Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122401) #20221952 válasza PuMbA (#122399) üzenetére


#20221952
törölt tag

Hát, ez az, ezt mondom én is, hogy nem vakíthatna a fehér, de még a monitoron is olyan (bár nem annyira), pedig ott a médiaklikk-et nézem számítógépen és ott is a fehér olyan kiégett a monitoron.

(#122402) #20221952 válasza Partizan182 (#122400) üzenetére


#20221952
törölt tag

Hát igen, lehet, hogy az LG lett volna jobb választás ebből a szempontból az ISF profilok miatt.

(#122403) mpo válasza #20221952 (#122395) üzenetére


mpo
veterán

Hát, aki képes megtalálni a legjobb forrást és ott a megfelelő paraméterekkel tud keresni

Ez nem annyi lehetőséget kínál, mint a magyar oldalak,
itt még arra is szűkíthetsz, hogy legyen-e a kiskutyán légfék:
[link]

A Kategorien-ben meg szinte minden van.
A Google segített a fordításban.

Ha érted, akkor már elavult.

(#122404) mpo válasza #20221952 (#122401) üzenetére


mpo
veterán

A monitoron is lejátszhatod azokat a videókat MPC-HC-vel. :D

Ha érted, akkor már elavult.

(#122405) mpo válasza #20221952 (#122397) üzenetére


mpo
veterán

referencia képek alapján

Videók a fekete és fehér szint stb. beállításhoz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#122406) Partizan182 válasza #20221952 (#122402) üzenetére


Partizan182
senior tag

Hacsak nem oledben gondolkodtál akkor ne sajnáld, ipst kalibrálhatsz napestig, kalap szar marad.

Állítsd be a Mozi profilt estére a természetest meg nappalra és jó vagy.

(#122407) direwolf válasza #20221952 (#122388) üzenetére


direwolf
őstag

Azt ugye felfogtad, hogy nagyon rossz nyomon vagy? Az egész felhördülésednek halvány köze sincs ahhoz amit én írtam. Egyetlen kérdést sem tettem fel ami benne lenne a "kézikönyvben". Vagy a közgázon nem tanítják a kijelentő és a kérdőmondat közötti különbséget? (ne vedd nagyon magadra, csak egy ripost volt, de az sem baj, ha megsértődsz). Nem fogok veled leállni vitázni, légy boldog a bölcsészek által fordított, értelmes szakmai mondatokat nyomokban sem tartalmazó manualokkal. Én meg szoktam érteni mindent nélkülük is.

Légyszi olvasd el mégegyszer a párbeszédünket. CSak azt a pár posztot, amit ketten váltottunk :)

A fentit csak azért hagytam bent, mert ezt akartam először írni...

amúgy... a mai fiatalok funkcionális analfabétizmusával én is egyetértek

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#122408) direwolf válasza gyeniko (#122391) üzenetére


direwolf
őstag

"Arról nem beszélve, hogy sokszor lehet olvasni negatív véleményeket az eszközökről, a végén gyakran kiderül, hogy "user error" volt, a fórumtárs eyszerűen nem tudta kezelni a masinát. Előtte azonban telefröcsögte a topikot mindeféle negatív jelzővel. No, ezért érdemes elolvasni a manual-t."

Itt most rám gondoltál konkrétan? Mert ebbe azért beleszállnék :W

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#122409) junior19 válasza #20221952 (#122397) üzenetére


junior19
senior tag

Én azért nem az M1sd adásához állítgatnám a tévét. Ha jól emlékszem digid van, lennie kellene M1HD nak is. De az M4 stúdió képe változatosabb, több színt tartalmazz, inkább arról vennék fel több percnyi anyagot, s akkor lehet kísérletezni.
Egy nappali fényviszonyokhoz beállított tévé természetesen nem jó este, sötét helységben. Már a fekete szint is más lesz, ahogy változik a környezeti fény. Ezért is kalibrálnak sötét környezeti fényt figyelembe véve. Mert fix a környezett fénysűrűsége, nem változik, így a kijelző is egy fix maximális fehér csúcsszintre beállítható. Az esetedet vegyük egy elméleti példának. Nappal jó a kép, a fehér fénysűrűsége mondjuk 160nits. A helységé mondjuk legyen állandó 40( ami azért ritkán fordul elő, hogy állandó legyen), ami azt jelenti, hogy 120nits a különbség. Ennyi az ajánlott is, kellemes a számodra. Viszont estére megszűnik a környezeti fény, marad a kijelző 160 nits értéke, ami már zavaróan sok. Mit lehet tenni? Amit már írtak, két módra kalibrálni, ha mindkét környezeti fénynek megfelelő kalibrált képet szeretnénk nézni.
Vagy a háttérfényt változtatni a környezeti fényviszonyoknak megfelelően. Ezzel csak az a baj, és azért nem pontos, mert bár a csúcsfény értékét változtatja, de a fekete szintünk értéke nem fog megfelelően változni.
Én már megkaptam, hogy butaság és hülye vagyok, hogy sötétben nézek tévét. Mondjuk erről szó nincs, nem sötétítek be állandóan. Egy meccs nézéséhez nem is érdekel. De egy héten talán kétszer vagy háromszor ha megtudok nézni egy filmet, akkor az este, sötét körülmények között teszem. A kijelző kalibrálva erre az állapotra, s ezt élvezem.
Téged ezért zavarhat a fehér fehérsége este, mert magas a háttérfény, a nappalihoz képest. Még a kontraszt lehetne, de azt szerintem nem lehet a tieden becsukni, a Samsung pár éve úgy állítja be a tévéit, hogy maximum kontraszton sem lehet becsukni a fehéret. Legalábbis film üzemmódban, normálban lehet, hogy be lehet, de azt nem szoktam kalibrálni.
Akkor jó a kontraszt, ami a fehér szint beállítására szolgál ha,
Nem csukja be a szintet, tehát megjelenik az a szint, ami beérkezik
Megfelelő a fénysűrűség értéke, itt van szerepe a háttérvilágításnak
A piros, zöld és kék szín egyensúlyban van

[ Szerkesztve ]

codec project

(#122410) mpo válasza junior19 (#122409) üzenetére


mpo
veterán

Ezt jól tetted hogy leírtad, mert valaki még azt hitte volna rólam, hogy értek hozzá, pedig nem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#122411) Partizan182 válasza junior19 (#122409) üzenetére


Partizan182
senior tag

Azért nappalra 160 nit elég sovány, pláne ha vannak ablakok is a szobában. Enyémet 250-re lőttük nappali módban, hozzáteszem nálunk nagyon jó a fénykontroll a szobában (redőnyök, függönyök), így általában esti módban megy.

(#122412) #20221952 válasza direwolf (#122407) üzenetére


#20221952
törölt tag

Szerintem meg van alapja annak, amit írtam, mert nagyon jól emlékszem arra, hogy nehezményezted a Samsung hozzáállását a DTS-hez, sőt még írtam is rá Neked, hogy mennyire felháborítónak tartom a gyártó ilyenfajta hozzáállását.

Többek között emiatt is reagáltam a mostani hozzászólásodra, amelyben valóban nem volt kérdés, de bizonyította azt, amit korábban is gondoltam, hogy nem néztél utána annak, hogy vajon a termék teljes egészében alkalmas lesz-e Neked, hanem csak feltételezted azt.

Ahogyan azt is feltételezed, hogy én közgazdaságot tanultam, holott én ilyet sehol sem írtam és nem is ez a szakterületem, viszont a következő mondatoddal megint bizonyítod, hogy előítéletes vagy és úgy mondasz véleményt, hogy konkrét tapasztalatod nincs benne.

Maradjunk annyiban, hogy ezt a témát lezártuk. ;)

(#122413) #20221952 válasza junior19 (#122409) üzenetére


#20221952
törölt tag

Köszönöm a szép, hosszú és informatív hozzászólást.
Természetesen van M1 HD, de arra gondoltam, hogy ha az SD változatban jó a kép, akkor a többiben már csak jobb lehet.
Néztem a Médiaklikk oldalon olyan stúdió felvételeket, ahol a személyek fehér színű ruhában vannak és ami továbbra is a gondom, hogy ha nem is vakít a fehér, részletek nem nagyon láthatók (ránc, varrás, stb.), én egy nagy - ha nem is vakító - de erőteljes fehérségnek látom. Viszont bármely DVD, vagy Blu-ray anyagom esetében - akár a tv-n, akár a monitoron nézem azt -, nem látok ilyet, ott úgymond normális fehérség van, pedig nem állítok be semmit sem. 4K esetében pedig csak beállítás után hasonló a helyzet, mint a DVD, vagy Blu-ray esetében (pl. Az 1999-es A múmia című film elején, amikor megtámadják őket).
A javasolt Film képmód pedig annyira tompává, életlenné teszi a képet, hogy az számomra élvezhetetlen, de nagyobb gond, hogy a részletek ugyanúgy elvesznek és csak egy tompa fehérség az ing, vagy blúz, vagy a foci esetén a mez, vagy a zokni.
Na, én ennek szeretném megtalálni a megoldását, ha van.

(#122414) PuMbA válasza #20221952 (#122413) üzenetére


PuMbA
titán

"A javasolt Film képmód pedig annyira tompává, életlenné teszi a képet, hogy az számomra élvezhetetlen,"

Ha 1 milliót fizetnének, hogy 4 hétig Film módot nézz, akkor mindjárt élvezhetőbb lenne :DDD Természetesen ha valaki egy Ferrari-ból kénytelen Opel-re váltani, akkor nem fogja élvezni.

[ Szerkesztve ]

(#122415) #20221952 válasza PuMbA (#122414) üzenetére


#20221952
törölt tag

Nem vagyok korrumpálható, bár biztos lenne olyan, aki el nem szalasztaná ezt az alkalmat.

[ Szerkesztve ]

(#122416) PuMbA válasza #20221952 (#122415) üzenetére


PuMbA
titán

Én biztos nézném a Kiemelt üzemmódot annyiért :D

[ Szerkesztve ]

(#122417) #20221952 válasza #20221952 (#122415) üzenetére


#20221952
törölt tag

Az Te vagy, én ennyiért nem.

(#122418) Attila0 válasza PuMbA (#122416) üzenetére


Attila0
őstag

Én még 100 milliárdért sem lennék erre hajlandó :D

[ Szerkesztve ]

(#122419) Partizan182 válasza #20221952 (#122413) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ha töri a fehéret akkor a kontrasztot kell levenni, de simán lehet hogy a felvételre használt kamera dinamika-tartománya volt véges.

AVS HD kalibrációs pakkra keress rá, azon a basic calibrationön be tudod lőni a fekete/fehérpontokat.

A film módos tompa/életlenség hiánya a mesterséges élesítő (sharpening) és dinamikus kontraszt hiánya miatt lehet, sztem adj neki egy pár napot, utána nehéz visszamenni a mesterséges rémálomba.

[ Szerkesztve ]

(#122420) #20221952 válasza Partizan182 (#122419) üzenetére


#20221952
törölt tag

Ez program meg van nekem is, majd este megpróbálom állítgatni a beállításokat.

De hajlok inkább arra, amit írtál, vagyis hogy már maga a felvételhez használt kamera dinamika-tartománya volt szűk.

(#122421) mpo válasza PuMbA (#122416) üzenetére


mpo
veterán

Napszemüvegben egy hónapig, napi 8 órában, 1 millióért és még a végén nem is kellene szakvéleményt írni.

Én is vállalnám a film módot, de élvezhető akkor sem lenne (nekem). Tényleg nem bírom megszokni, a normált állítottam be, ahogy tudtam, a fekete szint és a fehér szint jó.

Kissa1026:
Egyébként ez nem korrupció, hanem egy munka.
Te még ennyiért sem egy hónapig?

Attila0:
Rosszul teszed, mert abból megvehetnéd az összes nem nézhető bajnokság közvetítési jogát és akkor a Digi is betehetné.

Bocs, a csatornákra gondoltam, hogy betehetné és nem arra ami a lónak van, hogy azt tegye be XY-nak.

Ha érted, akkor már elavult.

(#122422) mpo válasza Partizan182 (#122419) üzenetére


mpo
veterán

AVS HD kalibrációs pakkra keress rá

Pont ezt küldtem neki privátban.

Ha érted, akkor már elavult.

(#122423) PuMbA válasza #20221952 (#122417) üzenetére


PuMbA
titán

Hát elég sokan sokat dolgoznak 1 millió forintért, szóval ez az ajánlat eléggé meggondolandó, hogy kvázi semmit sem kell csinálnod érte... befektetés / megtérülés arányban kiemelkedő ;]

[ Szerkesztve ]

(#122424) mpo válasza PuMbA (#122423) üzenetére


mpo
veterán

A pekingi olimpia miatt ébresztőt kellett használnom és nem fizetett senki, hogy nézem az Eurosporton.
Igazságtalan.

Ha érted, akkor már elavult.

(#122425) #20221952 válasza mpo (#122421) üzenetére


#20221952
törölt tag

Nem, ez egy komolytalan ajánlat, ami csak arra irányul, hogy mindenki megvehető...

(#122426) #20221952 válasza PuMbA (#122423) üzenetére


#20221952
törölt tag

Hagyjuk inkább.

(#122427) mpo válasza #20221952 (#122425) üzenetére


mpo
veterán

Pumba ezt írta:
Ha 1 milliót fizetnének, hogy 4 hétig Film módot nézz, akkor mindjárt élvezhetőbb lenne.

Ez egy határozott időre szóló szerződés, a munka is egyértelmű és fix az összeg.
Ez nem korrupció.

Azt nem tudom, hogy a csatornákat választhatom-e, mert ha nem, az rontana az ajánlaton és nem biztos hogy vállalnám a közszolgálati adók, a retekklub vagy a csigatv (hörcsögtv) bámulását.

Ha érted, akkor már elavult.

(#122428) PuMbA válasza #20221952 (#122425) üzenetére


PuMbA
titán

Nem épp erre gondoltam, mivel senkinek nem kellene beszélned róla. Ha Film módban nézed a TV-t, jár a pénz. Ezzel a feladat "kivitelezhetetlenségére" céloztam viccesen. De hagyjuk :)

[ Szerkesztve ]

(#122429) mpo válasza PuMbA (#122428) üzenetére


mpo
veterán

Kezdesz gyanússá válni, nem lehet, hogy az rtings fizet neked havi 1 milliót? :D

Ha érted, akkor már elavult.

(#122430) direwolf válasza #20221952 (#122412) üzenetére


direwolf
őstag

Igen, lezártuk. Pontosan tudtam az előző posztommal is, hogy nem foglak tudni meggyőzni. Nem is erről szólt, de még ezt sem értetted meg...
Bocsáss meg, hogy reagálni mertem egy sértő beszólásodra, és ezzel egy ide nem illő vitát generáltam. Valószínűleg erősen fogalmaztam, de tudd ezt be annak, hogy félreértettem amit írtál. Ha így megfelel...

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#122431) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok egy kicsit off a kérdés.
Nézegettem a HDMI kábeleket mert szükségem van egy újra.
Mi a különbség az 1.3 illetve 1.4 vagy 2.0 között?

(#122432) mpo válasza Csabi1984 (#122431) üzenetére


mpo
veterán

Elég hosszú a magyarázat:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#122433) #20221952 válasza Csabi1984 (#122431) üzenetére


#20221952
törölt tag

Itt van egy magyar magyarázat.

(#122434) direwolf


direwolf
őstag

De ha nem vagyunk lusták, egy egyszerű felsorolás is bőven elég linkelgetés helyett. Főleg mivel elég sok a félreértés hdmi kábel ügyben. Ugyanis nem létezik olyan, hogy 2.0 kábel.

Ezek vannak:
Standard HDMI Cable – up to 1080i and 720p
High Speed HDMI Cable (340MHz) – 1080p, 4K 30 Hz, 3D and deep color
Premium High Speed HDMI Cable (18Gbit) - 4K 60Hz
Ultra High Speed HDMI Cable (48Gbit) – 4K, 5K, 8K and 10K at 120 Hz

Fontos megjegyezni, hogy ezek csak tanúsítványok, a csatlakozó kiosztása mindegyiknél azonos. A különbség csak gyártástechnológiai. Simán elképzelhető, hogy egy régi jobb minőségű standard kábellel megy a 4K 60Hz HDR (nekem is van ilyenem) Az egyetlen fizikai különbség az ethernet opció, amit nem igazán használ ki semmi.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#122435) AXisBOLD válasza #20221952 (#122386) üzenetére


AXisBOLD
addikt

sok minden miatt nem lenne értelme maradni valóban, de az nem egy ilyen kijelentés :)

kicsit túlreagáltad

off off

Aurea mediocritas

(#122436) Csabi1984 válasza mpo (#122432) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :)

(#122437) Csabi1984 válasza direwolf (#122434) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszönöm :)

(#122438) Tutu7030 válasza direwolf (#122434) üzenetére


Tutu7030
veterán

Igazad van, de nem árt az, ha meg vannak "címkézve" a kábelek. Nálam pl a PS4->"mezitlábas" HDMI->4k LG tv esetén nem engedte a HDR bekapcsolását. A kábelt lecserélve (HDMI2.0A jelölésű) rögtön elérhetővé vált a HDR bekapcsolás.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#122439) direwolf válasza Tutu7030 (#122438) üzenetére


direwolf
őstag

Úgy van. A címke (az alább felsoroltak) garanciát ad rá, hogy működik (már ha nem hazudik a gyártó), a többi szerencse kérdése.
Viszont a 2.0 és egyéb megjelölés önmagában nem jelent semmit. Általában rá szokták írni a hivatalos tanúsítványt is, ez csak egy "kiegészítő" infó.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#122440) #20221952 válasza AXisBOLD (#122435) üzenetére


#20221952
törölt tag

Lehet, de már nagyon elegem van a nem olvasok, inkább kérdezek típusból (nem csak itt), ennek rosszabb verziója a nem olvasok, inkább kérdezek, de a választ sem olvasom el. :W

Számos esetben van alap nélkül szidva termék vagy szolgáltatás csak azért, mert a vásárló, vagy az ügyfél nem nézett utána, hanem csak azt gondolta, hogy... aztán megvásárolja, vagy szerződést köt és amikor meg kiderül, hogy nem úgy van, ahogyan ő azt elképzelte, akkor még ő van felháborodva.

Nemrég is éppen a munka során kérdezte az ügyfél, hogy mit és hogyan kellene, részletes és kimerítő (már-már szájbarágós) választ kap, erre több héttel később jön, hogy nagyon nagy baj, mert bár az igaz, hogy le lett írva, hogy mit és hogyan csináljon, de a kapott választ nem olvasta el, viszont egy kellemes sörözés közben kapott "okos" tanácsokat, amiket megfogadott, de most emiatt a hatóság büntetésben részesíti, sőt a korábbi kedvezményeket is megvonják tőle és könyörög, hogy segítsenek rajta. Hát, most meg hogy a fenébe segítsek rajta? :F

[ Szerkesztve ]

(#122441) kokokka


kokokka
őstag

Kimondottan Samsung TV specifikus kérdés, bár nem konkrétan Samsung TV-ről :

Használ valaki Bluetooth billentyűzetet Tizen rendszerű TV-hez? Miket ajánlotok lehetőleg olcsóbb kategóriában, mert erre tényleg nem szeretnék sokat költeni. A BT egér is működhet a TV-n? Illetve hogy áll a Samsung (Q) az Air Mouse-hoz?

[ Szerkesztve ]

(#122442) mpo válasza #20221952 (#122440) üzenetére


mpo
veterán

Hozzá kell szoknod.
Kétféle ember van, az egyik elolvassa a kézikönyvet, a másik nem, csak próbálkozik az eszközzel, hátha sikerül.
Az első csoportba egy 74 éves barátom tartozik, a többiek a másikba.
Barátom feleségének felajánlottam a Redmi 4X leírását elolvasásra, szó szerint ezt mondta: Nincs az az Isten.
Feleségem szerint nem érthetően van leírva, itt valaki bölcsészek által fordított kézikönyvről beszélt.
Nem vagyok jogász, de sok jogszabályt kellett olvasnom, megtanulnom.
Ahhoz képest egy kézikönyv szépirodalom.

Ha érted, akkor már elavult.

(#122443) #20221952 válasza mpo (#122442) üzenetére


#20221952
törölt tag

Nem akarok hozzászokni és erre írtam, ha ez így megy ebben az országban, akkor nem akarok itt lenni sem.

Azzal még nem is lenne gond, ha próbálkozna, azt na bumm, nem sikerül. De - ahogy Te is írtad - azzal már igen, amikor a kudarcból levont következtetést az Internetet felhasználva rossz hírét kelti a terméknek, vagy szolgáltatásnak.

Továbbra is állítom, hogy más a helyzet akkor, amikor meg van az alapja a kérdezésnek, mint akkor, amikor fogalma sincs róla, csak szerinte egyszerűbb kérdezni. Az persze fel sem merül benne, hogy mi lenne akkor, ha mindenki csak kérdezne és a másikra várna...

[ Szerkesztve ]

(#122444) mpo válasza #20221952 (#122443) üzenetére


mpo
veterán

Van egy barátom (orvos), aki a kérdésére adott válaszomat sokallja, mert úgy mondom el, hogy megértse a lényeget és többet ugyanazt ne kérdezze.
Nem érdekli a lényeg, csak a hibaelhárítás, legyen az bármilyen műszaki cikk vagy szoftver.
Ettől még nem költözöm külföldre.
A drága pedagógusok és szülők elfelejtették a problémamegoldást megtanítani és ez nemcsak itt látszik, hanem akkor is, ha ügyet kell intézni.
Erről ennyit.

Ha érted, akkor már elavult.

(#122445) #20221952 válasza mpo (#122444) üzenetére


#20221952
törölt tag

Sok minden van számomra, ami indokolná az ország elhagyását, de ez nem az és egyéb okok miatt amúgy sem fog megvalósulni (sajnos).

[ Szerkesztve ]

(#122446) direwolf válasza #20221952 (#122443) üzenetére


direwolf
őstag

Most, hogy egy kicsit lehiggadtunk, vehetjük poénosra is :)

Íme egy fiktív sztori:
Le kell cserélned a TV-det. Mindegy milyen okból. Volt már jó pár TV-d, már nagyon régen nem tudnak meglepetést okozni az okostv funkciók sem, nemhogy az egyszerű kezelés. A kedvenc filmjeidet már évek óta gond nélkül lejátszotta minden előző modell. Sokat bújod a netet, olvasol reviewkat, a közösség hozzászólásait is átrágod, minden frankónak tűnik, megveszed a kiszemelt példányt. A beüzemelés gyerekjáték, a funkciók használata kis próbálgatással a korábbi tapasztalatok alapján simán megy. Aztán azt veszed észre, hogy némelyik filmednek nincs hangja. Kis debugolás után kiderül, hogy az összes DTS hangkódolású filmeddel gond van.

Tehát, józanul átgondolva szerinted melyik az életszerűbb szituáció?
1. google a barátod, de sajnos még túl friss a cucc, erről hirtelen nincs infó. Kérdezel a közösségtől, de ott is lukra futsz. Kérdezel a supporttól, megmondják, hogy így jártál. Közben neten is találsz megerősítést, a gyártó megszűntette a támogatást. Döhöngesz kicsit.
2. lázasan manuált bújsz, de pozitív megerősítést nem találsz. goto 1
3. minden vásárlás előtt áttúrod magad az új modell manuálján, összehasonlítod betűről-betűre az előzőekkel (még akkor is ha előtte más gyártótól volt TV-d), és profi módon rábukkansz a DTS kodek hiányára.

Ha a 3. pontot választod, akkor megelőlegezek egy Asperger szindróma diagnózist :DD

Bónusz:
Csalódottságod után felfedezed, hogy van egy eddig a TV-iden nem használt formátum amire véletlenül rányomva lejátssza. Örömödben elmondod a közösségnek. Az első hozzászóló kioktat, hogy ez benne van a manualban. :W

Bónusz plusz (csak hogy legyen egy gigaerős kontraszt):
Mutass egy mobiltelefon manualt, amiben részletesen benne van a készülék összes funkciójának érthető, részletes magyarázata. ;]

Csak azért írtam ezt le, hogy értsd, nem egészen az vagyok, akinek elképzelsz. Ez nem teljesen a Te hibád, az internet ilyen. :R

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#122447) Scale


Scale
őstag

Sziasztok!

Szüleim vettek egy Samsung UE55NU8052 típusú tvt és egyelőre nem sikerült behangolniuk rendesen, hogy a digitális csatornákat is megtalálja.
Sajnos én most nyaralok így normális net és eszköz illetve tudás hiányában nem tudok segíteni érdemben így ezért a ti segítségeteket szeretném kérni, amit elmondva vagy megmutatva nekik megtalálják a beállítást.
Eddig annyi, hogy csak analóg csatornákat talál a tv, míg a régebbi Samsung tv ugyanazon a koax kábelen minden rendben, míg atdugva nem megy az új tv-n. Gondolom semmi olyasmi nem lehet, hogy ez valamiért nem támogatja ezeket a digitális adásokat bármiféle kártya vagy ilyesmi nélkül (elvileg ilyen kártyaolvasos mizeriat kaptak hozzá).

Tudtok ebben segíteni, hogy esetleg mit ronthatnak el a beallitasban? Illetve esetleg milyen alapvető hiba lehet? Könnyen megtalálható helyen kell ezt beállítani?

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

(#122448) Otisz


Otisz
őstag

Sziasztok!

Akinek van QE65Q7F (a q7f a kényeg), tudna segíteni?
Kaptam hozzá azt a port replikátort vagy mi a hivatalos neve, rákötöttem egy külső vinyót, és akadva játszotta le a 4k-s tartalmat.
Egy egyszerűbb Sony ezzel gond nélkül megbírkózott...
Van valami trükkje?
:R

(OO[IIII][IIII]OO)

(#122449) hothead2


hothead2
tag

Sziasztok,

lenne egy olyan kérdésem, ami már évek óta problémát okoz, (vagy 10 éve kitaláltak egy olyat, hogy éjszaka az erős hangokat robbanás stb levágják) szóval ugyan ezt csinálja az összes samsung tv is alapból. Nekem egy d6500asom van. Tudja valaki, hogy lehet ezt kiiktatni? Nézek bármilyen műsort, videót, és mikor a tv úgy érzi "le kell vágnia a zajokat" a robbanások betöltik a szobát tompábban, a párbeszéd meg lecsökken harmadára, és nem értem. :) Várom a javaslatokat. Köszi.

(#122450) golya87 válasza hothead2 (#122449) üzenetére


golya87
őstag

Volt ilyen Samsungom is. Ez nem az automata hangerő és/vagy a térhangzás bekapcsolása okozza?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.