Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147101) mpo válasza NoX (#147093) üzenetére


mpo
veterán

A Pi közvetlenül az erősítőbe kötése nem opció: nem ismeri fel a felbontást, és furán viselkedik, de ez már Yamaha probléma...
Pedig ez az egy jó megoldás van.
A lejátszóból a tévébe, onnan az AVR-be még régi készülékekkel sem szokásos.
Ha az AVR nem képes 4K-ra, akkor szétosztják a képet és a hangot és úgy megy direktben a tévébe és AVR-be.
A HDMI-ARC csak a tévé saját hangjának az AVR-be irányítására való.

Ha érted, akkor már elavult.

(#147102) NoX válasza mpo (#147101) üzenetére


NoX
senior tag

Igen, szerintem is úgy kéne működnie, de ott meghülyül az erősítő: nem tudja megtartani a felbontást, állandóan elvált a forrásról, stb. És a TV is azt mondja, hogy hát ott nincs semmi, és szintén elvált egy másik üres HDMI forrásra.
Az erősítő és a TV is 4K képes, mindkettő eARC-os, 2020-as modellek.
Az rtings szerint működik ezzel a TV-vel a hang áteresztés (ők Blu-Ray-t dugnak az egyik bemenetre, aztán eARC-on rádugják az erősítőt és megnézik milyen jelet kap).
https://www.rtings.com/tv/tests/inputs/5-1-surround-audio-passthrough
Sajnos én azt tapasztalom, hogy csak PCM-et kap az erősítő, de még csak nem is downmix-et, hanem az 5.1-ből valamelyik 2 csatornát, ami azért elég gyenge önmagában.

(#147103) PuMbA válasza NoX (#147102) üzenetére


PuMbA
titán

A Raspberry Pi teljesen alkalmatlan HTPC-nek :) Egy rendes médialejátszót kellett volna venned és akkor annak a HDMI-je mehet az AVR-be, az AVR-ből a HDMI meg mehet a TV-be.

[ Szerkesztve ]

(#147104) mpo válasza NoX (#147102) üzenetére


mpo
veterán

Ha a házimoziban is azt mondják, amit Pumba, akkor ide kell menned.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#147105) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Két Samsung TV-m van, egyiken sem akar elindulni az HBO Go.
Van esélyem bármi megoldásra, vagy fogadjam el, hogy ez ilyen.

Az egyik egy Q60-as, a másik egy kicsit régebbi, NU7600.

Köszönöm a tanácsokat előre is!

(#147106) mpo válasza HagaNRG (#147105) üzenetére


mpo
veterán

Itt nézd meg, hátha van megoldás.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#147107) Celtis válasza PuMbA (#147103) üzenetére


Celtis
veterán

Erős túlzás, hogy teljesen alkalmatlan. Nevezd meg, hogy mik a limitációk mondjuk egy RPi4 esetén.

(#147108) Celtis válasza NoX (#147102) üzenetére


Celtis
veterán

Ha elvált az erősítő a forrásról, akkor ott valami CEC gubanc lesz. Ez nem a Pi hibája, inkább a TV agyát kéne törölni. Nálam is volt hasonló probléma a samsung TV-vel és Yamaha AVR-rel. Nem tudom mi volt a végleges megoldás, átmenetileg ilyenkor más AVR bemenetre dugtam a HTPC-t és akkor jó lett.

(#147109) Celtis válasza mpo (#147097) üzenetére


Celtis
veterán

A HDMI splitter nem megoldás, ha ez erősítő nem támogatja a videó formátumot. Nem lesz hang. ARC-ot kell használni vagy a HTPC optikai kimenetét.

(#147110) mpo válasza Celtis (#147109) üzenetére


mpo
veterán

Ez nem egy régi erősítő, minden képet át kell engednie.

Ha érted, akkor már elavult.

(#147111) HagaNRG válasza mpo (#147106) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszönöm Uram!

(#147112) Celtis válasza mpo (#147110) üzenetére


Celtis
veterán

Csak a splitterre reagáltam. Az nem megoldás semmire. Ha az AVR támogatja a videó formátumot, akkor szükségtelen, ha nem támogatja, akkor pedig haszontalan.

(#147113) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Múltkor láttam, hogy valakinek gondja volt az USB-s lejátszással mert a TV nem vittem a 3.1-et vagy 3.2-t.
Na én vettem egy ilyet és egy nagy kaka: [link]

Oda van írva, hogy 3.0 ennek ellenére a TV nem tudja kezelni ugyan az a jelenség tehát bedugom jelzi a TV aztán a film elindítását követően lecsatlakozik a TV-ről.
A penyó dobozára pedig oda van írva, hogy 3.2.
Most akkor ki a hülye? Én mert engem vertek át vele.
Amúgy a ráírt teljesítményt sem hozza, film másolásánál 20-50MB/s között mászkált végig, undorítóan lassú. Szal ilyet ne vegyetek a TV-hez. Igen jó fájl rendszer volt raja.

Na de most jön az igazi poén:
Vettem egy ilyet is: [link]
Tettem bele egy 256GB-os NVME Samsung SSD-t és lám a TV olyan szépen kezeli, hogy öröm nézni és a film másolás rá 400-500MB/-sel történik.

Ennyit a pendrive-okról egy ilyen SSD átalakító sokkal jobban megéri aztán mehet rá a 100GB-os film is gond nélkül rendes sebességgel. Sztem a penyóknak is ugyan úgy leáldozik majd mint anno a CD-nek vagy a DVD-nek.

Oké aláírom, hogy ezek az átalakítók nem olcsók és bele az SSD sem de csak egyszer kell megvenni és többé nincsen lassú másolás.

Penyó max autóba zene lejátszásra meg dokumentum cipelésre jó lesz.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#147114) EmThor


EmThor
addikt

Sony xh900 vs qn85a
[link]

Sony a90j (oled) vs qn90a
[link]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#147115) Celtis válasza EmThor (#147114) üzenetére


Celtis
veterán

Meglepő, hogy a huszad annyi dimming zónás Sonyn kisebb a blooming.

(#147116) wallace 234 válasza Celtis (#147115) üzenetére


wallace 234
őstag

Én úgy látom, hogy Samsungnak se nagyon sikerült, a mini ledes tv. Sony nem véletlen, tette félre ezt a technológiát szép csendbe. De hátha javít a Samsung rajta év közbe, egy frissítéssel. Vagy nem. Sok led macerás tcl nek is feladta a leckét.
De azért ki próbálnék egy ilyen mini ledes tvt, mégiscsak itthoni körülmények között lenne az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#147117) AuraSync válasza wallace 234 (#147116) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Úgy kéne wallace, hogy minden egyes led mögé világítást építeni.. na ehhez mit szósz? :D
Ja olyan má van: OLED.
A jövő technológiája, vegyen ön is LG TV-t. Köszönjük.

A beégésért nem vállaljuk a felelősséget. :))

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#147118) wallace 234 válasza AuraSync (#147117) üzenetére


wallace 234
őstag

Hát jah úgy kéne, nah de majd a Micro led! Vagy a QD-oled! Oled még szerencse, hogy az LG még vállal felelősséget! Amúgy jó páran ablakon keresztül, reptetné az oledjét🤣🤣 Inkább vegyen Samsung Qledet! Garantáltan nem égbe! Ez is jó szlogen! Egy biztos vannak bajok! Vevők a kísérleti nyúlak!

(#147119) Ghoula válasza Celtis (#147115) üzenetére


Ghoula
senior tag

Hat akkor milyen meglepo lesz a jovo heti rtings test hogy a qn85a az ips paneles :)
Az az installer csavo az meg marha hiteles a zero kalibracios beállításaival meg a levettem a fenyerot a samsungrol hogy jobban pariban legyen az oleddel. Maradjon inkabb a kabelezesnel es a falra szerelesnel.

(#147120) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok.

Egyelőre sikerült megoldani a problémát, a PLEX tökéletesen leadja a 4K HDR filmeket - és minden mást, amivel próbáltam, egyedül pár animének a feliratával van gondja, de annyi baj legyen, azokat megnézem monitoron... Szóval átmenetileg így nekem megfelel, szerdán majd kiderül, hogy a Samsung-osok mit mondanak, remélhetőleg rájönnek a hiba okára.

Amúgy más kérdés: Milyen falikonzolt ajánlotok a QE55Q95T-hez 10K környékén, mivel sajnálatos módon véletlenül odaajándékoztam a Q60-assal együtt a jelenlegi konzolom műanyag távtartóit is (azt hittem, a TV-hez jár, közben meg nem, na mindegy. :DDD ).

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#147121) Callme válasza AuraSync (#147113) üzenetére


Callme
tag

Lehet, hogy én voltam az, mert pont ilyet vettem, mint te :DDD
Nem akartam sokat rákölteni filmezésre, és visszaküldtem a Kyson-t, és rendeltem egy másik, régebbi típusú Kinsgton pendrive-ot, hétfőre meg is jön, hát kíváncsi leszek.
Ha ez sem lesz jó, akkor vagy külső 2,5-es hdd vagy az ssd+külső ház kombó lesz.
Engem annyira nem zavar a lassú másolás, úgyis megy a laptop egész nap. Csak működjön a tévével, és ne csatlakozzon le folyton.

PSN ID: CallmeEighty8

(#147122) kaboska


kaboska
aktív tag

Sziasztok! Nekem olyan segítség kellene hogy azt hol találom meg hogy a Samsung 65" TU 8502.nek mennyi nit a fényerő? Előre is kösz!

"Fej vagy gyomor"

(#147123) rainman72 válasza kaboska (#147122) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nagy általánosságban ebbeb az ár kategoriában 3-400nit szokott lenne.
A qledek rendelkeznek joval nagyobbal,Q80-tól fentebb.
Ezenkivűl pl Sony XH90,Hisense U8QF.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#147124) kaboska válasza rainman72 (#147123) üzenetére


kaboska
aktív tag

Nagyon sok oldalon kerestem de pontos értéket nem találtam még eddig sajnos :F

"Fej vagy gyomor"

(#147125) rainman72 válasza kaboska (#147124) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nem sok a 2020s lcd tvknek, a TU8002-nek a displayspec. 200nitet ír például :DDD
A TU8502-nek is annyi lehet kb,hogy általános használathoz elég,de az igazán jó hdrhez viszont nagyon kevés.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#147126) kaboska válasza rainman72 (#147125) üzenetére


kaboska
aktív tag

Hát akkor a HDR-hez elvileg az nagyon karcsú nem?Bocs már későn olvastam a válaszodat!

[ Szerkesztve ]

"Fej vagy gyomor"

(#147127) rainman72 válasza kaboska (#147126) üzenetére


rainman72
nagyúr

Papiron igen az.
De ez nem azt jelenti hogy nézhetetlen.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#147128) kaboska válasza rainman72 (#147127) üzenetére


kaboska
aktív tag

Nekem ilyen tv-m van :K És én meg vagyok eddig elégedve vele.Sokféle tartalmat néztem rajta. Az előző fullhd-hoz képest előre lépés.Csak kíváncsi lettem volna hogy milyen nit értéket adnak meg hozzá!

"Fej vagy gyomor"

(#147129) kaboska válasza kaboska (#147128) üzenetére


kaboska
aktív tag

Azért elég tré az hogy HDR-es nek adnak el olyan készülékeket aminek a fényereje a fele annak ami kellene!

"Fej vagy gyomor"

(#147130) mpo válasza kaboska (#147129) üzenetére


mpo
veterán

Azt hiszem Pumba írta egyszer, hogy ez azt jelenti, hogy fölismeri a HDR filmet és le is tudja játszani.

Ha érted, akkor már elavult.

(#147131) PuMbA válasza kaboska (#147129) üzenetére


PuMbA
titán

Üdv a marketing világábán, ez már egy ideje így működik :) Ha jobban belegondolsz, nehéz elhinni, hogy egy 200 ezer FT-os TV ugyanazt tudná, mint egy 500 ezer Ft-os. Hiába írják mellé ugyanazt. Ez csak azért van, hogy a kevés pénzű emberek is váltsanak, mert ha odaírják az olcsó TV-khez hogy HDR, az valószínűleg nincs benne az előző TV-jükben, szóval beetetik őket, hogy van értelme lecserélni. A gyártók azon vannak, hogy te a pénzedet mindenképp odaadd nekik, szóval neked kell "védekezni".

[ Szerkesztve ]

(#147132) stemplar07 válasza kaboska (#147122) üzenetére


stemplar07
őstag

pontosítanék mert az ,,esőember,, elnagyolt dolgokat ír (sorry)... :-) ezen a linken meg tudod nézni a pontos mért eredményeket (rtings) [link] Azért a 8502 esetén sem drámai a dolog, jópár mérés fent van, használható HDR-ben is, a 6-7000-es kontraszt sokat kompenzál, még mindig magasan veri még a Nano LG-ket is ( na ott van katsztrófa 1000(!)-es kontraszt 200 nit HDR stb) ... ahogy a Q60/70t is ( 43-8512/75Q70T-m van).. persze mindennél van jobb és drágább is.. :) ha az ember biztosra akar menni és nem akar 2 millát elkölteni oledre, akkor a Sony xh950 a (szerintem..) legjobb (nem oled) LED Tv ...

(#147133) Bandesz001 válasza stemplar07 (#147132) üzenetére


Bandesz001
csendes tag

Azt mondod, a samsung 8502 "jobb", mint a samsung Q60t? Vagy ez csak a fényerőre igaz?
Tényleg, ez a két tévé hogyan teljesít, ha hálózatról szeretnék filmeket nézni?

(#147134) mihaly13 válasza Bandesz001 (#147133) üzenetére


mihaly13
tag

Hát nekem is van egy 50TU8502-m és mondhatom hogy egy elég jó kis tévé az Eurosport 4K programot nagyon jól adja , nagyon kevés különbség van közte és a Sony 49XH9505-s között , pedig az utóbbi majdnem még egyszer annyiba került

(#147135) RR-13 válasza Vistaboy (#147081) üzenetére


RR-13
őstag

A HDMI problémádra írom, hogy a Tévén állítsd át a forrás típust PC-ről - Blu-ray lejátszó -ra.
Mert a PC forrás típust egyébként is butítja a Tévé, vagyis nem enged ezen minden beállítási lehetőséget módosítani, mint pl. a többi forrástípuson.
Azért javasoltam ezt, hátha kiadja végre a PC képét a Tévéd más forrástípuson. :U

Egyébként a PC működése alatt, amikor a Tévét bekapcsolod, nem veszi el a monitorról a képet 1mp-re?
Nem tudom milyen Op. rendszert használsz, de Win7-en nekünk a képet is elveszi a connect box, ha bekapcsoljuk a Tévét. (Q85R) :(((

(#147136) PuMbA válasza RR-13 (#147135) üzenetére


PuMbA
titán

"Mert a PC forrás típust egyébként is butítja a Tévé"

Semmit nem butít a TV. PC forráskor nem engedi módosítani a bemenő jelet és pont azt fogod látni, ami átjön a kábelen. A PC forrás típusnál PC monitorként működik a TV. PC monitorokon ugyanúgy alig van képbeállítás, mint TV-ken PC módban.

[ Szerkesztve ]

(#147137) RR-13 válasza PuMbA (#147136) üzenetére


RR-13
őstag

Így értettem: "nem engedi módosítani a bemenő jelet", ami nekem "butítás". :U

És 3x jobb a kép módosítás nélkül is a Blu-ray HDMI forráson, én azon használom, mert a PC-én nagyon nem szép a kép, hiába állítom a gépen bárhova a kép szín stb beállításokat.

A PC beállítással amúgy csak a baj van, amikor bekapcsolom a Tévét, akkor szürkésebb a kép, és ismét be kell kapcsolnom, hogy a szürkésebb kép eltűnjön.
Tehát a HDMI PC forrásbeállításon valami nem stimmel, mert a Tévét 2x kell bekapcsolni, hogy 1x jó legyen a kép, míg a többi HDMI forrástípussal ilyen gond nincs.

(#147138) PuMbA válasza RR-13 (#147137) üzenetére


PuMbA
titán

Értelek, de amit a TV módosít az már a javítás vagy butítás, tehát a PC móddal kapod a normál képet :) A képnek a szépségének nincs köze ehhez. Például a ruhatervezők és még sok más iparág sem TV-n, hanem PC monitoron dolgoznak és a képnek a legközelebb kell lennie a valósághoz. Ha rendesen beállítod a PC HDMI kimenő jelet 4:4:4 RGB-re, akkor részletesebb képet fogsz kapni, mint Blu-ray HDMI forráson, mert az 4:4:4-ről 4:2:2-re veszi le a színfelbontást.

[ Szerkesztve ]

(#147139) RR-13 válasza Vistaboy (#147120) üzenetére


RR-13
őstag

Még azt akartam javasolni, hogy, ha van IGP támogatásod, vagyis a procin van VGA vezérlés, akkor azzal próbáld meg összekötni a connect box HDMI csatlakozót, mert az IGP-re máshogy reagál a connect box, arra nem annyira érzékeny, mint a VGA kártyák HDMI-jére. :K

(#147140) RR-13 válasza PuMbA (#147138) üzenetére


RR-13
őstag

Hol kell ezt beállítani? HDMI kimenő jelet 4:4:4 RGB
Most én az Intel HD Grafikus vezérlőjét használom, mert azzal nem kapcsolgatja a monitor képét a Tévé connect box. :U
Ott nem találtam ilyen beállítást, amit írsz. :(

(#147141) PuMbA válasza RR-13 (#147140) üzenetére


PuMbA
titán

Hú, de régi videókártyád van. Itt kattints a Fejlett-re és mutasd meg mit látsz. Valamint a Videó főmenübe is menj bele és készíts képet a két aloldalról, hogy mik vannak ott.

[ Szerkesztve ]

(#147142) RR-13 válasza PuMbA (#147141) üzenetére


RR-13
őstag

Ez Intel CPU i5 3550 IGP videókártya, és 8 éves igen :)
Legalább ezzel aránylag jól működik a Tv connect box, ami azért is érdekes, mert én is 2db VGA kártyát tettem be, és a most vásárolt új Nvidia kártyával is kapcsolgatta a connect box a monitort akkor, amikor a Tévét bekapcsoltam. :(((
Szóval hiába volt az új 30 ezre videó kártya, sokra nem mentem vele.

[ Szerkesztve ]

(#147143) PuMbA válasza RR-13 (#147142) üzenetére


PuMbA
titán

Na hát igen, szóval itt az YCbCr-t le kell tiltanod és azután pedig kijön még 2db beállítás. A Videó főmenü képeidet is várom emellett.

[ Szerkesztve ]

(#147144) RR-13 válasza PuMbA (#147143) üzenetére


RR-13
őstag

Alapvetően tiltva volt az, és nem jön ki több beállítás akkor sem. :(

(#147145) PuMbA válasza RR-13 (#147144) üzenetére


PuMbA
titán

Ha visszamész az alapvető oldalra vagy a képernyőbeállítások oldalra, akkor viszont ott kell lennie több beállításnak.

A Videó fülön a Szabványos színkorrekciót állítsd Alkalmazásbeállításokra, a Teljes színkorrekciót pedig Letiltásra.

"Szóval hiába volt az új 30 ezre videó kártya, sokra nem mentem vele."

Azért arra mentél volna, hogy ne a processzorod dekódolja a videókat, hanem a videókártya, mert az már tudja. Ez az Intel pedig semmit sem dekódol :)

[ Szerkesztve ]

(#147146) RR-13 válasza PuMbA (#147145) üzenetére


RR-13
őstag

Nem, mert letiltott állapotban fotóztam le a többi beállítást, csak gondoltam átállítom, hátha változik a kép minősége, de semmi változást nem mutatott, ha YCbCr -re állítottam. :(
Ezért írtam, hogy nincs RGB beállítás lehetőség olyan, amit írtál. :U

Ezt még nem mutattam:

(#147147) PuMbA válasza RR-13 (#147146) üzenetére


PuMbA
titán

Na, ez már ok. Itt kell a Teljes tartományt kiválasztanod :) A TV-n pedig a Normál HDMI feketeszintet és készen vagy. Az YCbCr kikapcsolása és az IT tartalom engedélyezése jelenti az RGB 4:4:4-et. Szóval most ha PC módba teszted a TV-t, akkor teljes színrészletességet kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#147148) RR-13 válasza PuMbA (#147145) üzenetére


RR-13
őstag

Ezt miért kell így beállítani? Ez lenne az RGB beállítás 4:4:4?
"A Videó fülön a Szabványos színkorrekciót állítsd Alkalmazásbeállításokra, a Teljes színkorrekciót pedig Letiltásra."

Megtörtént, de nagyon élénkek lettek a színek, szinte zavaróan vörös stb. :U

Ezt meg most nem értem:
"Azért arra mentél volna, hogy ne a processzorod dekódolja a videókat, hanem a videókártya, mert az már tudja."

Mindig is VGA-t használtam, és most 8 éve először a Samsung Tv miatt kezdtem el használni a Proci IGP-t, hogy ne kapcsolgassa a monitort a connect box. :K

Köszi közben írtad, hogy a Teljes tartomány az RGB beállítás. :K

Csak ezt állítottam át, és így élesebb, és szebb lett a kép valóban :) Azért nem találtam korábban az RGB beállítást, mert nem tudtam, hogy ez a teljes tartomány azt jelenti. :B

[ Szerkesztve ]

(#147149) PuMbA válasza RR-13 (#147148) üzenetére


PuMbA
titán

"Megtörtént, de nagyon élénkek lettek a színek, szinte zavaróan vörös stb. "

Ezt már a videólejátszódban, vagy ha ott nem állítottál színeket, akkor a TV-den kell állítani :) A TV-n a Normál HDMI feketeszint nagyon fontos beállítás RGB-n, el ne felejtsd.

Ez az Intel videókártyád olyan régi, 8 éves, hogy nem bír dekódolni videókat. Ha elindítasz egy 1440p YouTube videót vagy pl. egy 4K filmet, akkor nagy lesz a processzorhasználatod.

[ Szerkesztve ]

(#147150) t-joco


t-joco
tag

Üdv!
A 2020as Samsung Led, Qled tvk lesznek még olcsóbbak a jelenlegi áruknál,vagy marad ez az ár? ki mit gondol?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.