Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) takcslajos1 válasza Dluinet (#2150) üzenetére


takcslajos1
tag

Amíg nem hajlandóak a bért Revolutra utalni, addig azért maradjon. :D

Telefonszámlát próbáltam neten Revolut kártyával fizetni, de az OTP netes felülete nem volt hajlandó megenni sem a fizikai Revolut (prepaid) kártyát, sem a virtuális Visa kártyát, sem pedig a TW debit kártyát. A "normál" kártyával sikeresen végbement a tranzakció.

(#2152) szabi__memo válasza takcslajos1 (#2151) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez igazán szomorú :(((

(#2153) instantwater válasza takcslajos1 (#2151) üzenetére


instantwater
addikt

Próbáld ki a Curvet, az Debit, nem prepaid.
Kiváncsi lennék.

(#2154) Oliverda válasza instantwater (#2153) üzenetére


Oliverda
félisten

Nekem gond nélkül elfogadta az OTP felülete díjnetes fizetésnél.

ghostie: A Curve kp felvétet milyen tranzakciónak könyvelte el a bankod?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2155) takcslajos1 válasza instantwater (#2153) üzenetére


takcslajos1
tag

Január 4-én rendeltem meg a Curvet, remélem, hamarosan megérkezik. Amúgy a TW kártyára is "Prepaid" van írva. Talán magyar kibocsátású kártyát szeretett volna az OTP, vagy passz. Majd jövő hónapban megnézem Curve-vel.

[ Szerkesztve ]

(#2156) szabi__memo válasza takcslajos1 (#2155) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

31. Pestre. És még sehol

(#2157) N0R válasza szabi__memo (#2156) üzenetére


N0R
csendes tag

Dec. 31. Bp. és még sehol. Volt, aki jan. 1., jan. 3. és már megjött. Kicsit aggódom, hogy a kedves posta elszúrt vmit, bár az reményt ad, hogy neked se jött még. Gondoltam péntekig várok, ha akkor sem, írok a supportnak küldjenek újat.

(#2158) szabi__memo válasza N0R (#2157) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Dettó. Gondolom nem fordított sorrendben gyártják a kártyákat:)
A postát meg hagyjuk mert borzalmas amit művelnek

(#2159) ghostie válasza Oliverda (#2154) üzenetére


ghostie
tag

Curve pénzkivétel, Erste Max hitelkártyáról vásárlásként könyvelődött.

(#2160) Oliverda válasza ghostie (#2159) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem rossz, akkor elvileg még 1% jóváírást is kaptál utána.

Amúgy pont ma futottam be egy külföldi éttermi fizetésbe, ahol valamiért nem ment a Curve. Írtam nekik hibajelentést róla.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2161) ghostie válasza Oliverda (#2160) üzenetére


ghostie
tag

Így igaz, 10 pont járt 1000Ft-ért. Bár én nem hiszem, hogy a bankok ezt sokáig így fogják hagyni..

(#2162) Oliverda válasza ghostie (#2161) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha a Curve oldaláról vásárlási tranzakcióként jön, akkor a bank nem tudja megmondani, hogy a másik oldalon pontosan mi történt. Azt pedig kétlem, hogy egyszerűen letiltanák az egészet, mert emiatt semmivel sem kapnak kevesebb jutakékot.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2163) ghostie válasza Oliverda (#2162) üzenetére


ghostie
tag

A Curve szerint az info átmegy a banknak amiből tudhatja, hogy vásárlás történt:

"Please note that we pass through merchant category code (MCC) information to your card issuer, so they can also see whether or not you have withdrawn cash. Please be aware of cash withdrawal or cash advance fees applicable to your payment card. We recommend checking your card issuer's terms and conditions for whether any fees apply."

[ Szerkesztve ]

(#2164) Oliverda válasza ghostie (#2163) üzenetére


Oliverda
félisten

Nálam a TW feltöltést is kp felvétnek könyveli az Erste, ergo a Curve esetében az csak a hivatalos duma, legalábbis az alapján amit tapasztaltál.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2165) anadroid válasza Oliverda (#2164) üzenetére


anadroid
senior tag

Nálam nem:

KÁRTYA HASZNÁLAT
Transferwise London
Kártya Használat
Vásárlás
-xx xxx HUF
Számla neve:
EgySzámla - tranzakciós feltétel, SMS KártyaŐr kedvezmény

Ugyanannyit terhelt, mint amennyit zárolt. Virtuális VISA kártya volt.

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2167) Laox válasza kukac7 (#2166) üzenetére


Laox
aktív tag

"Hope"... Elmehetnek ezek a .... :)

(#2168) Dluinet válasza Laox (#2167) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ja, 3 havonta megigérik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2169) Oliverda válasza anadroid (#2165) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez folyószámla, én hitelkártyáról töltöttem, akárcsak ghostie a Curve esetében.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2170) szabi__memo válasza Dluinet (#2168) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem túl bátor ígéret. Előttük az egész év folyamán

(#2171) Oliverda válasza szabi__memo (#2170) üzenetére


Oliverda
félisten

Ennek nem tudom mi lehet az akadálya, hisz a forintszámlához (amin tárolják a feltöltéseket) még csak magyar bank sem kell feltétlenül a userenkénti dedikál helyi számlával ellentétben.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2172) szabi__memo válasza Oliverda (#2171) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Én sem értem, semmiféle akadályt nem látok benne, igazából pillanatok alatt bármikor bárki nyithat forintszámlát. Egy dolog jut csak eszembe, a kondíciók.

(#2173) Dluinet válasza szabi__memo (#2172) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Lehet hogy csak nincsenek hozzászokva, hogy itt egy káderkeltetőből jött embertől kell engedélyt kérni, ahelyett hogy szakmai alapon menne az ügyintézés.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2174) Oliverda válasza szabi__memo (#2172) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem azt a számlát külföldön is megnyithatnák, de ez csak tipp.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2175) KTU válasza Oliverda (#2174) üzenetére


KTU
addikt

Majdnem válaszoltam, kb. ezt. :D
De már leírtad. :)

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2176) Drakenet007


Drakenet007
csendes tag

Sziasztok,

hétvégén 2 napot Milánóban leszek, márciusban tudtam jobban spórolni (egy lengyel úttal ellentétben ahol végig az ERSTE MC-t használtam és a 30 napig zároljjuk de akkor könyveljük amikor az árfolyam magason van játékkal szivattak meg) úgy hogy egyszer, nagyobb összeggel EUR top up-pal töltöttem fel és fizettem végig Berlinben revoluttal.

Még mindig ez az egyszer elszenvedem az árfolyamot játék van egyedül?

Drakenet

(#2177) instantwater válasza Drakenet007 (#2176) üzenetére


instantwater
addikt

Pontosan erre van a Revolut, hogy elkerüld az ilyen késleltetett, rossz árfolyamú váltásokat.
Vagy pedig a Curve, amit feltöltened sem kell, csak beregisztrálod a magyar kártyádat, és fizetsz.
Jó árfolyamon vált (Revolut picit jobb), és nem kell feltöltögetned sem.
A FinTech topikban ki van vesézve ez is. Ha kell, tudok küldeni ajánló kódot, és akkor kapsz 5 GBP bónuszt az új Curve kártyádhoz.

(#2178) KTU válasza Drakenet007 (#2176) üzenetére


KTU
addikt

Ha hamarabb átnézel a FinTech topikba, rendelsz Curve kártyát, jobban jársz mint amikor a bankod váltja az euro-t.
Már több mint 2 hete ez a Tma. :U

De lehet avval is jobban jársz ha TW. közbeiktatásával utalsz Euro-t, a Revolut számládra.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2179) Oliverda válasza instantwater (#2177) üzenetére


Oliverda
félisten

Revoluttal még vetettem össze, de az Erste Visa Maxnál picivel (~0,8%) jobb a Curve, ami szerintem elég fasza.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2180) silver-pda


silver-pda
aktív tag

Megjött a Curve kártyám. :) Dizájnos levél.
Tegnap Revolutot töltöttem magyar kártyáról Curve-n keresztül. 1,6Ft/€-val jobban vált a Revolut Forintot €-ra, mint Curve. Ma csak 1Ft/€ az előnye Revolutnak. Tegnap a bankom +6Ft-al többet kért volna 1€-ért. :)

(#2181) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Hogy kell feltöltő kártyát beállítani?
Pl Curve

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2182) ghostie válasza silver-pda (#2180) üzenetére


ghostie
tag

Azt vettem észre, hogy a Revolut folyamatosan frissülő árfolyamával szemben a Curve árfolyama fix több órán (de az is lehet, hogy egész napon) keresztül. Ettől lehet a változó eltérés a Revo árfolyamtól.

(#2183) bg24 válasza silver-pda (#2180) üzenetére


bg24
csendes újonc

TW vs Revolut most 1ft. Jövő héten itt a Curve kártyám. Erősen kíváncsi leszek.

(#2184) szabi__memo válasza bg24 (#2183) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Miből gondolod? Három hete várom

(#2185) bg24 válasza szabi__memo (#2184) üzenetére


bg24
csendes újonc

Most értem haza. Meg is jött a Curve kártya. Be raktam a revaultba. Rá nézett az OTP-s kártyámra 1£ erejéig. Ma már nem vásárolok €-t mert már zárva a bank, holnap meg már hétvége. Hétfőn összehasonlításra kerül a TransferWise - al. Ki fog derülni mi mennyi?

(#2186) takcslajos1 válasza bg24 (#2185) üzenetére


takcslajos1
tag

#2180 és #2185 mikor rendeltétek a Curve kártyát? Én január 4 és még sehol :(

(#2187) Dluinet válasza takcslajos1 (#2186) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Január 4-én és ma délután jött meg.
Hétvégén amúgy sem érdemes használni, nem maradsz le semmiről.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2188) bg24 válasza takcslajos1 (#2186) üzenetére


bg24
csendes újonc

2019 01 05

(#2189) Laox válasza takcslajos1 (#2186) üzenetére


Laox
aktív tag

Bár nem nekem szólt, de én 01.11-én rendeltem és ma kaptam meg. Vagy tegnap, mert 2 napja csak ma néztem a ládát. :) Viszont nem tudom aktiválni, mert azt mondja, hogy be kell regisztrálnom egy saját magyarországi kártyát, amit már ezelőtt megtettem... Úgyhogy még van egy köröm az ügyfélszolgálattal.

(#2190) szabi__memo válasza takcslajos1 (#2186) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Dec31

(#2191) silver-pda válasza takcslajos1 (#2186) üzenetére


silver-pda
aktív tag

6-án vasárnap este, 11 nap. Ennyi idő alatt még a magyar sem jön meg :) Van akinek 8 nap volt a Curve rendeléstől megérkezésig.

@bg24: péntek éjfélig lehet költségmentesen váltani, hacsak péntek nem szünnap vmiért, mondjuk ünnep miatt.

[ Szerkesztve ]

(#2192) Oliverda válasza silver-pda (#2191) üzenetére


Oliverda
félisten

Én 1-én rendeltem és 10-én kaptam meg vidéki címre.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2193) bg24 válasza silver-pda (#2191) üzenetére


bg24
csendes újonc

Most már mindegy

(#2194) DavidQ válasza instantwater (#2177) üzenetére


DavidQ
tag

Én is regisztráltam a Curve rendszerébe, kértem kártyát is. Utólag is meg lehet adni ref. kódot, hogy megkapjam az 5Ł-t van ez a ló már elszaladt?

Nem minden kínai szirszar szar!

(#2195) instantwater válasza DavidQ (#2194) üzenetére


instantwater
addikt

Regisztrációnál kellett volna megadni. :B

[ Szerkesztve ]

(#2196) #33403648 válasza DavidQ (#2194) üzenetére


#33403648
törölt tag

Igen utólag is megtudod adni a reg kódodat, írj a Supportnak és beleteszik és jóváírják az 5 £-ot neked is és akitől kaptad a kódot annak is

[ Szerkesztve ]

(#2197) #33403648 válasza instantwater (#2195) üzenetére


#33403648
törölt tag

Ez hülyeség, utólag is megtudja adni csak a Supportnak kell írni!

(#2198) compi.hu


compi.hu
senior tag

Sziasztok,

Jelenleg mi a leg költséghatékonyabb megoldás pénz EU-s euroszámláról (Innen ájrót EU-n bekül SEPA-n ingyen utalok) magyar forintszámlára juttatására?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#2199) szuladam válasza compi.hu (#2198) üzenetére


szuladam
aktív tag

Ha az a cél, hogy konkrét magyar számlán gyűjtsd akkor a TW-ra utalás, ott váltás majd tovább küldés.
Ha viszont az a cél, hogy Magyarországon felhasználhassa valaki az átküldött pénzt, akkor szerintem az, ha mindkét fél csinál egy-egy Revolut kártyát és eurót küldesz a "hazai" kártyára és reven belül átváltja forintra és azzal fizet.

(#2200) Oliverda válasza szuladam (#2199) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem tudom mekkora összegről lenne szó, de ehhez a Revolut olcsóbb lehet, hisz már az ingyenes alapcsomaggal is középárfolyamon lehet váltani havi 6k euróig, az utalás pedig ingyenes.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.