Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) hedgehog válasza instantwater (#2399) üzenetére


hedgehog
senior tag

Én utalok is a Revoluton keresztül, azt nem lehet Curve-val. Sőt, egyelőre használom a GooglePayt is, bár valószínűleg csak áprilisig (akkor lejár az a kártyám, amin be tudtam aktiválni). Ráadásul pl. a fiamnak is van Revolut accountja, és az azonnali pénztranszfer jól tud jönni.
A neten pedig Revolut virtuális kártyával vásárolok, az is biztonságosabb mint a Curve mögé kötött rendes bankszámla.
Ja és a hétvégi felárat is csak a Revoluttal tudod megúszni (ha tárolsz rajta pénzt).

-- aka p3d3str1an

(#2402) Dluinet válasza hedgehog (#2401) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Revolut virtuális kártya hogyan biztonságosabb, mint a Curve?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2403) MasterMark válasza gzbotii (#2396) üzenetére


MasterMark
titán

Van forint számla, csak nem tudsz forintban feltölteni.

Switch Tax

(#2404) hedgehog válasza Dluinet (#2402) üzenetére


hedgehog
senior tag

Hát hogy nincs mögötte a konkrét bankszámlám, hanem csak annyi, amennyi a Revoluton van :)
Ha pedig kompromittálódik, pár másodperc alatt lecserélem.

-- aka p3d3str1an

(#2405) gzbotii


gzbotii
veterán

Revolut kártyát postán küldik, vagy futár hozza? Azért kérdem, hogy melyik lenne jobb opció, munkahelyemre vagy haza kérjem a szállítást. :B

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2406) anadroid válasza gzbotii (#2405) üzenetére


anadroid
senior tag

Bedobja a postás.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2407) Oliverda válasza kukac7 (#2386) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem tudom, hogy a gyakorlatban milyen módon korlátozzák majd Németországra, de az eddig tapasztalatok alapján ezek egy ideiglenes régióváltássál kijátszhatóak. Reméljuk, hogy a Revolut nem fog saját szűrőt alkalmazni az appján belül.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2408) instantwater válasza hedgehog (#2401) üzenetére


instantwater
addikt

Olvastam más fórumokon, hogy hivatalosan nem lehet 18 alattinak Revolut számlája.
Ezt hogy sikerült áthidalni?
Vagy egyszerűen csak nem erősítetted meg a felhasználó identitását, és alacsony limitekkel, de működik?
Vagy a saját nevedre regisztráltad az ő kártyáját is?

(#2409) KTU válasza instantwater (#2408) üzenetére


KTU
addikt

Múlt évben egyik fiam 18. születésnapja előtt próbáltunk regisztrálni, nem működött, nem enged tovább.

Nagymama kártyáját kapta meg addig. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2410) hedgehog válasza instantwater (#2408) üzenetére


hedgehog
senior tag

Hát, legfőképpen úgy, hogy elmúlt már 18 mire lett kártyája :) Ma már 22 a fene a pofáját :D

De ígérgetik a gyerek-accountot, várom már nagyon, mert a két lányomnak is csináltatnék egyből.

-- aka p3d3str1an

(#2411) instantwater válasza hedgehog (#2410) üzenetére


instantwater
addikt

Majd a HUF feltöltéssel együtt jön Május 40edikén :DD

Bár nekem egy banklicensszel megtámogatott pártízezer euros garancia és joint account jobban aktuális lenne.
Jointot úgy tudom egyedül csak a monzo tudja.

[ Szerkesztve ]

(#2412) szabi__memo válasza instantwater (#2411) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Joint account, what? Azmiaz?

(#2413) gzbotii válasza szabi__memo (#2412) üzenetére


gzbotii
veterán

Gondolom közös számlára/accra gondol.

(#2403) MasterMark: így gondoltam én is, csak épp nem ezt írtam :B

Tegnap regisztráltam, ma feltöltöttem 30 euróval, rendeltem kártyát. Igénylést elfogadta, nem írta, hogy lenne bármilyen költsége. Elméletileg majd hétfőn postázzák.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2414) #33403648 válasza Oliverda (#2407) üzenetére


#33403648
törölt tag

En azt olvastam, hogy a naluk regisztralt lakcim alapjan. Egyebkent a lakcimvaltozast nagyon kemenyen ala kell tamasztani, megszigorították az elbiralasnal.

(#2415) gzbotii


gzbotii
veterán

Aki járatos a Mastercard Nearby appal, ahhoz lenne egy kérdésem: No access fee filter mire utal egész pontosan? Gondolom a No Surcharge jelenti azt, hogy nem lenne semmilyen tranzakciós költség.. Abból egész pontosan 0 talált eddig ott, ahol én mozgom többnyire. :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2416) szabi__memo válasza gzbotii (#2415) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Rákeresem Playben. Nem is talál ilyet :-o

(#2417) gzbotii válasza szabi__memo (#2416) üzenetére


gzbotii
veterán

Valamiért el lett távolítva, mert a MC oldala valamit Google keresés is feldobja az android verziót is, de aztán mégse elérhető :U. iPadre leszedtem, térkép kezelés katasztrófa, nem 1* hanem -7. :U

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2418) laszak válasza gzbotii (#2415) üzenetére


laszak
tag

Azt jelenti, hogy az ATM ugemeletoje nem számít fel plusz pénzt. Ellenpélda: euronet atm

(#2419) instantwater válasza szabi__memo (#2412) üzenetére


instantwater
addikt

Joint account = közös számla.
Túl régóta élek angliában ?! 😃

(#2420) nimmrody


nimmrody
tag

Akit érdekel az N26 Bank (Revolut, TWise konkurens) közelgő magyarországi nyitása annak ajánlom az ilyen nevű topicot szintén.

Fórum szabályok miatt nem linkelek be cimet.

(#2421) gzbotii válasza laszak (#2418) üzenetére


gzbotii
veterán

Akkor kvázi nincs költség, ha olyan pénznemem van a kártyán, mint az adott ATM alapértelmezett valutája? Vagy ez még nem a kánaán?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2422) MasterMark válasza gzbotii (#2421) üzenetére


MasterMark
titán

Elméletileg nincs, a megadott határig.

Átváltottam forintra euróból, és azt vettem ki OTP-s ATM-ből, nem volt plusz költsége.

Switch Tax

(#2423) Ixion77 válasza nimmrody (#2420) üzenetére


Ixion77
őstag

Van Fintech topic, ott az új lehetőségek bemutatása kifejezetten közkedvelt.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#2424) szabi__memo válasza Ixion77 (#2423) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ráadásul sokszor szóba is került már. Új információ pedig nincs

(#2425) nimmrody válasza Ixion77 (#2423) üzenetére


nimmrody
tag

Igen tudom köszi.

Viszont ha a Revolut és a Twise kapott egy topicot a Gazdaság, Jog téma alatt, akkor az N26-nak is ott a helye.

(#2426) Oliverda válasza nimmrody (#2425) üzenetére


Oliverda
félisten

Majd esetleg, ha már itthon is működni fog trükközés nélkül, addig felesleges.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2427) nimmrody válasza Oliverda (#2426) üzenetére


nimmrody
tag

Ezt bizzuk a felhasználókra itt a fórumok között.

Mindenki el tudja dönteni mi az ami jó neki illetve mi a felesleges.

(#2428) gzbotii válasza MasterMark (#2422) üzenetére


gzbotii
veterán

Értem :)

Tegnap kértem kártyát, gyorsan le is tudtam, jött is visszaigazoló email, appban is a Cards szekció alatt, úgy láttam, hogy sikeres, estimated delivery time is van, stb.
Aztán este hétkor jött egy másik, hogy "You came so close to setting up a Revolut account. You popped in your details but then dropped off right before ordering your card. 😟 "
Írtam is az in-app chaten a supportnak, hogy akkor mégis hogy van ez. Az első akivel beszéltem, az adatvédelmi okokból kérte az utolsó feltöltés összegét, teljes név, születési dátum és egy selfi a személyimmel. Megszakadt a chat, mivel kiléptem az appból, majd egy másik ügyfélszolgálatos írta, hogy valószínűleg tévedés a második email és jön a kártya.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2429) Oliverda válasza nimmrody (#2427) üzenetére


Oliverda
félisten

Ennyi erővel a világ összes fintech cuccának lehetne külön topikokat nyitogatni. A felesleges témák kiváltására már születet egy összefoglaló topik, ajánlom figyelmedbe.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2430) KTU válasza nimmrody (#2420) üzenetére


KTU
addikt

Nincs olyan fórumszabály, hogy nem linkelhetsz másik topikot innen a PH.-ról.

"N26 Bank" topik.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2431) nyunyi23


nyunyi23
csendes tag

Eurot kell kuldenem spanyolorszagba. Jelenleg bankbamn van forintban. Melyik az olcsobb megoldas revolut vagy transferwise? Vagy utaljam bankbol?
Koszonom

(#2432) KTU válasza nyunyi23 (#2431) üzenetére


KTU
addikt

Curve közbeiktatásával juttatnám a pénzt Revolut-ra, és onnan ingyen utalnám Spanyolországba.
De gondolom nincs Curve, mert írtad volna.
Bár ez összegtől függ, hogy egyáltalán lehet-e annyit egészbe, megéri-e, stb.

Marad a HU bank --> TW. --> Spanyolország, biztos jobban vált, és
olcsóbban utal mint közvetlen HU bankból, ami rosszabbul vált €-ra, + utalás díj --> Spanyolországba.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2433) Dluinet válasza nyunyi23 (#2431) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha magas az összeg, akkor TW

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2434) nyunyi23 válasza KTU (#2432) üzenetére


nyunyi23
csendes tag

Koszi, mennyi a curve limit?

(#2435) KTU válasza nyunyi23 (#2434) üzenetére


KTU
addikt

Ez itt off.
Curve topikba már téma volt, [link]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2436) nyunyi23 válasza KTU (#2432) üzenetére


nyunyi23
csendes tag

Igy akkor lesz egy belfoldi utalas koltsegem es a tw-nel egy atvaltasi koltsegem, ugye?

(#2437) csibi_


csibi_
csendes tag

Sziasztok!

Forint számláról utalnék Revolut kártyára, USD re lenne szükségem
Transferwiseon keresztül küldeném az összeget, viszont azt írja USD utalás esetén:
"Ahhoz, hogy az Amerikai Egyesül Államokon kívülre küldjünk USD-t, az úgynevezett SWIFT hálózatot kell használnunk. Ez lassabb és drágább, emiatt további 2 dollárba kerül, és az utalás egy-két nappal tovább tarthat. Érdemes azt is számításba venni, hogy ezen felül a közvetítő bankok és a kedvezményezett bankja is további díjakat számolhatnak fel."

Ez alapján az jobb megoldás, ha EURO zsebre küldöm, és Revoluttal váltatom át középárfolyamon USD-re?

(#2438) bg24 válasza csibi_ (#2437) üzenetére


bg24
csendes újonc

Nemrég utaztam az usa-ba. Nem vittem csak 1-200$-t a többi kártyákon jött. Egy revolut visa és egy TransferWise Mastercard volt nálam. Mind kettőt használtam. De inkább a revault ment mert az visa. A modszerem az volt hogy ingyen utalok forintot a TransferWise-ra ott átt váltóm dollárba, és ezt top-up olom a revault ra. Simán ment minden kézpénzt is vettem fel. Az amerikaiak imádják a kp. - t. Kb 1500$-költöttem, abból 400 volt a kp. Aminek a felét ott vettem fel. Úgy 100$-a transferwises mastercardal. Ezt nem mindenhol fogadták el. Pl. NFL meccsen csak a visa volt jó nekik. A többit a revault visa vitte.

(#2439) Oliverda válasza bg24 (#2438) üzenetére


Oliverda
félisten

Mi az a “revault”? :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2440) Fandango válasza Oliverda (#2439) üzenetére


Fandango
veterán

Revolut lesz az, csak vagy félreüti rendszeresen, vagy telefonon ír és az auto correct javítja erre.

(#2441) zseko válasza bg24 (#2438) üzenetére


zseko
veterán

Hogy lett Visa? Most regisztráltam be, és eur az alap számla, plusz MasterCard kártyát lehet kérni. A virtuális kártyára ír Visa-t.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#2442) bg24 válasza Oliverda (#2439) üzenetére


bg24
csendes újonc

Ja a telefon

(#2443) bg24 válasza zseko (#2441) üzenetére


bg24
csendes újonc

Nekem még visa lett. Kb. 9 hónapja reggeltem. Akkor azt küldtek.

[ Szerkesztve ]

(#2444) csibi_ válasza bg24 (#2438) üzenetére


csibi_
csendes tag

Nekem nincs Transferwise kártyám, csak Revolut. (Ami Mastercard, 2 hetes :) )
Szóval oda utalnám, nincs közbülső lépés.

(#2445) bg24 válasza csibi_ (#2444) üzenetére


bg24
csendes újonc

Jó, hát a TransferWise kártya kb. ingyenes. De már én is a curve - t használnám. Pár nap alatt simán átt lehet tolni egy utazás költségét.

(#2446) csibi_ válasza bg24 (#2445) üzenetére


csibi_
csendes tag

Na most olvashatok utána a CURVE nak is :)
Eddig a TransferGo tűnt nekem legelőnyösebbnek, de az USD-n a veszteség ott is fent áll.
Ezért leegyszerűsítve igyekeztem feltenni a kérdést. Jobban jövök e ki ha forint számláról utalok EUROs Revolutra, és utána konvertálom át USDre?

(#2447) bg24 válasza csibi_ (#2446) üzenetére


bg24
csendes újonc

Én mindenképpen jobban jöttem ki. Bankomhoz képest kb. 5ft/1$. Egy jobb pénzváltóhoz képest is. Ami kb 3ft/$. Ezzel a módszerrel 1ft. /$ volt a középhez képest. Ha akkor már a Curve t használom megúsztam volna 0.3ft/$ on

[ Szerkesztve ]

(#2448) bg24 válasza csibi_ (#2446) üzenetére


bg24
csendes újonc

És akikkel voltam azoknak mastercard Revolut volt. Csak nem figyeltem hogy ki mikor fizetett. Mert többnyire én rendeztem, és küldték push ban azonnal a részük. De ők is használták. Vásárolni biztos. A bevásárló központokban a terminálon ott volt a mastercard is.

[ Szerkesztve ]

(#2449) csibi_ válasza bg24 (#2447) üzenetére


csibi_
csendes tag

Megrendeltem a Curve-ot, de ahogy látom eltart egy ideig, amíg ideér. Én 2 hét múlva indulok...

Ha jól értettelek, jelen pillanatban az a legjobb megoldásom, hogy Transferwiseon keresztül utalok a Revolut EURO számlájára, és átváltom ott Dollárra. Ha megjön a Curve és aktiválom, utána a Blue kártyával havi 500 Eurót tudok díj mentesen váltani.

Nem tudom kinek van tapasztalata Erste hitelkártyával. Ha Revoluton keresztül utalok róla sok helyen azt olvastam, készpénzfelvételnek számítja. Alternatívaként Erste bankszámláról való utalást tudnék választani,de azt ha jól sejtem utalásnak fogja számolnia az Erste és díjat fog rá pluszban számítani.

Jól értelmezem a dolgokat?

(#2450) szuladam válasza csibi_ (#2449) üzenetére


szuladam
aktív tag

Ha forinttal töltöd fel a tw-t azt minek valtod euróra töltöd át revre és valtod tovább dollárra?? Miért nem valtod tw-ben egyből dollárra?
Vagy az eurodat töltöd fel? (mert úgy már logikus :D)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.