadow válasza Mesito (#31970) üzenetére


nightshadow
veterán

Azzal a tévével egyárban van az UE-40EH6030, ez már valódi 100Hz-es 3D-és, s jár vele 2db 3D-és szemüveg is. Viszont ez nem SmartTv, így nincs is benne PVR: [link] árak: [link]

(#31974) Lolek


Lolek
aktív tag

Sziasztok,

van egy ilyen gépem: [link]
3gb ddr2-es ram, a rendszer ssd-re telepítve
A gépen most fut egy windows7. Az első terv az volt, hogy hdmi-vel kötöm össze a tv-vel, de sajnos a proci miatt nem játsza le a hd filmeket.
A serviionak mi a gépigénye? Azzal szerintetek menne (hálózaton)

Köszi

(#31975) joe357


joe357
tag

Helló

Segítségeteket szeretném kérni.

Tv vásárlás előtt állok és szemezek az 32eh5300-al de kicsit leakadtam a vastagságától meg hogy backlight-os. Volna még a 5500-as slim ami ugye edge-es. Anyumnak fél éve vettem egy d5000-et ami nagyon meggyőzött és ugye az vékony vagyis lehet hogy az is edgelight-os? Csak mert annó az 5000-re azt írták hogy tudja a képernyő területeinek a fényerejét külön állítani, ezt akkor tudja az edge is vagy csak a backlight? Kezdek tartani ettől a felhősödétől. Köszi előre is

(#31976) galaxy_ace


galaxy_ace
csendes tag

Kérdés egy laikustól: fizikailag (hardware-ileg) különböznek az okos TV-k a nem-okos TV-ktől? Ha nem, akkor egy okos TV firmware-vel lehetne elméletileg okosítani? Csak azért kérdezem, mert az én TV-m is megy netre (eh6030), viszont csak a 3D explore, esetleg frissétés miatt....

(#31977) RudY válasza galaxy_ace (#31971) üzenetére


RudY
addikt

Az okosság manapság már viszonylag könnyen megoldható. Lepraszerűen terjednek az Andoridos SMART box-ok, 20-25 ezer ft körül ebay-ről, de már itthon is elérhetők. :C

[Google TV Box Cortex A9 Smart Android 4.0 1GB ROM 4GB 1080p + Logitech Keyboard]
[4GB Android 4.0 HD 1080P Smart TV BOX Network Google Media Player Wi-Fi HDMI AV]
[Google Android 4.0 ARM Cortex A9 800MHz Wifi HDMI HD 1080P Internet TV Box] stb. stb.
Nagyon szemezek egy ilyen kütyüvel, hiába is "okoska" jelenleg a tv, de ennyire mégsem :)
Nyugodtan választható inkább a kimagasló képminőségű készülék, az okosítás utólag megoldható.
Szívesen olvasnék már ismertetőt vagy tesztet pl. BBéci-től ;)

[ Szerkesztve ]

(#31978) JoeYi válasza RudY (#31977) üzenetére


JoeYi
őstag

igen, tényleg ez a jó megoldás. Filmnézés, netezés, levelezés fagyás nélkül. Hasonlóakat tud az okostv is, de fagyogat, meg lassúcska. Ráadásul ezekkel a kütyükkel egyből egy játék géppé is válik a TV

(#31979) vilmaboy


vilmaboy
őstag

hogy is van ez a kép a képben a 32d5000-nél? Tudja ezt a funkciót? Valami olyasmit mondtak, hogy csak akkor, ha az egyik kép hdmi-n jön... vagy ilyesmi... hogy is van ez :F

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#31980) Lolek


Lolek
aktív tag

#31974 valaki?

(#31981) kissdani válasza Lolek (#31974) üzenetére


kissdani
senior tag

Servio helyett inkább mezzmot ajánlom és biztos fog futni azon a gépen!
Szerintem egy jó lejátszóval mint pl. a splash pro a hd-nak is menni kellene!

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#31982) BBéci válasza vilmaboy (#31979) üzenetére


BBéci
titán

Egy tuner van benne, tehát igaz, amit mondtak. Ha külső forrás a főkép, piciben a sarokban mehet a tévéadás. Ha set top boxon keresztül tévézel, akkor az analógot kiteheted piciben.

(#31975) joe357
Hol írták a D5000-re, hogy helyi elsötétítésre képes? Szerintem nem tud olyat.
Felhősödni mindegyik szokott.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31983) vilmaboy válasza BBéci (#31982) üzenetére


vilmaboy
őstag

aham. köszönöm az infót. esetleg azt még meg tudnád mondani, hogy hogy lehet ezt a funkciót elővarázsolni? Mit kell nyomkodni a piphez?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#31984) Lolek válasza kissdani (#31981) üzenetére


Lolek
aktív tag

1.8as atom procival?

(#31985) joe357 válasza BBéci (#31982) üzenetére


joe357
tag

Helló

No ez jó kérdés hogy hol olvastam a local dimminget, de tény hogy van benne valami mert az első darabot vissza is kellett vinnem mert egy nagy tenyérnyi helyen nagy világos paca volt aminek a fényerejét is változtatta random a környező területtől függetlenül, hozzáteszem azonnal cserélték és a második az full pöpec. Ezért is kérdem hogy az edgelight is tudja a local dimming-ot vagy csak a backlight. Bár én azt hittem hogy a d5000 is backlight azt lehet mégse. Egyáltalán melyik a jobb ha a vastagságot nem nézzük? Köszi

(#31986) BBéci válasza vilmaboy (#31983) üzenetére


BBéci
titán

Annyira régen volt nálam Samsung, hogy nem emlékszem az ilyen apróságokra. :(

(#31985) joe357
Hidd el nekem, a D sorozatból egyik tévé sem képes local dimmingre. A 7000 és a 8000 micro dimminget tudnak, az alacsonyabb osztályúak még azt sem. [link]
A vékony vs. vastag kivitel közötti képminőség nem releváns.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31987) vilmaboy válasza BBéci (#31986) üzenetére


vilmaboy
őstag

Köszönöm :R kikísérletezem este. :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#31988) joe357 válasza BBéci (#31986) üzenetére


joe357
tag

Hiszek neked, de akkor ezek a hátulról világítottak se tudják 5-ös sorozatban?
Akkor nyugodtan vehetem az eh5300-at ne aggódjak a felhősödés miatt mert ugyanúgy lehet a eh5500-ban is? És van köztük 20e különbség

(#31989) Drag77 válasza Lolek (#31974) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia!

Én egy iylen atomon használom a serviiot. Nincs gond megy szépen lanon át a lejátszás.

üdv.Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#31990) BBéci válasza joe357 (#31985) üzenetére


BBéci
titán

Tavaly csak EDGE LED háttérvilágítású tévéket gyártott a Samsung.
idén, az olcsóbb változatok kaptak panel mögötti világítást, de nincs local dimming. [link]
A magasabb számozás általában jobb képminőséget is jelent, de nem törvényszerű, vannak kivételek.
A hasznos local dimminghez rengeteg, 1000 feletti LED-et kell elhelyezni a panel mögött és a vezérlésük is jelentős többletköltség, azt csak a csúcsmodellekbe szerelik.
Az 5-ös széria a legolcsóbb full HD, sokat ne várj tőlük.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31991) Lolek válasza Drag77 (#31989) üzenetére


Lolek
aktív tag

Köszi! Milyen rendszer van rajta?
A full hd is megy ugye?

[ Szerkesztve ]

(#31992) Flashget válasza joe357 (#31988) üzenetére


Flashget
félisten

még E8000 is képes lehet a felhősödésre..ez a technológia velejárója.

Realme GT Master Edition

(#31993) joe357 válasza BBéci (#31990) üzenetére


joe357
tag

Ez a panel mögötti világítsá jobb mint a széléről vagy olcsóbb mert nem kell az üvegszál háló és ezért. Tehát egy fejlesztés volt vagy költségcsökkentés az alsó kategóriában? Vacilálok a 5300 és az 5500 között mi a pro kontra a kettő közt a vastagságon kívül?

(#31994) BBéci válasza joe357 (#31993) üzenetére


BBéci
titán

Ebben az esetben nincs semmi előnye a hátsó világításnak, valóban az egyszerűségre mentek a vékonysággal szemben.
Az első generációs LED háttérvilágítású tévékben a panel mögött voltak a diódák, csak a karcsúsítási verseny miatt kerültek a szélekre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31995) sityupityu válasza joe357 (#31993) üzenetére


sityupityu
veterán

Tegyél hozzá egy keveset és inkább vegyél egy EH6030-at. Jobban jársz. Ha a 3D nem is érdekel,de ott van a valódi 100Hz.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#31996) joe357 válasza sityupityu (#31995) üzenetére


joe357
tag

Emellett csak a magasabb frissítés szól mert csatlakoztathatóságban még kevesebb mint a 5300-on. Nem értem miért spórolnak a csatikkal idén, amit szülőknek vettem d5000-en kánaán volt ezeken meg semmi 2 hdmi 1 usb ne már. DVD + htpc és a hdmik elfogytak tabot vagy a telóm ha rá akarom dugni akkor már cserélgetni kell teljes allshare sincs hogy routeren keresztül menjen, nem értem én ezt. Az idei év komolyan visszalépés az alsó kategóriában. Tavajiak ára meg az egekben, d5000 ára 30-al több mint mikor én vettem lassan egy éve, lehet pont a fentiek miatt. Miért hittem hogy költséghatékonyan megúszom :F . Mindenkinek nagyon köszi a segítséget

(#31997) Drag77 válasza Lolek (#31991) üzenetére


Drag77
senior tag

2008 r2 server egyébb dolgokat is ellát

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#31998) Lolek válasza Drag77 (#31997) üzenetére


Lolek
aktív tag

Köszi! A full hd-val is jól megy?

(#31999) sityupityu válasza joe357 (#31996) üzenetére


sityupityu
veterán

Pont a frissítés miatt írtam!

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#32000) joe357 válasza sityupityu (#31999) üzenetére


joe357
tag

Igen tudom, csak a mérleg másik oldalát írtam hogy nyerek a frissítéssel de a leírtakat bukom ezért ez nekem nem lesz jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.