Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30351) Flashget válasza szilacus (#30348) üzenetére


Flashget
félisten

az normális ha frissül a smart..az már kevésbé, hogy 2 órán át.

Realme GT Master Edition

(#30352) szilacus válasza Flashget (#30351) üzenetére


szilacus
tag

Meguntam a dolgot, kikapcsoltam vissza kapcsoltam, újra frissített de már csak fél percig.
Egyébként semmi változás.

(#30353) Flashget válasza dane (#30346) üzenetére


Flashget
félisten

van egyébként egy tesztkép azzal is megtudod nézni de vannak tesztprogik monitorokhoz azzal is meglehet nézni pc-ről futtetva (igaz azok pixel tesztekre vannak)

Realme GT Master Edition

(#30354) dane válasza Flashget (#30353) üzenetére


dane
senior tag

Ezt tudom, de sima fehér háttérrel tökéletesen látszanak a foltok (3.kép). A kérdés, hogy éljek ezzel együtt vagy hívjam ki a samsung szervizt. A tv egyébként 55C6500.

(#30355) Flashget válasza dane (#30354) üzenetére


Flashget
félisten

ha csak totál fehér képen van és csak akkor látod ha keresed szerintem ne hívd őket, mert lehet rosszabb állapotban kapod vissza (karcos) mint amikor elvitték egy olyan dologért ami a technika velejárója.
viszont te vetted nem én neked kell dönteni feltéve ha garis még.

Realme GT Master Edition

(#30356) dezz válasza PLaci58 (#30341) üzenetére


dezz
nagyúr

"Nem! A PAL TV adás esetén az 50 félképből az LCD TV 25 teljes képet csinál és azt jeleníti meg (eltárolja a páratlan sorokat, aztán a páros sorokat). Ez pedig csak 25 fps."

Nem, nem és NEM. Gondolj már bele: ha simán összefésülnék az eltérő mozgásfázist tartalmazó fieldeket, egy olyan frame lenne az eredmény, ahol a páros sorok más mozgásfázist ábrázolnak, mint a páratlanok! (Ez van, ha valaki hozzáértés hiányában megfelelő deinterlacing nélkül konvertál interlace videóanyagot progresszívre...)

Minden (normális) progresszív megjelenítő deinterlacing technikával van felvértezve, ami külön kezeli a fieldeket. A fejlettebbek figyelik, hol van mozgás a képen és ahol nincs, ott jöhet az összefésülés, de ahol van, ott különféle technikákkal kipótolják a hiányzó sorokat. Mindennek a végeredménye egy 50p-s képsor!

Az egyedüli kivétel, ha eleve 25p-re konvertált mozifilmes anyagot közvetítenek (ez a 2:2 pulldown), ahol a sima összefésülés az eredeti frame-eket adja vissza. (Megjegyzem, sok tévé nem ismeri fel a 2:2 pulldownt.)

"Nem a kitakarásokat nézzük, hanem a kátható képeket. Minden képkockát 3x villant fel a mozigép!"

Az előbb a kitakarásokról (a filmezésben és képfeldolgozásban ez ugye eltakarást jelent) beszéltél. De tök mindegy, mondhatom úgy is, hogy egyes mozigépek 4-5x villantják fel a képet.

Te keverted ide a plazmát olyan dolgokkal, amik csak egyes plazmákra jellemzőek.

"Az LCD-nél folyamatos a kép és nem is a képfrissítés száma a lényeges, hanem, hogy a 24 fps-ből mindenféle akadozás nélkül csinál helyes sebességű megjelenítést."

Éppen ezért (BFI nélküli esetben) tök mindegy, hogy ~48, ~72, ~96 vagy ~120 Hz-es a frissítés. [A ~ jelet azért tettem be, mert a "24p" valójában a legtöbbször 23.976p.]

"Azért tartalmaz az eredeti forrás 2x30 fps-t ?"

Mi értelme lenne a forrásban megtöbbszörözni ugyanazt a képkockát? Azt megteszi a tévé. Egyébként a mozifilmek 2x24 képkockát tartalmaznak (különféle 3D módokban, mint Side-by-Side, stb.).

"Az aktív shutteres plazma TV-k is csak 60Hz-en tudnak működni."

Aha, persze, és vígan nézik a 30 Hz-es szemenkénti villogást...

"A 3D-s "filmeket" szerintem már nem is filmszalagra rögzítik. Nem is tudom létezik-e mechanikus mozigépes 3D vetítés még. Mindenütt az LCD kivetítős, HDD-n tárolt filmeket játszák."

Irreleváns.

A plazmás témát inkább másra hagyom, de természetesen a jobbak (köztük a 3D-sek) ott is tudnak 100/120 Hz-es frissítést.

(#30357) dezz válasza dezz (#30356) üzenetére


dezz
nagyúr

'Minden (normális) progresszív megjelenítő' -> mármint a tévék és videómonitorok (a PC-s monitok közül csak nagyon kevés)

(#30358) Tecsa


Tecsa
aktív tag

Sziasztok!

Ma TV nézés közben a képen látható módon adta meg magát a TV-m. Képbeállítások a amit a TV magának állít be alapértelmezetten.

Samsung LE32A431T2

Esetleg valakinek valami ötlete van mi baja lehet, hogyan lehet javítani?

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#30359) dezz válasza Tecsa (#30358) üzenetére


dezz
nagyúr

Olyan, mintha a digitális képfeldolgozás akadt volna össze. (Mintha nagyon magasra ugrott volna a feketeszint, amit LCD tévéken egyébként a "Fényerő" állít általában.) Próbáld meg azt "megmozgatni", hátha helyreáll. Aztán: kikapcs-bekapcs. Majd: gyári alapbeállítások visszaállítása (reset).

(#30360) janos666 válasza PLaci58 (#30341) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A mai plazmák általában 96Hz-en jelenítik meg a 24fps filmeket (van, amelyiken választható a 60Hz is, illetve a régi Kuro-k használtak 72Hz-et).
De míg hagyományos esetben LCD-nél ez azt jelenti hányszor mozdulnak arrébb a kristályok (ahelyett, hogy a helyükön maradnának) egy másodpercen belül, addig PDP-nél ennyiszer villan fel egy képkocka (ami valójában több sub-field-ből áll össze és egy sub-field is több apróbb pulzálásból adódik ki...), közben viszont "fekete" a panel. Így LCD-n mindegy hány Hz-es, lehet 24, 48, 96, 120, 240, 480... mindig ugyan úgy fog kinézni a 24fps, ha nem kapcsolgatja ki-be a háttérvilágítást vagy nem tömi meg az n-24 frissítést interpolált képkockákkal.

Mivel messze nem tökéletes időbeli felbontás a 60fps sem, így az ember jobban elhiszi, hogy mégis mozgóképet lát, ha csak pillanatokra villannak fel előtte a diszkrét képkockák, mint ha folyamatosan kint vannak előtte az állóképek (LCD interpoláció vagy BFI nélkül). Minél kevesebb ideig látható a kép, annál jobb. Ennek csak az szab határt, hogy legyen fejfájdítóan vibráló.

Ez tud nagyon megnyerő lenni a plazmákban azoknak, akit egyéb okból nem zavarnak a gyengeségeik, de az interpolációs hibákat nem képesek elviselni - és ezzel együtt ezért tetszik sokaknak az interpoláció, főleg LCD-ken (mit ne mondjak, LCD-n én is sokszor bekapcsolva hagyom valami moderáltabb fokozaton, mert anélkül túl látványos a blur | viszont szerintem még a sok száz Hz-es, háttérfényt is villogtató LCD-k sem érnek manapság olyan plazmák nyomába, amik egyébként sokkal kevesebbe kerülnek).

3D-ben pedig 120Hz-en szoktak járni a PDP-k is. Így egy másodpercet nézve 60-60 jut a szemeknek, de folyamatában nem probléma, nem akadozik 2:3 arányban.

Abban viszont igazad van, hogy a PDP-k nem szeretnek 60Hz fölé menni. 60Hz-re van optimalizálva a meghajtásuk, 100Hz-en (2x50Hz) kevesebb árnyalatot tudnak kikeverni, 3D-ben pedig még rosszabb (viszont egyéb okból még mindig jobb, mint a mostani felezős passzív 3D, vagy a legtöbb shutteres LCD).

Ahogy nézem kicsit összekeverted a film és video mód deinterlace-t. A 24fps-ről 25-re gyorsított mozifilmekből kell 25 progresszív képet összerakni line interleaved 50Hz-ből. Rendes 50Hz TV adásokból 50 progresszív képkockát illik interpolálni. (És mágjára kéne vinni azokat, akik beleverték az emberekbe, hogy netre csakis film mode deinterlace után újrakódolva szabad kitenni a TV sorozatokat. :P Pedig az x264 is tud interlace formátumban is dolgozni, ha már luxus a mai netsebesség mellett nem újrakódolni ~1/2 méretre...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30361) Tecsa válasza dezz (#30359) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Fényerő állításra sem reagál sajnos, illetve látszik némi változás de egyáltalán nem jelentős.

A képen annyire nem látszik, de olyan jelenséget produkál mintha minden az inverzére változott volna. Fekete -> Fehér. Régen telefonok kamerájában volt ilyen funkció.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#30362) dezz válasza Tecsa (#30361) üzenetére


dezz
nagyúr

Tényleg, inverzre is váltott. Az már komolyabb hibára utal. Próbáld meg az áramtalanítást és gyári resetet, hátha...

(#30360) janos666: Mondjuk inkább azt írta, hogy nem is képesek 60 Hz fölé menni, de mindegy.

(#30363) Tecsa válasza dezz (#30362) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Igazából ezekkel kezdtem, amikor a beállítások között semmilyen változtatással nem tudtam elérni, akármilyen szembetűnő változást.

Keresgéltem külföldi fórumokon is, ott javasoltak, firmware frissítést, de nekem nincs usb aljzatom, így nem tudom hogyan tudnék előre lépni.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#30364) dane


dane
senior tag

Van valakinek tapasztalalta a T-VALDEUC-3015.0-ás firmware-el kapcsolatban? (C szériás LED TV-n) Érdemes feltenni?

[link]

(#30365) dane válasza Tecsa (#30363) üzenetére


dane
senior tag

Szerintem hardver hiba. Ha nem javul akkor keresd fel a szervízt!

(#30366) Ravisu91


Ravisu91
csendes tag

Sziasztok !
Egy olyan kérdésem lenne hogy valaki meg tudná pontosan mondani mi a különbség a két Tv között ? :)

Samsung UE40ES6560 3D SMART LED

http://www.edigital.hu/LED_televizio/Samsung_UE40ES6560_3D_SMART_LED_Televizio__4db_3D_szemuveggel-p309930.html

Samsung UE40ES6710 3D SMART LED

http://www.edigital.hu/LED_televizio/Samsung_UE40ES6710_3D_SMART_LED_Televizio_4db_3D_szemuveggel-p309931.html

(#30367) nismoka válasza Ravisu91 (#30366) üzenetére


nismoka
addikt

A szine.

(#30368) nismoka válasza novkolt2 (#30347) üzenetére


nismoka
addikt

Örülök hogy jó lett! :)) Pedig nem csípem a samsung tv-ket. :N

[ Szerkesztve ]

(#30369) dezz válasza Ravisu91 (#30366) üzenetére


dezz
nagyúr

A 6710-ben van DVB-S (műholdas) tuner is. (És elvileg kicsit mások a csatlakozások is, de lehet, hogy az csak elírás.)

(#30370) nismoka válasza dezz (#30369) üzenetére


nismoka
addikt

A 6560-ban is van DVB-S tuner.

(#30371) luy78


luy78
tag

Sziasztok!

Barátomnál futottam ma bele a következő problémába.

Adott egy TV, 55D7000, egy hálózat, és egy servernek kinevezett számítógép.
A gépen szépen megosztottam a filmeket, de ez a drága TV csak a divxeket és a BD fileokat hajlandó kilistázni... A tévén, vagy a számítógépen kell bűvészkednem, hogy megtalálja végre az MKVkat....

Köszi előre is!

BB9900, Playbook.....

(#30372) Flashget válasza luy78 (#30371) üzenetére


Flashget
félisten

allshare-t telepítetted vagy a serviiot?

Realme GT Master Edition

(#30373) luy78 válasza Flashget (#30372) üzenetére


luy78
tag

Számítógépre nem telepítettem semmit... Kellett volna?

BB9900, Playbook.....

(#30374) Zsüll válasza luy78 (#30373) üzenetére


Zsüll
tag

Igen kell hozzá. A PC-re kell telepítened egy megosztó programot. Serviio-t ajánlom. Többünknek is jól szolgál :D

(#30375) Flashget válasza luy78 (#30373) üzenetére


Flashget
félisten

:K
ez kb. olyan hogy vettetek egy autót de nincs benzin benne mert nem tudjátok hogy az is kell. És egyikötük űl a volánnál a másik tolja az autót :)

serviio vagy allshare progit kell PC vagy laptopra telepíteni. Utána a progiban kijelölni a megosztandó mappákat amikben a filmek,zenék,fényképek vannak. (célszerű a filmeket egy mappába rendezni, de nem feltétel) egy darabig elszöszmötöl vele és miután végzett a tv source gomb megnyomása után ott lesz a progi. azt elindítva látni fogod az mkv fájlokat.
serviio azért jobb mert látja az M2TS fájlokat is valamint online streameket is lehet megadni neki amit a tévén nézel.

allshare-t a samsung honlapról tudod letőlteni szoftvereknél

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#30376) dezz válasza nismoka (#30370) üzenetére


dezz
nagyúr

Ó, milyen kis cseles akkor az Edigital... :U

(#30377) Rocsesz79


Rocsesz79
tag

Szevasztok.

Most néztem meg a Hallhatatlanokat 3D-be.
Hát nem igazán voltam elájulva tőle,igazából jobbra számítottam. (itt magára a 3D-re gondolok)
A gyorsabb jeleneteknél kicsit elmosódik a kép,vagy homályos volt. :(( Vagy ez ilyen?
A kérdésem az lenne,van-e valami jó beállítása a tv-nek ( ES6540 ) 3D-be?
Előre is kösz.

(#30378) NY_A válasza Flashget (#30375) üzenetére


NY_A
őstag

"online streameket is lehet megadni neki amit a tévén nézel"

Ha megkérlek ezt a részét kifejtenéd nekem bővebben? Felraktam az alkalmazást, de nem tudom még ezt a részét használni. Miként lehet ezt kivitelezni?

(#30379) tjnet válasza NY_A (#30378) üzenetére


tjnet
aktív tag

Ha vissza olvasol a fórumban akkor minden szépen le van írva. A serviio is kell a számítógépre. Annak a fórumán van leírva jól a stream lejátszás mikéntje.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#30380) luy78 válasza Flashget (#30375) üzenetére


luy78
tag

Ok, köszi...
Viszont innentől nem értem...
Ha a TV tud USBs vinyóról mindenfélét lejátszani, akkor miért is nem elég neki, egy sima megosztás? Mert ugye látta a megosztott mappát a szgépen, csak az mkv nem tetszett neki...

Ha valami okos gyártó készítene olyan tvt, ami tulképpen csak monitor egy db hdmi bemenettel (se hangszóró, de tuner, se semmi smartokosság) , bizisten vevő lennék rá. Belepakolnak mindent a szerencsétlen tévékbe, csak tudnám minek...

BB9900, Playbook.....

(#30381) MY2K válasza Tecsa (#30358) üzenetére


MY2K
aktív tag

Ez már nem az a korszak hogy kicserélünk 1-2 kondit és még megy 10 évig. Samu bácsi azért nyomja kifelé a sok új tv-t hogy időnként vegyünk újat is. Én javaslom tegyél alá 4 lábat és még asztal lehet belőle.

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#30382) Imifej


Imifej
senior tag

Feltettem a PLEX appot a TV-re, de leírná valaki, hogy ez milyen jellegű lejátszó? Hálózati, vagy USB-s? Egyáltalán C650-re jó? Mert nem igazán műkszik.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#30383) Flashget válasza luy78 (#30380) üzenetére


Flashget
félisten

javaslom eme hasznos oldal tanulmányozást és a kérdésedre a "mélyvíz" oldalon a választ is megkapod.

Realme GT Master Edition

(#30384) Flashget


Flashget
félisten

mindigtvextra-hoz melyik CA modulra háklisak a samsungok (ha van ilyen összeférhetetlenség)
mert van wayteq, strong, synaps, technisat, conux CA modul.

Realme GT Master Edition

(#30385) vmaxter válasza Flashget (#30375) üzenetére


vmaxter
tag

"ez kb. olyan hogy vettetek egy autót de nincs benzin benne mert nem tudjátok hogy az is kell. És egyikötük űl a volánnál a másik tolja az autót"

Ez a hasonlat kicsit sántít, nem feltétlenül kell bele benzint venni, mert már van nálad kannában: szerintem kevés olyan win van amin ne lenne ott a media player, és az is tudja a megosztást. Nekem legalábbis azzal is megy. Nem feltétlenül kell serviio vagy all share.

(#30386) rajzol01 válasza Flashget (#30349) üzenetére


rajzol01
tag

Úgysem jó.. ha 100 hz-n megy a tv, akkor időközönként döccen a kép. A motion plus "Tiszta" nem tudom mi, de ott egyelőre ok minden.

(#30387) samd6750


samd6750
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni! Nemrégiben vásároltam egy samsung d6750-es típusú készüléket és az lenne a problémám, hogy 1hete ha a távirányítón megnyomom a SEARCH gombot, ugye bejön, hogy mire szeretnék keresni stb., be is írom, kidobja, hogy talált is jópárat a youtube, viszont, ha rámegyek, újra bejön a youtube felülete, hiányos ékezetekkel stb...szóval újra kell írnom a keresést, miután bejött a youtube, így maga a SEARCH gomb, valamint a smart hub-on levő search, értelmetlenné vált! Korábban viszont gond nélkül le is játszotta a filmet vagy bármi mást, ha a keresőjébe beírtam! Tudnátok segíteni, hogy mitől lehet ez?
Előre is köszönöm,
Üdv.

(#30388) Imco


Imco
őstag

Hi!

Erősen off leszek, de nincs életképes saját topicom.

A 6510 Tv-m mellett van egy BD-D5500/EN lejátszóm.
Sehol sem találok hozzá firmware-t.
Illetve amit találtam az USAbeli és nincs megjelölve/nem találom hogy milyen betűjelűhöz jó.
Így nem merem rátenni.

Valaki legyen olyan jó, segítsen unatkozó perceiben találni hozzá megfelelőt!

Köszi!

Üdv! Imco

(#30389) Zol77 válasza Imco (#30388) üzenetére


Zol77
aktív tag

Írj neki : [link]
Ilyet használt,meg ahogy írja frisített is,de nagyon lehúzta,és végül vett egy LG lejátszót.

(#30390) kischico válasza Imco (#30388) üzenetére


kischico
tag

Hi

Az angol oldal is ezt a verziót hozza.
Nekem BD-C5500 van, de még magyar nyelv sincs benne, pedig itthon vettem.

[ Szerkesztve ]

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#30391) jhorogh válasza Imco (#30388) üzenetére


jhorogh
aktív tag

BD-D5500 on ne frissits firmwaret, mert a dts hanggal rendelkezo mkv akadozni fog utana! Nagyon sokat leveleztem a fejlesztokkel, nem javitottak vegul eladtam

(#30392) air válasza samd6750 (#30387) üzenetére


air
nagyúr

Amióta az új Youtube kliens van, azóta használhatatlan, fos az egész.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#30393) Flashget válasza jhorogh (#30391) üzenetére


Flashget
félisten

ez egy hasznos infó nekem, mert pont venni akarok 3D-t lejátszani képes BD lejátszót..egyik ez a tipus lett volna a másik a BD-D6100.
Akkor mit ajánlotok inkább? LG vagy ezt a Philipset? Nem kell smart az van a tv-ben csak a 3D filmeket játsza le jól.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#30394) kischico válasza samd6750 (#30387) üzenetére


kischico
tag

Nekem 001016 verzió van rajta és működik, csak az ékezetek megjelenítése nem jó. Search, beírom amit keresek, bejönnek a találatok, rámegyek és egyből indul a videó, nem adja be a youtube oldalát.

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#30395) jhorogh válasza Flashget (#30393) üzenetére


jhorogh
aktív tag

LG es Philips lejatszokkal nincs tapasztalatom.

(#30396) Flashget válasza jhorogh (#30395) üzenetére


Flashget
félisten

de ha ennyire lehúzzátok a D5500-at gondolom a D5300 sem jobb (asszem abban nincs 3D) ezért érdeklődöm hátha van valakinek nagyobb tapasztalata.
Mondjuk nem értem a samut sem..ember azt hinné a tévéik után egy asztali lejátszóban nem gond a fájlok lejátszása, hát pedig de.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#30397) Flashget


Flashget
félisten

és a BD-E5500 is ilyen kuka?

Realme GT Master Edition

(#30398) nightshadow válasza Flashget (#30397) üzenetére


nightshadow
veterán

A plazma topikban általában a Pioneerokat ajánlják. Ezt nézted például [link] árak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#30399) samd6750 válasza kischico (#30394) üzenetére


samd6750
csendes tag

Köszi a választ.
Nekem 1018 van rajta, amúgy meg én nem állítottam rajta semmit, mégsem indul el a search, de korábban jó volt! Nem tudom most miért nem jó?
Üdv.

(#30400) Flashget válasza nightshadow (#30398) üzenetére


Flashget
félisten

LG BP620 jókat írnak róla főleg azok akik samu említett lejátszóit cserélték le erre (itt a ph-n írtakra gondolok)
Egy hibát írnak az ediginél Csak a full sbs 3d-t nem játsza le \"videofelbontás nem támogatott\" üzenettel.

kocsiban az első cd magnóm is Pio volt :)
a BR íróm nekem is Pio 207

nem néztem, de akkor rányomoluk. Thx a tippet!

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.