Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) entropy


entropy
tag

Ha feltoltok a HUF kartyamrol 2000 EUR-t a top uppal revolutomra nem lesz semmi topup fee? Azert hitetlenkedek, mert ha SEPA utalok valahova, azert eleg vastagon lehuzkodnak. Valamint, ha pl Uphold-ra top upolok ott is 4%-ot kell fizetni. Szoval itt csak a conversion rate-et kell megfizetnem (ami mondjuk pont most elég tré a 320-as árfolyammal)?

[ Szerkesztve ]

(#2802) Dluinet válasza entropy (#2801) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ilyenkor a bankod váltja

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2803) Oliverda válasza entropy (#2801) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, "csak".

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2804) madrac válasza entropy (#2801) üzenetére


madrac
őstag

Kártyás vásárlásnak nincs költsége, csak a bank deviza konverzióján buksz.

(#2805) babe98 válasza L4mie (#2789) üzenetére


babe98
csendes tag

Ma kaptam meg én is ugyanezt a levelet. Mielőtt megnyitom az appot inkább körüljárom a dolgot, nehogy kicsesszenek velem... Hogyan kell most ezt értelmezni? Amíg nem töltök fel új ID-t addig nem is tudom használni a Revolutot? Vagy ez csak akkor lesz éles ha lesz brexit? Addig meg működik minden úgy mint eddig? :F

[ Szerkesztve ]

(#2806) gzbotii válasza babe98 (#2805) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha kell tenned valamit, akkor írnak neked is mindenképpen. Most úgy néz ki, hogy azok kapják meg, akiktől új ID kell.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2807) MrPeekaboo válasza babe98 (#2805) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Nekem tegnap délután küldtek email-t (Upload a new ID a végén, illetve app-ban is megjelent), hogy nem jó a vezetői engedély, amivel anno regisztráltam. Ezúttal a személyimet küldtem el nekik, amit ugyan az üzenettel ellentétben nem 10 perc alatt, hanem vagy 5 óra múlva ellenőriztek. Erről push üzenetet kaptam. Szerintem ha nem teszed meg, akkor előbb-utóbb zárolják a fiókod, mivel nem tudják migrálni az új rendszerbe, utána meg fel is függesztik és visszakapod a pénzt róla.

[ Szerkesztve ]

(#2808) mekkGyver


mekkGyver
aktív tag

Tegnapelőtt regisztráltam a revolut rendszerébe. Tegnap - mivel még nem jött meg a visszaigazolás az igazolványaimról - kicsit nyomkodtam az appot, és a virtuális kártyánál rányomtam fenn a + jelre. Később látom, hogy levont 6€-t. Kis para után kiderítettem, hogy "extra revolut card" címen vonta le, mert hogy csak egy ingyenes. De a leírásban ez nincs benne (ott csak az van, hogy max. 5 virtuális lehet), és semmi nem figyelmeztetett, hogy ez levonással jár. Ezt elég inkorrekt dolognak tartom, főleg, hogy az elsőt még nem is tudom használni. Supporttal nem tudok beszélni, a chatben meg csak valami robot válaszolgat. Járt már így más is? Vissza tudom valahogy kérni a pénzemet?

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#2809) gzbotii válasza mekkGyver (#2808) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem eléggé úgy tűnik, hogy felhívja a figyelmed a dologra...

Chatbe írd be, hogy "live agent", így kapsz élő személyt amint elérhető valaki (ez 0-60p belül lehet bármi)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2810) brainticket válasza mekkGyver (#2808) üzenetére


brainticket
aktív tag

Teljesen egyértelműen figyelmeztet hogy díja van.

(#2811) MasterMark válasza brainticket (#2810) üzenetére


MasterMark
titán

Nem csak hogy figyelmzetet, de meg is kell erősíteni.

Switch Tax

(#2812) kásás válasza MrPeekaboo (#2807) üzenetére


kásás
tag

Előbb nekem már 72 órát írt már az ellenőrzésre.

Lenne egy kérdésem. Az app-ban Card security beállításoknál, a kapcsolók bekapcsolt (világít) állapotánál kerülnek tiltásra a funkciók? Tapasztalat van, hogy kb. mennyi idő alatt aktiválódik?

[ Szerkesztve ]

(#2813) hedgehog válasza L4mie (#2796) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ugyanezt kérte a Monese is, sőt velük még videotelefonálom is kellett az account nyitáshoz, szóval nem hiszem hogy ez volt a baj.

-- aka p3d3str1an

(#2814) babe98


babe98
csendes tag

Olyan tapasztalt fórumozótársat kérdeznék, aki utalt már vissza magának pénzt a Revolut számlájáról:
- milyen módszerrel tette? Sima banki átutalással, vagy valamilyen kártyás trükkel? (már ha van ilyen)
- mi volt a tapasztalat? (átfutási idő, esetleges díjak)

a válaszokat köszönöm előre is!

(#2815) mekkGyver válasza MasterMark (#2811) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Most a kedvedért nem fogok még 6€-t kifizetni, hogy lefotózhassam, de tuti, hogy nem kellett megerősíteni. Olyan meg, mint a fenti képen, biztosan nem volt. Nem vagyok hülye, azért nem reklamálnék, ha ilyenre "véletlenül" rákattintok. Elhiszem, hogy most nektek ilyen, de - mint mondtam - nekem még nem volt visszaigazolva, és mindenre csak azt hiányolta. Már megjött, így nem is tudom tesztelni. Nem fordulhat elő, hogy akkor még nem kért visszaigazolást (mondjuk egy bug miat) ?! Pl. a "Freeze", meg "Limit" sem volt a kártyák alatt...

[ Szerkesztve ]

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#2816) MasterMark válasza mekkGyver (#2815) üzenetére


MasterMark
titán

Egy virtualis kartya ingyenes.
A tovabbiaknal meg figyelmeztet.

Biztos erre vonta le? Most ket virtualis kartyad es egy fizikai van?

Nincsenek ilyen bugok, nem 6 eurot lopkodva el a Revolut...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#2817) tsteve válasza babe98 (#2814) üzenetére


tsteve
senior tag

sajat itthoni iban-ra utaltam revolutról...
4 napot írt eredetileg, de ténylegesen másfél nap alatt ért ide a pénz

[ Szerkesztve ]

(#2818) mekkGyver válasza MasterMark (#2816) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

2 kártya van, és azért vonta le. Tudom, hogy a Revolut nem az ügyfeleit lopja meg (hanem a dolgozóit), de azt, hogy nincs ilyen hiba, azt nem tudom mi alapján állítod ilyen határozottan? Tesztelted minden típusú telefonon és Android verzióval???

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#2819) MasterMark válasza mekkGyver (#2818) üzenetére


MasterMark
titán

Ha lenne ilyen hiba akkor 3 kártyád kéne legyen.

1 fizikai
1 alap virtuális ami jár ingyen
1 plusz virtuális amit vettél.

Azt írod csak kettő van, akkor most?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#2820) mekkGyver válasza MasterMark (#2819) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

nincs fizikai... még

[ Szerkesztve ]

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#2821) babe98 válasza tsteve (#2817) üzenetére


babe98
csendes tag

Köszi!
mit utaltál eurót vagy forintot? (én eurót szeretnék itthoni Erste deviza számlára)

(#2822) tsteve válasza babe98 (#2821) üzenetére


tsteve
senior tag

én forintot utaltam revolutról a forintos számlámra, előtte átváltottam revolutban az eurót, semmilyen költség nem merült fel az utalással és a váltással kapcsolatban...persze nem komoly összeg volt, azok esetén van költség tudtommal...

[ Szerkesztve ]

(#2823) tsteve válasza mekkGyver (#2820) üzenetére


tsteve
senior tag

én is most próbáltam ki Android alatt az extra virtuális kártya igénylést... min. 3 helyen kell megerősíteni, és a 3. lépésnél jelzi az 5.99-es költséget is.... fura hogy nálad előjött egy ilyen hiba mégis... passz

[ Szerkesztve ]

(#2824) mekkGyver válasza tsteve (#2823) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Rákerestem a Revolut fórumán, nem vagyok egyedül ezzel, így tudom, hogy igazam van, de mindegy, ez már nem releváns. Közben rájöttem, hogy a maradék 4€-ból úgyse tud 6-ot levonni, így kipróbáltam... most nálam is figyelmeztet, és ott is van alul a leírásban. Ez van. Majd csak jó lesz valamire...
Más.
Nem lesz mostanában újra valami promo az ingyenes kártyaküldésre?

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#2825) hedgehog válasza babe98 (#2814) üzenetére


hedgehog
senior tag

Én rendszeresen utalok forintot több különböző számlára is, semmi extra díja nincs. Az esetleg kérdéses lehet, hogy a te bankod számít-e fel díjat a jóváírásért, de azt nálad kell megnézni a hirdetményben.
Átfutás pár nap, általában rövidebb mint amit ír az app.

-- aka p3d3str1an

(#2826) MasterMark válasza mekkGyver (#2820) üzenetére


MasterMark
titán

Azért mert nem kapta meg, attól még az appban látszik.
6 euro a posta dija lesz szerintem inkább.

Switch Tax

(#2827) xcsabo válasza MasterMark (#2826) üzenetére


xcsabo
senior tag

Virtuális kártyáról volt szó nem?

(#2828) MasterMark válasza xcsabo (#2827) üzenetére


MasterMark
titán

Kétszer leírtam, hogy mit kérdezek.

Switch Tax

(#2829) DavidQ válasza mekkGyver (#2808) üzenetére


DavidQ
tag

Remélem ezzel tudtam segíteni:

Nem minden kínai szirszar szar!

(#2830) MrPeekaboo válasza kásás (#2812) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Nem, ha jobbra van húzva a kapcsoló, azaz kék színű akkor lehet az adott funkciót használni, tiltani meg azzal, ha balra van húzva. Gondolom amint sikerül a regisztráció használhatóak a fent említett lehetőségek.

(#2831) Jamesch


Jamesch
tag

hello

Új user vagyok, most kaptam meg a Revolut meg a Curve kártyát is

A középárfolyamos konverziók csak hétvégén nem érvényesek vagy hétköznap este se?
Olvastam korábbi hozzászólásban, hogy végülis nem minden esetben ingyenes a KP felvétel. Van vmi jel az ATMen ami alapján ezt el lehet dönteni?

Curve-el KP felvételnek milyen feltételei vannak? Elvileg 200EURig az is ingyenes.
Ez akkor a becsatolt HUFos debit kártyámat középárfolyamon terheli ha EURtveszek fel, jól értem?

Épp megyek holnap Ausztriába és jó lenne tudni

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#2832) mekkGyver válasza DavidQ (#2829) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Nagyon köszönöm! :R
(Már csak azért is, mert utálom, ha hülyének néznek...)

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#2833) Fandango válasza mekkGyver (#2824) üzenetére


Fandango
veterán

Én ma kaptam értesítőt, hogy ingyenes kártya jár annak aki a meghívómmal regisztrál, 7 napig tart az akció.

[ Szerkesztve ]

(#2834) mekkGyver válasza mekkGyver (#2832) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

gzbotii-nak hála fél óra várakozás után jött a humán segítség, és ahogy DavidQ is leírta, én is kapásból visszakaptam az extra kártya árát. Egy percen belül.
Köszönöm nekik a segítséget.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#2835) mekkGyver válasza Fandango (#2833) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

:D
A regisztációs linked nem volt jó, mert én már regisztráltam, de a neten keresgélve, egy kuponos oldal url-jében lévő paramétert beírva kuponkódnak elfogadta! Már meg is rendeltem a kártyát ingyen postával. :)

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#2836) ElFeo


ElFeo
tag

Ugyan közvetlen feltöltés még nincs, de az abb-ban már nagyarul nyomja, hogy szerezzek még öt embert és akkor ingyenes a metal card. Egyébként továbbra is ingyenes marad a Simple, errôl tegnap írtak.

(#2837) ElFeo válasza ElFeo (#2836) üzenetére


ElFeo
tag

Természetesen nem abb-ban, helyesen app-ban :))

(#2838) UHHH válasza ElFeo (#2836) üzenetére


UHHH
senior tag

Tegnap írt a simple, "A kártya feltöltési illetve zárlati díja továbbra is elengedésre kerül, melyet az OTP Bank visszavonásig, de legkésőbb 2012.02.29-ig biztosít."
Aztán fél óra múlva ismét jött egy email, benne már "2020.02.29-ig"... :)
Sajnos mindenhol ez van, nem igaz, hogy nem olvassa el egy korrektor, amit kiadnak. Ők pedig elég nagyok, nem egy sufnicég.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#2839) gzbotii válasza UHHH (#2838) üzenetére


gzbotii
veterán

Dolgoztam olyan helyen, ahol vállalati kommunikációt kellett kiküldeni (több ezer fős amcsi multi). Ha egy IT rendszer leállt karbantartás, probléma miatt, kellett küldeni erről körlevelet minden érintett disztribúciós listára. Egy ember megírta (pl. én), elküldtem az aktuális fölöttesnek, ő approvolta és én kiküldtem. Még így, is volt, hogy sikerült e***ni a dátumot. És az sem épp sufnicég :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2840) oszy78 válasza mekkGyver (#2835) üzenetére


oszy78
tag

Megkérdezhetem mi volt a kuponkód amivel ingyenes most a kártya?

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#2841) tsteve


tsteve
senior tag

most jött levél a revolut-tól, hogy az ingyenes számlámhoz is aktiválták a kriptovaluta funkciót és hamarosan minden ingyenes számlához hozzárendelik ezt... nem rossz dolog ez annak, aki nem fél a kriptovilágtól...és valóban működik, sőt váltottam is ma már...

[ Szerkesztve ]

(#2842) KTU válasza tsteve (#2841) üzenetére


KTU
addikt

Már talán 5 hónapja aktiválták.
Mást nem is tudsz csak váltogatni, és másik Revolut felhasználónak küldeni.
[link]

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2843) szabi__memo válasza KTU (#2842) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Gyanús alakoknak később engedélyezik ;]

(#2844) tsteve válasza KTU (#2842) üzenetére


tsteve
senior tag

kb. 1 hónap telt el a számlanyitás óta.. ez kell hozzá? 1 hónap?

(#2845) xcsabo válasza tsteve (#2844) üzenetére


xcsabo
senior tag

Nekem a nyitás után azonnal engedték. Nem mintha használnám.

(#2846) Andralin


Andralin
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég regisztráltam én is és kíváncsi lennék, hogy mi a haszna ha a fiókomon belül forintra váltok összeget.

Ha van forint a számlámon és kártyával fizetek Mo-n, akkor a forint összegből megy a terhelés, nem az EUR összegből vált át? És ha utalok forint számlára, akkor is a forintból megy?

(#2847) Andralin válasza oszy78 (#2840) üzenetére


Andralin
aktív tag

Én két hete regisztrálam direktben, mindenféle meghívás, kupon nélkül.
Először csak virtuális kártyát igényeltem. Rá egy hétre jött egy e-mail, hogy mivel még nem rendeltem fizikai kártyát, az első fizikai kártyámat március 30-ig akciósan ingyenes postázással megrendelhetem.

A kártya rendelésekor mégiscsak levontak 6 EUR-t, de a chat-es ügyfélszolgálaton jeleztem a hibát és azonnal, kérdés nélkül jóváírták a lenont összeget.

[ Szerkesztve ]

(#2848) hedgehog válasza Andralin (#2846) üzenetére


hedgehog
senior tag

Amikor fizetsz, a felhasznált deviza kiválasztási sorrendje a következő:

1. terhelés pénzneme
2. EUR (legalábbis Mo-i lakcímmel)
3. legmagasabb egyenleggel rendelkező pénznem

Vagyis ha forinttal akarsz fizetni valamit (mert pl. tranzakciós jutalék nélkül akarsz utalni, vagy csak a Rev kártya van nálad a boltban), akkor a HUF számláról fog vonni. Ha az nincs elég összeg, akkor vált EUR-t amennyi kell. Ha az sem fér ki, de mondjuk van USD-d, akkor abból vált.

Én azért tartok forintot is (általánosságban), mert többször utalok is róla. (meg googlepayjel fizetek, de az nem mindenkinek megy)

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#2849) mekkGyver válasza oszy78 (#2840) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Küldtem privátban.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#2850) Andralin válasza hedgehog (#2848) üzenetére


Andralin
aktív tag

Köszönöm a részletes választ!

Ez elég jól hangzik így.
Akkor ezzel sokkal jobban megéri váltani, mint magyar banknál?
Tegyük fel, hogy rendszeresen kapok eurót OTP-s kártyás devizaszámlára. Erről ingyen megy az EUR áttöltése a Revolutra, ezt már próbáltam.

Tegyük fel, hogy én ezt a pénzt itthon, forintban akarom elkölteni. Revolut nélkül átutalom a devizaszámláról a forintszámlámra az OTP devizavételi árfolyamán és a forint kártyámról költöm el.

Ha most inkább a Revolutra tölteném át a pénzt, ott átváltanám forintra a jobb árfolyamon majd ingyenesen átutalhatnám az OTP-s HUF számlámra, amiről havonta 150e-t ingyenesen fel is tudok venni? Ez így működhet vajon?
És kártyás fizetésre még akár közvetlen a Revolut kártyát is használhatnám itthon?

Amit eddig olvastam, az alapján működnie kellene a dolognak, csak elég furcsán hangzik, hogy "megutaztatom" a pénzt nemzetközi viszonylatban külföldre, majd vissza és a végén még jobban járjak az átváltással, mintha közvetlenül a saját EUR-HUF számláin bankok belüli utalást végeztem volna. :F

Tényleg jobban járnék így, vagy csak én értettem félre valamit?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.