Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) nutfile


nutfile
aktív tag

érdekesség kedvéért: a Garmin Pay tökéletesen működik a Revolut MC kártyával :-)

(#2852) DavidQ válasza Andralin (#2850) üzenetére


DavidQ
tag

Így működik, ahogy mondod. "Better than your bank."

Nem minden kínai szirszar szar!

(#2853) mekkGyver


mekkGyver
aktív tag

Arra gondoltam, hogy a Revolut tök jó lenne arra is, hogy a középiskolás gyerekeimnek tudjak zsebpénz, vagy esetenként költőpénzt adni. Ha kártyán lenne, akkor nem hagyják el, és nem tudják ellopni sem. Csak az a baj, hogy a Revolut (és még 2 másik platform) nem enged 18 év alatt regisztrálni. Hamis adatokkal nem akarok, a saját személyimmel regisztrálva (az ő telefonján) meg visszadobja, hogy nem lehet több regisztrációm. Van ötletetek, hogy oldjam meg, hogy a gyerekeknek legyen külön kártyájuk külön fiókkal? Ha más nincs, akkkor persze tudunk regisztrálni más családtag nevére, de ha meg fizetésnél valaki beszól neki, hogy ő nem Kovács Pálné, akkor nem fogja tudni használni. Persze payPassnál már nemigen nézik, de ki tudja...

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#2854) snipr válasza gzbotii (#2806) üzenetére


snipr
aktív tag

Eddig kimaradtam a szórásból, gondoltam azért mert a személyim töltöttem fel nem a jogsim... erre ma mégis jött levél, illetve megjelent az app-ban is a gomb, amire ha rányomok nem történik semmi. A dolog azért is érdekes, mert a személyimen kívül csak jogsim van fényképes (az útlevelem eljárt tavaly és épp nem voltam sehol úgyhogy nem újítottam meg), szóval ha működne a link akkor feltölteném a személyim újra megnézni mi történik, de nem működik :DDD

(#2855) DavidQ válasza mekkGyver (#2853) üzenetére


DavidQ
tag

Elvileg megoldás lehet a Cards -> Add new card -> Physical -> Add card with a 5.99 € fee opció.
Gyakorlatban ugyan nem próbáltam, de ilyenkor kéne hogy küldjenek egy másik fizikai kártyát ami a te számládhoz van csatolva. Ami egyrészt azért jó, mert látod, hogy a gyerek mikor, hol és mennyiért költ, másrészt nem kell más családtagot bevonni a dologba.
De ismétlem, nem próbáltam, csak elképzelés alapján ez egy jó alternatíva lehet.

Nem minden kínai szirszar szar!

(#2856) hadam98


hadam98
senior tag

Sziasztok

Hogy lehet forintba feltölteni? Elég új vagyok köszönöm

(#2857) Gabócza válasza mekkGyver (#2853) üzenetére


Gabócza
senior tag

Tudom, hogy ez a Revolut topik, de pl. OTP Junior nem jöhet szóba, amíg nem lesznek 18 évesek? 14 éves kortól lehet kártyája és hacsak nincs valami az apróbetűkben, akkor minden 0 Ft. [link]

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#2858) Rage47 válasza mekkGyver (#2853) üzenetére


Rage47
veterán

Vagy írj a supportra chaten, hogy van-e erre megoldásuk.

(#2859) mekkGyver válasza Gabócza (#2857) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Köszönöm a tippet, de egyrészt éppen azon vagyok, hogy minél előbb kikerüljek a bankok "szorításából", persze ez még csak álom, de amúgy megnéztem, és számlavezetési díj ugyan tényleg 0ft, de kp felvétel, meg az utalás már koránt sem ingyenes, és akkor nekem még mindíg pénzbe kerül, ha én utalok az ő számlájára. És az apróbetűst még meg se néztem, hogy a kártya díja, meg az ilyen-olyan "egyéb költségek" hogy szopnák le a számláját szép lassan...

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#2860) mekkGyver válasza DavidQ (#2855) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Ez volt az első ötletem, de ez csak akkor működne, ha tudnék beállítani a kártyához egy külön "zsebet", ami csak az "ő pénze", amivel gazdálkodhat. Ha jól láttam csak limitet lehet beállítani, az sajnos nem jó erre.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#2861) Tuomas


Tuomas
addikt

Sziasztok!

Most kezdtem érdeklődni az alkalmazás iránt. A kérdésem, hogy bár a legtöbb helyen utazáshoz írják, én leginkább online vásárlásra használnám (pl Playstation store, ebay, stb), egyfajta virtuális kártyaként (Raiffeisen banknál erre sajnos nincs lehetőség). A kérdésem, hogy erre lehet-e használni?
A másik kérdés, hogy a pénz feltöltése hogy megy? (Azt tudom hogy Ft-ot még nem lehet rá tölteni) Át tudom utalni a rendes banki folyószámlámról, vagy a paypal-hoz hasonlóan kártyát/szamlát kell hozzáadni?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

We were here

(#2862) Dluinet válasza Tuomas (#2861) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Vásárláshoz elég a Curve kártyája.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2863) Tuomas válasza Dluinet (#2862) üzenetére


Tuomas
addikt

Hogy a mi? :DDD

We were here

(#2864) Dluinet válasza Tuomas (#2863) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Curve topik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2865) gzbotii válasza Dluinet (#2862) üzenetére


gzbotii
veterán

Viszont itt van virtuális bankkártya, amit le lehet tiltani, törölni és havonta több újat is igénylni. Amit a Curve nem tud.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2866) Tuomas válasza gzbotii (#2865) üzenetére


Tuomas
addikt

Na pont emiatt kellene. Nem fizikai, hanem virtuális kártya kellene nekem. A paypalnál is vagy bankszámlát, vagy fizikai kártyát tudok hozzáadni, ami jelen esetben a fő kártyám.
Egy olyan biztonságos megoldást keresek, amivel tudok itthoni webáruházban ft-ban (pl akármelyik hazai webáruház) és esetleg külföldi webáruhazban (ebay, amazon) euróban, vagy akár dollárban is fizetni, és nem kell hozzákapcsolni a fő kártyámat.
Ezért gondtam a revolut-ra, de egyelőre elakadtam, hogy pl hogy lehetne feltölteni, illetve kipróbálva láttam, hogy HUF számla is van, de azt nem tudom, hogyan lehetne feltölteni.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#2867) Dluinet válasza Tuomas (#2866) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Revolut feltöltéséhez a Curve kártyát használom

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2868) gzbotii válasza Tuomas (#2866) üzenetére


gzbotii
veterán

Mivel nincs forint feltöltés, bármilyen bankkártyával fel tudod tölteni euróban/fontban, majd az appon belül váltod forintra (vagy amiben akarsz fizetni később).
Igazából a feltöltésnél az átváltást bukod, ahogy írták már, itt tud segíteni a Curve.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2869) Tuomas válasza gzbotii (#2868) üzenetére


Tuomas
addikt

Viszont ha jól értem, curve-ban is hozzá kell adnom a fő kártyámat, tehát azzal meg így nem lennék előbbre a paypalhoz képest.
Forint feltöltés nem várható valamikor? Mintha azt olvastam volna, hogy április közepétől elindítják. Erről van valami megerősített infó?
Amúgy az átváltás hozzávetőlegesen milyen mértékű szokott lenni?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#2870) gzbotii válasza Tuomas (#2869) üzenetére


gzbotii
veterán

Írták itt páran, hogy már pletykaljak egy ideje, de nem lehet tudni, hogy mikor jön. Mivel a magyar piac kicsi is, nem is elterjedt itt + bankokra is szép sarc van... Nem lehet tudni.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2871) Tuomas válasza gzbotii (#2870) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi!
Ez így annyira nem rossz, még talán az eurós számla sem, még ha bukom is az átváltást. Lehet, hogy belemerülök jobban is.

Szerk: és mi van, ha csinálok egy gyári visszaállítást a telón? Az adatok, és a pénzem megmarad valahogy, mivel ugye telefonszámhoz van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#2872) mekkGyver


mekkGyver
aktív tag

Transferwise kártyát fel lehet tölteni forinttal, és azzal a Revolutot. Csak olvastam, még nem jött meg a tw kártyám...
Meg volt egy Simple trükk is, de szerintem azt már kivédte az OTP.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#2873) petir


petir
senior tag

Sziasztok,

Többször átfutottam a témát de nem tálaltam választ...így kérdezek!

Szóval normál folyószámlám tervezem kiváltani a revoluttal. Először csak próba jelleggel szeretném aztán ha használható és bejön véglegesíteném. PayPal-om van ott ugye a paypal mögé kell tenni egy valós kártyát.

MobilAppot használok ilyen opciót láttam itt is ez egy darabig jó lehet mig megvan a banknál vezetett számla...gondolom ebben a menüben lehet átvezetni..

DE

Mi a másik mód ?
Hogy kerül tegyük fel pl egy vateras eladás összege a kártyára?
Vagy akár egy munka után elvégzett fizetés összege?

(#2874) gzbotii válasza petir (#2873) üzenetére


gzbotii
veterán

Van számlaszámod, UK based.
Revolut - Revolut utalás viszonylag egyszerű, de hagyományos utalás is működik (Rev fórumon olvastam, én személyes nem próbáltam).

+Vedd figyelembe, hogy a Revolut behagyasztja a számlád (ha gyanús pénzmozgást érzékel) és igazolást kér a pénz eredetére (fizetés igazolás, ha lottón nyerted akkor arról papír). Bár ez egy kis (de annál hangosabb) százalékot érint, jó tudni.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2875) petir válasza gzbotii (#2874) üzenetére


petir
senior tag

Az oké azt láttam, de a forint alapú folyószámláról , hogy fog átkerülni a FORINT a revo számlára?

Illetve többször olvasom itt a Transferwise-t ezek szerint kell mind a kettő?
Tehát előbb oda majd mehet revoluton-ra ?

De akkor miért nem maradhat előbbin? Annak drágábbak a kondíciói?

Bocsi még nem nagyon látom át - de szeretném ! Mert ha nem is sokat de azért járok külföldön és ahogy látom ott verhetetlen a hazai bankokkal szemben!

(#2876) hedgehog válasza mekkGyver (#2859) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nálunk OTP Junior van, és megy rá Revolutról a recurring transfer havonta. Mivel a gyerekek nem utalgatnak sehova, meg kp-t se vesznek fel, ezért egyelőre teljesen ingyenes a számla (a kártyadíjat nem tudom, annak majd utánanézek, de szerintem az sincs).

A többi úgy működik ahogy írtad, vagyis a devizaárfolyama mindig jobb lesz mint az OTP-é, mert nincs rajta az OTP haszna. (Hacsak nem kezd az OTP is interbank árfolyamon váltani, de kétlem hogy ilyesmi történne)

-- aka p3d3str1an

(#2877) hedgehog válasza petir (#2875) üzenetére


hedgehog
senior tag

Revolutra jelenleg értelmesen csak egy másik kártyáról tud forint felkerülni. Lehet ugyan utalni is rá, de eszement költségekkel (angol banknál vezetett forint számla, vagyis mininum 1000-2000 Ft a költség).

Vagyis a normál bankszámlát egyelőre nem tudja kiváltani.

-- aka p3d3str1an

(#2878) hedgehog válasza mekkGyver (#2872) üzenetére


hedgehog
senior tag

A Simple trükk tudomásom szerint még működik, bár én (meg szerintem elég sokan) átálltunk a Curve-s feltöltésre.

A Transferwise módszer is működik, de rosszabb mint a Curve-s, mert a TW jutalékot kér a váltásért (másrészt oda is el kell juttatni a pénzt, amit ha bankkártyával teszel, akkor megintcsak TW jutalék, ha utalsz, akkor a bankod jutaléka jön be). A Curve nem jutalékozik, és szerencsés esetben rendes kártyás vásárlásként fog jelentkezni a Revolut feltöltés (a korábban hivatkozott Curve topikot olvasgassátok a részletekért).

Másik kolléga kérdésére válaszolva: a TW csak annyival rosszabb a Revolutnál, amennyi ez a pénzváltási/feltöltési/utalási jutalék.

-- aka p3d3str1an

(#2879) petir válasza hedgehog (#2877) üzenetére


petir
senior tag

Tehát az értelmesen alatt azt érted, hogy mögéteszem a kártyát mint a Paypalba, és akkor onnan fel fogom tudni tölteni?
Ebből annyi hasznom lesz , hogy Revolutba pl egy utalásnál megúszom a banki költséget amit egyébként rámhúz a bank.
Másik haszon : ráteszem a forintot és appba átváltom mondjuk EUR-ra - Itt is jobban jövök ki mintha a bankom váltana. -- jól látom a fenti két kérdést?

(#2880) Dluinet válasza petir (#2879) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem teszel rá forintot sehogy

max a bankoddal váltasz forintot USD-re, EUR-ra vagy GBP-re és azzal töltöd fel.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2881) hedgehog válasza petir (#2879) üzenetére


hedgehog
senior tag

Igen, az "értelmesen" alatt azt értettem, hogy nem óriási költségekkel.
A haszon érdekes kérdés. Ha a rendes bankod kártyáját "teszed mögé" (igazából EUR/USD/akármit-t veszel a kártyáddal a Revoluttól), akkor a másik haszon amit írsz nem jelentkezik, mert az árfolyamot bukod már a feltöltésnél, ezért csinálja mindenki a Simple/TW/Curve módszert.
Viszont az utalási jutalék megspórolásán kívül a másik fő haszna a Revolutnak a havi 200 EUR-nyi ingyenes külföldi kpfelvét. Persze ez csak akkor jelentkezik, ha szoktál külföldön járni.

-- aka p3d3str1an

(#2882) hadam98


hadam98
senior tag

Belföldön is ingyenes a felvétel nem? Forintra át lehet váltani az euroból amit feltöltesz curveval

(#2883) hedgehog válasza hadam98 (#2882) üzenetére


hedgehog
senior tag

de igen, csak azt azért nem említettem, mert belföldön egyébként is tudsz kb. ennyi kivenni ingyen a rendes kártyáddal

-- aka p3d3str1an

(#2884) petir válasza hedgehog (#2881) üzenetére


petir
senior tag

Lényegében a Revolut egy Paypal amiben plussz az , hogy van hozzá kártya.
Paypal esetében ki tudom választani, hogy ki váltson a paypal vagy a bank - ugye utóbbit érdemes választani mert a paypal iszonyú durva árfolyammal vált. Forintot akkor nem fogok tudni ráutalni csak devizát majd azt visszaváltom forintra - dehát ez hülyeség !

Gyakorlatilag a önmagában a Revolut nem ér sokat...
DE...
Revolut + TW regisztrációival már lehet ügyeskedni!

Jól látom összeségében mostmár?

5-6 alkalommal járok évente külföldön, fizetni biztos fogok kártyával, pénzt felvenni...hááát ha az élet úgy hozza és kell lehet azt is fogok

[ Szerkesztve ]

(#2885) Foobar


Foobar
tag

Sziasztok

A Revolut Community-ben [link] próbálok topicot nyitni, vagy legalább vmelyik meglévőbe beírnám a problémámat, de nem látok semmiféle gombot, mellyel ezeket megtehetném. PC-ről jelentkeztem be! Mármint a Community oldalra.
(2017. nyár óta van Revolut kártyám, és akkor még működtek ezek a funkciók - ezt ki is jelzi a profilomnál, hogy mi volt az akkori, általam nyitott topic, plusz a válaszok rá)

Másnak mi jelenik meg? Ha vki regisztrált oda.. Köszi előre is, ha megnézed. (tehát vmi Create Topic, vagy Post button, ilyen kellene legyen)

Update: hihetetlen..:((( Némelyik topicban - de csak némelyikben - felkínálja a "Reply" lehetőséget, tehát hozzá lehet szólni. De olyan topicban, ahol releváns lenne a problémám, olyanban nem kínálja fel. Új topic nyitás meg tényleg egyáltalán nincs.

[ Szerkesztve ]

(#2886) Foobar válasza snipr (#2854) üzenetére


Foobar
tag

Nekem is pont ugyanez a gondom, ezt próbálnám a Revolut Community-ben is postolni - ha tudnék topicot nyitni, vagy hasonló topicban, ha legalább hozzászólni engedne. Az App nálam 5.40-es verzió (uninstalláltam, aztán reinstall, ezt rakta fel, ez akkor elvileg a legújabb), a telefon Meizu M6 Note - nem tudom, a Flyme oprendszer okozhatja-e esetleg.

(#2887) hadam98 válasza petir (#2884) üzenetére


hadam98
senior tag

Úgy is lesz szerintem idén valamikor biztos forintos feltöltés de elég olcsón meg lehet úszni a curve vagy transferwise-al a feltöltést.
Én Magyarország-on fogom használni szerintem így is van értelme mivel: Biztonságos
Jobban vált mint a "bankok"
Online fizetésnél nem az én kártyám kell meg adni

Én Magyarország-on is fogom használni online vásárláson kívül mert itt mindent egyből látok, nem kell magammal vinnem a kártyám és be lehet állítani mindent például minden vásárlásnál rakjon félre x összeget hogy spórolj y termékre.
Nem szoktam utazni de ne mondjátok már hogy simán nem éri meg :)

Curveval fogom feltölteni rá a pénzt.

(#2888) gzbotii válasza Foobar (#2885) üzenetére


gzbotii
veterán

Zárt topic? És új topic nyitása korlátozva lett, hogy minden egyes kis kérdésre ne legyen külön topic - akárcsak itt? :U

Írj supportnak, az a legegyszerűbb.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2889) anadroid válasza Tuomas (#2866) üzenetére


anadroid
senior tag

A PP-nél nekem virtuális kártya van hozzáadva (és csak az). Erste VISA.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2890) anadroid válasza Tuomas (#2869) üzenetére


anadroid
senior tag

Nem kell hozzáadnod a főkártyádat, nekem ott is a virtuális van.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2891) kukac7


kukac7
tag

erkezik a magyar nyelv az appba.
a betaban (5.41) mar egesz sok dolog le van forditva.

remeljuk ez a huf top-up-ot is hozza magaval. :D

(#2892) hadam98 válasza kukac7 (#2891) üzenetére


hadam98
senior tag

Ios hogy lehet le szedni a béta verziót?

(#2893) xcsabo válasza kukac7 (#2891) üzenetére


xcsabo
senior tag

Jó lenne 🎉

(#2894) hadam98 válasza hadam98 (#2892) üzenetére


hadam98
senior tag

Pontosítok : Hol lehet jelentkezni?

(#2895) Rage47 válasza hadam98 (#2892) üzenetére


Rage47
veterán

Google, Testflight Revolut

(#2896) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Nálatok működik az alkalmazás? Nekem azonosítás után kilép.

(#2897) RobexX10 válasza RobexX10 (#2896) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Lemarad iOS.

(#2898) Rage47 válasza RobexX10 (#2896) üzenetére


Rage47
veterán

nekem beta van, de nem csinál ilyet
indítsd újra a telót

(#2899) RobexX10 válasza Rage47 (#2898) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Megoldotta. Köszönöm a tippet :)

(#2900) kukac7 válasza hadam98 (#2894) üzenetére


kukac7
tag

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.