Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Oliverda válasza takcslajos1 (#2050) üzenetére


Oliverda
félisten

Mondjuk. Beleírják az ASZF-be, hogy nem engedik és attól kezdve letiltják.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2052) szabi__memo válasza Oliverda (#2049) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Kíváncsi leszek hogyan fogják ezt az akadályt venni a hazai bankok. Nagyon nehéz helyzetben találhatják magukra

(#2053) betyarr válasza Oliverda (#2051) üzenetére


betyarr
veterán

revolutot,curve-öt és tsait vajon hányan használhatják itthon?2-3 ezer ember?ennyi emberrel nem fognak foglalkozni :N

(#2054) brainticket válasza ghostie (#2048) üzenetére


brainticket
aktív tag

jan 1 szerinted nem volt ünnepnap?

(#2055) Oliverda válasza betyarr (#2053) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha ennek lehet hinni, akkor 50k Revolut felhasználó van idehaza. Curve-ből szerint ennek a töredéke.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2056) instantwater válasza Oliverda (#2055) üzenetére


instantwater
addikt

Külföldön élek, de érdekelne, hogy otthon miért/hogyan éri meg a Revolut?
Hiszen csak TWn keresztül lehet tölteni, vagy EUR/USD, stb plnznemben, de akkor megint csak a saját bank vált.

(#2057) szabi__memo válasza betyarr (#2053) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerintem a jelenlegi hazai ügyfélszámuk is nagyobb mint pár kisebb hazai banké. És még be sem indult

(#2058) ghostie válasza brainticket (#2054) üzenetére


ghostie
tag

Nálunk az volt, de hogy a londoni bankközi piacok, hogy működnek ilyenkor azt nem tudom (nem értek hozzá, de ha belegondolsz, akkor jan 1 is a világ különböző részein máskor kezdődik és ér véget így még a kezdete és vége sem határozható meg egyértelműen).
Egyszerű ellenőrizni egyébként: Belépsz a Revoba ránézel az árfolyam grafikonra mondjuk 1 hétre visszamenőlegesen. 28 és 31 között egy folyamatos vonalat fogsz látni és nem is lehet azon belül napot vagy napon belüli időszakot kiválasztani.
Viszont jan 1 nem így viselkedik.. napon belül több árfolyamot is láthatsz. Amit ki akartam emelni ebből az egészből az az, hogy az az érezhetően gyengébb USD árfolyam amin váltottam, nincs köztük.. nekem ez akkor jól jött, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#2059) MrPeekaboo válasza takcslajos1 (#2042) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Te beta tesztelő vagy? Ha igen, akkor neked engedélyezve van a bankkártyás HUF feltöltés?

[ Szerkesztve ]

(#2060) Pikkolo^^ válasza takcslajos1 (#2050) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Budapest Bank is ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#2061) Ixion77 válasza Oliverda (#2055) üzenetére


Ixion77
őstag

Ami nem jelenti azt hogy ezek a kártyák fizikailag is az országban vannak. Tippem szerint ezek 90+%-a külföldön dolgozó magyar.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#2062) Fandango válasza Ixion77 (#2061) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem is egy Londonban dolgozó ismerős Transferwise kártyát használ, meg is lepődtem jó múltkor, amikor együtt kajáltunk itthon, és megvillantotta a kezében a zöld kártyát.

(#2063) flegga92 válasza instantwater (#2056) üzenetére


flegga92
senior tag

Én pl ingyen utalok, TW-nek van magyar számlaszáma, TW kártyával meg Revolutra. De ha megjön a Curve kártya és beválik inkább azt fogom használni. Esetleg ha külföldön kell kp akkor azt ezekről a kártyákról veszem fel.

(#2064) kukac7 válasza MrPeekaboo (#2059) üzenetére


kukac7
tag

en tesztelo vagyok (barki lehet az), de nincs huf top-up meg mindig.
de ahogy mar tobben fentebb irtak, egy darabig ne is varjuk.
(nem, nem tudok semmilyen belsos infot, csak a beta frissiteseket kapom meg az apphoz.)

[ Szerkesztve ]

(#2065) MrPeekaboo válasza kukac7 (#2064) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Köszönöm! A hivatalos fórumon írtak valamit ezzel kapcsolatban, ami nem volt egyértelmű, ezért kérdeztem rá itt.

(#2066) szabo.csabi válasza flegga92 (#2063) üzenetére


szabo.csabi
tag

Talán felmerült már de én most azon agyalok, hogy hogyan likvidálhatnám teljesen a magyar debit és credit folyószámlámat az összes bankköltséggel és éves kártyadíjjal együtt.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy hol találom a TW számlaszámom, amire esetleg kérhetném a havi rendszerességgel érkező fizetésem?

Curve témában még updatelnem kell magam de megköszönném, ha valaki röviden, érthetően összefoglalná nekem a lényeget privát üzenetben! :-)

(szerk.) Illetve egy főszámlaként használt TW számlaszám és bankkártya hogyan befolyásolná a fizetési szokásaimat átlagfelhasználóként (néha webshopos rendelés itthonról vagy külföldről, paypal, google play, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#2067) betyarr válasza szabo.csabi (#2066) üzenetére


betyarr
veterán

Szóval a kérdésem az lenne, hogy hol találom a TW számlaszámom, amire esetleg kérhetném a havi rendszerességgel érkező fizetésem?

hehe,ez a revolut topik :DDD

egyébként meg sehogy,mert azt csak a saját neveden lévő kártyáddal/számlaszámodról tudod feltölteni.

(#2068) szabo.csabi válasza betyarr (#2067) üzenetére


szabo.csabi
tag

Jogos, sorry az off-ért! :-/ :-)

Akkor a magyar kártyadíjat sehogy sem tudom megúszni?

(#2069) Dluinet válasza szabo.csabi (#2066) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ausztriában vagy Szlovákiában nyitsz számlát és oda utaltatod a pénzed.
December 15-től nem kérhetnek többet az EU-n belüli utalásért mint a belföldiért.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2070) betyarr válasza szabo.csabi (#2068) üzenetére


betyarr
veterán

[link] és cib eco-s számlával,kártya nélkül.már ha lehet kártya nélkül kérni.
mellesleg,meg egy magyar banknál vezetett számla sosem árt.mármint olyan banké,aminek vannak sűrűbben fiókjai.sosem tudhatod,hogy minek kell bemenni ügyintézni.

(#2071) szabi__memo válasza Dluinet (#2069) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

EUn belül vagy Euro zónán belül?

(#2072) HXY válasza betyarr (#2070) üzenetére


HXY
addikt

Ha nincs hozzá kártya, akkor hogyan lehet ingyen a pénzt kivenni róla?

(#2073) Laox válasza betyarr (#2070) üzenetére


Laox
aktív tag

Látom hivatkozol erre a hozzászólásra, reagálnék rá én is. Az OTP-nél hitelkártyám van, most december végén kaptam meg a 30.000 forintos évi visszatérítést. Így minden banki költségem ingyen van, de valószínűsítem még annál 2 ft/euró váltási különbségnél is többet spórolok, amennyivel pl. a TW kedvezőbben vált az OTP-nél.

(#2074) szabi__memo válasza HXY (#2072) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Gondolom mint amikor még bankkártya sem volt:)

(#2075) betyarr válasza HXY (#2072) üzenetére


betyarr
veterán

utalás tw-re és voila.

(#2076) HXY válasza betyarr (#2075) üzenetére


HXY
addikt

A TW-re ingyenes abból a számlacsomagból az utalás (HUF)?
TW-ről havonta mennyi pénzt (HUF) lehet kártyával ingyen kivenni?

(#2077) betyarr válasza HXY (#2076) üzenetére


betyarr
veterán

a belföldi utalás ingyenes.a tw-nek van itthoni szlaszáma ahová így díjmentes az utalás.
kpfelvét 200 angol fontnak megfelelő forintig ingyenes.de innentől folytassuk a tw topikban,vagy a fintech topikban.

(#2078) Laox


Laox
aktív tag

A Curve kártyám már 5 napja "pending approval" státuszban van. Ilyen sok ideig tart nekik ez, vagy valamit elmulasztottam a regisztráció folyamán?

(#2079) Oliverda válasza Laox (#2078) üzenetére


Oliverda
félisten

Írj a supportnak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2080) _ATi_1 válasza Laox (#2078) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Nekem is ez volt. Miután írtál a supportnak, kérni fogják, hogy azonosítsd magas egy szelfivel és valamelyik személyi okmányodról készült fotóval.

(#2081) RobexX10 válasza _ATi_1 (#2080) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Nekem is ez volt. Pont ma intéztem mert már egy hete nem történt semmi. :)
Most meg azt kéri adjak hozzá egy kártyát. 1 hete már hozzá adtam be is aktiváltam a kapott kóddal. Most akkor miért kell neki másik?

(#2082) Mikkkeeeee


Mikkkeeeee
csendes tag

Sziasztok!

Viszonylag sokat utazom Európán belül, nemrég találkoztam a Revoluttal és a Transferwiseval. A kérdésem az lenne, megéri-e Revolut (esetleg TW) kártyát kérnem és azt használnom külföldön, jobban vált-e mint az itthoni bankok (Ersténél vagyok)? Esetleg más tippetek, észrevételetek van-e?
Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#2083) Rage47 válasza Mikkkeeeee (#2082) üzenetére


Rage47
veterán

szia, feltették már korábban sokan ezt a kérdést
én azt szűrtem le, hogy a legolcsóbb és legegyszerűbb megoldás a TW -> Revolut. így szoktam használni.
ha bonyolultabb válasz kell, olvass vissza még :)

(#2084) Madwe válasza Rage47 (#2083) üzenetére


Madwe
nagyúr

Esetleg elég csak a curve. de már van ilyen friss topikunk is, itt is érdemes körbenézni :)

(#2085) Rage47 válasza Madwe (#2084) üzenetére


Rage47
veterán

mint a gombák...ezek a fintechek :D

(#2086) Flinter válasza Mikkkeeeee (#2082) üzenetére


Flinter
tag

ERSTE + VISA kártya (nekem hitel- és internet kártya van ebből) jól vált - a Visaeurope árfolyamai szerint (Lsd ERSTE ÁSZF)
Arról könnyen tölthető a Revolut (vagy Trwise) - azzal meg lehet külföldi ATM kp felvételt csinálni. (Vásárlásra nem feltétlenül érdemes közbeiktatni REV vagy TRW kártyát.)

(#2087) Petya83


Petya83
újonc

Sziasztok!
Egy problémára keresek választ.
Bookingon megadtam minden kártya adatot, de a szállás nem tudta levenni a szállás árát. (Magyar kártyáról egyből sikerült.) Találkozott valaki ezzel a problémával?
Köszi a választ!

(#2088) szuladam válasza Petya83 (#2087) üzenetére


szuladam
aktív tag

Gondolom a napi maximumot át kell állítani.

(#2089) KTU


KTU
addikt

Most töltöttem Revolut Forint számlámat, Curve kártya közbeiktatásával.
47 611,96 HUF ---> 170 USD ---> 47 600 HUF

Menet:
Curve alá berakva és kiválasztva magyar HUF kártya, HUF-ra állítva.
Revolut-ba berakva feltöltő kártyának Curve.

Kicsit figyelni kell az árfolyamokra, melyik megy fel/le.
47 600 Ft áttöltése 12 Ft-ba került.
Így már nem éri meg várni napokat a Simple visszatöltésre.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2090) Fandango válasza KTU (#2089) üzenetére


Fandango
veterán

"Revolut-ba berakva feltöltő kártyának Curve."

Ezt hol, mert nagyon vak vagyok és nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#2091) szuladam válasza KTU (#2089) üzenetére


szuladam
aktív tag

Na most már alig várom hogy még jöjjön a Curve kártyám. Ez így tökéletes! :C

(#2092) betyarr válasza KTU (#2089) üzenetére


betyarr
veterán

ezt most valahogy nem értem.mi az a ~12 huf?milyen költség?illetve a dollár?nem huf zsebet töltöttél fel hanem dollárt és átváltottad forintra?

(#2093) Laox válasza KTU (#2089) üzenetére


Laox
aktív tag

Ha ennyire olcsó a Curve-os feltöltés, akkor mi értelme van a Revolutnak?

(#2094) takcslajos1 válasza Laox (#2093) üzenetére


takcslajos1
tag

Ha hétvégére akarsz pl. devizát "bespájzolni".

(#2095) ghostie válasza betyarr (#2092) üzenetére


ghostie
tag

A Revolut Ft "zsebét" nem lehet közvetlenül kártyával tölteni. Ha lehetne, akkor nem is kellene Curve/Simple/TW hozzá, mehetne közvetlenül a magyar kártyáról.

Itt a Curve azért kell, hogy az váltson a kívánt devizába (pl. USD vagy EUR, de tegnap az USD feltöltés érte meg jobban, mert kezdvezőbb volt az Ft/USD árfolyam mint a Ft/EUR). Vagyis beállítod, hogy a Curve Ft-ban terhelje a magyar kártyádat, a Revolutban pedig olyan devizában töltesz amit szeretnél.

Ha utána Ft-ban akarja valaki tárolni a Revon a pénzt, akkor kell még egy átváltást csinálni Ft-ra, abból adódhat a 12 Ft veszteség. Bár ennek csak akkor látnám értelmét, ha forint erősödés van a levegőben. Most inkább hosszabb távon további forint gyengülés várható, így inkább jobb valamilyen devizában hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#2096) betyarr válasza ghostie (#2095) üzenetére


betyarr
veterán

köszi!a "sok" kártyaszabályzat már megzavart :B

(#2097) Laox válasza takcslajos1 (#2094) üzenetére


Laox
aktív tag

Hétvégén jobban vált a Revolut?

(#2098) ghostie válasza Laox (#2097) üzenetére


ghostie
tag

Ellenkezőleg.. rosszabbul vált a Revo és a Curve is. Ezért kell előre "spájzolni", ha tudod, hogy más devizában akarsz vásárolni.

(#2099) szildavid90


szildavid90
aktív tag

Regisztraltam! Eloszor be kell fizetnem a 10€-ot, hogy legyen egy virtualis kartyam es utana lehet igenyelni fizikai kartyat?

(#2100) brainticket válasza szildavid90 (#2099) üzenetére


brainticket
aktív tag

nincs sok köze a virtuális kártyának a fizikaihoz, sokaknak csak fizikai kártyája van.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.