Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) Vasinger! válasza Dluinet (#2291) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi szépen, nagyon remélem hogy az enyém is megérkezik a jövő hét elején. :K

Madwe:

3 nap? Az még belföldi postát tekintve is gyors. :Y

MrPeekaboo:

Miért lenne baj ekkora összeg küldésével? Van valami felső limit rá? Hitelesített fiókkal rendelkező felhasználónál miért ne engednék?

(#2302) Madwe válasza Vasinger! (#2301) üzenetére


Madwe
nagyúr

Pémzmosásra gyanakodnak, s miután ellenőrzéseknél őket baszogatnák, elébe mennek a problémáknak.

(#2303) Laox válasza Madwe (#2302) üzenetére


Laox
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

(#2304) DavidQ válasza Madwe (#2302) üzenetére


DavidQ
tag

Eladtam a kocsimat, ezáltal került hozzám a pénz a napokban. Ezt gondolom elfogadnák a pénz "forrásának". Adásvételi szerződéssel, illetve banki utalás bizonylatával is tudom igazolni a pénz eredetét. Nem szeretném a forintban tartani az összeget, ígyis-úgyis eurót vennék belőle. (És hát, a pénzváltók rendesen megsarcolnák ezt az összeget.) Akkor már inkább Revoluton tartanám, hogy a mindenkori középárfolyamon tudjam kezelni a pénzt. Ha esetleg fentebb megy az euró ára még nyerek is rajta.

Dluinet: Köszi, ez a TW szimpatikusnak tűnik. Ott még nem vagyok regisztrálva. Ha jól látom már valaki le is írta hogy hogyan lehet megoldani hogy az első tranzakció díjtalan legyen, csak akkor még nem tartottam fontosnak. :D

[ Szerkesztve ]

Nem minden kínai szirszar szar!

(#2305) Oliverda


Oliverda
félisten

Az ingyenes alapcsomagban van mód kicserélni a virtuális kártyát?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2306) bg24 válasza Oliverda (#2305) üzenetére


bg24
csendes újonc

igen. egyszer gyanus volt a netes fizetés és törültem a kártyát. majd létrehoztam egy másikat.
a kártya sarkában van 3 pont oda bökj.

(#2307) Oliverda válasza bg24 (#2306) üzenetére


Oliverda
félisten

:R

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2308) laszak


laszak
tag

Most adtam hozzá a Curve kártyámat Revoluthoz.
- Másnál is kézzel kellett hozzáadni?
- azt vettem észre, hogy Revoluton belül ez a kártya hol PLN, hol EUR, valamikor pedig GBP-t mutat, kell ezzel foglalkozni?

[ Szerkesztve ]

(#2309) ghostie válasza laszak (#2308) üzenetére


ghostie
tag

Igen, én is észrevettem, hogy volt olyan amikor PLN-nek detektálta a Revolut GBP helyett. Más változást nem éreztem, ugyanúgy váltott mint korábban.

(#2310) Vasinger! válasza laszak (#2308) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mitől jobb ez a Curve kártya azon kívül amit a Revolut biztosít? (mondjuk ingyen ha szerencsés vagy)

(#2311) Dluinet válasza Vasinger! (#2310) üzenetére


Dluinet
nagyúr

forintodból egyből USD-t csinál
ha nincs a képletben a forint akkor a Revolut a nyerő

A Curve tud olyat, hogy az összes bankkártyádat berakod alá, így csak a Curve kártyádat kell magaddal vinned.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2312) sajti_pajti válasza Dluinet (#2311) üzenetére


sajti_pajti
tag

VAN már külön Curve topik, ez itt már OFF.

(#2313) nutfile válasza sajti_pajti (#2312) üzenetére


nutfile
aktív tag

miért lenne off? több lehetőség összehasonlítása szvsz inkább ide jöjjön

(#2314) instantwater válasza nutfile (#2313) üzenetére


instantwater
addikt

FinTech topik is van, pont erre.

(#2315) Vasinger! válasza Madwe (#2302) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Esetleg tudja valaki, hogy újdonsült Revolut tulajnak mennyi lehet ez a max összeg amit rá lehetne utalni elsőre?

Kb. 1000-1500 EUR-ót gondoltam elsőre küldeni rá, ez mennyire számítana soknak? Fontos lenne, hogy ne zárolják a számlámat emiatt.

(Rákérdeztem a supporton, sajnos nem publikus adat, de hátha van valakinek már tapasztalata ezzel)

[ Szerkesztve ]

(#2316) ghostie válasza Vasinger! (#2315) üzenetére


ghostie
tag

Nekem most kb. 2000 EUR van rajta, de nem egyből utaltam ennyit.. 100-200e Ft-os utalásokal töltöttem meg persze folyamatosan költöttem is róla, soha nem volt gond belőle.

(#2317) CsodaPOK válasza Vasinger! (#2315) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

3000 EUR volt a legnagyobb összeg, amit eddig egyben feltöltöttem (saját nevemen lévő magyar ft kártyával). Nem szóltak semmit.

(#2318) Fandango


Fandango
veterán

Revolutnál kezdenek belehúzni. Van még remény forint alapú töltésre.

Join Revolut's Licensing Machine

(#2319) goldister


goldister
tag

Ez érdekes. Idáig volt. Szerintetek?

(#2320) Rage47 válasza Fandango (#2318) üzenetére


Rage47
veterán

Azt mondták, hogy lesz HUF feltöltés, csak nem a közeljövőben.

(#2321) #33403648 válasza Rage47 (#2320) üzenetére


#33403648
törölt tag

Mar sokszor mondtak sok mindent. Egyebkent kuld el legyszi a hivatkozast privatban ami alapjan ezt irtad. Koszi

(#2322) #33403648 válasza goldister (#2319) üzenetére


#33403648
törölt tag

Nalam ok

(#2323) zsoltex70


zsoltex70
csendes tag

Nálam a Revolut árfolyam grafikonja vagy 2 hónapja nem tölt be, pedig közben jött frissítés is az appnak :( milyen egyéb, átlátható appot ajánlatok az árfolyamok követésére?

(#2324) brainticket válasza zsoltex70 (#2323) üzenetére


brainticket
aktív tag

próbáltad újra rakni az app-ot?
amúgy meg XE: https://www.xe.com/apps/
Nekem XE pro van, lehet csak abban van diagramos árfolyam

(#2325) Reinkz


Reinkz
senior tag

Valaki vett fel unicredties automatából forintot?
Jol megszívatott 19k akartam folvenni es 55fontal(19,8k) val beterhelt.

Lehet én neztem el vmit, de nem volt egyértelmű, hogy mibe fog vonni.

(#2326) brainticket válasza Reinkz (#2325) üzenetére


brainticket
aktív tag

Az alap hogy mindig a helyi valutában veszel vel pénzt, vagy vásárolsz, nem engeded a DCC-t.
https://en.wikipedia.org/wiki/Dynamic_currency_conversion

(#2327) nutfile válasza instantwater (#2314) üzenetére


nutfile
aktív tag

összekevertema topikokat, azt hittem abban vagyok...
(de az egy másik fülön volt)

(#2328) brainticket válasza goldister (#2319) üzenetére


brainticket
aktív tag

A német fórumon volt valakinek ilyen próblémája, azt írta a support hogy azért dob hibaüzenetet mert 30 napon belül maximum 6 virutális kártyát lehet létrehozni és törölni.

(#2329) 1eske


1eske
tag

Honnan tudom meg, hogy sikerült aktiválni az újonnan érkezett kártyámat? Fizettem vele boltba, de nem tudom, hogy sikerült-e aktiválnom vagy sem.

(#2330) KTU válasza 1eske (#2329) üzenetére


KTU
addikt

Ha fizettél a kártyával, aktív.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2331) Reinkz válasza brainticket (#2326) üzenetére


Reinkz
senior tag

Igen éreztem, hogy én rontottam el, mert képernyőn 55font szerepelt meg valami hatalmas 250 000ft ez tévesztett meg, következőre figyelmesebb leszek

[ Szerkesztve ]

(#2332) madrac válasza Reinkz (#2331) üzenetére


madrac
őstag

ezek szerint nem volt 19K forint felvét opció, amennyit kiakartál venni? laikusként kérdezem.

(#2333) pomk


pomk
őstag

Apuval készítettünk egy ilyen táblázatot, oszt azt köllött.. :DDD

Szóval nagyon ráértem, és végeztem egye tesztet. A cél az volt, hogy a Monzo kártyámon 10£ jelenjen meg a tranzakció végén. Két "feltöltési" lehetőséget teszteltem:
1. TW -> Monzo közvetlen feltöltés TW alkalmazásból
2. Revolut top-up Ft hitelkártyáról közvetlenül (Curve nélkül), majd -> Monzo bank transfer Revolut alkalmazásból

Az utalás mindkét esetben 01.28.-án történt, bár az 1. napközben a 2. pedig este így adódhat némi eltérés az árfolyam különbözetből, de szerintem ez elhanyagolható. Majd ma megnéztem a számlatörténetet a bankomnál, mert gondoltam hogy a 2 esetben várható hogy többet fognak végül könyvelni mint az utalás napján történt levonás. Az alábbi táblázat szerint alakultak a költségek:

Konklúzió: bár Revoluttal kicsit macerásabb az átutalás, még mindig olcsóbb, mint TW-vel.
Amint megérkezik a Curve kártyám, készítek majd egy olyan tesztet is, amiben a Revolut-ra Curve káryáról fogok top-upolni úgy, hogy a Curve alá lesz beillesztve a Ft hitelkártyám. Ott várhatóan még nagyobb lesz majd a különbség a TW -> Monzo verzióhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#2334) #33403648 válasza pomk (#2333) üzenetére


#33403648
törölt tag

Koszi, ugyes! 👍👍👍

(#2335) Madwe válasza pomk (#2333) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez alapján jobban jött ki a saját bankod váltása fontra mint a tw :F hiszen a revolut topup az fontban történt gondolom?
Akkor a twnek nemhogy a curvehöz képest nincs értelme, de amúgy sem :D? Illetve ha a levont összeg fix, akkor abban az esetben lehet értelme, ha nagyobb összeggel dolgozik az ember...

[ Szerkesztve ]

(#2336) pomk válasza Madwe (#2335) üzenetére


pomk
őstag

(#2334) patros
Köszi!

(#2335) Madwe
Igen, fontban történt a top-up.
Van értelme és haszna, csak nem nekünk, itthon és nem erre. :)
Pontosan, ha egyszerre akarsz nagyobb összeget utalni, akkor már van értelme. Ill. onnantól van értelme, amikor a TW fix plusz költsége kevesebb, mint az átváltandó valuta mennyiségéből adódó árfolyam különbözet nagysága.

(#2337) Reinkz válasza madrac (#2332) üzenetére


Reinkz
senior tag

Nem teljesen értem a kérdést, de majd valamikor ujra elballagok kp-t felvenni is le is fotózom mit mutat.

(#2338) Rypejakten


Rypejakten
addikt

sziasztok!

egy forint kártyáról szeretnék egy revolut kártyára utalni egy nagyobb összeget.
a legbölcsebb az lenne, hogy transferwise-t használjak, és ott adjam meg a Revolut iban-om? (TW kártyám nincs)

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2339) nutfile válasza Madwe (#2335) üzenetére


nutfile
aktív tag

hogyne lenne, csak nem 10 font esetén...

(#2340) pomk válasza Rypejakten (#2338) üzenetére


pomk
őstag

Az attól függ, milyen valutában szeretnéd a Revolutra megkapni az összeget és attól ,hogy mekkora az összeg.
Ha nagyobb az árfolyamkülönségből adódó plusz költség amit a bank lehúz rólad abban az esetben ha közvetlen Revolutot a forint kártyádról töltd fel, mint a TW által kért fix költség akkor Revolut. Ha kisebb akkor TW.

(#2341) szuladam


szuladam
aktív tag

Hali!

Elkezdtem használni a Rev kártyám, és sokat költöttem vele, így "megajándékoztak".
Mától 7 napon át, az én linkemen regisztráló barátok ingyen kapnak kártyát.
Azért idézőjeles, és azért merészeltem ezt most beírni ide, mert ezzel nekem az égvilágon semmi hasznom nem lesz, nem kapok érte semmit extrát. Viszont a többieknek ez nagy ajándék.

Ha ezzel is fórum szabály sértek, akkor töröljék nyugodtan a hsz.-t. Bár ebben az esetben tuti sokan szomorúak lennének :D

(linkért priv-be lehet írni)

[ Szerkesztve ]

(#2342) viralmind válasza szuladam (#2341) üzenetére


viralmind
aktív tag

Ez valami akcio lehet , mert az en kartyam meg uton van , nem is hasznaltam meg es nekem is most jott az uzenet.

(#2343) Laox válasza szuladam (#2341) üzenetére


Laox
aktív tag

Szerintem mindenki kapott ilyet.

(#2344) bbuzas


bbuzas
újonc

Sziasztok, az imént vettem fel Ausztriában egy Raiffeisen ATM-ből 30 eurót, és megvágott 3,95 euro fee-vel. Volt már valakinek hasonló rossz tapasztalata?

(#2345) szuladam válasza Laox (#2343) üzenetére


szuladam
aktív tag

Akkor igazatok van. Én pont ma "telelek" és egész sokat költöttem. És ahhoz kapcsoltam, hogy biztos elértem vmi nagyobb összeget, amit Revvel használtam és ezt kaptam bónuszba :D de akkor ez nem igaz.
De ettől függetlenül akkor is Rev akció van :))

[ Szerkesztve ]

(#2346) brainticket válasza bbuzas (#2344) üzenetére


brainticket
aktív tag

kiírta az ATM hogy lesz díja, vagy csak utólag láttad?

(#2347) bbuzas válasza brainticket (#2346) üzenetére


bbuzas
újonc

Menet közben nem tűnt fel, hogy írt volna bármi ilyesmit is. Az appban láttam hogy 33.95 volt a terhelés. Annyi érdekesség volt még, hogy kérdezte, hogy euróban vagy fontba terhelje, mert látja hogy font alapú a kártya. Én eurót választottam.

(#2348) szuladam válasza bbuzas (#2347) üzenetére


szuladam
aktív tag

Vmi nem okes akkor. Én 2.hete az eurós zsebből vettem fel próba kepp 3000ftot otp automatából és simán megkaptam és közép árfolyamon váltotta fee nélkül.

(#2349) brainticket válasza bbuzas (#2347) üzenetére


brainticket
aktív tag

A németeknél szokták írni hogy van olyan bank ahol felszámolnak díjat, Ausztriában még nem hallottam, mondjuk nem is vettem még fel készpénzt itt Revoluttal.
Csak annyit tudsz tenni hogy máshol veszel fel pénzt, persze ha nem írja ki az ATM hogy díja van az ciki.

(#2350) brainticket válasza bbuzas (#2347) üzenetére


brainticket
aktív tag

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.