Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30801) BBéci válasza CJ3 (#30800) üzenetére


BBéci
titán

Használhatnád a keresőt, legalább 100 hozzászólásban volt szó arról a tévéről és az okosításáról!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30802) Flashget válasza Zol77 (#30798) üzenetére


Flashget
félisten

Elbeszélünk egymás mellett.
Én a TV saját média lejátszójáról beszélek..igen akár USB-n keresztül pendrive vagy HDD-n tárolt ISO formátumot nem fog a tv lejátszani, csak egy másik média lejátszó segítségével. De az már nem a tv "ügyessége".

Realme GT Master Edition

(#30803) Flashget válasza BBéci (#30799) üzenetére


Flashget
félisten

igen.

Realme GT Master Edition

(#30804) Flashget válasza nightshadow (#30795) üzenetére


Flashget
félisten

2000-ben volt melóm egy nagy sony márkaszervízben már akkor ezt mondták, hogy az egykori élen járó cég eladta magát a mennyiség oltárán thaiwanon meg kínában a mínőség helyett..és azóta 12 év eltelt és még rosszabb lett a helyzet..

Realme GT Master Edition

(#30805) Zol77 válasza Flashget (#30802) üzenetére


Zol77
aktív tag

nem nem beszélünk el,csak nem érted.
Na szóval,van egy nas,amin vannak a filmek,bekapcsolom a tv-t,a forrásnál kiválasztom a hálózaton lévő nast,ott belemegyek a dvd mappámba,ahol van kb 5-6 dvd iso,(igen ISO,nem bedig vob és társai) és elindítom,és játsza szépen a tv. Egy szóval nem mondtam,hogy külső lejátszóval nézem,nem is tudnám,ugyanis nem rendelkezek ilyennel. Csak a tv beépített lejátszója van,és az játsza le az iso-t. Nem értem mi olyan különös ezen.

(#30806) BBéci válasza Zol77 (#30805) üzenetére


BBéci
titán

Az a különös, hogy rajtad kívül még senkinek nem sikerült.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30807) Zol77 válasza BBéci (#30806) üzenetére


Zol77
aktív tag

pedig semmit se csináltam vele,hazahoztam ,összeraktam és megy. Se szerviz menü ,se firmware piszkalgatás ,semmi nem volt. Nem lehet,hogy a nas miatt?

[ Szerkesztve ]

(#30808) CJ3 válasza BBéci (#30801) üzenetére


CJ3
senior tag

Nem tudom hogyan kell használni vagy milyen keresőről beszélsz:) A sima kereső nem dob ki semmit- Akkor ha megtennéd hogy belinkeled NAGYÚR ;] megköszönném :R
30 000 hozzászólást meg nem igazán tudok átnézni délutánig nem vagyok Superman :R

Crypto

(#30809) BBéci válasza CJ3 (#30808) üzenetére


BBéci
titán

A jobb felső sarokban találod a kereső ablakot. Beírod a típust: D5003 és rákattintasz a nagyítóra. Senior létedre ennyit már megtanulhattál volna. ;]
Ezt adja ki.
Szerinted és számontartom a 30000 hozzászólás közül, melyik foglalkozik azzal a tévével?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30810) CJ3 válasza BBéci (#30809) üzenetére


CJ3
senior tag

Találgattam közbe róla:D Beugrottam a szénakazalba meg a google-t is segítségül hívtam....
A kereső meg volt azért :DDD de Samsung ot írtam be a teljeset nem csak a tipus számát, de köszi így egyszerűbb lesz azért:D :R

Crypto

(#30811) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Ha Es5500 on szeretnek felvenni musort, esetleg timeshift is lenne, akkor az hogy mukodik?
Veszek egy kulso hddt. Es hogy formazzam? Nem csak a TVnek hasznalbam, hanem filmeket is tarolnek rajta.

Az igaz, h amit felveszek, azt semmi egyeb nem jatsza le??

Es a hddt nem gyilkolja a timeshift?

Valami ajanlott hdd esetleg?

Ja es kikapcsolt TV is tud felvenni?

Koszi a helpet.

(#30812) sandró60 válasza CoolBoy323 (#30811) üzenetére


sandró60
addikt

Ha visszaolvasol sokan már leirták,hogy mi jó hozzá

[ Szerkesztve ]

(#30813) sandró60 válasza CoolBoy323 (#30811) üzenetére


sandró60
addikt

A Samsung oldalán olvasd el ennek a tv-nek a leirását!
ES5500 kényelmi funkciók kiemelve

[ Szerkesztve ]

(#30814) Gerigerinho


Gerigerinho
csendes tag

T

[ Szerkesztve ]

(#30815) Gerigerinho válasza adamsys (#30783) üzenetére


Gerigerinho
csendes tag

Tudsz ajánlani vmi jót?!

(#30816) CoolBoy323 válasza sandró60 (#30812) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nem talaltam, ezert kerdeztem...

A linkeddel mire kapok valaszt? :o semmire szerintem, azt tudom h mitol kenyelmes ez a tv :) csak a dolgok mikentje az erdekes

[ Szerkesztve ]

(#30817) sandró60 válasza CoolBoy323 (#30816) üzenetére


sandró60
addikt

Ha kerestél volna,mint ahogy én megtettem akkor tudnád az egyik kérdésedre a választ.Én megtaláltam egy nemis olyan régi #Tippmix-kolléga válaszát amit utólagos engedelmével ide másolok
"Nos sikerült egy szinte hivatalos verziót megtudnom a Samsungtól:
PVR-re a következő HDD-k a különösen ajánlottak:
Márka: mindegy
2,5" vagy 3,5": mindegy
Méret: 1 TBig tutti jó, felette is, de lehet meg kell osztani
USB: 2.0
USB táp vagy külső: ha a HDD-nek a működéshez nagyobb kell 5V-nál (és 500mA), akkor ajánlott külső tápost venni.
RPM:5000 felett"
Ehez még kiegészitésként.A Samsung tv-n digitális adoról felvett anyagot csak azon a tv-lehet visszajátszani amin felvettedA winchestert saját formációjára formatálja le a tvLehet ugyanazon a winyon megosztva az mondjuk egyik fele a tévé .Számitógépen csak ilyen-olyan buhera programokkal lehet variáln,hogy le lehesen játszani a szgépen :K

[ Szerkesztve ]

(#30818) CoolBoy323 válasza sandró60 (#30817) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Kossz.
Telon eleg nehez keresni, de ilyet nem leltem...

Amugy az egyik usb likamra 1A van irva, szal az akkor gondolom plussz josag!

(#30819) sandró60 válasza CoolBoy323 (#30818) üzenetére


sandró60
addikt

Akkor úgylátszik a Samsung is rájött,hogy nem egyforma a winchesterek áram felvétele.Az 1A-nek elég kell lenni :K

[ Szerkesztve ]

(#30820) CJ3


CJ3
senior tag

Amúgy nem a szervíz menüben kell okoskodni hogy lejátsza a filmet, hanem egyszerűen csak össze kell kötni a PC-t a Tv-vel HDMI-vel és kész is:D
Spanom is így nézi a filmeket stb
Mért nem volt eszembe ez eddig:D :))

Crypto

(#30821) pasztiz


pasztiz
csendes tag

Sziasztok!

Ma nézi a gyerek a tv-t, egyszer csak látom, hogy sötét a kép, és pirosas árnyalatú.
Azt hittem elállította. Kép visszaállítás volt, factory reset volt. Semmi változás. Ennyi volt a TV?

(#30822) Zol77


Zol77
aktív tag

Na hazaértem,és megnéztem ezt a DVD ISO TV-n lejátszás kérdést.
Megy ez usb-ről is,igaz egy rém egyszerű trükk kell hozzá.

Először kipróbáltam a nasról (synology usb station 2) ,elindult,majd ha kértem infót a tv-n,ez állt benne:
fájlformátum : application/octet-stream . Itt hangot tudtam váltani,tekerni nem tudtam.

Ezután felmásoltam pendrive-ra,bedug,play : ismeretlen formátum
vissza pc-be,film.iso átnevez film.mpg-re és tökéletesen viszi,tekerhető,választható a hangsáv is.
itt nem írt semmit a tv a fájlformátumra.

Ez a trükk gondolom csak azoknál az ISO-knál működik,ahol nincs menü,és rögtön indul a film. Nekem csak ilyen van,így ezzel tudtam kipróbálni,majd valaki megnézheti a menüs iso-t is,de az szerintem tutira nem megy ilyen átnevezéssel.

[ Szerkesztve ]

(#30823) pasztiz válasza pasztiz (#30821) üzenetére


pasztiz
csendes tag

A problémás TV (sötét, pirosas árnyalatú kép) egy LE37B650T2W

(#30824) pasztiz válasza pasztiz (#30823) üzenetére


pasztiz
csendes tag

Ha egy ideig ki van kapcsolva, akkor bekapcsolás után egy ideig teljesen jó a fény, majd láthatóan elsötétül.

(#30825) pictigjis


pictigjis
senior tag

sziasztok, nekem LE40C550 tévém van. a kérdés annyi, hogy be lehet-e állítani, hogy (digitális kábeltévés) csatornaváltás után automatikusan bejöjjön az epg-s infósáv, ami most csak külön gombnyomásra jön fel?

vagy ez samsungnál lehetetlen? a t-home-os stb tudta és hiányzik ez a funkció, hogy azonnal lássam, milyen műsor megy

[ Szerkesztve ]

(#30826) nightshadow


nightshadow
veterán

Saturn olimpiai akció: Samsung UE-40ES6100 200k

(#30827) Tutu7030 válasza pictigjis (#30825) üzenetére


Tutu7030
veterán

A samygo fórumán körül kell nézni. Ők csináltak egy ChannelInfo nevű alkalmazást, erre a célra. A B650 tv-n működött, most jelenleg a D6570-en is működik.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#30828) wwenigma válasza pasztiz (#30824) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szerintem kiment benne a CCFL (háttérvilagitas) cső vagy a tápja. Szervíz. :(

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#30829) AttyVin válasza CoolBoy323 (#30811) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Kiegészítve egy kicsit a #30817 hsz.-t, a felvett műsor "kinyerhető", de csak dekódolás után (korábbi hsz.-okban erről volt szó).

Ha fenn van és el is van indítva a samygo alkalmazás, akkor nem kell kikódolás és ki lehet a file-t írni egy PC-re.

Ha a samygo nincs éppen elindítva (pl. időzített PVR, amikor a TV ki van kapcsolva), akkor az első megoldás működik.

Üdv, Vino

(#30830) gukker1 válasza CoolBoy323 (#30818) üzenetére


gukker1
tag

Saját tapasztalatot tudok írni hátha segít....
A külső merevlemezhez mindenképp használj tápot,mert különben megbízhatatlan lesz a
működése,én nem használok mert zavar az állandó zizegés,a filmeket memóriakártyáról
nézem,a tv műsor rögzítésre egy Samsung SSD 830-at használok usb3-as házban,
így gond nélkül működik külső táp nélkül is.

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#30831) CoolBoy323 válasza gukker1 (#30830) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Koszonom az infokat. Ez a samigo v mi a szosz vmi hack??

2.5os hddt vennek, aminek eleg az 1a usbn... az mar csak stabil lesz...

Mennyi hely kell amugy pl fel ora timeshifthez es rogziteshez? Sd ill hd?

(#30832) dane


dane
senior tag

Sziasztok,

ha DLNA-n keresztül nézek dual audio-s filmet akkor deafult angol hang van és nem tudok váltani. Valahogy megoldható hogy tudjak az audio sávok között váltani ha hálózatról nézek filmet?

(#30833) gukker1 válasza CoolBoy323 (#30831) üzenetére


gukker1
tag

Rossz hírem van!Mindenképpen használj külső tápot a 2,5-hez is mert különben
nagyobb fájlmozgatásnál,törlésnél leválasztja a merevlemezt,és csak pc-n lehet
leformázni,aztán újra a tv-vel,már tutu7030 is szívott vele,keress rá.
A fevétel sd-ben kb 1 óra 1GB,a hd-t nem tudom,mert nincs hd műsorom, :(
A samygo az egy hack ami a gyárilag letiltott funkciókat be lehet kapcsolni,
illetve új funkciókkal ellátni,ha garis a tv-d akkor én a helyedben elfelejteném
könnyen el lehet cseszni.

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#30834) Tutu7030 válasza gukker1 (#30833) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nem akarom elkiabálni, de amióta sikerült visszaraknom a 1016 fw-t, azóta még nem volt gond a hdd-vel, pedig többnyire a samygo-t is használom a felvételekhez.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#30835) gukker1 válasza Tutu7030 (#30834) üzenetére


gukker1
tag

:C

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#30836) pictigjis válasza Tutu7030 (#30827) üzenetére


pictigjis
senior tag

köszi!

(#30837) reggi válasza gukker1 (#30833) üzenetére


reggi
aktív tag

Azert ez nem szentiras,en sem hasznalok kulso tapot,de gond nelkul mukodik a kulso hdd-m,az aramigenytol fugg...

(#30838) gukker1 válasza reggi (#30837) üzenetére


gukker1
tag

Lehet hogy akkor nekem nincs szerencsém,de nekem csak külső táppal működött rendesen...
az ssd megy táp nélkül csak,se a satás,se az ide-s nem ment.

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#30839) Lotusz


Lotusz
tag

sziasztok, lehet egy kicsit off topic, de azért megkérdezem:

van egy samsung d5500 tv-m és egy UPC HD mediaboxom, ami rca kábellel van rákötve az erősítőmre, és az a gondom, hogy így a kép és a hang csúszik egymáshoz képest.

tudtok erre a problémára valami megoldást?

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#30840) BBéci válasza Lotusz (#30839) üzenetére


BBéci
titán

Igen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30841) Lotusz válasza BBéci (#30840) üzenetére


Lotusz
tag

:R

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#30842) arrrgggh


arrrgggh
tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy a Samsung nem ad meg válaszidőt és fényerőt a technikai leírásokban?

(#30843) BBéci válasza arrrgggh (#30842) üzenetére


BBéci
titán

Mert teljesen felesleges lenne, azokból semmire nem lehetne következtetni. A képminőségnek azokhoz az adatoknak semmi közük. Mit érnél egy leírt 500-as maximális fényerővel, amikor kalibrálva legfeljebb 120.
Már egy ideje kontrasztarányt sem adnak meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30844) arrrgggh válasza BBéci (#30843) üzenetére


arrrgggh
tag

Értem. A válaszidőn meg gondolom szabad szemmel úgy sem venni észre, hogy az a képpont pl. 3 vagy 5 ms alatt vált színt.

(#30845) baboss


baboss
őstag

Sziasztok . Már hetek óta készülők a tv vásárlásra ,sok fórumot elolvastam és végül Panasonic VIERA TX-P50ST50E 3D Plazma tv mellet döntöttem.Tegnap elmentem egypár üzletbe és elkezdem tesztelni a tv-ket.
A családban van 4 gyerek a párom szemüveges és néha én is használok olvasáshoz.Sajnos a páromnak nem jó az aktív szemüveg vibrálva homályosan látja a képet és a gyerekek miatt lebeszéltek az aktív szemüvegről.Ha jól tudom minden 3d-és plazma aktív szemüveges.
Bánatomra le kell mondanom a plazma tv --ről. :W Most kinéztem egy led tv-t.
[link]
Tudom hogy itt Samsung tv hozászolások vannak,De érdekel a Samsung tévé-is.
Az ára 353600ft 2év garival 7 db passzív szemüveggel.A kérdésem a következő lenne ezért az árért jó ez a tv vagy tudtok jobbat ajánlani ezen az áron. Az 50"-55" 3D fontos ha lehet akkor az 55" érdekelne.Holnap szeretném megvenni a készüléket. Idáig a plazmákat tanulmányoztam a Led tevékről nem sokat olvastam.Főleg filmeket néznék rajta 80%ban HDMI csatlakozással PC-re kötve .AVI -ISÓ-MKV-VOB.Tv műsorok 15% és játék 5%.A nézési távolság 4 méter.
A tanácsokat előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#30846) nightshadow válasza baboss (#30845) üzenetére


nightshadow
veterán

De érdekel a Samsung tévé-is.

A Samsung is csak aktív 3D-és tévét gyárt, passzívat nem. Az LG-vel kapcsolatban pedig az LG tv topikban tudnak felvilágosítást adni.

(#30847) Carasc0 válasza baboss (#30845) üzenetére


Carasc0
őstag

Üdvözlet.

Én ajánlanám a ES7000 szériát, csak abból a pénzből nem jön ki. Nekem UE40ES6710 van. 240e Ft volt a TV és ehhez járt összesen 4 db aktív 3D samu szemcsi. Sajnos az LG TV-hez nem tudok mit írni, de ennyi pénzért nem lehet rossz. Megjegyzem hogy erősen szubjetív véleményem hogy rühellem a LG márkát, de ez ne zavarjon senkit.

A szakértők majd megmondják mit és hogy érdemes. :)

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#30848) baboss válasza Carasc0 (#30847) üzenetére


baboss
őstag

Sajna csak passzív szemüveg jöhet szóba ES7000 széria tehát nem jó.Azért köszönöm.

(#30849) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok , szerintetek milyen tvt lenne érdemes venni maximum 140-160 ezer forintért, ha semmi smart funkcio és 3d nem kell csak a képminőség fontos ?

(#30850) nightshadow válasza Mirman (#30849) üzenetére


nightshadow
veterán

UE-40EH6030 nem SmartTv, 100Hz-es, viszont (sajnos?) megkapod mellé a 3D-ét is: [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.