Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) bbsofficial


bbsofficial
tag

Sziasztok,

Nektek megy a Revolut? Nekem 2 accounton is something went wrongot ír.

más: szeretne valaki Curve refkódot küldeni? Akkor írok a supportnak, hogy aktiválják be utólag. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#2202) compi.hu válasza Oliverda (#2200) üzenetére


compi.hu
senior tag

Forintot hogyan utalok Revolutról? Elvileg csak SEPA-t tud ami mindenképpen EUR.

[ Szerkesztve ]

(#2203) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok,

Találkozott valaki az alábbi kérvénnyel a Revolut felől?
"Hello xy, Ruth here! Would you be so kind to provide us with your most recent tax statement? As an Financial Conduct Authority authorised firm Revolut is under certain obligations to process and retain certain data for compliance purposes. It helps us better understand you financial circumstances and behaviour so that we manage your Revolut account. Thank you for your understanding"
Az appon belüli chat-en érkezett, viszont családon belül más accountra nem jött ilyen. :U

(#2204) szuladam válasza Oliverda (#2200) üzenetére


szuladam
aktív tag

Ezt mondjunk nem tudom, hogy ha a Revoluton forintod van és azt onnan egy magyarszámlára küldöd az pénzbe kerül-e vagy van-e közbe bármiféle konverzió ide-oda , de a honalpjuk szerint ingyenes.
De az tuti hogy TW-ról forintot lehet küldeni magyar számlára, de annak van költsége (mondjunk nem sok, az fontos megjegyezni)

[ Szerkesztve ]

(#2205) sparks válasza bbsofficial (#2201) üzenetére


sparks
senior tag

Revolut twitteren írták:
We're having an issue which is causing most features in the app to fail. Our engineers are on the case and we'll let you know as soon as everything is back up and running again. We're really sorry about this. ☹️

[ Szerkesztve ]

(#2206) Oliverda válasza compi.hu (#2202) üzenetére


Oliverda
félisten

Beírod a magyar számlaszámot IBAN-nal és küldöd. Semmi extra.

szuladam: ”Ezt mondjunk nem tudom, hogy ha a Revoluton forintod van és azt onnan egy magyarszámlára küldöd az pénzbe kerül-e vagy van-e közbe bármiféle konverzió ide-oda , de a honalpjuk szerint ingyenes.”

Ingyenes, nincs semmiféle konverzió.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2207) hedgehog válasza compi.hu (#2202) üzenetére


hedgehog
senior tag

A Revolut egyik legfőbb előnye az ingyenes bank-transfer 24 különböző pénznemben, mint ahogy ez köztudott (nak kellene lennie, mert hetente előjön a kérdés)

-- aka p3d3str1an

(#2208) Fandango válasza bbsofficial (#2201) üzenetére


Fandango
veterán

Ment privi.

[ Szerkesztve ]

(#2209) mrrr74 válasza compi.hu (#2202) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Most utaltam egy tesztutalást Revolutról BB-os magyar számlára. Mindenféle költség nélkül 2-3 nap alatt a számlán vol a pénz.

IBAN és BIC/SWIFT kódot meg kell adni.

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#2210) sajti_pajti válasza Oliverda (#2200) üzenetére


sajti_pajti
tag

Nem, nem, és NEM középárfolyamon.

(#2211) bbsofficial válasza sajti_pajti (#2210) üzenetére


bbsofficial
tag

Hanem?

(#2212) Dluinet válasza bbsofficial (#2211) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az épp aktuális devizapiaci (Forex) vételi és eladási áron
itt láthatod a kínálat (Bid) és kereslet (Ask) közötti különbséget
vagy itt

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2213) Oliverda válasza Dluinet (#2212) üzenetére


Oliverda
félisten

Forex vs Revolut

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2214) Dluinet válasza Oliverda (#2213) üzenetére


Dluinet
nagyúr

de ha sikerülne abban a pillanatban visszaváltanod akkor nem jön ki az eredeti összeg, amit beváltottál

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2215) MrPeekaboo válasza _ATi_1 (#2203) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Gondolom nagy a pénzmozgás a fiókodon vagy elértél egy bizonyos költési határt és most kíváncsiak, hogy ezt miből finanszíroztad. Ez a vizsgálat a pénzmosás elleni intézkedések miatt van. El kell küldeni a kért dokumentumot különben zárolják a fiókot vagy már meg is tették.

(#2216) bbsofficial válasza Dluinet (#2212) üzenetére


bbsofficial
tag

Ahha, köszi.
De ha jól számolom HUFban is egy-két fillér az eltérés, ami még nagyobb összeg esetén is max 100ft-osban mérhető.

(#2217) Dluinet válasza bbsofficial (#2216) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen, de szinte lényegtelen, az árfolyam mozgás, majdnem nagyobb

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2218) _ATi_1 válasza MrPeekaboo (#2215) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Ez egy frissen regisztrált fiók, nemrég jött meg a kártya. Csak a szükséges 10 euró feltöltése történt meg.

(#2219) bg24 válasza bg24 (#2193) üzenetére


bg24
csendes újonc

Ok. Péntek jött meg a Curve kártyám. Ma reggel csináltam egy tesztett hogy mit tud, mennyire olcsó így tölteni a revault kártyám. A következő jött ki 10€=3180.42 ez gyakorlatilag 0.35ft veszteség 10€-n. Semmi.
10$-nál már más a10$=2797,60ft itt kb 2-3ft. a veszteség/10$. Itt nagyobb volt a mozgás a délelőtt. És még kicsit az utazásaimra is gondolva kipróbáltam a lengyel zlotyt is. Itt a leg kisebb top up 20 zloty, amiért 1482,55 ft. - ot fizettem. Ami középen most épp 1482,46 lenne. A költség 0.11ft 20 zloty - n.🤑 A teszthez a TransferWise kártyám forint zsebét használtam (mondjuk ott csak azt szoktam tárolni)
Így biztos nincs utólagos költsége a váltásnak. Tehát, a Curve érezhetően jobb a revolut töltésre mint a TransferWise ami 0.35% - al dolgozik. Én nem forintositottam vissza a revolton ha azt akarok használni arra ott a TW vagy az alap banki kártyám. De valaki azt is kipróbálhatja. El fogom olvasni. :-D

[ Szerkesztve ]

(#2220) Oliverda válasza Dluinet (#2214) üzenetére


Oliverda
félisten

Tehát filléres dologról van szó, gyakorlatilag elhanyagolható a különbség magánszemélyek esetében.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2221) Dluinet válasza Oliverda (#2220) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha nem milliókat mozgatsz, akkor felesleges vele foglalkozni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2222) Oliverda válasza Dluinet (#2221) üzenetére


Oliverda
félisten

Poénból kiszámoltam, hogy 1 millánál mekkora különbséget eredményezne: 52 forintot :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2223) Dluinet válasza Oliverda (#2222) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Lehet fillért b@szni.
Ahogy mondtam, nagyobb az árfolyammozgásból adódó különbség.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2224) szildavid90


szildavid90
aktív tag

Meg jott a kartyam. Kell aktivalni vagy egybol hasznalatra kesz is? Koszi!

(#2225) brainticket válasza szildavid90 (#2224) üzenetére


brainticket
aktív tag

az első nem contactless tranzakcióval aktiválod.

(#2226) Reinkz válasza Dluinet (#2214) üzenetére


Reinkz
senior tag

Nyilván nem, mivel nem végtelen tizedes törtben váltasz és néhány hányados után egyszerűen "levágja" a rendszer a maradékot.

Nem fog neked tárolni 0,00005 Eu-t, hanem legkisebb felosztás az euro cent lesz.

(#2227) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

Új regisztráló vagyok Revolut-on. Első kérdés, amit az applikáció kérdez, hogy mivel a Ft alapú kártyámat adta meg azt ajánlja, hogy a feltöltési valuta legyen az, ami a kártyám valutája (Ft) és ne €, mert így az alkalmazásban kiírtak szerint "elkerülhetem a banki költségeket".
Igaz ez? Milyen valuta ajánlott a feltöltéshez?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2228) Madwe válasza pomk (#2227) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem tudsz forinttal feltölteni :) de több pénznemes zsebet is létre tudsz hozni.

Feltölteni jelenleg a legegyszerübb olcsóbb és leggyorsabb curve-el. Mondjuk curve mellé eleve csak akkor kellhet revolut, ha valahol nem fogadják el (eddig csak google play jött elő) vagy előre át akarsz váltani pénzt a hétvégi felárat elkerülendő (ez meg csak igazán nagy összegnél érdemes)

[ Szerkesztve ]

(#2229) Laox válasza pomk (#2227) üzenetére


Laox
aktív tag

Én is úgy vettem észre, hogy ha valakinek külföldi élet/munka miatt nincs szüksége konkrétan külföldi számlaszámra, akkor a Curve mindent ugyanúgy elintéz, mint a Revolut, ami átlagembernek kellhet. Tehát a netes vásárlásokat és a külföldi nyaralásos dolgokat.

(#2230) pomk válasza Madwe (#2228) üzenetére


pomk
őstag

A fő cél, hogy itthon tudjak Apple Pay-t használni Ft számlámról a Ft-ot használva.
Ehhez a tanácsokra hagyatkozva a következő kombót gondoltam: Revolut regisztráció, magyar hitelkártya hozzáad, Revoluttal Monzo kártyát feltölteni, Monzo kártyát hozzáadni AP-hez.

Más is azt ajánlotta, hogy vegyem be a kombóba a Curve-ot is. De miért előnyösebb, ha Curve-on keresztül utalgatok és nem simán Hitel kártya - Revolut - Monzo?

(#2231) Laox válasza pomk (#2230) üzenetére


Laox
aktív tag

Curve-vel kihagyhatod a többi köztes lépést, mert az leszedi magyar forintban és átváltja a legkedvezőbb árfolyamon. Így a másik két cég profitját kihagyod az egyenletből.

(#2232) pomk válasza Laox (#2231) üzenetére


pomk
őstag

Ha közvetlen a magyar hitelkártyámmal "töltöm" fel a Revolutot, akkor a bank váltja a Ft-ot €-ra, ami így drágább mintha Curve-al váltanék. Jól gondolom ugye?

(#2233) Dluinet válasza pomk (#2232) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2234) pomk válasza Dluinet (#2233) üzenetére


pomk
őstag

Feltöltöttem Revolutra 10€-t a hitelkártyámról. 3180,- Ft-ot vont le.
Kérdés, hogy amikor majd Monzot feltöltöm Revolutról akkor hogy váltja...

(#2235) Dluinet válasza pomk (#2234) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az a 3180Ft-ot nézd meg hónap végén, most csak ennyit zároltak, később majd elkönyvelnek kb 3240Ft-ot

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2236) pomk válasza Dluinet (#2235) üzenetére


pomk
őstag

Nice. :Y :DDD

(#2237) #33403648 válasza pomk (#2230) üzenetére


#33403648
törölt tag

Az Apple Pay minden variaciojat kiprobaltam itthon es addig amig nem lesz hivatslosan Magyarorszagon, mindenfele kerulo utakon tudod hasznalni, tobbszoros konverziokkal es veszteseggel. Monzo eleg nagy veszteseg, forintbol valtast fontra, vasarolsz es azt elobb atvaltja euroba, majd forintba. Hiaba gyors a rautalas es nincs havi dij, csak £ account van. Boon. van € account, havi dij is es vasarlasi felar eu zonan kivuli vasarlaskor...ez is draga. N26 nincs havi dij es jutalek sem, itt is az € HUF konverzio feltolteskor es vasarlaskor is.
KBC bank Irorszag, detto mint a Boon. Hidd el, hogy nincs tokeletes megoldas, majd ha a Curve vagy Revolut vagy isten tudja ki megadja a lehetoseget, hogy kozvetlen HUF szamlarol forintban fizess. Addig lehet ezekkel jatszadozni es vesziteni forintokat. Persze mindenki maga donti el megeri vagy sem. A Curve es Revolut is igerte, hogy iden lesz Apple Pay...de lehet csak olyan orszagokban eloszor, ahol mar van hivatalosan. Ilyen szempontbol MO remenytelen...

[ Szerkesztve ]

(#2238) N0R válasza #33403648 (#2237) üzenetére


N0R
csendes tag

Így van, hiába lesz Revolut Apple Pay, csak ott engedi az Apple, ahol már be van vezetve. Azon belül is a Revolut folyamatosan kommunikálja, hogy Apple Pay velük először csak Németországban lesz.
Monzo vásárlás valóban GBP-EUR-HUF konverziót használ? Ez nekem új, úgy láttam simán EUR nélkül vált ugyanúgy kedvező(bb) árfolyamon.

(#2239) #33403648 válasza pomk (#2230) üzenetére


#33403648
törölt tag

Az Apple 0,15% jutalékot ker minden bankkartyas vasarlas utan, es egyre tobb itthoni bank megcsinalja a sajat kis mobil applikaciojukat, ami az androidos ugyfeleknek kedvez mobil fizetes szempontjabol. Mindenki szeretne profitalni es az Apple nem is keveset...

(#2240) Oliverda


Oliverda
félisten

Adjon s Curve öntapadós PayPass matricát és meg van oldva, nem kell a gyártók hülyeségei miatt még hónapokat vagy éveket várni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2241) RobexX10 válasza N0R (#2238) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Én ma próbáltam ki Monzot Apple Pay fizetéssel. Csak egy vizet vettem 129Ft =0.36£ 1£=358.33. Ezt írta ki az alkalmazás fizetés után.

(#2242) Madwe válasza RobexX10 (#2241) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az a font ár honnan jött? A monzora 1 fontot ténylegesen annyi pénzért teszel be? Mert ugy lenne érdekes, h oda mennyi huf 1 font:)

(#2243) evrynet0


evrynet0
csendes tag

Valakii utalt haza Revolutról mostanában? (elmúlt 5 nap) Én 2 utalást is csináltam de nem jött meg határidőre a pénz:( A support esküszik hogy elment.

(#2244) RobexX10 válasza Madwe (#2242) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Fizetéskor ezzel az árfolyammal számolt. Revolut-tal utaltam Monzo-ra fontot ami ingyenes. Revolut feltöltés a költség. Amit Curve kártyával akarok megtenni. Tegnap jött meg.

(#2245) madrac válasza evrynet0 (#2243) üzenetére


madrac
őstag

Azokután, hogy nálam a google úgy tudott pénzt levonni a Revolut kártyámról, hogy ki volt kapcsolva az összes biztonsági engedély a kártyára, már nem lepődöm meg semmin... Elő személlyel pedig nem lehet kommunikálni az appból, hogy akkor hogy is van ez..

(#2246) Oliverda válasza madrac (#2245) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért ne lehetne? Nekem chaten keresztül már sikerült és viszonylag gyorsan választ is kaptam a kérdésemre.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2247) Madwe válasza RobexX10 (#2244) üzenetére


Madwe
nagyúr

Oh, i see, akkor majd ha kialakult a rendszer, akkor lesz szerintem igazán érdekes :) Amikor látni hogy a bank-curve-revo-monzo-árusító hely láncsor elején bemenő összegből mi lesz a végén - de így, miután a curve-revo vonalon nincs nagy veszteség, s a végső gbp-huf váltásnál is minimális, egész kellemesnek hat - azt leszámítva h macera folyamat töltögetni ennyi lépésben, szerintem :D
+ ugye monzo egyéb díjak a végén még rájönnek

(#2248) hedgehog


hedgehog
senior tag

Nekem is megjött tegnap a Curve kártyám, kiválóan működik a Revolut feltöltés, köszi a tippet! :)

(jan 1. rendeltem, 10-én a supporttal egyeztetve azonosítottam magam, vagyis kb. 10 nap alatt érkezett meg)

-- aka p3d3str1an

(#2249) Darkylmx


Darkylmx
tag

Sziasztok.
Ne haragudjatok ha volt már erről szó.
Angliában dolgozok és szeretném brexit előtt átváltani euróba amit eddig gyűjtöttem, hogy egy esetleges nagy árfolyamcsökkenéssel ne veszítsek sokat. Mit ajánlotok erre? Transferwise vagy revolut?

(#2250) RobexX10 válasza Madwe (#2247) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Én is kíváncsi vagyok hosszabb távon hogy megy majd :)
Macera kicsit valóban de nem vészes. Revolut feltöltés és utalás Monzo-ra. :)
Monzo-nak jelenleg nincsenek plusz költségei :)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.