Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) KTU válasza babe98 (#2600) üzenetére


KTU
addikt

Valamelyik file manager alkalmazást kellene meghívnia / megnyitnia a Revout-nak.
pl. ez: MiXplorer vagy Google Play link

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2602) ssgt1981 válasza szabi__memo (#2599) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Nekem csak időszakos vásárlásokhoz kell. 10-100€/alkalom

[ Szerkesztve ]

(#2603) norbi2010


norbi2010
őstag

Sziasztok!

Egyelőre virtuális kártyát szeretnék Revolutban igényelni(fizikait érdemes?), amihez ugye minimum 10 euróval fel kell tölteni a fiókot. Transferwise-ra elutaltam 15 eurónyi forintot OTP számlámról, amit nyílván majd tovább kell küldeni Revolutba és ha minden igaz mehet is az igénylés. Kihagytam valamit, vagy ennyire egyszerű?

(#2604) CsodaPOK válasza babe98 (#2600) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

A zöld mentés gombra nyomva nekem megnyitja a beépített fájlkezelőt és a mappát kiválasztva tudom menteni a PDF-et.

(#2605) Oliverda


Oliverda
félisten

Nem túl biztató, ha igaz

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2606) DAndersen válasza MrPeekaboo (#2569) üzenetére


DAndersen
csendes tag

Tényleg MasterCard lett az új virtuális kártya. Kipróbáltam, igényeltem egyet, de sajnos ezt sem fogadta el a GPay az NFC-s fizetéshez :(
Járt már valaki sikerrel Magyarországról?

(#2607) eL Geri


eL Geri
őstag

Sziasztok!

Teljesen új vagyok ebben az egészben :) Csak kb. évi 3-4 alkalommal használnám az ingyenes csomag, virtuális kártyáját.

Kérlek erősítsetek meg, hogy nincs semmilyen rejtett, bujtatott költség? Pl. pár évente kártyadíj vagy ilyesmi?

Előre is köszönöm!

(#2608) Beniii06 válasza eL Geri (#2607) üzenetére


Beniii06
őstag

Nem tudok ilyesmi díjról standard, ingyenes kártya esetében. A Metál kártya/prémium számla viszont havidíjas.

"Got any other secret weapons?"

(#2609) mrrr74 válasza eL Geri (#2607) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Nincs semmi ilyesmi.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#2610) k2laci


k2laci
tag

Gyülekeznek a viharfelhők ! :Y

Biztonságban van a pénzünk a fintech bankoknál?

[link]

Mi zajlik a Revolut körül?

[link]

(#2611) xcsabo válasza MrPeekaboo (#2569) üzenetére


xcsabo
senior tag

Én próbáltam, a revolutról le is emelt 300 ft-ot, de hibát írt ki a gpay sajna - mobilon próbáltam.
Nem tudom miért nem lehet mobilon gpay-t aktiválni?!? Ez valami magyar sajátosság?

(#2612) fravik válasza k2laci (#2610) üzenetére


fravik
tag

Szerintem annak az 50ezer felhasználónak (legalább) a 80%-a csak és kizárólag nyaraláskor tölti fel a Revolut kártyáját, így nekik nem sok félni valójuk van.
Akik viszont nagy(obb) összegeket, huzamos(abb) ideig szeretnének Revolutnál vagy másik szolgáltatónál, mondjuk TW-nál tárolni, lehet érdemes elgondolkodni.
Nem árt óvatosnak lenni, de azért nem kell túlzottan parázni sem szerintem, ésszel kell használni ezeket a megoldásokat...
Ha a hazai és nemzetközi bankok végre észbe kapnának, valószínűleg a Revolut és egyéb Fintech cégek sem mennének ennyire. De valljuk be, ami a banki szektorban zajlik az a felhasználók/ügyfelek kizsigerelése... Nem véletlenül menekíti mindenki a pénzét a párna alá vagy olyan helyre, ahol nem kopasztják meg azért is, hogy ott tartja a pénzét.

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#2613) k2laci válasza fravik (#2612) üzenetére


k2laci
tag

Ezt mind igaz amit írtál, de pl. egy bank nemigazán teheti meg, hogy hatósági felhatalmazás nélkül egy ügyfé pénzét zárolja, addig a Revolut épp ezt teszi, ráadásul valami vizsgálatot elmeleget. Kissé szereptévesztésben lehetnek, mert ők max belső vizsgálatot végezhetnek, hatósági vizsgálatokra nincs jogosítványuk.

(#2614) fravik válasza k2laci (#2613) üzenetére


fravik
tag

Egyetértek, pont ezért nem vagy csak annyi pénzt célszerű rajta tartani, ami, ha több hónapra is zárolják a kártyát, nem fog fájni.
Mivel a bankot kötelezik a nemzetközi és helyi jogszabályok és nyilván sokkal több dolognak kell megfelelniük , valamint szigorúbb szabályok vonatkoznak rájuk, így természetes, hogy nagyobb biztonságban van náluk a pénzed hosszú távon. De a biztonság nem egyenlő azzal, hogy olcsó/megéri.

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#2615) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

Állítólag mostmár tényleg "hamarosan" jön a HUF-os és HRK-s bankkártyás feltöltés, már csak az utolsó simításokat végzi a rá állított csapat. "HUF & HRK will be added soon. The team is working on the final touches. We’re talking about base currency. Topping up with bank cards."

(#2616) Oliverda válasza MrPeekaboo (#2615) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem értem mi tart ezen ilyen sokáig, hisz HUF egyenleg már elég régóta van. Mindegy is, reméljük ez a soon nem olyan lesz mint a tavaly év vége.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2617) szabi__memo válasza Oliverda (#2616) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Vagy a tavaly év eleje

(#2618) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

Jut eszembe: Mi újság a Simple-en keresztüli felöltéssel, az még továbbra is ingyenes, vagy már nem, vagy még nem próbálta senki? Köszi

(#2619) oszy78 válasza sajti_pajti (#2618) üzenetére


oszy78
tag

Igen, továbbra is ingyenes.

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#2620) k2laci


k2laci
tag

Egyre több a Revolut károsult !

[link]

(#2621) sajti_pajti válasza k2laci (#2620) üzenetére


sajti_pajti
tag

sokan ezekre a számlákra kapták a fizetést és most nagy bajban vannak.

Hát bocs, de megérdemlik.
Mellesleg nekem párszáz euróm van ott és békében költöm, ha kell.

(#2622) gzbotii válasza sajti_pajti (#2621) üzenetére


gzbotii
veterán

Miért is? Ha olyan pénznemben jön a fizetés, amivel fel lehet tölteni a Rev accountod, akkor nem értem, hogy hol a baj... Főleg, hogy olcsóbb, mint egy bank. Egyéb kényelmi funkciókról nem is beszélve.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2623) Oliverda válasza gzbotii (#2622) üzenetére


Oliverda
félisten

A linkelt kép alapján az arc kriptokereskedésre használta a számlát.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2624) gzbotii válasza Oliverda (#2623) üzenetére


gzbotii
veterán

Én úgy általánosságban mondtam, nem egy egyedi esetre.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2625) Oliverda válasza gzbotii (#2624) üzenetére


Oliverda
félisten

Biztos akadnak még gondok a Revoluttal, de azt nehezen tudom elképzelni, hogy minden szükséges dokumentum benyújtása után ez legyen a végkifejlet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2626) _ATi_1 válasza Oliverda (#2623) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szerintem ez nem kellene, hogy gondot jelentsen, mivel elvileg lehet erre használni a revolutot.

(#2627) Oliverda válasza _ATi_1 (#2626) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem arra céloztam.

Nem tudjuk a történet részleteit.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2628) sajti_pajti válasza gzbotii (#2622) üzenetére


sajti_pajti
tag

Már korábban leírtam, nem fogom ismételni magam. A történések engem támasztanak alá.

(#2629) gzbotii válasza sajti_pajti (#2628) üzenetére


gzbotii
veterán

Ok.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2630) mazsi válasza k2laci (#2613) üzenetére


mazsi
senior tag

Alaposan tévedsz, mert egy bank is bármikor zárolhatja a számlád. A Revolutnál most pont olyan vizsgálat folyhat ami miatt a bankod, vagy a felettes hivatal is értesítéssel egyidőben zárolhatja a pénzed.
Az már más kérdés hogy kötelesek tájékoztatni a vizsgálat várható idejéről, és a folyamat állásáról bármikor - ami a Revolutnál normál üzletmenetben sem volt gördülékeny :(

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#2631) #33403648


#33403648
törölt tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2633) Oliverda válasza #33403648 (#2632) üzenetére


Oliverda
félisten

Legalább elolvastad volna...

”A 2017 júniusában hatályba lépett pénzmosás és terrorizmus-finanszírozás elleni törvény (Pmt.) előírása szerint a magyarországi hitelintézeteknek legkésőbb idén június 26-ig teljeskörű ügyfél-átvilágítással kell rendelkezniük valamennyi ügyfelükről.

Ennek így mi köze a Revoluthoz?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2634) brainticket válasza #33403648 (#2632) üzenetére


brainticket
aktív tag

Szokásos idióta hatásvadász pénzcentrumos címadás.

(#2635) #33403648 válasza Oliverda (#2633) üzenetére


#33403648
törölt tag

Azert, hogy eszrevedd :)

(#2636) babe98 válasza oszy78 (#2619) üzenetére


babe98
csendes tag

Szia! ezt tapasztaltból írtad? Inkább úgy kérdezem, hogy vezettettél már vissza ebben a hónapban és tényleg nem számoltak rá díjat? (Én utoljára februárban próbáltam, akkor még tényleg ingyen volt, de azóta nem mertem kipróbálni :-))

(#2637) redst4r válasza babe98 (#2636) üzenetére


redst4r
tag

Én is töltöttem vissza márciusban és nem számoltak fel díjat.

(#2638) oszy78 válasza babe98 (#2636) üzenetére


oszy78
tag

Igen, már kétszer is töltöttem vissza, utoljára tegnap, ami ma már látszik is zárolva teljes összegben levonás nélkül a célszámlán.

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#2639) Fandango


Fandango
veterán

Ez egy jó funkció! :C

Lehet vele nyerészkedni.

(#2640) sajti_pajti válasza oszy78 (#2638) üzenetére


sajti_pajti
tag

Igen, közben megkerestem a legfrissebb Simple kondilistát és 2020.02.29-ig (vagy visszavonásig) meghosszabbították a díj elengedést.

(#2641) babe98 válasza sajti_pajti (#2640) üzenetére


babe98
csendes tag

Ha jobban megfigyeled a díj elengedésére vonatkozó megjegyzés a visszatöltésre nem vonatkozik. A korábbi kondi listákban sem volt ott és a legfrissebb listában sincs ott a csillag a visszatöltési díjnál.
Szóval rejtély, hogy miért engedték el eddig is, de ezek szerint megmaradt ez a jószokásuk :-)

(#2642) babe98 válasza Fandango (#2639) üzenetére


babe98
csendes tag

Igen jónak tűnik elvileg. Csak a gyakorlattal van egy kis bibi: HUF->EUR váltásnál nem tudsz normális árfolyamot beállítani, mert csak 4 tizedesig lehet állítani az értéket. (1 Ft-ra = 0,0030E, vagy 0,0031E vagy 0,0032E-t tudsz beállítani, ami sorban 333,33 Ft/E ; 322,58 Ft/E ; 312,5Ft/E árfolyamnak felel meg....)

Esetleg dollár, euró meg svájci frank között lehet vele ugrálni kellő odafigyeléssel...

(#2643) szabi__memo válasza babe98 (#2642) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Erre mondjuk szerintem nem gondoltak.
Ha valaki aktív a blogon érdemes lenne jelezni nekik...

(#2644) istvanszucs


istvanszucs
tag

Sziasztok!

Aki már gyakorlatban kipróbálta, Revolut EUR számla feltöltéséhez a Transferwise jobb vagy a Simple-os trükk?

(#2645) Gabócza válasza istvanszucs (#2644) üzenetére


Gabócza
senior tag

A Curve.

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#2646) Agony


Agony
aktív tag

Sziasztok!

Abszolút kezdő/amatőr kérdésem lenne felétek, de teljesen új számomra ez a Revolut világ.

Garmin órám van, amiben a Garmin Pay funkcióval lehet(ne) NFC-vel fizetni, ha lenne magyar bank ami támogatja, de természetesen nincs... viszont a Revolutnál engedélyezte, hogy a kártyájukat használja az óra, így gondoltam teszek egy próbát.

Feltettem az appot, beregisztráltam, csináltam is benne egy EUR meg egy HUF fiókot, viszont feltölteni nem tudom, így kártyát se tudok aktiválni. A kártyanyitásnak 10 EUR feltöltés a feltétele, amihez fel is vettem két bankkártyámat is, hogy megcsinálom, de egyikről sem engedi. Mindkettőnél az a hiba hogy a 10 EUR feltöltéssel túllépem a 24 órás feltöltési keretet. Gondoltam töltök rá két kártyáról 5-5 EUR-t, de arra meg azt írja, hogy 10 EUR a minimum.

Van erre esetleg valami megoldás vagy marad az átutalás?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,
Levi

Start with a whisper, end with a scream!

(#2647) KTU válasza istvanszucs (#2644) üzenetére


KTU
addikt

Revolut feltöltése:

Simple visszatöltés ingyen van, HUF --> HUF, de több nap,
ha nem sürgős és elég 65000 Ft / hó.
Legutoljára februárban használtam, vasárnap feltöltöttem és pár perc múlva vissza, csütörtök majdnem délben jelent meg a pénz Revolut-on.

Transferwise-ra is elkel juttatni a pénzt, kártyás feltöltésnek is ára van, utalásnak is, kivéve ha ingyen utalsz.
Itt át kell váltanod valamire ami szintén nincs ingyen, utána már ingyen van a Revolut-ra az áttöltés, de ha HUF kell, megint váltanod kell Revolut-tal.

De ahogy írták, Curve kártya közbeiktatásával, olcsó és gyors is,
de ne hétvégén csináld!

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2648) zseko válasza KTU (#2647) üzenetére


zseko
veterán

A Revolutra és a Transferwisera is vonatkozik, hogy hétvégén nem érdemes váltatni velük?

HR24.hu

(#2649) ghostie válasza zseko (#2648) üzenetére


ghostie
tag

Ukrajnában van esetleg tapasztalata kártyás vásárlás, de leginkább költségmentes ATM pénzfelvétel tekintetével Revoluttal?

(#2650) Dluinet válasza zseko (#2648) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mindenki drágábban vált hétvégén

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.