Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) silver-pda válasza bbuzas (#2344) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Nyáron vettem fel szintén Ausztria/Raiffeisen ATM, nekem nem volt semmi díj.

(#2352) laszak válasza brainticket (#2350) üzenetére


laszak
tag

vagy Mastercard Nearby app, amiben szűrőzhetsz arra, hogy van-e költsége a felvétnek.

(#2353) nimmrody


nimmrody
tag

Sziasztok!

Az miert lehet, hogy a Paypal nem fogadja el a Revolut Visa kartyat?

Probalta mar mas is?

Szerettem volna hozza adni az accountomhoz mert nagyon jo biztonsagos fizetesi modnak tartom a Paypalt.

(#2354) KTU válasza nimmrody (#2353) üzenetére


KTU
addikt

Működnek PayPal alatt a Revolut kártyák.
Megerősítetted?

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2355) Dluinet válasza nimmrody (#2353) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nekem működik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2356) UHHH


UHHH
senior tag

Sziasztok!
Ma nem sikerült a revolutra visszatöltés, nem ajánlja fel, mint eddig. TW-re engedi, meg "sima" magyar bankkártyára. Másnál mi a helyzet? Az OTP megunta? :)

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#2357) Darkylmx


Darkylmx
tag

Sziasztok.
Tegnap próbáltam bankszámlámról pénzt árhúzni revolut számlámra de azt írta, hogy a napi limit meghaladja az összeg. Hol lehet ezt állítani? Standard kártyám van, nem tudom, hogy számít-e.

(#2358) nimmrody válasza KTU (#2354) üzenetére


nimmrody
tag

Akkor valoszinu azert mert meg nem hasznaltam a Revolut Visa kartyam sehol.

Azt irta Paypal ezt a kartyat nem fogadja el valasszak masikat.

[ Szerkesztve ]

(#2359) _ATi_1 válasza bbuzas (#2344) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia,
Én kb 2 éve vettem fel Boszniában készpénzt, ha jól emlékszem szintén Raiffeisen ATM-ből, aminek szintén volt jutaléka. Azóta máshol nem találkoztam ilyennel.

(#2360) szabo.csabi


szabo.csabi
tag

Payment request-tel indítottam feltöltést de véletlenül újratöltöttem a fizető oldalt a telefonomon, így maga a tranzakció nem fejeződött be viszont visszavonni sem tudom a request-et mert azt írja, hogy folyamatban van a fizetés.

Ezzel van már valakinek tapasztalata?

Illetve meg tudná mondani nekem valaki, hogy mennyi a napi top up limit?

Kb. 400 EUR-ót töltöttem fel az elmúlt 2 napban, ma 100-at de nem enged többet ... :((

(bocs az újabb kérdésért, most látom hogy többen ezzel küzdenek ...)

[ Szerkesztve ]

(#2361) brainticket válasza szabo.csabi (#2360) üzenetére


brainticket
aktív tag

egy google keresés:

For newly added cards, most of our users will have a daily top-up limit between £1000-£3000 (or currency equivalent). Some users may find they have a lower daily limit to begin with, however, your daily top-up limits will increase over time. We suggest:

Try and top-up your desired amount. If the amount is over your top-up allowance, you will receive a pop up message notifying you of the daily limit for that card and how much you can top-up today. If you wish to top-up more than your daily limit, you can use another debit or credit card, alternatively top-up via bank transfer. Unfortunately for security reasons we cannot provide the specific details around how your top-up limits are calculated.

https://community.revolut.com/t/topping-up-limit/13283
https://www.revolut.com/help/profile/are-there-any-top-up-limits
https://community.revolut.com/t/increase-the-24-hours-limit-for-top-up/26422

(#2362) bbuzas válasza _ATi_1 (#2359) üzenetére


bbuzas
újonc

Köszi szépen mindenkinek a választ. Akkor ezek szerint a Raiffeisen ATM-ekkel óvatosan kell bánni, mert vagy ingyen lesz vagy nem :)

(#2363) goldister


goldister
tag

Üdv!
Paypal-hoz szeretném tenni a revolutos kártyámat.
Ezt írja ki: Sorry, we are not able to process your request. Please try again later.
Ha visszamegyek a régi felületre akkor meg ezt:
We're sorry, but that credit card can't be linked to additional PayPal accounts. Please link a different credit card.
Mi a probléma?

(#2364) goldister válasza goldister (#2363) üzenetére


goldister
tag

Kipróbáltam a visa virtuális kártyával. Azt meg engedte. Furcsa. Szerintetek?

(#2365) KTU válasza goldister (#2364) üzenetére


KTU
addikt

Fizikai kártya már aktiválva van??

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2366) goldister válasza KTU (#2365) üzenetére


goldister
tag

Igen, fizettem már vele. Sőt már amazonról is rendeltem vele.
De az appban semmi értesítés nem jött, hogy a paypal vonna le vagy valami. Csak visa virtuálisnál történt meg.

[ Szerkesztve ]

(#2367) viktorhu válasza bbuzas (#2347) üzenetére


viktorhu
veterán

Klasszikus banki átverés. Mindig azt a pénznemet válaszd, amiben a kártyád van, így a saját bankod fog váltani. Itt a bankomatot kezelő társaság lehúzott, mert megengedted nekik, hogy ők váltsák a pénzt a saját erre a célra kitalált árfolyamukon.

(#2368) instantwater válasza viktorhu (#2367) üzenetére


instantwater
addikt

Pont fordítva.
A vásárlás/felvétel pénznemét kell választani, és akkor vált a bank.

Ha a kártya pénznemét választod, akkor a kereskedő/ATM vált lehúzós árfolyamon.

(#2369) viktorhu válasza instantwater (#2368) üzenetére


viktorhu
veterán

Igazad van, bocsánat, tényleg hülyeséget írtam, pedig ilyenben nem szabad :( Sajnálom.

(#2370) viralmind válasza instantwater (#2368) üzenetére


viralmind
aktív tag

Mi tortenik akkor , ha a revoulut forint zsebeben van csak egyenleg, es mondjuk ausztriaban euro-ert vasarolok vagy euro-t veszek fol?Akkor a kartya penzneme jelen esetben forint, de euro a termek ara, ki fog valtani?Lehet nagy baromsagot kerdeztem de nekem nem tiszta.

(#2371) nimmrody válasza goldister (#2363) üzenetére


nimmrody
tag

Ugyanez a problema volt nekem is.

Tegyel a Revolutos accountodra penzt. Pl 10 eurot. Ugyanis a Paypal levon rola egy tetszoleges kis osszeget igy aktivalva a kartyat. 1.23 Eurot levont tolem es mar hozza is adta szepen.

Ameddig nem volt rajta penz egyszer sem sikerult hozzaadnom. Sok sikert!

(#2372) goldister válasza nimmrody (#2371) üzenetére


goldister
tag

Van rajta összeg. A virtuálisnál le is vonta. Azt hozzá tudtam adni.

(#2373) brainticket válasza viralmind (#2370) üzenetére


brainticket
aktív tag

Nagyon egyszerű, mindíg a helyi pénznemben jó fizetni, minden más valutánál az eladó vagy az ATM vált (rosszul)
Ebben az esetben amit írtál úgy jársz jól, ha megterhelnek euróban, a Revolut levonja tőled az elérhető zsebből, ebben az esetben a Forint zsebből. Tehát a Revolut vált és jól jársz.

Mivel a Revolut UK kibocsájtásu kártya, ezért van hogy felajánlja az eladó terminálja vagy az ATM, hogy fizethetsz Fontban is, azaz ők váltják át neked a kártyád pénznemére, jó szar árfolyamon!
Ezt nyilván érdemes elkerülni.

De ez a Revolut előtt is így volt ám a sima bankokkal, hogy a terminálok/ATM-ek által felajánlott váltás sokkal rosszabb mint a saját bankodé, semmi újdonság nincsen ebben.

(#2374) viralmind válasza brainticket (#2373) üzenetére


viralmind
aktív tag

Tiszta, koszonom! :R

(#2375) hedgehog válasza viralmind (#2370) üzenetére


hedgehog
senior tag

A Revolut vált.

A prioritási sorrend a következő:
1. vásárlás pénzneme
2. kártya pénzneme (ez lakhely szerint változó, nálunk EUR - ettől persze az UK kibocsájtás miatt a terminálok hajlamosak GPBnek látni, de ez mellékes, lényeg hogy a magyaroknak EUR a második prioritás).
3. a legnagyobb egyenleggel rendelkező pénznem.

Vagyis, a kérdéses esetben fallbackel a kártya forintra, és arra vált bankközi árfolyamon (+az esetleges hétvégi felár).

Ja és igen, mindig és mindenhol azt kell választani, hogy a vásárlás pénznemében terheljen a terminál.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#2376) szabo.csabi


szabo.csabi
tag

Eurót töltenék Curve-ön keresztül a TW kártyámról, Revolutban a korábbi töltések során GBP-s kártyaként látta a Curve-ös kártyát, most hogy TW kártyát adtam meg alapértelmezettnek Curve-ben, Revolutban már nem GBP hanem PLN a kártya pénzneme. Okozhat ez bármilyen bonyodalmat / veszteséget a tranzakció során?

(#2377) bg24 válasza szabo.csabi (#2376) üzenetére


bg24
csendes újonc

Meg néztem. Nekem is PLN. 🤑 Szerintem nem lehet gond. Ez csak a bextit miatt van.

(#2378) szildavid90


szildavid90
aktív tag

Ha van eurom es forint is a revolut kartyamon, akkor hogy tudom eldonteni hogy forintbol vagy eurobol szeretnek fizetni?

(#2379) Madwe válasza szildavid90 (#2378) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha az adott pénznem nincs a kártyádon amiben vásárolni szeretnél, akkor a legnagyobb értékkel rendelkező zsebedet fogja terhelni tudtommal.

(#2380) hedgehog válasza szildavid90 (#2378) üzenetére


hedgehog
senior tag

ez is hetente előjön...
prioritás:
1. vásárlás pénzneme
2. eur zseb
3. legnagyobb egyenleggel rendelkező zseb.

Azaz, ha van a vásárlásodnak elegendő összeg mindkét "zsebben", akkor attól függ a pénznem, hogy mit kér a bolt. (ha ki tudod ott választani, akkor tudsz csak a pénznemről dönteni, a Revoluton nem)

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#2381) szildavid90 válasza hedgehog (#2380) üzenetére


szildavid90
aktív tag

Köszönöm!

(#2382) kiskakasx


kiskakasx
újonc

Sziasztok,
Revolut standard számlán gondolkodom. Euroban kapnék rá jóváírást, és azt váltanám át forintba Revolutos árfolyamon, majd utaltatnám ki KHB Forintos bankszámlára. Ez így működhet? Nem számol fel díjat a KHB? Nekik ez egy bejövő forint utalásnak fog látszani? SWIFT vagy SEPA utalás lesz?

(#2383) hedgehog válasza kiskakasx (#2382) üzenetére


hedgehog
senior tag

Belföldi átutalás, magyar bankból jön a pénz. Emiatt a jóváírásért sem számol fel pénzt a KHB (asszem nincs olyan számlacsomagjuk, ami felszámolna belföldi forint jóváírásért)

-- aka p3d3str1an

(#2384) kiskakasx válasza hedgehog (#2383) üzenetére


kiskakasx
újonc

Szuper, köszönöm.
Arról van esetleg infód, mit lát a Revolut számlából a NAV? KATA-s vállalkozóként, kell e bejelentenem ezt a számlát?

[ Szerkesztve ]

(#2385) hedgehog válasza kiskakasx (#2384) üzenetére


hedgehog
senior tag

Sajnos erről semmi infóm nincs :(

-- aka p3d3str1an

(#2386) kukac7


kukac7
tag

egy kis statusz apple pay temaban.

persze, nyilvan nem idehaza. :D

[ Szerkesztve ]

(#2387) kiskakasx válasza hedgehog (#2385) üzenetére


kiskakasx
újonc

Felhívtam a NAV ügyfélszolgálatot. Nem ismerte a Revolut vagy Transferwise számlákat, de szinte biztosan használható miután bejelentettük a NAV-nál ezt a lényegében külföldi hitelintézetnél nyitott számlát. Fontos, hogy erről adókötelezettséget teljesíteni nem lehet, mert azt csak magyarországi számláról lehet.
Valaki remélem megerősít.

(#2388) Dluinet válasza kiskakasx (#2387) üzenetére


Dluinet
nagyúr

KATA-s vállalkozóként nem mindegy neked?
Kata-nak az a lényege, hogy csak nyugdíjminimum jár neked, ha nyugdíjba kerülsz.
Ez ma olyan 28500Ft. Ami az éhen haláshoz is kevés.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2389) kiskakasx válasza Dluinet (#2388) üzenetére


kiskakasx
újonc

Mi lenne mindegy, nem értem pontosan. Nekem csak az a lényeg a NAV ne szívózzon. Mint fentebb írtam nekem a Revolut váltani kell, aztán kijön hufban magyar számlára és onnan fizetem az adót meg amit kell.
Nyugdíjra van külön nyugdíjelőtakarékossági, én se várok az államra.

(#2390) hedgehog válasza kiskakasx (#2387) üzenetére


hedgehog
senior tag

a kiszamolo.hu többször írt már külföldi bankszámláról, hirtelen most ezt találtam:
[link]

én nem foglalkoztam vele, mert ugyan a feleségem KATA-s, de áfamentes, szóval neki nem kell bankszámlát nyitnia/bejelentenie.

Egyébként én az adót kártyával fizetem, szerintem simán megenné a Revolutot is, ha a KH-s hitelkártyára nem panaszkodik...

-- aka p3d3str1an

(#2391) kiskakasx válasza hedgehog (#2390) üzenetére


kiskakasx
újonc

Nagyon kedves vagy, hogy így utánajársz, köszönöm.
"a feleségem KATA-s, de áfamentes, szóval neki nem kell bankszámlát nyitnia/bejelentenie."
Én is áfamentes vagyok, és akkor már értem miért láttam a NAV oldalán is, hogy gazdasági társaságnak kötelező jelenteni, de nem volt időm jobban kitúrni így melóban :) Szóval akkor, ha jól értem, jó vagyok.
Paypal, Bitcoin, Barion és társai - kell-e jelenteni a NAV felé, mint külföldi bankszámla?
forrás: https://www.vallalkozas-okosan.hu/bankszamlanyitasi_kotelezettseg

(#2392) hedgehog válasza kiskakasx (#2391) üzenetére


hedgehog
senior tag

igazából passz, én eddig azt hittem, hogy csak a vállalkozással kapcsolatos számlákat kell lejelenteni, de akkor most utánaolvasok, köszi az infót.

Szerk: az oldalon amit linkeltél ez van: gazdasági társaság adózó köteles [...] azaz a közkereseti társaságok, betéti társaságok, korlátolt felelősségű társaságok valamint a részvénytársaságok.

Mivel én és a feleségem is egyéni vállalkozók vagyunk, ezért szerintem nekünk nem kell. (nekem van KH-s vállalkozói számlám, a vállalkozás pénzmozgása csak azon megy)

Szerk2: ahogy nézem ugyanazt találtuk

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#2393) kiskakasx válasza hedgehog (#2392) üzenetére


kiskakasx
újonc

25. rovat: Külföldi pénzintézetnél vezetett bankszámlaszámok bejelentése

Az Art. 1. sz. melléklet 1.24. és 22. pontja alapján a gazdasági társaság adózó köteles bejelenteni az állami adó- és vámhatósághoz a külföldi pénzintézetnél vezetett valamennyi érvényes számlaszámát, a számlát vezető külföldi pénzintézet nevét, valamint a számla megnyitásának és lezárásának napját,

a) a bejelentkezés napjától számított 15 napon belül, illetve

b) új számla megnyitása, vagy a korábban bejelentett bankszámla lezárása illetve a bejelentett számlához kapcsolódó módosítás esetén a változás bekövetkezésétől számított 15 napon belül (figyelemmel az Art. 44. §-ára).

Tekintettel arra, hogy az Art. a bejelentkezési kötelezettség alanyaként a gazdasági társaságokat nevesíti, így arra csak a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (Ptk.) 3:89. § (1) bekezdése szerinti ügyfelek kötelesek, azaz a közkereseti társaságok, betéti társaságok, korlátolt felelősségű társaságok valamint a részvénytársaságok.

(#2394) Madwe válasza kiskakasx (#2393) üzenetére


Madwe
nagyúr

Sziasztok, nem azért szólok, mert azt gondolnám ,h ennek itt nincs helye (szerintem van) de ha a témában kérdéseitek vannak, akkor tudjatok arról h van egy ilyen topik is: jövedelem ahol tele van hozzáértő segítőkész emberekkel, KATA is gyakran téma :)

(#2395) hedgehog válasza Madwe (#2394) üzenetére


hedgehog
senior tag

Köszi, fel is iratkoztam :)

-- aka p3d3str1an

(#2396) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Már egy ideje szemezek a Revolttal, szeretnék egy regisztrálni és kártyát is, de előtte lenne pár kérdésem.
Elég sokat járok külföldre, főként az a része érdekelne, valamint az digitális bankkártya (olyan vásárláshoz, ahol nem fogadják el a PayPalt - Ali is ilyen).
100€ értékű vásárlás esetén, mennyit tudnék megspórolni Revolt kártyával, ha azzal fizetnék például egy tankolásért Lengyelországban (vagy bármelyik másik EU tagállamban, ahol nem az euró a hivatalos pénznem)?
Vagy egy 100€ értékű készpénzfelvétel esetén, például Romániában? Mivel ugye jelenleg nincs forint alapú számla, itt is felmerül a kettős konverzió?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2397) hedgehog válasza gzbotii (#2396) üzenetére


hedgehog
senior tag

Szia!
az, hogy mennyit tudnál megtakarítani, elsősorban a jelenlegi bankodtól függ.

Én a saját példámat tudom mondani: KH-nál vezetett számlám van, ahol most 324,95 Ft az EUR. A Revolutnál pedig 319,19. Ez 100€ esetében 576 Ft különbség.
A legutóbbi Curve appon keresztüli feltöltésnél 100€-re vetítve kb. 19 Ft-nyi költségem volt, de a korábbi TW-s feltöltési módszerem szerint is max kb. 310 lett volna. Vagyis, Curve-s feltöltéssel 550-560 Ft körüli a megtakarítás, TW-s módszerrel pedig kb. 260-270.
Ha a Revolutot a saját bankkártyáddal töltöd, akkor jelenleg semmit sem spórolsz.

A kpfelvétnél (mindegy hogy hol) plusz annyi a spórolás, amennyit a bank a külföldi ATM-használatért elkér, de bocs, ennek most nem fogok utánanézni a KH-nál, mert már évek óta nem volt rá szükségem.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#2398) gzbotii válasza hedgehog (#2397) üzenetére


gzbotii
veterán

Köszi a választ :)

Azt tudja valaki, hogy most él még az az akció, hogy ingyen kapok fizikai kártyát, vagy promó kód kell hozzá?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2399) instantwater válasza hedgehog (#2397) üzenetére


instantwater
addikt

Miért nem vásárolsz egyből Curveval mindenhol?
Tárolni szeretnéd a pénzt Revoluton, és amikor jó az árfolyam, akkor váltasz?

(#2398) gzbotii
Én tudok meghívó linket küldeni, amivel ingyenes a kártya, ha él még az akció.

[ Szerkesztve ]

(#2400) streng válasza gzbotii (#2398) üzenetére


streng
csendes tag

Én tudok neked küldeni akció nélkül is folyamatosan működő regisztrációs linket, ahol jár az ingyen Revolut fizikai kártya és kiszállítás is + virtuális kártya. Csak új felhasználónál működik, aki még nem regisztrált.
Írj privát üzenetet és elküldöm. Ide nem tehetem ki a fórum szabályzat miatt, mert direkt reklám, hiába nincs belőle közvetlen hasznom...

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.