Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) xcsabo válasza tsteve (#2750) üzenetére


xcsabo
senior tag

Igen, de nfc fizetésre nem használható addig az én olvasatomban.

(#2752) ghostie


ghostie
tag

Időről időre ide is bekerülnek infok azzal kapcsolatosan, hogy Revolut accountokat felfüggesztenek/tiltanak.
Mennyire valós ez a veszély vajon?
Én csak azt látom, hogy többen is írtak róla, Facebook csoport is alakult, de hogy mekkora részét érinti ez a felhasználóknak és mik az okok (ha egyáltalán vannak), azt nem.

(#2753) Oliverda válasza ghostie (#2752) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem a felhasználók töredékét érinti, de néhány száz ember is elég nagy "zajt" tud csapni, ha baj van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2754) ghostie válasza Oliverda (#2753) üzenetére


ghostie
tag

Én is erre gondolok, de azért jó lenne megelőzni, hogy bekerüljünk egy ilyen zárolásba. Elkezdtem átnézni a Revolut használati feltételeit és érdekes dolgokat találtam benne:

pl. 19.Z: "use the Revolut Services to trade FX for speculative purposes or for FX arbitrage";

Vagyis például nem szabad árfolyamnyereség céljából átváltásokat csinálni a rendszerben? Nekem azért előfordul, hogy EUR/USD viszonylatban amikor nagyobb kilengés van az árfolyamban akkor váltok, majd amikor változik a helyzet akkor ismét..

Úgy tűnik, hogy a Revolut még segíteni is akarja ezt a dolgot, az auto-exchange funkcióval.

(#2755) Fandango


Fandango
veterán

Szlovéniai használattal van valakinek tapasztalata?

(#2756) TheMarci válasza Fandango (#2755) üzenetére


TheMarci
addikt

Tobbszor fizettem vele, vettem fel penzt, semmi gondom nem volt.

Do You Dream?

(#2757) gzbotii válasza ghostie (#2754) üzenetére


gzbotii
veterán

Pedig épp most van egy új feature, Auto exchange néven, ami nagyon hasonló dologban segít.

(#2755) Fandango: mire gondolsz? Nem hinném, hogy bármilyen különbség lenne más EU-s felhasználáshoz képest. Max egy olyan ATM hálózatot kellene találni, ahol nincs extra díj.

(#2758) Oliverda: jogos, ez nem üzérkedés szintjén használható dolog.

(#2759) ghostie: havi 4-5 alkalom sem minősül szerintem üzérkedésnek, ennyiért kétlem, hogy tiltanának.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2758) Oliverda válasza gzbotii (#2757) üzenetére


Oliverda
félisten

Az abban segít, hogy egyszer átváltsd az általad kívánt árfolyamon. A baj azzal van, ha rendszeresen oda-vissza váltogatod és ebből nyereségre teszel szert. Erre léteznek dedikált platformok, de a Revolut nincs köztük.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2759) ghostie válasza Oliverda (#2758) üzenetére


ghostie
tag

Akkor eddig szerencsém volt.. mert én azért váltogattam. Nem folyamatosan, de azért havonta 1-2-szer..

(#2760) Fandango válasza gzbotii (#2757) üzenetére


Fandango
veterán

Arra, hogy elfogadják mindenhol, kp felvét mennyire problémás, de TheMarci már meg is adta a választ.

(#2761) Flinter válasza gzbotii (#2746) üzenetére


Flinter
tag

MasterCard keresővel nézd meg, hogy melyik ATM/banknal nincs külön díj

A Google Play áruházban már(!) nem elérhető a Mastercard Nearby applikáció.
Vajon mért nem?
Az "összes többi" (tucatnyi, amit átnéztem) hasonló ATM kereső alkalmazás értékelése is igen gyatra, igen kevesen telepítették őket. Vajon miért?
Komolyan nem értem...

(#2762) babe98 válasza tsteve (#2750) üzenetére


babe98
csendes tag

nem kell a biztonsági azonosítás a visszavezetéshez! sosem kellett! teljesen felesleges rá időt pazarolni is...

[ Szerkesztve ]

(#2763) _ATi_1 válasza Flinter (#2761) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Valószínűleg azzal van összefüggésben az alacsony pontszám, hogy nem sokat érnek. Én kipróbáltam párat, és kivétel nélkül mindnek nagyon gyenge volt az adatbázisa. A google mapson nagyságrendekkel több ATM található.

(#2764) Agony


Agony
aktív tag

Sziasztok!

Ma megjött a Revolut és Curve fizikai kártyám is és most szeretném összerendelni a dolgokat.

Tehát a Curve alkalmazásba, hozzáadtam a két forintos bankkártyámat és aktiváltam a Curve kártyát, amihez adott is PIN-t.

Most próbálnám a Revolut alkalmazásba felvinni a Curve kártyát, de erre a Curve értesítést küld, hogy a Revolut próbált levonni 313.80 HUF-ot, aztán még egy értesítést, hogy el lett utasítva. Ennek ellenére a Revolutba megjelenik a Curve kártya lehetőségként a TOP UP menüben, viszont vagy GBP vagy PLN devizában.

Ez miért lehet? Esetleg először a Curve kártyával is kell vásárolni valahol PIN kóddal?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,
Levi

Start with a whisper, end with a scream!

(#2765) hedgehog válasza Agony (#2764) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ne foglalkozz a deviza felirattal, tölts nyugodtan EUR-t. A Revolut még rá fog kérdezni, hogy biztos EUR-t akarsz-e, mert a kártya más pénznemű, de mondd neki, hogy Yes, continue.
Így működik.

-- aka p3d3str1an

(#2766) hedgehog


hedgehog
senior tag

Nemsokára ki fog derülni, hogy a Google Pay az kártya vagy accountfüggő, mert nemsokára lejár a GPay-képes kártyám, és most rendeltem meg az újat.
Bár az appban nem volt lehetőség a Help szerinti reorderre, de a chat-supportban flottul ledumáltuk az agenttel, és visszatérítette a plusz kártya és szállítás díját.

-- aka p3d3str1an

(#2767) Agony válasza hedgehog (#2765) üzenetére


Agony
aktív tag

Köszi szépen a gyors választ. Kipróbáltam 10 EUR-ral 3137 Ft-ot vont le a számlámról és 3135 Ft lett belőle Revoluton miután átvezettem EUR-ról HUF-ra. :R

Start with a whisper, end with a scream!

(#2768) xcsabo válasza hedgehog (#2766) üzenetére


xcsabo
senior tag

Mitől függ hogy gplay képes e?

(#2769) Beniii06


Beniii06
őstag

"Revolut 5.39 - We've added Japanese and Czech to this release.. "

Mi következünk utoljára?

"Got any other secret weapons?"

(#2770) Dluinet válasza Beniii06 (#2769) üzenetére


Dluinet
nagyúr

amíg lesz tranzakciós illeték, addig nem veszik fel a forintot

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2771) szabi__memo válasza Dluinet (#2770) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem értem miért nem. Az ügyfelek díja nem szempont. A saját meg elérhető hogy ne is legyen

(#2772) Ixion77 válasza szabi__memo (#2771) üzenetére


Ixion77
őstag

Mert hivatalosan a tranzakciós adó nem az ügyfelek díja hanem a pénzintézeté.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#2773) Oliverda válasza Beniii06 (#2769) üzenetére


Oliverda
félisten

Az nyelv, nem számla.

Mondjuk CZK már régóta van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2774) xcsabo válasza Dluinet (#2770) üzenetére


xcsabo
senior tag

Az nem csak a mo-i ugyletekre vonatkozik csak? Vagy ez is atmegy giro rendszeren?

(#2775) Reinkz válasza Dluinet (#2770) üzenetére


Reinkz
senior tag

Akkor is hozzá adhatnánk most már, egy 20k-s limittel, aztán max 5x töltöd és mindenki boldog.

(#2776) szabi__memo válasza Ixion77 (#2772) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem olvastad el amit írtam.

(#2777) Dluinet válasza xcsabo (#2774) üzenetére


Dluinet
nagyúr

minden belföldi a GIRO-n megy át, ami nem, az még drágább
Raffival volt vitám, egy banki belső átutalással, és azt mondták nem tudnak mit tenni, mert az is a GIRO-n keresztül zajlik.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2778) Oliverda válasza Dluinet (#2777) üzenetére


Oliverda
félisten

A Revolutnak ehhez nincs köze, hisz nem magyar bank, ergo rá nem vonatkozik a tranzakciós illeték.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2779) Agony válasza Dluinet (#2777) üzenetére


Agony
aktív tag

Raffiról jut eszembe... ha a Revolut egyenlegemet a Curvevel Raiffeisen One Card (hitelkártya) számláról töltöm, akkor azt vásárlásként kezeli és jár rá a visszatérítés? Számla történetbe sima bankkártyás tranzakciónak látom, úgyhogy gondolom nem minősülhet se átutalásnak, se készpénz felvételnek (amire kamatot számolnának), szóval szerintem ha más nem, az 1%-os visszatérítés él rá.

Start with a whisper, end with a scream!

(#2780) nutfile válasza Agony (#2779) üzenetére


nutfile
aktív tag

a rafinak az egyik legszarabb a hitelkártyája, nem minden vásárlásra jár visszatérítés.
az 1% is talán csak élelmiszerüzletben történő vásárlásra jár. (3% műszaki cikkre, 5% negyedévente változik, hogy utazás/kultúra/sport/ruha)
szóval tuti nem kapsz curve-ön keresztüli feltöltésre visszatérítést

(#2781) Agony válasza nutfile (#2780) üzenetére


Agony
aktív tag

Ja sokszor én sem értem miért vagyok még itt, főleg hogy Kiskunhalason meg is szüntették a bankfiókot és bár ATM-jük van, a XXI. százat szele még nem csapta meg őket, hogy esetleg befizetni is lehessen rajta... :W

De egyszer erőt veszek magamon és átcuccolok az ERSTE-hez, azzal itt helyben jók a tapasztalatok.

Start with a whisper, end with a scream!

(#2782) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

Ha meglesz a törvénytervezet szerint éves flat 800 forintos tr.illeték, akkor már tényleg nem foghatják semmire, hogy miért nincs dedikált HUF szla.

(#2783) Dluinet válasza sajti_pajti (#2782) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Amíg a Magyarországon tevékenykedő pénzügyi szervezetekre különadó van kiróva, addig nem lesz a HUF feltöltés bevezetve.
Nem csak tranzakciós illeték van.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2784) szabi__memo válasza Dluinet (#2783) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De nekik elég lenne egy számla. Nem kell püi szervezetet alapítani

(#2785) balhmm válasza Agony (#2779) üzenetére


balhmm
tag

Az erste hitelkartyasok arra panaszkodnak, hogy kp felvetelnek minositik az elszamolas vegen, igy kamatot is szamol meg a penz felvetelert is szamolnak fel koltseget..

(#2786) ghostie válasza balhmm (#2785) üzenetére


ghostie
tag

TW töltését kézpénzfelvételnek könyveli az Erste hitelkártya esetén, de a Revolut feltöltése viszont vásárlásnak minősül.

(#2787) ecobit


ecobit
csendes tag

Azt meg tudnatok e mondani, hogy Revolutos Visa kartyaval (euro) mennyi a napi online fizetesi limit?

Esetleg egy tranzakcional mennyi a max.

Koszonom szepen.

(#2788) fafej


fafej
újonc

Sziasztok, segítsetek nekem.
Nem vagyok túl láma, de elakadtam. Egyetlen egyszer már használtam a Gpay-t revolut kártya feltöltésre, de aztán egyszer csak nem ment. Azt írta nincs a kereskedőnél használható elfogadott fizetőeszköz . Aztán eltelt egy kis idő, nem használtam. Közben kártya csere is volt igaz, megadtam a Gpay-nek az új kártyát, de így is azt irja. De valami hitelesítésről is olvastam a Gpay-nél, viszont azt nem találom sehol, hogy indítsam el, automatikusan meg nem kérte, mikor új kártyát adtam meg. Nem akarom megadni a hitelkártyámat közvetlenül a revolutnak ha nem muszáj. Mi lehetne a megoldás. Jó lenne használni a revolut kártyát most már erre arra..

(#2789) L4mie


L4mie
veterán

Nektek is küldött a revolut egy ilyen kedves e-mailt? Már 3x identifikáltam magam...kezdem unni :(

If you’ve been following the Brexit saga for the past few days, you’d be aware that there was a series of votes cast in the UK parliament this week. While it looks like a No Deal Brexit is unlikely, it is still a possibility - and we want to let you know that whatever the outcome is, we’ve got your back.

We’re preparing for a no deal

Right now, all of our customers in Europe are tied to our UK Electronic Money License, which we have passported across the European Economic Area. If a no deal outcome were to happen, we would no longer be able to passport this licence across Europe.

And while many experts are saying that a no deal outcome is very unlikely, we would rather be proactive to help protect our customers against the risks of Brexit. That is why last year we applied for (and have since been granted) an Electronic Money License in the EU, which we may need to migrate you over to in the near future.

What you need to do

In the event that we need to migrate you over to our licensed Electronic Money Institution in the EU, we’ll need you to take another selfie as well as uploading a different form of ID. Unfortunately, this EU-based licence does not recognise a driving licence as a valid form of ID.

We know this is a pain, but we promise it’ll take you two minutes. Once you update the app to the latest version, just tap the button below on your phone and you’ll automatically be redirected to the app where you can upload your document.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#2790) zsoltex70


zsoltex70
csendes tag

Sziasztok!
Én egy másik jellegű, érdekes levelet kaptam tőlük.
"Just a heads up that over the next few weeks, you will receive new account details for use on GBP transfers within the UK. You’ll notice a new account number and a new sort code ‘04-00-75’. It’s part of our commitment to make Revolut faster and easier for you to use and will allow sending and receiving transfers within minutes.

Important stuff

Your new account details will appear automatically in the app, and we’ll let you know when this happens. Once your new details are live in the app, you can start using them right away. Just a heads up, your old account details will stop working from the 22nd May 2019.

If you have standing orders set up on your Revolut account, these will switch to using your new details automatically. Just remember to share your new account details with friends and family to continue receiving transfers.

You can find your account details in the app by going to More > Profile > Account Details > GBP.

As a result of this upgrade, we need to make a few changes to our terms and conditions. You will no longer receive services directly from one of our partners (Modulr FS Limited), which means that the terms and conditions you have with Modulr will not apply anymore and we will be removing them from our set of terms and conditions on the website.

We will be removing the daily and weekly transaction limits which will become variable rather than hard limits. You can find out your transaction limits at any time by reaching out to customer support via in-app chat.

These changes will come into effect on 22 May 2019. You don’t need to do anything as these changes will automatically apply to you. If you don’t want to accept them, you can contact us via in-app chat to close your account."

(#2791) silver-pda válasza zsoltex70 (#2790) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Én is megkaptam ezt a levelet.
Viszont ez a nap/heti limit eltörlés kicsit gáz, mert nem tudom, hogy mennyi. Világosabb, ha le van írva és az ember azzal számol. Így előfordulhat, hogy nem tudok fizetni és majd cseten kideríthetem esetleg néhány napos késéssel. :(
Csökken az átláthatóság.

(#2792) mickeyz


mickeyz
csendes tag

Sziasztok, azt lehet tudni, miért nincs fent a revolut app a google store-ba? Csak a business-t látom. Pár napja nég volt frissítés.

(#2793) szabi__memo válasza mickeyz (#2792) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

És tényleg. Uppsz :Y

(#2794) mickeyz


mickeyz
csendes tag

Közben írtam nekik, jött is válasz:

"Good morning!
Unfortunately, right now we are struggling with an issue that resulted in Revolut app being unavailable in Play Store. Our technical team is struggling to restore it."

(#2795) szabi__memo válasza mickeyz (#2794) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szóval a Google felfüggesztette. Jól hangzik

(#2796) L4mie válasza szabi__memo (#2795) üzenetére


L4mie
veterán

jah, biztos valid volt a még nem lezajlott brexitre hivatkozva selfie-s igazolványképeket kérni.....

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#2797) szabi__memo válasza L4mie (#2796) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azon én is gondolkodtam. Amíg nem történt meg addig nem is frissítem.

(#2798) Laox


Laox
aktív tag

Hát nem tudom, remélem csak vészmadár vagyok, de ezzel a Revoluttal csak a probléma van örökké, a Transferwise-nál meg évek óta semmi, csak működik úgy, ahogy kell. Eléggé lehangoló eddig a Revolut.

(#2799) xcsabo


xcsabo
senior tag

Folyamatosan ugyanaz a frissítés ment fel rá. Vagy 4 szer egymás után.

[ Szerkesztve ]

(#2800) KTU válasza xcsabo (#2799) üzenetére


KTU
addikt

Fent van a Play-en, az 5.39 verzió.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.