Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) hedgehog válasza Laox (#2093) üzenetére


hedgehog
senior tag

A hétvégi váltás elkerülésén kívül számomra a Revolut nagy előnye az ingyenes utalás.
(meg a google pay, de az nem mindenkinek elérhető)

-- aka p3d3str1an

(#2102) funkmester


funkmester
aktív tag

Paypallalfel lehet tolteni s revolut szamlat?hogyan?
Revolut ibaan szamom nem 24 karakterbol all es a paypalon keresztul banki atutalasnal 24 karaktert ker....

(#2103) Oliverda válasza KTU (#2089) üzenetére


Oliverda
félisten

Majd írd meg milyen tranzakciónak könyvelte el a (milyen) bank.

funkmester: Nem lehet.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2104) funkmester


funkmester
aktív tag

belfoldon milyen bankamutomatakban ingyenes a penzfelvetel?belfoldon vagy kulfoldon van 200 euroig limitalva a penzfelvetel?gyakorisag is limitalva van?

(#2105) zolika1983 válasza funkmester (#2104) üzenetére


zolika1983
csendes tag

Bármely automatából felveheted 200€ összegig.
Én Metál csomagban vagyok így 600€-600£ ig ingyenes a készpénzfelvétel.
Bár ennek van egy havi díja 13.99€/ho de kinek mi éri meg jobban. :)

(#2106) zolika1983 válasza funkmester (#2102) üzenetére


zolika1983
csendes tag

Próbáltam én is de én sem tudtam átutalni róla.
Ha épp nincs úgy rajta én bankkártyával feltotom és kész is. Azonnal megjelenik az összeg rajta és használható is.

(#2107) zolika1983 válasza Petya83 (#2087) üzenetére


zolika1983
csendes tag

A limitjét állítsd át nekem is az volt a gond egyszer utanna működött.

(#2108) funkmester válasza zolika1983 (#2105) üzenetére


funkmester
aktív tag

ebay, amazon-s vasarlasoknal van kulonbseg revolut vagy paypal fizetes eseten?

(#2109) takcslajos1 válasza funkmester (#2108) üzenetére


takcslajos1
tag

Igen

(#2110) Oliverda válasza takcslajos1 (#2109) üzenetére


Oliverda
félisten

Pl. az, hogy Amazonon nem is lehet Paypallal fizetni. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2111) takcslajos1 válasza Oliverda (#2110) üzenetére


takcslajos1
tag

De nem azt kérdezte, hogy mi, hanem, hogy van-e. Én meg válaszoltam neki. :D

(#2112) szabo.csabi


szabo.csabi
tag

Hétvégén szerettem volna HUF-ot utalni a TW fiókomból a Revolut HUF számlámra de lévén, hogy GB kezdetű az IBAN ezért nem tudtam. Kezdek kissé elveszni a best practice-t illetően, szóval kérlek segítsetek nekem!

Jellemzően itthon tartózkodom, a Raiffeisenes bankkártyámat múlt héten mondtam le, mellette a szintén Raiffeisenes hitelkártyám használnám TW / Revolut feltöltésre is.

Szóval, ha forintot akarok költeni / készpénzben felvenni itthon akkor az eljárás JELENLEG a következő (?): HUF-os hitelkártyámmal feltöltöm a TW forint számlám, TW-on átváltom a HUF-ot EUR-ra majd azt átutaltam Revolutra. Reméltem, hogy HUF-ban történik a jóváírás de EUR-ban történt, így ezt most vissza kell váltanom HUF-ra.

Tehát a kérdés, hogy amíg nincs HUF Revolut számla (olyan IBAN-nal, amire utalhatok HUF-ot) addig oda-vissza kell váltanom TW-ban és Revoluton?

(#2113) szuladam válasza szabo.csabi (#2112) üzenetére


szuladam
aktív tag

Igen.. Ez elég régóta így van. Mert revnek nincs forint feltöltése. Azaz ne várd a forintos jovairast, ha meg sikerül akkor az kétszeres konverzió miatt lesz azaz több pénzt fogsz bunki. De ha forintot akarsz költeni akkor minek kuldod át revre? Miért nem jó a tw?

[ Szerkesztve ]

(#2114) Madwe válasza szabo.csabi (#2112) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha hufot szeretnél költeni, miért nem jó a saját kártyád :D? Egyébként pedig érdemes megfontolni a curve használatát tw és revolut nélkül. Ha tárolni is szeretnéd egy számlán a pénzt, akkor tw, s tw-vel költeni. Nem értem én sem twről miért küldöd át revolutra? De ha ezek közül bármelyik megoldás is jön szóba, szerintem itt érdemes folytatni inkább az elmélkedést, mert nem revo related?

(#2115) szabo.csabi válasza Madwe (#2114) üzenetére


szabo.csabi
tag

Igazatok van, előbb írtam mint gondolkodtam volna ... :B :W
Ideje többet olvasnom és rendszereznem a dolgokat a fejemben! :)
Bocs az OFF-ért!

(#2116) sixtybi válasza kukac7 (#2064) üzenetére


sixtybi
tag

Szia,

hogy lehet csatlakozni a beta-hoz? Nekem ezt írja:
Your account isn't currently eligible for this app's testing program.

Biztos bárki lehet tesztelő?

Google pay tesztelőként működik?

(#2117) hedgehog válasza szabo.csabi (#2112) üzenetére


hedgehog
senior tag

A TW-s fiókodhoz tartozik kártya? Ha igen, akkor utalás helyett kártyás feltöltéssel pakold át TW-ről Revolutra a pénzt. (az sem HUF-ban íródik jóvá ugyan, de a TW utalási költségét megspórolod, azaz csak pár forint lesz a veszteség az oda-vissza váltáskor)

Én a többi kommentelővel ellentétben nem tartom fölöslegesnek a Curve és a TW mellé még a Revolutot.
Pl. a Curve hétvégi rossz váltási árfolyama miatt jobb bespájzolni pénzt a hétvégén valamelyik accounton, a TW viszont mindig jutalékot kér a váltásért, ezért ha több pénznem között pakolgatod a pénzt, jobb a Revolut.

-- aka p3d3str1an

(#2118) hedgehog válasza sixtybi (#2116) üzenetére


hedgehog
senior tag

Volt régebben valami felhívásuk, én arra is jelentkeztem de akkor még nem lettem beta-user, úgyhogy később írtam a beta@revolut.com címre egy levelet, hogy lécci. Küldtek is válaszul egy IOS invitet (Testflight), úgyhogy újra írtam, hogy plx inkább android, ezért aztán beraktak ott a bétába.

A Google Pay a legjobb tudomásom szerint tesztelőként is csak egy szűkebb csapatnak működik. Hogy oda hogy lehet bekerülni... passz.

-- aka p3d3str1an

(#2119) Madwe válasza hedgehog (#2117) üzenetére


Madwe
nagyúr

Abban az esetben tényleg jobb, s arra jó a revolut - de ha hufja van és hufban akar valamit tárolni ahogy kérdezte, akkor nem a revo a jó megoldás:)?

#2115 ne viccelj, azért vanna a fórumok h kérdezzen az ember, nehéz ezeket végiggondolni rendesen sokszor szerintem, kérdezni meg sosem árt!

[ Szerkesztve ]

(#2120) hedgehog válasza Madwe (#2119) üzenetére


hedgehog
senior tag

jogos, már elvesztem én is a konvertálgatások útvesztőjében :)

-- aka p3d3str1an

(#2121) TOZ válasza hedgehog (#2118) üzenetére


TOZ
addikt

Tudomásom szerint nem vagyok tesztelő, de simán megy a Google pay.

(#2122) hedgehog válasza TOZ (#2121) üzenetére


hedgehog
senior tag

na, akkor így már tuti, hogy nincs összefüggés a beta és a googlepay között

-- aka p3d3str1an

(#2123) nordino


nordino
tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy ide Magyarországra kérhető-e VISA kártya vagy csak MC?
És ha igen az classic dombornyomott vagy sima electron?
Köszi.

(#2124) szabo.csabi válasza hedgehog (#2117) üzenetére


szabo.csabi
tag

Igen, van kártyám is. És az általad említett módszerrel tervezem használni a két fiókot. Még nem 100 %-ig tiszta minden (mint ahogy az a reggeli kérdésemből is kiderült ... :)) ) de valami olyasmi kezd kikristályosodni a fejemben, hogy Revolut jó lesz külföldön, TW itthon debit card helyett, Curve meg még annyira sem tiszta de majd utánajárok, hogy a pénzügyeim alapján hogy tudnám legjobban kihasználni.

Valahogy a kondíciók között kéne rendet vágnom, lehet össze kéne raknom egy összehasonlító Excel táblát!? :)

(#2125) takcslajos1 válasza hedgehog (#2122) üzenetére


takcslajos1
tag

Mi a Revolutos MasterCardod első 6 számjegye? Itt a családban mindenkinek 527346 és egyikünknek se megy, de elvileg van egy másik "sorozat", azzal meg működik. :D

Illetve a Play szerint a telefonom nem kompatibilis a Google Pay/Android Pay appal. Feltettem más forrásból az apk-t, de a menüben nem jelenik meg, és shortcut makerrel sem tudom "előbányászni", ha meg akarom nyitni, hogy kipróbáljam, mindig újra kell telepítenem.

Samsung Galaxy S9+, szóval nem hiszem, hogy a telefon lenne béna hozzá. :D

[ Szerkesztve ]

(#2126) instantwater válasza hedgehog (#2117) üzenetére


instantwater
addikt

(#2127) Darthforce92


Darthforce92
tag

Sziasztok! Netes vásárlás esetén (ebay, origin) eltudnám kerülni a paypal jutalékát ha dollárban fizetek revoluttal? (Egyébként takarékbankos bankkártyával szoktam fizetni)
Mi lenne ennek a menete? Köszi előre is!

(#2128) KTU válasza Darthforce92 (#2127) üzenetére


KTU
addikt

Ha azt szeretnéd elkerülni hogy a takarékbank vagy az eBay hajtsa végre a HUF --> USD konverziót.
Erről szól a Revolut, csak nincs közvetlen HUF feltöltés, ezért van közbeiktatva Curve, TW. Simple.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2129) KTU válasza Darthforce92 (#2127) üzenetére


KTU
addikt

Lejárt a szerk. idő.

Rendelsz Revolut, TW. Curve kártyát, csak a Revolut kerül pénzbe, épp most nincs akciójuk, de szállítás így is megúszható, keresd privátban streng fórumtársat.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2130) hedgehog válasza takcslajos1 (#2125) üzenetére


hedgehog
senior tag

Az én Mastercardom nem Revolut kibocsátású, hanem még Paysafe (eleinte a Revolut csak rebrandelte a paysafecardokat, később szerezték meg a kibocsátási licencet).
Le is fog járni áprilisban, tartok tőle utána nekem se lesz GooglePay :(
Egyébként a BIN az ez: 539123

A Google Pay-t én VPN-segítségével telepítettem, onnantól abszolút elérhető volt a telefonon az alkalmazások között. (Oneplus 6, OOS 9.0.2)

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#2131) hedgehog válasza Darthforce92 (#2127) üzenetére


hedgehog
senior tag

Milyen paypal jutalékra gondolsz? Ha arra, hogy ilyen vásárlásokkor a Paypal vált (rosszul), akkor azt magyar kártyával is el tudod kerülni, csak át kell állítani a Paypalt fizetéskor (mindig, mert nem jegyzi meg sajna).

Erre majd figyelned kell Revolutnál is, mert a Paypal GBP kártyának látja, és akar csinálni egy USD-GBP konverziót, és GBP-ben terhelni.

Legalábbis így emlékszem, de régen fizettem már Paypal+Revoluttal.

-- aka p3d3str1an

(#2132) tamasdani


tamasdani
újonc

Revolut Kártyát szeretnék igényelni...Kérdésem az lenne, hogy milyen cégen keresztül szállítják? Szimpla posta? Vagy esetleg DHL?

[ Szerkesztve ]

(#2133) Reinkz válasza hedgehog (#2131) üzenetére


Reinkz
senior tag

1x kell tállítani,
paypal topic összefoglalójában le is van írva hogy-hogy, és már is nincs konverzió a paypal részéről.

(#2134) betyarr válasza tamasdani (#2132) üzenetére


betyarr
veterán

mezei posta.alá sem kell írni,csak bedobják.

(#2135) hedgehog válasza Reinkz (#2133) üzenetére


hedgehog
senior tag

Köszi!
én mindig csak a fizetésnél állítgattam, ott nem jegyezte meg. De most minden accountomon beállítom, mert volt hogy elfelejtettem és az erősen bukó :)

-- aka p3d3str1an

(#2136) TOZ válasza hedgehog (#2130) üzenetére


TOZ
addikt

Nekem akkor mazlim van, 3/23-ig érvényes a zsuga, ezzel a BIN-nel. :C

(#2137) UHHH válasza TOZ (#2136) üzenetére


UHHH
senior tag

Nekem is 539123 bin van és 2023-ig jó, akkor nekem is menne a google pay?!

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#2138) kukac7 válasza sixtybi (#2116) üzenetére


kukac7
tag

en itt jelentkeztem tesztelonek.

(#2139) VipJoco


VipJoco
tag

Srácok lenne egy olyan kérdésem, van egy prémium kártyám ami havi 8euro. Ezt nem használom 3 hónapja, és lehet a következő fél évben se fogom. Lehet szüneteltetni úgy, hogy ne fizessem vagy hogyan kell felmondani?

(#2140) TOZ válasza UHHH (#2137) üzenetére


TOZ
addikt

Elképzelhető.

(#2141) #33403648 válasza UHHH (#2137) üzenetére


#33403648
törölt tag

Helló! Semmi köze a bankkártyád BIN számának a Google Pay használatára vonatkozóan a REVOLUT-nál. Véletlenszerűen választják ki, hogy ki kapja jogosultságot a használatához. Az is mindegy hogy valaki béta tesztelő vagy sem, ettől még ugyanúgy lehet kiválasztott vagy sem .

(#2142) #33403648 válasza hedgehog (#2122) üzenetére


#33403648
törölt tag

Teljesen mindegy hogy valaki béta tesztelő vagy sem, véletlenszerűen választják ki az illetőt, hogy tudja használni a Google Pay szolgáltatást vagy sem ...

(#2143) takcslajos1 válasza VipJoco (#2139) üzenetére


takcslajos1
tag

Amikor ezt anno megigényelted, kiírta az app, hogy ez egy évre szól és azon belül nem tudod felmondani.
Amikor második fizikai kártyát akartam igényelni, gondolkoztam, hogy "kitrükközöm" úgy, hogy kérek egy prémium előfizetést 8 euróért, így ingyen kapom a második kártyát, aztán pedig gyorsan felmondom a prémiumot. Csakhogy mielőtt a prémiumot kértem volna, kiírta, hogy ez legalább egy évre szól, így már nem érte volna meg. Jobban megéri inkább kifizetni az egyszeri 12 eurot a második kártyáért, utánakérdeztem supportnál, a második fizikai kártya is "lifetime", szóval ha lejár, akkor az új másodikat is ingyen kapod, a 12 euro az egy egyszeri költség.

(Persze, van, amikor megéri a prémium, de én nem tudnám az előnyeit kihasználni, hogy erre éves szinten 96 eurot elköltsek.)

(#2144) VipJoco válasza takcslajos1 (#2143) üzenetére


VipJoco
tag

Eddig érvényes a kártyám: 2023/03
Nincs gond az egy éves idővel, 2018.03.10-én töltöttem rá első körben pénzt így akörül kaphattam meg. Az a nagy kérdés, ha március után nem lesz rajta pénz amit le tudna emelni akkor minuszba megy a kártya vagy törlik? Netán ezt jeleznem kell?

(#2145) KTU válasza VipJoco (#2144) üzenetére


KTU
addikt

Prémium?
Mert arról beszélgetnek. :U

"megéri inkább kifizetni az egyszeri 12 eurot a második kártyáért, utánakérdeztem supportnál, a második fizikai kártya is "lifetime", szóval ha lejár, akkor az új másodikat is ingyen kapod, a 12 euro az egy egyszeri költség."

Ha nem prémium, más költségünk nem lesz.
Remélem így lesz. ;]

Én is rendeltem második fizikait, mivel az 1. VISA, 2. MC.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2146) viharhozo válasza zolika1983 (#2105) üzenetére


viharhozo
addikt

Bármely automatából felveheted 200€ összegig.

Ja, elvileg. Gyakorlatilag viszont nem. Sajat tapasztalatom: OTP, Takarekbank ad keszpenzt, Erste, MKB nem. Mondjuk az MKB-t ugy ket eve probaltam, lehet, azota valtozott.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#2147) VipJoco válasza KTU (#2145) üzenetére


VipJoco
tag

Prémium igen, de nekem nem hogy második lassan az első se kell :D

(#2148) ghostie válasza viharhozo (#2146) üzenetére


ghostie
tag

Én általában Erste automatából szoktam pénzt fel venni (az van közel) és még mindig adott: TW, Revo, Curve kártyákkal is próbáltam.
Sőt ott szoktam aktiválni is a kártyákat és a pin kódokat is ott módosítom.
Soha nem mondta, hogy nem szeretne foglalkozni velem.. sőt még automatikus konverziós trükkökkel sem próbálkozott.

[ Szerkesztve ]

(#2149) takcslajos1 válasza KTU (#2145) üzenetére


takcslajos1
tag

Én végül nem rendeltem.

A TW kártya tölti be a "másodlagos kártya szerepét". Még a 0,04% feltöltési díj mellett is a Revo 12 Euros pluszkartya igénylése kb. 1,3M ft elköltése után térült volna meg, most pedig már ráadásul a 20k Ft alatti utalások havi 2x ingyenesek lettek a bankomnal (Utána meg fix 96 ft).

Később meg még bármikor tudok úgy dönteni, hogy mégis kell egy. :D

(#2150) Dluinet válasza takcslajos1 (#2149) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Oh milyen nagylelkű a bankod.
Remélem hamar végük lesz.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.