Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) pietrrr válasza ghostie (#2649) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Van.
Tavaly ősszel voltam, minden flottul működött, számos helyen fizettem vele, és több alkalommal készpénzt is vettem fel. Kp-felvételnél figyelni kell, és olvasni, mert vannak kint olyan automaták, amik felszámolnak kb 500 Ft-ot, de ezt kiírja és meg tudod szakítani a műveletet és tudsz másik automatát keresni.
Azt meg gondolom említenem sem kell, hogy sokkal jobban jöttem ki, mint a haverjaim, akik itthon váltottak hrivnyát... (Kijevben nem láttunk olyan váltót, ahol huf-ot váltottak volna, Lembergben viszont nagyon jó árfolyamon váltották)

(#2652) ghostie válasza pietrrr (#2651) üzenetére


ghostie
tag

Köszönöm szépen! Én csak a szomszédos területekre megyek, remélem itt is találok majd bankot amelyik nem számít fel pénzt az ATM felvételért.

(#2653) DEXTERke válasza oszy78 (#2619) üzenetére


DEXTERke
tag

Keziccsokolom, hogyan lehet ingyenes?

https://confirm.simple.hu/upload/om/ng/prepaidEula06.html

"HIRDETMÉNY A SIMPLE KÁRTYÁRÓL
A hatályba lépés napja: 2019.március 1.
Visszavezetési díj: 1% minimum 211FT"

" I. BEVEZETŐ RENDELKEZÉSEK
I.2. Meghatározások
Visszavezetés
A Simple Kártya és az Ügyfél nevére kibocsátott egyéb bankkártya közötti átvezetés, ami a Simple kártya egyenleget csökkenti és az Ügyfél nevére kibocsátott egyéb bankkártyával felhasználható egyenleget növeli. A visszavezetés díjköteles tranzakció, kivéve: a kártya megszüntetés esetén történő visszavezetés, amely díjmentes. "

(#2654) xcsabo válasza DEXTERke (#2653) üzenetére


xcsabo
senior tag

Én is ezt akartam írni. Megelőztél.

(#2655) xcsabo válasza xcsabo (#2654) üzenetére


xcsabo
senior tag

Megjott a kártyám. Standard. Ilyen rajta az érintkező. Ez normális?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2656) babe98 válasza xcsabo (#2655) üzenetére


babe98
csendes tag

Elég egyedi :-))) Amúgy az enyémen is van egy pici hiba, csak egy másik szegmensnél. És nem ilyen obszcén :D Szerintem a működést nem befolyásolja...

(#2657) babe98 válasza DEXTERke (#2653) üzenetére


babe98
csendes tag

Ebben a pillanatban vezettettem vissza a teljes 65-öt, amit 3 napja tettem rá. Amikor rányomtam a "VISSZATÖLTÉS" gombra, utána egy pillanatra kiírt valamit, hogy van díj, és még vagy 3 sort, de nem tudtam elolvasni, és nem is voltam eléggé résen, mert mire próbáltam képernyőmentést csinálni addigra már elváltott onnan.
UPDATE: Megjött a visszaigazoló e-mail a SIMPLE-től, hogy 65-öt visszavezettem... :C
Szóval továbbra sem konzekvensek, de azt hiszem ezzel tudunk együtt élni, nem?

(#2658) TOZ


TOZ
addikt

Erste kártyával töltöttem 65 ezret. Azonnal kértem a visszavezetest Revolutra. Pontosan 65k érkezett. Egyéb terhelést nem érzékeltem
.

(#2659) xcsabo válasza babe98 (#2657) üzenetére


xcsabo
senior tag

Nem lehet, hogy hó végén terhelik rá az összes tranzakcióra?

(#2660) KTU válasza xcsabo (#2659) üzenetére


KTU
addikt

Nem.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2661) UHHH


UHHH
senior tag

hopsz, törölhető

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#2662) gzbotii


gzbotii
veterán

A kártyámat tudom úgy aktiválni ATM-ben vagy vásárlás kell legyen?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2663) ghostie válasza gzbotii (#2662) üzenetére


ghostie
tag

Én ATM-ben aktiváltam eddig minden Fintech kártyámat (TW, Revo, Curve).

(#2664) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
A pátria takaréknál van lakossági folyószámlám és hozzá Maestro kártya.
Hogyan tudok a revolutra pénzt rakni ? :R

(#2665) gzbotii válasza cooi11 (#2664) üzenetére


gzbotii
veterán

[link]

Valahol elakadtal vagy az angol nem megy? Nem kotekedes, csak tudjuk, hogy miben is kellene segítség egész pontosan.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2666) instantwater válasza cooi11 (#2664) üzenetére


instantwater
addikt

Csak VISA és MasterCard kártyákkal lehet feltölteni, azokkal is csak bizonyos pénznemekben, melyek közt a HUF nem szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#2667) cooi11 válasza instantwater (#2666) üzenetére


cooi11
senior tag

Köszönöm!

(#2668) madrac válasza DEXTERke (#2653) üzenetére


madrac
őstag

Többször volt erről szó. Szabályzatuk szerint díjköteles a simple visszavezetés, de a gyakorlatban még senki se vette észre, hogy levonták volna a díját. Aztán majd lehet hogy valamikor benyújtják a számlát. Az OTP nem a jóindulatáról hírhedt.

(#2669) xcsabo


xcsabo
senior tag

Valahogy nem megy a revolut kártya regisztrálás a simple appban. Leszedett már 3x 100 Ft-ot de még mindig kiírja a biztonsági azonosítást. Lehet, hogy nem azonnali a válasz?

(#2670) xcsabo válasza babe98 (#2656) üzenetére


xcsabo
senior tag

Remélem. 🎉

(#2671) KTU válasza xcsabo (#2669) üzenetére


KTU
addikt

kb. ezt látod?

Ne foglalkozz vele!!!!

"Bankkártya biztonsági azonosítása"-ra kattintva a kártyák alatt.
biztonsági azonosítást / ellenőrzést "kapsz", amit így te magad indítasz!

Nem kell oda kattintani!!!
Visszatöltéshez nem kell.
Az egyenleget meg úgyis csak OTP kártyánál látod.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2672) xcsabo válasza KTU (#2671) üzenetére


xcsabo
senior tag

Köszi..... Most már mindegy. 3x kattintottam rá. 🐮

(#2673) nutfile válasza instantwater (#2666) üzenetére


nutfile
aktív tag

[link]

Maestro-val is lehet

(#2674) tsteve


tsteve
senior tag

most jött meg a fizika kártyám, s úgy tudom kb. havi 60 ezer Ft-ig ingyenes alapkártya esetén a kp felvétel atm-ből.. de max. havi hány alkalom lehet az ingyen ATM? ha pl. nem egyben venném ki... (bocs ha volt ez már kérdés korábban, nem találtam erre választ visszaolvasva sem)

[ Szerkesztve ]

(#2675) hedgehog válasza tsteve (#2674) üzenetére


hedgehog
senior tag

Asszem nincs darab megkötés, csak limit.

-- aka p3d3str1an

(#2676) m4rk_ válasza tsteve (#2674) üzenetére


m4rk_
aktív tag

Bármennyiszer, amíg a limit alatt maradsz.

(#2677) tsteve válasza m4rk_ (#2676) üzenetére


tsteve
senior tag

ez durva.. köszi a választ mindenkinek... jó kis kártya ez tényleg... csak argentin store-os xbox játék vásárláson spóroltam eddig 100 ezret minimum.. kár hogy kilőtték 1 hete ezt a lehetőséget a picipuhások...

[ Szerkesztve ]

(#2678) gzbotii válasza tsteve (#2677) üzenetére


gzbotii
veterán

Durva, hogy akárhány alkalommal vehetsz fel pénzt a kártyádról, minden extra díj nélkül? Sok európai országban ez alap...
De valahogy a mobiltarifák és a bankolási árak itt el vannak szállva.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2679) Oliverda válasza gzbotii (#2678) üzenetére


Oliverda
félisten

Valamiből össze kell szedni azt a 645 milliárdot.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2680) tsteve válasza gzbotii (#2678) üzenetére


tsteve
senior tag

hát igen.. beletörődtünk már sokan.. ezért számít durvának, ami tényleg alap kéne hogy legyen itt is...

(#2681) gzbotii válasza Oliverda (#2679) üzenetére


gzbotii
veterán

Én székelyföldi vagyok, pár éve élek itt és azért sokszor pislogok, hogy itt milyen "lehuzasok" vannak. Mobil alkalmazása pl 6€ korlátlan opció belföldön + 36GB mobilnet..
Ha akartam legkisebb címletben szedtem ki a pénzem az ATM-ből. Egyedüli díj, ami volt otthoni banknál, ahol voltam, az 1.500Ft éves szinten az online bankingért. Még az sem volt kitétel, hogy oda érkezzen a fizetésem :(

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2682) KTU válasza Oliverda (#2679) üzenetére


KTU
addikt

kb. ennek a felét az otp hozta egymaga, bár ebbe nem csak a hazai érdekeltség van benne :
"OTP gyorsjelentés: Egymilliárd eurós adózott eredmény 2018-ban,
így a csoport éves adózott eredménye 318,322 milliárd forint lett, szemben az előző évi 281,339 milliárddal."

[link]
Az is érdekes hogy csak
"az orosz leánybank profitja éves alapon csökkent,...."
máshol mindenhol növekedett.
:U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2683) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

Új nyitható fiókok jelentek meg: BGN, HRK, RUB, SAR, MXN. Március 17-én pár órás leállás lesz a bankkártyás fizetést illetően. Lehet ekkor röffentik be a HUF bankkártyás top-up-ot is?

(#2684) Dluinet válasza MrPeekaboo (#2683) üzenetére


Dluinet
nagyúr

BAM és HUF kéne, akkor lenne nekem az igazi

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2685) KurtCobain


KurtCobain
őstag

Van most valami mód ingyen kártyára? Nekem az app feldobta, hogy ingyen van a kártya a referral kódommal, de a szállításról nem ír semmit.

Mmm'kay?

(#2686) gzbotii válasza Dluinet (#2684) üzenetére


gzbotii
veterán

Esetleg sokat jársz Boszniába? Érdekel az ország, rég el akartam menni egyet autóval oda.

(#2685) KurtCobain: a szállítás ingyen van.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2687) KurtCobain válasza gzbotii (#2686) üzenetére


KurtCobain
őstag

Köszi :R

Mmm'kay?

(#2688) Dluinet válasza gzbotii (#2686) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Horvátországba mindig Bosznián keresztül megyünk. Ott is alszunk 1-2 éjszakát, hogy horvátba kipihenten érkezzünk. De a pénzváltás nehéz, már nem mindenhol fogadják el az eurót. Kevés helyen lehet kártyával fizetni.
Jó utak, autópálya fillérekbe kerül (olcsóbb mint nálunk a buszjegy), olcsó benzin, olcsó szállás, olcsó kaja.

Nagyon szép az út.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2689) KTU válasza gzbotii (#2686) üzenetére


KTU
addikt

Bosznia-Hercegovina utazási segédlet - forrás: utazomajom.hu [link]

Bestbuy travel, utazós, kirándulós topic - szállások, jegyek

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2690) brainticket válasza Dluinet (#2688) üzenetére


brainticket
aktív tag

mondjuk erre van a havi 200 fontig bárhol bármilyen pénznemben ATM-ből felvehető készpénz a revoluttal.

(#2691) lkksioskdl3


lkksioskdl3
aktív tag

Hali!

Tudtok esetleg olyan opciorol Revolutnal vagy mas hasonlo szolgaltatasnal, ahol egy szamla van de ket szemely tudja hasznalni ket kartyaval? .

Elore is koszonom! :R

(#2692) KTU válasza lkksioskdl3 (#2691) üzenetére


KTU
addikt

Revolut, Transferwise, Monese, stb. ráhúzol egy Curve kártyát, és meg van oldva.

Amúgy nem értem minek, mi értelme a joint account / közös számlának?
Főleg hogy itt fenntartási költség sincs.
Revolut-on ingyen küldesz át pénzt, mint az SMS-t.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2693) instantwater válasza lkksioskdl3 (#2691) üzenetére


instantwater
addikt

Ezt joint accountnak hívják, ha találsz olyan céget amelyik támogatja, akkor szólj, mert én még csak a Monzo nál láttam, de ők csak GBP vagy EUR számlát nyitnak.

A kerülőmegoldás az az, hogy kérsz még egy fizikai kártyát a Revoluttól, a hátránya ennek a megoldásnak az, hogy az a kártya is a te nevedre fog szólni, és egy esetleges ellenörzéskor gond lehet vele, hogy miért más kártyáját (tiéd) használja a társad.

Vagy ahogy KTU kolléga említette, hozzácsapsz egy Curve kártyát, ami talán szólhat a partnered nevére, de nem biztos hogy fogja szeretni a Curve, hogy más néven lévő kártyát akarsz terheltetni vele.

Valamint továbbra is csak 1 telefonszám lesz beregisztrálva, tehért egyszerre csak 1 telefonon lehet az app.

[ Szerkesztve ]

(#2694) gzbotii válasza lkksioskdl3 (#2691) üzenetére


gzbotii
veterán

Getting a spare card

Vagy a Revolut kártyát berakod Curve alá, egy valaki a Curve, egy másik személy a Rev kártyát használja.
De persze ez nem szabályszerű teljes mértékben, de kétlem, hogy gond lenne.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2695) lkksioskdl3 válasza KTU (#2692) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

A valasz egyszeru.A parommal szeretnek kozos szamlat 2 kartyaval igy a kozos terheket igazsagosan es konnyen lehetne kezelni. Es azert is erre gondoltam, mert kulnbozo bankonknal van szamlank. Az eur os top up nem problema, mert nem Mo.n elunk. Mindkettonknek van Revolut kartyaja.

(#2693) instantwater:
Koszi, ez monzo igeretes.

(#2694) gzbotii :
Ha nincs mas full legal megoldas valszeg ez lesz.

Koszonom az otleteket es a hihetelen gyors valszokat :R :R

[ Szerkesztve ]

(#2696) instantwater válasza lkksioskdl3 (#2695) üzenetére


instantwater
addikt

Helyreigazítás:

A Monzo valóban ad joint accountot, de csak GBP ben.

Úgy emlékeztem, hogy EUR accountjuk is van, de azt a Monese tudja, de ez drága, és nincs joint account.

Belezavarodtam a sok M betűs bankba.

[ Szerkesztve ]

(#2697) balhmm


balhmm
tag

Milyen előnyei vannak a revolutnak a transferwisehoz képest?

(#2698) instantwater válasza balhmm (#2697) üzenetére


instantwater
addikt

Olcsóbb, szebb, jobb.
Cserébe nincs HUF topup.

(#2699) balhmm válasza instantwater (#2698) üzenetére


balhmm
tag

Pomt ezért kérdezem, hogy hol jön ki az olcsóság. Tw ugye ingyen feltölthető huf számlárol. Ha innen utalok eurot, akkor ezt kis költség mellett megtehetem. Gondolom ezzel a revolutra is utalhatnám a pénzt, de mire megyek vele? Miért nem jó akkor már egyből a hamadik félnek utalnim az eurot?

(#2700) gzbotii válasza balhmm (#2699) üzenetére


gzbotii
veterán

TW nem épp olcsó, ezt max ők mondják magukról.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.