Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) kukac7 válasza Rage47 (#2898) üzenetére


kukac7
tag

igen, nalam is mostansag csinalja.
bar nekem ios is public betan van.
ilyenkor mindig felrakom a nem beta appot, majd vissza a betat.
a jelkod utan hal le az app.

(#2902) snipr válasza Foobar (#2886) üzenetére


snipr
aktív tag

Most elindítva az appot már meg tudtam csinálni... feltöltöttem a személyit még egyszer (azt mondta a jogsit már nem fogadja el, úgyhogy töltsek fel másikat, az nem számít, hogy eddig sem az volt), aztán meg is jött a "great news", miszerint sikeresen ellenőrizték az adataim :DDD

(#2903) petir válasza hadam98 (#2887) üzenetére


petir
senior tag

" be lehet állítani mindent például minden vásárlásnál rakjon félre x összeget hogy spórolj y termékre.
"

Ezt a spórolós dolgot a MagNet Bank tudja , kerekíti a vásárlásaid végösszeget és elkülöníti.

(#2904) mekkGyver válasza petir (#2903) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Nekem az tetszene, ha lehetne bizonyos tranzakciók után az összeg bizonyos százalékét félretenni egy külön zsebbe. Pl. tankolások után x%. Amit mondjuk nem fájna annyira szervízre köleni...

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#2905) hadam98


hadam98
senior tag

Azt lehet tudni mennyi idő mikor kapok béta hozzáférést?
Jelentkeztem ma a bétára.

És mennyit lehet biztonságosan feltölteni a revolutra? Vagy teljesen megbízható?

[ Szerkesztve ]

(#2906) kukac7 válasza hadam98 (#2905) üzenetére


kukac7
tag

nem emlekszem, par nap, het, nem tudom.

(#2907) Snowglobe18


Snowglobe18
újonc

Valaki meg tudná mondani, hogy ezt a brexites adatmegadást, lehet-e scannelt képpel is megoldani, mert az én telefonom kamerája tök szar és nem fogadja el az app. az azzal készült képet. Korábban lehetett jpg-ben vagy pdf-ben is feltölteni a képet. Most miért nem lehet? Chateltem velük azt írta a gyerek, hogy cseréljek készüléket. Aranyos. :)

(#2908) nutfile válasza hadam98 (#2905) üzenetére


nutfile
aktív tag

ez egy tavalyi akcio volt es csak az elso 1000 jelentkezot vettek be. nem fuznek hozza nagy remenyeket, de proba cseresznye

(#2909) hadam98


hadam98
senior tag

Köszönöm

Mennyi a biztonságos összeg amit fel lehet rakni a kártyára? Vagy megbízható?
Jelenleg én transferwise-al használok feltöltésre de már meg rendeltem a Curve kártyát is azzal elvileg jobb lesz.

Mikorra várható a forint feltöltés?

(#2910) hedgehog válasza hadam98 (#2909) üzenetére


hedgehog
senior tag

Én általában 100 ezer Ft-ot tartok rajta, eddig a max 300eFt volt.

A HUF feltöltést évek óta ígérik, tavaly(!) április óta pedig folyamatosan "mostmár tényleg mindjárt ittvan".

-- aka p3d3str1an

(#2911) hadam98 válasza hedgehog (#2910) üzenetére


hadam98
senior tag

Te hogy töltöd fel?
Fel töltöd euróba a revolutra majd forintba átváltod revolut keresztül?

(#2912) ghostie válasza hadam98 (#2911) üzenetére


ghostie
tag

Miért akarja mindenki rögtön visszaváltani forintra a feltöltött devizát? Ennek csak folyamatos forint erősödés esetén lehetne értelme, de ez már jó ideje nem igaz.
Én azt a módszert szoktam választani, hogy amikor erős a forint akkor töltök és általában abba a devizába (TW-vel vagy Curveval) ami a Ft-hoz képest a leggyengébb. Múlt héten például 274 Ft-ért vettem USD-t most 286 FT-ért tudnám eladni.. de nem fogom, jó helye van USD-ben.

(#2913) hadam98 válasza ghostie (#2912) üzenetére


hadam98
senior tag

Jogos én se váltottam még be lehet csak bizonyos összeget fogok forintra.
Ma fog meg jönni transferwise-ról a másik adag pénz aztán ki próbálom. Ha Magyarországon akarom használni úgy is át váltja ugyan úgy mint ha én váltanám át alkalmazáson keresztül az eurót nem?

(#2914) ghostie válasza hadam98 (#2913) üzenetére


ghostie
tag

Igen, ugyanúgy vált tranzakciónként is mintha előre váltanál.

(#2915) gzbotii válasza ghostie (#2912) üzenetére


gzbotii
veterán

...mert használni akarja, hogy vegyen Rev kártyával tepertős hatszöget a Lidlben vagy tankolni az ÖMV-nél?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2916) ghostie válasza gzbotii (#2915) üzenetére


ghostie
tag

Tökéletesen lehet EUR (vagy USD vagy bármilyen) egyenleggel is FT-ban (sőt bármilyen devizában) vásárolni...
Onnan kellene ezt az egészet nézni, hogy a Rev szempontjából Mo is ugyanolyan ország mint bármelyik másik.. vagyis ahogy Horvátországban lehet kunában fizetni annélkül, hogy lenne előre átváltva, itt is használható előre átváltott Ft nélkül.

(#2917) brainticket válasza ghostie (#2916) üzenetére


brainticket
aktív tag

csak hétvégén pl. váltási felárral vásárolsz.

(#2918) gzbotii válasza brainticket (#2917) üzenetére


gzbotii
veterán

+ DCC

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2919) ghostie válasza gzbotii (#2918) üzenetére


ghostie
tag

Igen, a hétvégi felár valós, amiatt tényleg érdemes valamennyi Ft-ot tartani. DCC-vel még nem találkoztam Mo-n, bár biztosan van. Külföldön ahol előjött, mindig megkerülhető volt.

(#2920) kásás


kásás
tag

Ha valakit érdekel, hétvégén Szlovákiában Poštová banka ATM-ből vettem fel eurót.
Magyar nyelv is választható és semmi +DCC konverziós trükközés!
A bank semmi plusz költséget nem számolt fel.

(#2921) hedgehog válasza ghostie (#2919) üzenetére


hedgehog
senior tag

igen, elsősorban a hétvégi felár miatt váltok előre, de nem sokat, forintban max 20-30ezer szokott lenni, a többi EURban van

-- aka p3d3str1an

(#2922) hedgehog


hedgehog
senior tag

Sajna a Google Pay képesség nem felhasználóhoz van kötve, hanem kártyához.
Az áprilisban lejáró kártyám helyett kapott új kártyámon már nem aktiválható a szolgáltatás, kénytelen leszek visszatérni a vacak magyar megoldásokhoz. :(

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#2923) sparks válasza hedgehog (#2922) üzenetére


sparks
senior tag

Nekem egy virtuális kártya van beállítva Google Pay alá. Nem tudom mennyit lehet belőle kérni, de érdemes azzal is próbálkozni (nekem van 2 + 1 megsemmisülős - igaz én előfizetős vagyok).

(#2924) hedgehog válasza sparks (#2923) üzenetére


hedgehog
senior tag

Hát, most van egy, de az visa. Lehetne még kérni, de az fizetős... nem tudom megéri-e az 5€-t a kockázat, hogy az sem fog menni.
A vicc az egyébként, hogy a Revolut helpjében azt írják, hogy csak fizikai kártya megy GPayjel :)

Egyébként futottam egy kört a supporttal is, de ők is azt mondták, hogy véletlenszerű melyik kártya kerül bele abba a beta csoportba amelyik támogatja, manuálisan meg nem tudják ők beletenni, szóval lutri.

-- aka p3d3str1an

(#2925) hedgehog válasza hedgehog (#2924) üzenetére


hedgehog
senior tag

Persze egyszerélünk alapon kipróbáltam... 6€ volt, de ezt sem lehet GPay alá tenni.

Szerintem a Hungary-n bukik el a dolog, eleinte még elcsúszott, de már nem fog. Muszáj lesz megvárni míg hivatalosan is támogatják az országot.

-- aka p3d3str1an

(#2926) sparks válasza hedgehog (#2925) üzenetére


sparks
senior tag

Ez szomorú, nekem jövő nyáron jár le ez a virtuális...

(#2927) nutfile válasza hedgehog (#2925) üzenetére


nutfile
aktív tag

mivel sehogy nem tudtam megoldani, hogy bekerüljek a gpay-t használók közé, ezért én a Garmin órámmal más utat járok.
a garmin pay - bármiféle trükközés nélkül - tökéletesen működik a revolut mc kártyákkal
(ha meg telóval akarok fizetni, akkor ott a granit pay)

[ Szerkesztve ]

(#2928) hedgehog válasza nutfile (#2927) üzenetére


hedgehog
senior tag

Én is visszatérek a KH-féle mobilfizetéshez, csak sajna a GPay sokkal jobb volt, egyrészt nagyságrendekkel gyorsabb (még szinte csak közelítettem a terminál felé a telefont, már létrejött a tranzakció), másrészt az 5KHuF feletti fizetéseknél is elég volt csak ujjlenyomattal unlockolni a telót, nem kellett kódokat megadni mint a KH-nál (bár talán a Simple is így működik, lehet hogy azzal is futok egy kört, az előző telefonommal az kínszenvedés volt, de hátha ezzel már jó lesz)

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#2929) hadam98


hadam98
senior tag

Az Apple Pay támogatás kéne nekem de sajnos nagyon kevés támogatja itt Magyarországon. Magyarországon csak külföldi kártyával lehet használni (Monese) ez állítólag a magyar bankok miatt van. Idén ha minden igaz el jut hozzánk is a támogatás legalábbis több új országba ígérik a be hozatalát. Sajnos még a Revolut sem támogatja de olvastam hogy hamarosan támogatva lesz az is. Ezek a bankok által nyújtott alkalmazások közelébe se érnek se a Google se az Apple pay-nek, egy ujjlenyomat és fizettél is gyakorlatilag mindenhol.

(#2930) Krix válasza nutfile (#2927) üzenetére


Krix
őstag

Én is garmin miatt regisztráltam, de kártyám még nincs. Csak mc-vel megy a garmin? Az meg csak a havidíjas opcióban van ha jól látom.

A saját bankom támogatja a fitbit pay-t, úgyhogy valószínűleg lesz garmin is majd valamikor.

If it is not broken then don't fix it!

(#2931) hedgehog válasza Krix (#2930) üzenetére


hedgehog
senior tag

én most rendeltem ezt a cserekártyát ami nem Pay-képes (újként), és MC jött, szerintem van esélyed neked is rá

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#2932) Dluinet válasza hadam98 (#2929) üzenetére


Dluinet
nagyúr

erre nem vennék mérget, hogy nálunk a következő években lesz Apple Pay vagy GPay.
Talán 5 éven belül lesz.

Az euró bevezetés is 2007 óta csúszik és már le is mondtak róla.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2933) hadam98 válasza Dluinet (#2932) üzenetére


hadam98
senior tag

Ez a magyar bankok hülyesége hogy nem fejlődnek
Amúgy ha valakinek küldök pénzt és revolutos ő is egyből meg jön a pénz?

[ Szerkesztve ]

(#2934) KurtCobain válasza hadam98 (#2933) üzenetére


KurtCobain
őstag

Igen.

Mmm'kay?

(#2935) Krix válasza hedgehog (#2931) üzenetére


Krix
őstag

Köszi, akkor ez lesz első körben.

If it is not broken then don't fix it!

(#2936) Rage47 válasza hadam98 (#2929) üzenetére


Rage47
veterán

Sajnos a Revolutnál is csak akkor lesz elérhető az Apple Pay, ha egy rendes banknál már bevezették az adott országban. Tehát hiába lesz APay a Revolutnál, nálunk nem fog működni, mert nem vezették még be a régiónkban.

(#2937) hadam98 válasza Rage47 (#2936) üzenetére


hadam98
senior tag

Miért ne működne? Monese is működik az országunkban

(#2938) royslade válasza hadam98 (#2937) üzenetére


royslade
tag

Így bizony... :)
Egy képernyőfotó az Apple Watch-omról...

(#2939) oszy78 válasza Krix (#2930) üzenetére


oszy78
tag

Egyelőre csak Revolut Mastercardot támogat a Garmin.
Ezen az oldalon ellenőrizhető melyik bank melyik kártyája az amivel működik: [link]

Amikor én tavaly nyáron igényeltem Revolut kártyát VISA-t kaptam és a virtuális kártyáim is VISA kártyák.
Ősszel feleségem már Mastercardot kapott, neki működik is a Garmin Pay.

Nekem egyelőre régebbi, Pay nélküli Garmin órám van, de ha újabbra cserélném, akkor valahogy lecserélhető a mostani Revolut VISA kártyám Mastercardra anélkül, hogy fizetősen újat kellene igényelnem?

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#2940) gzbotii válasza oszy78 (#2939) üzenetére


gzbotii
veterán

Azt inkább nem is kommentálnám, hogy Grúzia, Bulgária, Románia, Kazahsztán rajta a listán, de Magyarország nem..
Érdekes módon, Apple és Google Pay is megy Ukrajnában, ami bár 42 millió lakosú ország, de a GDP-je a Magyarországi 80%-át éri el :U

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2941) szabi__memo válasza gzbotii (#2940) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Csak mert mi nem akarunk ilyen társasághoz tartozni ;]

(#2942) Agony válasza Krix (#2930) üzenetére


Agony
aktív tag

Az ingyenes virtuális MC kártyával is megy a Garmin Pay (Fenix 5 Plus Sapphire), de pár hét használat után kértem inkább fizikai kártyát (dombornyomott MC), hogy legyen PIN és készpénz felvétel lehetőség is. Ezzel is tökéletesen működik. Díja ennek sincs, talán a szállítás volt 5 EUR és egy héten belül megjött.

Start with a whisper, end with a scream!

(#2943) royslade válasza hadam98 (#2933) üzenetére


royslade
tag

Igen, szinte azonnal átkönyvelődik. :)

(#2944) hadam98


hadam98
senior tag

Köszönöm akkor azt hiszem másnak is lesz a családba.
Egyébként én is Mastercardot kaptam valószínűleg most már csak ezt kap mindenki, a virtuálist 2 napja igényeltem az is az.
Aki nem rég regisztrált mindenkinek ingyenes kártyája lehet hogy ha másik személytől regisztrál, akinek kell ingyenes kártya akkor én is tudok adni linket amivel lehet igényelni.

Még 4 napig tudok adni ingyen kártyát :)

[ Szerkesztve ]

(#2945) UHHH válasza mekkGyver (#2872) üzenetére


UHHH
senior tag

Sziasztok!

"Meg volt egy Simple trükk is, de szerintem azt már kivédte az OTP."

Szerintem meg még áprilisban is
tökéletesen és ingyenesen működik a Simple visszavezetés, ne terjesszünk már valótlanságokat.
Szerintem én tapasztalatból beszélek, nem csak kitaláltam, hogy megy a dolog.

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#2946) oszy78 válasza UHHH (#2945) üzenetére


oszy78
tag

Én is meg tudom erősíteni. 2 napja töltöttem vissza, ma már látszik zároltként a cél kártyán a teljes összeg (most nem Revolutra töltöttem vissza).

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#2947) kásás válasza hedgehog (#2922) üzenetére


kásás
tag

Szia! Megkérdezhetem, hogy az új kártyát igényelni kell vagy automatikusan küldik? Költsége volt az új kártyának?

[ Szerkesztve ]

(#2948) hadam98 válasza UHHH (#2945) üzenetére


hadam98
senior tag

Mennyi időt vesz igénybe? Hogy működik hogy azzal töltsem rá a pénzt?

(#2949) hedgehog válasza kásás (#2947) üzenetére


hedgehog
senior tag

Amikor már csak egy hónap van hátra a lejárat végéig (pontosabban 28 nap), akkor megjelenik egy Replace Card menüpont a kártyánál, arra rányomva elvileg ingyenesen küldik.
(nálam máshogy működött, mert én félreértettem a helpet, ezért a customer supporttal küldettem magamnak egyet :B )

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#2950) UHHH válasza hadam98 (#2948) üzenetére


UHHH
senior tag

Elsején feltöltöttem a simple-met, majd átpattintottam róla a revolutra, ma meg már itt van a revoluton az összeg, hiánytalanul. Le van írva itt a fórumon sokszor, a lényeg, a huf kártyádról a simple virtuálisra raksz maximum 65 000 Ft-ot, majd azt visszavezeted a Revolut kártyádra. Appból kell!

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.